Coach Bearzot is voorlopig uit problemen Ernst Happel des duivels op de sportpers EERST AAN, DAN UIT... Tunesië komt met enorme verrassing: 3-1 zege op Mexico Tegenvaller voor Frankrijk Politie ihc grijpt weer in „THE SHOW MUST GO ON..." ZATERDAG 3 JUNI 1978 SPORT PAGINA 11 MENDOZA - De weldadige rust die een week lang in het trai ningskamp van het Neder lands elftal heeft geheerst, is wreed verstoord. Happel is des duivels. Reden van deze ommezwaai een serie artike len die in bepaalde Neder landse dagbladen is versche nen. Voor een ieder van de Nederlandse elftalgroep was de verbazing erg groot toen de eerste zending kranten (De Telegraaf) in hotel Portorillos arriveerde. Verveling slaat toe in trainingskamp"luidde een kop of Spelers op jacht achter kamermeisjes"Ernst Happel ontplofte en riep uit na het lezen van deze verha len: "Er komt geen journalist meer in het hotel. Schweinerei. Ik wil niets meer met de pers te maken hebben" Furieus Voor voorzitter Meuleman, sec tievoorzitter Hogewoning en Herman Choufoer braken aan aantal moeilijke uren aan. Na lang praten met de furieuze Happel kon dit drie tal hem ervan overtuigen dat een dergelijke radicale maat regel op dit tijdstip niet paste. Choufoer: "Het is inderdaad zo dat Happel aanvankelijk niets meer met de pers te ma ken wenste te hebben. Ik be grijp ook niet waar men dat vandaan heeft gehaald. Ja renlang loop ik nu al mee in de voetballerijik heb nog nooit een groep bijeen gezien die zich zo soepel en netjes opstelt Het is je reinste duimzuigerij Wel zullen wij de bijeenkom sten drastisch gaan beperken. Helaas, maar het is niet an ders. Als wij hiermee door gaan wordt de interne sfeer verpest. Een belachelijke zaak. Wij moeten nog begin- Ook de spelers toonden zich minder toeschietelijk dan in de voorgaande dagen Jongbloed: "Wat moet men in Nederland denken. Is zelfs de Nederlandse pers dan niet te vertrouwen? Toen wij in Hil- trup waren begonnen de Westduitse boulevardbladen met dit soort verhalen. Wij zit ten hier van alles verlaten. Ik moet de eerste vrouw in dit ho tel nog tegenkomen" Vinger Voor sectievoorzitter Jacques Hogewoning waren deze publikaties reden om de be straffende vinger op te heffen resultaat tegen Iran positief uitvalt. "Zo gaat het in de voetbalsport"zei hij. "Maar ik blijf het onfatsoenlijk vin den. Als er geen sensatie is, maakt men het wel". Voetbal Ondanks alles speelt het Ne derlands elftal vandaag toch maar. Jan Jongbloed zal in de eerste wedstrijd van het Ne derlands elftal voor het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal tegen Iran het doel verdedigen. De keeper van Roda JC ondervindt geen hinder meer van de enkelbles sure, die hij donderdag tij dens de training opliep. Happel heeft voor het duel tegen Iran het Nederlands elftal als volgt samengesteld: Jan Jongbloed (rugnummer 2) Achter: Wim Suurbier(20). Wim Rijsberben (17) en Ruud Krol (5) Midden: Arie Haan (9), Johan Neeskens 13), Wim Jansen (6) en Willy van de Kerkhof (11) Voor: Rene van de Kerkhof (10), Johnnie Rep (16) en Rob Ren- senbrink (12) Reserves: Schrijvers (1). Harry Lubse (21). Jan Poortvliet (2), Dick Nanninga (18) en Jan Boskamp (14). tegen de verzamelde sport pers. Hogewoning zei dat hij zich volledig distancieert van deze onzin en verzekerde ie dereen dat de poorten herme tisch gesloten zullen worden als men nog een keer met der gelijke roddelpraat gecon fronteerd wordtHogewoning in zijn speech: "Ik moet u allen zeggen dat ik mij afvraag met welke instelling u naar Ar gentinië bent gekomen. Wij vragen geen positieve publici teit: wij vragen echter wel dat de waarheid in Nederland over ons verblijf hier in Men- doza vermeld wordt. Vanaf het begin hebben wij ons zeer positief tegenover de Neder landse en de buitenlandse pers opgesteld. U vond hier een openheid die ongekend was. Zowel de heer Happel als de spelers en begeleiders tra den u met open armen tege moet. Niets was te veel. U gooit op deze manier uw eigen gla- Na dit incident zijn de dagelijk se bijeenkomsten met spelers en officials voorlopig ge schrapt. Ernst Happel wenst rust. Om de dag kan de pers naar Portorillos komen. Vol gens Herman Choufoer kan er een kentering optreden als het Happel (links vooraanis boos, Hogewoning licht toe waarom. Publicaties in bepaaldebladen vielen niet zo best Daarom zijn nu alle persmensen niet meer welkom Vrij spel MAR DEL PLATA - Italië is voorlopig uit de problemen. Was de oefencampagne door slechte prestaties en kritiek van zowel pers als publiek in eigen land een mislukking, de overwinning van 2-1, die het Italiaanse elftal in zijn eerste wedstrijd van het toernooi tegen Frankrijk behaal de, kan het negativisme doen verstommen. Enzo Bearzot, trainer van de Azzuri, kan na gisteren weer lachen. De eerste overwinning in groep 1, waarschijnlijk de zwaarste groep met Argentinië en Hongarije als andere tegenstan ders, biedt mogelijkheden. Echter, in de eerste minuut van de in Mar del Plata gespeelde ont moeting, zal Bearzot nauwelijks aan lachen gedacht hebben. Toen was het Bernard Lacombe, die het eerste doelpunt van de ont moeting en het wereldtoemooi maakte. Six gaf na een formida bele rush over links een voorzet naar het midden waar de spits van Lyon de bal met het hoofd in de uiterste hoek kopte: 1-0. Met dit doelpunt maakte de 26-jari- ge Lacombe het de Italianen on mogelijk een even laf en defen- sief spelen als de Westduitsers en de Polen in de openingswedstrijd hadden gedaan. Dat leek aan vankelijk een handicap voor de Italianen, die van oudsher be kend staan om hun kracht in de verdediging, maar „vooruit voet ballen" ging hen deze keer goed af. Vooral ook omdat de Fransen het achterin niet al te best gere geld hadden. Tegen de betere techniek van mannen als Causio en Bettega konden de statische Franse verdedigers niet op. De gelijkmaker leek dan ook on vermijdelijk. Nadat Causio en Bettega beiden de bal al over het doel hadden geschoten bij doel- rijpe kansen en laatstgenoemde in buitenspelpositie al had ge scoord, werd het na een half uur dan ook 1-1. De situatie was niet oogstrelend, want de door Causio tegen de lat gekopte bal werd door een Franse verdediger ge haast tegen dezelfde Italiaanse aanvaller opgeschoten waarna de bal gelukkig voor de voeten van Rossi kwam, die raak schoot. Nutteloos Niet onverdiend, die gelijkmaker, want Italië slaagde er vrij gemak kelijk in het Franse aanvalsen- thousiasme tot nutteloze inspan ningen te degraderen. Plantini, die volgens velen de ster van de WK moest worden, werd keurig ingekapseld door Tardelli en kon dientengevolge zijn vermeende leiderscapaciteiten op het mid denveld niet laten zien. Na rust veranderde het spelbecld nauwelijks, al daalde het spelpeil. Vooral na het doelpunt van Zac- carelli, die voor Antognoni in het veld was gekomen, was de Franse aanval te machteloos om nog door de Italiaanse defensie - het blijft de specialiteit - te komen. De treffer van Zaccarelli viel in de 54ste minuut, toen de invaller de bal uit een moeilijke positie laag in de hoek plaatste. Verrassend, die voorsprong en de aanvallende intenties van Italië na al die „probleemverhalen" vooraf er waren nog niet eens veel overtredingen voor nodig om de Fransen af te remmen, al kreeg Tardelli een gele kaart na he neerhalen van de tegenstander. Minder dan de Fransen, van wie Plantini (aanmerkingen op de leiding) en Michel (neerhalen van de tegenstander) het geel toebe deeld kregen. De poging van Hi dalgo, Frankrijks trainer, meteen voor tweederde deel vernieuwde aanval (Berdoll en Rouer voor Lacombe en Six) toch nog wat te rug te doen, liep op niets uit. BUENOS AIRES - In twee strip- teaseclubs in Buenos Aires zijn grote televisieschermen geplaatst, opdat de klanten de wedstrijden om het wereldkampioenschap kunnen volgen. De eigenaars van de clubs vreesden dat het voet- balgebeuren een grotere aantrekkingskracht zou kunnen hebben dan ontklede jongedames. Het grootste probleem van de Tunesische ploeg is het sexleven. •Volgens manager Chetali is het niet goed voor de spelers om zo lang zonder vrouw te moeten zijn. De Tunesiërs zijn vanaf begin mei in training. Chetali heeft het probleem enigszins ondervangen door voor de spelers geen avondklok in te stellen. "We blijven tenslotte amateurs" is zijn mening. Wel waarschuwde hij de spe lers niet te uitbundig uit te gaan. "Ik heb ze gezegd dat ze het niet te vaak moeten doen, voor de eerste wedstrijd". ROSARIO - Tunesië dat op weg naar Argentinië nauwelijks tot een overwinning kon komen, is de eindronden begonnen met een verassende zege van 3-1 op Mexi- Voetbaldwerg Tunesie kwam op slag van rust met 1-0 achter via een omstreden strafschop, maar werkte zich met veel enthou siasme over deze tegenslag heen. De wijze waarop Ali Kaabi (55ste minuut) Nejib Gommidh (80) en Moktar Dhouib (87) antwoordden op de strafschop van Arturo Vaz quez was ronduit verbluffend. Tunesië met duizend tegen ëën een totale outsider, heeft zich thans aan het hoofd geplaatst van groep 2 voor West-Duitsland en Polen, de nummers ëën en. drie van het vorige wereldkampioen schap. In vergelijking met West-Duits- land-Polen was het optreden van Tunesië en Mexico een verade ming. Aanvallend spel, in hoog tempo gespeeld, vol speelse in vallen en een dozijn kansen aan weerskanten. Het benutten ervan ging Mexico minder goed af. De midden-Amerikanen kwamen in de blessuretijd van de eerste helft met 1-0 voor. toen Amar Jebali de bal in het strafschopgebied met de hand raakte en de Schotse scheidsrechter John Davidson daar opzet in zag. Vanaf de elfme- terstip zette Arturo Vasquez de Tunesische doelman Moktar Nailad op het verkeerde been om vervolgens met een slap schot te Na rust moesten de Mexicanen tol betalen voor het hoge tempo. De opportunistisch voetballende Tunesische amateurs kregen meer vrijheid en profiteerden. Ali Kaabi was de eerste, die recht voor doel de ruimte kreeg voor een schot. Hij knalde de bal in de linkerhoek. Vervolgens profi teerde Nejib Gommidh van het feit, dat hij op de linkervleugel niet werd geschaduwd, en de dol gespeelde Mexicanen kregen de genadeslag, toen Moktar Dhouib van achteren opkwam en via de rechtervleugel op het doel afging. Trainer Mejed Chetali's stunt om doelman Sadak Sassi (176 inter lands) te laten vallen ten gerieve van Moktar Naili, die in Rosario pas aan zijn tweede interland wedstrijd toe was, was een volle dig succes geworden. Bij de Mexicanen konden Sanchez en Rangel, die zich tijdens de kwali ficatieronden als schutters par excellence hadden gepresen teerd, niet voldoen aan de hoog- gestelde verwachtingen. Stand in groep - Tunesië Polen W.-Duitsland Mexico 1 10 0 2 3-1 10 10 10-0 10 10 10-4) 10 0 10 1-3 pv/Z£Mao// ÓCU/Z££0(</£#S S77ZP//S OP 7 M/POt/SAD... 0£P/0/3&£/. poo/? ioou/- ZOPA/p/es/oor., H/P<S*5PDOCPD (vOP opa/ doop tv op&X PTPZATPPS7PP OP> PPPSTDO/C... OP/VOS DOOP op ra/A/ ip>/v wa pcpt 2-4/ BUENOS AIRES - De Argentijnse politie heeft gisteren verhinderd dat een filmreportage van een Franse tv-ploeg overgezonden werd. De film gaat over de vrou wen die iedere week een stille protesttocht in Buenos Aires houden om aandacht te vestigen op de verdwijning van hun man nen en kinderen. Tijdens het monteren van de film kwamen politieagenten binnen, die de film in beslag wilden ne men. Dat verbaasde de Fransen zeer, omdat zij de vorige dag een interview met de voorzitter van het WK '78-comite. generaal Merlo hadden, waarin deze zei, dat ze vrijelijk in zijn land konden filmen. Nadat de agenten dit ge hoord hadden, verdwenen zij zonder de film. maar ze werden gevolgd door agenten in burger Deze verboden de Franse tv-ploeg om de reportage over te zenden. De Fransen hebben hun produkt toen maar per vliegtuig verstuurd. „In de hoop dat ze hem op het vliegveld niet tegen houden en in beslag nemen", zo zei de leider van de Franse ploeg. KORAT - Tenminste drie r zijn gedood en driehonderd ge wond toen in Korat (Thailand) bij de strijd om het wereldkam pioenschap boksen in het licht-vedergewicht tussen Wil- ffedo Gomez en Sakad Pornta- vee, twee tribunes instortten. De tribunes bezweken kort na elkaar onder het gewicht van de toe schouwers. Het eerste gedeelte met ongeveer 4000 mensen begaf het toen het publiek net een plaats gevonden had. Drie toe schouwers vonden de dood en tenminste honderd anderen moesten in ziekenhuizen worden" behandeld. De slachtoffers wer den in allerijl onder de wrak stukken vandaan gehaald om de wedstrijd op tijd te laten begin- De boksers waren reeds in de ring toen een tweede tribune met eveneens 4000 plaatsen, het be gaf. In het stadion viel tevens het licht uit en boven het gegil van de gewonden klonken de comman do's van de politie om paniek te bezweren. By de tweede ineen storting zouden tweehonderd toeschouwers zijn gewond. Er vielen geen doden. Nadat de gewonden uit de wrak stukken waren gehaald betuig den de promotor van het gevecht en de twee boksers hun medele ven, waarna de wedstrijd begon. Gomez won door technisch knock out in de derde ronde.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11