Yan der Velde wint Romandië Depailler wint 'Monaco' LMHC behoudt kans op promotie Elfmaal winst voor Leidse ploegen in Randstad-regatta NICO JANSEN NAAR MOLENBEEK X X |X X X X x X X X SCORES IN HET BETAALD VOETBAL SPORT SPORT AMSTERDAM - De kaarten van de Nederlandse toproeierij lijken voor dit seizoen al aardig ge schud. Nu de verschillende tech nische adviescommissies het af gelopen weekeinde en op He melvaartsdag hun testp rogramma beëindigd hebben is vrij duidelijk geworden welke roeiers dit jaar voor uitzending naar de wereldkampioenschap pen in aanmerking zullen komen. De vraag is alleen nog wie in welk boottype zal uitkomen. Zaterdag en gisteren werden de lichte roeiers en de dames zwaar op de proef gesteld op de Am sterdamse Bosbaan, terwijl de zware roeiers op Hemelvaartsdag dezelfde baan bevolkten. Tevens vond het afgelopen weekeinde op de Bosbaan de zogenaamde Randstadregatta plaats. Tijdens deze wedstrijden gingen Leidse ploegen elf keer winnend over de meet. Vooral de junioren van Die Leythe toonden zich sterk, deze jongelui zorgden voor vijf van de Leidse zeges. De 'lichte TAC" liet haar toproeiers zaterdag driemaal de twee kilo meter lange Bosbaan afleggen. Nad eze test bleken er - evenals i n Haarlem, een paar weken gele den - vijf twee zonder duidelijk sneller te gaan dan de rest. Het ligt dan ook nogal voor de hand dat uit deze vijf ploegen, de vier zonder en de acht voor de WK in Kopenhagen worden samen gesteld. Zaterdag toonden de Euros-twee en de beide Ne- reus/Orca tweetjes zich het snelst. Paulssen en Helssloot (Nereus/Orca) wonnen uiteinde lijk de finale van deze test. De ploegen van Theta en Spaarne/Skadi volgden de top drie op de voet. Zondag roeiden dezelfde lichte mannen in de vier zonder. Wederom trok Ne reus/Orca (Paulssen/Hels- sloot/Appeldoorn/Van Berkel) het hardst, drie seconden vóór Spaarne/Skadi, de op één plaats gewijzigde bronzen WK-vier. De lichte roeiers van Njord moesten in dit test-programma genoegen nemen met een plaatsje in de middenmoot. De dames roeiden, evenals vorig jaar op deze Randstadregatta, de dubbele wedstrijdafstand: twee kilometer. Dit gebeurde om de duurconditie van de dames te tes ten, terwijl er bovendien al ge ruime tijd stemmen opgaan om de dames altijd twee kilometer te laten roeien. De dames konden deze voor hen ongewone afstand best aan. Dit weekeinde bleek dat er dit jaar weliswaar niet zo veel gevestigde namen in de boot zit ten, maar dat er zich wel heel wat jong talent aandient. De jonge Sieske Boomstra bevestigde haar vorig jaar al duidelijk geworden talent door in de skiff Liesbelh Vosmaer op elf seconden achter stand te zetten. In de twee zonder finishten vier koppels binnen 10 seconden. Erkende grootheden Abma en Dierdorp (Nereus) had den grote moeite om zich de nieuwe combi Boomstra/Vos maer (Skadi/Nereus) van het lijf te houden, terwijl nog twee jonge ploegjes hier vlak achter kwa men. Bij de zware roeiers, die dit jaar slechts met z'n achten naar de WK in Nieuw-Zeeland mogen (meer is te duur voor de roeibond) lijken de besten zich al duidelijk aangediend te hebben. Het Pho- casduo Bosman en Horstink won op Hemelvaartsdag zeer overtui gend. Alledrie de door de TAC geëiste races van 1500 meter wer den door de Nijmegenaren met aanzienlijk verschil gewonnen vóór o.a. Van der Horst/Boescho- ten en Oudt/Atsma (Ne reus/Aegir). Noem daarbij nog het Aegir tweetal Vos/Bock en de WK-equipe is vol. Vermoedelijk zal de zelfde vier zonder als vorig jaar (Bosman, Horstink, Vos, Bock) naar de WK afreizen en kan de rest de gestuurde en onge stuurde twee bemannen. Op wat lager niveau zong Leiden op de Randstadregatta een aardig toontje mee: Asopos de Vliet kon zich verheugen in een tweetal eclatante overwinningen in het lichte Senior B veld: zowel de acht als de vier werden door de ploeg van coach Ed Maan ge wonnen. De damesacht van Njord, met één Asoposroeister aan boord, en gecoached door Harald Punt won zaterdag en verloor zondag. De tweedejaars lichte senior A vier van Njord (Van der Blij, Noorduyn, Kuypers, Strikwerda en stuurman Schwab) won wél op beide dagen. Die Leythe toonde zich de snelste in de nieuwelin gen twee. De juniorenvier van Die Leythe/Willem III/De Hoop met de Leytheroeiers Bongers en Atsma aan boord lijkt onver slaanbaar. Zowel in de gestuurde als in de ongestuurde vier was dit kwartet niet te houden. Boven dien wonnen Bongers en Atsma ook nog eens in de gestuurde twee. De meisjes in de dub- beltwee en M. Cohen in de skiff maakten de rood-zwarte vreugde compleet. KEES DE RUIJTER Eerste grote zege voor neo-prof uit ploeg van Post MONTREUX - De Ronde van Romandië heeft gisteren een eindzege opgeleverd voor de Ne derlandse neo-prof Johan van der Velde. Met deze overwinning heeft Van der Velde, die voor de ploeg van Peter Post uitkomt, zijn eerste grote overwinning behaald in zijn nog korte loopbaan. Nadat de 21-jarige Van der Velde, die vorig jaar indruk maakte met zijn tweede plaats in de Ronde van de Toekomst, vorige week woensdag de eerste etappe won, seconden op leider Hennie Kuiper in Thyon arriveerde, pas seerde hij zijn ploeggenoot ruim schoots in het algemeen klas sement. De oud-wereldkampioen legde beslag op een tweede plaats, zodat het succes voor de ploeg van Post compleet was. hij gisteren in de slotetappe De beslissende slag viel gisteren al Van Montreux naar Thyon ook de snelste. Doordat hij met een voorsprong van 3 minuten en 24 BRUSSEL - Nico Jansen gaat de finitief weg bij Feyenoord. Giste ren werden de laatste obstakels tussen Feyenoord én RWDM op gelost. Van de week zal Jansen zijn contract bij de Belgische club tekenen. Het transferbedrag werd niet genoemd. Twee jaar geleden stapte Nico Jan sen van FC Amsterdam over naar de Kuip. Hij was de derde en laatste aanvaller van Amsterdam die de eredivisieclub verliet Voordat Jansen bij Amsterdam ging spelen kwam hij uit voor de Amsterdamse amateurclub SDW. Op de voorlaatste competitiedag Dubbelspelzege Okker/Fibak KANSAS CITY - Tom Okker en Wojtek Fibak hebben gisteren de finale dubbelspel van het WCT- tennistoernooi in Kansas City gewonnen. In de finale versloeg de Nederlands/Poolse combina tie de Amerikanen Stan Smith en Bob Lutz in vier sets: 6-7,6-4,6-0 6-3. Fibak en Okker verdienden met deze zege gezamenlijk 80.000 dollar (ongeveer 170.000 gulden). De Amerikanen moeten het met de helft doen. SPORTTOTO Toto 1 2 3 Vlaardingen-Dordrecht Fortuna SC-Excelsior Groningen-Ameisfoort Heerenveen-Wagening Willem il-Cambuur Den Bosch-Veendam Helmond Sp-Graafsch Eindhoven-MW Heracles-SW Den Haag-Eintracht B Beerschot-Sparta Roda JC-Werder Brem V itesse-RW DM LOTTO De winnende getallen van de lotto zijn: 2-5-14-20-33-38. Reservege tal: 22. SUPERTRIO De Amsterdam-prijs gelopen op Duindigt: 1. nummer 11 (Nanouk); 2. nummer 2 (Nant Buitenzorg); 3. nummer 6 (Neelijan). Uitbetaling: 221.90. West-Du i Island De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 2-7-8-19-22-30. Reserve getal: 23. ZWEMMEN - Op de eerste dag van de tamelijk zwak bezette zwem wedstrijden in Mulhouse heeft Enith Brigitha twee overwinnin gen behaald. Ze won de 100 meter vrije slag in 58.35 seconden en de 100 meter rugslag in 1.06.89. Ro nald Hond was het snelste op de 200 meter schoolslag: 2.34.49. na 42 kilometer, toen een groepje van acht renners, gesteund door een sterke rugwind, zich los maakte uit het peloton. Het acht tal bouwde vrij snel een voor sprong op die bij de laatste be klimming naar de aankomst plaats Thyon toe was opgelopen tot ruim zeven minuten. Op dat moment liep de Spanjaard Pujol alleen weg en leek zonder pro blemen als winnaar in Thyon aan te komen. Maar met nog negen kilometer te gaan stortte de Spanjaard volledig in elkaar en stapte zelfs van de fiets, nadat hij door Van der Velde en de Belg Van Calster (die 45 seconden goed maakten) was ingehaald. In de laatste kilometers schudde Van der Velde ook zijn laatste metgezel af en arriveerde met een voorsprong van ruim twee minu ten op Van Calster. i van Duinkerken. De Belg legde de basis voor zijn vierde overwinning in deze Ronde door gisteren tijdens de elf beklimmingen de concurrentie voor te blijven en zodoende voor de nodige bonificatie-seconden te zorgen. Maertens heeft zich van de eerste divisie slaagde Ex celsior er na een sensationeel duel met Fortuna Sittardia Com binatie in de periodetitel te pak ken. De Rotterdammers zege vierden op het nippertje met 6-5. Excelsior trad als periodekam pioen in de voetsporen van MW, FC Groningen en PEC/Zwolle. IC11 >^aiaici Daar MW of PEC/Zwolle kam- uitslag vierde etappe: 1. Legeay pioen wordt zal Wagemngen of (Fra) 195 km jn 4.59.46,2. Janssen Fortuna SC (als daarna hoogsten (Bel) 4.59.53,3. Kelly (Ier) 5.04.01 op de ranglust) aan de nacom- Ujtsiag vijfde etappe: 1. Johan van petitie mogen deelnemen. Dit is der velde (Ned.) 127.9 km in afhankelijk van de uitslagen van 3.32.56, 2. Van Calster (Bel) op het pinksterweekeinde 2.35, 3. Bazzo (Ita) op 3.05. Het Nederlands UEFA-elftal Eindklassement: 1. Van der Velde (spelers van zestien tot achttien (Ned)21.11.50,2. Kuiper (Ned) op jaar) heeft in Polen waar het 2 06, 3. De Munck (Bel) op 2.20 deelneemt aan het jeugdtoernooi Freddy Maertens een fraaie kans gemist om de fi naleronden te bereiken. Tegen de zwakke Grieken die vorige week door de Sovjet-Unie werden weggespeeld (14-0) bereikte het een schamel 2-2 gelijkspel. Woensdag speelt Nederland te gen de Sovjet-Unie, een wed strijd die gewonnen moet worden wil Nederland zich plaatsen voor de finales. In een tamelijk hard duel heeft Sparta zaterdagavond zijn eerste wedstrijd voor de zomercompeti tie gewonnen. In Antwerpen werd Beerschot met 1-2 versla gen. De doelpunten van Sparta werden gescoord door Clarke en Van Staveren. De treffer van Beerschot kwam op naam van Cabral. Bij de rust was de stand 0-1. Er waren 6.000 toeschouwers. De uitslagen van de andere wed strijden, die zaterdag werden ge speeld voor de zomercompetitie zijn: FC Den Haag-Eintracht Braunschweig (WD1) 2-2; Saarbrücken-Volendam 0-1 (Zonneveld, 62ste min.); FC VVV-Ferencvaros/Vasas com binatie (Hon) 4-3; Vitesse-RWDM 0-2. Karei Jansen is zaterdagmiddag tijdens de algemene jaarvergade ring van de WCS (Vereniging van Contractspelers) in Zeist tot voorzitter gekozen. Jansen die ja renlang de functie van secreta ris-penningmeester heeft ver vuld is daarmee de opvolger ge worden van drs. Martin Srioeck, die na diens verkiezing in het sec tie bestuur betaald voetbal van de KNVB, zijn post beschikbaar had gesteld. De WCS gaat nu in ei gen gelederen driftig op zoek om een geschikte kandidaat voor de functie van secretaris-pen ningmeester te vinden. Johan van der Velde gaat juichend als eerste over de streep in de laatste etappe van de Ronde van Romandië die hij ook op zijn naam schreef daarmee enigszins hersteld van zijn vormcrisis. Grote verliezers waren in de laatste etappe de Fransman Danguillaume en de Nederlanders Knetemann en Zoetemelk. Zij hadden tijdens de beklimmingen niets tegen Maertens in te brengen. Tour de France-winnaar Bernard The- venet moest de strijd zelfs opge ven. Jan Raas won zaterdag de vijfde etappe. Eindklassement: 1. Maertens (Bel) 24.53.44,2. Danguillaume (Fra) op 0.49 sec., 3. Knetemann (Ned) op 4.55, 6. Zoetemelk (Ned) op 5.33, 7. Raas (Ned.) op 5.38. In de Ronde van Spanje vond het afgelopen weekeinde een macht swisseling plaats. Nadat het Franse wielertalent Bernard Hi- nault zaterdag al tevergeefs ge probeerd had om de leider in het algemeen klassement Ferdi Van- denhaute op achterstand te rijden lukte zijn aanval gisteren wel. Hinault won niet alleen de etappe maar nam door die zege ook een voorsprong van zes se conden op de Spanjaard Pesar- rodena in het algemeen klas sement. Niet alleen Hinault reed een opmerkelijke rit, ook vete raan Gandarias en de Neder lander Jos Schipper. Schipper klom door zijn goede prestatie zelfs op naar een vierde plaats. Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra) 49.58.48, 2. Pesarrodena (Spa) op 0.06 sec., 3. Bernardeau (Spa) op 0.57, 4. Schipper (Ned.) op 1.34. MONTE CARLO - Zo werd op het stratencircuit van Monte Carlo de eeuwige tweede dan eigenlijk een keer eerste. Patrick Depailler Fransman, en derhalve hart stochtelijk toegejuicht door de honderdduizend kijkers, won de Grote Prijs van Monte Carlo. Het succes kwam niet snel in de car rière van de kleine vriendelijke Fransman. Zevenenzestig Grand-Prix-races had hij er al opzitten, pas in defce 68e zou h(j slagen. Met ietwat geluk, het kan niet anders worden gesteld. Wat te denken van de snelste man van de training, Carlos Reutemann, die al in de eerste de beste ronde met een lekke band te kampen kreeg - in het strijdgewoel raakte zijn aartsrivaal Lauda hem per ongeluk en een ronde achterop raakte. En dan was daar ook hal verwege de race het wegvallen van Niki Lauda, net op het mo ment dat de Oostenrijker de be slissende aanval op koploper De pailler wilde inzetten. Lauda be reikte zwaaiend op een lekke ach terband de pits. De schade was snel hersteld en de ex-wereld kampioen begon een gigantische inhaalrace, die hem twee ronden voor tijd langs Jody Scheckter naar de tweede plaats zou voeren. Depailler zou ook voor de Oos tenrijker onbereikbaar blijven. Motorsport Tulpenrally Russel Brooks en Peter Bryant hebben op overtuigende wijze de 27e Internationale Tulpenrallye gewonnen. De Britse Ford/es- cort-fabrieksrijders hebben hun grote concurrent, de Belg Gilbert Staepelaere, op eigen terrein ver slagen. Staepelaere, winnaar van vorig jaar, die met de Nederlan der Eric Bessem eveneens in een Escort RS 1800 reed, kan twee verontschuldigingen aanvoeren. De mist waarop hij in de Arden nen hoopte bleef uit en zijn Britse tegenstander had met 245 pk zo'n vijftien paardekraehten meer vermogen onder de motorkap. De officiële eindstand: Brooks/Bryant (GBR) met Ford Escort S 1800 6143 seconden. 2. Danielsson/de Jong (ZWE/NED) met üpel Kadett GTE 6255, 3. Gerrit Wolsink heeft in de twee manches van de Grote Prijs van Denemarken respectievelijk een vierde en een tweede plaats be haald. Heikki Mikkola uit Fin land won twee keer. Mikkola leidt in het WK-klassement na vier wedstrijden. Wolsink bezet, op 56 punten achterstand, de vijfde plaats. De Italiaan Pier Paolo Bianchi heeft gisteren in Nogaro de Grote Prijs van Frankrijk in de klasse 125 cc gewonnen. Het was de tweede seizoenoverwinning van de Italiaan, die in de stand om het wereldkampioenschap in deze klasse de tweede plaats achter zijn landgenoot Lazzarini bezet. De strijd in de 250 cc-klasse werd gewonnen door de Australiër Greg Hansford. Tweede vverde Amerikaan Roberts. In de top van het klassement om het we reldkampioenschap bij de kwartliters is deze volgorde pre cies omgekeerd. Na knap gelijkspel (2-2) bij MEP BOXTEL - Het herenteam van Leiden heeft gisteren in Boxtel een knappe prestatie geleverd door tegen de gedoodverfde fa voriet in de na-competitie voor twee plaatsen in de hoofdklasse, MEP. met 2-2 gelijk te spelen. Door dit gelijke spel heeft Leiden nog alle kansen op promotie naar de hoogste hockey-afdeling. Alle drie de ploegen hebben nu twee wedstrijden gespeeld. MEP, dat afgelopen donderdag in en van Nijmegen won (0-1leidt met drie punten. Leiden staat met twee gelijke spelen (tweemaal 2-2) op een tweede plaats, terwijl Nijme gen één punt heeft. Op 21 mei wacht Leiden de uitwedstrijd te gen de Nijmegenaren. Tegen MEP kwam de formatie van trainer Rein Grippeling alleen in de eerste periode in moeilijkhe den, maar dankzij het nuttige werk van Leiden-verdediger Paul de Regt. die de gevaarlijk MEP-spits Jack Joosten geheel uitschakelde, leverde dat geen delicate situaties voor het doel van Martijn Drijver op. Toch moest die jonge goalie (hij komt ook uit voor Jong Oranje) in die periode eenmaal buigen. In de vijftiende minuut stormde Kees van Geel door de Leidse de fensie, die als aan de grond gena geld bleef staan, omdat de Lei- den-verdedigers op het fluitje van arbiter Davidsson wachtten wegens een shootball van Van Piet Vet pakt bilj arttitel HULST - Piet Vet, de 29-jarige ad ministrateur uit het Noordhol landse Berkhout is op grootse wijze kampioen geworden in de ereklasse libre. In een ongekend spannende finale in sporthal, „Den Dullaert" in het Zeeuwsvlaamse Hulst greep Vet zijn eerste libretitel. Hij dankte dit kampioenschap door in zijn slotpartij tegen Van Ham de 500 caramboles in één beurt bij el kaar te tikken. Daarmee strafte hij zijn twee grootste concurren ten Louis Havermans uit Zundert en het andere jeugdtalent, Jos Bongers uit Nijmegen, die op de andere tafel in actie waren, gena deloos af. Een geweldige prestatie van Vet, die notabene in de openings ronde tegen Bongers was aange- Geel. Dat fluitje kwam echter niet, waardoor Van Geel alleen nog onreglementair afgestopt kon worden. Diezelfde Van Geel had daarop geen enkele moeite met het benutten van de strafbal: 1-0. Na de pauze kreeg Leiden wat meer vat op het spel van MEP, omdat de Leidenaars op het middenveld een wat kortere mandekking toepasten. Maar evenals die van MEP in de eerste periode waren de kansen van Leiden in de twee de periode niet echt gevaarlijk. Het gevaar moeét bij de Leide naars meestal uit de strafcorners komen. Zo ook gisteren, toen Leiden in de twintigste minuut uit een strafcorner langszij kon komen. Henk van Veen sloeg aan, Chris Fonteijn stopte, terwijl Hendrik Quirijns onhoudbaar in schoot: 1-1. Leiden bleek met die stand tevreden en trainer Rein Grippeling probeerde via een wissel (Wouter van de Berg voor Nick Thierry) die remise te hand haven. Het venijn (en tegelijkertijd de sen satie) zat dit keer in de staart. Met nog drie minuten spelen ont snapte Kees van Geel (oud-inter national) voor de tweede maal aan zijn bewaking. Met een hard schot, dat via de binnenkant van de paal in het doel verdween, werd Drijver voor de tweede maal gepasseerd. Leiden leek verslagen, maar daar wilde Frits Verheij niets van weten. Met nog anderhalve minuut voor de boeg begon de Leiden-spits aan een solo. Met een weergaloze rush, waarbij hij drie MEP-verdedi- gers het nakijken liet, bracht hij Leiden voor de tweede maal naast de Brabanders. Een gezien de veldverhoudingen rechtvaar dige uitslag. EERSTE DIVISIE lopen en een nederlaag had moe- FC Vlaardingen-FC Dordrecht 1-2 ten slikken. Vet herstelde zich voortreffelijk en maakte daarna in dit toernooi geen misstap meer. Eindstand 1. en nationaal kampioen: Piet Vet 12 500 137.59 2. Bongers 12 500 136.59 3. Havermans 9 500 132.63 4. Van Ham 8 465 73.07 5. Arnouts 6 500 98.29 6. Rijvers 5 491 61.39 7. Platjouw 4 235 32.13 (degr) 8. V.d. Kruisweg 0 139 20.21 (degr) BOKSEN - Victor Galindez, de Ar gentijnse halfzwaargewicht heeft zijn deel van de wereldtitel (WBA-versie) zaterdagavond met succes verdedigd tegen uitdager Alvaro Lopez. Het gevecht in de Italiaanse plaats Viareggio ging over de volle vijftien ronden. Ga lindez won op punten. (1-0). 34. Molendijk 1-0, 48. Den Arend (strafschop) 1-1, 61. Van Mijnhart van Schoor 1-2 Scheidsrechter: Severein. Toe schouwers: 500. Fortuna SC-Excelsior 5-6 (4-2). 1. Van der Berg 1-0, 3. Engebersen 2-0, 5. Nijssen 2-1, 6. Engebersen 3-1, 21. Swanenburg 3-2, 41 Zuidersma 4-2, 51. Swanenburg 4-3, 54. Waslander 4-4, 69. Eng- bersen 5-4, 70. Swanenburg 5-5, 89. Ernst 5-6. Scheidsrechter. Thomas. Toeschouwers: 12.000. FC Groningen-SC Amersfoort 4-1 (1-1). 13. Schoonebeek 1-0, 43. Van Pelt 1-1,48. Houtman 2-1,58. Bakker 3-1, 79. Bakker 4-1 Scheidrechter Manuel. Toe schouwers: 3500. Heerenveen-Wageningen 0-0 Scheidsrechten Draaisma. Toe schouwers: 3200. Willem II-SC Cambuur 8-3 (3-0). 2. Swaans 1-0, 15. Hendriks 2-0, 26. Broeken 3-0, 48. Havermans (strafschop) 4-0, 55. Broeken 5-0, 65. Neelemans 6-0, 73. Haan 6-1, 81. Hendriks 7-1, 82. Deblaauw 7-2, 84. Van Geel 8-2, 87. Kus- manovic 8-3. Scheidsrechter. Bosman. Toeschouwers: 2100. FC Den Bosch-Veendam 3-3 (2-0). 6. Peeters 1-0,15. Wessel van den Bosch 2-0, 61. Brouwer 2-1, 70. Peeters 3-1, 82. Meyer 3-2, 88. Brouwer 3-3. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 1500. Helmond Sport-De Graafschap 2-2 (2-2). 8. Van der Hooft 1-0, 16. Burhenne 2-0, 31. Polko 2-1, 37. Polko 2-2. Scheidsrechter. Van Swieten. Toeschouwers: 1000. Eindhoven-MW 0-1 (0-0). 51. Ko- walik 0-1. Scheidsrechter. Wel- linga. Toeschouwers: 6000. Heracles-SVV 4-1 (0-1) 6. Peitsman 0-1,55. Bosch 1-1,76. Poell2-1.81. Bakker 3-1,86. Poell 4-1. Scheids rechter Geurts. Toeschouwers: 6100.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12