Dorpsverhoudingen met groei WD veranderd agenda PvdA - aan bod D 66 stoot onder de gordel We hebben zelfs vakbondsleden in ons bestand Leidenaar verongelukt Auto rijdt door \Lze/dse IN ZOETERWOUDE: VVD peilt behoefte aan komst dorpsraden ,/llsiyfk. "Oostdorp kan meer in het groen komen MUZIKALE KAMPIOENEN Reactie PPR-Leiderdorp: Vernielingen in kantine en bij Lindehoeve PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 16 MEI 1978 In 1951 kwam ik hier werken en in 1952 wonen. Er woonden hier toen nog ongeveer 4800 mensen. De bevolking deed zich aan ons voor als wat afzijdig van de nieuwe bewoners, consequent orthodox-protestant, maar ze ker niet onvriendelijk. Toch mag niet vergeten worden dat in de periode die ik kan overzien steeds door oude en nieuwe in woners gestreefd is naar uit breiding, bevolkingsaanwas, verstedelijking en vooral onaf- hankelijkhied van de gemeente. Met de wassende invloed van inwoners van buiten ontstond de behoefte een wat vrijere le venshouding vertegenwoordigd te zien in het gemeentebestuur". Bovenstaand verhaal is ontleend aan het informatiebulletin no vember 1974 van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie te Leiderdorp. Het werd geschre ven door R. Poels, die op dat moment de gemeenteraad de rug had toegekeerd, na 11 jaar actief te zijn geweest in de gemeenteUj- ke politiek. Losser Poels geeft een beschrijving van de opkomst van de WD, na de lan delijke oprichting in 1948, die niet alleen voor Leiderdorp op gaat. Zijn verhaal geldt voor alle gemeenten die aan Leiden gren zen. Het is de geschiedenis van de geleidelijke opkomst van de WD in de vijftiger jaren, de lan delijke trend volgend, om in de loop van de zeventigerjaren defi nitief door te breken. Tlians is de WD uitgegroeid tot de grootste partij in Leiderdorp, Wassenaar, pegstgeest en Voorschoten. Het is het gevolg van een losser wor den van de kerkelijke bindingen. Van de openstelling der gemeen telijke grenzen voor nieuwe in woners, jong, en vaak minder traditioneel geworteld in het christendom. 'Nieuwkomers kunnen ook echte Zoeterwoudenaren zijn", pareert Zoeterwouds WD-secretaris W. Bosman dan ook, als er spottende opmerkingen over worden ge maakt dat 6 van de 15 WD-kan- didaten voor de komende raads verkiezingen aan de Loethe (nieuwbouw) wonen. "Wippositie" In de meest traditioneel christelijke De heer Poels en mevrouw Richter, WD-coryfeeën in Leiderdorp: "We moeten ons achter de middengroepen opstellen". kernen, Warmond en Zoeter- woude (KVP), heeft de WD het tot nog niet tot grootste partij we ten te brengen. Maar wel drukt in beide gemeenten de WD een belangrijke stempel op de ge meenteraad. De Zoeterwoudse VVD'ers hebben, toen zij in 1974 uit het niets in de gemeenteraad opdoken (met 3 van de 13 zetels), direct een wethouderszetel we ten te bemachtigen. In Warmond vervult de WD vaak een "wip positie", doordat twee collega- partijen (CDA en PW) veelal te genover elkaar staan. Overtui gend voorbeeL De Schiphollijn- affaire. Zolang de WD de kant van de progressieven koos werk te Warmond niet mee aan het via duct in de Klinkerbergerpolder. Op het moment dat de WD door de knieën ging en de kant van het CDA koos was de weg hiervoor echter vrij. Aanvallen op de WD richten zich veelal op de eerste V. Maar "Wij zqn een echte, brede volkspartij", zegt W. Bosman (Zoeterwoude). "Wij hebben onze aanhang in alle lagen van de bevolking, jong, bejaard, nieuw en oud. De afde ling verheugt zich in een steeds groter aantal geboren en getogen Zoeterwoudenaren als leden en kiezers", We hebben zelfs vakbondsleden onder ons ledenbestand", meldt secretaris Mazel van de Oegst- geester WD-afdeling. "Dit te kent het zuiver liberale karakter van de partij. Wij houden niet van in vakjes duwen en vooroorde len. Netzomin als van polarise ren" Mevrouw Tichler (Leiderdorp): "Ik vind dat je niet mag zeggen: Jij bent van die groep en dus Wij zijn voor het liberale principe van de eigen verantwoordelijk heid. De burger moet zelf kiezen, waarbij je niet mag kwetsen. Oud-bestuurslid, en derde op de lijst voor de War mondse gemeen teraadsverkiezingen, mevrouw Hajonides: "Ik denk dat de WD vooral de verstandige midden weg bewandelt. We hebben niet zulke extreme ideën waar we persé aan willen vasthouden. Daardoor zijn onze standpunten ook niet zo fel en in het oog sprin gend". Wat de WD wil verdedigen is, zo als al jarenlang in het programma staat Vrijheid, verantwoorde lijkheid, verdraagzaamheid en sociale gerechtigheid. Degenen die het de komende vier jaar zul len verdedigen zijn lang niet overal dezelfden als in de afgelo pen vier jaar. De Warmondse WD zal na de verkiezingen vol ledig zijn vernieuwd. In Voor schoten heeft dan zo ongeveer een "paleisrevolutie" plaatsge vonden: Slechts drie van de thans zeven leden tellende gemeente- raadsfractie zullen na de verkie zingen terugkeren. De ideeën over hoe aan die vier WD-basisgedachten inhoud moet worden gegeven, verschil len echter niet zoveel. Vrijheid Vrijheid van schoolkeuze vinden VVD'ers een groot goed. De overheid moet niet bepalend, maar voorwaarden-scheppend zijn. Zo vindt de WD-Voorscho- ten dat Voorschoten niet moet beslissen wat welzijn is, maar de voorwaarden voor welzijn moet scheppen. De Zoeterwoudse WD-afdeling benadrukt "ge wone" dingen mogelijk te willen maken, zoals "gewoon een fijn verenigingsleven hebben". Mevrouw Lichler (Leiderdorp): "Wij als WD moeten staan voor wat de mensen willen. Dat bete kent dat je niet zomaar kunt zeg gen dat de auto moet verdwijnen: De mensen kiezen er immers voor". V erantwoordelij kheid De eigen verantwoordelijkheid van de mens staat voor de WD cen traal, zowel in als buiten de raad. Mevrouw Tichler "Wij leggen de WD-vertegenwoordigers in de raad geen partij-discipline op. Ze moeten tegenover zichzelf ver antwoording kunnen afleggen over de wijze waarop ze stem men". Inspraak van niet-raadsleden wordt door de verschillende WD-afdelingen eveneens erg belangrijk geacht. Zoals in Oegstgeest (de aanzet tot open baarheid van commissievergade ringen is volgens WD-wethou- der Blom door haar partij gege ven) en Zoeterwoude. Al blijkt in •de laatste gemeente dat de WD wel eens een geheel andere in houd aan openbaarheid geeft dan andere partijen. "Ander partijen die zeggen voor inspraak te zijn gaven niet thuis toen de WD op perde in Zoeterwoude dorpsra den in te willen stellen", meent W. Bosman. V erdraagzaamheid Verdraagzaamheid is één van de meest kenmerkende liberale be- Bosman, WD-secretaris Zoe terwoude: "Nieuwkomers kunnen ook echte Zoeterwoudenaren zijn". ginselen. Leven en laten leven. "Niet kwetsen", zoals mevrouw Tichler zegt. "Niet polariseren, niet in hokjes duwen", noemt Mazel het. Hoe de verschillende WD-afdelingen op dit punt in praktijk brengen verschilt echter nogal. Zo noemt mevrouw Tich ler de Leiderdorpse afdeling "Linkser" dan die van Wassenaar of Oegstgeest, maar ook linkser dan de WD-landelijk is. Het conservatieve etiket dat de WD is opgeplakt, volgens de één door Wiegel, volgens de ander door Den Uyl, speelt in deze beoorde ling mee. "We moeten oms achter de mid dengroepen opstellen", vindt mevrouw Tichler. En Mazel: "Met Rietkerk als fractievoorzit ter in de Tweede Kamer inplaats van Wiegel het beginsel Niet polariseren, weer met hoofdlet ters neergezet. Dat zal ons wel weer de nodige stemmen opleve ren". Sociale gerechtigheid Wat de WD onder sociale gerech tigheid verstaat is waarschijnlijk het best duidelijk te maken van de hand van de opvattingen over woningbouw. De WD-afdeling Zoeterwoude is, evenals die in Warmond, van oordeel, dat alleen gebouwd moet worden naar ge lang de eigen behoefte en dan al leen voor de eigen ingezetenen. "Veel aandacht voor gesubsi dieerde koopwoningen en daar bij rekening houden met de ge handicapte medemens", vindt de WD in Voorschoten. Mevrouw Tichler "Er moeten geen villa's komen, maar huizen van een goede middensoort. Daar naast moeten de bewoners van woningwetwoningen, die deze willen kopen, daartoe in staat worden gesteld. In verhouding zijn er te veel van dat soort wo ningen". VOORSCHOTEN - De 40-jarige Leidse psycholoog drs. P.P. Da vids is zondag om het leven ge komen nadat hij met zijn auto in Voorschoten tegen een lichtmast was gereden. De man reed op de Wijngaarden- laan en kwam van de richting Wassenaar toen hij te snel door de bocht ging. Hij kwam op het natte wegdek in een slip, verloor de macht over het stuur en botste tegen een lichtmast. De brand weer moest eraan te pas komen om hem uit zijn geheel vernielde auto te bevrijden. Een uur later overleed hij in het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN - Zaterdagmiddag heeft zich op de Breestraat een ongeluk voorgedaan waarbij twee vijf tienjarige meisjes gewond raak ten: de automobilist die het on geluk veroorzaakte reed daarna door. LEIDEN - In de afgelopen nacht heeft een brand gewoed bij de grafsmederij in Zoeterwoude. De brand ontstond in de cv-ruimte op de eerste verdieping, rond half zes 's nachts. De isolatie was in brand geraakt waardoor het ver moeden bestaat dat de cv-ketel is overhit. De Leidse brandweer had na afslui ting van de gastoevoer slechts korte tijd nodig om het vuur on der controle te krijgen. Huis bevalt niet Leidenaar steekt woning in brand LEIDEN - De bewoner van een huis aan de Alexanderstraat heeft gistermiddag zijn woning in brand gestoken omdat hij er niet naar zijn zin woonde. De meeste andere woningen in de straat waren al dichtgespijkerd in verband met algehele renova- Donderdag Dinsdag Gerard Branatstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 21 uur. Herengracht 66, SGP-verkiezingsavond, 20 uur. Stadhuis, cie. volkshuisvesting, 20 uur. Haagsche Schouw, informatieavond Stevenshofpolder, 20 uur. 't Parlement, discussie-avond over mid denstand, 20 uur; discussie bijeenkomst JOVD, 20 uur. Museum v. Volkenkunde, jeugdactivi- teiten, woe. van 14-16 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat, lezing over onderwijs door P.C. Veltman, leraar aan de Rudolf Steinder- school, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, cie. maatsch. welzijn, 19.30 uur. Dorpshuis Leiderdorp, bijeenkomst PvdA over oude dorp, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. sport en recreatie, 20 uur. Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 uur; open-huis Bejaarden do. van 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, van 14-17 en 21-24 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV-Leiden, 19.30-20.30 uur. Romanuszaal Mare, bijeenkomst belan gengroep alleenstaanden, 20 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst voor werklozen, do. van 14-16 uur, tel. 146586. LAK-Theater, lezing door Jaques Ha melink, 20.15 uur. Collegezaal zoölogisch lab., Kaiser- straat, discussie over wetenschapswin kel, 20 uur. Stadhuis, cie. openbare werken binnen stad, 19 uur. Troef, politieke avond, 19.30 uur. Groenoordhal, opname NCRV-pro- gramma "De tijd stond even stil", 8-22 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beroep en bezwaarschriften, 20 uur. Galerie Sportfondsenbad, Wassenaar, opening culturele weken, 20 uur. Schaapskooi, Duinrell, Wassenaar, le denvergadering Vrienden van Wasse naar. 20 uur. tie. Toen de brandweer om tien over drie gistermiddag ter plekke ar riveerde om de uitslaande brand te bestrijden, was de bewoner niet thuis. Later, toen al geble ken was dat de brand op ver schillende plaatsen in de wo ning tegelijk was ontstaan en een vermoeden van brandstich ting was gerezen, kwam de 36- jarige bewoner aanrijden. Hij werd aangehouden en bekende later de brand inderdaad te hebben aangestoken. De bovenwoning brandde nage noeg geheel uit. De schade aan de inventaris bedraagt 3000. De brandstichter blijft voorlo pig onder de hoede van de poli tie. ZOETERWOUDE - Morgen en overmorgen ontvangen 450 wil lekeurig uitgekozen Zoeterwou denaren een enquêteformulier in de bus over eventueel in het leven te roepen dorpsraden in Zoeter woude. Deze enquête opgezet door de frac tie van de WD in Zoeterwoude, heeft tot doel na te gaan of de plaatselijke bevolking behoefte heeft aan zulke dorpsraden of bewonerscommissies. De reden van deze enquête ligt in het feit dat de Zoeterwoudse ge meenteraad zich een paar maan den geleden negatief uitsprak over dorpsraden. Dorpsraden zoals de WD deze zich voorstelt zijn commissies van bewoners (vertegenwoordigers) van een bepaald dorpsgedeeite, zoals bijvoorbeeld de Hoge Rijn dijk, het dorp of de Zuidbuurt. Het is de bedoeling dat deze commissies over de vele vaak gewone dagelijkse woonbelan- gen hun inbreng leveren en daar bij, gevraagd of ongevraagd (iets wat bij hoorzittingen niet het ge val is), het gemeentebestuur ad viseren als er zaken aan de orde zijn of komen, die de betreffende Oude dorp De PvdA-afdeling Leiderdorp houdt vanavond in het Dorps huis een openbare bijeenkomst met als onderwerp het "Oude Dorp". Er wordt tijdens deze bijeenkomst gesproken over het rapport van de gemeente over het Oude Dorp. Kulturele Weken. In Wassenaar beginnen mor genavond de traditionele "Kul turele Weken". Om 20.00 uur zal burgemeester Staab in de gale rie Sportfondsenbad de opening van deze manifestatie verrich ten. In de galerie is tot en met 2 juni werk van Wassenaarse beeldende kunstenaars te zien. woonbuurt raken; het is dus een vorm van directe inspraak. Dergelijke bewonerscommissies zullen volgens de W/D leiden tot een betere samenwerking tussen gemeentebestuur en bewoners. De terreinen waarop de dorpsra den o.m. werkzaam kunnen zijn, liggen in het vlak van de ver keersveiligheid, parkeerproble men, speelgelegenheden. De vragen op het enquêteformulier komen in het kort neer op: Wat vindt de Zoeterwoudenaar van dorpsraden in zijn dorp; Vindt hij het de moeite om bij wijze van proef met de bewonerscommis sies te béginnen; zou de Zoete- woudenaar zelf in de dorpsraad zitting willen nemen. ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse bevolking werd zaterdagmiddag door middel van een receptie in het Don Boscohuis in de gelegenheid gesteld om de drumband VIOS te feliciteren met het, de vorige week in de Rodahal te Kerkrade behaalde Nederlandse kampioenschap. Onder de aanwezigen op de drukbezochte receptie bevond zich onder ande re burgemeester Detmers van Zoeterwoude (foto: rechts). Met een totaal van 207 punten, 105 1/2 voor het stilstaand nummer en 101 1/2 voor het marcherende werk, veroverde VIOS vorige week zondag de zo fel begeer de "blauwe wimpel". De jury sprak ondermeer van een beschaafde uit voering en een zeer goede klankbalans. LEIDERDORP - De PvdA in Lei derdorp heeft officieel per brief een samenwerkingsvoorstel ge daan voor de komende raadspe riode. De PvdA stelt D'66 een po litieke invloed via de gemeente raad in het vooruitzicht, ondanks dat deze partij niet met de ko mende verkiezingen mee mag doen. Enerzijds vindt de PvdA haar pro gramma zoveel overeenkomsten hebben met dat van D'66, dat de gezamenlijke punten op een ge makkelijke manier verwezenlijkt kunnen worden. Anderzijds wil de PvdA zich zeker stellen van de stemmen waarop D'66 zou mogen rekenen. Deze zouden de Leiderdorpse demo craten hoogstwaarschijnlijk twee zetels opgeleverd "hebben. De PvdA ziet deze stemmen niet graag verloren gaan door thuisblijvers of verdeling over de andere partijen. In het gedane voorstel wordt het bestuur van D'66 gevraagd zijn kiezers een stemadvies te geven die één van de PvdA kandidaten aanwijst als beste D'66 vertegen woordiger voor de komende raadsperiode. De niet direct ver kiesbare plaats van bedoelde PvdA-kandidate en de onafhan kelijke opstelling die zij hierdoor zou hebben, zou een gelijkwaar dige samenwerking moeten ga randeren, een samenwerking waarin D'66 niet als bijwagen meedoet. Aan het eind van de raadsperiode zou de nauwe samenwerking tus sen PvdA en D'66 zonder moei lijkheden weer losgekoppeld kunnen worden, aangezien het voortbestaan van de PvdA-gast- vrouw niet in het geding zou zijn. Het samenwerkingsvoorstel is bij PPR-voorzitter Roland Mom maas als "een stoot onder de gor del" ervaren. De tijd waarin en de manier waarop dit is gedaan ziet hij als een overtreding van de ge dragscode die elkaar respecte rende partijen in dit soort onder handelingen plegen te volgen. "Terwijl de PvdA wist dat het be stuur van PPR en D'66 overeen stemming hadden bereikt, komt zij met een samenwerkingsvoor stel. Een dergelijke arrogante houding geeft blijk van minach ting voor het voeren van een eer lijke politiek. Gezien de samen werkingsvorm die wij in de af gelopen vier jaar met D'66 had den, meent de PPR, alleen al vanuit morele overwegingen, D'66 de hand te moeten reiken na haar onfortuinlijke uitsluiting van de aanstaande verkiezin gen", aldus Mommaas. WASSENAAR - In de wijk "Oost dorp" in Wassenaar liggen vol gens de "a-politieke' vereniging Vrienden van Wassenaar op korte termijn mogelijkheden om bij het opknappen en de reconstructie van wegen en paden de groen voorzieningen in deze (volgens de vereniging "groenarme") wijk uit te breiden. Dit valt te lezen in het jaarverslag van deze vereniging, dat morgen ter goedkeuring wordt voorge legd aan de algemene ledenver gadering. In het verslag, dat mol ding maakt van een voordelig saldo van 200 gulden voor '78 ten opzichte van een nadelig saldo van 4.760 gulden over '77, wordt verder nog eens aangedrongen op meer mankracht bij de plant soenendienst. Deze dienst, die nu officieel afdeling Groenvoorzie ning heet, moet met meer perso neel de achterstand inhalen die in de verzorging van het Wasse naars groen is ontstaan, zo meent de vereniging. Wassenaar be schikt over 150 hectare groen (exclusief het particuliere bezit). "Als men de normen van de Ver eniging van Hoofden van Ge meentelijke Beplantingen (1 man per 1 tot 3 hectare) aanhoudt, dan zou het huidige personeelsbe stand van de afdeling groenvoor ziening ongeveer verdubbëld moeten worden. In elk geval lijkt een versterking gewenst", schrij ven de opstellers van het verslag. De Vrienden van Wassenaar zijn met twee nota's nauw betrokken geraakt bij de plannen die inmid dels rond het raadhuis De Paauw zijn ontstaan. Het standpunt dat in de nota's in maart en juli van vorig jaar door de "Vrienden" werd ingenomen blijft volgens het jaarverslag ongewijzigd: als absoluut nieuwbouw nodig is dan moet men in het hart van het dorp een centraal administratie kantoor bouwen voor de techni sche diensten en enkele andere afdelingen. Het gemeentebe stuur en de beleidsafdelingen kunnen dan in het huidige raad huis en voor een deel in de vila "Klimop" gehuisvest worden. De "Vrienden" hopen dat het standpunt van het college (dat het verantwoord is alle diensten te concentreren in en om het hui dige raadhuis) zo snel mogelijk wordt omgebogen, "opdat recht kan worden gedaan aan het ver langen van de burgerij om "De Paauw" als een monument in het Wassenaarse groen ongeschon den te kunnen behouden" Betreurenswaardig vindt de ver eniging het dat nog steeds geen maatregelen zyn getroffen voor de verbetering van het woonmi- lieu in de Pieter Maritzstraat, terwijl al in '72 ideeën daarover ontstonden. De "Vrienden" vin den het een gebrek van de ge meente dat de woonerfconstruc tie in dit deel van Wassenaar nog niet gerealiseerd is en wijzen erop dat "het laatste woord over deze VOORSCHOTEN - Vandalen heb ben in de nacht van zondag op maandag flink huisgehouden in de kantine van de voetbalvereni ging SVLV aan de Juliana van Stolberglaan. De deur van de kantine werd ingetrapt, er werd geürineerd op het biljard, planten werden op het biljart gegooid en een paar dozen suikerklontjes werden door de kantine gesme ten. Bovendien deden de heren suiker in de benzinetank van het auto busje van de vereniging, waarna ze een versterker en een klok meenamen. Volgens een woord voerder van de politie is SVLV niet verzekerd. Bezoekers van de Lindehoeve in Voorschoten hebben in de buurt van dit uitgaanscentrum, waar omheen de laatste tijd veel bal dadigheid plaatsvindt, in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw vernielingen aange richt. Zo werden ruiten van be jaardenwoningen ingegooid en de kransen die bij de dodenher denking waren neergelegd, wer den bij het gemeentehuis in de vijver gegooid. In een benzinestation aan de Wijngaardelaan is van zondag op maandag ingebroken. De da dels) kwam(en) binnen via het wc-raampje en namen 60 pakjes sigaretten, tien pakjes shag en 30 wegwerpaanstekers weg. Troef. Noordeinde 2 a, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond philatelica, 19.30 uur. LAK-Theater, concert door LESKO, 20.15 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening en openbare werken, 20 uur; cie. sociale maatschappelijke aangelegenheden, ge zondheidszorg en cultuur, 20 uur. Filmzaal, museum v. Volkenkunde, le zing "Reïncarnatie en karma", 20 uur. Leiderdorp, Sportzaal Op Dreef, infor matie-markt voor nieuwe inwoners, 18.30 uur. Apotheken De dienst van vrijdag tot maan dagmorgen 8 uur, wordt waarge nomen door. Haven Apotheek, Ha ven 18, Leiden, tel. 120085 en Apo theek Beker, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. De dienst van maandag 8 uur tot vrijdag (19 mei), wordt waargenomen door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Leiden, tel. 121313 en Apotheek v Breest Smallenburg, Loevestein 6 Leiderdorp, tel. 123553. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkuis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema—de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. LEI0SCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch* Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2