mededelingen gemeentebestuur leiden 22tm26mei '78 stadskabei leiden WaarWanneer.7 c Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 22 mei a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel om het binnenstadsgebied Pancras- Oost aan te wijzen tot stadsvernieuwingsgebied en om in te stemmen met de nota „Verbeterings plan Pancras-Oost". Een schrijven van het bestuur van het Wijkkomi- tee „Zeeheldenwijk" betreffende de verkeerssitu atie in deze wijk. Vaststellen van het bestemmingsplan De Camp. Afrekening sierbestrating Haarlemmerstraat. Wijzigingen van de begroting van de gemeente en van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1976. Voorstel Bibliotheekplan. O Voorstel organisatie van het sociaal-cultureel werk. O Voorstel om in te stemmen met een correctie van de bij raadsbesluiten van 20 december 1976, no. 292, en 22 juni 1977, no. 177, in erfpacht uitgege ven gronden aan de Brahmslaan. Gelden ten behoeve van de uitvoering van wer ken voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het voormalige spoorwegemplacement nabij de Herensingel voor woningbouwdoeleinden. Gelden voor de bouw van 14 woningwetwonin gen aan de westzijde van de Julianastraat. Rekening-courantkrediet ten behoeve van de voorfinanciering van de subsidies in de kosten van restauratie en verbetering van het woonhuis monument Pieterskerkstraat 4. Op 22 mei worden de eerste sleuven gegraven, waarin de kabel moet komen. Dit gebeurt in de Kooi Noord, Noorderkwartier en Groenoord. De bewoners van de Kooi Noord weten er al van. Zij ontvingen als eersten het informatie-boekje „stadskabei Leiden" met er achterin ondermeer-gestoken ineen bruine enveloppe-het wij kenplan. In Noorderkwartieren Groenoord wordt het boekje binnenkort verspreid. In al deze wijken staan de nummers 1, 2 en 3. Daar wordt het begin gemaakt met „stadskabei Leiden". Het laatste cijfer op het wijkenplan is 37 - daar worden de laatste aansluitingen gemaakt. Dat zal in 1980 zijn. Kort na ontvangst van het boekje krijgt men bezoek van een enquêteur. Met hem kunt u bijvoorbeeld overleggen waar u de wandcontactdoos wilt hebben en wat voor extra voorzieningen u wenst. Bij deze enquêteur kunt u zich ook als abonné op „stadskabei Leiden" opgeven. Lees het hoofdstukje „hoe worden uw tv en radio op de stadskabei aangesloten?" nog even goed door. Dan weet u wanten. Commissie vergaderingen f-NSl 1 Verkeerscommissie Maandag 22 mei om 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Kennismaking nieuw benoemde leden en plaats vervangende leden. Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorpro cedure. Commissie vc Dinsdag 23 m< het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden be sproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec-- ten zullen worden bezien. En verder: Kredietaanvraag vervangende nieuwbouw voor langdurig opgenomen patiënten in Endegeest. Restitutie van teveel betaalde recognitie wegens het leggen van een drinkwaterleiding in de berm van de Leidsevaart aan de gemeente Noordwijker- hout. Subsidiëring V.E.B.O. 1977. Aanbrengen van een afscheiding ten behoeve van het pand Maresingel 20. Commissie voor de gemeentelijke archiefdienst. Woensdagmorgen 24 mei a.s. om 10.00 uur in het archiefgebouw, Boisotkade 2a. Agenda: Werkgroep archiefonderzoek voor gevorderden. Jaarverslag 1977 Samenstelling commissie ingaande september 1978 Mededelingen archivaris. Commissie voor Economische Aangelegenheden. Dinsdag 23 mei a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Vaststelling subsidie 1977 V.E.B.O. Aanbrengen van een afscheiding ten behoeve van het pand Maresingel 20. Verhoging tarieven verordening veemarktgel- den. Grossierscentrum Rooseveltstraat. Investeringen en intensiveringen begroting 1979 Wijziging verordening op de winkelsluiten 1977-2. Bestemming ruimten in de Merenwijk. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Verkiezingen. moet het door u en uw gemachtigde worden onderte kend. Met deze ingevulde en ondertekende oproe- pingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze manier van stemmen zijn ech ter twee voorwaarden verbonden; a. u en uw gemachtigde moeten beiden staan inge schreven in hetzelfde stemdistrict; b. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles thuis zelf regelen, tot de dag van de verkiezingen toe Diversen. n Foutieve naamsvermelding op kandidatenlijsten. De kandidatenlijst, die u gelijk met de oproepings- kaart voor de gemeenteraadsverkiezingen ontvan gen hebt bevat een foutieve weergave van de namen van 2 kandidaten. Voor lijst 7 staat vermeld (Hans) B. O. J. R. Gloubitz, dit moet worden Glaubitz. Voor lijst 8 staat vermeld mevr. Miep Knöppels. dit moet worden Knöptels. Stemmen in een ander stembureau Indien u op 31 mei 1978 niet in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stad huis een „kiezerslegitimatiekaart" aanvragen. Daar mee kunt u in elk stembureau in de gemeente Lei den uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis deze kaait laten omzetten in een „kiezersle gitimatiekaart". Dat kan tot uiterlijk 26 mei a.s. Stemmen bij volmacht. bent u op 31 mei a.s.'verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders machtigen om dat voor u te doen. Üp elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld Afsluiting Zijlpoort In verband met de restauratiewerkzaamheden aan de Zijlpoort, zal maandag 22 mei de Zijlpoort-door- gaang afgesloten zijn voor alle verkeer, behalve voor voetgangers. Door middel van de gebruike lijke verkeersborden, zal het verkeer worden omge leid via het noordelijk om de poort gelegen wegge deelte Rectificatie. In het bericht van vorige week over de sluiting v het slachthuis op 24 mei a.s. is per abuis een v keerd telefoonnummer vermeld: 145344. DIT MOET ZIJN: 143345 Terrasvergunning Franse week. Met het oog op de feestelijkheden rond de start van de Tour de France hebben de Burgemeester en Wet houders besloten gedurende de periode van 23 juni toten met 1 juli a.s. een algemene terrasvergunning voor de gehele stad te verlenen. Op grond hiervan mogen de plaatselijke horeca-ondernemers zonder nadere toestemming gedurende genoemde periode voor hun bedrijf een terras inrichten. Voor deze aktiviteit is voorts de vrijstellingsbepa ling van artikel 10 d. van de Precario-verordening van toepassing, zodat hiervoor geen heffing van Pre cariorechten zal plaatsvinden. Ontwerp-bestemmingsplan „Lei den-De Kooi". De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 23 mei 1978 gedurende êên maand ter gemeentesecretarie (stadhuis, kamer 330 A) voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestem mingsplan „Leiden-De Kooi" voor het gebied glo baal begrensd door de Kooilaan, de Lage Rijndijk, de Zijl, de Ringkade en de Timorstraat. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Programma van eisen Stevens hof. Zoals reeds werd aangekondigd in de gemeente lijke advertentie van 28 april 1978, zal op donderdag 25 mei aanstaande een algemene informatieavond worden georganiseerd over het programaa van ei sen Stevenshof om 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. Zij die belangstelling hebben voor de Stevenshof kunnen zich tijdens die avond of in het stadhuis (afd. SVG, kamer 316) aanmelden, wanneer zij ak- tief bij de verdere planontwikkeling wensen te wor den betrokken. Aan de balie van het Buro Voorlichting in het stad huis is het programma van eisen verkrijgbaar tegen betaling van 2,50. Grofvuil- ophaaldienst komende week week zyn de beurt: wijk 4 6 maandag 22 Wijk 9 11 dinsdag 23 wijk 10 12 woensdag 24 wijk 13 15 donderdag 25 wijk 14 16 vrydag 26 CURATELE Bij beschikking van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage van 8 mei 1978 is onder curatele gesteld: Do rothea Maria Johanna Ver steeg, geboren op 5 april 1896 te Rotterdam en wonende te Warmond, in Huize Mariènha- ven, Mgr Aegenentlaan no 1 Toto curator is benoemd: Fre- derik Hendrik Arie Bakkenes, wonende te 's-Gravenhage, Sinjeur Semeijnsweg no 43 Tot toeziend curator is be noemd: J T. H Versteeg, wo nende te Rotterdam IN- EN VERKOOP gelegenheidskleding. Fa. Groenewegen Hogewoerd 127, Leiden, tel. 123759 Per direkt 3 koppels metselaars of metselaars en opperleiden, en koppels straatmakers F. SCHMAL, B0UWSERVICE Bij beschikking van de Arron dissementsrechtbank te 's- Gravenhage d.d. 17 april 1978 is wegens een geestelijke stoornis waardoor hij niet in staat is zijn belangen behoor1i|k waar te nemen onder kuratele gesteld Dirk Bernardus Streef kerk geboren 12 juli 1951 te Muiden, thans verblijf houden de in de Hoge Burch te Zwammerdam, Spoorlaan 19, met benoeming tot curatrice Maria Cornelia Beuke- boom-Streefkerk. wonende te Muiden, Weesperstraat 38, en tot toeziend curator Tjibbe Willem de Boer, wonende te Muiden, Herengracht 50 Mr. L. C. Van der Tas Singel 168 1015 AH AMSTERDAM. TANDARTS ASSISTENTE Schriftelijke sollicitaties te richten aan: T. K. H. Holt E. F. J. Dickmann tandartsen Breestraat 58a Leiden. Gevraagd 1e kapper(ster) (modern kunnen werken) en part-timers ROGIER Kopermolen 8 OORLOQ &Ts) GóWSLh Leesje £>AC-»EZJJ IH De KRAHT. OVeR MUN VROUW MAAFJ "TH zw fOGBN fce BE.iOR.CjER.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 35