Processen rond PVS vakheffing; zijn ten einde Gesprek over koopcentra nitgesteld STAND Zorgen over de huisvesting in Wassenaar BURGERLIJKE Veel bezwaren tegen Sassenheims plan voor woningbouw op terrein van zwembad College van Beroep doet uitspraken DONDERDAG 11 MEI 1978 DEN HAAG - Na jarenlang procederen is eindelijk duide lijkheid gekomen in de verschillende heffingen van het Produktschap voor Siergewassen. Het College van Be roep voor het Bedrijfsleven hebben in drie zaken, die door kwekers-exporteurs tegen het PVS, zijn aangespannen, uitspraak gedaan. Die zaken zijn een testcase geweest voor alle andere processen die te gen het Haagse Produktschap zijn aangespannen. Mr. J. v.d. Plas, die met collega's de zaken van zo'n zestig kwekers/ exporteurs in behandeling heeft, verwacht dat de overige zaken buiten processen kunnen wor den afgehandeld. Het advocaten kantoor van mr. van der Plas be handelt slechts een deel van de zaken. De jurist schat dat in totaal meer dan 100 zaken lopen. De vordering op het PVS bedraagt, zo gokt de heer van der Plas. tien miljoen gulden. "Ik weet dat het Produktschap ergens een reserve heeft van tien miljoen. Als dat niet genoeg is zal het ministerie van Landbouw en Visserij moe ten bijspringen. Die verordenin gen zijn immers ondertekend door de minister", aldus de Kat- wijkse jurist. Het PVS beraadt zich thans over de ontstane situa tie. Er is contact met het ministe- Veldhuijzen De eerste testcase was de zaak van het bloembollenbedrijf M. Veld- huyzen van Zanten b.v. uit Lisse. Hierbij ging het om de veroorde ling van het PVS tot terugbeta ling van de surplushefflng en de vakheffing, betaald over de peri ode 1 juli 1973 tot 30 juni 1975. De verordeningen, de basis voor de LEIDEN - Het voor morgen (vrij dag) tussen de gemeente en za kenman Mijnders aangekon digde gesprek over het intrekken van de bouwvergunning voor het omstreden koopcentrum aan de Langegracht is verschoven naar volgende week. Het gesprek is Veel te hard ALPHEN AAN DEN RIJN - By een snelheidscontrole die gis termiddag tussen half 11 en 1 uur werd gehouden op de Hoorn werden 22 mensen betrapt op te hard rijden. De overtreders reden met snelheden van 65 tot 95 kilo meter per uur. Wethouder Van Dam vreest voor stadsvernieuwing LEIDEN - Wethouder Hans van Dam van financiën heeft gister avond zijn vrees uitgesproken voor de komende bezuinigings operatie van het kabinet Van Agt. Hij deed dat tijdens de jaarverga dering van de Leidse afdeling van het NW. Van Dam zei met enige zorg de ko mende bezuinigingsmaatrege len tegemoet te zien, die volgens hem zullen doorwerken naar de gemeenten en vooral bij de stadsvernieuwing. De werkgele genheid in de stadsvernieuwing zal dan volgens Van Dam ook af nemen. neffingen, zijn in de zaak Van der Hulst/PSV (24 april 1976) onver bindend verklaard. Het PVS weigerde echter terug gave van de geinde heffingen en voerde spoorslags reparatieveror deningen in met terugwerkende kracht en legde op grond van die nieuwe verordeningen exact de zelfde heffing op als op basis van de onverbindend verklaarde ver ordening. Veldhuijzen van Zan ten had inmiddels de opgelegde heffing betaald met een vorde ring tot terugbetaling, omdat het PVS, ondanks de uitspraak in de zaak Van der Hulst, toch betaling via dwangbevelen heeft afge dwongen. Het PVS is in deze zaak veroordeeld tot het terugbetalen van bijna 75.000 gulden aan vak heffing en ruim 80.000 gulden aan surplusheffing. De reparatiever ordeningen zijn onverbindend verklaard. Alle bedrijven die tijdig m beroep zijn gegaan tegen de najaarshef fingen 1974 en de aanslagen krachtens de reparatieverorde ningen hebben nu recht op terug gave. Net als de eerste verordenin gen zijn de gerepareerde verorde ningen in strijd met het EG-rccht. Dat is het oordeel van het College van Beroep voor het Bedrijfsle ven. De firma P. Bakker uit Hille- gom krijgt bijna 400.000 gulden uitgesteld op verzoek van Mijn ders. Burgemeester en wethouders kon digden maandag in de gemeente raad aan dat zij na een gesprek met Mijnders tot intrekking van de bouwvergunning zouden overgaan. Het uitstel is in strijd met de haast waarop in de raad werd aangedrongen. Overigens bestond in de raad bij sommigen de opvatting dat de gemeente lang niet sterk genoeg staat om de vergunning in te trekken. Morgen krijgt de gemeente wel be zoek van verontruste bewoners van de Korte Mare, Oude Singel en Langegracht. Een delegatie uit deze buurt (Noordvest) zal wet houder Waal (stadsontwikkeling) handtekeningen aanbieden, waarin protest wordt aangete kend tegen de vestiging van een koopcentrum aan de Lange gracht. Inbreker stal voor f 20.000 in Leiden e.o. LEIDEN - Getipt door omwonen den heeft de Leidse politie begin deze week een 62-jarige inwoner van Rijp wetering aangehouden, die zich in het bezit van een tas met inbraakgereedschappen, verdacht ophield bij een complex van tuinhuisjes in de buurt van terug terzake van de reparatiever ordeningen. Bakker De Hillegomse firma Bakker had ook nog een tweede zaak aange spannen tegen het PVS. Daarbij ging het om de surplusheffing 1975 en de vakheffing najaar 1975 en volgende jaren. De stelling van het bedrijf en van jurist mr. J.v.d. Plas dat de verordening surplus heffing ook na de wijziging van het vooijaar 1975 nog altijd onver- Door Henk van der Post bindend is, is door het College van Beroep niet overgenomen. Het college heeft met name niet willen aanvaarden dat deze hef fing een interventieregeling is, die in strijd is met het verbod van kwantitatieve beperkingen in het handelsverkeer binnen de ge meenschap. Evenmin heeft het college de verordening vakhef fing derde landen van 1975 onver bindend willen verklaren. Het college is van oordeel dat niets van discriminatie is gebleken van Nederlandse exporteurs vergele ken met de exporteurs vanuit an dere EG-landen naar landen bui ten de Europese Gemeenschap. Wel toegewezen is de eis dat de verordening vakheffing EG-lan- den 1975 opnieuw, ondanks de wijziging van voorjaar 1975, on verbindend is en dat op basis daarvan betaalde vakheffing moet worden terugbetaald. Het college is van oordeel dat de vak heffing zwaarder drukt op de ex port dan op de binnenlandse han del. Dat geldt zowel voor expor teurs als verzenddetaillisten. Hieruit volgt dat alle PVS-leden die tijdig tegen de opgelegde vakhcf- fingsaanslagen najaar 1975 in be roep zijn gegaan, recht hebben op terugbetaling. Datzelfde geldt voor reeds betaalde gelden over het voorjaar 1976. najaar 1976 en voorjaar 1977. Met ingang van 1 juli 1977 is de vakheffing geheven krachtens een nieuwe systeem - de zogenaamde bronwaardehef- fing - waarover het College van Beroep voor het Bedrijfsleven zich nog niet heeft uitgelaten. Het zal de heer van der Plas nog enige tijd kosten voordat hij aan de hand van de talrijke dossiers die in behandeling zijn bij zijn advo catenkantoor de complete afwik keling met het PVS gereed heeft. "Maar "zo vervolgt Van der Plas," voor het PVS is er meer werk aan de winkel, omdat degenen die weliswaar niet in beroep zijn ge gaan, doch onder protest hebben betaald waarschijnlijk onder de zelfde regeling vallen en recht hebben op terugbetaling". Vechtpartij leidt tot opstopping in Leiden LEIDEN - Een vechtpartij tus sen twee woedende automo bilisten heeft gistermiddag tot een grote verkeersopstop ping geleid op het Stations plein. Een 30-jarige Leidenaar en een 47-jarige inwoner van Katwijk gingen op de vuist naar aanleiding van een ver- keerskwestie en lieten daarbij hun voertuigen onbeheerd op het wegdek achter. Hierdoor kon het overige verkeer niet passeren en moest men luid toeterend wachten tot het tweetal elkaar tot bloedens toe had afgetuigd. Beide au tomobilisten hebben overi gens aangifte gedaan van mishandeling op het politie bureau aan de Zonneveld straat. Rep en roer Hoewel het Produktschap voor Siergewassen nog weinig kwijt wil over de uitspraken en veroor delingen van het College van Be roep voor het Bedrijfsleven is wel zeker dat het PVS aardig op z'n kop staat. In overleg met de minis ter zal het produktschap pas later bepalen wat er nu precies gaat ge beuren. De schade is voor het PVS eigenlijk nog beperkt geble ven. Voor hetzelfde "geld" had den veel meer kwekers en expor teurs bezwaar aangetekend tegen de vakheffingen of waren in be roep gegaan. "Maar", zo zegt de heer J. van Vliet, directeur van P. Bakker uit Hille- gom b.v.. "kwekers en expor teurs zijn harde werkers, die vaak geen tijd hebben verordeningen te bestuderen". Daar komt bij dat zij veelal niet op de hoogte waren van de beroepstermijn van dertig dagen na oplegging van de hef fing. Van Vliet betreurt het trou wens dat het zover is moeten ko men. Het had volgens hem an ders gekund. De kwekers en ex porteurs die niet in beroep zijn gegaan of geen bezwaar hebben aangetekend slaan de plank in ieder geval flink mis. Zij krygen hen centen niet rneerteiug. bevorderen is volgens het pro gramma voor Wassenaar de aan leg van RW 11 (de verbinding tus sen RW 44 en de RW Den Haag- Utrecht via Alphen van belang. Het CDA vindt het gewenst dat ook de eigen gemeente met een verkeerscirculatieplan komt. Ter beveiliging van woonwijken (verkeersluwmaken) willen de christen-democraten meer Om het milieuvriendelijk toerisme te bevorderen stelt het CDA zich achter verbetering van het regi onale fietspadennet. Voorrang moet dan echter gegeven worden aan de aanleg van fietspaden die ook het forensenverkeer ten goede komen, zo valt in het pro gramma te lezen. De aanleg van een fietspad in de richting Leiden vindt het CDA urgent omdat fiet sers op de straatweg aan te veel gevaar bloot staan. LEIDEN - Geboren: Simone E., dv S Weeda en K van der Plas; Eelkje M., dv B. de Mooij en F. J. Ravensbergen; Sukhbir, zv J. Singh en K. S Gorava; Franciscus G., zv G. M. C. van Maren en J. H. Meijlink; Tamara, dv J W. J. Mes man en M. J Meijer; Gregory M. P., zv M. Horsmanen L. C Calafat; Fabian,zv J. J. Guldemond en J Mostert, Elisabeth P.. dv L. R. van Rijn en Y E. J. de Wolf; Marinus C., zv A. C. J. van Ruiten en A. P S. Baak; W O. Go, zv T. K Go en A W. S van den Heuvel; Ida M,, dv J. J. Strijd en J. Voshol; Jolijn, dv P. Snljer en S W. Heemskerk; Diane J., dv A. J. Sehlag- wein en J. Hillebrand; Arjan, zv W J Kuijper en J. Tolman; Johannes C., zv J C. Pet en D W Bleiji; Mariska. dv I. Boom en M. van der Weijden; Sabine G. M., dv A. N H. J Wysman en G. I J Borst; Leenderl P.. zv L. Oldenhage en C. W. van der Plas; Chantal, dv C. Ouwe hand en M J. Hozee; Laurens D., zv W. M. Muijs van de Moer en E. van Zijder- veldt; Frans W., zv F J. F. M. de Nerée tot Babbarich en J. V Dumas; Suzanne, dv J. P. G Zandvliet en Y. M. de Looze; Carina L., dv H. H. Bos en J. W. Nust; Ramon, zv W. A C Prink en A. M P van Dorp: Cornelia P. M..dv J Hofman en P. M. Riemens; Renate. dv W M. Guijt en M. de Jong; Antoinette, dv H. Zuidijk en M J van Hove; Geert K W.,zvC J van Kuijen en G A. Leenen; Nizaar, zv W Thierens en K Stephan; Izaak A zv I. Schaddee en G J E. de Zeeuw. Nicole L dv A J Thirkeltlc en C. A. Banfield; Anthony C., zv A. J. Thirkettle en C. A. DEN HAAG/SASSENHEIM-"Na tuurlijk hebben we die woningen niet nodig voor onze volkshuis vesting. De woningnood wordt er niet door opgelost. Maar het ge bied kan de gemeente zo recht streeks enkele tonnen opbren gen. En die kunnen we voor an dere voorzieningen goed gebrui ken. Aldus probeerde de Sassenheimse burgemeester Kret gisteren in het Haagse Provinciehuis de be zwaren te weerleggen, die zowel omwonenden als de Provinciale Planologische Commssie hebben tegen de bouw van vier luxe wo ningen op het terrein van het voor malige zwembad in Sassen- heim-Noord. Hij deed dit tijdens een hoorzitting, waarop indie ners van bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan 'Noord' een toelichting konden geven aan Gedeputeerde Staten, die het be stemmingsplan kunnen goed- of afkeuren. Aanwezig waren o. a. de gedeputeerden Buysert en Borgman. Het terrein van het voormalige zwembad heeft inmiddels voor omwonenden de fiinctie van re creatief gebied, terwijl de PPC meent dat door de bouw van de woningen waardevolle beplan ting verloren zal gaan en het aan eengesloten groen, aansluitend op de buitenplaats Ter Leede zal worden doorbroken. Kret bena drukte gisteren dat de woning bouw ten opzichte van de vroe gere situatie in feite geen achter uitgang is, omdat de bouw uitslui tend plaats zal grijpen op het ge deelte van het zwembad dat vroe ger door een schutting was om heind. De woningbouw zal vol gens B en W van Sassenheim zo danig plaats hebben dat de aanwe zige groenvoorzieningen ge spaard blijven. Overigens meen de Kret dat de wijkbewoners eigenlijk geen reden tot klagen hebben, want "hun wijk baadt in weelde, in verschillende opzich- Spreekrecht Het CDA, dat zegt een goede ver standhouding en samenwerking met andere in de gemeenteraad vertegenwoordigde politieke partijen na te streven, wil dat de inwoners van de gemeente meer bij het bestuur betrokken raken. De gedachten gaan hierbij uit naar het voorleggen van alle be langrijke plannen mèt de alterna tieven daarvan (zodat prijs en ge volg vergeleken kunnen worden) aan de burgers, naar functionele commissies (met niet-raadsle- den), spreekrecht voor de pu blieke tribune en het periodiek uitgeven van een huis-aan-huis gemeenteblad. Ter bevordering van het contact tussen de burgers en de politie wil het CDA dan na gegaan wordt of er weer "wijk agenten" kunnen worden aange steld. Financieel gezien wil de partij geen Banfield; Franciscus M., zv F. de Weger en M I. D. Mulder; Eelco G., zvT. Zijlstra en L. Pruntel; Leendert. zv R. C. J van Maanen en M. J. Kuijper; Ruben J., zv J A M. van den Berg en A. J. Koppier; Marlijn E., zv B J. Botter en S. Haase; Debora, dv H. G. A Clement en J Tel- nekes; Maikel G.. zv G. Blote en J Fi- larski; Angela G dv G. A. Pasma en J. M in t Veld Overleden; A. J. Rumbrink (1900), geh. gew. met T. J. Alkemade; R. Clignett (1898), geh. gew. met H. Eerdmans; E. van Veen (1913), geh. gew. met A. Hol lebeek; L, D. van der Ben (1918), M J Visser (1906); W H. de Hollander (1902); E. Neumann (1910), geh. met I E. Ie Febre; A. de Ruiter (1898): A J Neumann (1942); J. M Blok (1920). B de Kort (1887); P. van der Plas (1908): C van Waveren (1902); W J. Boersma (1894); J Rietkerken (1907); M. Stikkelorum (1897); J Petit (1910); E P Bakels (1909); J. Toet (1917); F Mol (1908); A Schouten (1006); 1 Wirii 118Mk W Jansen (19 M. P. S. van Velzen 1892), geh gew met M. H. Wyling; L. Buijn (1916); P. A. War merdam (1897); P Slump (1931); J T Goossen (1913); G. van Zoonen (1919), geh met P. Voorthuijsen; V. F Thenu (1910). Getrouwd: M. Moussaoui en A. Pracht; J M Heslinga en M. M. G SehofTelaar; M J. Helfensteijn en H C Landwehr. K P Hazenoot en L. Dool; E. Snelders en O. S. C. Faas; J. Benning en M. C. van Swieten. Kret. "geen oplossing woning nood". ten". Ook voor de minder luxu euze wijk aan de andere kant van de provinciale weg kan het ter rein van het vroegere zwembad volgens de burgemeester geen functie hebben, omdat deze weg steeds drukker zal worden als het verkeer straks uit de dorpskom zal worden geweerd. Bewoners van de Nachtegaallaan hebben bezwaar tegen de aanleg van een particulierzwembad ach ter hun woningen door de heer Lestrade, direc teur van een Sas senheims bedrijf met 250 werkne mers. Lestrade liet zijn raadsman gisteren uitgebreid de bouw van dit bad verdedigen, waartegen B en W geen bezwaar hebben. Op zyn beurt protesteerde Lestrade ook tegen het bestemmingsplan, waar het de bouw van een labora torium bij zijn huis onmogelijk maakte. Zijn raadsman voerde o m. aan dat Lestrade dit laborato rium nodig heeft in verband met "enkele geheime opdrachten''. voortdurende aanzienlijke groei van de reserves. "Er moet niet worden geaarzeld de reserves aan te spreken", aldus het CDA. Natuurbescherming Wat de natuurbescherming betreft meent het CDA dat de gemeente natuurgebieden die door parti culieren worden afgestoten, moet aankopen om ze te behouden en in te richten voor dagrecreatie Binnen deze gebieden zouden zelfs kleine natuurreservaten ge schapen kunnen worden, zo denkt het CDA. Bevordering van de openluchtre creatie vinden de confessionelen nauwelijks meer nodig omdat er volgens hen al genoeg geboden wordt (Duinrell. Duindigt, Die renpark). Ook wil het CDA voor zichtigheid bij het scheppen van meer parkeergelegenheid "om dat sommige terreinen reeds aan een maximale recreatiedruk blootstaan". Onderwijssysteem met een veranderd onderwijssys teem voor de deur wordt het vol gens het CDA noodzakelijk dat er een degelijke onderwijsbegelei ding komt. Omder het hoofdstuk welzijn dringt het CDA aan op een vierjarig welzijnsplan, mo gelijkheden in de recreatieve sfeer voor werkende jongeren en de stichting van een sociaal- cultureel centrum. Verder wil het CDA dat zo gauw mogelijk een verbetering of vernieuwing van het zwembad plaatsvindt. ZOETERWOUDE-Geboren. Monica M. A dv C J N. J Berg en J. H M. den Eisen: Femke H W dv J R A M. NienhuisenJ W Knkke, Simone, dvT J van der Zeeuw en M. A. J. Wilhelm; Sjors P. N zv H M. Loomans en E J. M van der Krogt: Mathieu. zv A J M. de Rooij en M. B H. Droog, Wendy M., dv F J la Lau en G. de Jong; Niels, jv T J Vierling en J. C. M. van der Krogt: Matt- hijs H zv L. T van der Hoeven en H J. M. van Marwijk; Christiaan P., zv P J J van Gent en J. J. M. Rietveld. Overleden: J. Zwetsloot (82); C. M. van Bohemen (88). Getrouwd: A. Delfos en M T van der Meer; J W M Mooyman en C. M. T, Ver stegen. J. A. M. de Boer en L. M. Ver- Ondertrouwd: G. C. Vink en M. Stoof; G C van den Hoorn en J T van Teijlingen.- A. de Koning en M C Vervoorn; S. P. de Groot en J. A M. Zandbergen. WARMOND - Overleden: J. J. van der Reijden (1893); C Keyzer (1893); J. H L. Henkes(1903); J w Selicr<i888) Getrouwd H. H J Haverkort en C. C. P. van der Drift; A J P Mooijman en C. M. van Rijn. F N M. Bierhuis en M P. W. Koek, J F M. Kerkvliet en Y. Schouten. C J Visbeen en P J M. van der Meer. Ondertrouwd: J C. van Es en E. A J M vanWinsen; J.T B van der Zwet en E T M. Diemei; E. H. van Hoon en L M de Winter. LEIDEN - Op Breestraat 140 is sinds zaterdag nieuw gevestigd optiek/adviescentrum 'Look' van het echtpaar Barendregt. Voor heen was hier gevestigd "Le jar- Ook sprak hij zijn zorg uit over de klappen die in het onderwijs zul len gaan vallen. De Leidse uni versiteit heeft aangekondigd per jaar 50 miljoen gulden aan huis vesting te willen besteden. Van Dam zei echter te verwachten dat de bezuinigingen bij het onder wijs vooral in de bouw zullen gaan vallen wat dan ook zijn ge volgen voor de werkgelegenheid in Leiden zal hebben. Hij drong er bij het NW op aan, alert te blijven in deze zaken. De voorzitter van het NW, de heer Bloem, gaf Van Dam vervolgens de raad mee zijn poot de ko mende tijd goed sti jf te houden. Binnen de afdeling zal binnenkort een studie worden gemaakt naar de mogelijkheden om te komen tot één gebouw waarin dan alle vakbondsactiviteiten worden gebundeld. Hiertoe werd gister avond besloten. din exotique" van C E. Neute boom. Bijzonder aan de nieuwe zaak is de combinatie van optiek met gezichtsbehandeling en ad viezen daarvoor. Het gaat met name om de aanpassing van de makeup aan de nieuwe bril, me vrouw Barendregt neemt dit ge deelte voor haar rekening. Boven de winkel is het atelier, dat open is; de klant kan meelopen en zien hoe zijn bril of contactlenzen ge maakt worden. Financieringsmaatschappij Vola verhuist deze maand naar het pand Pluimgras 23. Het onder komen aan de Hogewoerd was na driejaar te klein voor het bedrijf geworden. De Leidse horeca-installateur Schoondergang gaat binnenkort verhuizen van de Lange Mare naar de Grote Polder in Zoeter- woude. Dit is noodzakelijk ge worden door de groei die het be drijf doormaakt. De ruimte aan de Lange Mgre werd cp den duur te klein. In Zoeterwoude is nu een nieuwe vestiging verrezen met een showruimte van 800 vierkante meter. In juni hoopt het bedrijf op orde le zijn. Voorschotense bromfietser zwaar gewond LEIDEN - Een zestienjarige inwo ner van Voorschoten is gister middag zwaar gewond overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis als gevolg van een aan rijding met zijn brommer. Op het kruispunt Vijfmeilaan-Sweel- incklaan verleende de bromfiet ser geen voorrang aan een van rechts komende personenwagen, die werd bestuurd door een in woner van Leiden. Bij de aanrij ding die volgde, werd de brom fiets totaal vernield en raakte de Voorschotenaar zwaar gewond. de Marnixstraat. De man bleek verantwoordelijk te zijn voor zo'n twaalftal inbraken in tuinhuisjes van het complex "Ons Buiten" in Leiden-Noord en voor een groot aantal pogingen tot diefstal. Bij de man thuis is een grote hoe veelheid gestolen goederen aan getroffen, onder meer gereed schappen, etenswaren en dran ken. Ook buiten Leiden schijnt de inwoner van Rijpwetering diefstallen te hebben gepleegd, voornamelijk in woonboten en jachten. Inmiddels heeft de in breker bekend en is hij vanmor gen voor de officier van justitie geleid. De waarde van het gesto- lene, voor zover op dit moment bekend, bedraagt ruim 20.000 gulden. WASSENAAR - Het Wassenaarse CDA maakt zich ernstige zorgen over het constant hoge aantal woningzoekenden en gezinnen dat niet goed gehuisvest is. De confessionelen dringen er in hun verkiezingsprogramma dan ook op aan dat de twee grote geplande bouwprojecten ("de Spinbaan" en het plan "Ter Weer") zo spoe dig mogelijk worden uitgevoerd. "Het is te betreuren dat de uitvoe ring van deze projecten veel te lang op zich heelt laten wachten" zo meent het CDA. De partij wil dat het toekomstige beleid zich richt op kleinere voor woning bouw geschikte open ruimten. Gedacht wordt hierbij aan spoe dige bebouwing in het Van Pola- nenpark en aan de grond waarop nu nog de noodgebouwen van het St. Adelbertcollege staan. Verder vinden de opstellers van het pro gramma dat ruime aandacht be steed moet worden aan de reno vatie van het oude woningbe stand. V erkeerssituatie Uitgebreid gaat het christelijke samenwerkingsverband in op de verkeerssituatie. Het uitgangs punt daarbij is dat het door gaande verkeer zo veel mogelijk buiten de kom wordt gehouden. Het CDA dringt aan op een spoe dige aanleg van de provinciale weg S4 van Katwijk naar RW 44 bij de Haagsche Schouw. Om de doorstroming van het verkeer te Stadspolder- molen gerestaureerd LEIDEN - Wethouder Waal zal op de zesde Nationale Molendag, a.s. zaterdag 13 mei, 's ochtends om 11 uur de eerste handeling ver richten voor de restauratie van de Stadspoldermolen aan de Slaaghsloot. Deze molen staat westelijk van de Gooimeerlaan. de winkel'

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15