Stunt nu traditie Ko's grootste wens werd nooit vervuld. Sleutels ten koste van YTL in volgende ronde Yan Noort dreef bij discuswerpen Minister reikt de toneelprijzen uit °P Meerburg verliest eerste duel Story komt met nieuwe feiten uit Ko van Dijk's leven! Plannen voor gevecht tussen Ali en 'amateur' Stevenson WOENSDAG 24 MEI 1978 Ook dames in m arathon - regatta LEIDEN - Wat driejaar geleden begon als een aardige stunt bij het lustrum van de Delftse roeivereniging Laga is in middels uitgegroeid tot een groots roei-evenement: de Ringvaart-regatta, een roeiwedstrijd over 100 km. Kende de eerste keer maar drie deelnemende ploegen. Morgen gaan zeker zeventien achten de slijtageslag aan. Afzien wordt het zeker Grote blaren op de handen en op het achterwerk en bovendien overal protesterende spieren zullen het resultaat zijn van ruim acht uur ploeteren op de Hollandse binnenwateren. De route is dit keer wat gewijzigd. De organisatie heeft de tocht over de Braassem uit het parkoers gehaald, omdat het water daar meestal te woelig is om door de kwetsbare roeiboten doorkliefd te worden. Bovendien wordt de Ringvaart dit jaar rechtsom genomen met het gevolg dat de route er nu als volgt uit ziet: start op de Zyl bij de Driegatenbrug, via De Kaag en over de Westeinder naar Amsterdam, vandaar naar Haarlem dan weer naar De Kaag, over de Zijl en langs de Kanaalweg, over de Vliet naar Leidschendam met de finish tenslotte in Delft. De medische begeleiding bij deze barre onderneming is goed geregeld. De organisatie zorgt voor vijf artsen en tien fysio-therapeuten. Om de roeiers tegen zichzelf te beschermen - zeker in het begin weten de meesten niet van ophouden - zijn vijf verplichte stops ingelast, de kort ste duurt vijf minuten, de langste twintig. Dubbele primeur. De Leidse roeiverenigingen Asopos de Vlieten Njord zijn ook nu weer van de partij bij deze monsterrace. Asopos zorgt voor een dubbele primeur de paars-wit-rode club heeft als eerste en voorlopig enige vereniging met twee ploegen ingeschreven en één van die twee ploegen is een dameséquipe. De Asopos-dames, die als eerste telgen van het "zwakke" geslacht de uitdaging van honderd kilometer roeien aannemen, hebben er flink voor getraind en zien derace met vertrouwen tegemoet. De ploeg bestaat net zoals de meeste andere deelnemenrs (heren-) ploegen gro tendeels uit oud-wedstrijdroeiers. Wedstrijdroeiers in training mogen niet meedoen. In de acht van Njord gaat één roeier al voor de derde keer meedoen aan de Ringvaartregatta. Cees Jansen zei vorig jaar al dat hij de tocht vijf keer wilde maken. Hij lijkt hard op weg dat te halen. Een eenzame skiffeur uit Breda zal morgen buiten mededinging proberen de 100 km. roeiend af te leggen. Omdat het wedstrijdreglement alleen achtpersoons boten toestaat, zal hij niet voor een prijs in aanmerking komen. Aan de race is nog een goed doel verbonden. Een toto over de juiste finishtijd van de winnaars moet heel wat geld opleveren voor het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten. Deze nobele instelling zal ondermeer de Paralympics in Nederland organiseren. Verkoop van posters, stic kers en Ringvaartregatta-shirts moeten dit doel ook steunen. Start van het gebeuren: morgenochtend om 7 uur gaan de dames en de skiffeur en om 8.00 uur de heren van start bij de Driegatenbrug aan de Zijldijk. Omstreeks 14.00 uur worden de ploegen weer in Leiden ver wacht. Zij passeren dan de brug over de Vliet bij het Lammenschans- plein. Finish om ongeveer 16.00 uur by het botenhuis van Laga in Delft. KEES DE RUIJTER De Tsjechische postadministratie heeft t.g.v. de as. Europese atletiekkampioenschappen, die deze z land zullen worden gehouden,een serie van drie postzegels uitgegeven in de waarden van 40 heller, 1 kroon e kroon. De zegels zijn uitgevoerd in zwart, rood, blauw en geel. LISSE - Atleet Nico van Noort van het Lissese De Spartaan zorgde gisteren tijdens een door zijn ver eniging georganiseerde instuif- wedstrijd voor één van de beste prestaties van de avond. Van Noort wierp de discus naar de fraaie afstand van 48.72 m en be gint nu nationaal op dit mee te tellen. Twee andere sterke prestaties LEIDEN - Sleutels heeft zich, nadat die ploeg na 120 minu ten voetbal tegen VTL niet verder was gekomen dan een score door het beter benutten van de noodzakelijk ge worden strafschoppen gekwalificeerd voor de kwartfi nale van het LDWS-toernooi. Zondagafdelingskampioen Meerburg was in de eerste wedstrijd om het landskam pioenschap van afdelingsploegen minder gelukkig. Het verloor de thuiswedstrijd tegen het Amsterdamse Neer- landia kansloos met 1-3. UVS en Roodenburg tenslotte speelden gisteravond een oefenduel, dat in een 2-2 deling eindigde. VTL-SLEUTELS 1-1 In dit duel zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat Sleutels zich door middel van strafschoppen zou kunnen kwalificeren. Inte gendeel. De defensie van Sleutels werd geconfronteerd met ge vaarlijke, breed opgezette VTL-aanvallen, waartegen de za terdagvierdeklasser slechts met moeite iets in konden brengen. Niettemin wist die formatie de openingstreffer aan te tekenen. Nadat Jan van den Berg eerder een buitenspeldoelpunt had ge scoord, wist Rob van Bemmel even hierna de 1-0 te vinden. Nog in diezelfde spelperiode kwam VTL dank zij een goedgenomen vrije schop van Ted van Berkel, die daarvoor de lat al had getrof fen, langszij. De tweede helft bood hetzelfde spelbeeld. VTL manifesteerde zich ook in die fase als betere ploeg, maar wist de meerderheid niet in doelpunten uit te drukken Dit bood Sleutels de kans om zich via strafschoppen alsnog voor de kwartfinale te plaatsen, een mo gelijkheid. die dankbaar werd aangegrepen. MEERBURG-NEERLANDIA 1-3. Meerburg ging in deze voorronde om het landskampioenschap voor afdelingsploegen op weinig eervolle wijze ten onder. In een hard duel konden de "Rijndij kers" zich slechts in de openings fase enigermate doen gelaen. Na 10 minuten opende linksback Kees de Rooy de score. Na een half uur kwam Neerlandia echter goed terug, wat met de gelijkma ker werd benadrukt. De tweede helft bood Meerburg nauwelijks de mogelijkheid om van Neer landia afstand te nemen. De Am sterdammers wisten zelfs het ini tiatief geheel over te nemen, wat in twee treffers werd uitgedrukt 1-3. UVS - ROODENBURG: 2-2 In deze Leidse oefen-derby viel weinig krachtsverschil te ont dekken, UVS, dat in de eerste helft wat kansrijker was, stond bij de rust met 1-0 voor dankzij een doelpunt van Bert Kort. Toen in de tweede helft de bordjes werden verhangen bracht Wim Lancel Roodenburg langszij (1-1), maar nog in dezelfde mi nuut kon Frits van der Heiden deze schade herstellen (2-1In de slotfase was het andermaal Lan cel die de zaken recht trok, en daarmee een rechtvaardige uit slag op het scorebord bracht. Frits v. d. Heiden. den afgeleverd door de juniores Asti Oskam (Bataven) en Jelina van der Meer (Holland). Ondanks het koude weer kwamen beide meisjes tot snelle tijden op resp.de 400 mende 200 m. Asti Oskam liet 59.1 sec. afdrukken en Jelina van de Meer kwam tot 255 sec. Ook twee Spartaan-dames kwamen snel uit de voeten. Marjan van de Niet scoorde 253 sec. op de 200 m terwijl Jeanet Bosman voor de 200 m 25.4 sec. nodig had en de 400 m in precies één minuut liep. Bij de heren vielen de sprint-presta ties tegen en kon alleen Ad van Doom (Spartaan) op de 200 m in druk maken met 22.4 sec. De lan gere loopnummers leverden in het geheel geen opzienbarende tijden op. Bataaf Wybo Lelieveld, niet tot het uiterste gaand, liep dé 800 min 155.Oen Ronald van Ommen (AAV'36 Alphen) noteerde op de 5000 m 15.483. Beter ging het op de werpnummers. Bij het speerwerpen domineerden twee Holland-atletes. Julia Tol wierp bij de dames een afstand van 32.62 m en B-juniore Mildred Boon deed daar met 31.68 m niet veel voor onder. Mildred Boon wierp voorts de discus naar 26.84 m maar werd op dit nummer overtroffen door Spartaan-ju- niore Margriet Veeger die 27.46 m haalde. Cunie de Nie (Spartaan) kwam bij de meisjes A met de dis cus tot 29.88 m. Een reeks goede tijden kwamen er op de 200 m op de klokken voor diverse meisjes en dames. Tin a Buntsma Batavenliep bij de A- meisjes 26.6 en Jacqueline Bier man (Spartaan) bij de B-meisjes 27.0. Van de Spartaan-dames no teerden Truus Bon 272. Hilde de Roo 275 en Hennie Möllers 27.7 terwijl van de AV Holland Alice Saat 275 scoorde, Joske Boom 27.6 liet afdrukken en Marion Komdeur het tot 273 bracht. LEIDEN - Morgenavond organi seert het 'Sportcafé' van het Leids Vrijetijdscentrum een schaaksimultaan met grootmees ter Jan Hein Donner, nog steeds één van Neerlands beste scha kers. De simultaan begint om 20.00 uur. De inschrijving is inmiddels ge opend. De kosten bedragen 3,50, er is slechts een beperkt aan tal plaatsen (40) ingeruimd. Men kan zich opgeven bij het Vrije tijdscentrum. HAVANA - Als de Cubaanse ama teurbokser Teofilo Stevenson eventueel later dit jaar tegen oud wereldkampioen prof-bokser Mohammed Ali uitkomt, dan heeft hij de steun en het vertrou wen van het Cubaanse volk. Dit zei de Cubaanse president Fidel Castro gisteren bij de terugkeer van de Cubaanse boksploeg van het amateurwereldkampioen schap in Joegoslavië, waar de Volgens Castro kan Stevenson, die twee Olympische en twee we reldtitels op zijn naam heeft ie dere profbokser aan, dus ook Ali. Hij opperde de mogelijkheid dat beide heren elkaar in een serie gevechten ontmoeten, waarbij dan de amateurregels moeten gelden. Volgens de Cubaanse president was het idee voor het gevecht uit de Verenigde Staten afkomstig. De LABA, de internationale ama- teurboks-organisatie heeft al toestemming gegeven voor de ontmoeting. Er is volgens Castro grote belangstelling voor de ontmoeting tussen de amateur Stevenson en de prof Ali, maar tot dusverre zijn er nog geen de finitieve afspraken gemaakt. Zijn leven lang verlangde Ko van Dijk vurig naar kinderen. Maar zijn twee zoontjes waren nog erg jong, toen zijn huwelijksgeluk alweer in scherven viel. Daarna had Ko nog maar één wens: heel oud worden. Omdat hij zijn jongens zo dolgraag wilde zien opgroeien. Het mocht niet zo zijn. De verjaardagscadeautjes voor zijn oudste, Peter Jan, lagen keurig in gepakt op tafel toen zijn werkster hem vond— Lees in de nieuwe Story de eerste aflevering van de onthullende driedelige serie over Nederland's grootste acteur. Volgende week: Elke vrouw hield van hem. En verder in de nieuwe Story: Lee Tbwers verdient tonnen, maar krijgt geen cent. Vicky Leandros: „Getrouwd of niet, ik wil twee kinderen hebben". Kiest prins Charles een Nederlandse prinses? DEN HAAG - Minister Gar deniers van CRM heeft gisteren de toneelprijzen uitgereikt die directeuren van schouwburgen en concertgebouwen dit jaar hebben toegekend. Dat gebeurde op het congres van de vereniging van de directeuren, tijdens een ontvangst in de Haagse raadszaal. De j ury was eensgezind van oordeel Mary Dresselhuys voor te dragen voor de Theo d'Or voor haar rol van Lidia Vasiljevna in 'Herfst in Riga'. Erie van der Donk van to neelgroep Theater ontving de Louis d'Or voor zijn prestaties, die hem bestempelden tot een van onze knapste en veelzijdigste blijspelers. Colombina Boa Meulman, ook van Theater', kreeg de Colombina. In de beju belde voorstelling van 'De gek' van Edward Bond speelde zy Patty. De intensiteit van haar spel en de concentratie op het perso nage dat zij speelde, maakten haar creatie tot een onvergetelij ke, aldus de jury. Frans Vorstman van 'Centrum' is volgens het juryrapport één van de zeldzame acteurs die zich een naam hebben veroverd door een totale vereenzelviging met de rollen die zij spelen. Met de Ar- lecchino voor hem wilde de jury de beste mannelijke bijdragende rol in het afgelopen seizoen be kroond zien. Die rol was: baron Von Walter in 'List en liefde', een gastrol bij het Publiekstheater. Wat het kinder- en jeugdtheater betreft, kende een aparte jury Camilla Koevocts en haar 'Lap- penpaardje', een poppenspel- produktie de Hans-Snoeck-prijs toe.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19