„Risico is te blijven steken in koffieleuten' [Le/V/se agenda Vrouwencafé Voorschoten nog in pril stadium Burgerlijke stand Yoorschotense IN WASSENAAR: VEEL BELANGSTELLING VOOR VOL WASSENEN-SCHOOL Gebroken sleutelbeen na ongeval fUsqftk Zoeterwoude op de fiets Oud-pastoor viert gouden priesterfeest Zoeterwoude voelt voor dorpsraden WOENSDAG 31 MEI 1978 VOORSCHOTEN - Donderdagochtend tien uur. Uit een houten cafeetje net buiten het oude Voorschoten klinkt druk gepraat en vrolijk gelach. Vanochtend is café Land zicht bevolkt door vrouwelijke bezoekers, voor de derde keer. Het handjevol mannelijke stamgasten, weggekro pen in een hoekje bij de deur, kijkt er al niet meer zo héél erg van op. Aan een lange tafel zitten vijfentwintig vrou wen koffie te drinken, sommigen nog geen dertig, ande ren ver in de vijftig. Geverfde en geblondeerde vrou wen, „meisjes" in tuinbroeken en zilvergrijze dames met een parel kettinkje om de hals. De meesten zijn uit nieuwsgierigheid even komen kijken, niemand kent el kaar, Wat onzeker knopen ze met de vrouwen naast hen een praatje aan over huis en kinderen. Gelei- delijkaan komen hun moeilijk heden met het huisvrouwenbe staan aan bod, de vrouwenbewe ging en vooral het vrouwencafé zelf. Thea Albering, getrouwd en huis vrouw, startte 16 maart het vrou wencafé in „Landzicht" aan de Molenlaan. „Ik vond het hoog tijd om iets voor de vrouwen in Voor schoten te organiseren. Alleen voor VOS-cursussen (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenle ving), kunnen vrouwen in Voor schoten terecht. Voor alle andere vrouwenactiviteiten moeten ze naar Leiden en daar hebben de meesten niet zo'n zin in na een vermoeiende dag", zegt Thea. „Trouwens, Voorschoten is toch al een ingeslapen dorp. De man nen stappen 's ochtends vroeg in hun autootje en komen 's avonds laat terug uit Den Haag of Leiden. De vrouwen zitten de hele dag alleen in hun eengezinswoninkje in een van de vele nieuwbouw wijken hier, ze kennen niemand in de buurt. Daarom denk ik dat er wel behoefte bestaat aan een gelegenheid om met andere contact te komen" Cafe Landzichtsinds 16 maart ontmoetingspunt voor de Voorschotense Aardig Thea Albering vindt het ook be langrijk dat vrouwen elkaar aar dig gaan vinden. Maar een echte feministe wil ze zichzelf niet noemen. „De drempel om hier te komen moet laag blijven. Ik wil niemand afstoten met gedwon gen praat- of werkgroepjes" Toch vinden veel a iets moet gaan gebeuren, liefst met meer werkende vrouwen er bij. De tijden waarop het vrou wencafé wordt gehouden, van half tien tot half twaalf, zijn nu nog afgestemd op de niet-wer- kende vrouw met kinderen. De weinige werkende aanwezigen die vanochtend toevallig vrij hadden, denken erover ook een paar avonden per maand een vrouwencafé te organiseren. Een probleem is dan wel de ruimte, 's Avonds zit café Landzicht vol met bezoekers uit de buurt. Een deel van de vrouwen is bang te blijven steken in „koffieleu ten". „Er is hier nog zoveel te doen voor vrouwen, we zouden een sportclub kunnen beginnen, of een crèche. Misschien krijgen we van de gemeente op den duur wel een eigen ruimte..." Maar dat lijkt nog toekomstmuziek. Voorlopig moeten de vrouwen het nog doen jnet café Landzicht. De eerste stap naar een vast ont moetingspunt is daarmee in elk geval gezet. Anneriek de Jong. LEIDEN - Geboren: Martij zv L.G. Ha lewijn en G.L. Lolkes de Beer; Johanna dv W.G. Langeveld en M.J.H. van Leij- den; Ufijk zv V. Yaziei en N. Calik; Caro line dv F.C. Vandenbusschoe en E.H. Parméus; Sander zv W. Kuivenhoven en AA. van der Meij; Jeroen zv L. Tameling en C.G.C. Pera; Ramses zv H. Duindam en H.C. Hoek; Armand zv A.C. Krom hout en M.J.T. Steenvoorden; Maria dv G.J. van der Woude en H.C. Vliegen- thart; Remon av A.A. de Groot en A. van der Bol; Corien dv A.J. Wortman en M.N.J. Goudszwaard; Bertus zv J.G. de Winter en M.M. Plesman; Kim dv L.A.M. van den Berg en M.J. de Ridder; Wouter zv W. J. Smith en W.M.A. Nooij; Leonard zv J. van Rossum en J.M. van den Haak; Masja dv H.M. Juffermans en A.H.M. Waasdorp; Dirk zv J. Schaap en T. Barn- uenuwd: W.F. Altorf en W. Bekooij; C.W. van der Steen en C. Smittenaar; S. Rossie en T.M. Boonders; A. Schouten en I.E. van der Blom; W.C. van Rhyn en S. de Jager; R Boelee en M P. Vister; P.N. van Meurs en G.G. Koolemans Beijnen; L.J. van Velzen en M.A. Kui ters; J.A.H. Kluivers en M.J. Versteeg; V.A. van Rijn en M.W.G. van Schagen; C.M. van Putten en G.L Engels; H. van en E C. Ve Overleden: F.P. Philipsen (1922) ge huwd geweest met Van Duin; J.W. de Wekker (1885); C.C.M. Mulders (1958) zv A.J.P. Mulders en C.W. Loos; C.C. Dra- then (1882) gehuwd geweest met A.J.W. Swanen; A.W.J. van Gooi (1908); J. de Bruin (1891) gehuwd geweest met P Nieudorp; J. Vermeulen (1924); J. van der Wilk (1885); H.J. Hartman (1918) ge huwd met J. Bruggeman; A.E. van der Blom (1905) gehuwd met C.J. Ondertrouwd: C. Breider en K. Veen- houwer; P.J.M. Loerakker en M. Ruijs; W. Bijloo en J.M.C. van Joolen; G.C.N. Mank en C. Milané, E.P.A. Zweegers en B.H. Nijman; P.J.L. Mooijman en H.Y. van HooidonkSH.F. Cavé en C.A. Clow; J.Visser en A.H.A. Schriever; J.L. Gus- senhoven en M. van der Reijden; B.J.A. Werner en T. Meinders; R.J.M. van der Pluym en S. van den Berg; H. Hessels en T.C.M. Heim; T.J. Duijkers en N. Leb- bing; O.S. van Hees en M.E.J. Steen kamp; W. Rijsenij en J.M. Houps; R.H. Snoep en H.A.E. van Vliet; J.M. Rozier en P.J.M. Kieft; W.M.M. van Rooden en J.M.H. van Galen; C. J.G.A. Beij en J.H.C Arends; S. van Es en C.J. Hartevelt. WARMOND. Geboren: Johannes G., zv G.J. van Leeuwen en C.W.M. Korte; Bar- tholomeus G., zv A.R. Scipio en R M. Koppers; Chantal, dv B.A.M. van Wes terterp en A.M. de Groot. Overleden: P. Nierstratz (87); A.A. van Ulden (77); J.P. van Schie (20). Getrouwd: J.A. Wolvers en S.C. van Rijn. Ondertrouwd: J.A.G. van Polanen en A.A.J. van Winsen. WASSENAAR - De belangstelling voor dag- en avondopleidingen van Mavo/Havo/VWO blijkt in Wassenaar erg hoog te zijn. Enige weken geleden werd bekend dat het Haagse avondcollege "Noc- tua" in samenwerking met het Wassenaarse instituut "Calis" bij voldoende belangstelling in sep tember zou gaan starten met een dergelijke opleiding. OEGSTGEEST - Een 67-jarige bewoner van het Oegstgeester bejaardencentrum Wijckerslooth werd gistermiddag vlak voor dit centrum aangereden door de 19- jarige Hagenaar W. A. L. die op zijn racefiets op de Rhijngeester- straatweg reed. Het ongeval gekeurde doordat de bejaarde onzorgvuldig de weg overstak. De Hagenaar kwam hierdoor ten val en moest met een gebroken sleutelbeen in het Dia- conessenziekenhuis te Leiden worden opgenomen. De belangstelling onder ouderen blijkt zo groot te zijn dat "Noc- tua" overweegt ook te beginnen met een "schakelklas", ofwel een "opstapcursus" en bovendien ook met "losse cursussen, in ver schillende vakken, zoals Neder lands, Engels, geschiedenis/ staatsinrichting, aardrijkskunde en eventueel ook Frans, Duits en Spaans. De schakelcursus die overdag ge geven zal worden (vooral op ver zoek van de Wassenaarse Vrou wenraad) is bedoeld voor diege nen die eerst, de "eindstofvan de lagere school weer eens willen ophalen om daarna eventueel verder te gaan werken aan een Mavo-diploma. De "losse cursus sen die ook overdag gegeven worden, leiden op tot een Mavo certificaat voor het betreffende leervak. Met andere woorden; het aantal keuzemogelijkheden voor avonds willen gaan studeren is aanzienlijk uitgebreid. Vanzelf sprekend kunnen de verschil lende cursussen alleen doorgaan als er voldoende belangstelling voor bestaat. Belangrijk voor moeders met kleine kinderen is dat besprekingen gaande zijn over het vestigen van een crèche in het gebouw aan de Van Heec- kerenstraat waar alle cursussen gegeven worden. Over alle ver schillende mogelijkheden wordt volgende week donderdag vanaf 20.00 uur een voorlichtingsavond georganiseerd in het schoolge bouw aan de Van Heeckeren- straat. Expositie (1) In galerie De Pomp in Warmond aan de Dorpsstraat exposeren van 1 tot 30 juni Ineke Harmsen- Gelders (met zilderen sieraden), Jacqueline Michels (Gekleurde pentekeningen) en Nenne Mi chels (olieverfschilderijen). De expositie is alle dagen geopend tussen 13 en 17 uur en 19 en 21 uur. Daarnaast op woensdag morgen van 10 tot 12 uur. Expositie (2) Werkstukken van de cursussen van de stichting jeugdwerk van het afgelopen seizoen worden zaterdag 3 juni en zondag 4 juni in gebouw Sjelter, Iieemraad- laan 67 te Leiderdorp geëxpo seerd. De expositie, die beide dagen van 2 tot 5 uur toeganke lijk is, omvat keramiek, batik ken, weven, brodfiguren, pop pen oude stijl, wandkleden en raamversieringen van glas. Kulturele weken. De kulturele weken in Wassenaar worden vrijdag afgesloten met de mars van drumband Irene naar Deijleroord met een optre den van het majorettenkorps de Maraquitas. Dit duurt van kwart over 7 tot kwart over 8. Spreekuur De burgemeester van Voorschoten is gedurende de maand juni ver hinderd om spreekuur te hou den. Onderscheidingen. Voordat de burgemeester verhin derd was heeft hij nog een drie tal onderscheidingen uitgereikt aan B. B.'ers. De heer P. D. Burg graaf kreeg het jaarteken voor 25 jaar trouwe dienst, mevrouw A. van der Voort-Koevoets voor 15 jaar terwijl de heer J. B. Te- brugge zich 20 jaar geleden aan de Bescherming Bevolking Voorschoten verbond. ZOETERWOUDE - Zondag zal Zoeterwoude geheel in de ban van de fiets verkeren. Dan wor den, voor de 27e maal, de Zoeter- woudse fietstochten gereden. De goede reputatie die deze tochten in het verleden hebben gekregen en de toenemende populariteit van de fiets lijken voor een nieuw deelnemersrecord te gaan zor gen. Het aantal inschrijvingen, vorig jaar 2186, is reeds nu de 2000 genaderd. De meesten hiervan hebben zich aangemeld voor de tocht van 75 km. Hiervoor wordt tussen 8 en 12 uur vertrokken. Na een onderbreking van een half uur kunnen vanaf half één de deelnemers aan de 35 km. tocht op pad. Het startpunt ligt voor beide groe pen deelnemers bij 't Centrum aan de Schenkelweg; Het eind punt van de 35 km tocht is het Don Boscohuis. Direct aan het eind van de tocht ontvangen de deelnemers een erelint, terwijl 's avonds om half negen de prijsuit reiking plaats heeft. VOORSCHOTEN - Vorig jaar heeft Voorschoten 70.000 gulden moeten uitgeven om vernielin gen te herstellen aan openbare gebouwen, lichtmasten en abri's. Dat betekent, dat vernielingen de Voorschotenaar zo'n 3.50 per jaar kosten. OEGSTGEEST - Drie trotse prijswinnaars met hun tekeningen en hun prijzen, gistermiddag gefo tografeerd bij een feestkraam op de markt aan de Lange Voort in Oegstgeest. In het kader van het lus trum van deze markt zijn allerlei festiviteiten georganiseerd die gis teren van start gingen met het uit reiken van prijzen voor de mooiste tekeningen die door kinderen van de Oegstgeester scholen gemaakt werden. Gisteren werden ook gratis loten uitgedeeld op de markt, die de laatste vijfjaar van veertig tot vijf enzestig kramen is uitgegroeid. Ook op 6 juni kunnen de mensen deze loten nog verkrijgenEen week later volgt dan de inlevering op de markt en 20 juni zal wethouder Thorn de prijswinnaars trekken en de prij zen uitreiken. De uitslagen van de teken wedstrijd van gisteren waren als volgt: Mar jolein van Asch (Floraschool); Ma rijke Vonk Hofdijckschoolen Inge Wilksma (Hofdijckschool) alle drie een eerste prijs. Op de tweede plaats eindigden Imke Anne Bakker (Ou denhof school); Rahata Ho (Flora- school) en Sabine Krans (Terwee- school). WASSENAAR - Rustend pastoor Henri Arnold Antonius Rouw, van 1961 tot 1969 herder van de St. Willibrordparochie, viert zon dag zijn gouden priesterfeest. Dat gebeurt in de parochie waarin de pastoor zijn actieve priesters- loop*baan afsloot, want pastoor Rouw is in Wassenaar blijven wonen in de Kerkstraat op een steenworp afstand van de paro chiekerk. De pastoor (73 jaar) is Rotterdam mer van geboorte. Op 2 juni 1928 werd hij tot priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan in Langedijk, Den Haag (paro chie van het H. Hart) en in Am sterdam. In 1951 werd hij be noemd tot pastoor te Ierseke, waar hij de door oorlogshande lingen beschadigde kerk restau reerde. In 1953 werd pastoor Rouw benoemd tot herder van de St. Jan de Doper-parochie in Vlaardingen. In '61 na het overlijden van pastoor Buys van de Willibrordparochie werd hij tot diens opvolger be noemd. In 1969, toen hij de 65-ja- rige leeftijd dicht genaderd was, legde hij zijn functie neer, maar besloot in Wassenaar te blijven wonen. Bij zijn afscheid van de parochie, eind juni '69 werd hem hulde ge bracht voor de wijze waarop on der zijn leiding de Willebrord- kerk werd gemoderniseerd en het Jeroenhuis naast de kerk aan de eisen van de tijd werd aange past. Het gouden priesterfeest wordt zondag om 10.30 uur ge vierd met een eucharistieviering in de parochiekerk, gevolgd door een receptie (vanaf 12.30 uur tot 14.00 uur) in de pastorie aan de Kerkstraat. brak been LEIDEN - Na te zijn aangereden door een motorfiets is gistermid dag een achtjarig inwoonstertje van Voorschoten met een gebro ken onderbeen overgebracht naar het Diaconessenhuis in Lei den. Het meisje zat bij haar zusje achterop de fiets. Het tweetal reed op de Voorschoterweg in de richting van Voorschoten. Plot seling schoot de bestuurder van de fiets de rijbaan over. Het meisje dat achterop zat, kwam hierbij te vallen. Toen zij vervol gens wilde opstaan werd zij aan gereden door een juist passeren de motorfiets. WASSENAAR - Een unieke tweeling-geboorte heeft plaatsge vonden in het Dierenpark Wasse naar. Twee roodbuik-tamarin- aapjes zijn geboren en dat is beslist, geen alledaagse gebeurtenis, want in dierentuinen komt de geboorte van deze buitengewoon kleine apen-soort (volwassen lamarins zijn niet groter dan 25 centimeter) nauwelijks voor. De nakomelingen van deze lilliputters onder de apen waren bij de geboorte nog wat klei ner dan een duim. Opvallend is ook dat het mannetje direct na de ge boorte de zorg van de babies op zich neemt. De opvoeding is bij de tama- rins typisch een zaak voor de man netjes. Op de foto pa-aap met zoon- aap op de rug. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de Leidse regio wordt waargenomen Van vrijdag 26 mei tot 2 juni door Centraal Apotheek Leiden. Breestraat 74, tel. 071-120552. Tevens op zat tot 13 uur apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openb. vervoer naar de apotheek te komen kaA men uitsl. voor spoedge vallen van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum I v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Vriend, flat "De Hooge Wei". 203. Sassenheim. tel. 02522-12022. SOS-dienst ZOETERWOUDE - In de gister avond gespeelde finale van biljart vereniging "Rijnegom" in het café van dezelfde naam heeft L.Hemerik op overtuigende wijze het club kampioenschap gegrepen. In de fi nalepoule (foto) wees hij zijn vier opponenten stuk voor stuk terug. Nog even leek het erop dat de tot op dat moment ook nog ongeslagen S. Heemskerk een spaak in het wiel zou steken. In een spannende partij was het echter toch L. Hemerik die de zenuwen het best kon bedwingen De andere drie finalisten, H. Boere, F. Overdijk en H. v.d. Wijngaard, konden na deze vroege beslissing'in alle rust hun partijen afwerken. ZOETERWOUD E - Het ziet er naar uit dat vrij veel Zoeterwoudena- ren voorstander zijn van bewo nerscommissies, al dan niet bij wijze van experiment. Dit is de eerste indruk van de Zoeter- woudse WD-fractie die deze Vraag via een enquete aan 400 Zoeterwoudenaren heeft voor gelegd. Zaterdag, toen de enque te werd afgesloten, bleek, dat 80 procent van de vragenformulie ren was ingevuld. Bijna drie kwart van de benaderde inwoT ners lijkt bewonerscommissies (dorpsraden) nuttig te achten. Er hebben zich zelfs vrij veel be langstellenden gemeld om daadwerkelijk in zo'n commissie zitting te nemen. De WD-fractie verwacht over eni ge weken de uitkomsten van de enquete volledig te hebben ver werkt. Dan zullen onder andere de raadsleden van de andere frac ties worden geïnformeerd. Als de eerste indruk van de WD juist is, dan betekent dit een on verwachte steun voor het WD- idee om dorpsraden in te stellen. De andere partijen in Zoeter woude hebben zich steeds tegen dit plan gekeerd. i nacht bereikbaar J Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en, wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a: (voormalig marinecomplex), tel. 130775, j Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van j Hogendorpstraat 36, geopend ma. vanl 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden, j Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk; Herenstraat 45, vrijdag Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep aleenstaanden Advocaten spreekuur Rutgershuis weepark 2, tel. 151068. Kontaktgroep LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch* Uagblad B.V. Hoofdredacteur. Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2