Hennv Koemans handhaaft zich met moeite Moeders opgelet! REGEER Louk Sanders Verrassing Naaimachinecentrum BENNING Op Munnik-tennistoernooi I Basketbalteam ook v tegen Italianen kansloos: 86-81 Sterke Chileen met gemak verslagen EEN NAAIMACHINE KOPEN!!! F.W PLESSEN KLOKKEN DISCOUNT Bergruimte, inpakken en wegwezen Slechts een greep uit de vele soorten en breedtematen WOENSDAG 14 JUNI 1978 SPORT LEIDERDORP - Opeens raakte hij in moeilijkheden. Dreigde Henny Koemans, de nummer één van Forescate op de Munnik door C-speler Jan Roelvink van verdere deelneming aan het gelijknamige toernooi te worden bui tengesloten. Laatstgenoemde, jeugdspeler nog, had in de derde set bij 3-2,4-3,5-4,7-6 voortdurend het beste van het spel. Pas bij 7-6 voor Roelvink slaagde Koemans erin om de service van zijn verrassend sterke opponent te breken. Toen was het ook meteen gebeurd, 2-6, 6-3, 9-7 voor Koe mans. Hoewel zijn optreden teleurstel lend was, kwam als winstpunt uit deze partij naar voren, dat hij mentaal overeind was gebleven. Menige speler met de reputatie van Koemans zou in een dergelij ke situatie het hoofd in de schoot hebben gelegd. Naast Koemans stond zijn teamge noot, Arnold van der Capellen voor een heel wat gemakkelijker opgave. Hein Hazenberg kon geen spel maken tegen de num mer drie van Forescate: 6-0, 6-0 voor Arnold van der Capellen. Har Meijer stond in zijn partij tegen het "muurtje" Hans Keyzer zo geconcentreerd en goed te ten nissen dat de zege hem niet leek te kunnen ontgaan. Met 5-1 kwam hij in de eerste set voor. Bij die stand besloot Keyzer geen ver dere pogingen te doen om te sco ren, maar dwong Meijer tot het maken van fouten, een taktiek, die wonderwel slaagde. Van 5-1 voor Meijer werd het via 5-5 en 6-5 voor Meijer tenslotte 7-6 voor Keyzer in de tiebreak. In de tweede set kon Meijer, teleurge steld als hij was door het verlies van de eerste set, het goede spel uit de eerste fase van de partij niet meer terugvinden, 6-3 voor Key- Een goede zege boekte verder De Bruyn uit Hazerswoude op Frans Engelenburg, 6-4,6-4. In de twee de set zocht Engelenburg meer dan in de eerste set het net en daar kon hij De Bruyn nogal eens aftroeven, maar de laatste vond op zijn eigen, sterke service, pre cies de slagen die Engelenburg aan het net tot missers brachten Voor Van Ben them was het giste ren een goede dag. Zonder in het strijdperk behoeven te komen bereikte hij de derde ronde waar hij zelf beslist niet op zal hebben gerekend. Tegenstander Jaap Temminck moest namelijk door een meniscus-blessure de partij gewonnen geven. Een tegenval ler voor de wedstrijdleiding, want Temminck is met zijn ja gende spel altijd een attractie. Dick Bouman, oud-teamgenoot van Temminck in de Roomburg periode, en vermoedelijk zijn te genstander in de kwartfinale, had het niet al te moeilijk tegen de jonge, talentvolle Wim de Jong, 6-1, 6-4. Robert Jan van der Feen won in drie sets van Collee, 4-6. 6-3,6-4 en Paul Kallenberg was te vast voor Kalkman, 6-3,6-1In het H. E. C. leverde veteraan Ton Grimbergen de prestatie van de dag door de no 1 geplaatste C Schoon van verdere deelneming uit te sluiten, 7-5, 6-0' Toernooi Sassenheim Een finaleplaats in het toernooi is na de derde wedstrijddag al be kend. In het D. D. B. won het duo Fehling/B. Tombrok in twee snelle sets van Verdegaal/Van Veen, 6-3,6-0. De als nummer één geplaatste speler in het H. E. B., Hans van der Loo had met Bosma weinig moeite, 6-2,6-4. Een score, die wel iets zegt over de vorm waarin Van der Loo momenteel verkeert, want dezelfde Bosma had in de vorige ronde Vroegop met tweemaal 6-1 van het gravel gestuurd. Gemakkelijk won ook Schreuder van Lodewijk Kallen berg, 6-4, 6-2. Vooral de wijze waarop hij de tweede set in zijn voordeel besliste maakte indruk. Kallenberg mag dan niet fre quent meer spelen als vroeger, na de warming up van de eerste set verwachtte iedereen wel dat hij zijn gevaarlijke linkse forehands Tl* t Henny Koemans wel doorslaggevend in het ge vecht zou brengen. Wouter Kuyck mocht proberen wat hij wilde, de vastheid van Alessy was hem gewoon teveel, 6-1, 6-3 voor Alessy. Maaswinkel verloor de eerste set van Verbrug, 4-6, maar daarna domineerde hij vol ledig, 6-0, 6-1. In het G. D. C. viel gisteren de verrassing van de uit schakeling van het als tweede geplaatste koppel Kuyck/Van Veen tegen De Jong/Hogervorst. 6-7, 5-7. TRIEST - Het Nederlands basket balteam heeft het recht verspeeld om volgend jaar uit te komen in het toernooi om de interconti nentale beker. De Nederlandse ploeg verloor gisteravond in Triëst met 86-81 (na een voor sprong bij rust van 38-43) van Ita lië. Aangezien Frankrijk met 98-77 van Israël won, is dit land, ongeacht het resultaat van de wedstrijd Nederland - Frankrijk van morgen winnaar van de con tinentale beker. Ook de tweede plaats is onbereikbaar voor Ne derland. Bij winst op de Fransen komt Oranje namelijk wel in pun ten gelijk met Italië, maar dan telt het onderling resultaat ten voor dele van Italië. De uitschakeling van Nederland was niet het gevolg van slecht spel. Zeker niet. Het Oranje-team hield ook in Triëst de opgaande lijn vast. Het kostte de Italianen voor eigen publiek erg veel moei te de tegenstander definitief op afstand te zetten. Meer dan vijf punten werd het voor rust nooit (30-25 na een kwartier spelen). Een vlaag van produktiviteit van Akerboom (goed gesteund door Woudstra) maakte zelfs dat Ne derland bij rust voor stond met 43-38. Die voorsprong werd in de eerste vijf minuten van de tweede helft uitgebouwd tot tien punten: 47-57. Toen echter hadden de Ita lianen plotseling een goed ant woord op de Nederlandse 1-3-1 verdediging, terwijl tegelijkertijd de Nederlandse aanval vrijwel stilviel. Die samenloop van om standigheden was fataal. Een kwartier in de tweede helft had Italië de leiding hernomen: 71-69 om daarna te finishen met 86-81. De score van het Nederlands team: Akerboom 14-13=27 Woudstra 10-10=20 Dekker 6-2 8 Limmen 2-6=8 Zwiers 0-7=7 Kip 5-0=5 Hagens 4-0=4 Pluim 2-0=2. Top scorers Italië: Malagolv 20, Tom bola to 18, Vilalta 17, Prunamonti 16 Stand: 1. Frankrijk 7 wedstrijden 13 pnt, 2. Italië 8-13, 3. Nederland 7-11, 4. Israël 7-10, 5. Turkije 7-7 BRUSSEL - Louk Sanders heeft gisteren in de internationale ten niskampioenschappen van Bel gië in Brussel voor een flinke ver rassing gezorgd. Hij versloeg in de eerste ronde de Chileen Hans Gildemeister met 7-5, 6-1. Gilde- meister had tijdens de open Franse kampioenschappen in Parijs vorige week onder anderen Solomon en Alexander verslagen en in de kwartfinales verloor hij pas van de latere finalist Vilae (Argentinië) in vijf sets. Sanders komt nu uit tegen de Argentijn Cano. De opbouw van de Wimbledon- vorm verloopt voorspoedig bij Jimmy Connors. De Amerikaan won dinsdag in de tweede ronde van het toernooi van Birming ham met 6-3, 6-0 van zijn landge noot Steve Krulevitz. De overige Amerikaanse favorieten hadden over het algemeen een slechte dag. De als vijfde geplaatste Dick Stockton werd met 6-2, 5-7, 6-2 verslagen door de 23-jarige Zuid afrikaan Bemie Mitton. Arthur Ashe had weinig in te bren gen tegen de Nieuwzeelander Brian Fairlie (1-6, 3-6) en een an dere oud-Wimbledonkampioen Stan Smith ging in een langdurig gevecht tenonder tegen de Egyp tenaar Ismael El Shafei. Deze won met 2-6, 9-8, 6-4. Smith ver loor de tiebreak van de tweede set met 7-2. Verder won de 22-jarige Australiër David Carter met 6-0,6-4 van Bob Lutz en zegevierde Victor Pecci uit Paraguay met 6-4,6-4 over Jeff Borowiak. De belangrijkste overige resulta ten: eerste ronde: Brian Gottfried (VS) - Heinz Gunthardt (Zwits) 6-2, 7-5. Tweede ronde: Roscoe Tanner (VS) - Rohun Bevan (Eng) 6-1, 6-4, Hank Pfister (VS)- Carlos Kirmayr (Braz) 6-4, 6-2, Erik van Dillen (VS) - Dick Crealy (Austr) 3-6, 6-3, 6-4, Sashi Menon (India) - John Alexander (Austr) 6-2, 6-3, Tom Gullikson (VS) - Jaime Fillol (Chili) 8-9, 6-2, 7-5, John Newcombe (Austr) - Victor Amaya (VS) 4-6, 9-8, 6-4, Raul Ramirez (Mex) - David Schneider (Za) 6-3, 9-8. Tesselaar opent clubhuis LEIDEN - Vrijdag zal de Leidse wethouder van sportzaken en onderwijs, Dick Tesselaar, het nieuwe clubgebouw van de tennisvereniging Unicum openen. Deze feestelijke ge beurtenis wordt omlijst door een demonstratie-partij tus sen de nationale kampioen Louk Sanders en Oegstgees- tenaar Wouter Fok. De opening en de partij begin nen om vijf uur 's middags. Unicum is overigens door de KNLTB aangewezen om de Nederlandse jeugdkam pioenschappen te organise ren. De strijd is op 31 juli, 1 en 2 augustus gepland. Zaterdag moet Dick Tesselaar wederom acte de presence geven, om de opening van het nieuwe schoolplein aan de Lorentzkade een officieel tin tje mee te geven. Ook deze opening zal op een sportieve manier geschieden, want om elf uur lost Tesselaar het startschot voor een presta tieloop door de Professoren- wijk. De inschrijving die voor een ie der open staat, is vanaf tien uur op het nieuwe school plein. natuurlijk naar Steenstraat 12-12a, Leiden, tel. 146380 Leidens grootste naaimachinespeciaalzaak LAAG IN PRIJS GROOT IN SERVICE HOOG IN INRUILWAARDE Levering van: Anker - Pfaff - Elna - Singer - Husqvarna - Bernina - Kohier ZIG-ZAGvanaf 299,- Keuze uit wel 100 modellen en merken Het visseizoen is weer begonnen in deze periode vergeten de mannen vaak de tijd koop daarom een goed horloge b.v. een Edox Delfiv met 5 jaar garantie op waterdichtheid heeft vader meer intresse in een quartz horloge 7 nu meteen speciale vaderdag aanbieding van f. 149,— voor slechts f. 99,- met 6 functies en 1 jaar volledige garantie Er zijn bij ons al horloge's vanaf f. 39,75 Natuurlijk hebben wij nog meer leuke vaderdag presentjes Zoals Borrelglazen met zilveren voet vanaf f. 22,50 Leuke gouden beroepenbedels zoals, hakbijl, schuifmaat, hamer, vissen, schaar enz. vanaf f. 35, Mooie gouden heren zegelringen vanaf f. 89,— Plaatarmbanden in goud en zilver Horlogebanden vanaf f. 7,50 in staal met veiligheidssluiting f, 10 Parker sets. Ballpoint met Vulpen f. 44,80 Aanstekers in div. merken nu gratis graveren. 10-307 korting Showroom achter de winkels van het 5-Meiplein; Gerrit v/d Veenstr. 25-29; Leiden Z-W. tel. 071 - 766671 Onze winkels zijn gevestigd: Bevrijdingsplein 12 Leiden; tel. 071 - 766670 Geversslraat 47, Oegstgeest; telefoon 071 - 152151 Gemeente Warmond Wethouders Warmond maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van de artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8, der Wo ningwet bouwvergunning te verlenen aan de heer C. Zoe temelk, Burg. Nederburghlaan 6 te Warmond, voor het ver groten van de woning op het perceel, kadastraal bekend gemeente Warmond, sectie D nr. 2980, plaatselijk gemerkt Burg. Nederburghlaan 6. De desbetreffende stukken lig gen met ingang van 15 juni 1978 gedurende veertien da gen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij hun college tegen de voorgeno men verlening der bouwver gunning bezwaren indienen. Warmond, 14 juni 1978. Bericht van aandeelhouders en verzekerden van de N V. Ver zekeringsmaatschappij „Vooruit". De algemene vergadering van aandeelhouders wordt gehou den op woensdag 28 juni 1978 des namiddags om 15.30 uur in de Holiday Inn te Leiden. De agenda vermeldt vaststel ling van de jaarcijfers en be noeming van commissarissen. h 139. =j j I: -JLr- 89,50 tL 298. 99. 498. 149. 229. KASTEN- KEUKENS- SLAAPKAMERS- Leiden Hoge Rijndijk 86.88 131807 toonzaal afhaal magazijnen Leiden Lange Mare 108 131794 TOONZAAL ah.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17