LEIDSCH DAGBLAD Duisenberg verlaat de Kamer Werkloosheid zal stijgen ANTIEK Moordzaak zit nog muurvast vandaag Arrestaties in Chili na vechtpartij in hoofdstad Dader van messteek voor officier Andriessen: groter dan nu bekend is Oranje is er toch bijna FujicaST80I ÖfoteT 598- W wamsteker DONDERDAG 8 JUNI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35570 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Onzekerheid over toekomst chirurg (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN - Morgen zal'een 19-ja- rige inwoner van Oegstgeest voor de officier van justitie in Den Haag worden geleid, in verband met de messteek, die hij onlangs in de Breestraat uitdeelde aan een 30-jarige inwoner van Woubrugge. Het slachtoffer, een chirurg, die juist zijn studie had voltooid, liep daarbij een slagaderlijke bloeding in zijn linkeroksel op. Zijn toestand was een tijdlang zorgwekkend. Pas over een half jaar zal vastgesteld kun nen worden of de Woubrug- genaar ooit nog zijn beroep van chirurg zal kunnen uitoe fenen. De dader van de steekpartij in de Breestraat kon worden aangehouden dankzij een op roep voor getuigen in deze krant. Nadere inlichtingen, die de politie kreeg leidden tenslotte tot de aanhouding. De steekpartij, vloeide voort uit een handgemeen, dat was ontstaan na een ruzie over de beschadiging van een auto. De dader zal poging tot dood slag ten laste worden gelegd. Ook heeft de politie in ver band met deze zaak drie Lei- denaars aangehouden. Zij stonden de Oegstgeestenaar tijdens de schermutselingen terzijde en worden beschul digd van openbare geweld pleging. DEN HAAG (SP) - Volgens minis ter Andriessen van financiën zal de werkloosheid nog groter wor den dan nu bekend is. "De ra mingen van 275 duizend werklo zen in het begin van de jaren tach tig zullen worden overtroffen", zo voorspelde hij vanmiddag tijdens de jaarvergadering van de Rabo bank. Over de uitgelekte voorstellen van ambtelijke commissies om te komen tot een verregaande be zuiniging zei Andriessen dat hij ervan overtuigd was dat het be leid om de groei van de collectie ve sector af te remmen in zeer brede lagen van ons volk wordt ondersteund. En wel omdat het voor de meeste mensen duidelijk is dat het hier niet gaat om een botte bezuiniging op overheids activiteiten maar om een streven de Nederlandse economie weer in het goede spoor te krijgen", al dus Andriessen. Volgens de bewindsman zal voor inkomensverbetering in de ko mendejaren niet veel ruimte zijn De ombuigingsmaatregelen, zo als die nu worden voorbereid zullen "soms direct pijn doen" terwijl de gunstige effecten slechts geleidelijk zichtbaar worden. "Daarom is het geboden dat het programma van het kabinet in zijn geheel, en zo snel. mogelijk tot uitvoering zal komen", zei Andriessen. Hij noemde het om buigen nü, werken aan de wel vaart en werkgelegenheid van straks. f SENSATIE op het gebied van meer hierover op de pagina familie-berichten Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. DEN HAAG (SP) - De recherche is nog geen stap verder gekomen met het onderzoek in de zaak van de gevonden lichaamsdelen. Sinds gisterochtend heeft zij on geveer 50 tips gekregen, waarvan er tot dusverre geen enkele bruikbaar is gebleken. De tips kwamen binnen na de publika- ties over de vondst van twee klei ne voorwerpen tussen de aan de Lozerlaan in een plastic zak aan getroffen menselijke organen. De meeste reacties hebben de re cherche op het spoor gebracht van adressen in ons land, waar de twee voorwerpen - een plastic kikkertje en een Indiase, reli gieuze penning - verkrijgbaar zouden zijn. Maar, aldus een woordvoerder van de politie, er heeft zich nog niemand gemeld Zonnige perioden Zonnige perioden, maar later in het binnenland kans op een bui. Meest ma tige westelijke wind. Minimumtemperaturen omstreeks 9 Maximumtemperaturen rond 17 gra- met inlichtingen over een vrouw of een man, die een combinatie van deze twee kleine voorwerpen zou dragen en al enige tijd wordt vermist. Het onderzoek van patholoog-ana toom dr. J. Zeldenrust in het ge rechtelijk laboratorium in Rijs wijk gaat nog steeds door. De deskundige heeft de recherche echter nog geen nieuwe of ande re, voorlopige, conclusies kun nen geven over de identiteit van het slachtoffer, van wie men slechts het hoofd, de onderbenen en enkele organen heeft gevon den. De overige lichaamsdelen zijn nog altijd zoek. Er zitten méér kanten aan het kiezen van 'n bril.. (Opgemaakt om 11.15 uur). Zon op: 5.21 uur, onder: 21.58 uur. Maan op: 8.53 uur, onder: 0.10 uur. Hoogwater te Katwijk om 6.18 en 18.40 uur, laagwalcr om 2.14 en 14.28 uur. hardhouten PLINTEN reeds gelakt 1.40 p. mtr. tóch even kijken bij DE H0UTBAAN zelfbouwcentrum zijldijk 22 - leiderdorp tel 071-899311 OP het terrein van de Verenigde Touwfabriek zaterdags tot 5 uur geopend van alle kanten beter bekeken Topfunctie bij Rabobank Chinees minister op bezoek SCHIPHOL-De levende mascotte van de 101 gevechtstroep genit koninklijke landmachteen bokwas vanmorgen ook op Schiphol c zig ter begroeting van de Chinese minister van buitenlandse zaken Huang Hua. De gevechtstroep vormde de erewacht. De Chinese minister (links) brengt een driedaags officieel bezoek aan ons land. Minister Van der Klaauw (op de rug gezien) was naar Schiphol gekomen om zijn ambtgenoot te begroeten. Het is de eerste maal dat een Chinese minister van buitenlandse zaken Nederland bezoekt. DEN HAAG (ANP) - Oud- minister Duisenberg treedt op 1 januari volgend jaar toe tot het presidium van de Rabo-bank. Op kor te termijn zal hij bedanken als lid van de Tweede Ka mer, waarin hij zitting heeft voor de PvdA. Fractievoorzitter Den Uyl be treurt het besluit van Duisen berg, die de motieven voor zijn vertrek heeft neergelegd in een brief aan de socialistische frac tievoorzitter. Daarin zegt de vroegere minister van financiën in het kabinet-Den Uyl, er diep van overtuigd te zijn dat een aanblijven als Kamerlid op den duur de fractie en daar mee de partij geen goed zou doen. 'Wie geen bevrediging in zijn werk vindt noch ook in zijn werkomgeving, doet zijn colle ga's, zijn gezin en zichzelf geen deugd met doorgaan" aldus Dui senberg. Met nadruk stelt hij, dat zijn besluit "op geen enkele wijze" is ingege ven door politieke motieven 'Wees ervan overtuigd dat de be slissing niet lichtvaardig wordt genomen en in geen enkel op zicht geduid kan worden als het nemen van afstand van de PvdA of de overwegingen, die de fractie zullen leiden met name in de komende weken, waarin zaken aan de orde zullen komen die het hart raken van waar wij ons in jouw' kabinet voor heb ben ingezet", aldus Duisenberg in zijn brief aan Den Uyl. Als opvolger van Duisenberg in de Kamer komt nu in aanmerking het vroegere Kamerlid Dirk Duinker uit het Noordhollandse Lutjewinkel. PvdA-fractievoorzitter Den Uyl zegt teleurgesteld te zijn door het besluit van Duisenberg. Dat be windslieden na hun aftreden be schikbaar zijn voor het Kamer lidmaatschap noemt hij ook in het belang van een goed functio neren van het parlement. Kritiek heeft Den Uyl op het feit, dat Dui senberg na acht maanden lid-- maatschap van de Kamer juist naar een financiële instelling gaat. Volgens de socialistische fractievoorzitter vraagt "de over gang van het ministerschap naar' een financiële instelling meer af stand dan je nu betracht" - aldus; de schriftelijke reactie van Den Uyl op de 'ontslagbrief van Dui senberg. t Duisenberg Een bij herhaling voorko mend tafereeltje gister avond tijdens de teleurstel lende strijd tussen Neder land en Peru (0-0). Ditmaal ligt René van de Kerkhof met een van pijn verwrongen ge zicht op de grond. Hij had het erg moeilijk, deze Eindhovenaar. Toch al ge handicapt door zijn dik in verband zittende hand was hij ook keer op keer mikpunt van al te harde acties. Hij trad trouwens zelf ook niet zachtzinnig op. Daarvoor kreeg hij een gele kaart. Na de rust keerde hij niet meer terug. Rep mocht zijn plaats innemen, maar kon de ploeg ook al niet inspireren. Het bleef armoe troef, hoe rede lijk het resultaat achteraf nog bleek te zijn. Wim Suurbier was een van de weinigen, die toen niet aan struisvogelpolitiek wenste te doen: "We zijn kansloos voor een hoge klassering. We missen teveel". Hoeveel was nu wel duidelijk geworden. Er werd mat en zonder crea tiviteit gespeeld. Maar coach Happel was tevre den. De meeste spelers gelo ven er ook nog in. Temeer, omdat de emotieloze (W) wel geen al te diepgaande conse quenties zal krijgen omdat Schotland zo vriendelijk was een punt te verspelen aan Iran. Oranje mag zondag zelfs met 2-0 van de Schotten verliezen Peru is echter al zeker van een plaats in de volgende ronde. En dat betekent een regel rechte sensatie PAGINA 17 David Bowie, geniaal kame leon PAGINA 5 Tweede Kamer slikt verho ging defensie PAGINA 7 Felle reactie Russen op rede Carter PAGINA 9 Corver en Krankl vellen Zweden PAGINA 18 Telefonische dreigementen voor Jan van Beveren PAGINA 19 Wim Kok geschokt over be zuinigingsplannen PAGINA 27 Tussen voor- en tegenstanders hongerstaking Reflex met open meting, LED aanduiding, schroefdraadvatting. met MC Fujinon 1,8/55 mm. van 869 tijdelijk paraattas kado Breestraat 29 Leiden Tel. 071 - 120368 SANTIAGO (RTR) - In de Chileense hoofdstad San tiago zijn ongeveer tachtig personen aangehouden na een vechtpartij in het stadscentrum tussen aan hangers en tegenstanders van hongerstakers die pro testeren tegen spoorloze verdwijning van verwan ten. Vrijspraak uitlokking metro-aanslag AMSTERDAM (ANP) - Het ge rechtshof in Amsterdam heeft vandaag de Amsterdamse koop man Max L. (58) in tweede instan tie vrijgesproken van uitlokking van de verijdelde bomaanslag op het metrostation Venserpolder in de Bijlmermeer. Volgens het hof is er onvoldoende bewijs dat Max L. de aanslag, die in" 1975 werd beraamd met de bedoeling de „linkse" anti-metrobetogers in deskrediet te brengen, heeft uit gedacht en gefinancierd. De koopman was in hoger beroep gegaan omdat hij vond dat zijn zaak door de Amsterdamse rechtbank „onwettig" behandeld was. De rechtbank veroordeelde hem in juni 1976 tot acht maan den, waarvan drie voorwaarde lijk. Twee andere betrokkenen, Joop B (43) en Rynald de L. (29), die op 13 februari bij het in aanbouw zijnde station met de bom werden be trapt, hebben hun straf al uitgeze ten. Zij werden veroordeeld tot vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Het hof noemt het in het vonnis aannemelijk dat de plannen voor de bomaanslag al hoog en breed beraamd waren voordat Max L. op het toneel ver scheen. Het gevecht ontwikkelde zich toen de ongeveer 200 familieleden van vermiste personen zich opmaak ten om hun achttiendaagse actie te beëindigen op aandrang van de Chileense bisschoppen, die von den dat was bereikt wat men had beoogd te bereiken. De bisschoppen deden hun oproep tot de hongerstakers nadat zij van de regering de toezegging had den gekregen dat een onderzoek naar de verdwijning zou worden ingesteld. Maar volgens welingelichte krin gen wacht de groep op een offi ciële regeringsmededeling dat de zaak der vermiste personen zal worden onderzocht. Minister van binnenlandse zaken Sergio Fernandez zei gisteren te gen verslaggevers dat de regering het uitgeven van zo'n verklaring overwoog. Eerder heeft hij ge zegd niets af te weten van vermis te personen sinds de omverwer ping van het bewind van presi dent Allende in 1973. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft zich gisteren officieel bezorgd ge toond over het lot van de honder den personen die sinds het vijfja rige militaire bewind in Chili verdwenen zouden jj*». Volgens woordvoerder rndding Carter is van de bezorgdheid offi cieel kennis gegeven aan Santia go. Carter zei dat de Verenigde Staten allang in contact staan met verte genwoordigers van gezinnen van vermisten en dat zij zich voor hen blijven inspannen

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1