Lr Disfunctioneren en dansen bij 'Bakuba' kzxbb Trijfel rsj y HET RODE OOG Van alles wat in LAK-salon Scene Stealer MAANDAG 8 MEI 1978 Mystificatie "Anne Frank leeft nog steeds, maar ze is nu een Palestijnse". Deze vergelijking in het gasten boek van het Anne-Frank-Huis zal niet in alle joodse kringen even hartelijk ontvangen wor den, maar ze is tegenover Anne Frank in ieder geval positiever dan bijvoorbeeld de postcode- kaart, gericht aan het Anne Sa rah Frank huis, die onlangs bin nenkwam van een anonymus die zich nog herinnerde dat jodinnen tijdens de bezetting om elk mis verstand te voorkomen de naam Sarah aan hun eigen namen moesten toevoegen (in werkelijk heid heette ze overigens Annélies Marie Frank). Op die postcodekaart de (En gelse) tekst: "Help ons alsjeblieft de grootste joodse leugen te ontmaskeren. Help ons alsjeblieft de waarheid te verspreiden bestel exemplaren van "de mystificatie van de 20e eeuw". Daaronder de tekening van een vetzuchtigesigaren paf fende jood die zegt: "Ik werd zes keer vergast, nee acht keer, nee tien keer, nee... en zoals ik zijn er nog 5.999.999" Dialogen Er zijn twee dingen die de ex- en neo-nazi's ons voortdurend pogen diets te maken: "Er zijn geen 6 miljoen joden vermoord maar hooguit 300.000 en het dagboek van Anne Frank is een vervalsing" .Zo staat er in een van oorsprong Engels pamflet dat in het Nederlands stierven er werkelijk zes miljoen?" heet (let vooral op het woord "stierven"): "De waarheid over het dagboek van Anne Frank kwam voor het eerst in 1959 in de openbaarheid door het Zweedse dagblad Fria Ord",dat vaststelde dat de joodse romanschrijver Meyer Levin de dialoog van het dagboek geschre ven had en een rechtszaak tegen Otto Frank aangespannen had, Boer Klim waarin hij betaling voor zijn werk eiste. Een opmerkens waardige beslissing van de hoge raad in New York bevestigd deze zienswijze, want de bekende Amerikaans-Joodse schrijver Meyer Levin werd een bedrag van 50.000 dollar toegekend, dat de vader van Anne Frank hem als honorarium voor zijn werk aan het dagboek moest betalen. De heer Frank heeft zijn rasgenoot Meyer Levin in Zwitserland be loofd hem maar liefst 50.000 dol lar te betalen, omdat hij diens dialoog ongewijzigd in het dag boek "geplant" had,alsof deze het geestelijk eigendom van zijn dochter was" Bedrog Gemeld wordt verder dat die be slissing later door de rechter van onderzoek ongedaan was ge maakt, omdat de schade niet be wezen was op de wijze die de wet vereiste, en de schrijver van het pamflet vervolgt dan: Dit is slechts een oedrog in een hele reeks bedriegerijen die alle worden gepleegd om de wille van de "offer"-legende en de sage van de zes miljoen" De schaamteloze wijze waarop dit "vermeende" bedrog via puur bedrog aan de kaak wordt ge steld is kenmerkend voor de men taliteit van het neo-nazi-tuig Ieder normaal mens moet na het voorgaande denken dal deze Meyer Levin de dialogen in "Het Achterhuis" ofte wel het dagboek van Anne Frank heeft geschreven. Niet dat er zoveel dialoog in staat, maar over dat probleem leest iedereen natuur lijk heen. Het punt is eenvoudig dat Otto Frank de schrijver Meyer Levin gevraagd heeft een toneelstuk uit het dagboek van Anne Frank samen te stellen. Meyer Levin kwam niet tot een bevredigend resultaat, waarna de opdracht of het verzoek over ging naar het echtpaar Hackett en Goodrich, dat al veel films cenario's gemaakt had en voor The Diary of Anne Frank de Pul- litzer Prijs kreeg. Meyer levin voelde zich kennelijk benadeeld en eiste een schadevergoeding maar met het oorspronkelijke dagboek heeft dat natuurlijk geen ene moer te maken. Schofte rig bedrog dus van mr. Richard Harwood (een pseudoniem), dat desalniettemin door de verte genwoordiger van Saoedi-Arabië in de Verenigde Naties, de heer Baroodygebruikt werd ineen be toog dat het dagboek van Anne Frank evenzeer fictie was als de fictie dat god Palestina aan de joden had geschonken. Baroody herhaalde het hele verhaal van mr. Harwood (die hij aanduidde als "een specialist in politieke kwesties van de tweede wereld oorlog"), inclusief de conclusie dat "negentig procent van de zo genaamde dialogen in het dag boek geschreven waren door een zekere meneer Levïne". De vol gende dag was het niet de Neder landse vertegenwoordiger bij de VN, maar de Engelse ambassa deur Richard, die er een beris pende maar nogal vage en be leefde opmerking over maakte. AVDgtfero H er MOMSTÉrRJOfOe ZIEN .-re lokkboavsarw/v LEIDEN - Je denkt, dat je alles zo langzamerhand wel hebt gezien. Maar dan kom je op zaterdag avond in het LAK-theater en dan gebeurt er iets, wat je volstrekt voor onmogelijk had gehouden. Er gebeurt namelijk helemaal NIETS. In de theateraankondi ging stond een voorstelling van het Surinaams vormingstheater „Bakuba" dat het disfunctione ren van grote aantallen Suri naamse jongeren in de Randstad ter discussie wilde stellen, met als hoofdfiguur Ronald Tevre den. Tevreden zou met behulp van de aanwezige toeschouwers Verwoede pogingen,' onderne men om uit zijn vicieuze ghet- tobestaan te ontsnappen. Als plaats van handeling was geko zen voor de discotheek "Freko's Place. "De tent van de zwarten" Die theateraankondiging mag toch beslist veelbelovend ge noemd worden. Wat gebeurde er echter zaterdag avond? Niet om kwart over acht, maar om half negen stond een speler van "Bakuba" achter een surrogaat-discotheek op ver schillende snelheden een aantal langspeelplaten te draaien het publiek uitnodigend te dansen en wat aan de, op het toneel ge bouwde, bar te gaan drinken, te gen betaling natuurlijk. Leuk van die jongens, denk je in je on schuld. Even afwachten, maar dan gaat het zo wel beginnen Toen om kwart voor negen een an dere disc-jokey voor de vijfde maal herhaalde "You are in Freko's Place, de tent van de zwartjes, have u drink, take a blow", werd ik toch wat arg wanend. Om half tien besloot ik voorzichtig te informeren, wan neer er iets zou gebeuren. De lei ding van het vormingstheater zat op dat moment doodgemoede reerd kip met saté in de kleedka mer te eten. "Wanneer gaat het beginnen?", vroeg ik voorzichtig, je weet tenslotte maar nooit. Het bleek al begonnen en er zou geen verandering optreden, werd meegedeeld. "Maar je kunt men sen toch geen zes gulden laten be talen met het recht zichzelf te vermaken.", wierp ik tegen. *Wij willen ontregelen, disfunc tioneren," werd steeds maar her haald en gewezen werd ook op een aantal toeschouwers dat werkelijk aan het swingen was. Ik ben toen een tijdje auto's gaan tellen op het Levendaal. Om half elf weer naar boven. Maar er was nog steeds niets veranderd. Er werden wel twee grote luidspre kerboxen naaf boven gedragen. Wellicht om het disfunctioneren te disfunctioneren. Volledig "ge disfunctioneerd" heb ik vervol gens het LAK-theater verlaten. "This is Freko's place, take a blow" hoorde ik nog, terwijl de lift zich een weg naar beneden zocht. BERT KOEKEBAKKER töüss cotVHens METZDSUM 'als éém haas. het weer; dat" knjollëw uëkkër zdn. a abocxj> cjeepr AaJtnoopp op te Eeuwige VEAijEM A^AJOLD, lAiAAjAieee imAS DC ZCCjEAlAA/H pb aanvaai^ pee twdeaj Toe/o De ME/Mse/vj dat Scazr I/RA^EAI be^OM. AIEAJ m S.TELA£A^ AlfU. De avonturen van Jommeke 1 pak spaghetti, 2 bouillontabletten, 1 Va liter water, 2 uien, 1 paprika, 40 g. boter, 250 g. mager gehakt, 1 klein blikje toma tenpuree, aroma- zout, zout, tijm, 20 g. boter, 100 g. oude kaas. Kook de spaghetti gaar volgens ge bruiksaanwijzing op het pak in een open nauwe pan met veel kokend water en de bouillontabletten. Was de uien en de zaad en zaad lijsten ontdane pap rika en snijd ze klein. Laat in een braadpan de boter smelten en lichtbruin worden. Fruit eerst de kleingesnipperde lichtbruin en doe daarna de ge neden paprika erbij. Roer het gehakt met vork erdoor, zo lang totdat het grijs van kleur ziet en uit elkaar valt en voeg de tomatenpuree toe. Neem ca. 2 juslepels bouillon uit de pan van de spaghetti en voeg deze aan het sausje toe totdat het goed van dikte is. Voeg naar smaak kruierij toe. Spoel de paghetti wanneer hij gaar is met koud water in een vergiet n warm hem in dezelfde pan weer op met een klontje bo ter. Leg de spaghetti op een schaal, maak in het midden een kuiltje en giet hierin het sausje. Strooi tenslotte de geraspte kaas erover. Houd de schotel warm daar het gerecht snel af koelt. leiden - Traditiegetrouw werd gisteravond in het theater aan het Levendaal de "LAK-Salon" gehouden, waarbij de presenta tie van alle activiteiten op ge bied van toneel, muziek, dans, zang en pantomime centraal staat. Tevens werd in de foyer een tentoonstelling georganis- serd van eigen werk, gemaakt in de BK-cursussen en door de foto-sectie van het LAK. Vanaf het middaguur kon men al in het LAK-theater terecht, waar de video-film "Kink" doorlopend werd vertoond. Naast allerlei creativiteitsmo- gelijkheden en de videofilm kon men wat later naar het LAK-kindertheater "Jonge, Jonge, Wat 'n Meid" kijken, 's Avonds had er een veelheid van activiteiten plaats, waardoor de bezoeker een ruim beeld kreeg van de diverse secties binnen het LAK. ''Collegium Musicum" presen teerde zich tijdens deze LAK- Salon, alsmede de clowns de "Lakonini's, die tussen de af zonderlijke onderdelen door korte humoristische fragmen ten opvoerden. Voorts was er een fragment uit de toneelproduktie "De Uitvin ding van Wals", v tot de verbeelding sprekende verleidinsscène voorkwam. Wolly maakte van zijn onder deel "soulballet" haast een 'openbare les", zo enthousiast was hij bezig. "LESKO" (Het Leids Studenten Kamer Or kest) zorgde voor een wat ern stiger tegenhanger, in dit totaal gebeuren, terwijl ook de pan- tominegroep van het LAK zich presenteerde. Just Vink is bijzonder actief bij de LAK-cursus. toneel. Gister avond nam hij in een zeer goed bezet LAK-theater enige korte fragmenten van het toneel als dramatische kunstuiting door met het publiek. Voor de LAK-Salon blijkt een steeds grotere belangstelling te bestaan, niet in de laatste plaats veroorzaakt door de foto's, wandkleden, tekeningen, e.d. aan de muren, die expressies van even zovele secties verte genwoordigen. Ook deze LAK-Salon werd weer geken merkt door een zeer aparte sfeer. De greep "Lekker Fris" zorgde aan het eind van de avond voor wat swingende mu ziek. BK. 'Ars' gaat exposeren Agenda tcCA li leuias. - Uit Wageningen komt het ver heugende bericht, dat de daar heerschende meikeverplaag be gint te verminderen. Langs den Wageningschen berg hebben de boomen veel geleden, sommige zijn geheel kaal gevreten. Ge lukkig hebben de meikevers zich niet in zoo grooten getale doen gelden als gevreesd werdDe Be- t u we ech te r heeft er zeer veel last van gehad. Daar moesten de vruchlboomen het in sterke mate ontgelden. Algemeen hoopt men. dat het rijk een sub sidie zal toestaan, ten einde eindelijk van die vreeselijke plaag verlost te worden. - Zestig Noorweegsche studen ten zullen weldra naar Parijs vertrekken, om deel te nemen aan den zang- en muziekwed- strijd, die aldaar ter gelegen heid van de wereldtentoonstel ling zal plaats hebben. - Uil New York wordt bericht dat de bekende geweerfabri kant Remington hun betalingen hebben gestaakt. Het passief bedraagt 1 millioen dollars, het actief 4 millioen, die echter door het niel-betalen van Egypte en Mexico niet beschikbaar zijn. Vijftig jaar geleden - Het Italiaansche luchtschip >Italia" met generaal Nobile als gezagvoerder is Zondagmiddag te 1 uur in Kingsbay op Spits bergen aangekomen. De lan ding geschiedde vlot. De "Ita lia" was Zaterdagavond om half negen uit Vadsö vertrok ken. De weersomstandigheden worden overigens slechter en de tocht van Vadsö naar Kingsbay had plaats tijdens zeer slecht weer. De wind kwam evenwel uiteen gunstige richtingzoodat de reis er niet door werd ver traagd. De "Italia" heeft thans drie etappes afgelegd: eerst naar Stolp, ten Westen van Danzig bij de Oostzee, daarna van Stolp naar Vadso in Noor wegen en thans van Vadsö naar Spitsbergen. Zooals bekend heeft generaal Nobile in Mei 1926, samen met Amundsen en Ellsworth, met het luchtschip "Norge" een tocht over de Noordpool gemaakt, eveneens vanuit Spitsbergen. Hij vloog toen naar Alaska. LEIDEN - Doordat een optreden in Tilburg niet doorging, trad de uit Engeland afkomstige groep "Scene Stealer" vrij onverwacht, gisteravond in het Leidse Volks huis voor het jongerencentrum "Stats" op. In het voorprog ramma werden eerst films ge draaid van Dr. Feelgood en Kevin Coyne, een band en een zanger, die allebei eerder in Leiden zijn opgetreden. De voornamelijk zeer jeugdige aanwezigen konden dus tevoren ongeveer weten, wat hen voor de aanvang van het optreden van "Scene Stealer" te wachten stond. De groep bestaat uit Stuart living (zang), Jimmy Irving (gita ren en zang), Bob Grimley (gita ren en zang), Norman Hicken (basgitaar en zang) en Tony Nor- ris (drums). Manager Dave Bette- ridge: "Wij proberen met "Scene Stealer" niet verder te borduren op de punk-rage, die Engeland en ook Nederland vrijwel volledig in z'n greep heeft. Wij trachten met vooral veel eigen nummers ons publiek te bereiken. Daartoe dient ook deze tournee door Ne derland". De groep verwacht overigens veel van deze tournee. Er komen nog concerten in Eindhoven, Gro ningen en Hilvarenbeek. Scene Stealer. "Het succes van ons op treden wordt in belangrijke mate bepaald door de interpretatie van onze muziek. Knight Regan die vroeger bij ons zat schrijft ook zeer verdienstelijke nummers. "Scene Stealer" begon gister avond in het Volkshuis met nummers als "I'm no angel", "Flyin", "High and Dry" en "Sunshine Brightley" om wat sfeer te maken. Van de (eerste) elpee "First Offence" werd even eens "Ballerina" gespeeld. Een onverwacht optreden van "Scene Stealer" in Leiden, dat duidelijk herkenbaar "10 CC", "The Eagles" en "Wings" tot haar favo rieten rekent. B.K. LEIDEN - De cursisten van "Ars Aemula Naturae", gaan hun werkstukken weer exposeren. Wegens het grote aantal cursisten is de expositie ditmaal in tweeén gesplitst. De eerste expositie duurt van 10 mei t/m 17 mei, de tweede van 20 mei t/m 27 mei. De openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 en van 19.30 tot 21.30 uur, zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.30 uur. I Van de door onze medewerker Louis Cornelisse geschreven re censie in de krant van zaterdag is de laatste regel verminkt afge drukt. Het slot van de kritiek op het mimetheater "Termiek" be hoorde aldus te luiden: Hoewel het een moedige onderneming van "Termiek" is moet men zich toch bedenken dat het er op de Theaterschool misschien wel leuk uitzag, maar dat het nu me- Leidsc bioscopen Lido 1: "Pastorale 1943". da. 2.30. 7.00 en 9.15 uur, zo. 2.30,4.45, 7.00 en 9.15 uur. al. Lido 2: "Snnokev and the bandit", da. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. zo ook 4.45. al. Lido 3: "Bilitis". da. 7.00 en 9.15 uur, ma en di. ook 2.30 uur. Kindermatinee: "Walt Disney tekenfilmfcstival", za. en woe. 2.30, zo. ook 4.45 uur. Studio: "Annie Hall", da. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur, 1G jr. Luxor "Looking for mr. Goodbar", da. 2.30,-7.00 en 9 kind", da. 1.30. 6.30 en 9.30 i Nachtvoorstelling: "Skyridei 12.30 uur. 16 jr. uur, al Euro 3 "The car", da. 2.00. 7.00 en 9.30 uur. zo. 4.30, 7.00 en 9.30 uur, za. en woe. 7.00 en 9.30 uur. 16 jr. Kindermatinee: "Kuifje en de zonne- Nachtvoorstelling: "Soldier Blue", za Can- 16 jr. "The adv i. 2.00, 4.30 ii s", da. 8.00 u 16 jr. llmg: "The birds", elen mc do. 8 30 uur, 16 jr. Kindermatinee: "Sjors en Sjimmie en de toverring", vr. za. en woe. 2.30 uur. zo. 2.00 en 4.15 uur Nachtvoor za. 11 30 Trianon: "Vakantiepe; nes-te gevolgen da. 2.30, uur, zo. ook 4.45 uur, al. Rex. "Sex-kazerne", da. beh.woe en 2.30. 7.00 en 9.15 uur.zo. ook 4 30 u 16 jr. Kindermatinee: "De fluit met de smurfen", woe. en za. 2.30 uur. Nachtvoorstelling: "Gabrièlle", vr. en Euro 4: "Mij name is nobody", da. 2.15 7.15 en 9.45 uur. zo. ook 4.45 uur, 12 jr. Nachtvoorstelling: "Perverse on schuld", za. 12.15 uur, 16 jr. derafdeling dagelijks van 14.00-19 00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Sint Elisabeth-ziekenhuis: e Klasse: Volwassenen dagelijks .van 14.00-14.45 uur en van 18.30-19.30 u il Kraamafdeling: dag van 11.15- 12.00 uur (alleen voor echtgenoot) van 15.00-16 00 uur en van 18 30-19.30 uur Laatste kwartier van middag- en avond bezoek babyshow. Kinderafdeling: dag. van 15.00-18.30 Klav Volwa 11.30 i: 16 jr. Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 uur tot woensdag 13.00 uur (Diacono- senhuis) en van vnjdag 13.00 uur tot za- teidag 13.00 uur Elisabeth-ziekenhuis.) Bezoekuren ziekenhuizen dagelijks van 1.15-12.00 uur en van 14.00-14.45 uur en an 18.30-19 30 uur. iraamafdeling: dag. van 1115 12 00uur alleen voor echtgenoot) van 15.00-16 00 iur en van 18.30-19.30 uur. Babyshow aatste kwartier van middag- en avond- Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten (behalve kinderen zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14 15-15.00 uur 18.30-19.30 uur VoQr de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor üluandag tlm vrijdug 1830-1S 45 uur Zaterdag en zondag 14 45 15 00 uur Bezoek aan ernstige pnfi en ten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderklimek: Dage Ijjks: 15.00-15.45 uur 18.30-19.00 uur. Bezoektijden kinderaJ'dehncj Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.00 uur Alphen aan den Rijn Rijnoord: leen 2e kla 11-11.30; 13.30- 14.15 en 18.30-19.30 uur 3e klas 13 30- 14.15 en 18 30-19.30 uur Kiuamafdeling 13.30-14.45 alleen oor echtgenoten 19- 20 uur. Kindei afdeling voor ouders 18.- Geluidshindei Schiphol

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 21