Asopos taaiste marathon over Ringvaart Leidse B. LFC aan zet ook de kant ZORGEN KWELLEN LUV' Maatstaf voor koetswerk. Ook dames varen wel Tennistoernooi voor profs dit jaar in acht plaatsen Ons Eiland besluit seizoen met verlies AANKONDIGING VRIJDAG 26 MEI 1978 LEIDEN - De taaiste roeiers van Nederland komen uit Leiden! Na honderd kilometer afzien en toch doorzetten bleken de acht roeiers van Asopos de Vliet de derde Ring vaartregatta het snelst te hebben afgelegd. "We hadden toch heus maar matig getraind en dit toch werkelijk niet verwacht. Maar ja, het liep gewoon erg lekker, en dan wil je wel doorgaan", zegt Asopos-roeier Gert Heckman na afloop. De dames-acht van dezelfde Leidse roeiclub doorstond alle ontberingen manhaftig en kwam slechts één uur en veertig minuten na hun winnen de clubgenoten in het eindklassement terecht. In alle vroegte vertrokken gisteren zeventien achten op de Zijl. De dames kregen een uurtje voorsprong evenals de skiffeur, die de tocht ook al kranig volbracht. Het zag er naar uit dat het een moeilijke tocht zou worden, want het weer was werkelijk baren boos. "We waren even bang dat we de Kaag zelfs niet over konden omdat de golven te hoog zouden zijn. Gelukkig lukte dat toch zonder mankeren", meldt Herman Buss van het organiserende Laga. Op diezelfde Kaag ging toch wel het één en ander mis. De ploegen moesten voor de goede route een tamelijk ondui delijke doorgang nemen en die werd dan ook prompt door de eerste vier ploegen gemist, zodat ze zeker tien minuten achter raakten op de ploe gen, die wél het juiste "gat" konden vinden. Asopos, als vijfde gestart, koos gelukkig goed. "We hadden maandag dat stukje Kaag nog geoefend, en toen gingen wij daar de eerste keer ook in de fout. We wisten dus dat we erg goed op moesten letten. We zagen de rest verkeerd gaan en toen realiseerden wij ons, dat we opeens op kop lagen. Dat stimuleerde ons enorm", aldus Gert Heckman. Zo konden de paars-wit-roden al na 10 kilom.eter een beslissende voorsprong nemen, die door de anderen niet meer goed gemaakt werd, hoewel de wed strijdleiding uiteindelijk het omvaren van de totaaltijd aftrok, bleef Asopos de snelste. Eenzame race Doordat zij meteen zo'n voorsprong pakten, moesten de Asopossers ver der een eenzame race tegen de klok en zichzelf roeien. Alleen bij de verplichte stops ontmoetten de Leidenaars een tegenstander. "Als wij weer wegvoeren bij de stop, kwam Proteus steeds net aan, zo konden we zien dat wij bij iedere halteplaats weer een paar minuten uitgelopen waren. De eerste 40 kilometer waren wel erg moeilijk, omdat we een forse tegenwind hadden. Doordat het echter bij ons zo goed klikte, kwamen we daar toch zonder kleerscheuren doorheen. Ik denk dat het zo goed ging, omdat we veel ervaren mensen in de boot hadden. De acht van vorig jaar was veel fanatieker dan wij en had veel meer getraind Maar daar zaten meer fuifroeiers in, en dat scheelt. Onze dames haalden we na ongeveer 35 km in. Ik had verwacht dat we die pas later zouden zien, maar zij hadden toch wel veel hinder van de tegenwind. Toch vind ik dat de dames het fantastisch gedaan hebben. Vooraf bestonden er heel wat bedenkingen. Die acht bestond tenslotte uit maar 2 wedstrijdroeisters, de rest is fuifroeister. Nee, de dames heb ben het prima gedaan. En ze lopen nu na afloop nog heel vief rond" weet Gert Heckman verder te zeggen. Versnellen De laatste 25 kilometer is de Asoposacht, bestaande uit Ton Bos (slag), Frans van der Vliet, Wilfred van der Scheun, John Schouten, F. van der Steen, Frans van der Berg, Gert Heckman, L. Noyon en stuurman D. Edauw, wat gaan versnellen. Het tempo kwam toen wat boven de 25 halen per minuut, waarmee ze het grootste deel van de race aflegden. Zeker de laatste tien kilometer gingen hard. Op dat laatste traject reden heel wat supporters mee. De acht van Njord eindigde op de zesde plaats. Boeg Ariaan van Walsum was het daar niet erg mee eens: "Skadi en Laga voeren verkeerd en wij gingen toen goed. Nou heeft de wedstrijdleiding zogenaamd dat verschil verrekend. Maar wij hebben Skadi duidelijk weggetrapt en Laga hebben we helemaal niet gezien. MAAR AHREWONNEN HEBBEN WE TOCH NIET. Het ging in het begin wat moeilijk bij ons, we werden ingehaald door Vidar, maar die hebben we weer teruggepakt. Het viel niet mee, die lange tocht. Ik voel het wel in m'n rug nu. De einduitslag: 1. Asopos de Vliet 7 uur, 8 minuten en sec., 2. Proteus- Eretes (winnaar vorig jaar) 7.23.20, 3. Skadi 7.24.23, 6. Njord 7.32.0. De Asoposdames scoorden 8.50.15 en skiffeur Rien de Jager (Breda) was 11 uur en 45 min. onderweg. Hij verloor twee kilo lichaamsgewicht. KEES DE RUIJTER BUSSUM - In de periode van 17 tot en met 22 oktober zal in acht Nederlandse plaatsen een internationaal proften nistoernooi worden gehou den. Onderhandelingen zijn momenteel gaande met de Amerikanen Jimmy Con nors, Arthur Ashe, Roscoe Tanner en de Mexicaan Raul Ramirez. De prijzenpot be draagt 100.000 dollar. Het toernooi, dat voor de vijf de maal wordt gehouden, wordt dit jaar op 17 oktober geopend in Groningen en Arnhem. De dag er na wordt gespeeld in Zwolle en Til burg. Op 19,20 en 21 oktober volgen Kerkrade, Huizen (NH) en Haarlem. De finale zal zich evenals vorig jaar weer afspelen in het Ahoy sportpaleis te Rotterdam op 22 oktober. Per avond bestaat het wed strijdprogramma uit twee enkelspelen en een dubbel spel. Borg De Zweed Björn Borg is giste ren in Rome tijdens het ten nistoernooi om de open Ita liaanse kampioenschappen een aantal concurrenten kwijt geraakt. Zelf won Borg van de hard slaande Ameri kaan Roscoe Tanner (6-2 6-4). De als derde geplaatste Amerikaan Brian Gottfried verdween roemloos door een overduidelijke nederlaag tegen de Spanjaard Jose Hi- gueras (3-6 2-6). Higueras zal dit jaar - evenals in 1977 - waarschijnlijk tijdens het toernooi op het melkhuisje in Hilversum zijn te bewon deren. Twee oudgedienden, die van tijd tot tijd nog altijd hun mannetje staan, zagen zich eveneens de weg naar de laatste zestien versperd. Ar thur Ashe, drie jaar geleden nog Wimbledonkampioen, was niet opgewassen tegen de gravelspecialist Harold Solomon (4-6 6-3 6-6). De Au straliër John Newcombe, die volgens eigen zeggen met zijn laatste seizoen bezig is, moest buigen voor de jeugd in de persoon van de Ameri kaanse outsider Victor Amaya: 4-61-6 in nauwelijks Tijdens het tennistoernooi om de open kampioenschappen van Beieren, dat in München wordt gehouden, is Louk Sanders in de eerste ronde van het enkelspel uitgescha keld. Hij moest zich tegen de Hogaar Balazs Taroczy met 6-3 3-6 5-7 gewonnen geven. De partij was een dag eerder wegens regen afgebroken. Tom Okker en de Westduitser Jurgen Fassbender wonnen in de eerste ronde van het he rendubbelspel met 6-2 7-5 van de Westduitsers Ulli Pinner en Reinhard Proxst. LEIDEN - Afdelingsclub Leidse Boys heeft gisteren in de strijd om de Klaas Huner-trofee op nieuw toegeslagen. Na eerder al ASC teruggewezen te hebben re kenden de Boshuizerkade-be- woners gisteren in de (vooruitge- speelde) kwartfinale gedecideerd af met tweedeklasser LFC. Het drie klassen lager spelende Leid se Boys won met 3-1 en plaatste zich voor de halve finale die zon dag op het veld van LDWS ge speeld wordt. Wie Leidse Boys in die halve eind- finale zal ontmoeten moet mor gen duidelijk worden als de ove rige kwartfinalisten in het strijd perk treden. Op het programma staan drie duels. Opi 11.00 uur starten de wedstrijden Lugdu- num - Randstad Sport en Unitas - Leiden, om half drie vindt er een reprise plaats van de finale van vorig jaar, want dan ontmoeten Sleutels en Roodenburg elkaar. Tussen de bedrijven door zal de Zangeres zonder Naam een op treden verzorgen. De aanwezig heid van Ruud Geels, die een aan tal strafschoppen zou afvuren op Leidse keepers, is dubieus ge worden. De nieuwe Anderlecht- ster zit midden in de verhuizing Brussel. Zijn plaats 1 Simon Tahamata, zijn behendige ex-teamgenoot bij Ajax. Leiden gaat morgen verder met zijn, in samenwerking met het LD georganiseerde, strafschop- Pentoernooi. Aanvankelijk zou im Doesburg voor die finale aantreden, maar de Sparta- doelman is vandaag in het vlieg tuig naar Argentinië gestapt en kan dus niet komen. In Haarlem- doelman Rob Boersma vond men echter een waardig vervanger. Verder zal Spartaan Bert Jansen een wedstrijdje aangaan met wethouder Tesselaar. De finale begint om 14.00 i ADVERTENTIE Twee Schotse voetbalfans geven hier in het Argentijnse Cordoba duide- lijk van hun aanwezigheid blijk. Hun landgenoot John Duffy is er inmid dels eveneens in geslaagd om het land van de pampa's te bereiken. Nadat Duffy het eerste deel van de trip (naar New York) per vliegtuig had afge legd, heeft hij de rest van het traject al liftend "overbrugd" MAARSSEN - Ons Eiland heeft de laatste competitiewedstrijd te gen OWO niet winnend kunnen afsluiten. De achterstand, waar de Leidse formatie na amper 10 minuten spelen al tegenaan keek (6-0), bleek een te groot obstakel OWO legde de basis voor de over winning door in de eerste 10 mi nuten 5 strafworpen te benutten. In de resterende speeltijd ontlie pen de ploegen elkaar nauwe- Nijenhuis, Barry van Duin, Piet Beekman, Patrick Verra en Julia Arnoldus. Beslissingswedstrijd Op het korfbalcomplex aan de Montgomerystraat vindt a.s. zondag 28 mei om 14.00 uur een beslissingswedstrijd plaats tus sen het Haagse HKV en Fortuna uit Delft om het kampioenschap de Overgangsklasse A. lijks. Bij rust leidde OWO met De winnaar van deze wedstrijd zal 8-3. Ons Eiland was in de 2e helft iets doeltreffender en naderde zelfs tot 10-7. Na het missen van een strafworp zwakte het offen sief af en zag OWO kans de zege definitief naar zich toe te trekken. De wedstrijd eindigde in een 12-8 overwinning voor de ploeg uit Maarssen. Doelpunten van: Sarie v. d. Mee berg, Huib Hasselbach 2x, Wim de Hoofdklasse STRAFSCHOPPEN TOURNOOI V.V. LEIDEN, VELDEN POMONA 27 MEI A.S. Programma: 13.30 uur muzikale show Concordia 14.15 uur Tweekamp tussen wethouder Tesselaar en Sparta speler Bert Jansen 14.30 en 15.30 uur Finales. Tijdens deze finaledag zal Haarlem-doelman Rob Boersma het doel verdedigen Ook aanwezig de Leidsch Dagbladexpres o.l.v Hans Versnel Prijsuitreiking 16.00 uur Mede mogelijk gemaakt door: LEIDSCH DAGBLAD B.V. 'n aktieve krant! LEMY BV. Rioleringen vermoedelijk ingenomen door LFC organiseert vanavond weer zijn traditionele nachttoernooi voor veteranen. In totaal zullen negen teams meedoen aan het evenement, dat om 19.00 uur be gint. Zowel DOCOS als Oranje Groen organiseert dit weekeinde een toernooi voor de jeugd. Bij DO- COS komen morgen de A-2's in actie en zondag de A-l junioren. Het toernooi heeft een interna tionaal tintje. Oranje Groen pakt het ook groots aan. Op drie vel den werkt de Boshuizerkade- club zijn evenement voor A-B-C- D en É-junioren af. SVLV tenslotte organiseert, in sa menwerking met de Leidse atle- tiekclub De Bataven, morgen voor de tweede maal een Park- loop. Het startschot voor deze prestatie-loop wordt om 11 uur gegeven. Iedereen kan deelne- WIELRENNEN - Fons van Kat wijk is gisteren tijdens een wie lerwedstrijd voor professionals in de Belgische plaats Knokke- Heyst als derde geëindigd. Eerste werd de Belg Frans van Looy, die de 200 kilometer aflegde in 4 uur en 41 minuten. Hij versloeg zijn landgenoot en oud-wereldkam pioen Freddy Maertens in de eindsprint. Jos Schipper werd veertiende. ADVERTENTIE Dc veiligheid en duurzaamheid van een auto mobiel worden in belangrijke mate bepaald door ^cl koetswerk. Zonder M>\uiterlijke overdrijving v brengt Mercedes deze eigenschappen tot uitdrukking in j n Onzichtbaar is de degelijkheid van de portier constructie, die zó sterk is, dat men een Mercedes aan één van z'n deuren zou kunnen ophangen. En bij mooi weer is al evenmin te zien dat bij" slecht weer de ruiten van een Mercedes opvallend schoon blijven. Onzichtbaar zijn deidoordachte veiligheidsvoorzieningen rond de benzinetank en in het interieur. Zelfs het make-up spiegeltje kan /ersplinteren. Zo dragen grote en kleine voorzieningen bij tot veiligheid en duurzaamheid. Ogenschijnlijk onzichtbaar. Maar na jaren des te duidelijker te invergankelijk uiterlijk en een zeer hoge inruilwaarde. Wij als Mercedcs-dealer kunnen u die zekerheid bieden, volgens maatstaven die ook u mag hanteren bij de keuze van een auto. Mercedes-Benz De maatstaf, waarmee ancien auto 's worden vergeleken. Mercedes-Iienz 230, motor 4 cvlindei in lijn; cvlinderinhoud 2307 cc; mnogen: 30 k IV '100 DIN-pk bij 4300 tpii B.V. L.I.A.M. Leiden, Vondellaan 45, tel. 071-769303 - Alphen aid Rijn, Gou-u tel. 01720-73344 - Sassenbeim, Hoofdstraat 81, tel. 02522-19124. UTRECHT - Grote problemen tus sen de drie zangeressen van de popgroep 'Luv' en. hun ex-mana ger Han Meijer dreigen een einde te maken aan de korte maar suc cesvolle carrière van het drietal Meijer zag de zangeressen van de ene dag op de andere naar een nieuwe manager stappen en dreigt nu, naar zijn zeggen, grote financiële schade te lijden. Gisteren diende in Utrecht voor de rechtbank het kort geding, dat de ex-manager tegen de zangeres sen van 'Luv' en hun nieuwe ma nager had aangespannen. Meijer wil dat de rechter de drie zange ressen verbiedt nog langer ge bruik te maken van de naam 'Luv' en van de diensten van hun nieuwe manager. En dat alle maal terwijl de verkoop van Luv's plaatje „U O me" de 100.000 exemplaren royaal passeerde en platenmaatschappij Phonogram de laatste hand legde aan de eer ste elpee van de popgroep. Meijer wil van de zangeressen van 'Luv', Marga Scheide, Patty Brard en José Andreolielk 50.000 gulden als de zangeressen door gaan met 'Luv' en hun nieuwe manager voordat er een oplossing is gevonden voor de problemen Ook van het bureau Interlinde Artists Managements wil Meijer 50.000 gulden wanneer dit bu reau management of boekingen voor 'Luv' verzorgt. De nieuwe manager Pim van der Linde is bij dat bureau in dienst. Volgens de raadsman van Meijer, bestond tussen de ex-manager en de drie zangeressen een monde linge overeenkomst om voor on bepaalde tijd samen te werken. De opbrengsten van de groep 'Luv', waarvan Meijer zich artis tiek en zakelijk leider noemde, zouden na aftrek van de kosten onder de drie zangeressen en de manager worden verdeeld. Met het boekingsbureau Koekkoek maakte Meijer namens de drie zangeressen de afspraak dat het bureau de optredens van de groep zou gaan regelen. De groep 'Luv' verwierf vooral de laatste maanden enorme popula riteit door op te treden in het VPRO-televisieprogramma ,Het is weer zo laat" rond de nachtclub „Waldolala" De door de meisjes van 'Luv' gezonden tune van dit programma scoorde hoog op de hitparade. Inmiddels namen echter de proble men binnen de groep toe. Volgens de zangeressen werkte het zeer frustrerend dat manager Meijer niets goed regelde, zich bij optre dens niet druk maakte om slechte geluidapparatuur en slecht pro motie maakte voor de groep. „Op die manier bedreigde hij de toe komst van de groep", aldus de raadsman van de zangeressen De raadsman meende dat Meijer geen enkel recht heeft om de naam van de groep door de rechter te laten verbieden. ,f.uv", dat zijn de meisjes en niet de manager. Ook zonder Meijer moeten de meisjes onder de naam 'Luv' door kunnen gaan", aldus de raads man. ADVERTENTIE De drie meisjes van Luv

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19