Geen nieuw raadhuis Oegstgeest [weidse agenda BREUK PVDA-PPR NU DEFINITIEF Voor schoten Brng voor Haaswijk In najaar herbestrating Dorpsstraat De komende dagen brengen wij u in deze kolommen in contact met de lijsttrekkers van de diverse par tijen uit de randgemeenten van Leiden. Een week voor de gemeenteraads verkiezingen gaan wij verder met de gemeente VoorschotenEr volgt nog Wassenaar. Al eerder publi ceerden wij interviews met de lijsttrekkers van OegstgeestZoe- terwoude, Warmond en Leider dorp. CDA „Evangelie is richtsnoer CDA-lijsttrekker kent het pro gramma van de volgende hoofdlijnen: Een afspeige- lingscollege van B en W steu nend op de voornaamste poli tieke partijen; dat college werkt volgens een beleids plan; Het beleidsplan geeft prioriteiten en financiële ra mingen voor 4 jaar; Het geeft duidelijkheid over de voor naamste van de voor de ko mende periode te regelen gro te zaken zolas huisvesting, volkstuinen, Ambachts- en Bajjuwhuis, verkeer en sportvelden. De gemeente betrekt steeds de burgers bij het bestuur, door inspraak, informatie en openheid. Het woningbouwbeleid krijgt de volle aandacht, met de na druk op zaken als doorstro ming, huisvesting bejaarden en jongeren, 1 en 2 persoons huishoudens en gehandecap- ten. Aandacht voor schone werkgelegenheid en klein schalige ambachtelijke be drijven. Inspelen op het verantwoorde lijkheidsgevoel van de bur ger, tegengaan van vandalis me, hondenvuil en katten- plaag. Het verder ontwikkelen van het reeds in gang gezette wel zijnsbeleid. Verlevendiging van het dorp; sportieve re creatie waartoe behoort de aanleg van trapvelden en ste nen tafeltannistafels. Het CDA-programma streeft ook naar een politieke oplos sing voor de problemen in de Leidse regio." PVDA/PPR „Programma uitvoeren Lijsttrekker A. Eveleens van de PvdA/PPR combinatie zegt "De programma's van de poli tieke groeperingen staan bol van alle goede voornemens. Het gaat er echter om, wat daar allemaal van terecht komt. U zult de PVDA en de PPR misschien best eens wat kunnen verwijten. Wat u ze niet kunt verwijten is, dat zij niet hardnekkig hebben geij verd voor verwezenlijking van hun programma in de afi gelopen periode. Zelfs het zwembad zit er nu aan te ko men! Het gaat op 31 mei dan ook niet om lood of oud ijzer, noch gaat het erom of u door de kat of de hond wordt gebeten. Het gaat om een alert en vooruitstrevend gemeente beleid. Een paar voorbeelden uit het programma van PVDA/PPR: Nog meer aandacht voor de financieel en sociaal zwakke ren in onze samenleving: aandahct voor jongeren (huisvesting 1 en 2 persoons huishoudens) en ouderen (bejaardenwoningen en open bejaardenwerk); goed on derwijs (ouderparticipatie, uitbouw schoolbegeleiding); een aktief grondaankoop- en uitgiftebeleid terwille van een weldoordacht woningbouw beleid in het belang van de ie- gen bevolking; verdere "ver menselijking" van de ver-' houdingen tussen burgerij en overheid, demovratisering en openheid van het bestuur; versoepeling van het in onze ogen te strenge regime bij de incasso van gas, licht en wa terrekeningen. Hiertegenover het aankweken van een stuk verantwoorde lijkheid bij de burgerij voor de gemeenschapsvoorzienin gen (tegengaan van vanda lisme door sociale controle, maatregelen tegen honde- poeo enzovoorts). PCC „Rechtmatige volksinvloed P.C.C. - Lijsttrekker F.A.J. Th Kalberg zegt: "De Protes tants-Christelijke Concentra tie Voorschoten (PCC) aan vaardt het onfeilbaar en ge zaghebbend Woord van God, zoals dat beleden \yordt in de Belijdenisgeschriften van de kerken der Reformatie, als enige norm voor haar politiek denken en handelen. Zij er kent de souvereiniteit van God over al het geschapene en wil zich dienovereenkom stig afhankelijk en verant woordelijk jegens Hem ge dragen. Bij de uitvoering van de onder scheiden bestuurstaken gaat de PCC uit van de rechtmati ge volksinvloed; daarom acht zij het gewenst, dat de toene mende drang naar bestuur- sparticipatie van de kant van de burgerij op doelmatige wijze wordt gekanaliseerd. Daarbij keert zij zich tegen elke ontwikkeling, die leidt tot ondermijning van de aan vaarde souvereiniteit van God, van het gezag der over heid en tot verdere aantasting van de christelijke waarden in onze samenleving. De voornaamste programma F AJ.T. Kalberg ordening en de werking van het gemeentelijk vergun ningsstelsel, nu in de burger lijke samenleving de bijbelse normen steeds meer worden losgelaten. Daarnaast het be waken van de vrijheid van onderwijs, ook bij aanvullen de voorzieningen zoals de schoolbegeleidingsdienst. Het weren van doorgaand verkeer door de aanleg van een westelijke randweg, blij ven aandringen op openstel ling van station De Vink en openstelling van de Noord- Hoflandbrug voor alle ver keer. Verder bespoediging restauratie Ambachts- en Baljuwhuis en aanleg van nieuw volkstuinencomplex. Raad kiest voor verbouw bestaande pand OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeenteraad heeft zich gisteravond op twee raadsleden na unaniem uitgespro ken het huidige raadhuis in het Wilhelminipark te behou den en geen nieuwbouw te plegen. De raad deed dit met het geven van een opdracht aan architectenbureau Snie- der uit Amsterdam een ontwerp voor deze verbouw op te stellen. Verschillende mogelijkheden had dit bureau de gemeente voorge legd om in de bestaande in ge bruik zijnde gebouwen door in- OEGSTGEEST - Burgemees ter Van Eysinga deelde de raad mee dat het college van B en W heeft besloten om de artikel 19 procedure in gang te zetten voor de bouw van een brug voor Haaswijk aan de Kennedylaan. Binnen en kele weken zullen de bouw plannen hiervoor bij GS worden ingediend. Met ge bruikmaking van artikel 19 hoopt men buiten de behan deling van aangespande kroonprocedures tegen Haaswijk om toch met de bouw te kunnen beginnen. grijpende verbouwing het nij pende ruimtetekort voor het ambtelijk apparaat op te lossen. De raad koos voor een aanmer kelijke ver- en uitbouw van het gemeentehuis, nu 595 m2 nuttige koop van het in beheer zijnde ruimte straks 1288 m2, en een grondige opknapbeurt van de panden Wilhelminapark 25 en 27 Hierbij maakte raadslid Kohlbeck (PvdA) de kan tekening dat de in deze mogelijkheid besloten ver pand Wilhelminapark 21 zo lang mogelijk moet worden uitge steld. "Dit pand kan voor de ge meente toch wel een nuttige be stemming krijgen," zo zei hij. Kraan (CDA) vroeg zich af of ver bouw wel de manier is om huis vesting van het bestuurlijk appa raat voor een zo lang mogelijke periode goed te waarborgen. Hij toonde voorts een 'meer belang- In Oegstgeest: VOORSCHOTEN - Morgen bruist het oude centrum van Voorschoten van de activiteiten. Van 10-12 uur is de Dorpstoren voor het publiek opengesteld. Aan de voorstraat heeft voor het Ambachts- en Baljuwhuis een ruilbeurs voor kinderen plaats. Om 10.30 opent burgemeester Van der Haar de politieke markt met alle lijsttrekkers. Het politie ke programma wordt 's avonds in De Lindehoeve voortgezet. De PCC zal daar niet aanwezig zijn. Om 11 uur 's ochtends start de zogenaamde Parkloop in het Burgemeester Van der Hoeven- park, en er is een toernooi in Sporthal De Vliet horst. Zondag volgt in de sporthal het Neder lands kampioenschap turnen voor dames van 15 jaar en ouder. Aanvang 14.00 uur. OEGSTGEEST - Toch nog onver wacht beeindigde Karei Beckers gisteravond, tijdens de rond vraag van de Oegstgeester raads vergadering, de bijna vier jaar durende fractie-coalitie tussen zijn partij, de PPR, en de PvdA. In een verklaring stelde hij dat in een onlangs door fraktievoorzit- ter Kohlbeck (PvdA) afgelegd in terview voor leerlingen van het Rijnlands lyceum over de be leidslijn van de fractie waarin niet éénmaal de naam PPR als deelhebber hijraan genoemd werd, voor hem de druppel was die de emmer deed overlopen. "Dat de PvdA, ook in Oegstgeest, niet hard loopt om een partij als de PPR op dit moment een hand toe te steken, kan waarschijnlijk niemand verwachten", zo ver klaarde hij. Hij memoreerde dat zijn partij vier jaar geleden, bij het begin van de samenwerking, al veel van haar doelstellingen heeft moeten inslikken. "We kunnen de samenwerkingswil van de PvdA niet anders zien dan, als dat voorstaan als er wat aan te verdienen valt", aldus Beckers, een haastig belegde persconfe rentie verwoordde wethouder Van Belle (PvdA) de geschokt heid van de raadsleden van zijn partij. "Meerdere gevallen van moeilijkheden in de samenwer king hebben zich de afgelopen ja ren voorgedaan", zo zei hij. "Ver schillen van inzicht waren er over kwesties als ontwikkelingssa menwerking, het regionale woonwagenkamp en niet op het minst het optreden van Beckers in de raadscommissies," aldus Van Belle. "Besprekingen om tot samenwerking voor de nieuwe raadsperiode te komen zijn afge sprongen op het feit dat de PPR niet akkoord kon gaan met een vaststelling van een plaats op de gemeenschappelijke kieslijst in verhouding met de uitslag van de afgelopen vei kiezingen voor de provinciale staten, zegt hij. "Het is onwaardig om dit zonder voor overleg met de fraktie op deze manier naar buiten te brengen", aldus Kolbeck over zijn voorma lige fraktiegenool. stelling voor verplaatsing' van het centrum van de gemeente naar de omgeving van de Lijtweg, waar ook historisch het gemeen tehuis stond. Plate (WD) voelde het meest voor het in grote trek ken handhaven van het raadhuis en totale nieuwbouw aan de overkant van de straat op de plaats van de nu gebruikte he renhuizen. Wethouder Thorn memoreerde een raadsbesluit van enige jaren ge leden waar in gesteld werd dat het voor een nieuw raadhuis in aanmerking komende stukje grond aan de Irislaan, groen moet blijven. Architect Snieder moti veerde zelf de voordelen voor verbouw van het raadhuis. "Technisch is het mogelijk een even goed functioneel raadhuis te verkrijgen met verbouw," zo zei hij. "Tevens is het goed de be stuurlijke functies zo veel moge lijk in één gebouw gebundeld te krijgen," aldus Snieder. Voor het einde van dit jaar zei hij de raadsleden toe met het ontwerp ter tafel te kunnen komen. De ei genlijke verbouwtijd schat hij op een jaar. Geheel eensgezind was de raad in het toekennen van de nodige kredieten voor de aanleg van drie nieuwe voetbalvelden voor sportclub U.D.O. in de Vos- cuijl. VVD „In elk geval stemmen WD-Lijsttrekker J. D. van Dalen wil "samenwerken aan een leefbare gemeente. Dat is het thema van het gemeente programma 1978 van de WD in Voorschoten. Het pro- gramn geeft allereerst aan op we e wijze naar de me ning vdn de WD Voorscho ten de komende vier jaar moet worden bestuurd. Sa menwerken betekent, dat de raadsleden die u op 31 mei gaat kiezen gezamenlijk ver antwoordelijkheid dragen voor een goed beleid. Hierbij past niet een bij voorbaat uit gaan van het eigen gelijk. Samenwerken betekent ook, dat uw inbreng niet eindigt met het uitbrengen van een stem. De WD legt er bewust de na druk op, dat iedere burger ook een eigen verantwoorde lijkheid draagt voor een goe de gang van zaken in de ge meente. Daarnaast geeft het thema van J. D. van Dalen. het gemeenteprogramma aan waarop het gemeentelijk be leid naar de mening van de WD de komende vier jaren moet zijn gericht het leefbaar houden van Voorschoten. Dat geldt voor het beleid op het terrein van de ruimtelijke or dening en op dat van de orde en veiligheid, zo goed als voor het verkeers-het milieu- en het welzijnsbeleid. Samenwerken aan een leefbare gemeente is het thema van de WD. Of het ook het thema zal worden van het gemeentelijk beleid in de komende vier ja ren, hamgt in meer dan één opzicht af van de burger. Breng in elk geval uw stem uit op 31 mei". CPN „Acties verwoorden Mieke Faddegon C.P.N. - Lijsttrekker Mieke Faddegon zegt: "De belang rijkste doelstelling van de CPN is het verdedigen van de belangen van de werkende bevolking. De gemeenteraad is hiervoor een belangrijk in strument. De CPN zorgt er voor dat de akties van de be volking verwoord worden in de gemeenteraad. Belangrij ke punten zijn de strijd voor beter onderwijs, behoud van de werkgelegenheid, het bouwen en instandhouden van goede woningen met be taalbare huren, de strijd van de vrouwenbeweging. Voor CPN-raadsleden geldt niet dat de mensen "één keer in de vier jaar hun democratisch recht kunnen uitoefenen", democratie betekent voor de CPN dat de mensen iedere dag kunnen opkomen voor hun belangen. Uit het CPN-gemeenteraads- programma; stimulering van het buurt- en clubhuiswerk, van de jongerenhuisvesting zoals 1 en 2 persoonshuis houdens; Straffe maatregelen tegen speculatie in grond en woningen, inspraak buurt bewoners bij bestemmings plannen, vergroting van de verkeersveiligheid door scheiding van de verkeers- soorten en opheffing van knelpunten. Daarnaast een eigen ambulance voor Voor schoten; Gratis bibliotheken met uitbreiding van het per soneelsbestand en biblio theekafdelingen in alle wij ken; Snelle aanpak realise ring Vlietpark en dit bereik baar maken voor langzaam verkeer vanuit Voorschoten; Meer geld voor de restauratie van monumenten en verla ging van de gemeentelijke lasten. D'66 „Optreden als pressiegroep D'66-lijsttrekker J. Aikens zegt "De afdeling Voorschoten van D'66 constateert in haar gemeenteprogramma met spijt dat "de Voorschotena ren meer bekend zijn met de landelijke vertegenwoordi gers dan met hun eigen plaat selijke" Dit terwijl de ge meente voor zijn inwoners de meest vertrouwde "overheid" zou moeten zijn. Hieruit blijkt dat nog veel ontbreekt aan de communicatie tussen raad huis en bevolking terwijl de afstand tussen bestuur en burger niet groter mag zijn dan de breedte van de confe rentietafel. D'66 is een partij die optreedt als pressiegroep voor elk deel van de bevolking, de gemeen telijke overheid is in de ogen van D'66 de architect van huis waarin gewoond, gewerkt en gespeeld moet kunnen wor den. in deze past geen "regen- tenkamer"-politiek, maar een open dialoog met een ieder die daaraan behoefte heeft. In zijn programma bepleit D'66: geen rijksweg 11; afsluiten van de Schoolstraat voor au toverkeer; reconstructie van de dienweg van de Wijngaa'r- denlaan tot fietspad enzo voorts. Niet iedereen behoeft het daarmee eens te zijn. Het belangrijkste is, dat bestuur en burgerij over en weer alle kaarten open op tafel leggen. Niets is beter voor een goede verhouding dan het serieus wegen van elk redelijk alter natief'. WARMOND - Een misverstand tussen de adviescom missie middenstand en wethouder De Winter van openbare werken heeft ertoe geleid dat er begin deze week een boze brief van de Warmondse winkeliers in de bus van het gemeentehuis gleed. De middenstan ders hadden van De Winter de indruk gekregen dat er dit vooijaar begonnen zou worden met de herbe strating van de Dorpsstraat. Met name de financiën zouden daarvoor geen enkele belemmering beteke nen. Tijdens de gisteravond gehouden raadsverga dering deed wethouder De Winter uit de doeken dat er juist met betrekking tot die financiën zich problemen voordoen die de bestrating van de Dorps straat ernstig vertragen. Voor de eerste fase van de werkzaamheden (die in to taal 6 ton gaan kosten) heeft de gemeente een bedrag VRIJDAG 26 MEI 1978 VRIJDAG Breehuys, Breestraat 19, filmavond, 21 Volkshuis, Verh. avond PSP, 20 uur. Ons Buiten, Leidse Bloemschik-kam pioenschappen, 21.30 uur. Ijshal Menken, Amerikaanse Rodeo, 20 De Waag, Leidse kringen, 20.30 uur. Zoeterwoude, Strandwandeling geor ganiseerd door het Spinneweb, 18.45 Voorschoten, Raadsvergadering, 19.45 Oegstgeest, Politiek café, Rode Leeuw, Dorpsstraat, 20.15 uur. Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, Jeugdsoos, 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, Speeltuingebouw, Be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, Informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden, 20 uur. Stadhuisplein, Festival of Fools, "Pi geon drop" (USA), 15 uur. LAK-theater, Festival of Fools, "People show" (Engeland), 20.15 uur. ZATERDAG Voorschoten, Politieke markt, 10 uur. Lindehoeve, Voorschoten, 20 uur. Politiek forum, getiteld Swing, 20 uur. De Waag, Verkiezingsmanifestatie, weg, Pipo en Mammaloe, 14.30 u Stadsgehoorzaal, Musicale avond K. G., 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, Cabaret-avond NVSH, 20 uur. Leidse Schouwburg, Folkloristische zang, dans en muziek, 20.15 uur. V.d. Werffpark, Festival of Fools, "The Fooisband" (Nederland), 15 uur. LAK-theater, Festival of Fools, "Michael Gimpel" (Engeland), 20.15 uur, Festival of Fools, "The Fooisband" (Nederland), 23 uur. Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van terdag 10 uur voor. tot zondag 24 i__ door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- kwartier, Groenoord, Noorderkwartier en noordbinnenstad) M. van Tol, de Sit- terlaan 80, tel. 142427; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) H. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, zuidbinnenstad) F. Keh- rer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; wijk 4 (zuidwest, Haagwegkwartier) tot zondag 08 uur A. Boer, Kennedylaan 46, tel 310420; zondag vanaf 8 uur A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - zaterdag F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139; zondag H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529. zat. en zondag spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Merelstraat 184a, tel. 891000. Oegstgeest - H. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - zaterdag B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462; zondag B. van Beusekom, P. Heijnlaan 6, tel 071-763551. Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken helminapark 8, tel. 153274. Indien het n 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openb. vervoer naar de apotheek uitsl. voor spoedge- i, tel. 122444, gebruik te komen kan r maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel .121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider- tel.154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Vriend, fiat "De Hooge Wei". 203. Sassenheim. tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18 30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. van 1 ton in kas. Het resterende bedrag, dat vereist is voor de eerste fase, moet door het Rijk betaald wor den. Op het moment is het Rijk echter niet zo scheu tig met het verlenen van subsidies. De aanvraag daarvan kost dan ook bijzonder veel tijd en moeite. Voor het verzamelen van alle benodigde gegevens heeft de gemeente Warmond zelfs een deskundige van de Heidemij moeten inschakelen. Over enkele weken zal deze waarschijnlijk de subsidieaanvraag gereed hebben. Voordat Warmond het geld in han den krijgt, zullen er dan nog enkele maanden ver strijken. Wethouder De Winter gaat ervan uit dat in het najaar met de werkzaamheden in de Dorpsstraat begonnen kan worden. Naar verwachting levert de aanleg van de kabeltelevisie daarbij geen problemen op. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch* Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien ir. .gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 •Losse nummers f 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. L. L. Marselis.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2