PvdA verdeeld over college-vorm feidse agenda Voorkeurstemmen gaan naar vrouwen De Grill Medium van Nova Leidse fractie wil eerst informatie-ronde 'Ik zag die huizen op me af komen...' NIEUWBOUW HEEFT MOLENS AAN DE KANT GEDRUKT... FEESTELIJK JUBILEUM DIRIGENT A. KAART B. Bartelink in Dorpskerk „Ruimte voor sociale faculteit op Schuttersveld openhouden* LEIDEN - De Partij van de Ar beid in Leiden is verdeeld over de politieke lijn die men na het onverwachtse verkiezingsver- lies moet volgen. De gemeente raadsfractie deed gisteravond in een langdurig besloten vergade ring nog geen keuze over de ge wenste vorming van een college van burgemeester en wethou ders. De fractie besloot eerst met alle andere partijen in de raad oriënterende bespre kingen te voeren. In deze informatie-ron de wil de PvdA met iedere partij afzonder lijk spreken over de soorten samenstelling van het college, dat men voorstaat. Ook wil de PvdA nog nader overleg en informatie over essentiële programmapunten. De PvdA-fractie koos voor deze aanpak vanwege de politieke situatie die is ont staan. De verkiezingsuitslag laat een groot aantal verschillende combinaties toe. Door de tegenstrijdige uitspraken en voorkeuren, die de partijen voor de verkie zingen deden, zijn er echter geen partijen die nu al direct een meerderheid kunnen De beslissing om eerst de informatie-ron de te houden, is in PvdA-kring genomen om te zien welke voorkeuren de verschil lende politieke partijen daadwerkelijk hebben en om af te tasten tot welke con- i nu na de verkiezingen bereid De keuze van de PvdA-fractie om eerst een informatie-ronde te houden was ove rigens geen unanieme Verschillende frac tieleden stemden tegen deze strategie. De tegenstanders w ilden direct een keuze met welke partijen de PvdA samenwerking moet aangaan. De meerderheid van de fractie wilde nu echter nog geen partijen uitsluiten. Fractieleider Van Dam ontkende vrijdag nacht na de vergadering desgevraagd dat de tegenstemmers gezien moesten worden als voorstanders van het voeren van oppo sitie. Volgens Van Dam was deze stap nog niet echt aan de orde geweest. Overigens sloot hij - zoals woensdag direct na de ver kiezingen - niet uit dat de PvdA by niet succesvolle onderhandelingen voor oppo sitie zal kiezen. Van Dam wilde niet kwijt hoeveel fractie leden tegen het houden van een informa tie-ronde stemden. ,,Het is geen groot deel", zei hij alleen. Overigens bestreed de fractieleider dat tussen voor en tegenstan ders grote verschillen bestonden. Volgens Van Dam was er alleen sprake van 'accent verschillen' en zijn de standpunten 'niet onoverbrugbaar'. De PvdA-onderhandelaars bij de informa tie-besprekingen zijn naast fractieleider Van Dam de nieuwe fractieleden Hes en Peters alsmede een lid van het afdelings bestuur. Volgens Van Dam is nadrukkelijk afgezien om wethouders en fractievoorzit ter deel te laten nemen aan het overleg. Men kan zich in deze samenstelling vrijer tegenover de andere partijen opstellen. De Pvd A-delegatie zal het - weliswaar nog vrijblijvende - overleg met de andere par tijen voeren vanuit de uitspraak van de le denvergadering dat de PvdA alleen zitting neemt in een college waarin de PvdA zich voldoende (aantal wethouders en pro gramma) kan herkennen. Tijdens de informatie-besprekingen zal van de kant van de PvdA nog niet over wethouderskandidaten gesproken wor den. Desgevraagd zei fractieleider Van Dam dat de zittende wethouder (uitgezon derd de niet als raadslid herkozen Van Aken) allen kandidaat zijn voor het nieuwe college. De Pvda wil de informatie-ronde in twee weken afwerken. Op basis van de uitkom sten van het overleg met de andere partijen zal de fractie dan een keuze doen voor de -samenwerking die men voor de college vorming wil. Pas dan begint het echte overleg met andere partijen of valt eventu eel de keuze voor oppositie. De beraadslaging over de politieke situatie na de vekiezingen van woensdag moet in andere partijen nog grotendeels op gang komen. Vandaag (zaterdag) vergadert D'66 en dinsdag komt de nieuwe CDA-fractie voor het eerst bijeen. LEIDERDORP - Ik heb de huizen in Voorhof op mijn molen af zien komen. Langs de Valk Boumanweg lag toen alleen nog maar tuinland, en de Hoogmadeseweg was een paardespoortje van drie me ter breed". Dat zegt de Leiderdorpse mo lenaar Boudewijn Borre- man. Zijn Munnikenmolen in Leiderdorp, een uit 1890 daterende Wipmolen, ligt aan de kruising van de Hoogmadeseu eg en de Dwarswatering. De situatie waarin veel molens kwamen te verkeren, opgeslokt wor den door nieuwbouw, heeft ook hem niet onberoerd ge laten. "De dieselmotoren, die hebben de bedrijfszekerheid natuur lijk verbeterd. De molenaar werd langzamerhand mole naar-machinist. De invoe ring ervan heeft mijn vader, ook molenaar, meegemaakt. Voor hem betekende dat het zelfde als die huizen om mijn molen nu voor mij beteke nen. Maar ik vind het niet zo erg hoor, wat moet je er ten slotte tegen doen?". Ook het verminderde functio nele gebruik van de molen als monument is iets dat Borreman direct aangaat. "Ik kom uit een echte mole naarsfamilie Voor mijn va der was het molenaarsinko men destijds nog te weinig om van te leven, ondanks het gratis gebruik van de wo ning. Toen ik 45 jaar geleden het molenaarsschap van mijn vader over "verdiende" ik 120 gulden per jaar. Het is zuiver een hobby, een inge groeide aard die je moet hebben". De Munnikenmolen in Leiderdorp. LEIDERDORP - De stedebouwers zagen het niet zo zit ten met al die molens. Werden ze al niet afgebroken, dan bouwde men ze eenvoudig in. Op talrijke plaat sen in Noord- en Zuid-Holland is dat gebeurd. De manier waarop nu de molen in de Leidse Stevenshof- jespolder wordt bedreigd, maakt duidelijk dat het gevaar voor veel fraaie molens nog steeds niet gewe ken is. Dat is de kern van de kritiek van de heer van den Hoek, secretaris van de Rijnlandse MolenstichtingStedelijke en industriële uitbreiding is voor veel oude molens fataal geworden. Vroeger was het ondenkbaar dat grote bouwsels een molen aan het gezicht zouden onttrekken. In de "Keur van Rijnland" was daar voor een regeling opgenomen. Binnen een afstand van 350 meter van een molen mocht niet gebouwd worden. Grote gebouwen zou den de molens de wind uit de wieken nemen vandaar, dat deze regeling het "windrecht" werd genoemd. De functie van de molens maakt duidelijk, waarom dit "windrecht" zo belangrijk was. Polders werden alleen door molens bemalen en de wind moest ongehinderd de wieken van het metaalwerktuig kunnen aandrijven. Gemotoriseerde gemalen verdreven echter de windmolens, en het "windrecht" werd geschrapt. Inbouwen Niemand kon zich nu meer tegen het inbouwen verzetten. Van den Hoek: "Ik geloof niet dat de plannenmakers zich moedwillig "ver gist" hebben. Ze hebben domweg geen rekening gehouden met mo lens, en ze dus over het hoofd gezien". Op veel plaatsen valt het droevige resultaat te bekijken. De molens "De Vlieger(Voorburg) "De Geestmolen" Alkmaaren de Wipmolen (polder Oudenhof Oegstgeest) zijn het slachtoffer geworden. Voor de overgebleven molens is er volgens van den Hoek een lichtpun tje. "De relatie met het landschap krijgt de laatste tijd, tegelijk met de restauratie van de molens, meer aandacht. Een voorbeeld: de gemeente Leiderdorp heeft ons om advies gevraagd overeen groot gebouw bij de Meijepoldermolen. We hebben gezegd: dat gaat niet De gemeente heeft dat geaccepteerd, en er is niet gebouwd" De Rijnlandse Molenstichting wil graag adviezen geven, en houdt zoveel mogelijk contact met gemeenten. Van den Hoek: "Er zijn natuurlijk veel belangen belangen in het spel als het om hele woon wijken gaat. We willen dat zo snel mogelijk signaleren. Een inge bouwde molen als de Munnikenmolen in Leiderdorp moet voorko men kunnen worden" Het nut van voorkeurstem men is bij de gemeente raadsverkiezingen van af gelopen woensdag over tuigend gebleken. Zowel in Wassenaar als in Zoe- terwoude wisten de kie zers personen die op on verkiesbare plaatsen op de lijst waren gezet alsnog in de gemeenteraad te krij gen via voorkeurstem men. Bij de definitieve vaststelling van de lijsten gisteren bleek dat de 427 in Wassenaar op Van Vuure uitgebrachte stemmen voldoen de waren om hem te laten op schuiven van de 15de naar de 8ste plaats op de WD-lijst. Haasnoot, 8ste op de kandidatenlijst, ver huisde naar de 9de plaats en werd dus ook nog benoemd. Cocheret de la Morinière, nummer 9 op de lijst, schoof op naar de 10de plaats en werd dus gewipt. De verkiezing van voormalig WD- fractievoorzitter Van Vuure was het gevolg van een geslaagde campagne voor voorkeurstem men. Deze werd gehouden door VVD-aanhangers die het er niet mee eens waren dat de ledenver- gadering Van Vuure op de 15de plaats had gezet. In Zoeterwoude werd mevrouw Van der Poel-Van Leeuwen. 11de op de lijst voor het CDA, via 150 voorkeurstemmen aan een zetel in de nieuwe raad geholpen. Me vrouw Kolff-Haantjes, 4de bij PZ, lukte dat met 124 voorkeur stemmen net niet. Het was typerend voor een tendens die zich in de gehele regio voor deed. Het aantal voorkeurstem men dat op vrouwen werd uitge bracht was opvallend groot, bij alle partijen. Irma Gehner, 3de'op de WD-lijst voor Leiderdorp en tweede vrouw op deze lijst wist met een aantal van 158 de meeste voorkeurstemmen in deze ge meente te veroveren. Mevrouw Van der Wiel, tweede voor de VVD in Wassenaar wist na Van Klaveren (CDA) de meeste voor keurstemmen in Wassenaar te krijgen. Een respectabel aantal stemmen verwierven in deze ge meente ook mevrouw Van der Veen (6de bij de WD, 150 stem men), mevrouw Van Katwij k (2de bij Partij Wassenaar, 142 stem men), mevrouw Nagelkerke (3de bij de PvdA, 134 stemmen) en mevrouw Peters (2de bij D'66,125 stemmen). Een groot aantal voorkeurstemmen kreeg in. Wassenaar ook de laagstgeplaatste op de WD-lijst, LEIDEN - Het college van bestuur van de Leidse universiteit heeft bij de gemeente bezwaar ge maakt tegen het afwijzen van het Schuttersveld als mogelijke ves tigingsplaats voor de faculteit so ciale wetenschappen. Het Schut tersveld is wat de universiteit be treft een van de mogelijkheden voor de vestiging van sociale we tenschappen in één gebouw. In het ontwerp-structuurplan voor de binnenstad wijst de gemeente deze gedachte af. Ook is men te gen één complex voor sociale we tenschappen op een andere plaats in de binnenstad. Het ont werp-structuurplan gaat ervan uit dat sociale wetenschappen gespreid gehuisvest moet blijven of ergens buiten de binnenstad een bouwplaats moet vinden. Een mogelijkeid om een deel van de sociale faculteit in de binnen stad te huisvesten, bestaat vol gens de gemeente aan de Lange- Van Zuylen-Van Nyevelt, de "graaf van Duinrell": 125. In Warmond hetzelfde beeld. De meeste voorkeurstemmen (161) gingen hier naar de 2de man op de CDA-lijsfc Heil. Direct daarop volgden mevrouw Dalhuijsen (3de bij de WD) met 95 voor keurstemmen en mevrouw Nieuwveen (6de bij het CDA) met 77 voorkeurstemmen. Een behoorlijk aantal stemmen ging hier naar de 9de man op de CDA-lijst, de huidige wethouder De Winter. 32. Dit overkwam ook de uit de Leiderdorpse raad ver trekkende wethouder Drenth, die met 147 voorkeurstemmen een goede tweede in deze ge meente werd. In Leiderdorp kwamen, evenals in Oegstgeest, de meeste stemmen ten goede aan de drie hoogst op de lijst geplaatsten. De meeste voorkeurstemmen in gracht. Op het Schuttersveld heeft de gemeente liever andere, werkgelegenheid biedende be drijven. Volgens het college van bestuur van de universiteit is het onder brengen van sociale weten schappen in één complex op het Schuttersveld aantrekkelijk om dat de faculteit dan gunstig ligt ten opzichte van woongebieden en onderdelen waarmee zij nau were relaties onderhoudt. Ook in verkeerstechnisch opzicht zou deze ligging gunstig zijn. Dat de faculteit verder in één com plex moet worden onderge bracht, heeft volgens het college van bestuur te maken met doel matigheid van beheer en met "gewenste ontwikkelingskansen voor onderwijs en onderzoek". Eén complex bouwen op het bui tenterrein (Leeuwenhoek) is vol gens het college ook niet onaan- Oegstgeest verwierf zittend CDA-raadslid, tweede op de lijst, Van Veen: 306. Ook hier stemden veel kiezers een vrouw. Met name mevrouw Van Vloten (4de bij de VVD, 102 stemmen) en mevrouw Bosman (3de bij de PvdA, 109 stemmen) verwierven veel stemmen. In Voorschoten zijn weinig z.g. voorkeurstemmen uitgebracht. Bij de WD behaalde mevrouw M. C. van der Kloes-Kamsteeg de meeste: 205. Bij het CDA haalde S. Offringa er 173. Een verklaring kan zijn dat de lijsttrekker uit de KVP voortkomt en Offringa uit de CHU. Bij de PvdA/PPR kreeg mevrouw F. Eichhorn-De Raad 148 voorkeurstemmen, terwijl de niet-gekozen G. P. Both er 116 kreeg. Mevrouw S. D. de Voogd- Sjamsoedin kreeg, hoewel zij voor D'66 op een onverkiesbare plaats stond 81 stemmen. trekkelijk, maar omdat er over dit gebied nog weinig duidelijkheid bestaat, zou de mogelijkheid van het Schuttersveld opengehouden moeten worden. In het bezwaarschrift van de uni versiteit wordt verder opgemerkt dat er in het ontwerp-structuur plan voor de binnenstad ten on rechte geen rekening is gehou den met de bestaande behoefte van studenten aan woonruimte. Verder maakt het college van be stuur bezwaar tegen het plan om een route te vormen over het Wit te Singelterrein tussen Groenha- zengracht en Rijn en Schiekade. Ook heeft het college bezwaar te gen het ontbreken van een route over het Doelenterrein en een brug over de Witte Singel. Een route door de Hortus, zoals ook in het ontwerp-structuurplan wordt aangegeven, stuit bij het college eveneens op bezwaren. LEIDEN - Het feestelijk tintje aan het concert van Collegium Musi- cum gisteravond in de Zuider- kerk gold natuurlijk in de eerste plaats het 15-jarig jubileum van dirigent André Kaart. Maar het succes was een gevolg van de sublieme keuze en voorbereiding van het programma, met vooral de prachtig gezongen Koda- ly-liederen, en de indrukwek kende Antiphon van Bruckner met een fraaie bariton-solo van Nico van der Meel. André Kaart en Collegium Musi- cum bezitten de grote gave te boeien door de zorgvuldig uitge balanceerde tegenstelling van ernst en luim. Elk jaar weer op nieuw. Zo ook nu met een naast de reeds genoemde werken, gave vertolking van Elgar's Strijkse- renade in e kl.t., mooi door de vaak strakke toon. De Petite Symphonie van Gounod was als enige in dit programma niet van grote allure, zowel naar composi tie als naar uitvoering, die wat aan de vlakke kant bleef. De twee Coronation Anthems van Handel werden met overgave en inzicht gebracht. Alleen dient men nog meer aandacht te schenken aan de tekst. En zo zijn we dan beland bij het "klapstuk" van de avond: "II Maestro di capella" van Cimaro- sa, waarin dirigent Kaart tevens zangsolist was. De verwachtin gen omtrent zijn opkomst in een bizarre kledij werden niet be waarheid. André Kaart kwam in "werktenue". De (zeer) vrije ver taling, niet fijnzinnig, maar wel boertig, werkte inspirerend op het zang- en akteertalent van de dirigent, waarop het orkest in haakte. Het was een voorts leutig stukje muziek, waaraan een ieder veel plezier heeft beleefd. De Zuiderkerk was nagenoeg uit verkocht; de bijval aan het slot oorverdovend. André Kaart kreeg een taart met vijftien bran dende kaarsjes, die hij naar goed gebruik, in één adem uitblies. Tot slot nog een woord van lof voor het met artistieke tekeningen verluchte programma, heel ori gineel in de vorm van een kaart- spel' Bep Rijnders. LEIDERDORP - Nooit heb ik de grote Bernard Bartelink van de Haarlemse Kathedraal Basiliek St. Bavo groter gevonden dan h ier op de kleine Mittenreiter van de Dorpskerk. Dit orgel roept om Sweelinck, die er ook was met de variaties Est-ce Mars, met de acolische Echo. Fantasie en met de Cromatische (aldus de spel ling van Sweelinck). Daarna ver scheen Bach, en wel met vier Ca nons uit zijn machtige Kunst der Fuge. Canon 4 is er een "In de Vergroting en de Tegenbewe ging". Dat vergroten en tegen- bewegen is nu juist zo sterk werkzaam als componeerwijze in die Cromatische Sweelinck-Fan- tasie. Die Sweelinck en Bach stonden dan ook niet zo maar on der en na elkaar. Dat arrangeert het brein Bartelink en het brein Bach stortte zich uit in het ver tolkingsbrein Bartelink: dubbel- fenomeen. Een Andante van Mozart voor fluitpijpjes in een mechanisceh "Orgel-Walze" (afdraaiend op een cylinder met pennen) en een Cornet Voluntary van Goodwin voerden naar de liturg Bartelink in een Prelude van Litaize. Uit eindelijk regeerde weer het brein Bartelink in een Improvisatie, bij welke ik nogal eens aan de te veel vergeten Van der Horst dacht. Iedereen waande te dromen: de kleine Mittenreiter met maar een aangehangen pedaal veranderde in een orgel van een kathedraal! Register- en combinatie-inzicht! Zo hebben het er geen drie in 't land. KEES VERHOEF Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur. Sterrenwachtlaan, Milieu Bijenmarkt 11-14.30 uur. Lammenschansplein bij Flat Crone- stein, Start fietstocht door Zuid-Hol land, 10 uur. Gevers Deynoot$chool, Voorschoten Project Energie en energiebesparing. 10.30-12 uur. Park v. Oud Poelgeest, Oegstgeest, Ma nifestatie v. Muziek en Beeldhouwwer- Sjelter, Heemraadlaan 67, Leiderdorp, Expositie v. d. werkstukken van Stich ting Jeugdwerk, 14-17 uur. Zondag Leids Vrijetijdscentrum (Breestraat 66), Creatieve workshop, 13-18 uur. Antonius Clubhuis, Dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, Kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, Muziekpro gramma, 15 uur. Maandag Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, Adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, Gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, Femi nistisch Sociale avond, 20 uur. Stadhuis, Leiden, Gemeenteraad, 19.30 Sjelter, Heemraadlaan 67, Leiderdorp, Expositie v. d. werkstukken van Stich ting Jeugdwerk, 14-17 uur. Zoeterwoude, Don Boscohuis, Start fietstochten, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, Commissie Ruimtelijke Ordening, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, Commissie Technische Diensten, 19.30 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): W. de Bruyne, de Laat de Kanter straat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. 10 tot zo. 8 uur A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; van zo. 8. tot 24 uur C.J.M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (zaterdag); F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag). Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur op Merelstraat 184a, tel. 891000. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505. Voorschoten - S.v.d. Kooij, S.v.d. Oye- laan 13, tel. 6951 (zaterdag); F. Koop- mans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zon dag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpstraat 45, tel. 10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 2 tot 9 juni, door Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 123553; Apotheek Beker, Lijtweg Oegstgeest, tel. 071-155482; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging LEIDEN - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilij khe- den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgeiden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. ADVERTENTIE Uitneembare grill platen met anti-kleefcoating. Een regelbare thermostaat. Kan in drie grill-standen geplaatst worden, met vast snoer en controlelamp.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2