Parker, winnaarop punten. 'f Parker, De Eurocheque is 't veiligste briefje van f300,- Nico Kuyt: 'Kampioenschap van Noord wijk zou oneerlijk zijn' Üwhandschrift is een Parker waard. Neeskens móét morgen spelen Tio: „In de lente beginnen we pas te bloeien 'Rapid-toernooi' bij schaakclub Philidor Eurocheque: het handige en veilige betaalmiddel. VRIJDAG 12 MEI 1978 SPORT ADVERTENTIE Helaas niet in Ton Menkenhal, maar wel een ROMMELMARKT! LDWS-13 MEI - SPORTPARK "DE VLIET" vanaf 9 uur - met rad van avontuur. Exclusief voor Leidse sportmensen, meet uw krachten op de Home-trainer, de beste tijd, de beste prijs. ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering. Voor uw hoogstpersoonlijke handschrift Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 - 41055. NOORDWIJK - De omgeving waarin Noord wijk laatste man Gerard Tio en Quick Boys-mid denvelder Nico Kuyt vooruit blikken naar de allesbeslis- sende streekderby in de zater dag eerste klasse A leent zich vooralsnog niet voor een gezel lig samenzijn. Temidden van steigers, hopen zand en cement en ongestucadoorde muren hebben Tio en Kuyt (hij stapt aanstaande dinsdag in het hu welijksbootje) met enig onge rief een plaatsje op de venster bank weten te vinden. Alleen de open haard lijkt van de ver bouwer zijn definitieve vorm en afwerking te hebben gekregen. Voor het overige zal Kuyt nog heel wat man-uren zijn handen uit de mouwen moeten steken om zijn toekomstig en veelbe lovend "nestje" bewoonbaar te maken. Die nog onafgemaakte omge ving blijkt op het gesprek ech ter geenszins van invloed te zijn. Met plekspaan (Tio) en hamer en beitel (Kuyt) in de hand praten beide voetballers zich naar de wedstrijd van mor gen toe. Naar alle waarschijn lijkheid kan de winnaar van dit duel zich de tweede kampioen (ACV is reeds als eerste geëin digd in de eerste klasse B) van de hoogste zaterdagklasse noemen. Beiden beseffen ech ter ook dat IJsselmeervogels (dat beide koplopers op een punt volgt) nog lang niet uitge schakeld is in de race naar de titel en dat de Spakenburgers de lachende derde kunnen worden bij een gelijkspel tus sen Noord wijk en Quick Boys, terwijl Spijkenisse in de scha duw van deze drie grootmach ten ook nog een gevaarlijke out sider is. Moeizaam Dat op de voorlaatste competi tiedag de wedstrijd Noord - wijk-Quick Boys van beslis sende betekenis voor deze voetbaljaargang is hadden zo wel Kuyt als Tio een half jaar geleden niet voor mogelijk ge houden. Toen immers draaide Noordwijk maar moeizaam ie dere zaterdag de verplichte fi guren en de formatie van John Eelman kon in het geheel niet imponeren. Quick Boys daaren tegen kan nu al terugzien op een erg constant seizoen, waarin de Katwijkers onder leiding van trainer Arie Lagendijk prak- Gerard Tio tisch vanaf het begin tot het eind van de competitie aan de kop hebben meegedraaid. Des ondanks gelukte het Noordwijk stukje bij beetje de aansluiting met de ranglijst-aanvoerder(s) te vinden. Om wellicht ook als eerst over de streep te gaan? Nico Kuyt: "Dat zou ik een heel oneerlijke zaak vinden. Wij draaien een heel seizoen aan kop en dan zou Noordwijk, dat in eerste instantie maar matig draaide en pas de laatste weken bijgekomen is, nog met de eer gaan strijken ook. Nee, dat zou ik oneerlijk vinden". Gerard Tio is het daar begrijpelijk niet mee eens. Hij: "De competitie is 26 wedstrijden lang en de ploeg die in die wedstrijden de meeste punten heeft vergaard mag zich kampioen noemen. Dat team verdient het ook om kampioen te zijn" Hoe het Noordwijk lukte om in de laatste fase van de competi tie langszij Quick Boys te ko men is voor beiden geen raad sel. Gerard Tio: "Wij beginnen zo omstreeks de lente altijd in bloei te komen. Dan is er binnen het team plotseling een soort opleving. Hoe dat komt weet ik niet, maar frappant is wel dat het bijna ieder seizoen ge beurt" "En daar komt dan nog bij", vervolgt Nico Kuyt, "dat de koplopers punten zijn gaan verliezen op het moment dat Noordwijk punten ging pak ken. Dat wij punten gingen ver liezen heeft een paar oorzaken. Op de eerste plaats spelen maar een paar clubs in onze klasse écht voetbal. De overige ploegen beperken zich tot het sterk verdedigende concept zeven a acht man in de verdediging en dan maar lange trappen naar voren geven. Te gen dergelijke tegenstanders is het moeilijk voetballen, zeker als je op een ongelukkige ma nier ook nog eens achter komt te staan. Daarnaast rust er bijna een seizoen lang een grote druk op het team. Steeds maar die eerste plaats moeten handha ven en je waarmaken. En dat zal een team bestaande uit oudere spelers gemakkelijker afgaan dan een ploeg met voorname lijk jonge spelers, zoals Quick Boys. We zijn in die situatie al te lang bezig. En, hoe gek dat ook mag klinken, heeft dat ook zijn invloed op het scoren. Tot de voorste lijn gaat alles prima, daarna gaat het steeds weer via de spitsen over de vleugels Niemand durft eens een schot te wagen. Daar zijn ze allemaal bang voor. Ze geven bij ons be ver een bal af. Gelukkig zie ik daar langzaam maar zeker ver andering in komen. Tegen FC Amsterdam scoorden we al vier keer, terwijl het afgelopen za terdag tegen De Zwervers (on danks het ene doelpunt) voorin ook heel aardig ging" Ook Noordwijk lijkt de laatste weken met dat scorings pro bleem te zitten. "Ook dat heeft te maken met de druk die op onze ploeg rust. Als je op de training komt kijken, dan zie je de ballen bij bosjes het doel in vliegen, alleen in een wedstrijd lukt het niet. De laatste weken zijn de Noordwijk-spitsen zelfs niet eens aan scoren toegeko men. Daar moesten verdedigers en middenvelders voor zorgen. Ik ben het verder met Nico eens dat de meeste ploegen in onze klasse geen open voetbal spe len, maar zich teveel beperken tot verdedigen. Het zijn op de stuk of zes uitzonderingen na, eigenlijk allemaal degradatie kandidaten en daarom kan ik ze hun manier van spelen niet eens kwalijk nemen" Karakterschets Tot slot wagen Gerard Tio (22) en Nico Kuyt (23) zich aan een kleine karakterschets van hun (eigenlijk eeuwige) rivaal. "Quick Boys vind ik een sobere en degelijke ploeg, die iedere week weer bedachtzaam het spel speelt. Alle spelers krijgen elke wedstrijd hun taak mee, die ze disciplinair en zonder morren uitvoeren. Het is een team waarin veel 'lopers" spe len, een collectief ook, dat het falen van één speler moeiteloos weet op te vangen", aldus Tio, die na één jaar SJC weer bij Noordwijk is teruggekeerd en sinds de wedstrijd tegen SHO Cees Spaanderman als ausput- zer ("Ik voel me beslist niet te jong voor die plek") verdrongen heeft. Noordwijk blijkt in de ogen van Kuyt welhaast het te gendeel. "Een ploeg met kap sones, brutaler ook dan Quick Boys. Een team dat voorname lijk uit individuabsten bestaat, -die ieder voor zich een actie kunnen afronden. Maar dat hoeft voor ons nog geen reden te zijn om met de handen in de haren te zitten" Hoe het ook zij, een 'drietje" zit er niet in. Zowel Gerard Tio als Nico Kuyt zijn van mening dat één van beide partijen met de eer zal gaan strijken. Beiden: 'Noordwijk en Quick Boys zijn twee van die paar clubs die open voetbal spelen. Aanval lend, met de nodige risico's. Te gen die achtergrond past geen gebjkspel" WALTER OOMEN ADVERTENTIE Advertenties in dagbladen moetje altijd ruim tevoren opgeven/inleveren. Vandaar dat we niet weten hoe het gisteren in de Groenoord- hallen allemaal is verlopen. Zeker is wel dat de vijftien man van het eerste team van zich als een nationale topploeg hebben ge manifesteerd en er een ware happening van hebben gemaakt. Henk Reekers en Frans van Egmond willen - met het risiko iemand ver geten te hebben - speciaal de volgende per sonen en instanties danken voor hun mede werking die tot dit alles heeft geleid: - het personeel van de Groenoordhallen, - burgemeesters en wethouders van Rotter dam en Leiden en in het bijzonder de wet houders M. van Aken en drs. R. den Dun nen - het personeel van de Sportstichting Lei den - de heren Aalberts, Peter Bonthuis en de technische dienst van Sportpaleis Ahoy - alle medewerkers van de interne organisa tie - de spelers, coaches en begeleiding - direkteur Goedegebuure en het personeel van alle vestigingen van de Leidse Spaar bank - Theo Huigsloot en Gé Hofenk en - vooral direkteur Bockweg van Fortress Handelmaatschappij b.v. te Naarden, im porteur van Parker. LEIDEN - Morgen organiseert de schaakvereniging Philidor het jaarlijkse Rapid-toernooi. Ditmaal wordt het gebeuren in één dag afgewerkt. Con sequentie daarvan is, dat de bedenktijd voor de spelers met vijf minuten is ingekort, waardoor elke speler nu vijfentwintig minuten voor de hele partij heeft. In de Adlerkantine aan de Rooseveltstraat wordt er overeen komstig de traditie in drie groepen gespeeld. In groep 1 zullen uitsluitend hoofd en eerste klassespelers uitkomen, terwijl in groep 2 spelers van het kabber tweede klasse KNSB en de eerste klasse onderbond zullen spelen. Groep 3 is gereserveerd voor de "huis, tuin en keukenschakers" Zeven rondes, die gespeeld zullen worden volgens het Zwitserse systeem, moeten de beslissing gaan brengen. In totaal is er een bedrag van 1100 gulden aan prijzengeld beschikbaar. De eerste ronde begint om 10.15 uur, terwijl de prijsuitreiking rond de klok van 19.00 uur zal plaatsvin den. De deelnemers kunnen zich tot 10.00 uur nog bij de zaal opgeven. Aanwezig zijn in ieder geval internationaal meester Bert Enklaar, terwijl ook Etmans en Verholt acte de presence zullen geven. Voorts is het crème de la crème van de Leidse schaaktop van de partij. Een sterke gastspeler uit Duitsland zal het toernooi vermoedelijk completeren 99 99 ZEIST - 'Johan Neeskens móét morgen tegen Club Brugge spelen", was de enthousiaste reactie van KNVB-arts Frits Kessel na het onderzoek van Neeskens' knie. Frits Kessel: "Die Spaanse dokter Gonzalez was in alle staten van verrukking, toen hij me belde over de knie van Neeskens, maar ik wilde eerst mezelf daarvan overtuigen. Voortreffelijk zoals die knie genezen is. Waar het thans dan ook om gaat is dat Johan Neeskens zoveel mogelijk wedstrijden speelt" BEKERVOETBAL Twee Rotterdamse derde klassers hebben een voortijdig einde gemaakt aan het bekeravontuur van de eerste klassers Roodenburg en Blauw Zwart. Roodenburg werd bij DHZ gewipt, omdat het (nadat de ploegen in de 120 minuten speeltijd niet verder waren gekomen dan 1-1) de strafschoppen minder goed nam. De gelegenheidsformatie van Blauw Zwart moest bij Leonidas een 5-0 nederlaag incasseren. Alleen LFC wist zich van de 'Leidse' ploegen voor de kwartfinales te plaatsen. In en van Moordrecht won de equipe van Melbi Raboen LEONIDAS - BLAUW ZWART 5-0 Met een bijna voltallige jeugdselectie trad Blauw Zwart tegen Leonidas aan. Alleen eerste elftalspeler Ben Conradi speelde tegen de Rotterdam mers mee. Ondanks de grote uitslag boden de Wassenaarders goede tegenstand. Gerard Bergers (2) Jos Lusser (2) en Martin Roesten scoor den voor Leonidas. DHZ - ROODENBURG 1-1 Honderdtwintig minuten voetbal neeft geen beslissing kunnen brengen in het duel DHZ - Roodenburg. Strafschoppen moesten uiteindelijk de winnaar aanwijzen. DHZ bleek die beter te kunnen nemen dan Rooden burg, voor wie Wim Lanccl de beslissende strafschop miste. DHZ nam in de eerste periode via Smit een 1-0 voorsprong. Reinier Verkuyten maak te gelijk. MOORDRECHT - LFC 1-3 In dit duel gaf de betere techniek van LFC de doorslag. De vierde klasser Moordrecht slaagde er geen moment in de formatie van trainer Melbi Raboen te verontrusten. Bles Zuma wist al snel een blunder van doel man De Boer af te straffen, waarna John Verschoor zijn capaciteiten demonstreerde door na een lange solo voor 0-2 te zorgen. Risamasu scoorde 1-2. Cock van Weerlee bepaalde de eindstand op 1-3. ADVERTENTIE Bent u al een van de bezitters van het handige en veilige betaalmiddel? Zo niet, dan verdient 't echt aanbeveling om bij uw bank Eurocheques aan te vragen. Want daarmee kunt u op vertoon van uw pasje overal in Nederland tot f300,- per cheque betalen. In winkels, restaurants, benzinestations of waar dan ook. En datzelfde is ook mogelijk in bijvoorbeeld Duitsland, België en Zwitserland. Bovendien kunt u er bij banken in geheel Europa en nog een paar andere landen geld mee opnemen. En... een extra-voordeel is: Eurocheques zijn verzekerd tegen verlies en diefstal. De Gezamenlijke Banken en Spaarbanken. Dus: op naar uw bank voor Eurocheques! En vergeet u dan niet om het boekje met tips mee te nemen, waarin u alles vindt over het hoe en waar uw cheques te gebruiken. SPECIMEN Bank

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 23