Bedrijven willen niet uit Kooi verdwijnen Leidse door Van Aken aangenaam verrast >pend Jeugdstad in Menkenhal door Bromsnor geo] Centrumbewoners klagen over Verkeersoverlast Bezwaren tegen ontwerp-bestemmingsplan Actief in vrije tijd Monteur bedreigde winkelier Standpunt CDA over college blijft nog uit Bewoners nog dit jaar weg uit 2de Havers traat BANZBORD jan bentveld WOENSDAG 7 JUNI 1978 LEIDEN Filmhuis In het Filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 draait morgen avond om negen uur de film ,f)elitto d'Amore" van de Italiaanse regisseur Luigi Comencini uit 1974. De film gaat over een uit Sicilië af komstig meisje, levend vol- geiis de familie-traditie en in stinctief reagerend. Tegen speler is een Milanees, ratio neel, anarchist, atheïst. Ze werken op dezelfde fabriek en worden verliefd op elkaar, tot grote woede van de families. Twirl-Certificaat Marjo v.d. Blom-Janssen van het majorette-peloton The Golden Green Stars en Anne ke Groen van het majorette peloton de Kooi Girls hebben met goed gevolg het examen afgelegd voor het Basis Twirl Certificaat. „Twirl" wil zo veel zeggen als „ronddraai en". In het geval van de majo rettes het draaien met de ba- tons(stokjes). Het examen werd afgenomen bij het Hol land Institute Twirling De partment in Woerden Postduivennieuws (1) PV „Columba hield twee wedvluchten. Een vanaf Compiegne met de volgende uitslag: 1. W. v.d. Nieuwen- dijk en Zn.. 2,5, C. v.d. Nieu- wendijk, 3,6,8, J. Schipper, 4, H. Kettenis, 7. W. Siera, 9,10 R.P. de Graaf. Verder werd gevlogen vanaf Corbeil. De uitslag was: 1,7 W. v.d. Nieu- wendijk en Zn.,2.J. Schipper, 3,4,8 C.v.d.Nieuwendijk,5.10 W. Siera, 6£ R.P. de Graaf. Postduivennieuws (2) LPV ,JDe Rijnklievers" hield met 183 duiven een wedvlucht vanaf Corbeil. De uitslag: I,8,10 J. Kok, 2,5 B. v. Mil, 3. Zwaan den Oude 4. P. Veelen- turf, 6. J.C. Pracht, 7. P. v. Griensven, 9. J. Zevenhoven. Ook de PV leiderdorp" vloog op Corbeil. Met 123 duiven. Uitslag: 122 J.C. Knijnen- burg, 3,5,6 M. Reijerse, 4,8 W. de Haas, 7. H. Flippo, 10. P. Sloos. PV ,f>e Sleutelstad" vloog van af Pt. St. Maxense. Uitslag: 12$ A. v.d. Dop,4,6 A. Pracht en Zn., 5,8,10 N. Nievaart, 7,9 G.v. Stein. Boekhandel Loco-burgemeester Van Aken zal volgende week vrijdag de nieuwe zaak van de universi teitsboekhandel Ginsberg of ficieel openen. De boekhandel is gehuisvest aan het Schut tersveld. Tot voor kort was Ginsberg ondergebracht in twee panden in de binnen stad, te weten aan de Bree straat en aan het Kort Ra penburg. NKV-Vrouwen De RK Vrouwenbeweging van het NKV in Leiden heeft een nieuw bestuur. Voorzitter werd mevrouw A.M. Neyen- huis en secretaresse mevr. E. Fransen Hymerik. Samen zullen de dames ook de pen ningen beheren. De dames volgen mevr. Van Leeuwen- Goddijn en mevr. Nijssen- Van Leeuwen op. die zich niet langer herkiesbaar stelden. Van beide dames werd dezer dagen officieel afscheid ge nomen. Postduivennieuws (3) PV De Reisduif hield een wedvlucht vanaf Corbeil met 107 duiven. Uitslag: 1,4C.Strik, 2,8 K.v.d.Berg,3,6,7 W. Tolboom en 5$, 10 W. Kop. Hengelsport HSV viste in de Korte Vliet met als resultaat een zeer matige vangst. Uitslagl.G. de Bruin (2125 gram, 20 stuks), 2. P. Wonder gem (1725, 23), 3. K. Laterveer (1675,30), 4. Later- veer sr.(l300,12),5. K. Jansen (1100, 6), 6. J. Levering (675, 6), 7. F. Boot (625. 9), 8. J. v.d. Linden (460, 7), 9. J. Bontje (375,5), 10. G. Bontje (360,6). De Brasem hield haar eerste wedstrijd in de Heijmanswe- tering met een zeer slechte vangst als resultaat. Uitslag: l.K. Brugrian(1420,19),2. F. v.d. Pous-Kraan (960, 11), 3. P. Marijt. (955, 8), 4. H. Spies (925, 5), 5. S. den Dubbelden (915, 6), 6. S. Gommans (790, 12),7.J.P.v.d.Hulst(660,9),8. A. v.d. Hulst (610, 8), 9. G. Crama jr. (385,4), 10. J. Blik- man (375, 6). ■k Bedrijven die op het ogenblik gevestigd zijn langs de Zijl. tussen de Lge rijndijk en het zwembad "de Zijl", zullen in de toekomst plaats moeten maken voor woningbouw en recreatieve voorzieningen Dat is de meest omvangrijke operatie die staat aangekondigd in het on langs gepubliceerde ontwerp-bestemmingsplan voor de Kooi. In het gebied zullen tussen de 150 en 200 woningen gebouwd kunnen wor den. Voor de aankoop van de gronden en bedrijven wordt in het plan een bedrag van 6,5 miljoen gulden geraamd. LEIDEN/DEN HAAG - Op het station in Den Haag leerde een 20-jarige monteur uit Leiden een meisje kennen. Deze kennismaking kostte met een al veel geld en de monteur die nog maar net uit de gevangenis was ontslagen, zat al snel in de moeilijkheden. De volgende middag - 1 februari - stapte hij in Leiden een winkel binnen en zei tegen de winke lier "Ik moet geld anders rijg ik je aan dit mes". Daarbij liet hij de onthutste middenstander een fors broodmes zien. Deze gaf de monteur 400 gulden en kreeg van de overvaller 25 gulden wisselgeld terug. De officier van justitie eiste negen maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, wegens afpersing. Hij constateerde dat de monteur aan heroïne verslaafd was en dat hem dat spul 200 gulden per dag kostte. "Iets dergelijks wordt meestal via de misdaad gefinancierd" aldus de officier. De raadsman van de monteur, mr. Schaper, vond het wenselijk dat zijn cliënt de stad Leiden en zijn kwade vrienden verlaat en een ontwen ningskuur ondergaat in de Emiliehoeve. Vonnis 20 juni. LEIDEN - Een aantal be drijven, die op het ogenblik gevestigd zijn langs de oever van De Zijl, tussen de Lage Rijndijk en het zwembad "De Zijl", heeft ernstige bezwaren tegen het ontwerp-be stemmingsplan voor de Kooi waarin wordt aange kondigd dat zij in de toe komst plaats moeten ma ken voor woningbouw en recreatieve voorzieningen. Machinefabriek Drakenburgh aan de Sumatrastraat maakt onder meer bezwaar tegen een niet-in- dustriele bestemming van het terrein aan de Zijl omdat in de laatste jaren al meer terreinen binnen de stadsgrenzen voor in dustriële doeleinden verloren zouden zijn gegaan. Het bedrijf vraagt de gemeenteraad om bij de beslissing van dit voorstel, naast de zorg voor woningbouw en re creatie, ook de belangen van de industrie en de werkgelegenheid niet uit het oog te verliezen. Het autogasverkoopstation aan de Atjehstraat maakt zich zorgen over het feit dat in het plan geen uitzicht wordt gegeven op ver vangende grond. Bovendien meent men dat, indien vervan gende grond binnen de gemeente Leiden beschikbaar komt, het, gezien de opstelling van de in specteur van de volksgezond heid, zeer moeilijk zal zijn om een nieuw autogasverkoopstation te realiseren. Een dergelijk ver koopstation noemt men voor het autogasinbouwstation onmis baar. IJzer en metaalhandel Gijzenij wijst op de gunstige ligging voor het bedrijf aan vaarwater en aan de openbare weg. Ook Gijzenij maakt er bezwaar tegen dat in het ontwerp-bestemmingsplan geen enkele vervangende grond in het vooruitzicht is gesteld. Het be drijf vindt het niet per sé op haar weg liggen om onmiddellijk naar een alternatief terrein uit te zien. Men wijst er verder op dat B en W geen enkel overleg hierover heb ben gepleegd voor het plan tot stand kwam. LEIDEN - Vanaf vandaag is de Ton Menkenhal aan de Vondellaan omgebouwd tot een echte jeugdstad waar kinderen zich deze zomer helemaal uit kun nen leven. evenement voor Lei den is geopend door veldwach ter Bromsnor. Tot en met zon dag 13 augustus staat er in de hal een echter wild-west stad met een saloon, een station, een hotel en een paardestal. Maar er is nog veel meer. De kinde ren kunnen net zo veel film kij ken als ze zelf willen. Ieder uur is er een nieuwe voorstelling. Van Charly Chaplin, Dik en Dun of Woody Woodpecker. In jeugd stad staan zo'n 15 verschillende automaten met allerlei spelletjes. Er is ook een levensgroot dam spel en een mens-erger-je-niet spel van drie bij drie meter. Omdat cowboys en indianen nu eenmaal op pony's rijden hebben ze die in jeugdstad ook. Alle kin deren mogen een ritje maken. Op de maan lopen kan ook, want er ligt een reusachtig groot spring- matras. Kleien, boetseren, rol schaatsen, verkleedpartijen, een doolhof, touwtrekken, schilde ren-en tekenen, het kan allemaal in jeugdstad. Door de hele jeugdstad rijdt ook een klein stoomtreintje, alle kin deren mogen gratis een lange rit Pony's maken naar station Menko-City. LEIDEN - De gemeenteraadsfrac tie van het CDA heeft voorlopig nog geen standpunt bepaald over de collegevorming in Leiden. De fractie kwam gisteren voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeen. Voornamelijk door tijd gebrek kwam men nog niet aan een standpuntbepaling toe. De fractie wees wel een delegatie aan die voor het CDA de onder handelingen over de colle ge-vorming zal gaan voeren. Naast fractievoorzitter Driessen bestaat deze delegatie uit de zit tende raadsleden Van Zijp en Bosch en het nieuwe raadslid Walenkamp alsmede een nog aan te wijzen vertegenwoordiger van het bestuur. De onderhandelingsdelegatie komt in de loop van deze week bijeen om zich op de politieke verhou dingen voorde collegevorming te beraden. De voltallige CD A-raadsfractie moet dan vol gende week een strategie voor de onderhandelingen vaststellen. Het CDA is daarop vooruitlopend nog niet ingegaan op de uitnodi ging voor een oriënterend ge sprek met de PvdA. ADVERTENTIE Friese staart- en stoeltjes- klokken, Zaanse- en Schippertjesklokken. Div. stijlklokken, moderne schoorsteen- en wandklokken. Interessante collecties antieke klokken. Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Mevrouw Van Weeren kan het nog niet helemaal geloven dat zij zojuist een kleuren-televisie toestel heeft gekregen en een jaar lang gratis mag kijken. Links van haar wethouder Van Aken en recht de heer Viel, directeur van de firma Van Eijk. „U hebt geen idee van wat i ven het hoofd hangt i Van Weeren". ,fJeen, meneer Van Aken, dat klopt". „Nou mevrouwtje, u krijgt een cadeau,zowel van de gemeen te Leiden als van de firma Van Eijk" Mevrouw Van Weeren sloeg nan opperste verbazing de handen voor haar mond, dat had ze nooit verwacht. Natuurlijk wist ze dat haar wo ning aan de Surinamestraat samen met nog vier andere woningen als eerste in Leiden van kabeltelevisie zou worden voorzien. Natuurlijk is ze ge tuige geweest van wethouder Van Akens enorme graaf werkzaamheden tijdens het in de grond steken van de eerste spade, hetgeen het startsein betekende voor de aanleg van de kabel. Maar dat zij uitge kozen zou worden als het feestvarken op de dag van de eerste aansluiting, nee dat had ze nimmer verwacht En dat dit alles nog gepaard ging met het in ontvangstnemen van een tweetal cadeaus was haar bijna teveel. Toen ze van de firma Van Eijk, belast met de aanleg van ka beltelevisie in Leiden, een kleuren-tv in ontvangst mocht nemen en, evenals de bewo ners van de vier andere wo ningen, van de gemeente te horen kreeg dat ze een jaar lang gratis televisie zou mo gen kijken, kreeg ze het bijna te kwaad. ,JDitisvooru mevrouw".zegt de heer Viel, directeur van Van Eijk, wijzend op de reusachti ge zes-kanaals televisietoe stel. ,fJee toch?". lfJa me- vrouwjte, helemaal voor u" ,JJou,dit isniet te geloven,dit kan ik haast niet verwerken" Even later, wanneer de eerste i de Jeugdstad LEIDEN - Dc bewoners van enige panden aan de Tweede naverstraat zullen voor het eind van dit jaar hun woningen moeten verlaten B en W hebben besloten dat deze panden plus het schoolgebouw aan de Tweede Gortestraat voor 1 februari 1979 gesloopt zullen worden. Zoals bekend is de Haver- en Gortbuurt een rehabilitatiegebied en is de gemeenteraad vorig jaar juni akkoord gegaan met een bestemmingsplan voor dit deel van de binnenstad. Als alles volgens plan verloopt zal op het terrein dat na sloping vrij komt een aantal nieuwe woningwetwoningen met bijbehorende bergingen worden gebouwd. De Haagse architect N. Schippers zal opdracht krijgen om een bouwplan te ontwerpen voor de woningen die in beheer zullen komen van de Leidse Woningstichting De bewoners van de panden aan de Tweede Haverstraat zullen door Bu reau Huisvesting tijdig vervangende woonruimte aangeboden krijgen. Het gymnastieklokaal aan de Tweede Haverstraat zal ook pas gesloopt mogen worden als voor de boksclub, die er thans gebruik van maakt, vervangende ruimte is gevonden. Er zijn ook echter motor-skelters, kinderen die al wat ouder zijn mogen daarop racen. En voor de kleintjes zijn er trap en mini-skel- tertjes. Peppi en Kokki komen ook,, en een ballonnenman en een goo chelaar. Er is een ongelooflijke grote hoop lego om mee te spelen, 50 kilo. dat is bijnagenoeg om een echt huis van te bouwen. Als spe ciale attractie is er ook nog een na-180. Dat is iets heel Een speciaal filmdoek, waarop het net lijkt of je er zelfbij bent. Ouders kunnen vanuit het restau rant op de eerste verdieping de hele jeugdstad overzien. Maar er is ook een spelleiding die een oogje in het zeil houdt. ADVERTENTIE WANDMEUBELEN 5? nieuwe rijn 24 leiden hoek burgsteeg 071-134671 LEIDEN - Bewoners van de omge ving Steenschuur, Korevaar- straat en Levendaal hebben nogmaals bij de gemeente aan gedrongen op het nemen van verkeersbeperkende maatrege len. De bewoners klagen over de verkeersoverlast en voorzien gro te schade aan de - veelal - monu mentale panden. De klachten van de bewoners zijn een gevolg van ,de gewijzigde verkeerssituatie op het kruispunt Korevaarstraat/Breestraat Sinds een aantal maanden is het bus- verkeer - dat de meeste overlast geeft- hier sterk toegenomen. De bewoners spreken in hun brief aan de gemeente van "verkeers geweld". De brief van de bewoners is een vervolg op een eerder verzoek aan de gemeente, waarop geen bevredigend antwoord kwam. Het herhaalde verzoek deed men aan de vooravond van de invoe ring van het tweerichtingsver keer in de Breestraat. Door deze situatie - die maandag inging - zit men met nog meer verkeers overlast. emoties zijn verwerkt, ver volgt ze: „Toen ik hoorde dat meneer Van Aken zou komen heb ik zo snel mogelijk mijn oude tv weggebracht. Dat ding deed het namelijk niet goed meer en ik wilde dat wanneer meneer Van Aken zou komen het beeld zo helder mogelijk zou zijn" Dat mevrouw Van Weeren nu met twee kleurentelevisietoe stellen zit opgescheept deert haar allerminst. Haar zoon, die nu nog bij haar inwoont, gaat binnenkort verhuizen, dus kan hij mooi de oude tv Van Weerennu ze zes stations kan ontvangen, in het vervolg de hele dag voor haa r kijkkast zitten„O nee hoor meneer, ik moet er niet aan denken. Bo vendien heb ik het veel te druk om dat te kunnen doenmaar het is natuurlijk wel schitte rend". Daar is iedereen het Ook de heren Viel en Van Gils, respectievelijk directeur van Van Eijk en projectleider voor Leiden. Voor hen was het gis teren een glorieuze dag. 's Avonds zouden immers in Minerva de handtekeningen worden gezet onder het offi ciële contract met de gemeente Leiden. Een miljoenencon tract op grond waarvan de firma Van Eijk heel Leiden van kabeltelevisie mag voor- Toen die handtekeningen wa ren gezet loofde wethouder Van Aken in een toespraak de inzet van al diegenen, die er voor hebben gezorgd dat het in Leiden met de aanleg van kabeltelevisie allemaal zo vlot is gegaan en nog gaat. Alleen het feit dat de gemeente geen overeenstemming heeft kunnen bereiken met de Stich ting Kabelnet Merenwijk (SKM) bedroefde de wethou der enigzins. VAn Aken: "Doordat ze in-de Merenwijk al langer kabel-tv hebben lig gen de tarieven daar lager. Logisch, want momenteel is alles duurder, dus moeten de tarieven in de rest van Lei den, waar nu „pas" kabel-tv komt, omhoog. Ik hoop dan ook dat we in de toekomst als nog met de SKM tot overeen stemming kunnen komen, want het is natuurlijk te gek dat binnen een gemeente ver schillende tarieven gelden". ADVERTENTIE 100 gram Een mals lapje varkensfilet, gevuld met pittig kerry- gehakt. Een heerlijk vlees gerecht waarmee u aan tafel heel wat eer kunt behalen. Aan weerskanten bruin bakken en ca. 12 minuten zachtjes laten doorbraden. jt] üw Keurslager

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3