BlMllllllllllll EEr^fl liiii Ifü LANGEVELDERSLAG ZOEKT OPKRIKKENDE ATTRACTIES „NA PIKKEN ADRESSEN IS HET MIS GEGAAN..." VRIJDAG 26 MEI 1978 door Tips voor deze rubriek kunt U elke Herman van morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. U mag ook Amsterdam schrijven. Goochelaars uit bijna alle Europese landen zijn dit weekeinde van de partij in het congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijkerhout om te kijken naar het Nationale Congres voor de Goochelkunst 1978. Ze zullen er niet alleen kennis kunnen maken met de nieuwste goocheltrucs, maar ook getuige zijn van de manipulaties van in totaal 43 Neder landse vakgenoten die zullen strijden om de natio nale goocheltitel. De Noordwijkse gemeentelijke commissie voor toerisme en middenstand is naarstig op zoek naar mogelijkheden om méér en vaker publiek te trek ken naar het vrij afgelegen badcentrum Lang ev elder- slag. Reden: de daar gelegen winkels, gemeentelijk eigen dom, renderen lang niet naar wens. De gemeente Noordwijk heeft al eens eerder een hulpplan ge lanceerd. Dat voorzag onder meer in het terugschroeven van het aantal winkels daar waarna de vrijkomende ruimten dienst konden gaan doen als appartement. Dat stuitte toen op hevige protes ten van de winkelhouders. Er werd zelfs met een kort geding gedreigd. Maar inmiddels is nog niet veel aan de situatie veranderd. Wel zijn er tussen de winkelhou ders onderling afspraken ge maakt over wie wat zal ver kopen. Dit om te verkomen dat branches elkaar gaan over lappen. In het verleden heeft dat voor de winkeliers een fi nancieel ongezonde concur rentiestrijd tot gevolg gehad Zwak punt blijft echter de be zoekersaantallen. Want zó loopt het storm en zó is er geen kip te bekennen. Daarom wordt gezocht naar attracties om het winkelcentrum Lan- gevelderslag ook op niet stranddagen tot een trekpleis ter te maken Aan ideeën heeft het tot nu toe n iet ontbrokenZo is er serieus nagedacht over het plaatsen van een reusachtig zee-aqua rium en is ook het inrichten van een museum ter sprake gekomen. Maar beide attrac ties bleken geen haalbare kaart De aanleg van een kunststof skibaan in de duinen vlakbij het winkelcentrum, een parti culier initiatief, is inmiddels ook al van de baanVan meest recente datum is de wens van Staatsbosbeheer een bezoe kerscentrum te mogen realise ren in de Noordwijkse duinen De Langevelderslag zou daar een geschikte locatie voor zijn Deze week echter heeft de ge meenteraad besloten Staats bosbeheer daarvoor geen toe stemming te verlenen Onder die groep bevindt zich het Katwijkse schoolmeisje Sylvia Vermeulen, die met haar twaalf jaar de jongste deelnemer is. Dit jaar mag ze voor het eerst meedingen naar de titel. Ze komt uit in de categorie "junioren" en moet Jubilea zijn er om gevierd te worden. Toch heeft de VW in Sassen- heim geen enkele ophef gemaakt van het 25-jarig bestaan. Be grijpelijk, want de activiteiten van deze vereniging voor vreem delingenverkeer zijn bijna gereduceerd tot nul. Wie tegenwoor dig de VW in Sassenheim belt wordt in bijna alle gevallen door verwezen naar "grote broer" Lisse. 'Het is misgegaan", zegt secretaresse mej. v.d. Eerden, "toen wij jaren geleden iemand in het bestuur namen die voor ons in Sas senheim de logies verzorgde. Toen het eenmaal liep stapte ze uit onze organisatie om zelf iets dergelijks op te zetten. Het verve lende was echter dat ze wel al onze logies-adressen inpikte. Daar na hebben we nog wel moeite gedaan een nieuw adressenbestand op te zetten, maar in Sassenheim is dat een onmogelijk zaak" De Sassenheimse VW (voorzitter, secretaresse, secretaris) be perkt zich nu hoofdzakelijk tot het doorverwijzen naar de Lissese VW. Het jubileum is intern toch niet helemaal ongemerkt voor* bijgegaan. De bestuursleden hebben er een gezellig etentje tegen aan gegooid. het daarin opnemen tegen twee tegenstanders. Dat ze gaat winnen is al bijna zeker. Vorig jaar was ze ook al van de partij, maar omdat ze nog geen twaalf was kon de jury haar niet tot winnares uitroepen. Wel kreeg ze toen een speciale prijs. Het aantal punten dat ze haalde lag ver boven het totaal van de win naar. Internationaal is er veel belang stelling voor de geraffineerde goochelkunsten van de jeug dige Sylvia. In het afgelopen jaar (tussen haar schoolwerk door won ze dertien bekers en twee zilveren medailles) is ze bedolven onder buitenlandse aanbiedingen. Zo kreeg haar manager (haar vader) een lu cratieve uitnodiging van illu sionist David Burglas om Sylvia de show te laten stelen in drie achtereenvolgende Engelse tv-programma's. Kortgeleden bereikte hem het verzoek met zijn dochter naar Autralië te komen en als hij dat had gewild had Sylvia komende grote vakantie mee op tournee kunnen gaan door Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Maar ook dat Sylvia Vermeulen uitnodigingen afgeslagen aanbod, in totaal 32 voorstel lingen, is beleefd afgeslagen. Het is tot nu toe bij een paar goochel-uitstapjes naar Lon den en Parijs gebleven. Vader Vermeulen vindt dat zijn suc cesvolle dochter thuis in Katwijk beter op haar plaats is. "Wat ze na haar 20-ste gaat doen moet ze zelf weten", zegt hij, "maar nu ik het nog voor het vertellen heb doet ze wat ik het beste voor haar vind. En dat is op de eerste plaats een goede schoolopleiding. Syl via is het daar mee eens. Ze is erg leergierig en momenteel de beste van haar klas. Ze gaat nu naar de havo, daarna wil ze per sé naar de toneelschool. Of ze blijft goochelen heeft ze voor zichzelf nog niet beslist. Doet ze het wel, dan kan ze het internationaal nog erg ver schoppen. Stopt ze er mee, dan is er nog geen man over boord. Alleen als je er plezier in hebt bereik je iets in dit vak", aldus haar vader. Het goochelcongres wordt morgenmiddag geopend door de voorzitter van de Neder landse Magische Unie P. A. I. Hart. Na zijn openingstoe spraak kunnen de 400 con gresleden hun licht opsteken in veertien stands in de gan gen van het congresgebouw waar handelaren in nieuwe goochel-benodigdheden de monstraties verzorgen. Tijdens de congresdagen wor den ook lezingen gehouden, onder meer door de bekende Engelse goochel-grootmees- ter Bill Stickland. Het inter nationaal goochelcongres is niet openbaar, althans wat be treft de presentatie van nieu we trucs. Die speelt zich af achter gesloten deuren. De goochelvoorstellingen (morgenochtend en middag) zijn wel openbaar. Omdat het gebeuren zich in Noordwij kerhout afspeelt zijn de kin deren uit deze plaats uitgeno digd een kijkje te komen ne men. Maar ook uit omliggen de plaatsen is men die dag welkom in het congrescen trum. de westel'jke middellandse zee. -Autaveerdiensl - (voor de duidelijkheid zijn div. soorten lijnen getekend). Globale vaarHjd(in uren). Grens Door de talrijke autoveerdiensten die er zijn kon deze koor! slechts een globaal overzicht bieden. De voorlijden zijn gemiddelden want van invloed zijn de weersomstandigheden, scheepstype enz. InformaHe over de tarieven, data. boekingen enz. worden 60. verstrek! door de reis - bureous ANWB Ned. Spoorwegen en de Verkeersbureaus. Er zijn div mogelijkheden om tanefskorhngen te krijgen, bijv. gratis autovervoer bij boeking van 2 personen. Een buitenhui- is duurder dan een binnenhui. Div. veerdiensten kennen eenreserveringsplTchh

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 4