WIL HARTOG: „HET WAS GEWOON 'N STOMME FOUT" LFC oefent met Dnbai Wolsink veegt vloer aan met concurrentie Assen in cijfers Wereldtitel bridge voor Brazilianen Cecotto wint nu hoof dnummer Asser TT Jan Lammers boekt fraaie overwinning SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT 50 CC 1. Lazzarini (ha) Kreidler. (gem. 127£59 kmluur). 2. Ri- cardo Tormo (Spa) Bultaco. 3. Patrick Plisson (Fra) ABF. 4. Peter Looyestijn (Ned) Kreidler. 7. Gerrit Strikker (Ned) Kreidler. 9. Cees van Dongen (Ned) Kreidler. Stand WK 1Tormo 39.2. Plisson 32.3. Laz zarini 30. 7.Looyestijnen Van Dongen 8. 125 CC 1. Lazzarini (lta) MBA (gem. 138.097 km/uur). 2. Massimi- miami (lta) MBA. 3. Bartol (Oos) Morbidelli. 7. Van Don- gen (Ned) Morbidelli. 9. Van Kessel (Ned) Condor. 10. Wit hers (Ned) MBA. Stand WK 1. Lazzarini 84. 2. Bartol 44. 3. Bianchi 40. 250 CC 1. Kenny Roberts (VS) Yamaha (gem. 140305 km/uur). 2. Bal ling ton (ZAF) Kawasaki. 3. Hansford (Aus) Kawasaki. 4. Uncini (lta) Yamaha. 5. Kor- honen (Fin) Yamaha. 6. Pileri (lta) Morbidelli. 7. Soussan (Aus) Yamaha. 12. Struyk (Ned) Yamaha. Stand WK 1. Roberts 54.2. Hansford 52.3. Ballington 51. Uncini 28. 1. Kork Ballington (ZAF) Ka wasaki (gem. 135.826 km I uur). 2. Boner a (lta) Yamaha. 3. Ekerold (ZAF) Yamaha. 4. Korhonen (Fin) Yamaha. 5. Sarron (Fra) Yamaha. 6. Her- ron (ler) Yamaha. 9. Piet van der Wal (Ned) Yamaha. 13. Middelburg (Ned) Yamaha. 14. Struyk (Ned) Yamaha. Stand WK 1. Ballington 65. 2. Katayama 35. 3. Hansford 34. 4. Ekerold 28. 500 CC 1Johnny Cecotto (Ven) Yama ha (gem. 153.445 kmluur). 2. Roberts (VS) Yamaha. 3. Sheene (GB) Suzuki. 4. Ka tayama (Jap) Yamaha. 5. Hartog (Ned) Suzuki. 6. Rou- gerie.(Fra) Suzuki. 7. New- bold (GB) Suzuki. 8. Van Duimen (Ned) Suzuki. 9. Ba ker (VS) Suzuki. 15. Middel burg (Ned) Suzuki. Stand WK 1. Roberts 69. 2. Sheene 57. 3. Hennen 51. 4. Cecotto 35. 5. Baker 25. 6. Hartog 23. ZIJSPANNEN 1. SchwarzeUHuber (Wdl) Fath (gem. 140.288 kmluur). 2. Monnin/Gerard (Zwi) Sey- maz. 3. Greasley I Russell (GB) Yamaha. 8. Brouwer lOoster- wouder (Ned) Yamaha. Stand WK 1BilandlW illiams 45.2. Holzerl Meierhans 26. NEW ORLEANS - Het Brazi liaanse paar Marcelo Branco en Gabino Cintra heeft zater dag verrassend de eerste plaats in het toernooi om het wereldkampioenschap bridge in New Orleans behaald. Het duo, dat reeds vele malen Zuidamerikaans kampioen werd, passeerde in een zeer sterke slotzitting de Canade zen Kokish en Nagy, die op de valreep een paar noodlottige fouten maakten en daardoor tenslotte tweede werden. André Mulder en Carol van Op pen eindigden als beste Ne derlandse paar op de zesde plaats. Zij kregen in de laat ste zitting topparen als Hamman-Wolf en Goldman- Soloway als tegenstanders, maar scoorden niettemin 54 procent. Bij de dames werd het Ameri kaanse duo Judy Radin en Katherin Wei wereldkam pioen. Op de veertiende plaats eindigden de Neder landse dames Gerards en Van Heusden. Overigens is in New Orleans be roering ontstaan over de Ne derlandse beslissing de Olympiade van 1980 in Val kenburg te houden. De Lim burgse plaats is in de ogen van het bestuur van de we- reldbridge federatie niet luxueus genoeg. Voorzitter Jimmy Ortiz Patino, die zelf een inspectiebezoek aan Val kenburg heeft gebracht en zijn goedkeuring erover heeft uit gesproken, heeft onder druk van zijn mede-bestuursleden Nederland voor de keus ge steld: Amsterdam of helemaal niet. Het gros van de afgevaardig den van de 47 in New Orleans aanwezige landen staat ach ter de Nederlandse opvatting, dat een dergelijk evenement een ideale situering vindt in een plaats als Valkenburg, omdat ook de minder rijke landen daarheen hun spelers kunnen afvaardigen. Bondsbestuurder Jean Acker- mans heeft in New Orleans inmiddels gedreigd met een schadeclaim van honderdui zend dollar als de WBF op zijn beslissing terugkomt. ASSEN - De vraag bleef onbeantwoord. Hoe anders had het kunnen lopen? Anders, als Wil Hartog, de glorieuze winnaar van het hoofdnummer van de TT in Assen van vorig jaar, in de derde ronde niet die stuurfout had ge maakt, die hem dit keer volledig kansloos maakte? Wat zou de Witte Reus uit het Noordhollandse gehucht Abbe- kerke, bij ontsteltenis van de Amerikaan Pat Hennen, pas op genomen in het officiële fabrieks- team van Suzuki en daarom voorzien van het allerbeste mate riaal, zijn 120.000 fans niet alle maal hebben kunnen laten zien als hij niet zo dom rechtuit was gegaan. Notjïbene op wat hij toch 'zijn' circuit kan noemen. Nu ging, verrassend genoeg, het voormalige wonderkind Johnny Cecotto met de grote buit strij ken. En moest Hartog genoegen nemen met een vijfde plaats. "Het was stom", liet de teleurge stelde Hollander na afloop weten "Ik was zó goed weg. Ik begrijp niet hoe ik zulke fouten kon ma ken. Als ik dit parcours nu niet kende, dan is het nog te verkla ren. Ontzettend jammer, want ik had best leuk mee kunnen doen" Daar had het, gelet op de manier waarop Hartog drie ronden lang het veld aanvoerde, inderdaad wel naar uitgezien. Maar in de motorsport weet je het maar nooit. Eén foutieve reactie, 'n fractie van een seconde te laat remmen bijvoorbeeld, kan let terlijk en figuurlijk fataal zijn. Dat ondervond wereldkampioen Barry Sheene, teammaat van Hartog, vlak voor het eind van diezelfde race ook. In kansrijke positie helde de Britse playboy (ook nu weer per Rolls Royce naar het circuit gekomen) iets te ver over. Hij kon zich weliswaar nog juist overeind houden door een supersnelle correctie, maar was wel meteen de aansluiting met de beide Yamaha-concur renten Roberts en Cecotto kwijt. Dure punten En dat kostte de sympathiek ogen de Engelsman opnieuw dure punten in de strijd om de wereld titel. Want een derde plaats telt voor hem niet. Vooral niet, nu ene heer Kenny Roberts het hem toch al zo lastig maakt. Want Sheene mag dan de allerminst vleiende uitspraken van de Amerikaan gevoeglijk aan zijn laars lappen, het moet hem toch een doorn in het oog zijn deze 'grootspreker van de andere kant van de oce aan' voor zich te dulden. Hetgeen momenteel nadrukkelijk het ge val is. Kenny Roberts, een hoofdstuk apart. De smaakmaker van As sen, dat was hij zeker. Eerst al in de 250 cc klasse, samen met dé race in de halve liters de toppers van de dag. De enige races van importantie, want de rest kan ge voeglijk afgedaan worden onder het mom van 'bijprogramma'. Het wordt steeds duidelijker, dat het motorracen zich steeds meer toespitst op het werk in de zwaar ste klasse, maar gelukkig werd, door toedoen van het Kawasa- ki-koppel Ballington/Hansford, maar vooral door Kenny Roberts ook de strijd in de 250 cc de moei te alleszins waard. Daarin startte de uit San Diego afkomstige Ro berts namelijk abominabel slecht. In een poging wat te her stellen duikelde hij zelfs bijna over zijn Yamaha heen. De in haalrace die volgde was waarlijk weergaloos. Als één der laatsten weggegaan stormde de 'Fireball' als een kanonskogel door het veld en eer de renners terug wa ren op het rechte eind lag Roberts al in derde positie. Stuurden Hansford en Ballington daarna nog de sterren van de hemel, een ontketende Roberts was niet meer te houden. Uiteindelijk fi nishte hij met ruime voorsprong, na een haarscherp gereden race Huzarenstukje Het huzarenstukje zou hij daarna in de 500 cc klasse wel even weer uithalen, tenminste daar had het alle schijn van. Voor het eerst die dag was de zon doorgebroken en ditmaal had Roberts wel een goede start. Weliswaar was hy niet zo snel weg als de beide Ne derlanders Van Duimen en Har tog, maar vlak daarachter, met Sheene in zijn spoor, manoeu vreerde hij zich in zeer kansrijke positie. Het werd een geweldige race en hoewel het voor het publiek uiteraard ontzettend jammer was, dat favoriet Hartog, na drie schitterend gereden ron den, moest afhaken en ook Van Duimen moest erkennen, dat het kwaad kersen eten is met fa- briekscoureurs, viel er qua span ning gewoon meer te genieten dan vorig jaar. Want nadat Shee ne de kop overgenomen had van teamgenoot Hartog sloeg de vlam echt in de pan. Als duveltjes uit doosjes kwamen, vanuit het niets, opeens Katavama en Ce cotto opdagen. De kleine Japanse popzanger smaakte twee ronden lang het genoegen voorop te rij den, maar ervoer dat blijkbaar als een dermate zware belasting, dat hij uiteindelijk toch weer terug viel. Sheene nam het heft weer in handen, op de voet gevolgd door Roberts die op zijn kans loerde. Hij gaf geen meter prijs, nam af en toe de kop, leek de snelste. Het zou anders lopen. Want terwijl Roberts zijn grote te genstrever afmatte, sloeg Cecotto zijn slag. Hij, die twee jaar gele den wereldkampioen werd in de 350 cc klasse, maar sindsdien nog nauwelijks van zich deed spre ken, nam op Assen alle twijfels omtrent zijn werkelijk kunnen weg. Matig gestart vanaf po le-position, verkreeg hij in de tiende ronde aansluiting met de koplopers en via twee indruk wekkende ronde-records nestel de hij zich voor Roberts en Shee ne. In een poging zich te forceren viel die laatste af. Cecotto had verder maling aan stalorders. De kleine Zuidamerikaan, die zich door Yamaha ten opzichte van Roberts ten achter achter voelt gesteld, sloot in de laatste bocht het gat wel zeer venijnig af en ging juichend over de meet. Het geen hem blijkbaar nog niet he lemaal kansloos, al raakte hij ten opzichte van Roberts toch weer verder achter. Hartog werd vijf de, Van Duimen achtste, na lange tijd op een knappe zesde plaats rondgecirkeld te hebben. Absoluut hoogtepunt Het absolute hoogtepunt van de dag, die verder gekenmerkt werd door kou, regen en afgetekende overwinningen in de overige klassen. De Italiaan Eugenio Lazzarini was oppermachtig in de lichte klassen, zoals ook Kork Ballington dat was in de 350 cc De Zuidafrikaan leverde een im ponerend stuk werk af, want on danks de drijfnatte baan zag hij toch kans het ronderecord scher per te stellen. Niemand kon hem dan ook in de verste verte volgen Bij de zijspannen deed zich een ongeluk voor. Routinier Stein- hausen raakte buiten de baan en brak zijn bovenbeen. Passagier Kalauch kwam met de schrik vrij. Deze klasse werd dit keer niet gewonnen door de Zwitser Bi- Johnny Cecotto neemt de kop c i Barry Sheene en zal die positie niet meer afstaan. LEIDEN - Het eerste team van de Leidse tweedeklasser LFC is uit genodigd om vrijdagavond in Zeist als sparringspartner te fun geren voor het nationale elftal van het Arabische staatje Dubai. "Jong" Dubai (spelers tot 21 jaar), evenals de oudere collega's in trainingskamp op het KNVB- sportcentrum in Zeist, zal wor den bestreden door de leeftijdge noten van LFC. Een ploeg die Bles Zuma zijn over schrijving naar Wilhelmus in zag trekken. Zuma wil volgend sei zoen gewoon uitkomen voor de Leidse club. Hij en zijn ploegge noten zullen dan niet langer wor den begeleid door Flip Massaar, maar door Chiel Gijzenij, die als nieuwe elftalbegeleider is aange steld. Zaterdag-eersteklasser Noordwijk heeft er inmiddels een nieuwe doelman bijgekregen. Dat is Dick Dortmundt, de tweede keeper van Haaïlem, die overschrijving naar Noordwijk heeft aange vraagd. Alleen Telstar kan nog roet in het eten gooien, want met die club is Dortmundt nog in on derhandeling over een eventueel contract. MONZA - Jan Lammers heeft gis teren op het circuit van Monza met een Ralt de achtste race, meetellen voor het Europees kampioenschap formule 3, op zijn naam gebracht. Lammers ging het 98,6 kilometer lange parkoers rond in 38 minuten en 53,07 seconden, hetgeen neer kwam op een gemiddelde snel heid van 152,101 kilometer per uur. De Fransman Patrick Gail- lard eindigde als tweede en derde werd de Italiaan Bruno Marzio. Huub Rothengatter legde met een Ralt beslag op de vijfde plaats. In de stand om het Europees kam pioenschap staat Lammers op de tweede plaats met 34 punten. Dat is één punt minder dan de Zweed Anders Olofsson. De uitslag was: 1. Lammers (Ned) 98,6 km in 38 min 53,07 sec. (gemiddelde snelheid 152,101 km per uur); 2. Gaillard (Fra) Chevron; 3. Marzio (Ita); 4. Coloni (Ita); 5. Rothengatter (Ned). De stand na acht races is: 1. Olofsson (Zwe) 35 punten; 2. Lammers 34; 3. Gaillard 31; 4. Fa- bi (Ita) 28; 5. Michel Bleekemolen (Ned) 21. Kiki Rosberg heeft gisteren in Donington de formule 2-race, meetellend voor het Europese kampioenschap, op zijn naam gebracht. De Fin, rijdend in een Chevron B42, voltooide de tach tig ronden met een gemiddelde snelheid van 170.38 kilometer per uur. De Italiaan Giacomelli be houdt de leiding in het algemeen klassement. PAARDENSPORT - De Grote Prijs der Lage Landen, Neder lands hoogst gedoteerde interna tionale draverij met een prijzen geld van 200.000 gulden waarvan 110.000 voor de winnaar, is giste ren op de renbaan van Duindigt gewonnen door de vijfjarige Charme Asserdal met op de sulky de 24-jarige Fin Heikki Korpi. De Finse combinatie van eigenaar Timo Ewe uit Lahti legde de 2600 meter af in drie minuten en 22 se conden, een kilometertija van 1.17,7. Op de tweede plaats ein digde het Franse paard Gamelia, gereden door Pierre Marie, en als derde Pershing met de Zweed Bernd Lindstedt. Deze verras sende uitslag leverde een trio uitkering op van 7694,50 per in gelegde gulden. VOLLEYBAL - De damesploeg van China heeft verloren van Ja pan met 2-3. De cijfers waren 3-15, 7-15, 15-13, 15-7, 6-15. Van de vijf ontmoetingen won China er twee, en verloor er drie. land. Zijn, op een formulewagen lijkende, driewieler gaf er in de achtste ronde de brui aan. Waar na ex-wereldkampioen Werner Schwarzel een gemakkelijke ze ge kon behalen. Opmerkelijk was verder het uitste kende rijden van de Nederlan ders Looyesteijn en Van Dongen. Peter Looyestijn werd de beste Nederlander in de Dutch TT door een vierde plaats te behalen in de 50 cc klasse. Veteraan Cees van Dongen (46 jaar) eindigde als ze vende in de 125 cc klasse, Piet van der Wal als negende in de 350 cc klasse. Zeker prestaties die tot de verbeelding spreken en die door het publiek ook best als zodanig gewaardeerd werden. Al had Wil Hartog AD VAN KAAM Troostprijs Wil HartogAls beste Nederlander mocht hij naast Johnny Cecotto op het erepodium plaatsne- Turn jeugd wint OLST - De Nederlandse junioren hebben zaterdag in Olst een afge tekende zege 234-210,35) behaald in de turnontmoeting tegen De nemarken. Alleen de Deen Ber- telsen, die in het individuele klassement tweede werd, kon zich met de Nederlandse jeugd meten. Dick Ooykaas leverde in dividueel de beste prestatie. Hij kwam tot een totaal van 51.00 punten, waarmee hij aan de li miet voor deelneming aan de strijd om de wereldtitel voldeed, die van 22 t/m 29 oktober in Straatsburg gehouden wordt. Gerrit Wolsink in actie. De "vliegende tandarts" toonde zich opnieuw oppermachtig DEN DUNGEN - Gerrit Wolsink heeft gisteren in Den Dungen een afgetekende overwinning behaald in de tweede wedstrijd van de nationale titelstrijd motorcross 500 cc-klasse. D uitslagen in Den Dungen zijn: Eerste manche: 1. Wolsink (Lochem) op Suzuki; 2. Peter Herlings (Gemert) op Mai- co; 3. Gerard Rond (Ede) op Ya maha; 4. Frans Sigmans (Bakel) op Maico; 5. Jo van Ham (Uden) op Maico. Ad Verstegen (Volkel) op Yama ha; 5. Sigmans. De "vliegende tandarts" uit Lo chem won in de Noordbrabantse plaats beide manches, waarbij met name de zegein de tweede manche van superieur gehalte was. Alle concurrenten werden in het tweede half uur plus twee ronden op ruime achterstand ge zet. In de eerste rondgang kwam Wol sink op fortuinlijke wijze aan de overwinning. Sigmans en Rond, die lange tijd het veld aanvoer den, moesten beiden met een lekke band hun riante posities prijs geven, waarvan Wolsink en in tweede instantie Peter Her lings profiteerden. In het algemeen klassement heeft Gerrit Wolsink na twee achter eenvolgende overwinningen de leiding, gevolgd door Gerard Rond, die deze wedstrijden meer beschout als een 'warming-up' voor zijn races in de 125 cc-klasse om de wereltitel. Tweede manche; 1. Wolsink; 2. Rond; 3. Herlings; 4. Stand in het algemeen klassement na twee wedstrijden: 1. Wolsink.120 punten; 2. Rond 106; 3. Sigmans 86.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12