„Meester, u hebt gewonnen BOLLENBAD NOORDWIJK MILJOEN BEZOEKERS Renee Hazenberg blijft als kleuterleidster In Katwijk opstapcursus, moeder-mavo en wellicht moeder-havo/ atheneum Burgemeester Kret opent expositie in raadhuis WOENSDAG 31 MEI 1978 LEIDEN/REGIO FAGINA'27 ALPHEN AAN DEN RIJN - "Meester, U hebt gewon nenMet die mededeling kwam een leerling gister morgen de klas van Tom Hazenberg binnen. Navraag leerde dat het niet om de staatsloterij of de lotto ging, maar om de uitspraak van de Kroon, dat het ontslag van zijn vrouw niet terecht was geweest. WETHOUDER: „DIT IS WAT IK ALTIJD HEB GEWILD" Toen Renee Hazenberg door haar advocaat mr. A. J. L. de Kort werd opgebeld over de voor haar zo gunstig uitgepakte uitspraak van de hoogste rechtelijke in stantie, was ze minutenlang sprakeloos. Pas toen kwamen de emoties los die ruim twee jaar lang waren "opgekropt" „Onzorgvuldig" Kleuterleidster Renee Hazenberg blijft leidster aan de openbare kleuterschool Olleke Bolleke in Ridderveld-west. De Kroon be paalde dat de tot standkoming van het ontslagbesluit "onzorg vuldig is geweest en dat Gedepu teerde Staten dit besluit terecht - zij het op enigszins andere gron den - hebben vernietigd (op 6 april 1977, red)". In de uitspraak van de Kroon wordt onder meer gesteld dat het ont slagbesluit gemotiveerd had moeten zijn. Dat was in eerste in stantie niet gebeurd. Pas op 16 februari 1976, precies op de dag dat de beroepstermijn zou verlo pen, hoorde Renee Hazenberg wat de redenen voor haar ontslag waren. Daarom vindt de Kroon het terecht dat de beroepstermijn pas op 16 februari is gaan lopen (tot 16 maart). B en W hadden bij de behandeling voor de Kroon onder meer be toogd dat onderwijskundige overwegingen bij het besluit tot ontslag een zeer grote rol hebben gespeeld. Verder werden ge noemd: klachten van ouders en klachten van de toenmalige hoofdleidster. De Kroon wijst er in haar uitspraak echter op dat de inspectrice de kleuterleidster maar één keer in haar klas heeft bezocht en haar standpunt pas vijf maanden later op schrift heeft gesteld. Dat advies, zo valt in de uitspraak van de Kroon te lezen, "sterkte bovendien niet tot het verlenen van ontslag" Nooit eerder. De bezwaren van de hoofdleidster zijn ook pas na het ontslag (per 1 april 1976) vastgelegd en uit de stukken blijkt, aldus de Kroon, dat de meningen van de ouders over Renee Hazenberg sterk uit eenliepen. De Boskoopse kleu terleidster was bovendien nooit eerder op de hoogte gesteld van eventuele bezwaren of klachten. Al die argumenten tezamen hebben ertoe geleid dat de Kroon tot de conclusie kwam dat de gemeente onzorgvuldig gehandeld heeft en dat het ontslag niet terecht was. Renee Hazenberg, haar man Tom en haaf advocaat zijn daar altijd al van overtuigd geweest. Renee daarover Op de feiten moetje winnen, maar je weet nooit hoe de bal rolt...". Uit haar woorden blijkt dat toch telkens weer twijfels en angst, boven de zekerheid dat zij het recht aan haar kant had, kwamen bovendrijven. "Je voelt je als kleuterleidster zo nietig tegen dat machtige gemeentelijke appa raat". Die eerste uren na het bekend wor den van de uitspraak zit Renee er nog wat stilletjes bij. Alsof ze nog niet helemaal doordrongen is van het feit dat de hele slepende kwestie rond het ontslag nu ein delijk aan zijn definitieve eind is gekomen. "Al die andere keren kon je nog wat doen in hoger be roep. Dit was puur erop of eron der", zo karakteriseert de kleu terleidster de spanning waarin zij en haar man de afgelopen maan den hebben verkeerd. "We gaan vanavond even zachtjes uitbla- „Geen fouten" Renee Hazenberg staat overigens vanaf 1 december vorig jaar weer op haar oude school. Twee "Hoera, de juf blijftjuichen de kinderen uit de klas van kleuterleidster Renee Hazenberg. maanden daarvoor namelijk had de Raad van State bepaald dat, zolang de Kroon zich nog niej had uitgesproken over de vraag of het ontslag al dan niet terecht was geweest, Renee voor de klas mocht staan. Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland immers hadden het ontslagbesluit op 6 april vorig jaar vernietigd, zodat er helemaal geen ontslag was. De huidige hoofdleidster en de ou dercommissie vinden dat Renee de afgelopen maanden tot volle tevredenheid heeft gewerkt. Zij hebben da^ook middels een brief aan wethouder mevrouw H. Donker van onderwijs laten we ten. Wethouder Donker over de uit spraak van de Kroon: "Dit is wat ik altijd gewild heb: een uit spraak door de hoogste rechtelij ke instantie over wie gelijk heeft. Ik heb geweten dat er onzorgvul digheden zijn geweest in de ad ministratieve kant van de zaak. Maar ik ben er nog steeds van overtuigd, dat er uit onderwijs kundig oogpunt geen fouten zijn gemaakt, 't Gaat er mij om dat er recht gedaan is zodat geen van beiden meer hoeft te zitten met de vraag, wie er gelijk heeft. En ik zit echt niet te hopen dat het (in de toekomst) niet goed gaat. Ik heb de inspecteur gevraagd daar even een kijkje te gaan nemen" Die is nog niet geweest, meldt Re nee Hazenberg, "ach, het is een aardige 'man", reageert ze laco- Prestige-slag Dat de gemeente de zaak tot in hoogste instantie heeft willen uitvechten, heeft het echtpaar Hazenberg het meest gestoken. Zowel Renee Hazenberg als mr. De Kort spreken in dit verband van een prestigeslag. .Dat het besluit onzorgvuldig is geweest, daar kan ik nog enig be grip voor opbrengen. De infor matiestroom naar de gemeente (lees: wethouder) toe, is niet goed geweest, maar wat ik het meest kwalijke vind is dat de gemeente niet ruiterlijk heeft toegegeven dat er fouten zijn gemaakt. Dat vind ik de grootste fout", aldus mr. De Kort. ALPHEN AAN DEN RIJN - Vanaf morgen kunnen hen gels en aanverwante artike len weer naar hartelust wor den gebruikt. De opening van het visseizoen is echter niet voor iedereen een onverdeeld succes. Voor hengelaar Bas van Es bijvoorbeeld is het vis sen op de speciale visplaats voor invaliden, langs de Kromme Aar, lang niet altijd een pretje. Onlangs werd al eens opge merkt dat er zo weinig ge bruik wordt gemaakt van de visplaats (die indertijd dui zenden guldens heeft gekost). Niet zo verwonderlijk meent Bas van Es, want het hekje voor de visplaats is veel te hoog. Het is er volgens Bas van Es bovendien veel te koud: de plek ligt de hele dag in de schaduw. Negen van de tien keer zoekt Van Es, een fervent visser, zijn heil dan ook elders. Gisteren was het er, op het te ho ge hekje naideaal. Op een warme zomerse dag, zonder een zuchtje wind is het best uit te houden. "Maar meestel is het hier werkelijk hardstikke koud", weet Van Es uit erva ring. Volgens hem wordt er inder daad zeer weinig gebruik van de visplaats gemaakt. De re denen daarvan heeft hij hier boven al genoemd. En ook bij niet-gehandicapte vissers is de plek niet in trek. "Die schrikken zich natuurlijk te pletter van dat bordje (dat een rolstoelgebruiker toont)" i Es meent dat met het n het bovenste deel van het hekje aan een belangrijk deel van de bezwa ren ertegen tegemoet kan worden gekomen. Aan het probleem dat er nooit zon komt is natuurlijk weinig te doen. Waar wel wat aan te doen is, zijn de brede kieren tussen de planken van de ove rigens stevig ogende steiger Van Es zag er al twee keer een deel van zijn hengel door ver dwijnen. "Ik ben er natuur lijk niet zo rap bij, als mijn hengel wegschuift" Voor Bas van Es persoonlijk hoeven er helemaal geen spe ciale visplaatsen voor invali den te zijn. Wanneer een plaats per auto bereikbaar is en er een klein hekje is van circa 40 centimeter (ten be hoeve van rolstoelgebruikers) is Van Es tevreden. "Ik heb wel eens het idee met al die invalidentoestanden dat ze het te goed willen doen, het te mooi willen maken" Van Es, die zichzelf karakteri seert als een "mooi weer vis ser", zoekt bij voorkeur de zon en maakt dan ook veel ge bruik van de provinciale los plaats aan de Oude Rijn in Zwammerdam. Toch vindt hij het jammer dat er zoveel be zwaren kleven aan de vis plaats voor invaliden aan de Kromme Aar, want "dat moet ik erbij zeggen, het is hier jofel viswater" Bas van Es op de bewuste visplaats langs de Kromme Aar (bij de Alpbense atletiekbaan): de hele dag uit de zon, het hek is te hoog en je hengel valt door de kieren tussen de planken gadewerkers auto's, wagens en vletten buiten moesten zetten om binnen op een enigszins redelijke manier aan de slag te kunnen, behoort tot het verleden. Burgemeester Bonnike zal het ge heel vernieuwde en uitgebreide pand zaterdag 10 juni 's middags om twaalf uur openen. Van 11 tot 15 uur houdt de NRB dan tevens "open huis" en werkelijk geïnte resseerden kunnen op die dag komen kijken hoe de brigade in haaft onderkomen reilt en zeUt. Reddingsbrigade houdt open huis NOORDWIJK - De Noordwijkse Reddingsbrigade heeft eindelijk de ruimte gekregen. Het mate- rialengebouw aan de Bosweg is met een flink stuk nieuwbouw uitgebreid en de tijd, dat de bri- Kjöller, eveneens woonachtig ïh de badplaats, die mede in de vreugde werden betrokken. "We hebben drie dagen in de zenu wen gezeten", vertelde burge meester Bonnike, die het ge meentebestuur vertegenwoor digde bij het bereiken van deze mijlpaal in het nog prille bestaan vap het Noordwijkse sportfond- senbad. Men had de komst van de miljoenste eigenlijk afgelopen zondag al verwacht, maar toen sloeg het weer om, men dacht dat het maandag zou worden, maar uiteindelijk werd het gisteravond kwart voor zes, toen Frank de en tree passeerde en het getal met zes nullen vol maakte. De knaap was zich nergens van bewust en wilde gauw het water in op deze bloedhete middag. Hij werd evenwel bij de "lurven" gepakt en uitgenodigd in de restauratie te wachten tot familie, autoritei ten, leden van de Raad van Be heer, fotografen, enz waren opge trommeld. Burgemeester Bonnike gaf met een geestig toespraakje fleur aan het feestelijk gebeuren, terwijl wet houder jansen als voorzitter van de Raad van Beheer zijn vreugde betuigde over dit belangrijke ge beuren in het bestaan van het Bollenbad, dat drie jaar geleden officieel in gebruik werd geno men. "Het is een erg mooi en fijn zwembad", aldus Jansen. Hij maakte directeur Timmermans en het personeel een compliment voor de wijze waarop zij in het "Bollenbad" als gastvrouwen en gastheren fungeren. Behalve de gelukwensen van de burgemees ter, wethouder Jansen en direc teur Timmermans, kreeg Frank Wijnands een jaarabonnement, een prachtige luchtfoto (in groot formaat) van het "Bollenbad" en een fraaie badhanddoek. Een wa renhuis deed er een polaroid-ca- mera bij en een sporthuis een ge schenkbon voor badkleding. Bo vendien mag Frank volgende week een heel uur met z'n familie en vriendjes over het bad be schikken, beloofde directeur Timmermans. Voor Ferry Smilde en de heer Kjöller waren er een gratis half jaar-abonnement, een badhand doek, een horloge van restau- rantbeheerder Jungerius en een polaroid-camera. Directeur Timmermans releveerde dat burgemeester mr. Bonnike veel bemoeienis had gehad met de totstandkoming van het "Bol lenbad". "Maar wij zien u zo wei nig". Timmermans rekende blijkbaar op beterschap en gaf de burgervader alvast een bad handdoek mee. Tot besluit van het feestelijk gebeuren gingen de 999.999ste de 1000.000ste en de 1000.001ste met familie en autori teiten op de "kiek". KATWIJK - Het komende school jaar begint er in Katwijk een zo genaamde opstapcursus. Dit is een dagcursus voor volwassenen die één jaar duurt en waarin vroeger opgedane kennis wordt opgefrist. Voor deze cursus heb ben zich 92 mensen gemeld. De lessen worden georganiseerd door de Boerhaave-scholenge- meenschap uit Leiden in samen werking met de gemeente Kat wijk. Op 1 augustus 1979 begint vervol gens in Katwijk een dag-mavo voor volwassenen, ook wel be kend als "moeder-mavo". Het Boerhaave-bestuur gaat boven dien onderzoeken of in Katwijk een dag-havo/atheneum voor volwassenen kan worden opge richt. die school zal dan een re gionale functie moeten vervul len. Aan de opstap-cursisten zal een cursusgeld worden gevraagd van 90,-. Dat levert 8280,- op, 25.000,- te weinig om de huur van lokalen, salarissen van leerkrach ten, materiaal voor programma's en dergelijke te betalen. Burge meester en wethouders van Kat wijk willen dat tekort voor hun rekening nemen en zij vragen de gemeenteraad zich daarmee tij dens zijn vergadering van mor gen akkoord te verklaren. De as pirant-cursisten krijgen binnen kort de nodige voorlichting over de lessen. Frank Wijnands. de miljoenste bezoeker aan het Noordwijkse Bollenbad met de grote luchtfoto. Links burge meester Bonnike, rechts wethouder Jansen. NOORDWIJK - Het "Bollenbad" heeft gisteravond zijn miljoenste bezoeker enthousiast ingehaald. Frank Wijnands (11) uit de Sal- viahof 35 in Noordwijk was de gelukkige, op de voet voorafge gaan door Ferry Gonda Smilde (14) en gevolgd door de heer N. Studenten Cantorij in Agathakerk LISSE - De Utrechtse Studenten Cantorij (36 man sterk) geeft za terdag 3 juni een concert in de St. Agathakerk in Lisse. Er zullen werken worden uitgevoerd van Févin, Monteverdi, Andriessen en andere componisten. Organist Piet van der Steen bespeelt het orgel, en zal werken van o.m. Sweelinck ten gehore brengen. Van der Steen heeft al een flink aantal concerten en radio-optre dens op zijn naam staan. Nog on langs bespeekde hij het orgel van de St. Bavo-kathedraal in Haar lem. Het concert in de Agatha kerk begint om 20.15 uur. Concert Crest KATWIJK - De Katwijkse pop groep "Crest" treedt vanavond op in de dancing "Casa Cara" aan de Tramstraat. Dit optreden be gint om 20.30 uur. "Crest", dat re gelmatig in Katwijk optreedt, wordt binnenkort wellicht uitge breid met een Engelse zangeres. Men houdt al repetities. De uit breiding zal, naar het zich laat aanzien, slechts tijdelijk zijn, omdat de zangeres nogal een glo- betrotterig type is en alweer plannen heeft naar een ander deel van de wereld te vertrekken. Burgemeester Kret temidden van de kunstenaars in de ontvangzaal van het Sassenheimse raadhuis SASSENHEIM - In de nieuwe ontvangstzaal van het gemeen tehuis heeft burgemeester Kret van Sassenheim gisteren de ex positie van werken van plaatse lijke kunstenaars gepresen teerd. Veertien kunstenaars, zowel amateurs als professio neel geschoolde artiesten, heb ben bijdragen geleverd voor de ze tentoonstelling, die vandaag voor het publiek open gaat. Burgemeester Kret zei, ver heugd te zijn over de hoge kwa liteit van de bijdragen die de in- zenders hebben geleverd. 'Elke Sassenheimer moet deze ten toonstelling gezien hebben', meent burgemeester Kret. Hij kondigde aan dat het gemeen tebestuur wil bekijken of de huidige generatie kunstenaars en amateurs werken maken die in het vernieuwde raadhuis een plaats kunnen krijgen. De ten toonstelling is vanaf vandaag tot vrijdag 9 juni open. Eén van de deelnemende kunstenaars zal aanwezig zijn om een toelich ting te geven bij de tentoonge stelde werken.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 27