einig kleur op lala-avond lour Groenoordhal Tourbazen op weegschaal vrije jgKom op mensen meezingen:' OPGELET!! winkelcentrum „Lange Voort" i.v.m. de Tour de France Draagbaarkoers zot-zat-en-nat maar gezellig! UNI ia>NDERDAG 29 JUNI 1978 LEIDEN Defi lé-Prij zen. Het Leidse muziekgezelschap 'Allegro Vivace' is winnaar geworden van de extra prijs die werd uitgeloofd onder de deelnemers aan het vereni- gingsdefilé, dat dinsdag avond werd gehouden. Men kreeg die prijs in verband met de deelneming van een Volen- damse dansgroep. De originaliteitsprijs was voor muziekgezelschap 'De Burcht', die een figuur met het woord 'Levitan' uitbeelden Verder kreeg de carnavals vereniging De Hutspotten de gezelligheidsprijs, UVS de prijs voor de sportvereniging en Aktief voor de best ver zorgde kleding. Fietsen De Eerste Echte Nederlandse Wielrijdersbond (ENWB) heeft vandaag tijdens de Tourproloog pamfletten uit gereikt waarin aandacht wordt gevraagd voor de problemen van de fietsers. De ENWB zegt blij te zijn dat de Tour in Leiden start. 'Dan krijgen de fietsers (ruim hon derd) eens de ruimte. De halve stad wordt er zelfs voor afge zet'. Maar zegt de ENWB, wij zouden graag ook willen dat al die andere fietsers, die elke dag door Leiden fietsen ruim vijf tigduizend) ook eens wat meer ruimte kregen. En daar hoeft niet eens half Leiden voor te worden afgezet. Grand Spectacle Het 'Grand Spectacle' een tour programma waarin diverse Franse artiesten optreden,zal niet-zoals in de bedoeling lag -worden gehouden op het Pie terskerkplein. In verband met de grote omvang van het ge beuren is het spektakel van vanavond verplaatst naar de Groenoordhallen. Het pro gramma duurt tot ongeveer elf uur's avonds. Postduivennieuws PV 'De Reisduif hield met 70 duiven een concours vanaf Compiegne. De uitslag: 1,4,8, C. Strik, 2, W. Kop, 3,7,10 P Mooten, 5, S.v.d. Hoven, 6. W v. Oosten, 9. W.v.d. Hoogt. Met 246 jonge 2, 5, 9, duiven wer den gevlogen vanaf Roosen daal. De uitslag: 1,8, N.v.d. Dop en Zn.. 2,5,7, W.v.d. Hoogt. 4. C. Strik, 3,6,10. W Kop, 9. P. Mooten. LPV De Rijn klievers vloog met 407 jonge duiven op Roosendaal. De uitslag: 122, S.v.d. Goo- zen; 4, J. Kok; 5, J. Verstraa- ten; 6. Zwaan den Oude: 7P Veelenturf; 8. J.v.d. Wal; 10 K.v. Leyden. Ook werd met 140 oude duiven gevlogen vanaf Compiegne. De uitslag: 12,4,8, J. Kok; 3,7, W. Jacobi; 5. B. van Mil; 6. P Veelenturf;9,P.v.d. Wal, 10. P Veelenturf. PV 'Columba' vloog op Roosen daal met de volgende uitslag: 1,7,8,10 C.v.d. Nieuwendijk, 2^9, W.v.d. Nieuwendijk en Zn, 3,4, R.P. de Graaf. De vlucht vanaf Compiegne gaf de volgende uitslag: 12,4,6,7,8. W.v.d. Nieuwen- dijk en Zn., 3. W. Siera jr. 5, R.P. de Graaf. luenooi D f B 2De charmante groep Luv', die wekenlang hoog op de hitparade stonden vnkzij zij hun plaatje over Waldo-lala. uuisteravond was het optreden in de Groenoordhal wat povertjes. waarop een renner onder een grote parasol. De fiets was van alle gemakken voorzien, zoals een trechter met slang, uitkomend in een po. Ze had den zich overigens allemaal goed uitgerust voorde uitput- tingstocht door de stad naar het Pielerskerkplein en weer terug. De jongens van Diok hadden zelfs vijf liter rum- cola ingebouwd Bij het Pie terskerkplein moesten ze de baar al schuin houden wilde er nog wat vocht uit de tap- kraantjes stromen. De vrolijke stoet, met geluids wagen en al, wist maar wei nig meiisen langs de kant en thousiast te maken. De reac ties waren meestal: "Wat een zotten zeg.'". En bij aankomst op het Pieterskerkplein was dat helemaal uitgestorven, zelfs de kraampjes waren er gesloten. Daar werd de lunch aangevoerd, grote vuilnis zakken vol broodjes en blikjes bier. "Hans, ik heb er hier een paar die vreten niet, die zui pen alleen maar", klaagde eén van de begeleidende da- Bij de touwtrekwedstrijd die volgde moesten degenen die bovenop de baar zaten trek ken. Hetgeen lot vermakelijke taferelen leidde, want menig een vloog met een boog tegen de vlakte. Hadden ze geweien dat de zwakste bij de punten telling het hoogste uit zou ko men, dan hadden ze niet zo hard getrokken. Dat was een grapje van Hans Seisveld, met de bedoeling de meest fa natieke mensen met te laten winnen. Niemand was hel dan ook eens met de einduit slag. die 's avonds tijdens het gezellig samenzijn werd be kendgemaakt. De prijzen va rieerden van fietsbellen tot asbakken, maar zelfs dat mocht de pret niet drukken. Ondanks de puur slechte weersomstandigheden en on danks de bedroevend geringe belangstelling van het publiek, hadden ze het zelf in ieder geval best naar de zin gehad.en dat was tenslotte het voornaamste. ir De heren Lévilan en Goddet op de weegschaal in het Leidse stadhuis. Joop Riethoven reikt Eddy Merckx een zilveren fiets uit, tijdens de Tour-gala-avond in de Groenoordhal. vrijdag 30 juni en zaterdag 1 juli Oegstgeest Franse feestmarkt met o.a. schilders - kunst en antiek - kinderkermis en als ekstra attraktie Jeu de boules Hans Seisveld heeft twee dingen geleerd sinds hij in 1972 voor het eerst een bakfietsenrace organiseerde. Dat is één: als je iels organiseert, laat de deel nemers dan lopen. Dat is niet alleen goedkoper, maar ze kunnen ook drinken met wei- je i het fanatisme zoveel mogelijk de kop indrukken. Want het gaat niet om het winnen van een prijs, het gaat voor alles om de gezelligheid. Aan gezelligheid ontbrak het gisteren niet tijdens de draagbaarkoers die onder auspiciën van "Start Tour de France" door reisvereniging "de Zwaluw anno 1921" was georganiseerd. Al was het nog leuker geweest als ze niet zo verregend en versteend waren teruggekomen op het Schut tersveld; waar ze 's ochtends nog droog en vrolijk waren vertrokken. Om tien uur begon het met be hendigheidswedstrijden op dat Schuttersveld. Tien ploe gen hadden zich uiteindelijk definitief ingeschreven. De opdracht was te verschijnen met een draagbaar, naar ei gen inzicht geconstrueerd en aangekleed, evenals de vier dragers en de man die boven op moest zitten of liggen.Naar die aankleding van baar en personen werd bij de beoor deling evenzeer gekeken als naar de resultaten bij de be hendigheidskoe r sen. Op grond van de aankleding werd dan ook de nummer één gekozen. "Slachthuis"heette de groep, maar met het slachthuis had het niet meer uitstaande dan dat de jassen van de dragers er vandaan kwamen. Op de draagbaar was een race-fiets gemonteerd Levitan en Gocldet krijgen gewicht in kaas LEIDEN - In de burgerzaal van het stadhuis had gistermiddag de of ficiële ontvangst plaats van Tourorganisatoren en pers door het Leidse gemeentebestuur. Een vrolijk gebeuren, ondanks het mistroostige weer. Buiten worstelt winkelend Leiden, ge wapend met paraplu's en dikke jassen, wanhopig met herfstweer. Binnen in het stadhuis lijkt het daarentegen net of het zonnetje schijnt. Het is er aangenaam ver toeven, niets dan stralende ge zichten. Terwijl op twee lange ta fels allerlei soorten vlees en kaas uitnodigend liggen te liggen, vraagt burgemeester Vis de geachte aanwezigen om de aan dacht. In afwisselend Nederlands en Frans heet hij natuurlijk een ie der van harte welkom. "Ik ben blij dat u allemaal zo gemakkelijk de Groenoordhallen heeft kun nen vinden, maar ik hoop dat het daar niet bij blijft. Natuurlijk zijn de Groenoordhallen belangrijk voor deze stad. Leiden heeft ech ter meer te bieden, met zijn be faamde universiteit, musea en grachten", aldus Tourstad-bur- gemeester Vis. Tour-opperhoofd Goddet liet de aanwezigen vervolgens weten de organisatie tot dusver prima te vinden en bijzonder aangenaam te zijn verrast door de warme vriendschap in een stad waar het bruist van leven. Een compli ment waarvan je als ras-Leide- naar natuurlijk tot ver achter je oren behoort te Kleuren, ware het niet dat monsieur Goddet waar schijnlijk hetzelfde had gezegd als alles tot nu toe in het honderd was gelopen en iedere Leidenaar hem vijandig had bejegend. Nadat Eimert Teekens, voorzitter van de stichting Tourstart, ook zijn zegje had gedaan was het tijd voor de champagne en een stunt van jewelste. Namelijk het wegen van de Tourbazen Levitan en Goddet en de Leidse Tourbaas Joop Riethoven. Het Nederlands Zuivelbureau had besloten de Fransen hun gewicht in kaas te overhandigen. Onder toeziend oog van diverse cameramensen en fotografen had op een enorme weegschaal de weging plaats. Lévitan en Goddet haalden samen net aan de 142 ki lo. Joop Riethoven zorgde ervoor dat er 121 kilo kaas nodig was om bij het bepalen van zijn gewicht de schaal in evenwicht te doen houden. Helaas voor Riethoven en gelukkig voor het Zuivelbu reau was het niet afgesproken dat "ome Joop" deze vracht kaas mee naar huis mocht nemen. In dat geval hadden we Joop waar schijnlijk binnen afzienbare tijd met een eigen kaaskraam op de markt kunnen zien staan. LEIDEN - "Kom op men sen, meezingen! We moe ten toch even de stemming erin brengen vanavond?" Twee fanatieke knapen schreeuwen hun kelen schor in een afgeschermd deel van de Groenoordhal. Voor elke wielrenners- ploeg heffen ze een ge juich aan en bij de Neder landse jongens schreeu wen ze zich helemaal schor. Gerben Karstens, humorist/wiel renner en bovendien Leidenaar, wordt in de bloemetjes gezet door vijf charmante gastvrouwen met zwierige, witte hoeden op en bon tjes om de schouders. Tourmiss Ineke Houben, een Hollandse kaas voor zich uit, slaat het zoete tafereel glimlachend gade. Gisteravond werden dg wieler ploegen die aan de Tour de Fran ce deelnemen voorgesteld aan het publiek. Ondanks de talrijke publikaties in de kranten is Lei den niet warm gelopen voor het wielergebeuren. Waarschijnlijk moet men eerst bijkomen van het voetbalgeweld op tv, dat de af gelopen weken heel wat uurtjes slaap heeft opgeëist. Organisa tiebureau Wim Bosman had een paar duizend kaartjes klaar lig gen, maar raakte er niet meer dan 400 kwijt. De rest van de 600 aan wezigen bestond uit Leidse nota belen en persmensen. Het ijverige gedribbel van de pers en het Frans dat men in de gan gen kon opvangen gaven de gala avond in het begin nog wel een interessant cachet, maar naarma te de tijd verstreek dropen de journalisten af en ook veel be zoekers hielden het voor gezien. Het zo feestelijk opgezette spek takel mag dan ook een flop wor den genoemd. Maar zoals gezegd: in het begin viel het nog wel mee. Het publiek was nog wel zo enthousiast om de twaalf ploegen op een warm ap plausje te onthalen en voor de Vlaamse wielergrootheid Eddy Merckx - die van de organisatie een zilveren fiets kreeg aangebo den - had het zelfs een staande ovatie over. Nu men toch bezig was konden er ook nog wel ap- plausjes af voor burgemeester Vis en Groenoordhal-directeur André de Jong. Dat was het eerste deel van de avond en het meest geanimeerde. Na de pauze zakte de voorstelling als een pudding in elkaar, on danks de aanmoedigingen van presentator Hans van Willigen- burg. Ciska Peeters begon opge wekt met zonnige liedjes over o.m. Zandvoort aan Zee, welis waar met bandjes in plaats van levende begeleiding, maar een zeurpiet die daar op lette. Lee Towers, de Rotterdamse zan ger met de stem van Frank Sina tra, doch zonder diens flair, legde een warme, treurige gloed over de kille zaal. Na hem zorgden de Cliftons voor een vrolijke noot met hun gekke bekkentrekkerij bij een bandmontage van tien tallen gedeeltes uit bekende liedjes en reclamespots. Toen een van de grappige broertjes wulps schuddend met enorme plastic borsten "Je t'aime" nazong, kon den de Cliftons niet meer kapot. The Tumbleweeds voorzagen het slinkende aantal toehoorders van een welluidende portie country and western. Het toetje van de avond was de formatie Luv' Hoewel de drie meisjes, bekend van het tv-programma Waldolala, een lust voor het oog zijn, stellen ze op de planken niet veel voor. Ze doen alleen hun mond open en dicht op de gladde disco-tonen van een bandje. "Play-backen" heet zoiets. Toch zorgden ze er nog voor dat de avond niet als een nachtkaars uitging: drie enthou siaste mannelijke toeschouwers sprongen op het podium en ga ven enkele uitdagende dansjes weg. ANNERIEK DE JONG Bij de behendigheidswedstrijd 's ochtends ging iedereen nog keurig over de sloot, 's Middags gingen de meesten erin, maar nat waren ze toen toch al van de regen. Op de foto de groep "Lijden" in actie. Ze werden na het "Slachthuis", de "Sjeiks" en de "Draken" vierde in de einduitslag.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3