Ook NSF doet sponsornamen in de ban... NMB-girosparen. Van huis uit gemakkelijk. 't Blijft een Camel. Schakers snel om de tafel Is een filter. Ruzie rond verkiezing 'nEi hoort erbij Lezers schrijven Geen CPN Mühren vanavond in actie tijdens z a al voe tb al toernooi Basketbalteam lijdt opnieuw nederlaag De NMB denkt met u mee. NiviB WOENSDAG 31 MEI 1978 AMSTERDAM - "Een schelmenstuk met op z'n minst één leugenaar", zo kwalificeerde voorzitter Herman Quarles van Ufford de weinig verheffende tonelen die zich af speelden rond de herverkiezing van Joop Scholten in het bestuur tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Ne derlandse Sport Federatie, gisteravond in Amsterdam. Joop Scholten kwam vier jaar gele den namens het Koninklijke Ne derlands Gymnastiek Verbond (KNGV) in het bestuur van de NSF, maar leeft sinds een half jaar met zijn achterban in onmin. Zijn voorstel om het turn-inter- naat op Papendal op te heffen dan wel ingrijpend te wijzigen viel zo slecht bij zijn medebe stuursleden dat hij uit het KNGV-bestuur verdween. De controverse met KNGV-voorzit- ter John Tielrooy werd gister avond voor de ledenvergadering van de NSF in volle omvang uit- ADVERTENTIE De NSF zelf namelijk had Scholten een tweede termijn toebedacht. In overleg of zonder voor-over leg. Daar spitste de discussie zich op toe. In die discussie onthield Tielrooy zijn vroegere bestuurs- collega het vertrouwen, waarna Scholten de eer aan zichzelf hield. Hij trad terug. De vacature bleef voorlopig onvervuld. De verkiezing van de overige leden Van Dorst tot vice-voorzitter en Weerman (NCS), Groffen (NKS) en mr. Steensma (KNLTB) vormde geen punt van discussie. Overigens gaat de NSF het vervan gen van clubnamen door spon sornamen nadrukkelijk verbie den. Dit is één van de belangrijk ste punten uit het zojuist tot stand gekomen reglement voor sponsoring en reclame, waarvan de algemene ledenvergadering gisteren in kennis werd gesteld. De Nederlandse Sportfederatie wil niet verder gaan dan een koppe ling van club en sponsornaam, Van Hout tweede BREDA - De Leidse sportschool Van Hout is op de nationale ju dokampioenschappen voor teams (in de leeftijd van 13 t/m 16 jaar) na het team van Mahorokan uit Maassluis als tweede geëin digd. Het Leidse team, dat be stond uit Hans Peter Treffers, Laurens van As, Roger van Houdt, Kees Albers, Boudy Pij nakker, Arnold en Robert v.d. Vlist, moest de eer met het kleinst mogelijke verschil (15 om 13 tel- punten) aan de Rijnmonders la ten. Tot onze verbazing kwamen wij in het Leidsch Dagblad van 19 en 23 mei onze namen tegen onder een advertentie van de CPN. In deze advertentie wordt de in druk gewekt dat wij, (ex)-werk nemers van de Grofsmederij op roepen CPN te stemmen. Dat doen wij niet. Wij zijn inderdaad eensgezind opgetreden voor het behoud van ons werk, zoals in de genoemde advertentie staat ver meld, maar ieder wel vanuit zijn eigen politieke overtuiging. We zijn het er niet mee eens dat on ze actie achteraf wordt gebruik stemmen binnen te halen voor een bepaalde politieke partij, welke dan dan ook zou zijn. Het is Schut en de commissarissen niet gelukt ons voor hun karretje te spannen. Maar we laten ons ook niet spannen voor de kar van de CPN. Dit doet niets af aan onze waarde ring voor de activiteiten van het steuncomité tot behoud van de werkgelegenheid bij de Grofs mederij. Waar trouwens behalve de CPN ook andere politieke par tijen in vertegenwoordigd waren. R. Pektopal, Nassaustraat 1, Lei den. M. v. Duivenboden, Rhijngeester- straatweg 84, Oegstgeest. F. v.d. Berg, Buys J3allotstraat 40, Leiden. ADVERTENTIE waarbij als voorwaarde geldt dat de overeenkomst een tijdsduur dient te hebben van minimaal drie jaar. Ook wil de NSF de reclame rond sportgebeurtenis sen op de televisie sterk terug dringen. De sportfederatie hoopt hiermee een gebaar te hebben gemaakt in de richting van de op stellers van het rapport media en sponsoring, die de sponsor- reclame geheel willen uitbannen. Met name topbasket en - volley balclubs zijn zozeer van inkom sten uit sponsoring afhankelijk dat een algeheel verbod van hun bestaansrecht in gevaar zou brengen. De gedachte om sportbonden sa men te brengen in "huis van de sport" blijkt te zijn aangeslagen bij twaalf, merendeels kleinere bonden. De enige grote bond die erbij betrokken is, het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV), heeft een plan om bij nieuwbouw van een eigen bondsbureau de overige bonden onderdak te bieden. Deze of een andere oplossing hoopt het NSF- bestuur binnen anderhalfjaar ge realiseerd te hebben. LEIDEN - Vanavond organi seert Wim van Duivenbode in samenwerking met het Leidsch Dagblad en een aan tal bedrijven een monster zaalvoetbaltoernooi in de Groenoordhal. Aan dit eve nement wordt deelgenomen door 26 teams, waarbij de sterkste verenigingen van Zuid-Holland. Ook een aantal profvoetballers leek acte de présence op dit toernooi. Gro te trekpleister is ongetwijfeld Betis-speler Gerrie Mühren die voor het Noordwijkse De Landbouw uitkomt. Behalve de ex-Ajacied zullen nog een paar spelers uit het betaald voetbal als "gast" op treden. Onder hen Lex Schoenmaker, de spelbepa- lende middenvelder van de FC Den Haag. Kanshebbers voor de eindzege van dit avond-vullende toer nooi zijn ondermeer Godyla uit Lisse, dat eerder deze week net naast de nationale titel greep, het sterke DKS uit Den Haag, Rotterdamse Stu denten, De Landbouw uit Noord wijk en uiteraard de "thuisspelende" vereniging Swift. Gerrie Mühren Het toernooi in de Groenoord hal start om 19.00 uur. De toe gang voor deze zeer sterk be zette zaalvoetbal-happening is gratis. SAINT QUENTIN - Het Nederlands basketbalteam heeft ook de tweede wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor landenploegen verloren. In Saint Quentin toonde Frankrijk zich net iets sterker: 99-105. Twee weken geleden bleef Nederland in Leiden tegen Italië ook al aan de negatieve kant- van de score. Het Nederlands team had het gisteren in Saint Quentin bijzonder slecht getroffen met de arbiters, Pastoris (Zwi) en Martinez (Spa), die herhaal delijk in het nadeel van de Nederlanders floten. De ploeg van interim-coach Quinn liep tegen de ene fout na de andere aan. Evenmin bevorderlijk voor de concentratie waren de problemen met het elektronisch scorebord. Topscorer bij Nederland, dat deze keer weer uitkwam met Leiden-speler Harrie Kip, werd Al Faber. Hij noteerde 31 punten, één punt meer dan Kees Akerboom. Morgen speelt Nederland in Israël, zaterdag in Turkije. De Topsport Liga van de Nederlandse Basketbal Bond heeft besloten de uitnodiging van de Volksrepubliek China te aanvaarden om van 5 tot 16 augustus deel te nemen aan het Vriendschapstoemooi in Peking. Het Nederlands damesteam versloeg gisteren in de B-groep van de strijd om het Europees kampioenschap West-Duitsland. De Nederlandse dames eindigden door deze overwinning op een gedeelde negende plaats. De Sovjet-Unie legde beslag op de titel. In de finale verpletterden de Russin nen Hongarije: 119-72. Anatoli Karpoii MANILLA - De match om het wereldkampioenschap schaken tussen de Russische titelhouder Anatoli Karpov en de in bal lingschap levende Russische grootmeester Viktor Kortsjnoi zal op 17 juli beginnen, zo hebben de Philippijnse organisato ren van het evenement gisteren bekend gemaakt. De match wordt gehouden in het Philippijnse bergstadje Baguio City en zou oorspronkelijk op 16 juli beginnen. De Philippijnse schaakbond verklaarde dat de eerste partij een dag was uitge steld op verzoek van president Ferdinand Marcos. Waarom de maakt6111 °m hC* uitstel had &evraaSd we*"d niet duidelijk ge- De schaakbond zei verder dat de match volgens de nieuwe regels van de internationale schaakfederatie (FIDE) gespeeld zal worden, waarbij remises niet voor het eindresultaat meetellen. Volgens de nieuwe regels is die speler winnaar van de match die het eerste het aantal van zes winstpartijeoreikt. TENNIS - Tom Okker is gisteren in de eerste ronde van de open Franse tenniskampioenschap pen uitgeschakeld door de Spanjaard Manuel Orantes. Al leen in de eerste set wist de Ne derlander partij te geven: 3-6,6-3, 6-2, 6-2. VOETBAL - Roda JC heeft gister avond in Kerkrade de wedstrijd voor de zomercompetitie tegen Kortrijk uit België gelijk ge speeld: 0-0. De enige opmerkelij ke gebeurtenissen in deze door 1500 toeschouwers bijgewoonde en door scheidsrechter Van Ette- koven geleide wedstrijd waren de rode kaarten voor twee Belgen. Een kwartier voor tijd werd Braen het veld uitgestuurd. ADVERTENTIE De originele recepten van Michel Guérard. Uitgeverij C. A. J. van Dishoeck/Unieboek, Bussum. 64.50 De legende van Ararat Een verhaal van lyrische schoonheid, door Yashar Kemal. Uitgeverij Else vier Nederland, Amsterdam. Pa perback. 14.90 De muskietenoorlog en andere verhalen, door Bouke B. Jagt. El sevier, Paperback, 14.90 Hier mijn hand en daar je wang door Heere Heeresma en Laurie Langenbach. Uitgeverij Peter Loeb, Amsterdam, 16.50 Ikebana van weg- en waterkant door I. E. Knook-Teding van Berkhout. Groenboekerij. Uitge verij Zomer Keuning. Wage- ningen. Planten voortkweken als hobby. Zelf zaaien, stekken, enten, mar- cotteren in kamer, kas en tuin, door Jaap Hage. Groenboekerij. Zomer Keuning. Caroline Chérie door Cecil Saint- Laurant. Uitgeverij De Kern. Bussum. 24.90 Emma en ik door Sheila Hoeken. Uitgeverij De Kern. 22.90 Medusa en de groene weduwen door Martien Carton. Roman. Uitgevery De Kern. De beste SF verhalen van het jaar (1976) samengesteld door G. Do- zios. Uitgeverij Elsevier Neder land. Amsterdam. Paperback, 13.50 Eerst sterft de droom door Harold Robbins. Roman. Elsevier, 32.90 Dat alles heeft mijn oog gezien Herinneringen aan het concen tratiekamp Theresienstadt, door Jo Spier. Elsevier. Paperback, 14.90 De maniak door Rob Randall. Thriller. Elsevier, 15.90 Het paard van Troje door Ham mond Innes. Elsevier, 13.50 Sven de ziener door Steef Maas kant. Uitgeverij Teleboek. Am sterdam. 18.90 1% extra rente. Gemak dient de mens. Logisch dus, dat NMB-girosparen tot zo'n succesvolle nieuwe service is uitgegroeid. Ga maar na: u blijft rustig thuis,regelt uw NMB-giro- spaarrekening via de brievenbus en u vangt geen 4% maar 5rente. Al wat u nodig hebt,is een bank- of postgirorekening; doet er niet toe bij welke instelling. Direkt opvraagbaar zonder retourrente. Een ander belangrijk voordeel: uw geld staat niet vast. Tot f5000,- per maand dagelijks opvraagbaar. De eerste inleg op de NM,B-giro- spaarrekening dient ten minste f 250,-te bedragen. U krijgt speciale formuliertjes voor overboeking naar uitsluitend eigen bank-of girorekening. Pak de pen, neem de stap. Wilt u alle feiten nog eens duidelijk op een rijtje zien, vraag dan door middel van bijgaande coupon om meer informatie. Maar we kunnen ons goed voor stellen, dat u diezelfde coupon liever gebruikt om direkt met het NMB-girosparën te beginnen. Pak de pen, neem de stap. r informatie over het NMB-girosparen. een NMB-girospaairekening. berekening bij de NMB: ja nee. Zo ja, bij het NMB-kantoor te

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 21