YTL mist tegen Ammerstol titel van groep A Forescate: van favoriet tot degradatiekandidaat Woubrugge „schenkt" TAYY afdelingsbeker Concurrent Bergambacht langszij Aad van Zeist: „Zo hoeft voor ons het bekertoernooi niet Nederlaag voor tennisteam uit Voorschoten Bergambacht pakt de laatste titelkans SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT AMMERSTOL - Evenals de voorgaande twee seizoenen dreigt VTL ook dit jaar de promotieboot, die de Vlietclub naar de vierde klasse van de KNVB moet voeren, te mis- LEIDEN - Randstad Sport Ladies is evenals vorig jaar dames kampioen van de (zondag)afdeling Leiden geworden. Gisteren be haalden de Voorschotense dames een 1-1 gelijkspel bij de enig overgebleven concurrente Iduna. Die wedstrijd werd gisteren on der grote belangstelling gespeeld. Randstad Sport had als rug gesteun het gegeven dat een gelijkspel al voldoende zou zijn voor de titel. Toch waren de Randstad-dames bepaald niet vrij van zenuwen, wat zich vooral in de tweede helft openbaarde door het missen van vele kansen. Iduna, met de wetenschap dat volle winst noodzakelijk was, stelde tegenover het betere veldspel van Rand stad Sport een enorme dosis vechtlust, wat vijf minuten voor rust resulteerde in eea treffer van Miriam Heemskerk. Een lange bal van de Iduna achterhoede werd door de verdediging van Randstad Sport slecht verwerkt, waarna Miriam Heemskerk de bal net kon intikken. Kort na rust bracht Henny Steensma beide ploegen weer op gelijke voet. Hoewel de Iduna-meisjes dapper bleven doorgaan, waren de beste kansen daarna voor Randstad Sport. Zo miste bijvoorbeeld Ellen Vlasveld tot drie maal toe een vrije kans. Vlak voor tijd werd de Randstad aanhang bijna nog onaangenaam ver rast, maar Iduna speelster Karin Kolleman lobte de bal net naast het Randstad-doel. Randstad Sport moet nu met Alkmania uitmaken wie er uit zal komen tegen zaterdagkampioene Alphia, met als inzet het alge meen Leids kampioenschap. Gisteren stonden ook de teams van Iduna/2 en SJC nog tegenover elkaar, een wedstrijd die door de meisjes van SJC met 2-1 werd gewonnen. De treffer van Iduna was afkomstig van de voet van Carmen Olthof. ZOETERWOUDE - TAVV heeft beslag gelegd op de zaterdagaf- delingsbeker. De club uit Ter Aar versloeg in de finale, die op het SJZ-terrein werd gespeeld Woubrugge met 2-1. TAW werd in dit treffen danig in de kaart gespeeld, door de twee eigen treffers, die Woubrugge produceerde. In de vierde mi nuut kon TAW aldus op een 1-0 voorsprong komen, toen Wou- brugge-goalie Remie van Veen een vrije schop van TAVV-links- achter Rien Koopman foutief verwerkte, waarna voorstopper Cor van Dorp zijn eigen doelman passeerde: 1-0. Woubrugge was duidelijk aange slagen door die goal, wat vooral zijn weerslag vond in de defensie, die nogal paniekerig te werk ging. Dat laatste werd eens te meer benadrukt door Woubrug- VALKENBURG - Een dag na de finales om de zaterdagaf- delingsbeker was Valken'68- secretaris Aad van Zeist nog altijd ontstemd over "de bela chelijke omstandigheden, waaronder die wedstrijden zijn verspeeld". "Tot twee keer toe had er in de krant ge staan, dat de wedstrijd om de derde en vierde plaats om twee uur zou beginnen, ter wijl de finale om vier uur zou aanvangen. Wij moesten voor de derde en vierde plaats spelen. Het gevolg was, dat onze spelers zich al om één uur in de Valken'68-kantine meldden. Toen moest ik de jongens zeggen, dat er pas om vijf uur begonnen zou wor den. Iets, wat ik pas donder dag van mijn secretaris had vernomen. Bij SJZ aangekomen, bleken er geen kleedkamers, ballen en vlaggen beschikbaar. Omdat er nog een toernooi bij die clu b werd gehouden en er nog een afseheidswedstrijd (ter ere van Sjaak van Slingerland red.) werd gespeeld. Pas om vijf voor vijf mochten we de kleedkamers in. Een absurde situatie, zeker, als nog be dacht wordt, dat de finale op het derde en de strijd om de derde en vierde plaats op het vierde veld werd gespeeld. Als een toernooi onder die omstandigheden gespeeld moet worden, dan hoeven ze dat voor mij niet meer te or ganiseren. De bond had ge woon een club aan moeten wijzen, die wel twee velden beschikbaar had. Zoals wij bijvoorbeeld. Een paar weken terug werd ik door bondsbe- sluurder Persoon benaderd of ik interesse had in het or ganiseren van die wedstrij den. Ik heb daar bevestigend op geantwoord. Het merk waardige is nu. dat we nooit meer wat van de bond hebben gehoord. Wij van Valken'68 zijn nu van plan bij de afde ling schriftelijk onze bezwa ren met betrekking tot dit ge beuren kenbaar te maken. We worden daarin gesteund door KRV. Ik heb afdelingsadmi nistrateur 2/an Steyn telefo nisch al van het een en ander op de hoogte gesteld. Cor van Steyn hierop: "Ik ben van mening, dat Van Zeist zulk een soort dingen niet bij de pers maar bij het afde lingsbestuur aanhangig moet maken. De bedoeling was, dat de finale op het hoofdveld zou worden gespeeld. Wat zich nu bij SJ Z heelt afgespeeld weet ik niet, ik ben daar niet bij geweest. Maar als deze zaak inderdaad schriftelijk aan hangig wordt gemaakt, zullen we deze kwestie onderzoe ken. Als mocht blijken dat er bij die organisatie bepaalde zaken foutief zijn verlopen, dan hebben we in ieder geval wat geleerd en zullen we dienovereenkomstig onze conclusies daaruit trekken" ge-libero Henny de Klerk, die zijn doelman opnieuw kansloos pas seerde: 2-0. Woubrugge probeerde hierna eni germate grip op het spel te krij gen, wat vooralsnog echter niet lukte. Het spel beeld zou zich na rust echter wijzigen. Woubrugge trok het initiatief naar zich toe. zette de TAW-defensie onder druk, waardoor die laatste lijn bedenkelijke fouten ging maken. Juist daardoor kreeg Woubrugge aantrekkelijke mogelijkheden om de achterstand te verkleinen. Zowel Wim als Siem Kesting vonden paal en lat echter op hun weg. Een kwartier voor tijd had Wim Kesting toch succes (2-1waarna Woubrugge een tomeloze jacht op de gelijkmaker inzette. TAW kon echter overeind blijven, om dat met name Hans van Dijk en Wim Kesing onzorgvuldig bij het afwerken van de kansen te werk gingen. In de strijd om de derde en vierde plaats versloeg KRV Valken- '68met 3-1. Integendeel. Leidse Boys kreeg zelfs nog een uitstekende moge lijkheid om demarge naar 3-1 uit te bouwen. Riny van Veen liet echter de toegekende strafschop onbenut. Stolwijk-Warmunda 2-4 - War- munda liep in dit treffen bijzon der hard van stapel door voor de pauze al een 0-3 voorsprong te nemen. Eerst vlak na rust kwam Stolwijk via Gerrit Boogaard tot 1-3 terug, waarna de Warmon- dprs weer uitbenen tot 1-4 Eerst toen slaagde Adrie Pols erin de score voor de thuisclub een wat draaglijker aanzien te geven Gouderak-VN A 3-0 - Voor de rust van dit duel kon VNA de zaken nog aardig bijhouden. Een dub bel blanke pauzestand was er het gevolg van. Uitlopen Afdelingsbestuurslid Wim de Koning (links) reikt de zaterdagafdelingsbeker aan de captain van TAVV uit Na de rust kon de thuisploeg door toedoen van Arie Durang (2x) en Arie Trouwborst naar een 3-0 eindstand uitlopen. ZLC-Stompwijkse Boys 2-0 - In deze confrontatie kwam de eind- score voor de rust al op het bord. In de beginperiode namelijk zorgde Paul Harteveld met twee fraaie doelpunten voor een 2-0 voorsprong. Die voordelige marge-werd na rust met succes door de Leidenaars verdedigd, geholpen als ze wer den door de Stomp wij kse front linie, die de eenvoudigste sco ringskansen om zeep hielp. LEIDEN - Dat er op eerste klasse niveau een stevig partijtje tennis wordt gespeeld ervaart het toch sterke team van Forescate in de competitie. Met spelers als Hen ny Koemans, Bram Madera, Ar nold van der Capellen en Jon Visbeen in de gelederen en de dames Monique van der Storm er Liselotte van der Bijl, die de plaats inneemt van de voorlopig voor tennis uitgeschakelde Tiny Langeveld dacht men in Voor schoten niet ten onrechte aan een kampioenschap. Nu echter zul len alle zeilen moeten worden bijgezet om te voorkomen dat hel eerste klasseschap verloren gaat. Gisteren werd verloren van de re serves van Leeuwenbergh, 3-8. Van de heren kon alleen Arnold van der Capellen voor een punt zorgen door een twee sets zege op Ton Luykx, 7-5, 7-6. Henny Koemans en Bram Madera verlo ren in drie sets en Jon Visbeen was kansloos tegen de ervaren Tsjech Nevrelka. 2-6, 1-6. Arnold van der Capellen kwam mei Henny Koemans tot winst in hel eerste herendubbelspel en bij de toen bereikte stand 7-2 vooi Leeuwenbergh, dat ook het du- mesdubbel won. werd besloten de gemengd dubbelspelen te de len. 8-3 dus voor Leeuwenbergh 2. üm aan de degradatie te ont komen zal nu van de Baronie moeten worden gewonnen. Dal kan als de totale ploeg optimaal gemotiveerd op het gravel ver schijnt. In de overgangsklasse A heeft Roomburg afgelopen donderdag de wedstrijd tegen mededegrada tie candidaat Dash 2 met 5-4 in winst omgezet. In die zege had den de dames Annette van der Mey Cn Milou Penseel een groot aandeel want zij wonnen alle par tijen waarin zij moesten aantre den. d.w.z. de damesenkelspelen, het damesdubbelspel en de beide gemengd dubbelspelen. Gisteren werd weliswaar met 4-5 verloren van Bakkum, maar het puntento taal van Roomburg komt op 3 en dat van Dash op 4. De wedstrijd tegen Dash zal dus de beslissing brengen en Roomburg heeft hel morele voordeel van de eerste wedstrijd te hebben gewonnen. Voor Roomburg wonnen giste ren tegen Bakkum Jurgen Pe ters, 6-4, 4-6, 6-3 tegen J. Bou- huis, de dames Annette van dei Meij en Milou Penseel in het da mesdubbelspel, 6-3, 6-0 van het duo H. Balland/H. Krone dat hen nota bene in de enkelspelen in twee sets de baas bleef, Jurgen Peters/Bub van der Zee in het he rendubbelspel tegen Bouhuis van der Horst en Annette van der Meij/Marinus Brooshooft in het eerste gemengd dubbelspel te gen Bouhuis/H. Krone, 7-6, 2-6, 6-4. De Noordwykse S.V. stevent in de overgangsklasse B recht op het kampioenschap af. Als Gerard Pasma in het herendubbelspel met Blommendaal niet bij de stand 3-2 in de derde set wegens familie-omstandigheden zou zijn weggeroepen, waardoor de partij moest worden opgegeven, dan zou het resultaat voor Leimonias 4, in Noordwijk op bezoek, een duidelijker nederlaag hebben opgeleverd dan er nu uitkwam, 5-3 voor de Noordwijkse SV. Voor de punten zorgden Uitten- bogaard, Josine van der Koogh en Ineke van der Meer. Hanneke Rooth en Ineke van der meer in het D.D. en Josine van der Koogh/Uittcnbogaard in het tweede Gemengd Dubbelspel. Sassenheim zal zich wel weten te handhaven in de Overgangsklas se A. Overschie bleef gisteren weliswaar met 5-4 in de meer derheid, maar Sassenheim heeft voldoende punten verzameld om zich geen zorgen te hoeven ma ken. Harry Verdegaal, Ton Creighton wonnen hun H.E., Pe ter Pou wels en Ton Creighton het H.D. en Martine Tacourt/Harry Verdegaal het eerste G.D. Unicum kwam in de over gangsklasse B tegen de reserves van O.T.C. in Den Haag met 4-0 uit de enkelspelen en een royale winst leek dus in de maak. In die enkelspelen moest wel worden gezwoegd voor de puntjes - zo stond Paul Kallenberg drie uur op de baan voordat hij een zucht van verlichting kon slaken - maar ze kwamen er. Naast Paul Kal lenberg zorgden daarvoor Har Meijer, Maijan van Boeckel en Maureen Meijer. Zoals al vaker in het verleden gebeurde toonde de tegenstander zich sterker in de dubbelspelen. Alleen het D.D. werd door Unicum gewonnen en dat was net genoeg voor de totale zege, 5-3. Minder goed gaat het met de Leidsche Hout en De Munnik. Voor beide teams zal het overgangsklasse B niveau in deze competitie wel teloor gaan. De Leidsche Hout ging gisteren te- nonder tegen de reserves van Iduna uit Utrecht, 1-6. De twee gemengd dubbelspelen werden, gezien de stand niet meer ge speeld. Voor het ene winstpunt zorgde Inge van Zuuren in het tweede D.E. tegen J. Schepens, 6-4, 1-6, 6-2. Bij de Munnik-Lei- monias 3 kwamen alleen Bart van der Feen in het eerste H.E. tot winst, 6-3, 6-1 tegen R. van So- linge en Joke van Sas met Peter Wolterink in het tweede Ge mengd dubbelspel tegen Agnes Vermeulen/Saarloos, 6-3, 6-2. In de derde klasse gaat "Zee en Duin" recht op het kampioen schap af. Gisteren werd weer royaal gewonnen van Oud Was senaar 3,7-1. Alleen Thea Janson verloor in drie sets, maar zij be gint zich duidelijk beter aan te passen en zal in de resterende wedstrijden stellig ook in haar enkelspel nog wel tot winst ko men. Jan de Groot, Jan van der Lippe en Els Kales wonnen zoals zij dat ook in de voorgaande competitie-partijen deden, zon der problemen. VTL, dat dit seizoen permanent de ranglijst van groep A van de Leids/Goudse afdeling heeft aangevoerd, gooide gisteren te gen Ammerstol zijn eigen glazen in door onnodig met 1-0 van die club te verliezen. Zoals bekend hadden de manschappen van Aad Koren aan een gelijkspel voldoende om de titel van groep A te pakken. Nu VTL echter, daar in die Ammerstolse knollentuin op bedenkelijke wijze uitgleed, zal die formatie alleen dan nog een kans op de zo begeerde pro motie behouden, als het beslis singsduel (vermoedelijk zaterdag op het terrein van Alphense Boys) tegen Bergambacht in een overwinning wordt omgezet. VTL zal dan wel beter moeten spe len dan het gisteren deed. De Ko ren-brigade zat tegen Ammerstol volkomen vast. Wat niet wegnam, dat de roodwitten vooral voor rust uitstekende mogelijkheden om de winst te grijpen hebben gemist. Zoals Van Haarlem na 6 minuten bijvoorbeeld, toen hij Vic Boutier op ideale wijze lan ceerde. Boutier kreeg, mede om dat de overigens uitstekend keepende Herman Looren de Jong over de bal sprong een vrij schootsveld. De Leidse topscorer zag zijn inzet echter door libero Bas Looren de Jong van de lijn gehaald. En Ammerstol mocht na 18 minuten opnieuw niet moppe ren, toen Jan Heshusius Fred van Haarlem in een unieke scorings- positie manoeuvreerde en die laatste toch voorlangs schoot. Juist door dat gebrek aan waak zaamheid werd Ammerstol geïnspireerd tot een tegenof- fensiefje. Zonder dat dit VTL overigens kon verontrusten. VTL-goalie Dick Jongbloed be hoefde in de slotfase van de eerste rondgang slechts eenmaal zijn handen uit de mouwen te steken toen Piet van Engelen een vrije schop ineens op doel knalde. Voor de rest kon VTL zich bepalen tot het controleren van de wedstrijd, ondanks het feit, dat de Leidse kampioenspre tendenten zich ongemeen traag VTL-Meerburg en Flo- reant-Bergambacht. Kickers'69-VNL 0-0 - Een matig duel, dat de enige logische uitslag (0-0) meekreeg. Weliswaar speel de VN L iets beter, maar voor doel legde die formatie een dermate gebrek aan schotvaardigheid aan de dag, dat de Leidse club het eenvoudig niet verdiende om te winnen. Leidse Boys-Schoonhoven 2-1 - De basis voor de Leidse zege werd al in de eerste helft gelegd, toen Boys-spits Arie Filarsky de Schoonhovense defensie twee maal te vlug af was. Na de rust mocht Leidse Boys-goa lie Theo Overdijk eenmaal de trieste gang naar het net maken, maar verder dan die tegentreffer zou Schoonhoven niet komen Eén van de momentenwaarop VTL tegen Ammerstol de titel had kunnen grijpen. De inzet van Vic Boutier (rechts) wordt door Bas Looren de Jong van de lijn gehaald. over de zandverstuiving voort bewogen. Niets leek een titel dan ook in de weg te staan, zeker niet toen Viq Boutier vlak na rust nog tegen de lat kopte. Tot de Am merstolse centrumspits Dick v. d. Werken na zestig minuten een doelpoging waagde, die geen en kele kans van slagen zou hebben gehad, als VTL's laatste man Dick Moen zich niet exact in de baan van het schot zou hebben bevonden. Nu zeilde het speel tuig met een fraaie boog over de verbouwereerde Jongbloed en plofte vervolgens achter die por tier tegen het garen: 1-0. VTL schrok duidelijk van die on verwachte tegentreffer. Aad Ko ren bracht Piet v. d. Zeeuw voor Steef Pattiapon in het strijdperk met als doel. de frontlinie. "power" te geven. Ook Van der Zeeuw kon echter niet voldoende gewicht in de schaal leggen om het duel een beslissende wending te geven. Alleen Boutier, die Bas Looren de Jong van zich had af geschud, zou nog dicht bij de ge lijkmaker komen. Maar alleen voor doelman Herman Looren de Jong miste hij de boot. Zoals heel VTL gisteren GERARD VAN PUTTEN LEIDEN - Zoals elders op deze pa gina al uitvoerig is beschreven, is VTL er gisteren in Ammerstol niet in geslaagd om de titel van groep A te pakken. Bergambacht maakte dankbaar gebruik van die Leidse misstap door Alphia met 1-3 te verslaan en verzekerde zich daardoor van een beslissings wedstrijd tegen de Koren-briga de. Vierde klasse Indien Bergambacht die wedstrijd mocht winnen, dan promoveren Meerburg en Bergambacht naai de vierde klasse van de KNVB. Winst van VTL heeft twee beslis singsduels tot gevolg:

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14