.Tos Hermens op valreep naar tweede plaats TWEE NIEUWE SPAARMOGELIJKHEDEN VOOR THUISBANKIERS. Titelverdediger Henny Koemans na oefenduel snel naar overwinning BELEGGINGS REKENINGEN SPAAR DEPOSITO'S postgiro en rijkspostspaarbank 'Mogelijk huwelijk Krol en Suurbier' Virgin na finishfoto winnaar Instemming plannen voor betaald voetbal 3 mnd. 4/2% 6 mnd. nieuw 5 12 mnd. 5lA% 24 mnd. 6Vz% 36 mnd. 7 1 jaar nieuw 5/2% 2 jaar 6/2% 3 jaar 6%% 4 jaar 7 5 jaar V/z% 6 jaar TA% VRIJDAG 30 JUNI 1978 SPORT AGINA 19 BUENOS AIRES - Volgens het Ar gentijnse dagblad 'Cronica' zul len Wim Suurbier en Ruud Krol 'binnenkort een homoseksueel huwelijk sluiten'. Volgens een artikel in het blad van dinsdag, aldus meldt het Spaanse pers bureau Efe, ging dit gerucht 'als een lopend vuurtje onder de journalisten tijdens het wereld kampioenschap voetbal'. Voorts voegt 'Cronica' eraan toe, dat 'verschillende Nederlandse spelers van Oranje lid zijn van de Nederlandse bond van homo seksuelen'. Efe zegt verder dat het persbureau het bericht niet bevestigd kon krijgen in Nederlandse kringen. Tot nu toe is niet geheel duide lijk of het artikel in Cronica een kern van waarheid bevat of dat het deel uitmaakt van de psy chologische oorlog die ontbrand is in de Argentijnse pers, nadat een aantal Nederlandse kranten de kwaliteit van de Argentijnse zegen in het WK in twijfel had den getrokken. Willi Kreuz verlaat Feyenoord. Nadat directeur Peter Stephan Wim Suurbier en Ruud Krol: eventueel huwelijk niet uitgesloten aanvankelijk nog de hoop koes terde de Oostenrijkse spits te kunnen behouden, werd giste ren duidelijk dat Kreuz niet van plan is water bij de wijn te doen. Beide partijen kwamen niet na der tot elkaar. Stephan: "Het is voor Feyenoord niet haalbaar Kreuz te behou den". Willi Kreuz is nu in onder handeling met een Duitse, Spaanse en Oostenrijkse club. Go Ahead Eagles zal het in het nieuwe seizoen waarschijnlijk zonder de 23-jarige Joegoslavi sche middenvelder Mario Vus- kovic moeten doen. Vuskovic, die reeds drie seizoenen bij de Deventer club speelt, heeft in zijn geboorteland waar hij op vakantie was, zijn paspoort moeten inleveren. Vuskovic bleek zijn militaire dienstplicht nog niet te hebben vervuld. I Max Merkel heeft gisteren ont slag genomen als directeur spor tief van de Oostenrijkse voet balbond. Merkel diende zijn verzoek tot ontslag in, omdat hij een voortdurend wantrouwen van diverse officials voelde. Het is bekend dat de verhouding tussen Merkel en Helmut Sene- kowitsch, de Oostenrijkse bondscoach, niet goed was. Vooral Merkels negatieve hou ding ten opzichte van het natio nale team (hij voorspelde een spoedige uitschakeling in Ar gentinië) is hem door de spelers niet in dank afgenomen. LEIDEN - Henny Koemans, de dis trictskampioen die zijn titel moet verdedigen, stond gisteravond toen het gravel even niet door de regen werd geteisterd, te oefenen tegen zijn kersverse teamgenoot van Forescate en als nummer drie geplaatste Arnold van der Ca- pellen. Het was een oefenpartij, die allengs meer kijkers trok. Henny Koemans en Arnold van der Capellen, samen als nummer één geplaatst in het HDB en naar on ze mening onaantastbaar in hun service- en volleygeweld, g-.cn een demonstratie van wat tennis kan zijn. Sterk serveren, sterk volleren en hoog tempo in de dri ve. Maar het was niet alleen de vaart, die de aandacht vroeg, de delicatesse van de dropshot werd ook gedemonstreerd. Nodig Henny Koemans vond dat hij die oefenpartij nodig had na zijn ma tige optreden in zijn eerste partij tegen Cornel Schrama, 7-5, 2-6, 6-4. Weliswaar stond hij daarna Bub van der Zee, no twee van Roomburg, maar twee spellen toe, 6-1,6-1. Maar "al ging het bij mij beter dan tegen Cornel Schrama, toch was het niet be vredigend want Bub van der Zee maakte daarvoor teveel missers" Daarna kwam Bram Madera aan bod tegen Jan Pieter Hop en dat werd een snelle zege voor Made ra, 6-1, 6-2. Toch was het krachtsverschil niet zo groot als uit de score zou kun nen worden afgeleid. Jan Pieter Hop sloeg fraaie winners, maar als het er werkelijk op aankwam waren de punten voor Madera. Fraaie zege In het DEB boekte Maureen Meijer een fraaie zege op Janny Kaaien uit Hillegom, 6-3, 4-6, 6-3. Vooral het loopwerk van de nummer één van Unicum was van doorslagge vend belang. Daardoor was zij zelden in verslagen positie, daar door kon zij ook steeds weer sterk retourneren. Annette van der Mey van Roomburg moest haar partij tegen Ali Snellenberg ge wonnen geven, wat betekent, dat in de slotfase van het enkelspel bij de dames voor minder vuur werk zal kunnen worden ge zorgd, al kan de geroutineerde Ali Snellenberg op de door de regen natuurlijk veel tragere banen best eens verrassend uitpakken met haar grote vastheid op de drive. Ton Giberius, no drisgeplaatst in het HEC, legde Jon Visbeen in het HEB het vuur zeer na aan de schenen, maar kon het net niet bolwerken, 4-6, 6-7. In het HEC moest hij tegen Dick Jan Wassink drie sets op de baan blijven, zijn duidelijke technische overwicht ten spijt. Wat hem in dit treffen ontbrak was concentratie Van daar de merkwaardige iltslag. 7-5, 0-6, 6-0. De in het DEB als nummer vier ge plaatste Annette Meininger won gemakkelijker dan werd ver wacht van Bernadette Tomorok, 6-3, 6-1. In verband met de grote achterstand in de te spelen partij en zullen eerst de enkelspelen worden afgespeeld en zullen de dubbelspelen wellicht pas in het weekeinde aan bod komen ADVERTENTIE HELSINKI - Een finishfoto was gisteravond op de tweede dag van de wereldspelen in Helsinki nodig om de winnaar van het hoofdnummer, de 10,000 meter, aan te wijzen. Met nauwelijks waarneembaar verschil bleek de Amerikaan Graig Virgin vóór Jos Hermens over de eindstreep te zijn gegaan. Virgin zegevierde i 17 minuten en 57.2 seconden. Jos Hermens kreeg de tijd van 27.57.3 seconden. Bij het zestal dat in de laatste ronde om de overwinning streed, bevond zich ook de tweede Nederlander Gerard Tebroke, die in 27.58.0 als vierde eindigde. discuswerpen versloeg wereld recordhouder Mac Wilkins. de Europese recordhouder Wolf gang Schmidt (ODL). Het ver schil tussen de twee werpers was minimaal: 66.66 tegen 66,30 me ter. De Tsjech Josef Plachy was de snelste loper op de 800 meter met 1.45.9. "Ik dacht dat ik gewonnen had", verklaarde Jos Hermens. De Nijmegenaar, die tien dagen ge leden bij de Westathletic in Sit- tard met 28.03.4 al aantoonde weer in vorm te zijn. zette ruim honderd meter voor de eind streep zijn eindspurt in. Hij pas- se.erde Virgin maar de Ameri kaan kwam terug en ging Her mens vlak voor de finish toch voorbij. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat er in Helsinki een tijd be neden de 28 minuten gelopen zou worden. De eerste 5000 meter ging in 14.02. "Het tempo lag te laag. Dat kan ook niet anders wanneer in een race meer dan dertig lopers van start gaan", al dus Hermens, die met Tebroke zich direct na de start aan dé kop van het veld had genesteld. Na het passeren van het vijf kilome ter punt, nam Lasse Viren, de Olympische dubbelkampioen van München en Montreal op de 5000 en 10.000 meter de leiding over. De Fin drukte het tempo waarna zijn landgenoot Vainio en Tebroke weer voor meer gang in het veld zorgden. Vooral Neder lands le recordhouder Gerard Tebroke probeerde het tempo voortdurend omhoog te krijgen waarbij hij regelmatig werd ge steund door Hermens. Koen Gijsbers, de Nederlandse re cordhouder op de 400 meter (46.20), eindige in Helsinki op de vierde plaats in 47.4 seconden. De Leidenaar. die wat vermoeid was door de reis naar Finland, pro beerde wel mee te gaan in het ge weld dat de Amerikanen Maurice Peoples en Maxie Parks ontwik kelden, maar moest die inspan ning later bekopen. Hij werd ook nog gepasseerd door de Fin Ossi Karttunen. Naast de tijden op de 10.000 meter werden op nog enkele nummers uitstekende prestaties geleverd. De Amerikaan James Butts zorgde met 17,24 meter voor een nieuw nationaal record hinkstap- springen en klom naar de zesde plaats op de wereldranglijst aller tijden. De 22-jarige Zweedse Linda Haglund liep de 100 meter dames in 11.18 seconden, wat eveneens een nieuw nationaal re cord betekende. De Fin Antti Kalliomaeki, zilver bij de Olympische spelen van Mon treal, won het polsstokhoog- springen met 5,50 meter. Bij het Stones Dvvight Stones, de oud-wereldre cordhouder hoogspringen, de speerwerpster Kathy Schmidt cn vijfkampster Jane Frederick, al len uit de Verenigde Staten, zijn door Amerikaanse Atletiek Unie (AAU) geschorst. De Internatio nale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft de schorsing over genomen en een aantal organisa toren van wedstrijden, die bin nenkort worden gehouden, tele- grafish laten weten dat het drietal niet aan wedstrijden mag deel- De drie Amerikaanse atleten zijn geschorst omdat zij bij de Super Stars wedstrijden geld hebben aangenomen en dit niet - zoals is voorgeschreven - hebben afge dragen aan de nationale bond. Jos Hermens DEN HAAG - De tweede kamer stemt in met de regeringsplannen inzake de sanering van het betaalde voetbal. Voor deze sanering is de komende jaren een bedrag van 13 miljoen gulden beschikbaar. Gisteren, op de laatste dag voor het begin van de zomervakantie, besprak de kamer de sanering, waarbij aan het woord kwamen de kamerleden mevrouw Langedijk- de Jong en Worell (beiden PVDA). Hans de Boer (CDA). Keja (VVD) en Mertens (D'66). Staatssecretaris Wallis de Vries van CRM en verantwoordelijk voor het sportbeleid, zal bij zijn beantwoording op de gemaakte opmerkingen op een aantal punten nog duidelijkheid moeten verschaffen. Als dat niet gebeurt komt ereen PVDA-motie. De socialistische fractie wil, dat in elk geval nog dit jaar een CAO voorde beroepsvoetballcrs tot stand komt en dat de overheid, als subsidieverstrekker, blijvend betrokken is bij de wijze, waarop de gesubsidieerde gelden worden besteed. Allerwege hebben de kamerleden gepleit voor de wijziging van het ver goedingensysteem voor de voetballers. "Het transfersysteem is verwer pelijk". zei Worell. "Bij dit systeem worden mensen als marktwaar te koop aangeboden". De socialist ontwikkelde bezwaar tegen het voor nemen, de voetbal te financieren via de middelen van het bedrijfsfonds voor de pers. Keja drong aan op een socialer beleid in de voetbalwereld. Per 1 juli 1978 vergroot de RPS haar aantal spaarmogelijkheden met: de beleggingsrekening met een opzegtermijn van zes maanden. spaardeposito's met een looptijd van één jaar. Bovendien is bij de beleggingsrekening met 36 maanden opzegtermijn de aftrek bij voortijdige opname verlaagd van 2 'A% naar 296. Een beleggingsrekening is een spaarvonn die extra hoge rente oplevert. Hierbij kunt u uw geld opnemen met inachtneming van een van tevoren overeengekomen opzeg termijn. U kunt kiezen uit de volgende beleggings rekeningen: Spaardeposito's zijn bedragen van f 1.000,- of meer, die gedurende een vooraf overeen gekomen looptijd een hoge, vaste rente opleveren. Over die rente kunt u elk jaar vnj beschikken. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: OPZEGTERMIJN RENTE LOOPT nD VASTE RENTE Hoe "vast" staat uw geld? Het kan voorkomen dat u plotseling uw geld nodig hebt zonder dat de overeengekomen termijn verstreken is. Dan kimt u tóch opnemen, maar dan wordt een percentage van het opgenomen bedrag in mindering van het resterende tegoed gebracht. Alleen wanneer u een huis in Nederland koopt, dat u zelf gaat bewonen, kunt u zonder aftrek opnemen. Wat kost voortijdig opnemen? Bij beleggingsrekemnqen: 3 maands-rekening lA% 6 maands-rekening 1696 12 maands-rekening '4% 24 maands-rekening 196 36 maands-rekening 296 (was 21696). Bij spaardeposito's wordt bij voortijdige opname een aftrek van 596 over het opgenomen spaardeposito toegepast. U kunt thuis uw spaarvonn kiezen. Alle benodigde informatie én aanmeldingsformulieren vindt u m de folders "Beleggingsrekening" en 'Spaardeposito's". Die folders worden u direct toegezonden als u even belt: (020) 589 31 37 of (gratis) 0017. U kunt de folders ook op het postkantoor krijgen. DE THUISBANK. DA'S THUIS SPAREN MET HOGE RENTE.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19