M YYkansen op promotie tot minimum gedaald S Waarom zou u nog kiezen? Sonnema TOT ZIENS OP UW STEK. G.d.B. winnaar van monstertoernooi in Groenoordhallen De Spartaan op alle fronten de sterkste MERIT £Berenburg DONDERDAG 1 JUNI 1978 SPORT PAGINA 19 strafschop de enige, maar winnende treffer voor FC Groningen. Doelman Gerardts de voor Groningen zo belangrijke pverwinning. GRONINGEN - Door een benutte strafschop, kort na de hervatting, van Eddy Bakker won FC Groningen in een matige, maar bikkelharde en uiterst zenuwslopende wed strijd met 1-0 van MVV. Daardoor hebben de Groningers in de na-competitie de kans op promotie naar de eredivi sie weer volledig in eigen hand en is die kans voor MW tot een minimum gedaald. beslissend toe, nadat de doorge- Excelsior broken Veldmate in het straf schopgebied tegen de grond was gelopen. Doelman Gerards van MW was kansloos tegen het harde schot van Eddy Bakker. de Het was in het totaal uitverkochte Oosterparkstadion (16.500 toe schouwers) een tumultueus ge vecht tussen twee uiterst geladen ploegen die ten koste van alles op volle winst uit waren. De strijd werd voortdurend ontsierd door keiharde charges. Door de vele lijf aan lijf duels ontstonden bles sures aan de lopende band. De bepaald niet overtuigende scheidsrechter Thomas moest de verbeten strijd in beide helften zo veelvuldig onderbreken, dat hij zowel voor rust als erna vijf minu ten blessuretijd bijtelde. Voor de pauze werd de mandek king zo perfect uitgevoerd, dat aan beide kanten nauwelijks ge- Vaar ontstond. Uitgesproken sco ringskansen deden zich dan ook niet voor. Negen minuten na de hervatting sloeg FC Groningen Toen pas kwam er sfeer in het stadion. MW, dat niets meer te Verliezen had, begon onstuimig óan te vallen en zette FC Gronin gen onder constante druk. Barry Hulshof, die door George Knobel uit de dug out was gehaald, werd voor de Groninger-verdediging, (waarin vooral doelman Azing priever naar grote hoogte groei de, een obsessie. Hij maakte het Grieving bijzonder lastig, maar de Groninger doelman bleef in ölle situaties glansrijk meester en had dan ook een groot aandeel in Excelsior zal de overstap eredivisie niet maken. Wagenin gen, dat veel meer kwaliteit in huis had, bleef gisteren gemak kelijk overeind, mede gesteund (ioor een al na ruim 20 minuten Verkregen voorsprong van 2-0. |De snelle Jan Menting, de slagvaardigste speler op de grasmat, speelde Van der Mun- hik goed uit. Ook Stafleu had geen verweer en zo was het voor de solist een koud kunstje om doelman Van Steenbergen te kloppen (0-1). Sjaak Roggeveen ging prompt mee naar voren, een zeer nerveuse achterhoede ach terlatend. Die ging in de 22e mi nuut opnieuw in de fout na een vrije trap van Willem Leushuis. Hazelhekke stond vrij en maakte er 2-0 van. Eén Wageningen dat speelde of de competitie nog moest beginnen, zette Excelsior onder druk en tot in eer dan een hard schot van Van tier Spek, goed gestopt door kee per Van Geffen, leken de Rotter dammers niet in staat. Koos [Waslander die na rust Roggeveen Verving bracht meer vaart in het spel en het leek aardig te worden toen Ernst, aangespeeld door Waslander er 1-2 van maakte. Er volgde een snelle reactie van Wa geningen dat door Osenbruggen op 3-1 kwam na een onoverzich telijke situatie voor het doel van Excelsior. Daarvoor schoot Men ting tegen de keeper en Hazel hekke op het hout. Dóórdat Cor Pot volledig faalde zat er geeh gevaar in de aanvallen van Excelsior dat tegen een ver der behoudend Wageningen, te vergeefs stormliep. St^nd: Groningen 5 2 2 1 6 7-4 Wageningen 5 3 0 2 6 10-8 MW 5 2 1 2 5 5-5 Excelsior 5 1 1 3 3 3-8 Yerkuylen nu bij Sleutels LEIDEN - Roodenburg-speler Reinier Verkuylen komt het volgend seizoen uit voor De Sleutels. Verkuylen maakte de overstap naar de vierdeklasser, omdat hij komend jaar wil gaan zaalvoetballen. De kleine spits heeft zich inmiddels aangemeld bij De Taverne. LFC raakte nogal wat spelers kwijt. Na Cees de Roode, Zuma en Visser hielden ook Koos Be- kooy (Lugdunum) en van ZLC Gerrie Nachtegeller het voor ge- UVS zag Paul van Goozen terug keren naar MMO. Rob Groenen dijk kwam van LFC. Verder werd de hoofdklasser versterkt met Jaap van Aalst van Hazers- woudse Boys en Cees Otten van Robur en Velocitas. Spelmaker Theo van Seggelen, die waarschijnlijk binnenkort naar Amsterdam gaat verhuizen, meldde dat hij in dat geval het volgend seizoen voor AFC zal uitkomen. LEIDEN - Wim van Duivenbode slaakte een zucht van verlichting. De jeidenaar, organisator van het grootste zaalvoetbaltoernooi ooit in Ne- lerland gehouden, kon gisteravond terugblikken op een geslaagde ivond in de Groenoordhal. De organisatie op de avond verliep vlekke- oos, al gaven de deelnemers (24 teams) de 'officials' handen vol werk Duivenbode had de zaken evenwel uitstekend onder controle Tijf maanden van intensieve voorbereiding stonden er borg voor dat het nooi tot een geslaagd evenement kon uitgroeien. Niet alleen Wim Duivenbode, maar ook Cees van Duivenbode, zijn broer, en Hennie Putten, Jan Ham en Gerard van der Mey leverden een zeer belang- ijke bijdrage tot het slagen van het toernooi. Dé bezetting was bijzonder sterk. Alle hoofdklasse-teams, inclusief Go- tiyla Vt, gaven acte de presence, terwijl de Haagse kampioen DKS en De Rotterdamse Studenten van buitenaf waren aangetrokken. Glasbergen pe Best werd uiteindelijk toernooiwinnaar. In de eerste ronde waren er direct een paar verrassingen te melden. Godyla 11 werd door De Taverne uitgeschakeld. Dit team bleef in dezelfde poule >ok de baas over het verrassend sterk voor de dag komende FC Krant, lat was versterkt met Kees Karstens, Jan-Willem Bogers en Theo van Jeggelen. gstgeest kwam gisteravond bepaald niet tot imposante prestaties. De >loeg moest het afleggen tegen het (veld) voetbalteam van Lugdunum- ^leyn Duin, versterkt met Volendam-prof Cees Guyt kwam ook niet >est voor de dag, evenals het team van Van der Plas, dat de steun van de geblesseerde Lex Schoenmaker moest ontberen. Ook de overige prof voetballers; Gerrie Mühren, Leen de Goey en Arie van Staveren schit- erden door afwezigheid. nslotte kwam EKL Boys (volgend jaar voor Zwaanvogels in de hoofd klasse) Swift en Glasbergen de Best in de finale. EKL won de eerste vedstrijd via een treffer van André Pracht met 1-0 van Swift. Swift >oekte daarop met dezelfde cijfers een zege op Glasbergen de Best doelpunt Wim van Roo). D( wedstrijd tussen G.de B. en EKL moest de beslissing brengen. Jack Vlanuputty zorgde met twee wonderschone doelpunten voor 2-0. Ben- ïie de Roo hield de spanning er nog in maar één minuut voor tijd schoot 'iet Haasnoot de Rijnsburgse ploeg naar de overwinning en de eerste >laats. Piet Gubler werd tot de beste speler van het toernooi uitgeroe- ien. Bram Brandt, uitkomend voor De Taverne, tot de beste keeper. Het ïroduktiefste team was DKS. De sportieviteitsprijs werd toegekend aan le Rotterdamse Studenten, terwijl de prijs voor het best geklede team ïaar Van Duuren ging. ROB ONDERWATER Johnny Jansen in actie voor Swift tijdens het grote zaalvoetbaltoernooi gisteren in de Groenoordhal. Op de achtergrond Taverne tegen de FC Krant. ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar. Alphens Dagblad. Juliar.astraat 19. Alphen aan den Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden. Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). Hui* adr**: S.v.p. In Mottattar* invultonf In l*d*r vak)* a.v.p. aan lattar straat: postcode: NIET INVULLEN d Opzending is gratis in Nederland en België Overige landen 1.90 per dag. De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging in sommige landen te wensen overlaat Wi| kunnen dus helaas geen verantwoording nemen voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw va kantieadres LISSE - Gisteravond werden in Lisse de eerste competitiewed strijden verwerkt voor de jon gens- en meisjes-AB-ploegen. ADVERTENTIE Teer-en nicotine-arme Merit garandeert de volle smaak. Filter Smaakgarantie. Niet goed, geld terug. Ontdek zelf dat de tijd van het kiezen tussen de volle smaak óf 'n laag'tccr'-en nicotinegehalte voorgoed voorbij is. Proef Merit. De 'teer'-en nicotine-arme sigaret met behoud van de volle smaak, dankzij het Enriched Flavor procédé. Merit is getest in een nationale smaaktest. Met verbluffende resultaten! Daarom is Philip Morris er zeker van dat de volle smaak van Merit ook zal bevallen. Zó zeker dat zij u die durft te garanderen. Met deze „niet goed, geld terug-bon. Uniek voor Nederland. Proef Merit desnoods 15 sigaretten lang. En mocht de volle smaak van Merit toch niet aan uw verwachtingen voldoen (iets wat wij ons nauwelijks kunnen voorstellen), zend dan het restant van het aangebroken pakje,met tenminste 10 Merit sigaretten,samen met deze ingevulde bon ongelrankcerd aan: Philip Morris Holland B.V., Antwoordnummer 198, Amstelveen.cn u krijgt het volledige aan koopbedrag p.o. terugbetaald. WI»FIAV0B-'I!E"ENNC0M«™ laling: Giro Bank DPpsichcquc Meritde eerste 'teer'- en nicotine-arme sigaret die u zijn volle smaak durft te garanderen. Proef'm zelf met bovenstaande smaakgarantie. En ontdek de sigaret die u zich al jaren wenste. U rookt 'teer-en nicotine-arm,u houdt de volle smaak. Het organiserende De Spartaan was van de deelnemende atle tiekverenigingen op alle fronten het sterkste. Zowel de jongens als de meisjesploeg, uitkomend in de eerste klasse, zegevierde. De jongens AB-ploeg van AV Holland werd hierbij derde. Van de andere Leidse clubs werd de jongensploeg van AV Leiden eerste in de 2e klasse. De Bataven eindigden op de vierde plaats. De meisjesploegen van AV Leiden en AV Holland behaalden in de zelfde klasse de 3e en 4e plaats. Bij de jongens AB had de Spartaan zijn sterkste troeven op de 800 m. Zowel Martien van Rijssel, als Wayne de Vries liepen "rond" de 2 min.: 2.00.5 en 2.02.6. Technisch deed Bert Mens het niet gek. Met kogelstoten haalde hij 11.12 m en met discus wierp hij 33.14. Ard Vermeulen sprong 1.80 hoog cn 6.00 m ver. Rob Brouwer won de 3000 m in 9.44.6 sec. Chris Winkel (AV Holland) werd hier 2e in 10.10.0. De estafette ploegen van de Spartaan en AV Holland liepen op de 4x100 m re delijke tijden 46.4 en 48.1. Ver dere prestaties AV Holland-jun.: 110 Horden-Walter Botman 17.1, Rob Velthuizen 11.58 met de ko gel, Kees Gerritse 3.30 polshoog, Peter Florijn 38.32 met de speer. De meisjesploeg van de Spartaan begon al direct met een sterke 4x100 m estafette in 53.5. Vervol gens haalde Klarien Winkelmo len flink uit bij het speerwerpen met 35.76 m. Marinda v. d. Meer sprong goed hoog 1.65 m. Paula van Beek stootte de kogel naar 9.07 m; Mildred Boon (AV Hol land) haalde hierbij 8.66 m. Cuny de Nie - Spartaan - wierp bij het discuswerpen het verst 30.98 m. Carla Bey - AV Holland - volgde goed met 28.58. In de 2e klasse roerde de jongens- ploeg van AV Leiden zich het best. De 4x100 estafette liepen zij in 48.3 sec. Kees van Manen liep de 800 m in 2.11.4. Kogel: Bas Kooter 10.86 m en Hennie van Egmond 38.00 m met speerwer pen. CHILI - Het bestuur (modera- men) van de synode van de gere formeerde Kerken heeft gisteren een telegram gestuurd naar pre sident Pinochet van Chili waarin bezorgdheid wordt uitgedrukt over het lot van de verdwenen Chilenen. De familieleden heb ben recht op inlichtingen over hen, aldus het synodebestuur dat de president vraagt om zijn tus senkomst. De Chilenen die in Tilburg in hon gerstaking zitten kregen van bis schop Bluyssen van Den Bosch een boodschap waarin hij zegt hun ongerustheid over de ver misten te delen en mee te leven met hun gezinnen. Een afschrift van deze boodschap is gegaan naar de in Santiago (Chili) wo nende kardinaal. De rooms-katholieke internatio nale vredesbeweging Pax Christi stuurde ook een telegram naar deze kardinaal (Silva Henriquez) en naar de secretaris-generaal van de verenigde Naties, Kurt Waldheim. Pax Christi vraagt om interventie van de Verenigde Naties opdat de Chileense regering inlichtingen zal geven over het lot van ver dwenen mensen en de rechten van de mens zal herstellen. In Chili zelf komt de regering-Pin o- chet ook onder druk te staan, en dat van een kant die haar welge zind is. Het regeringsgezinde blad 'Mercurio* in Santiago roept haar op het gesprek te openen met de Rooms-Katholieke Kerk en met linkse groeperingen en eist een grondig en openhartig onderzoek naar het lot van ver misten en juridische en finan ciële ondersteuning van hun fa milies. Bijbels. Dr. A. de Kuiper, alge meen secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap, deelde bij zijn terugkeer van een bezoek aan Indonesië mee, dat de bijbel in dat land een aandacht trekt als nooit tevoren. Vorig jaar lag de verspreiding van uitgaven 35 procent boven die van 1976: meer dan 27 miljoen exemplaren in to taal. Het bijbelgenootschap in Indonesië is betrokken bij bij belvertaalwerk in meer dan vijf tig talen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Leeuwarden T.J. de heer Akkrum: aangeno men naar Neerlangbroek kandi daat J.P. Nap Ede; bedankt voor Vlaardingen C.J. Baart Vaassen, voor Onstwedde G.J. van Steeg Dussen. Geref. Kerken: aange nomen naar Hengelo C. Warner Barendrecht, naar Oosterbeek F.D. Meijnhardt Reeuwijk. ADVERTENTIE Sonnema Berenburg. De hartverwarmende kruidenborrel die de Friezen lang .-.j voor zichzelf hebben gehouden. Maar deze krasse opkikker naar het aloude recept van Fedde^ Sonnema is hard op weg heel Nederland te veroveren. Omdat het misschien wel het beste gezelschap is dat u zich kunt wensen. Tot ziens dus.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19