LEIDSCH DAGBLAD Christen democraten winnen bij Italiaanse verkiezingen Zes ton geroofd bij geldtransport vandaag Verlies voor communisten DINSDAG 16 MEI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35550 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Vanmorgen in Groningen GRONINGEN (ANP) - Een onbe kende man heeft vanochtend te gen acht uur een geldtransport bij de veemarkt in Groningen be roofd. De man had naar alle waar schijnlijkheid de beschikking over een vuurwapen. Hij ging er vandoor in een personenauto met een bedrag van vermoedelijk zes ton. Het geld werd door een wagen van van Gend en Loos naar de veemarkt gebracht. Bewusteloze man lag al in aula van begraafplaats HEERDE (SP) - In de aula op de begraafplaats van het Veluw- se dorp Heerde is vorige week vrijdag een man uit zijn be wusteloosheid bijgekomen nadat eerder een dokter had geconstateerd dat hij dood was. Hij was, zoals wel meer gebeurt in Heerde, alvast naar de aula gebracht om opge baard te worden. Der i het centrum van het dorp in elkaar gezakt. Na dat hij, uit de schijndood her rezen, was overgebracht naar een ziekenhuis in Zwolle, bleek dat de man vermoede lijk een alcoholvergiftiging had opgelopen. ADVERTENTIE Zonnige perioden tend plaatselijk mist en minimumtem peraturen omstreeks 5 graden. Maxi mumtemperaturen ongeveer 16 gra den. (opgemaakt om 11.15 uur) Zon op: 5.44 uur, onder: 21.30 uur. Maan op: 15.18 uur, omder: 3.28 uu Hoogwater te Katwijk om 11.55 i laagwater om 7.12 en 20.03 uur. De overval op het geldtransport had plaats in het bij de veemarkt staande kantoor- en horecage- bouw. Op de eerste verdieping van dit gebouw is een bijkantoor van de Rabobank gevestigd. Vlak voor dit kantoor werd de man die de koffertjes met geld droeg overvallen en bedreigd. Direct nadat de dader het geld had sprong hij door een ruit naar bui ten en vandaar op een platje, waarna hij bij een gereed staande auto kwam, waarin een tweede man zat. De wagen reed daarop met hoge snelheid weg. De auto waarvan gebruik is ge maakt is vermoedelijk een grijze Fiat die in de afgelopen nacht in Groningen is gestolen. Een opgetogen P/Leiden met de kampioensbeker Leidsch Dagblad Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. 24 PAGINA'S Een geweldig feest barstte gis teren los toen het basketbal team van Parker Leiden (op de foto omringd door supporters) in het Rotterdamse sportpa leis Ahoy de derde en beslis sende wedstrijd om het Neder lands kampioenschap met 118-98 won van het Delftse Punch. Voor de teleurgestelde Delftenaren had het feest één dag geduurd, want zaterdag avond dwong Punch na een grandioze partij Leiden een derde wedstrijd af (109-97). Dat de ploeg van Henny Blom daarin de landstitel zou grij pen stond al vroeg vast, tot grote woede van het Delftse publiek dat een regen van bierblikjes liet neerdalen op het speelveld van Ahoy. De basketbalfïnale werd daarop dertien minuten gestaakt. Lei den feest vanavond verder wanneer de ploeg om half ze ven vanaf de Vijf Meihal ver trekt voor een rijtoer naar het stadhuis. Daar wordt het team om zeven uur op het Stadhuis plein gehuldigd. Ook bij Noordwijk - Quick Boys was het raak. Tijdens het beslissende treffen in de zater dag-eerste klasse begonnen Katwijkse "supporters" hal verwege de tweede helft met flessen te gooien. Het duel moest tien minuten worden onderbroken, waarna Quick Boys volkomen van slag af was. Noordwijk won met 2-0. Een 'dure' zege, omdat een staantribune geruïneerd bleek. Banken waren doorge trapt, zinken tochtplaten ver nield... Zelfs op afdelingsniveau is voetbal "oorlog". Zaterdag avond voor het eerste treffen tussen Bergambacht en VTL, Heftige pogingen uit elkaar te halen. met als inzet de titel van groep A van de Leids/Goudse compe titie, kwam het voor het ter rein van Alphen tot vechtpar- duel VTL-Bcrgambacht tijen. VTL pakte tenslotte de titel na twee beslissingswed strijden en de verlengingen. Pagina 13-19 ADVERTENTIE ROME (Reuter/UPI/AFP) - De Italiaanse chris tendemocratische partij is gisteren als overwin naar uit de bus gekomen na gemeenteraadsver kiezingen die in ruim 800 gemeenten werd ge houden. den zich geen persoonlijke on gelukken voor. In een anoniem telefoontje naar het ANSA-kantoor in Rome werd naderhand de verantwoordelijk heid voor deze aanslag opgeëist door een linkse splintergroep die zich "de gewapende proletari sche formaties" noemt. De aan slag was volgens het telefoontje bedoeld als vergelding voor de vele acties die de politieagenten van de post hebben ondernomen tegen de revolutionaire bewe ging". Het Turkse dagblad Millijet zegt in de editie van zondag een brief te hebben ontvangen van de Rode Brigades. In de brief worden de genen die in mei 1968 in Frank rijk "misdaden tegen de gerech tigheid hebben begaan", opge roepen uit eigen beweging te ver schijnen voor de "volksrecht bank" van de organisatie. Volgens Millijet worden in de brief een aantal "schuldigen" ge noemd. Dezen worden gewaar schuwd dat 13 mei de uiterste da tum is waarop zij zich kunnen melden. Anders lopen zij de kans hetzelfde lot te ondergaan als de Italiaanse oud-premier Aldo Mo- Een Romeins advocaat, Luigi Mele, heeft een klacht ingediend tegen de Italiaanse regering en de chris tendemocratische leiders wegens "morele medeplichtigheid aan de moord op Aldo Moro". Hij zei in zijn klacht dat "de nega tieve houding van de leden van de regering heeft bijgedragen tot de funeste gebeurtenis". Voor de uitslagen van de Italiaanse verkiezingen, zie pagina 7. Offensief Eritrea is begonnen NAIROBI (UPI/Reuter) - De Ethiopische regering heeft giste ren bekendgemaakt dat men het lang verwachte offensief in de provincie Eritrea is begonnen. Ethiopische troepen, bijgestaan door Russen, Cubanen, Oost duitsers en Zuid-Jemenieten, zijn de strijd aangegaan tegen de drie afscheidingsbewegingen die grote delen van Eritrea in handen hebben. Hun stemmenaandeel werd met gemiddeld rond vijf procent ver hoogd, terwijl de communisti sche partij sterk verloor vergele ken met de parlementsverkiezin gen van twee jaar geleden. Alge meen wordt aangenomen dat de uitslagen van deze verkiezingen sterk zijn beïnvloed door de ont voering van en moord op Aldo Moro. De christen-democraten zien de stembusoverwinning als een goedkeuring van het volk voor hun beleid in deze kwestie. Zoals bekend hebben zowel commu nisten als christen-democraten onverzettelijk geweigerd met Moro's ontvoerders te praten- Alleen de kleinere socialistische partij wilde met de Rode Briga des onderhandelen. De socialisten hebben iets aan stemmen gewonnen. De neo-fas- cistische partij MSI verloor zwaar. Ook de andere kleine par tijen slaagden er gisteren niet in stemmen te winnen. Leden van de Rode Brigades heb ben in Bologna een aanslag ge pleegd op het hoofd van de per soneelsafdeling van de Menarini autochassisfabriek. Het was de achtste soortgelijke aanslag in de afgelopen tien dagen. De politie verklaarde dat het slachtoffer van de aanslag, de 48- jarige Antonio Mazzotti, met ern stige verwondingen aan benen, maag en borst in het ziekenhuis is opgenomen. De aanslag werd gepleegd door drie mannen en een vrouw, die met een auto waren komen aanrijden en het vuur openden op het mo ment dat Mazzotti zijn fabriek wilde binnengaan. De aanvallers vluchtten met hun auto, die na derhand leeg in de buurt van de fabriek werd gevonden. Enkele minuten na de aanslag werd het kantoor van het Italiaanse persbureau ANSA in Bologna opgebeld door een man die de volgende verklaring aflegde: "Dit zijn de Rode Brigades. Wij heb ben dr. Mazzotti van de Menarini- fabriek, een dienaar van de staat, terecht gesteld" Brandbom In Rome werd in de nacht van zon dag op maandag een brandbom gegooid naar een politiepost in het centrum van de stad. Volgens een woordvoerder werd slechts geringe schade aangericht en de Die Amerikaanse mode-man met die Schotse naam weet wat vrij is Inderdaad, meneer McGregor Is Amerika's mode-maker no. 1 voor echte vrije, plezierige kledij die een man man doet zijn Er zit veel gemak en vrije gezelligheid in zijn ontwerpenvoor u GELDHOVEN MSHIONS I Winkelcentrum "Lange Voort" J Irislaan 53, telefoon 071-151658 I Oegstgeest Gouden Roos voor Shirley Maclaine MONTREUX (SP) - De Gouden Roos van Montreux is gewonnen door de Amerikaanse film en te levisiester Shirley Maclaine. De Zilveren Roos, de tweede prijs van dit internationale televisie festival dat voor de achttiende maal in de Zwitserse stad Mon treux werd gehouden, is gewon nen door de Engelse komiek Da ve Allen. Voor het eerst is geen persprijs toegekend. Als reden gaf men op dat geen der inzen dingen aan de normen voldeed De door de NO$ en TROS ingezon den 'Martine Bijl-show' kreeg zelfs geen troostprijs. Deze puur Hollandse show bleek voor bui tenlanders onbegrijpelijk te zyn- Dat Shirley Maclaine onbetwist winnares is van dit befaamde fes tival, bleek uit het feit dat ook de jongeren jury haar de eerste prijs gaf. VI AN EN - Wat verwezen om zich heen kijkend zit de chauffeur van een vracht wag en, die vanmorgen was betrokken bij een ongeluk op de rijksweg Breda-Vianen A 27 aan de kant van de weg. De man werd licht gewond bij een botsing tussen drie vrachtwagens en een personenauto. Een actiecomité had de parallelweg van de weg waarop het ongeluk gebeurde vanaf kwart over zeven met een kraanwagen geblokkeerd om te protesteren tegen het toenemende gebruik van sluipwegen rond Vianen. Volgens de politie hebben mist en de blokkade een rol gespeeld bij het ongeluk. ADVERTENTIE Kleurvergroting kado Bij elke kleurenfilm die met deze bon bij ons laat ontwikkelen en afdrukken, krijgt u een kleurvergroting Foto Lindhout Haarlemmerstraat 102, Lelden ADVERTENTIE 'n Jeans? bij zit 'ie goed! Nieuwe Rijn 30 Leiden AR-bestuur wijst neutronenbom af DEN HAAG (SP) - Het bestuur van de Anti-Revolutionaire Partij vindt, dat de neutronenbom he lemaal niet in produktie moet komen. Daarmee gaat het be stuur een stap verder dan eerder het CDA-bestuur en de CDA- fractie in de Tweede Kamer. In de politieke discussie over de in voering van de neutronenbom heeft het CDA zich tot dusver op het standpunt gesteld, dat dit wapen niet aan het arsenaal van de NAVO moet worden inge voerd. Het standpunt van het AR-bestuur over de neutronenbom staat za terdag ter discussie tijdens een partijraad.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1