Tom Okker stuit in volgende ronde op Yilas S Rijsbergen: Liever werkloos dan naar Kuip U hoeft niet meer te kiezen. Elf ploegen in de Tour Talent Noah zet zichzelf buitenspel Ironie Wimbledon-cijfers DONDERDAG 29 JUNI 1978 PAGINA 15 LEIDEN - Het dilemma lijkt zich onontkoombaar aan te gaan dienen voor Wim Rijs bergen. Na het voor hem ge deeltelijk mislukte wereld kampioenschap voetbal rest de Leidenaar zo op het oog nog slechts één vraag: Wat nu? Er is nog geen enkele club die interesse heeft getoond voor de voorstopper die geen kans kreeg zijn matige seizoen daar in Argentinië volledig goed te maken,zelfs kreeg het toernooi, dat een magere voetbaljaargang had moeten redden een averechtse uit werking. Bijna net zo snel als hij destijds in West Duitsland naam maakte, verdween hij in Mendoza naar de achter grond, gedwongen door een enkelblessure die weieens van langdurige aard kan blijken. Het is een reden temeer om de vraag testellen: Wim Rijsber gen wat nu? Moet hij vast houden aan eerdere uitspra ken en geen stap meer verzettf voor Feyenoord? Dan loopt hij de kans een jaar lang zonder werk te blijven, met alle nega tieve gevolgen vandien. Het enige alternatief lijkt voor alsnog dat hij concessies doet: dat Rijsbergen (26) het gehal veerde salaris aanvaardt en teruggaat naar de Kuip, waar hij de nieuwe directeur Stephan wel kan 'schieten' Dat echter zou een brok ge zichtsverlies betekenen voor de vedette, die hij nog altijd is, vandaar dat zoiets zeker niet in zijn gedachten opkomt. ''Dat nooit", roept hij dan ook met een strijdlust die onver minderd in tact is gebleven. "Ik blijf nog liever zonder werk dan dat ik terug ga. Bij Feyenoord speel ik niet meer Nooit meer. Hou me ten goede; ik ben de club erg dankbaar voor alles wat er in de afgelo pen zeven jaar voor me is ge daan maar zoals het nu gaat, kan ik er niet meer aarden. Met het beleid dat er tegen woordig wordt gevoerd kan ik me zó moeilijk verenigendat ik er niet over peins nog een stap in de Kuip te verzetten. Dan maar liever de ww in, bij wijze van spreken". Pech Zo'it vaart zal het echter niet lo pen, meent hij zelf vol over tuiging. Zelfs op het moment dat hij hondsmoe oogt ("ja wat wil je, ik heb 35 uur niet geslapen") na de terugreis en de huldigingen, waarin ook zijn buren uit de Merenwijk zich niet onbetuigd lieten, demonstreert hij een opval lend fris zelfvertrouwen. "Er is toch niks aan de hand? Ja, ik heb een beetje pech gehad in Argentinië. Een blessure, daar doe je nou eenmaal niks aan. Maar ze kopen je toch echt niet op een paar wed strijdjes alleen. Vooral als er een transfersom van zeven ton mee is gemoeid is daar echt meer voor nodig. Een naam bijvoorbeeld. Die van mij is helemaal niet minder gewor den denk ik. Alleen het feit datje bij de laat ste 22 van Nederland hebt ge zeten zegt' al genoeg. Trou wens, de voorbereidingen en de eerste drie duels heb ik wel meegemaakt en tot aan die wedstrijd tegen Schotland speelde de defensie goed. Daar zal het 'm dus niet in zit ten. Het probleem is alleen dat er nog maar weinig clubs zijn die geld hebben voor een transfer. Dat is de ellende, maar ik heb alle vertrouwen in Cor Coster. Die zal best wat voor me vinden. Eén van deze .dagen zal ik hem nog eens bellen hoe het zit met AZ; voor i de Merenwijkse Korenbloem versierden zijn huis met vlaggen r door verrast bij zijn terugkeer i de rest wacht ik rustig af. Ik 'ga lekker op vakantie. Als het mag met die enkel voetbal ik nog een wedstrijdje in Oos tenrijk het ereduel voor Hasil op 5 juli), daarna reis ik door naar Parijs. Zonder kopzor gen, want ik heb er geen en kele moeite mee dat er nog geen club voor me is. Als het helemaal fout gaat, kan ik tenslotte altijd nog naar Amerika. Daar zijn moge lijkheden genoeg" t Argentinië. "Ik had het voor geen prijs willen Teer Vooralsnog houdt hij het er lie ver op dat hij gewoon thuis kan blijven en lacht hij harte lijk om de constatering dat de conditie van zijn enkels wei eens een teer punt kan worden in de onderhandelingen. "Ie dere club mag ze laten keuren meldt hij alvast, "want het heeft hélemaal niet aan de zwakte van die enkels gelegen dat ik geblesseerd raakte. Die zwakte zit in de buitenkanten, nu ging ik door de binnenkant en dan alleen nog omdat ik er met mijn volle gewicht op kwam te staan en geen tegen wicht kreeg. Er zat een gat in het veld". Het gat van Mendoza zorgde er bijna voor dat Rijsbergen voortijdig afreisde. Omdat hij als geen ander de ernst van zijn blessure onderkende ("mijn enkel was nog maar eenmaal eerder zo dik ge weest; ik begreep onmiddel lijk dat het voor mij gedaan was"), welde automatisch de gedachte aan een individuele terugreis op. "Want je loopt maar te huppelen; je kunt niet trainen en met spelen en mijn blessure werd die eerste dagen ook bepaald niet optimaal behandeld, omdat die verhui zing naar Cordoba ertussen zat. En juist die eerste dagen zijn erg belangrijk; het kan funest zijn als je dan niet goed wordt behandeld. Maar ja, ze zagen ook wel dat het een langduriger zaak zou worden dan van Neeskens en Suurbier, daarom werd er een ander soort aandacht aan mij geschonken. Ik moest bijvoor beeld zelf maar uitvinden of ik kon gaan lopen; de trainers zeiden daar niets van omdat ze van de dokter wisten dat het niet veel meer was met me. En op zo'n moment ben je niet veel meer waard voor een se lect i. Dan ben je er ook minder bij betrokkenzie je de ande ren alleen nog bij het eten. De laatste twee weken heb ik af en toe dan ook fors lopen ba len. De omgang met Neeskens en Suurbier heeft me daar bo venop geholpen, mede omdat ik toch al niet zo snel van mijn stuk te brengen ben. Daarom heb ik ook maar van die voor tijdige terugreis afgezien. Samen uit, samen thuis, niet- Apart Hij heeft er achteraf bezien geen spijt van gehad, want zo'n wereldtoernooi blijft toch een belevenis. "Ook al zie je alleen de hotels en de velden, toch proef je steeds die aparte sfeer. Niet zoals in West Duitsland, dat was een ver schil van dag en nacht omdat we daar niet zo opgesloten za ten en er veel meer supporters kwamen, maar toch. Voor de kleinkinderen kan opa Wim straks tenminste nog eens uit de school klappen. Over het toernooi van de af standsknallen; van het min dere voetbal waarin wij niet door individuele klasse, maar door het sterke collectief zover kwamen. Over het toernooi van de overjarigenzonder de echte uitblinkers. Want de mensen die het hadden moe ten maken zijn er niet uitge komen. Zo'n Robbie Ren sen- brink. De sterren van de hemel speelt ie in Belg te. maar m Argentinië was hij er alleen tegen Oostenrijk. Kempes, dat is de enige die het wél gemaakt heeft. Die straalde elke wedstrijd klasse en gevaar uit. Bij de finale heb ik me zitten verbijten als ik die man bezig zag. Dan dacht ik: dat had ik beter ge daan, of zeker niet slechter. Maar dat heb je altijd als je aan de kant zit, want voor hetzelfde geld had hij mij ook voor joker gezet. Tenslotte is er momenteel geen betere spits dan hij in Spanje En dat zegt genoeg, want daar stoppen verdedigers zo'n man ge woonlijk nogal snel onder de grond. "Een gekkenhuis heeft hij in Ar gentinië veroorzaakt met zijn doelpunten: het was leuk dat die tweede plaats van ons nog zo aardig gevierd is. Zoveel mensen had ik toch niet ver wacht; het verbaasde ons al- lemaa l dat ze er weer stonden Ik had het in elk geval voor geen prijs willen missen alle maal en misschien haal ik Spanje ook nog wel. Want bang voor de toekomst ben ik niet. WaaromOmdat ik nog geen club heb? Dat zal alle maal best meevallen. Ik kan me er voorlopig echt niet druk over maken" PAUL DE TOMBE LEIDEN - Vanmiddag zijn 110 verdeeld over 11 ploegen in de 65e Ron de van Frankrijk van start gegaan. De deelnemers en hun rugnummers zijn: Peugeot-Esso-Michelin Ploegleider Maurice de Muer: 1. Bernard Thevenet (Fra), 2. Bernard Bourreau (Fra), 3. Jean-Pierre Danguil- laume (Fra), 4. Regis Dëlépine (Fra), 5. Jacques Esclassan (Fra), 6. Yves Hezard (Fra), 7. Michel Laurent (Fra), 8. Regis Ovion (Fra), 9. Guy Sibille (Fra), 10. Jean-Luc van den Broecke (Bel) TI Raleigh-McGregor Ploegleider: Peter Post 11. Hennie Kuiper (Ned), 12. José de Cauwer (Bel), 13. Gerben Karstens (Ned), 14. Gerrie Knetemann (Ned), 15. Henk Lubberding (Ned), 16. Jan Raas (Ned), 17. Klaus-Peter Thaler (Wdl), 18. Aad van den Hoek (Ned.), 19. Paul Wel lens (Bel) 20. Wilfried Wesemael (Bel) C. en A. Ploegleiders: Eddy Merckx, Rudi Altig Bruyere(Bel)23. JosdeSchoenmaecker (Bel), 24. René Dillen (Bel), 25. Ward Janssens (Bel), 26. Marcel Laurens (Bel), 27. Ludo Loos (Bel), 28. Jacques Kas-Campagnolo Ploegleider: Antonio Barr Andiano (Spa), 33. Enrique Cima (Spa), 34. Faustino Fernandez-Ovies (Spa), 35. Enrique Martinez-Heredia (Spa), 36. José Nazabal (Spa), 37. Jose Pessarro- dona (Spa), 38. Juan Pujol (Spa), 39. Se bastian Pozo (Spa), 40. Jesus Suarez- Cuevas (Spa) Miko-Mercier-Hutchinson Ploegleider: Louis Caput 41. Joop Zoetemelk (Ned), 42. Barry Ho- ban (Gbr), 43. Maurice le Guilloux (Fra), 44. Raymond Martin (Fra), 45. Hubert Mathis (Fra), 46. André Mollet (Fra), 47. Sven-Ake Nilsson (Zwe), 48. Patrick Perret (Fra), 49. Christian Seznec (Fra), 50. Charly Rouxel (Fra) Renault-Gitane-Campag- nolo Ploegleider: Cyrille Guimard 51. Bernard Hinault (Fra), 52. Hubert Arbes (Fra), 53. Yvon Bertin (Fra), 54. Jacques Bossis (Fra), 55. André Chal- mel (Fra), 56. Gilbert Chaumaz (Fra), 57. Lucien Didier (Lux), 58. Bernard Quil ten (Fra), 59. Willy Teirlinck (Bel), 60. Pierre-Raymond Villemiane (Fra) Teka Ploegleider: Julio san Emeterio 61. Pedro Torres (Spa), 62. Bernardo Al- fonsel (Spa), 63. Javier Elorriaga (Spa), 64. Eulalio Garcia (Spa), 65. Miguel-Ma ria Lasa (Spa), 66. Paulino Martinez (Spa), 67. José Martins (Por), 68. Anto nio Menendez (Spa), 69. Andres Oliva (Spa), 70. Pedro Vilardebo (Spa) Lejeune BP Ploegleider: Henri Anglade 71. Roger Legeay (Fra), 72. Pierre Bazzo (Fra), 73. Fedor den Hertog (Ned), 74. Patrick Friou (Fra), 75. Joel Gallopin (Fra), 76. Jean-Louis Gauthier (Fra), 77. Daniël Gisiger (Zwi), 78. Antoine Gut- tierez (Fra), 79. Michel le Denmat (Fra), 80. Eugène Plet (Fra) Fiat-la France Ploegleider: Raphael Geminiani 81. Jean-Jacques Fussien (Fra), 82. Ser ge Beucherie (Fra), 83. Alain Budet (Fra), 84. Alain de Carvalho (Fra), 85. Jacky Hardy (Fra), 86. Gilbert Lelay (Fra), 87. Dominique Sanders (Fra), 88. Philippe Tesnière (Fra), 89. Didier van Vlaslaer (Fra), 90. Paul Sherwen (Gbr) Velda-Lano-Flandria Ploegleider: Fred de Bruyne 91. Freddy Maertens (Bel), 92. Michel Pollentier (Bel), 93. Joaquim Agostinho (Por), M. Herman Beyssens (Bel), 95. René Bittinger (Fra), 96. Mare de Meyer (Bel), 97. Sean Kelly (Ier), 98. Christian Muselet (Fra), 99. Marcel Tinazzi (Fra), 100. Albert van Vlierberghe (Bel) Jobo-Superia Ploegleider: Guy Faubert 101. Mariano Martinez (Fra), 102. Dino Bertolo (Fra), 103. Jean-Pierre Biderre (Fra), 104. Dante Coccolo (Ita), 105. Phi lippe Durel (Fra), 106. Herve Inaudi (Fra), 107. Ferdinand Julien (Fra), 108. Alain Patritti (Fra), 109. Jean-Francois Pescheux (Fra), 100. André Romero (Fra). Tom Okker: weinig problemen ADVERTENTIE Teer-en nicotine-arme Merit garandeert de volle smaak. Smaakgarantie. Niet goed, geld tenig. Ontdek zelf dat de tijd van het kiezen tussen de volle smaak óf n laag'teer'-en nicotinegehalte voorgoed voorbij is.Proef Merit. De 'teer'-en nicotine-arme sigaret met behoud van de volle smaak, dankzij het Enriched Flavor procédé. Merit is getest in een nationale smaaktest. Met verbluffende resultaten! Daarom is Philip Morris er zeker van dat de volle sma van Merit ook zal bevallen. Zó zeker dat zij u die durft te garanderen. Met deze „niet goc geld terug" bon. Uniek voor Nederland. Proef Merit desnoods 15 sigaretten lang. En mocht de vo!le smaak van A4crit toch niet aan uw verwachtingen voldoen (iets w wij ons nauwelijks kunnen voorstellen),zend dan het r aangebroken pakje, met tenminste 10 Merit sigaretten, samen met deze ingevulde bon ongetrankccrd aan: Philip Morris Holland B.Y Antwoordnummer 198, Amstelveen,en u krijgt het volledige aan koopbedrag p.o. terugbetaald. LONDEN - De ironie van het lot wilde dat Christopher 'Buster' Mottram, die kort geleden nog heeft verkon digd dat hij zich gemakke lijk kan verzoenen met de huidige regeringen in Rho- desie en Zuid-Afrika ('Die zwarten hebben geen her sens om zichzelf te besturen') uitgerekend door een blanke Zuidafrikaan is verslagen. Frew McMillan, die als 36- jarige alleen nog maar meent te kunnen teren op zijn roemruchte verleden, had niet meer dan drie sets nodig om de Engelsman te ver slaan. De als 12e geplaatste Brit, verloor met 9-8, 6-4, 6-3. LONDEN - Door zichzelf in zijn eerzucht voorbij te hollen, heeft de 18-jarige Fransman Yannick Noah Tom Okker de gelegenheid gegeven op Wimbledon voor diens beste prestatie in dit seizoen te zorgen. Het duel tussen het ongeduldige talent en de 16 jaar oudere veteraan, die in de eerste^elft van 1978 zijn verval geen moment heeft kun nen camoufleren, werd vrij gemakkelijk door Okker met 6-2, 6-3, 6-2 in èèn uur en dertien minuten gewonnen. De Nederlander, die dit jaar in geen enkel toernooi verder is gekomen dan de tweede ronde, wordt nu geconfronteerd met Guillermo Vilas, de nummer vier van de plaatsingslijst. Noah geldt als èèn van de grote belof ten in het rondreizende gezel schap van ballenmeppers. Nu al wordt hem een Bbtere toekomst voorspeld dan de net als hij don kere Arthur Ashe, die hem acht jaar geleden in Kameroen heeft ontdekt. Ashe adviseerde de toenmalige president van de Franse tennisbond. Philippe Chatrier, om Noah te laten over komen naar Frankrijk. „Twee jaar later heb ik dat advies opgevolgd. Het was wel erg moeilijk om mijn eigen weg tc gaan en mijn ouders in Kameroen iak het (S.v. loklct 5: Giro Bank DP durft te garanderen. Proef'm zelf n En ontdek de sigaret die u zich al 1. U rookt 'teer- en nicotine-arm, u houdt de volle smaak. schappen zijn: DAMESENKELSPEL: Eerste ronde: Durr (Fra) - Bonicelli (Uru) 6-1 6-0, Klos (Zaf) - O Neil (Aus) 6-1 6-1. Vermaak (ZAF) - Ganz (Vst) 6-1 6-4, May (Vst) - Teeguarden (Vst) 6-1 8-6, Newber ry (Vst) - Stratton (Vst) 7-5 6-4, Cawley (Aus) - Barlow (Can) 6-1 6-3. Chaloner ((Nzl) - Mclnemey (Vst) 9-7 6-4. Ruzici (Roe)-Woolridge(Gbr)6-l 6-2,Gerulaitis (Vst) - Tolleson (Vst) 6-4 6-2, Redondo (Vst) - Faytcr (Gbr) 6-1 7-5, Viragh (Den - Coles (Gbr) 6-3 6-4. Smith (Vst) - Durie (Gbr) 6-1 9-7, Jordan (Vst) - Louie (Vst) 6-2 9-8, Duval (Vst) - Collins (Vst) 5-7 7-5 6-1, Holladay (Vst) - Latham (Vst) 6-4 7-5. Tweede ronde: Cawley (Aus) - Forood (Vst) 6-0 6-2, Evert (Vst) - Anliot (Zwe) 6-1 6-0. Jausovec (Joe) - Russell (Vst) 9-8 7-9 6-4, Cuypers (Zaf) - Blackwood (Can) 7-5 6-2, Tumbul (Aus) - Mappin (Gbr) 8-9 6-3 6-4, Austin (Vst) - Nagclsen (Vst) 6-2 6-1 Fromholtz (Aus) - Guerrant (Vst) 6-3 6-2, Meyer (Vst) - Strachanova (Tsj) 9-8 6-1. Tomanova (Tsj) - Evers (Aus) 5-7 6-3 6-2. Shriver (Vst) - Harris (Vst) 6-0 6-0 Heren Eerste ronde: Saviano (Vst) - Bradham 7-9 6"o*6-o'6-3! (Gbr) 6-4 6-2 3-6 6-1, Edmonson (Aus) - M.m.re (Zaf>3-6 2-6 6-4 6-2 6-4. MonnVsti - Lara (Mex) 6-2 6-4 9-8, Dowses Well (Rho) - Taylor (Gbr) 5-7 6-3 6-4 4-6 6-2, Mitton (Zaf) - Farrell (Gbr) 6-1 5-7 6-1 6-4. Gullik- son (Vst) - Carmichael (Aus) 6-4 6-4 8-6. Alexander (Aus) - Pecci (Par) 7-5 4-6 9-8 8-9 12-10. Fleming (Vst) - Granat (Tsj) 9-8 9-8 6-4 Tweede ronde: Ramirez (Mex) - Schnei der (Zaf) 6-1 6-0 6-2, Okker (Ned) - Noah (Fra) 6-2 6-3 6-2, Vilas (Arg) - Feaver (Gbr) 6-3 2-6 6-4 6-3 Newcombe (Aus) - Case (Aus) 6-4 6-2 9-8, Memillan (ZaÓ - Mot- tram (Gbr) 9-8 6-4 6-3, Connors (Vst) - Warwick (Aus) 6-3 7-5 2-6 6-4, Gttfried Vst) - Teacher (Vst) 6-2 7-5 6-3, Fillol (Chi) - Drysdale (Gbr) 6-3 6-3 6-2, Guerulaitis (Vst) - Royappa (Ind) 6-3 7-5 6-2. Tanner (Vst) - Giltinan (Aus) 6-4 6-2 6-4. Dent (Aus) - Armitraj (Ind) 3-6 6-3 6-3 4-6 7-5, (Nzl) - Docherty (Vst) 6-3 6-4 6-3. Stei t (Vst) - Fischer (Vst 5-3 9-7 Pfister (Vst) - Carter (Aus) 6-2 Riessen (Vst) - Winitsky (Vst) 6-3 6-4 9-7. Nastase (Roe) - Ocleopo (Ita) 6-3 6-4 9-7, Fibak (Pol) - Kriek (Zaf) 8-6 4-6 6-2 6-4. Gullikson Vst)- Simbera (Tsj)6-2 6-36-4, Leonard (Vst) - Zugarclli (Ita) 6-2 6-4 9-8, Masters (Aus) - Bengtson (Zwe) 6-0. 6-8. i-4. Frawley (Aus) - Deblicker (Fra) achter tc laten, m ontwikkeling als het gewoon noodzakelijk", aldus Noah. Zijn veelbelovende carrière, waarin hij nog altijd van adviezen wordt voorzien door Ashe (het tweetal speelt op Wimbledon sJhien in het dubbel), dreigde echter voor tijdig te zullen worden afgebro ken. Zijn hart registreerde vorig jaar namelijk onregelmatige kloppingen en bovendien ont wikkelde zijn lichaam zich nog sneller dan hij zich ontpopte als tennisser. „In twee jaar tijd ben ik 15 cm gegroeid, waardoor ik nu 1.89 meter meet. Aanvankelijk had ik daar erg veel moeite mee, wist ik niet waar ik myn lange benen en armen moest laten, maar op dit moment zijn die problemen verleden tijd. De groei is er, dacht ik, uit en mijn hart is gelukkig weer goed". Noah mocht dan op de wereld ranglijst plaats hebben genomen boven Tom Okker (96 tegen 97), in de praktijk werd hij door de Nederlander duidelijk weer ach teruit gezet. Of liever gezegd door zichzelf. Noah kende in het duel tegen Okker namelijk geen tus senweg, sloeg zijn eerste service even hard als zijn tweede opslag en moest in iets meer dan een uur de tol betalen voor het risico dat hij al die tijd had genomen. Hij sloeg niet minder dan acht dub- belfouten, meestal op uiterst be langrijke momenten, als voor zichtigheid geboden was, zoals bij de stand 1-1 in de tweede set. De enige keer dat Okker in de problemen raakte, was in de vyf- de game van de openingsset, toen hij zich uiterst zwak toonde op het punt volleren, twee break- punten tegen kreeg, maar met as sistentie van Noah toch nog over eind bleef. Okker „Noah is me wat tegengevallen. Voond /nn serveren. Toch zal hy in mijn ogen wel een grote worden". Een dergelijke „topper" lijkt Guil lermo Vilas, de volgende hinder nis voor Okker. inmiddels ook op Wimbledon geworden. Jarenlang was de Argentijn op het gras. dat volgens veel tennissers alleen maar dient om ter consumptie te worden aangeboden aan koeien, uiterst kwetsbaar. Dit jaar werkt hij zijn partijen voor zijn doen tamelijk snel af. Tegen de num mer vijf van Engeland. John Fea- vcr, stond hij een set af: 6-3, 2-6, 6-4, 6-3. JAN PREENEN Krankl naar CF Barcelona BARCELONA - CF de Barcelona heeft Krankl, de centrumspits van Rapid Wien, voor de neus van FC Valencia weggekocht. De Ca talaanse voetbalclub heeft de op volger van Johan Cruijff voor drie voetbalseizoenen gecontrac teerd voor in totaal 1 miljoen gul den. In dit bedrag zijn de extra premies niet inbegrepen. Barce lona zal zo spoedig mogelijk de transferkosten van deze speler, ruim 1.7 miljoen gulden, aan Ra pid Wien overmaken. Het is vrijwel zeker dat Sparta-ver- dediger Wim Meutstege trainer Cor Brom en spits Ray Clark naar Ajax zal volgen. WCS-be- stuurslid Ger Lagendijk, die de zaken voor de Sparta-speler be hartigt, heeft een akkoord met Ajax weten te bereiken. Ajax hoopt door de aankoop van Meutstege, de tijdelijke absentie van Johan Zuidema, die vanwege een ernstige knieblessure nog minstens drie maanden op non- actief zal moeten staan, te onder vangen. Ex-Telstar-speler Leendert de Goey, die afgelopen twee jaar bij Sparta onder contract stond, heeft voor twee seizoenen bijge tekend. Ton Wickel heeft gisteravond een driejarig contract bij FC Den Haag getekend. Na Jos Jonker van Telstar is Wickel de tweede 'grote' aankoop van de Haagse eredivisieclub De 24-jarige Wic kel, die in Alphen aan den Rijn woont komt van FC Utrecht, waar hij het afgelopen seizoen de rol van libero vervulde. Daarvoor speelde hij bij excelsior en Ajax.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15