,/lls.i/fk T afeltennisvereniging heeft aan eind van dit jaar nieuw clubhuis [Weidse agenda War mond Leegstaande huizen Doeslaan gekraakt PPR pleit voor papiercontainers Vóór plan Ter Leede" Benthuizen gaat bouwen iike stand WOENSDAG 24 MEI 1978 De komende dagen brengen wij u in deze kolommen in contact met de lijsttrekkers van de diverse partijen uit de randgemeenten van Leiden. Een week voor de gemeente raadsverkiezingen gaan wij verder met de gemeente Warmond. Er vol gen nog Leiderdorp, Voorschoten en Wassenaar. Al eerder publiceerden wij interviews met de lijsttrekkers van Oegslgeest en Zoeterwoude. VVD „Positiever en eensgezinder" Frits Bonjer (61) die door de WD als lijsttrekker is gelan ceerd geldt als nieuwkomer in de Warmondse gemeente politiek. Zijn partij .bezet momenteel 2 zetels in de Warmondse raad. Bekend heid heeft de lijstaanvoerder van de liberalen vooral ge kregen door zijn activiteiten binnen het actiecomité tegen de Schiphollijn. Zijn eerste plaats op de lijst van de partij die ten gunste van de Schip hollijn overstag ging, bete kent niet dat Bonjer de gehele affaire als een afgehandelde zaak beschouwd. Met name ziet hij nog mogelijkheden voor een streekhalte bij de Warmonderdam, waarvan Sassenheim, Warmond en Frits Bonjer .leefbaarheid Voorhout gebruik kunnen maken. "In plaats van een na tionale strop, wat de Schip hollijn dreigt te worden, lie ver een meer lokaal gerichte lijn", aldus de WD-lijsttrek- ker. Voor Bonjer zou de streekhalte wat wegnemen van de teleurstellingen die het actiecomité moest ver werken. Toch heeft hij een behoorlijke "kater" overge houden aan de houding van het gemeentebestuur tijdens de Schiphollijnaffaire. Vol gens hem heeft het bestuur niet voldoende op de bres ge staan voor de belangen van Warmond. Bonjer staat dan ook in de komende raadspe riode een sfeer voor ogen waarin "we veel positiever en eensgezinder naar buiten kunnen treden." Hij toont zich een groot voorstander van intergemeentelijk over leg vooral met betrekking tot de verkeersproblemen: "an ders wordt het alleen maar afdouwen van de lasten." "Niet teveel huizen op een stuk grond proppen met het oog op de leefbaarheid in de toe komst" en "niet teveel agrari sche grond opofferen" vindt Bonjer twee belangrijke uit gangspunten als hij over wo ningbouw filosofeert. In Warmond zal er volgens Bonjer nog maar weinig bij gebouwd kunnen worden. "Na Lommerlust moeten we waarschijnlijk ophouden. We zullen een uitermate zorgvul dig beleid moeten voeren met betrekking tot het soort hui zen die we nog kunnen bou wen". Verbaasd was Bonjer over de bouwmogelijkheden voor Warmond en Voorhout. "De afgelopen 5 jaar is het beleid ten aanzien van de wooncon- centraties onvoorstelbaar grillig geweest. Het ontbreekt aan een echte visie", aldus de lijsttrekker. Volgens hem moet de komende raadspe riode meer in het teken staan van de oriëntatie op woning bouwgebied. Het functioneren van de War mondse raad en de burger commissies steekt naar de mening van Bonjer gunstig af bij andere gemeenten. Vooral de hoorzittingen die vooraf gaan aan de raadszittingen noemt hij een "groot goed" De werkwijze van de VVD in de afgelopen raadsperiode vindt hijzelf niet optimaal. Door de hulp van een steun groep ziet hij in de toekomst wel gunstiger perspectieven. Bonjer hoopt bovendien op een beter overleg van de drie fractievoorzitters. "We moe ten gezamelijk komen tot de behartiging van het gemeen tebelang." PW Belangrijk wat mensen willen Cees van der Zalm zorg voor de mensen Cees van der Zalm (351 is voor de tweede maal lijsttrekker van Progressief Warmond, de partij die op dit moment 4 van de 11 zetels in de Warmondse raad bezet. Gedurende de laatste vier jaar was hij wet houder van onder andere maatschappelijk welzijn, on derwijs en jeugdzaken. Het verkiezingsprogramma van PW karakteriseert hij zelf als "weinig spectaculair, maar wel belangrijk". "Het staat niet meer vol met grote din gen zoals een verenigingsge bouw en een sporthal. Het zijn meer de kleine, niet zo in grijpende dingen die wel veel burgers raken." Van der Zalm noemt goede woonruimte en sociale zekerheid de allerbe langrijkst dingen. "De zorg voor de mensen, daar gaat het om. We beginnen ons verkie zingsprogramma niet voor niks met het hoofdstukje wel zijn." Maar de volkshuisvesting, die de PW-lijsttrekker zo belang rijk vindt, is in Warmond een voortdurend zorgenkind vanwege de schaarse bouw grond. Na 1982 moeten waar schijnlijk de eerste War mondse woningzoekenden naar Voorhout vertrekken. Verdient het dan toch geen voorkeur om in de eigen ge meente wat landschappelijk schoon op te offeren? Van der Zalm: "We tillen zwaar aan natuur en landschap. Dat is juist het probleem. We zijn verplicht om zowel aan land schapsbehoud te doen als te zorgen voor voldoende woon ruimte." Voor PW is bouwen op de plaats van handelskwekerij Huma- ko aanvaardbaar. De grond is daar echter te duur voor so ciale woningbouw. Een bouwlokatie aan het einde van de Beatrixlaan stuit bij PW op landschappelijke be zwaren. "Daarom zijn wij er ook erg voor om buiten War mond te kijken. De dorpen kunnen nou eenmaal niet blijven groeien. In ieder geval bieden we de mensen dan in de regio een alternatief. Maar het blijft natuurlijk makkelijk om tegen anderen te zeggen: ga jij maar naar Voorhout." In eigen gemeente wil PW zich in elk geval sterk maken voor de bouw van woningwetwo ningen in Lommerlust. "Zonder woningwetwonin gen zal het plan zeker niet mijn steun krijgen." PW houdt ook vast aan twee standplaatsen voor woonwa gens. "Als die niet in Lom merlust gerealiseerd kunnen worden, dan maar ergens an ders in Warmond. De afspra ken die de gemeente heeft gemaakt, moeten worden na gekomen", aldus Van der Zalm. Openheid en inspraak bij het gemeentelijk bestuur, om nog maar eens een "topic" van de progressieven te noemen, kunnen in de komende pe riode volgens Van der Zalm nog verbeterd worden. Be sluitenlijsten van B en W zou den onder andere openbaar moeten worden. De mensen moeten goed geïnformeerd worden zodat ze hun steentje aan de besluitvorming kun nen bijdragen. "Want", zo zegt Van der Zalm, "Het is helemaal niet interessant wat ik ervan vind. Aan de orde is wat de mensen hier willen." tijen die in Oegstgeest aan de raadsverkiezingen deel nemen zullen aan het woord komen. De wijk in Receptie LEIDERDORP - De twee leeg staande woningen in de Doeslaan zijn gekraakt voordat de gemeen te Leiderdorp zich erover heeft uitgesproken wat met deze hui zen zou moeten gebeuren. Twee weken geleden kaartte een groepje Doeslaanbewoners bij de raadscommissie voor ruimtelijke ordening al de nadelige gevolgen van de leegstand aan: Met name het achterwege blijven van enig onderhoud aan deze huizen zou de buurt doen verpauperen. Niet alleen de Doeslaanbewoners, ook andere Leiderdorpers was de langdurige leegstand een doorn in het oog. Eén van de krakers: "Zelfs de werklui in de straat moedigden ons aan de woning te kraken. De buurtbewoners wis ten te vertellen welk huis het bes te was. We zijn er niet op uit om er hier een rotzooi van te maken. We willen de woning weer helemaal in orde maken. Aan de gemeente gaan we vragen of we de woning mogen huren onder dezelfde voorwaarden die voor de huur ders van andere woningen van de Muziekschool ook voor gym LEIDERDORP - Naar aanlei ding van de onlangs versche nen prognoses betreffende het aantal leerlingen in Leider dorp in de komende jaren, hield de onderwijscommissie zich gisteravond bezig met de toekomstige voorzieningen voor het lager onderwijs. Op grond van het rapport besloot men unaniem de gemeente raad te adviseren over te gaan tot de bouw van twee nieuwe zes-klassenscholen in de wijk Voorhof, tevens be doeld voor leerlingen uit de wijk Buitenhof. Wat de nieuw te bouwen streekmuziekschool betreft be sloot de commissie nader overleg te plegen met het be stuur van de school en met eventuele medegebruikers. Wegens de hoge exploitatie kosten en strevend naar een optimaal gebruikte ruimte, tracht de commissie te komen tot een gecombineerd benut ten van de school voor mu ziekonderwijs en verwante activiteiten zoals ballet, be- jaardengymnastiek en der gelijke. Daarnaast zal, in verband met het feit dat er sprake is van een streekvoorzieningnog overleg gepleegd moeten wor den met de overige deelne mende gemeentes over ge bruik en exploitatie. gemeente in deze straat gelden. Dat betekent dus: gas- en electri- citeitsleidingen vernieuwen zon der dat de gemeente daaraan mee behoeft te betalen". Van één van de twee gekraakte wo ningen is volgens de krakers op eenvoudige wijze wat goeds te maken. Weliswaar is de gas- en electriciteitsmeter gedemon teerd, maar een nieuwe bedra ding en nieuwe schakelaars zijn al aanwezig. "We hopen dat we hier legaal mogen blijven", aldus de krakers. "Bij de buurtbewo ners zal dat geen probleem ople veren. Het is in ieder geval beter dan leegstand". De acht krakers, voor het meren deel afkomstig van de Leidse Haagweg, wachten nu af wat de gemeente gaat doen. LEIDERDORP - De Leiderdorpse afdeling van de PPR heeft alle verenigingen en andere instan ties in deze gemeente een brief gestuurd waarin wordt gepleit voor de invoering van papiercon tainers. De opbrengsten van ver zameld oud papier kunnen vol: gens de PPR aan de verenigingen ten goede komen als deze eraan meewerken dit papier in speciale bakken te verzamelen. Als hierop voldoendé positieve reacties binnenkomen wil de par tij de gemeente Leiderdorp vra gen hiervoor containers in bruikleen te geven. Dit systeem wordt thans met succes toege past in Middelburg en Voorburg. De papieropbrengst is daar groot genoëg gebleken om winstge vend te kunnen werken. De Leiderdorpse politieke partij en trekken vanavond en mor genavond de wijk in. De PvdA, het CDA, de WD, de PPR en de CPN zullen vanavond aanwezig zijn in de Scheppingskerk en morgenavond in gebouw Irene. Aanvang van beide avonden 20.30 uur. De concertenserie ten bate van het orgelfonds in Leiderdorp wordt vrijdagavond besloten met een orgelconcert van Hans van Nieuwkoop. Op het programma staan werken van Sweelinck, V. d. Kerckhoven, Fiocco, Stanley, Bach, Mozart en Casnoves. Aan vang 20.15 uur. De vereniging Ars et Studium gaat het 5-jarig bestaan vieren met een receptie die morgenavond vanaf 19.00 uur gehouden wordt in restaurant Deylzicht aan de Rijksstraatweg. Ars et Studium is een vereniging van amateur- beeldende kunstenaars uit Was senaar. Kulturele Werken (5) Orgelfonds In het kader van de Wassenaarse Kulturele Weken wordt vrij dagavond in het Deijlercentrum in Wassenaar een optreden ver zorgd door het nieuwe huis-or kest van de Wassenaarse jazz club. Verder wordt een foto wedstrijd op die avond georga niseerd. CDA Evenals 4 jaar geleden brengt het CDA (5 zetels in de War mondse raad) een lijsttrek kersduo in de stemmenrace. Het zijn Cees van Schagen (47) en Cees Heyl (35), respec tievelijk de gedoodverfde wethouder en fractievoorzit ter. Van Schagen is de afgelo pen 4 jaar fractiesecretaris geweest van het CDA en heeft de problematiek rond de volkshuisvesting dan ook volop meegemaakt. Hoewel hij "gelukkig" is met de bouwmogelijkheden in Voorhout, voorziet hij voor de komende raadsperiode toch wat problemen. Daarbij denkt Van Schagen niet al leen aan de gehechtheid van de mensen aan het wonen in de eigen gemeente, maar ook aan de vergrijzing van de be volking. "De jongeren trek ken weg naar Voorhout en dat heeft zeker gevolgen voor het verenigingsleven. Maar ook financieel raak je als gemeen te achterop doordat je bewo nersaantal constant blijft of zelfs iets daalt. Dat is zeker niet onbelangrijk". Voordat de eerste Warmonders naar Voorhout vertrekken, moeten volgens het CDA "alle mogelijkheden in de ei gen gemeente echt zijn uitge put." Daarom is het CDA een warm voorstander van het plan Ter Leede (gedeeltelijk renovatie en nieuwbouw op de plaats van houthandel Van der Willik). Het CDA hoopt bovendien dat er in de dorps kern nog meer stukjes voor renovatie in aanmerking ko men. Het CDA is teruggeko- Cees van Schagen .vergrijzing men van zijn plan om de be bouwing van Endepoel door te trekken naar de Beatrix laan waardoor er een cirkel bebouwing met een groen hart zou ontstaan. De ge meenteraad heeft in afwach ting van de ontwikkelingen in Voorhout nog wel de moge lijkheid open gehouden om bij de Beatrixlaan te bouwen. Van Schagen ziet dat echter niet meer als een reële moge lijkheid. "Ik vrees dat je dan het landschap teveel geweld aandoet. De lijsttrekkers van het CDA zijn van mening dat Warmond erg veel gedaan heeft voor de recreatie van niet-Warmon- ders. "Dat is ook terecht want je hebt het er de mensen uit de steden mee geholpen." Het CDA meent wel dat met "de capaciteit van de huidige kampeerterreinen een maxi mum bereikt is wat van het buitengebied aan milieube lasting kan hebben." Het scheppen van recreatiemo gelijkheden voor de eigen be volking is voor het CDA een belangrijk punt in de komen de raadsperiode. Er moet zo snel mogelijk een brug naar Koudenhoorn gebouwd wor den. "De Warmonders moe ten eindelijk eens de gele genheid krijgen om aan het water te komen en een vis- plekje te zoeken", aldus Van Schagen. Wat betreft de openheid en in spraak is het CDA met het huidige systeem van hoorzit tingen en burgercommissies tevreden. "Ze waarborgen een goed democratisch gehal te en de gemeente blijft op de ze manier ook bestuur- baar."Ook de openheid van de fracties en het collegepro gramma staan daar garant voor. "En als iemand zich niet volgens de spelregels ge draagt, dan is daar nog altijd het partijbestuur om in te grijpen". Aldus Heyl. BENTHUIZEN - Als alles volgens plan verloopt, zal op vier september de eerste paal worden geslagen voor het woningbouwprojekt Zuidpolder- Oost in Benthuizen. Het plan voorziet in dé bouw van in totaal 65 huizen, als volgt verdeeld: 12 twee-kamerwoningen, 8 drie-kamerwoningen en 11 vierkamerwoningen in de woningwetsector, die een huur zullen gaan doen van resp. 260, 357 en 457 gulden per maand. Daarnaast worden 9 koopwoningen in de beschutte sfeer gebouwd, met een prijs van onge veer 100.000 gulden en 25 premie-koopwoningen die ongeveer 130.000 gulden gaan kosten. De huizen zijn uitsluitend bestemd voor inwoners van de gemeente en voor hen die economisch aan Benthuizen gebonden zijn. Verdere uitbreiding van het plan behoort tot de mogelijkheden, al zal een eventuele tweede bouwfase een voor Benthuizen minder spectakulair aantal woningen omvatten, in verband met het maximaal toegestane aantal jaarlijks te bouwen huizen per gemeente. De aanleiding tot de huidige opzet werd gevormd door een in september vorig jaar gehouden enquête, waarin belangstellenden hun wensen ten aanzien van een nieuwe woning kenbaar konden maken. Vervolgens is door samenwerking van de Stichting Eigen Woningbezit en de Woning bouwvereniging Algemeen Belang met medewerking van het college van B en W het huidige projekt tot stand gekomen. Het laat zich aanzien dat de eerste huizen in de tweede helft van het volgend jaar gereed zullen komen, terwijl men het plan voltooid wil zien in het eerste kwartaal van 1980. Strandwandeling De Zoeterwoudse jeugd van 12 tot 16 jaar kan vrijdagavond met 't Spinneweb naar het strand toe om daar te wandelen. Men kan zich opgeven bij Koos Loos, Zuidhof 9 en Connie Poel, Mie- ning 18. De wandeling begint om 18.45 uur. Afscheidsreceptie Vrijdagmiddag wordt afscheid genomen van onderbrandmees ter Paardekooper uit Wasse naar. De 54-jarige onderbrand meester kwam in 1956 in dienst bij de Wassenaarse brandweer. De afscheidsreceptie is vrij dagmiddag 16.30 uur in de brandweerkazerne aan de Picter Twentlaan. Politiek café De PvdA afdeling Oegstgeest or ganiseert vrijdagavond een po litiek café in de Rooie Leeuw in de Dorpsstraat in Oegstgeest. Aanvang 20.15 uur. De vijf par- Een van de modernste van Nederland LEIDEN-Overleden: M. Kanner(1903); P. Hamerling (1892) geh gew met W. Re geer; C. Scheffer (1884) geh gew met W.F.O. Strieker; W.A.S. Laurense (1906); de Kemp (1900); F. van Helden Pratt (1970); d v A.R. Pratt en C.A. Smalley; G. Haarland (1907); T.G. Buis (1893); G. van Deventer (1894) geh gew met J.T.M. Bergers; Giovanni (1907); N. van der'Niet (1906) geh gew met A Glas bergen; L.A. Mulckhuijse (1945); M. Polman (1909); G. J. de Lange (1905); E.C. de Borst (1948) geh met J. Padding; J.J. Schaft (1909); J.M. van der Geest (1904) geh met T.C. Verbeij; N. de Tombe (1895); W. ten Kate (1893); P.P. Davids (1938); M A. van den Berg (1895). Getrouwd: P.J. Pilon en E.M. Bos; G.S. Eisma en C.G.M. Snijders; P.J. Sterk en C.E.A. Maat; R.G.J. Keereweer en J. Hoppenbrouwer; G.P. de Haas en M.J. Bizot; W.H. Vroomans en M. van Wezel; R.J. Vos en S.N. Vermeer; H.T. Wiskerke en C.J. Adegeest. Ondertrouwd: H. v. Hoogdalem en J.E. de Ru; W.F. Dubbeldeman en D.E.D. Leune; L. Kleijn en C.G. Ciere; R F. v d. Tuijn en M.J.A. van Leusen; A.H.M. Ie Rutte en J.J.M. Mathor; H.J. Laanen en L.P. v. d. Ploeg; J.A. v. d. Waal en J C. Vermeulen; L.J. Schultze Kool en G.Z. Ketelaar; A. Bruinsma en A.J. van Schaik; J. Brokaar en A.J. Melissant; G.J.A. Hamilton en C.J.M. van Hest; A J.M. Lommerse en M.E. Staats; R.E. Wullur en G. Mooij; L.A. Sandkuijl en L. Schakenbos; D. Meijer en C.H. Capel; E. Moeliker en M.H van der Zwart: P.J Wetselaar en S.P. Gijzenij; T.M. van Schaik en P.G.M. Nobel. WARMOND - Overleden: S.C.F. de Zeeuw (75); A.C. Trip (83). Getrouwd: J.Th.B. van der Zwet en E.Th.M. Diemei; E.H. van Roon en L.M. de Winter. Ondertrouwd: P.W.R. van Ravesteijn en E. van Staveren; R.J.M. Veger en P.Th.M. Buters. OEGSTGEEST - Als alles een beetje meezit dan hoopt de Oegstgeester tafeltennisvereni ging Mizu, die momenteel nog speelt in één gymnastieklokaal, aan het eind van het jaar een splinternieuw clubhuis te kun nen betrekken, dat dan tot een van de modernste van Nederland gerekend kan worden. Een zaal voor zeven tafels met een lengte van 26 meter en een breedte van 13 meter zal dan als vervanging gaan dienen van het huidige ge huurde lokaaltje waar de negen tig leden twee avonden per week en zaterdags hun speeltafels mo gen opbouwen. Voor de tafelten nisvereniging die de laatste jaren een ongekende groei in het le denaantal meemaakt en daarbo venop nog erg succesvol was in competitieverband (eerste team in promotieklasse; eerste jeugd- team in hoogste klasse in Neder land) een onhoudbare situatie. De club kon in die korte tijd dat het gymnastieklokaal ter be schikking stond niet voldoende mogelijkheden bieden voor de recreanten en de competitiespe lers welke laatste aan behoorlijke trainingen moesten worden on derworpen. Voor het bestuur van de tafelten nisvereniging een reden om al zo'n vijfjaar geleden de eerste ge sprekken te beginnen met de gemeente Oegstgeest over de mogelijkheden van een nieuw clubhuis. Volgens voorzitter Sjaardema was de gemeente zonder meer bereid om de club uit de ruimteproblemen te hel pen als er maar een geschikte plek vrij was voor de nieuwbouw. Dit heeft tot voor kort geduurd toen eindelijk de zogenaamde slibbak van het rioolwaterzuive- ringsbedrijf Rijnland bij Sport park de Voscuijl te Oegstgeest vrijkwam. De gemeente heeft de ze grond beschikbaar gesteld voor de tafeltennisvereniging die gisteren de definitieve plannen bestudeerde in een vergadering met de architect. Aan de speel zaal vast wordt nog een zestig centimeter hoger gelegen kanti ne met een glazen scheidings wand gebouwd. Het niveauver schil vergemakkelijkt het uit zicht vanuit de kantine met bar en kleedkamers over alle speelta fels. De kosten van het gebouw met een totale lengte van 44 me ter en een breedte van 13 meter zullen iets meer dan 200.000 gul den gaan bedragen. Het terrein dat de vereniging ter beschikking heeft is iets groter dan de ge noemde oppervlakte waardoor eventuele verdere uitbreiding in de toekomst mogelijk blijft. Woensdag Leidsche Schouwburg, Lach om het le ven, André van Duin revue, 20.15 uur. Stadsgehoorzaal, verkiezingsavond CDA, 20 ur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, milieu avond WD, 20 uur. Morsstraat, Majoretten festival, 20 uur. Troef, Noordeinde 2a, verkiezingsbij eenkomst 20 uur. DWS-kantine, VesteStraat 40-44, Buurt- vergadering Pancras-Oost en politiek forum, 19.30 uur. VTL-kantine, Voorschoterweg, start avondwandeltocht, 18-19 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat, lezing over maatschappijstruc tuur, 20 uur. Jeroenhuis, Wassenaar, v. Agt spreekt voor CDA-vrouwen, 14.30 uur. R.K. school, Oranjelaan, Zoeterwoude, bijeenkomst Politieke Partijen, 20 uur. Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Bahai gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. Van 9-11 uur; openhuis bejaarden do. van 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30 - 12.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé van 14-17 en 21-24 uur. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, Voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309 spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.39-21.30 uur. Raadsvergadering Warmond, 20 uur. Raadsvergadering Oegstgeest 19.30 uur Raadsvergadering Zoeterwoude 20 uur. Politiek café Wiks Bar Leiderdorp, 20 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Verkie zingsavond Rooie vrouwen PvdA, 20 Vrijetijdscentrum, schaak-simultaan, 20 Stadsgehoorzaal, informatie-avond Stevenshofjespolder, 20 uur. Vrouwenhuis, Nieuwe Rijn 20a, film uit de serie "Ot en hoe zit dat nou met Sien". 9.30 uur. Stadhuisplein: "Titi Circus" (Frankrijk), Festival of Fools, 15 uur. Lak-theaten "Kaboodle" (Engeland), Festival of Fools, 20.15 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in. dé regio Leiden, wordt waargenomen van 19 tot 26 mei, door Apotheek Leiden Zuid West, Brahms- laan 20, Leiden, tel. 071-763134 en Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek té komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten gratis van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelwee 38 tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, V d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. En daar kan volgens voorzitter Sjaardema zeker aan gedacht worden. Hij verwacht nu al, na realisatie van het gebouw een vijfvoudige aanwas van het hui dige ledental (mede ook omdat de Leidse verenigingen nu met een ledenstop werken). De plannen voor de toekomst zijn verder al gemaakt: men is van plan in het nieuwe gebouw een huisvrou wenmiddag te organiseren en zondags een open dag te houden zodat de voor Sjaardema binnen het verenigingsleven ideale combinatie trimsporters/re- creanten-wedstrijdspelers wordt verwezenlijkt. Waar nog over gepraat moet wor den met het college van Oegst geest is de overname van het di rect naast de slibbak gelegen Ro de Kruisgebouw dat binnenkort leeg komt te staan. De tafelten nisvereniging wil van dit pand een jeugdhonk maken. Hoe het college daar over denkt moet het bestuur nog afwachten. Duide lijk is in ieder geval dat er een gemeentegarantie komt voor de bekostiging van het nieuwbouw project. Verder gaat men te werk met eigen financiële middelen en zal een aanvraag voor subsidie ingediend worden bij de Neder landse Sportfederatie en de Pro vinciale Sportraad. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Üitgave: Leidsch Dagblad.B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u.. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redaktie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219 'Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk, Maredijk 33, Leiden Oegstgeest Hans Sonders 071- 155854 Voorschoten: Joop Peeters 071-769935 Warmond: Jan Bonjer 01711- '10390 Wassenaar Piet Zonneveld 01751-13387 Zoeterwoude: Kees Verzaal 01715-2449 Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per postf 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per postf 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. f Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2