Lady Service de 'schoonste fleurop speciaal [speciaal voor moederdag Kousenhuis Gejo Toundation TJoetiek L> loemenniagazijn ,,De Anjelier" LEKX bloemen-planten centrum hogewaard 108 koudekerk tel. 2961 W. P. Hartwijk Grote merken tegen compacte moederdag p Lewenstein Lr V1 Husqvarna 289,- 1 599,- PAGINA 15 Of het nu voor Ma - Moe - Oma - Opoe - Grootje of Grootmoeder is kousen kunnen wij voor hen verzorgen Haarlemmerstraat 8, Leiden. In 1970 hadden veel leden Amerikaanse joodse gemeenschap en hun politieke vrienden besloten het staatsbezoek van Pompidou de Verenigde Staten te boycot ten uit portest tegen zijn recente verkoop van meer dan honderd Mi- rage straaljagers aan Libië. Kort na Pompidou's aankomst hoorde ik dat noch gouverneur Nelson Roc kefeller noch burgemeester John Lindsay hem officieel zou begroe ten in New York of aanwezig zou zijn bij het diner te zijner ere in het Waldorf-Astoria Hotel op de laatste avond van zijn bezoek. Ik wist vol ledig hoe zwaar de joodse stemmen in New York tellen, maar zoals ik tegen Bob Haldeman zei, "Het is volkomen schijnheilig Pompidou zo te behandelen terwijl ze kwij lend achter Kosygin aanliepen toen die daar was - en hij is de directe oorzaak van dit hele verrekte pro bleem". En tegen Kissinger zei ik: "Ik beschouw dit als onverant woordelijk gedrag tegenover een officiële gast van de Verenigde Sta ten en ik duld dat niet. Ook niet dat de mensen denken dat het wat voor effect ook op mij heeft" dagen in Washington vlo gen de Pompidous via Cape Ken nedy en San Francisco naar Chi cago. Daar breaken obsceniteiten schreeuwende demonstranten door de politieafzetting heen en drongen zij op naar het gezelschap van Pompidou. Mevrouw Pom pidou was geschokt en Bas Mos- bacher, onze chef protocol, vertelde me dat zij de volgende ochtend naar Parijs zou terugkeren. Ik zei Mos- bacher. "Het kan me niet schelen wat je ervoor doen moet, maar ik zil niet dat ze vertrekt". Ik besloot naar New York te vliegen en er het diner bij te wonen waar Rockefeller en Lindsay niet wilden verschijnen. Mijn aanwezigheid een dramatische verrassing en niets wat ik door de jaren heen te gen hem had gezegd heeft zoveel bijgedragen om Pompidou's vriendschap en medewerking te als dit gebaar. Voor moeder en a.s. moeder een grote kollektie: Dusters - nachthemden - luxe lingerie - badpakken - bikini's - badjasjes - T-shirts Nieuwsteeg 37, Leiden. Telefoon 071-140728 (Bij het Van der Werffpark). Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 9-17 uur; donderdagavond koopavond. VOOR AL UW BLOEMWERKEN EN KAMERPLANTEN Haarlemmerstraat 257, hoek Pelikaanstr. - Leiden -Tel. 071-123166, b.g.g. 134621 '-Enorme sortering bloeiende groene en bonte kamerplanten, vele soorten snij bloemen en bloemstukken. •••MM Nwe. Beestenmarkt 7-11, Leiden Tel. 126627 Noordbuurtseweg 15. Zoeterwoude. Tel, 1638. s" Eisenhower Bij Naaimachinecentrum Benning Steenstraat 12-12a, Leiden gebeurd. „Het Venezolaanse volk heeft zolang geen vrijheid gekend, dat het zich krachtiger pleegt uit te drukken dan wellicht nodig is,zei hij. „Met onze nieuwe regering willen we niets doen wat kan wor den uitgelegd als onderdrukking van de vrijheid." „Als uw nieuwe regering niet de moed en het gezond verstand heeft om een bende als deze op het vlieg veld onder de duim te houden, dan zal er spoedig geen vrijheid meer zijn voor wie dan ook in Venezue la," antwoordde ik. Toen we Caracas binnenreden, vloog een stortvloed van stenen op ons af en een menigte rende uit de zijstraten tevoorschijn. Onze chauf feur gaf volgas en we kwamen er door. Even verderop was er een stevige, muur van voertuigen opgeworpen, van het voetpad tot de vluchtstrook in het midden van de weg. We stop ten. Even leek er niets aan de hand. Toen zei Sherwood: „Daar komen kwamen op- s op onze auto afrennen. Ons ezolaanse motorescorte EQ Tvpe Nelson Type Nelson Eenvoudige zig-zag van 365,- dween spoorloos. Onze enige be ll scherming waren de twaalf moedi- ilge geheime dienstagenten die er I een bovenmenselijke taak aan I hadden de bende tegen te houden. HWe realiseerden ons dat we hele-' Idl I ZIQ~Z3Qraal alleen waren toen de eerste Type Uayser „gateen een raam van de auto raakte, vrije arm automaat type 2761 van 849,- nu 749,- Dus 100,- moederdag voordeel en een luxe doos garen kado Dus 76,- moederdagvoordeel Universele populaire zigzag-naaimachine met 3 naaldstanden: knoopsgaten maken het inzetten van ritssluitingen knopen aanzetten rechtstikken en zigzag naaien verlichting direct boven de naald ivoorkleurig, fraaie kassette Vlakke machine Pfaft: met dezelfde mogelijlzu£ zon schurk met een ijzeren van 499 - »af op de auto afkomen. Hij keek strak aan toen hij op het raam AA Q ?on te slaan- Het glas hield het, PU ar rondvliegende splinters trof- Dus 50,- moederdagvoord Walter.s aan z'jn mond. Shcr Levering van Anker - Elna - Pfaff - Husqvarna - Singer - Lewenstein - Bernina j Moederdag kado Bij iédere machine boven 289,"- een naaimand met inhoud kado ik kregen er allebei r tegen het gezicht. Opeens be de auto te bewegen en het idee wc op de een of andere manier vrijgekomen luchtte me op. j zag ik dat de menigte de auto 1 en weer duwde - elke keer iel tiek was om een auto om te gooien en dan in brand te steken. Ik denk dat we op dat moment voor het eerst ons ervan bewust waren dat we best gedood zouden kunnen worden. Mijn eerste gedachte ging uit naar Pat. Ik keek door de achter ruit en zag tot mijn opluchting dat de meute zich op ons concentreer de en haar auto over het hoofd zag. Plotseling trok Sherwood zijn re volver en zei. „Laten we een stel van die klootzakken te pakken ne men." Ik gaf hem opdracht niet te schieten. Als er een schot zou vallen zou de menigte helemaal buiten zinnen raken en dat zou ons einde betekenen. Ten langen leste slaagde de vrachtwagen met de pers voor ons erin door de warboel heen te bre ken, over de vluchtheuvel te rijden en weg te komen in de andere rich ting. Onze chauffeur scheurde er achter aan. Ik was geweldig opge lucht toen ik zag dat Pats auto vlak achter ons zat. De volgende ochtend drongen de leden van de junta er up aan dat ik de lunch bijwoonde die zij voor mij hadden gepland. Van het moment af dat zij bij de ambassade arriveer den om me te begeleiden merkte ik dat ik niet bang hoefde te zijn. Het leek wel alsof ze gekomen waren om de oorlog te verklaren, in plaats van me mee uit lunchen te nemen. Overal waren tanks, jeeps en pant serwagens. Twaalf vrachtwagens vol soldaten reden met ons mee Zelfs bij het eten was aan alles ge dacht; een ander bedrijf had de lunch moeten verzorgen om te voorkomen dat daarmee geknoeid kon worden. Na de lunch werden we naar onze auto gebracht. De limousine waar ik in reed met de voorlopige presi dent was een rijdend wapenarse naal. De vloer lag bezaaid met ma chinegeweren. revolvers, geweren, traangasgranaten en munitiegor dels. voor onze voeten was er nau welijks plaats. De paar burgers die ik zag hielden een zakdoek tegen het gezicht. Eerst dacht ik dat het een teken van protest was, maar toen ik zag dat de politic gasmas kers droeg, besefte ik dat het hele gebied met traangas was schoon- geveegd.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13