Hovenkamp 'goedgekeurd'; geen uitstel voor Peters Godyla: „Dat we zover zouden komen, had ik nooit durven hopen" WK-SELECTIES ARGENTINIË EN FRANKRIJK Duizend fans naar Delft VOOR PUNCH GELDT 'ALLES DF NIETS' ZATERDAG 13 MEI 1978 Zaalvoetbalteam uit Lisse kan seizoen bekronen met landstitel LISSE - Theo Godyla heeft werkelijk alles voor over om met zijn zaalvoetbalteam kam pioen van Nederland te wor den. Afgelopen week reisde de 24-jarige Lissenaar samen met broer Frans, de sponsor van de Lissese ploeg, naar Leeuwarden om de tegenstan ders te bekijken - Toss en Ho- vocubo - die Godyla Vt in de strijd om de Nederlandse titel (vanaf Tweede Pinksterdag) zal ontmoeten. Het typeerde het intense streven van de zaalvoetballer om dit uitste kende seizoen met een Neder lands kampioenschap te be kronen. "We willen ontzet tend graag die titel bemachti gen. Nu hebben we de kans. We zullen er van alles aan doen om die te grijpen ook". Het Lissese zaalvoetbalteam be haalde eerder in dit seizoen het Leidse kampioenschap, legde met veel machtsver toon beslag op de beker en werd overduidelijk, elke wed strijd met grote cijfers gewon nen, kampioen van Zuid-Holland. In die laatste krachtmetingen speelde Theo Godyla zijn sterkste wedstrijden. "Niet alleen ik maar alle jongens speelden toen erg goed. In de beginfase van de competitie moesten Jos Faas en ik verdedigend veel corrigeren. Dat ging ten koste van mijn aanvallende kwaliteiten. Langzamerhand werden de verdedigende ta ken ook door andere spelers overgenomen, waardoor ik aanvallend wat beter uit de voeten kwam. Ik scoorde dan ook veel de laatste wedstrij den". Dat het Lissese zaalvoetbal team dit jaar zoveel successen zou behalen had Theo Godyla nooit verwacht. "Dat we zover zouden komen had ik in m'n stoutste dromen nog niet durven hopen. In het begin dacht ik dat de grote spelers groep ons op den duur zou op breken. Door blessures vielen er echter een paar spelers weg. Er bleef uiteindelijk een team over dat over veel kwali teiten beschikte. In de compe titie waren we toch bang voor Swift, maar die ploeg (vorig seizoen kampioen van Lei den) liet in de beginfase van het seizoen te veel punten lig gen, waardoor hun rol reeds vroegtijdig was uitgespeeld. Tegen verwachtingsin bleek Oegstgeest de voornaamste concurrent. Op zich geen slechte ploeg, maar wij waren over het geheel toch beter". Volgens Theo Godyla berust dat laatste op het feit dat de ploeg een homogeen geheel is. "Als er een paar spelers minder in vorm zijn, wordt dat door de andere opgevan gen. Coach Van <^er Zwet heeft altijd snel in de gaten welke speler er wat minder op dreef is. Die speelt dan auto matisch minder. Dat wordt bij ons zonder morren geac cepteerd. Er wordt bij ons trouwens nooit gescholden. Dat scheelt strafminuten bij het zaalvoetbal". Saillant detail is dat de Lissese zaalvoetballer, administratief medewerker bij een bollenex- portbedrijf het veldvoetbal laat prevaleren boven het zaal voetbal. Met SC Lisse be reikte Godyla dit seizoen in de derde klasse een tweede plaats achter HW. Bij die club is de Lissenaar ook actief als trainer van dc A cn B juni oren selecties. Godyla: "Het veldvoetbal is voor mij nog steeds het belangrijkste. Ik moet wel toegeven dat het zaalvoetbal, hoofdzakelijk door de goede resultaten, een belangrijke rol is gaan spe len". Maandag staat de zo belangrijke wedstrijd voor het Lissese zaalvoetbalteam op het pro gramma. Theo Godyla is erg voorzichtig met het geven van prognoses, hoewel hij de zaak bepaald niet somber inziet. Hovocubo uit Hoorn, de ploeg die de eerste wedstrijd tegen TOSS met 4-1 won, ziet de Lissenaar als de voornaam ste concurrent. "Ik heb die ploeg nu twee keer bekeken. Ze hebben me geïmponeerd. Die gasten zijn ook niet voor niets al twee keer kampioen van Nederland geweest. Wij zijn niet kansloos, maar dat het een spannende zal za, gaan worden is voor mij een zekere zaak. TOSS is een ploeg die wij zeker met drie a vier doelpunten verschil moe ten verslaan". Maandag, tweede pinksterdag om 20.00 uur in de gemeente lijke sporthal kan Godyla met zijn spelers die uitspraak in de wedstrijd tegen het Leeu wardens TOSS waarmaken. Een wedstrijd die, naar hij hoopt, door veel publiek bijge woond zal worden. "Speciaal voor het publiek zijn we voor de wedstrijden om de district- stitel en het kampioenschap van Nederland van de THB hal naar de Gemeentelijke Sporthal uitgeweken. De twee vorige wedstrijden vie len net samen met televi sie-uitzendingen van voetbal- Theo Godrjla: hopen op een volle bak wedstrijden. Er kwamen toen nauwelijks vijftig toeschou wers per duel. Nu hopen we op een volle bak. Maandag rijdt er de gehele dag een wa gen met luidsprekers door het dorp die de mensen erop at tendeert dat er 's avonds in de sporthal iets groots te gebeu ren staat". Van dat laatste is Theo Godyla heilig over tuigd.... ROB ONDERWATER BUENOS AIRES - Met nog drie weken te gaan, heeft de Argen tijnse bondscoach Cesar Luis Menotti nog steeds niet de defini tieve lijst met de namen van de 22 spelers geplubliceerd, die zullen uitkomen in het toernooi om het wereldkampioenschap. Menotti zei, dat 25 spelers nog een kans maken om in de uiteindelijke se lectie van 22 te worden uitverko ren. Achttien spelers zijn mo menteel in een trainingskamp, de Argentijnse oefenmeester is ze ker van hun deelneming, de res terende zeven zijn of geblesseerd, of verkeren in het buitenland. Mario Kempes is de enigde gast arbeider - hij voetbalt voor Va lencia - tot nu toe die de groep van Menotti kan vergezellen. De 18 spelers, waarvan Menotti ze ker is, zijn: doelverdedigers: Ubaldo Fillol, Hector Baley en Ricardo Lavalpe. Verdedigers: Alberto Tarantini, Daniel Passarella, Luis Galven en Jorge Olguin. Middenvelders: Americo Gallego, Ruben Galvan, Osvaldo Ardiles, Daniel Valencia, Ricardo Villa en Norberto Alonso. Aanvallers: Rene Housemann, Da niel Bertoni, Leopoldo Luque, Mario Kempes en Oscar Ortiz. Frankrijk De oefenmeester van het nationale Franse voetbalelftal Michel Hi dalgo, heeft wel een selectie be kendgemaakt van 22 spelers die naar de wereldkampioenschap pen in Argentinië zullen gaan. Voor enkele spelers, die in pas gespeelde wedstrijden gebles seerd zijn geraakt, is de selectie nog niet zeker. De selectie van Hidalgo ziet er als volgt uit: doel: Dominique Baratelli (Nice), Jean-Paul Bertrand-Demanes (Nantes), Andre Ray (Metz). Achter Patrick Battiston (Metz), Maxime Bossis (Nantes), Fran cois Bracci (Marseille), Gerard Janvion (St. Etienne), Christian Lopez (St. Etienne), Patrice Rio (Nantes), Marius Tresor (Mar seille). Middenveld: Dominique Bathenay (St. Etienne), Jean-Marc Guillo (Nice), Henri Michel (Nantes), Claude Papi (Bastia), Jean Petit (Monaco), Michel Platini (Nancy). Voor Marc Berdoll (Marseille), Christian Dalger (Monaco), Ber nard Lacombe (Lyon), Domini que Rocheteau (St. Etienne), Oli vier Rouyer (Nancy), Didier Six (Lens). Radio-flitsen De NOS-radio zal volgende week via Hilversum drie een aantal ra- dioflitsen verzorgen van het in ternationale voetbaltoernooi in Parijs, waaraan onder meer wordt deelgenomen door het Ne derlands elftal. Op dinsdag 16 mei komen er flitsen van de wedstrijd Nederland- Paris St. Germain in het VARA- programma tussen 20.30 en 22.30 Woensdag 17 mei worden inter views gemaakt met spelers, trai ners en officials van Nederland in 'Langs de lijn', dat van 19.30 tot 23.00 wordt uitgezonden. Tenslotte zullen op donderdag 18 mei flitsen worden gegeven van de wedstrijd, die Nederland dan tegen een nu nog onbekende te genstander speelt. De NOS krijgt dan toegang tot het TROS-prog- 20.30 tot 21.55 uur Perscentrum Heropend Het perscentrum voor de wereld kampioenschappen voetbal in de ondergrondse garage waarin woensdag een bom was afgegaan, is heropend. Maandag wordt het centrum offi cieel in gebruik genomen. Dan zullen de eerste van de 5.000 ver wachtte journalisten arriveren en er zich installeren. Aan het centrum zijn ongeveer 500 technici en kantoormensen ver bonden. DELFT-De supporters van Parker zullen vanavond met vijf bussen vaar de Delftse sporthal Buiten hof vervoerd worden. Daar heeft Punch voor hen een hele tribune vrijgehouden, zodat eventuele schermutselingen tussen de fans van de basketbalfinalisten voor komen kunnen worden. De Delftse club verwacht in de in middels vrijwel uitverkochte Buitenhof (2500 plaatsen) bijna duizend Leidse supporters. Het duel begint om half negen. Als Leiden de landstitel vandaag al verovert komt de ploeg na afloop van de wedstrijd naar de Vijf Meihal, waar de thuisgebleven fans Henny Blom en zijn mannen kunnen feliciteren. Verder zijn er plannen voor een huldiging op het stadhuisplein op dinsdag avond. Mitchell Plaat: extra waakzaam tegen Punch ZEIST - Ergernis en twijfel voch ten bij Jan Zwartkruis om de voorrang; Ernst Happel kwam uiteindelijk toch. Volgens de af spraak had hij er om negen uur moeten zijn; Zwartkruis had al vaak wanhopig op zijn horloge gekeken toen de Oostenrijker om kwart voor een het KNVB-sport- centrum binnenwandelde. Waarna in koortsachtig tempo werd gewerkt en in een mum van tijd de selectie op papier stond, zoals die vandaag aantreedt tegen Club Brugge en de namen van de spelers, die op Tweede Pinkster dag naar Parijs afreizen. LEIDEN - De feestroes maakt van daag plaats voor nuchterheid. Ook Falcon Den Bosch behaalde de winst in de eerste wedstrijd uit de play-offs tegen Punch. Ook de Boschenaren hadden de voor gaande vier wedstrijden in de nor male competitie van Punch ge wonnen. Nu Parker Leiden met eenzelfde uitgangspositie naar Delft reist moeten Mitchell Plaat en zijn mannen extra oplettend zijn. Voor Punch is het andermaal "alles of niets" en het team heeft al va ker laten merken dat het dan op zijn best functioneert. Zo was het tegen Vastgoed Strijen op het mo ment, dat de plaats in de eindron de veilig gesteld moest worden, zo was het ook in de twee wedstrij den met Den Bosch, waarin een finalepositie te verdienen viel. Punch is onberekenbaar, hoewel met name de reeks van uitmun tende schotprestaties in Leiden werd doorbroken. Jimmy Woud stra, gekweld dooreen strijd, met zijn persoon als inzet, tussen Lei den, Punch en Den Bosch, kwam niet verder dan één velddoel- punt, ondanks negen pogingen. Het zelfvertrouwen van de Leidse basketbalploeg is door de over winning van donderdag (95-85) versterkt. Matig spelend, met Kip en Bruinsma uit vorm, lukte het toch om Punch vooral door en kele tempo-versnellingen op de knieën te krijgen. Een beter afge werkt schot en goed spel van het genoemde tweetal, plus de weten schap voor alle spelers dat een zege, behalve de titel, ook het einde van het seizoen brengt, •moeten borg staan voor een laat ste Leidse krachtsinspanning. De beslissingswedstrijd die maan dag anders moet worden ge speeld in sportpaleis Ahoy (aan vang 14.00 uur) heeft Henny Blom als stok achter de deur. ZEIST - De KNVB heeft drie scheidsrechters uit het betaalde voetbal „gepromoveerd" tot inter national. Henk van Ettekoven (Ede), Gerard Geurds (Eindho ven) en Egbert Mulder (Slochte- ren) zijn op de internationale lijst geplaatst. KNVB geldende leeftijdsgrens van 47 jaar hebben bereikt. Binnen de lijst van internationale scheidsrechters kwamen Jan Kei zer en Henk Weerink in de a-groep, waarin ook Jan Beck n Charles Corver zijn opgenomen. De UEFA kiest zijn scheidsrech ters uit de a-groep, e drie i lingen zijn opgenomen b-groep. Ernst Happel laat vandaag de vol gende Oranje-ploeg in een 4-4-2- opstelling opdraven: doel: Jong bloed; achter Suurbier, Krol, Rijsbergen, Wildschut; midden: Van Hanegem, Jansen, Nees- kens, Willie van de Kerkhof: voor Rep en René van de Kerk hof. Happel heeft zich voorge nomen in het tweede bedrijf 4-3-3 te spelen en heeft uit de volgende wisselspelers de mogelijkheid om te wisselen: Schrijvers, Brandts, Boskamp, Van Leeu wen en Rensenbrink. Op maan dag completeren Doesburg, Poortvliet, Haan, Nanninga en Van Kraay het gezelschap, zoals dat naar Frankrijk afreist. Wie gisteren in Zeist schitterden door afwezigheid, waren Dus- baba en Peters. De eerste blijkt een vrij ernstige liesblessure te hebben opgelopen en werd in Brussel behandeld door de medi sche staf van Anderlecht. Van Pe ters was officieel nog geen be richt van verhindering binnen gekomen, hoewel er juist over hem de laatste dagen uitgebreid van gedachten is gewisseld. Zwartkrüis: "Gerrit Peters, dat is een bestuurslid van AZ'67, heeft me gebeld. Hij wilde uitstel voor Jan. Ik zeg: onmogelijk. Zeg Jan maar dat we geen prijs meer stel len op zijn a£nwezigheid indien hij zich niet vrijdagmorgen om half elf in Zeist meldt. Inmiddels is daar ook die gebroken neus bijgekomen". Beter nieuws viel er gisteren ten aanzien van Hugo Hovenkamp te noteren. De Noordhollandse ver dediger gaat weliswaar niet mee naar Parijs en Wenen maar toch blijkt het genezingsproces zich zo vlot te hebben voltrokken dat KNVB-arts Frits Kessel hem gis teren in principe goed keurde voor de wk. Kessel: "Spelen is er nog niet bij. Hugo zelf had graag tegen Oostenrijk van de partij willen zijn maar ik bescherm hem tegen zichzelf. Volgende week is Hovenkamp in zijn eentje in Zeist. Verzorger Voet heeft de hele week niets anders te doen dan Hovenkamp achterna te lo pen. Een zo optimaal mogelijke behandeling dus. We moeten nu afwachten hoe de knie zich houdt tijdens een progressieve trai ning" Van de aanvankelijke selectie van 26 heeft Happel dus Peters, Dus- baba, Hovenkamp en De Bree buiten schot gelaten. Niettemin weigert de man, die de afgelopen dagen door de Engelse pers de Oostenrijker met het droevige gezicht werd genoemd, te zeggen dat genoemd kwartet de wk-kan- sen gemist zou hebben. Happel: "Over Peters praat ik niet. Bij Dusbaba moeten we afwachten hoe ernstig die liesblessure is. Hovenkamp komt er in ieder ge val bij indien hij fit is. En ten aan zien van de derde keeper is het heus nog niet zo dat Doesburg de strijd al heeft gewonnen van De Bree" Nochtans moet het Ernst Happel - ondanks alles een man met een klein hartje - hebben verterd dat iemand als Doesburg, die volgens insiders volslagen kansloos lag in de race met De Bree, zich een weeklang een appelflauwte heeft getraind. Een mentaliteit, die Happel moet aanstaan. Happel achtte het overigens niet uitge sloten dat hij alsnog zou belissen om de opengevallen 26ste plaats van Peters door iemand anders (Arnold Muhren?) in te laten ne- Jacques Hogewoning, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal had het gisteren naast wat huishoudelijke mededelin gen in zijn toespraak aan de spe lers over politiek. Of eigenlijk niet. Hogewoning: "We zijn dus een voetbalbond, bedrijven geen politiek We zijn volwassen ge noeg om ons niet voor politieke propaganda te laten gebruiken al willen we ten aanzien van de te volgen gedragslijn best geadvi seerd worden. Tien dagen gele den hebben wel al gesproken met mensen van het ministerie van buitenlandse zaken Volgende week vindt er weer een onder houd plaats. We hebben ook de toezegging dat de Hollandse con sul in Argentinië zich veel in Mendoza zal ophouden. Ook om ons te adviseren" EN NU SLAAT- DE BAL MET 2'N MAUD IN MET DOEL ADVERTENTIE TV-opnamen ,,De tijd stond even stil" Op woensdag 17 mei zullen in de Groenoordhallen TV- opnamen worden gemaakt voor het NCRV-programma „DE TIJD STOND EVEN STIL" Presentator JAN VAN HILLO ontvangt de volgende gasten: Eddy Merkx Wim van Est Jan Jansen Gerrie Kneteman Jan Raas Hennie Kuiper en de directeur sportif van het Tourgebeuren '78 in Leiden JOOP RIETHOVEN Kaarten voor deze opnamen Gratis af te halen, zolang de voorraad strekt, bij het kantoor van het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. LEIDSCH DAGBLAD, 'N AKTIEVE KRANT!

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13