Bouwfouten maken renovatie onm o gelijl „Gemeentediensten niet huisvesten naast De Paauw [Le/cfee agenda jllzciftK Bejaardentehuis „De Dillenburg wil naar Buitenhof Captain Black en twee deuken Einde van autosloperij Wassenaarseweg in zicht PvdA-Wassenaar wil gemeentekantoor aan de Johan de Wittstraat Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 5 MEI 1978 LEIDERDORP - "We gaan meevaren in het uit breidingsschuitje van Leiderdorp, ons bejaar dentehuis zal over een jaar of vier naar Buiten hof zijn verhuisd". Aan het woord is mevrouw Heyboer, directrice van het bejaardencentrum "De Dillenburg". Het dertien jaar oude gebouw aan de Mauritssingel is zo onpraktisch en klein gebleken, dat het stichtingsbestuur van "De Dillenburg" alleen nog een oplossing ziet in nieuwbouw. Het gebouw werd neergezet vol gens oude richtlijnen, met een krap bouwvolume (kleine ka mers, kleine aula), voor die tijd een gewone zaak. Maar juist op het moment dat "De Dillenburg" werd gebouwd, werden nieuwe, verder gaande eisen voor bejaar dencentra bekend gemaakt. 'We hebben wel eens onderzocht of dit gebouw niet gerenoveerd kon worden. Maar om het goed te krijgen zou dat kapitalen vergen. Een onhaalbare zaak: de pen- sionprijs zou dan te hoog worden voor de 65 bejaarden hier", aldus mevrouw Heyboer. Zij werkt nu zeven jaar in "De Dillenburg" en heeft bijna dagelijks met de ver ouderde toestand van het ge bouw te maken. We hebben hier maar weinig personeelsverloop, dat is alleen te danken aan de goede werksfeer. Want voor de rest: het personeel heeft geen aparte koffiekamer waar ge sprekken gevoerd kunnen wor den die niet voor iedereen zijn bestemd; de kamers van de be jaarden zijn voor ons veel te klein. Familiebezoek moet door de aula naar de kamers. Is er een zang koor of zoiets bezig, dan stoort dat geweldig. Het zijn duidelijke bouwfouten. Ik heb met architect van dit gebouw gesproken. "De Dillenburg" is zijn eerste ont werp geweest. Hij zou het nu niet meer op deze manier doen", al dus mevrouw Heyboer. Versoepeling Het stichtingsbestuur heeft on langs gekozen voor een ver soepeling van het opnamebeleid. Het is een besluit dat op de nieuwbouw vooruitloopt. "We nemen nu Leiderdorpers van alle gezindten op. Vroeger moest je nog een bepaald geloof hebben om er hier in te kunnen, nu ne men we ook niet-kerkelijke be jaarden op. We zijn er tenslotte om te helpen, maar de mensen moeten echter wel uit deze ge meente komen". Het bestuur van "De Dillenburg" heeft de provincie al gevraagd een nieuw bejaardentehuis te mogen bouwen. Bij de gemeente is daartoe een stuk grond in optie. Het ligt op de,hoek van de En- gelendaal en de Vossiuslaan. Zodra de vergunning er is kun nen de eerste tekeningen worden gemaakt. "In dit stadium zijn onze plannen erg vaag. We moe ten ook nog aanvragen indienen bij Volkshuisvesting en het Mi nisterie van C.R.M. Dat neemt veel tijd in beslag eer alle ant woorden binnen zijn. De ge meente Leiderdorp zal in elk ge val wel snel helpen. Die moet zich met de invulling van Buitenhof gaan bezig houden. Voor de rest blijft het een zaak van de stich ting die het nieuwe gebouw uit eindelijk zelf betaalt. Een ge deelte van de nieuwbouwkosten zal door de verkoop van het oude gebouw opgevangen worden. Wie of wat hier in de toekomst zal komen weten we niet, daarvoor is het nog te vroeg. Het is mede af hankelijk van de gemeente." De naam Dillenburg zal evenals de sfeer binnen het gebouw bij de verhuizing moeten achterblijven. 'Ik heb hier in die zeven jaar zo veel meegemaakt dat ik een beetje van het gebouw ben gaan houden, 't Zal wel wennen wor den, niet alleen voor mij maar ook voor de bewoners hier," zegt mevrouw Heyboer, met spijt in haar stem. "Maar waar we terecht komen is een prima plaats, met veel winkels in de nabijheid. Het is slechts één van de voordelen van het nieuwe gebouw" Forumavond In de Schaapskooi op Duinrell (Wassenaar) zullen alle zes de lijstaanvoerders die aan de Wassenaarse gemeente raadsverkiezingen deelnemen op maandagavond in een forum zitting nemen. De lijstaanvoer ders van CDA, WD en PvdA zul len geïnterviewd worden door een kandidaat van een andere lijst. Vervolgens kan de zaal vragen stellen aan het forum, dat door burgemeester Staab wordt voorgezeten. De avond begint om 20.15 uur. PPR De PPR-Leiderdorp opent zater dagmiddag om 3 uur haar ver kiezingscampagne op boerderij Dijkzicht aan de Achthovener- weg 15. De PPR zal dan haar programma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen presenteren. Sprekers zullen zijn Jan Gordijn en Roland Mommaas, eerste en tweede op de Leiderdorpse PPR-lijst, en Ria Beckers, fractievoorzitter voor de PPR in de Tweede Ka mer. Boerderij Dijkzicht is als ont moetingsplaats gekozen, om de situatie rond de Achthovener- weg onder de aandacht te bren gen. Loterij De Warmondse Anacondaverken ners zijn een collecte voor hun vereniging gestart: "Een kip petje voor pinksteren". 10 Mei wordt de trekking gehouden. Hoofdprijs: 75 gulden en voorts (vanzelfsprekend) talrijke kip petjes. Collecte In Voorschoten wordt in de week van 8 tot en met 13 mei een col lecte gehouden, uitgaande van de Actie Namibië in samen werking met de NOVIB. De actie in Voorschoten wordt georganiseerd door de NAMI BIË Werkgroep Voorschoten. Het ingezamelde geld zal ten goede komen aan de SWAPO, in Namibië een legale politieke or ganisatie. Blauw-Zwart De supportersvereniging van de Wassenaarse voetbalclub "Blauw-Zwart" houdt maan dagavond 8 mei de jaarlijkse al gemene ledenvergadering in het clubgebouw van Blauw-Zwart aan de Dr. Mansveltkade. De avond begint om acht uur. Bejaardenkoor Dinsdag 9 mei 's middags om 2 uur voert het Wassenaarse bejaar denkoor de musical "Feesten" op. Het koor, onder leiding van mevrouw Van Zanten staat be kend als de UW-bejaarden- musicalgroep "De zingende spe lers". De musical wordt opge voerd in het Jeroenshuis. OEGSTGEEST - Gisteravond om half negen reed een paard met sulky een op de Lange Voort te Oegstgeest gepar keerde auto aan. Het paard, Captain Black, was al de hele dag onrustig en niet bereid om naar de bevelen van zijn baas te luisteren De oorzaak daarvan lag al in de vroege ochtenduren. 'Tja', vertelde de eigenaar van het dier de politie, 'de Captain wou een vrouwelijke soortge noot dekken en dat mocht hij niet'. Zo was de deuk in de auto het gevolg van de deuk in het eergevoel van de Captain. OEGSTGEEST - In de laatste ver gadering van de Oegstgeester gemeenteraad werd het plan goedgekeurd samen met Leiden een fietspad Wassenaarseweg - Rijnsburgerweg/ aan te leggen onder de snelweg Amsterdam- Den Haag door. In het tracé van dit rijwielpad ligt echter op Leids grondgebied, de bekende auto- wrakkenstapel van de heren Boutier en Van Drie. Deze zou moeten verdwijnen om het pad te kunnen aanleggen, een fietsver- binding die een stoplichtloze passage van Oegstgeest voor tweewielers richting Leiden- Katwijk v.v. mogelijk moet ma ken. De Leidse wethouder van econo mische zaken Van Aken, die in het verleden de autoslopers al daar een tijdelijke plek toezegde om de wrakken van de straat te krijgen, ziet nog weinig in een politie-actie om de berg ijzer en blik te verwijderen. "De zaak is sinds de autowrakhandelaren een advocaat in de arm namen in handen van onze stadsadvocaat, die met de tegenpartij nu over een oplossing onderhandelt," was zijn commentaar. Stadsadvocaat Ruiter de Wildt verwacht dat deze onderhande lingen zeker binnen een paar maanden positief kunnen wor-. den afgesloten. "De gesprekken vorderen goed," zegt hij, "onder handeld wordt nu over een af koopsom voor autoslopers omdat noch Leiden noch de provincie een vervangend terrein ter be schikking kan stellen. Als deze onderhandelingen inderdaad met goed resultaat worden afge sloten zal er geen gerechtelijke procedure tussen Leiden en au toslopers volgen en zullen de laatsten hun beroepsprocedure bij de Raad van State waar schijnlijk intrekken", voegde hij eraan toe. "Een eventueel te be talen afkoopsom natuurlijk on der voorbehoud van goedkeuring door de Leidse gemeenteraad," laat Ruiter de Wildt formeel nog weten. WASSENAAR - "'Een aanzet tot een betere oplossing". Zo heet de brochure, opgesteld door de Par tij van de Arbeid Wassenaar, over de "raadhuiskwestie". De Was senaarse PvdA heeft zich, vanaf het moment dat over een nieuwe huisvesting van de gemeentelijke diensten werd nagedacht, op het standpunt gesteld, dat geen uit breiding op de buitenplaats van raadhuis De Paauw mag plaats vinden. Het alternatief dat de PvdA (in sa menwerking met de Delftse ar chitect Wolter Nuis) nu voorstelt: een gemeentekantoor op do hoek van de Havenkade en de Johan de Wittstraat. Thans staan op die plek houten gebouwen van firma Van Leeuwen en de gemeentelij ke sociale dienst. Op de plaats van de stenen gebouwen van Van Leeuwen en van de Wassenaarse Houthandel zouden 40 a 60 wo ningen gebouwd kunnen worden voor gezinnen, bejaarden, jonge ren en samenwonenden. Het kantoor, zoals de PvdA zich dat voorstelt, zou plaats kunnen bie den aan 150 ambtenaren. De technische diensten en de sector welzijn5 zouden hier onderge bracht kunnen worden, waaron der: de sociale dienst, de GG en GD, de schoolartsdienst en de af deling onderwijs en cultuur. Het bestuur en de zogenaamde be leidsafdelingen zouden in het huidige raadhuis kunnen blijven. De panden aan de Prinsenweg, Schoolstraat en Huize "Klimop" kunnen vervolgens worden afge stoten. De Johan de Wittstraat wordt voor het gemeentelijke kantoor geko zen, omdat het een centrale plaats is voor het overgrote deel van de inwoners van Wassenaar. De aanvoerwegen zijn goed en er is ruimte om parkeerterreinen aan te leggen. Er wordt geen natuur schoon aangetast. Het gebouw zou niet misstaan tussen de ande re openbare gebouwen in de om geving: het gezondheidscen trum, een bankgebouw, de ge- meentewerf, een jongerencen trum, de stichting Horst en Vliet en een lagere en kleuterschool. Wel zal vervangende ruimte ge zocht moeten worden voor firma Van Leeuwen en eventueel de Wassenaarse Houthandel. Vol gen de brochure passen deze ste debouwkundig echter al jaren niet meer in het centrum en trek ken ze bovendien zwaar vracht verkeer aan. De brochuite bevat voorts een aan tal schetsen voor het uiterlijk van het gebouw en een mogelijke in deling ervan. Wat de kosten van een en ander betreft raamt de PvdA dat haar plan in totaal min der zal kosten dan het bedrag van 8.5 miljoen dat het gemeentebe stuur voor het projekt wil uit trekken. De woningen, die op het aangrezende terrein gebouwd kunnen worden, zullen nog eens 5 a 6 ton opbrengen. Drie andere gemeentelijke gebouwen kun nen bovendien worden afgesto ten LEIDEN - Geboren: Cariijn Maria Jo hanna. dr. v. J.G.M. Hoogeveen en A.A.M. Dobber Jolanthe Daphne, dr. v. P. Ketting en J. Dubbelaar Robert Jan, zn. v. N. Driebergen en P.C. de Best Ra chel, dr. v. J.A. van der Waal en M.C. Plug Joost, zn. v. A. Zeilstra en C.S. van den Berg Laurence Madeleine Helena, dr. v. J.J. van der Sande en J.C. Byel Bianca, dr. v. G. Schrikkema en J. van der Vijver Martijn Izaak Johannes, zn. v. J. van Eenennaam en J.T. van Velzen Remco Wilhelmus Johannes, zn. v. J. van Eenennaam en J.T. van Velzen Anna Geertruida Klazina, dr. v. J.C.M. de Wit en A. Biesheuvel Eric Wouter, zn. v. J. Horree en J.J. van der Lubbe Jacoba Adriana, dr. v. J. Barnhoorn en D.E. Haasnoot Iris, dr. v. N. Noort en P.E. Rietkerk Antje, dr. v. C. van Beelen en G. van Velzen Frederik Ambrosius, zn. v. F. van der Meij en H. Bor Key Reinher Die trich Ludwig, zn. v. E.P.A.A. Baars en S. Diehl Pieter, zn. v. L.L.J, van der Maas en M. Weggemans Paul, zn. v. J. Hagen en A.A. van Pijpen Overleden: G. Kruize, (1934) geh. met E. Klazenga K. Bouman, (1894), geh. met K.A. van Beusekom A.J.P. Lanzing, (1905) C. van der Linden, (1894), geh. gew. met J. van der Linden J. Laurier, (1892) G.J. Boes, (1918) V.F. Mendes Fi- no, (1937) J.J. Rosbergen, (1896), G. Bre- teler (1906). Getrouwd: M. Groenenberg en M.G. Korswagen D. van der Neut en M.G.M. Koelewijn S.H. Chen en LA M. van Oos- trum R.A.M. Speel en J.F. Webbers N.H.A.M. Visser en Y Neuteboom P.M. Longarini en J.M. Wolters M.C. Pijnaker en B.G. Falke W. Mansveld en J.M. van der Fluit C.H.M. Verdegaal en S. A. Bod- de J. Witpaard en W.A.M. van Bemmel P.A. Winia en F.J. Kampmeinert Ondertrouwd: J.J. van den Hoed en A.M.D. Koenders T. Briejer en M.F.S. Rodenburg G.K. van Voorst Vader en M.H. Kaars Sijpesteijn C.B. Fontein en A.M.N. Fontein F.J. Eijck en A.M. Kap- teijn G.J. Slot en C.L. Reichardt W.C. van Rhyn en S. de Jager R. Boelee en M.P. Vister D.A. van der Ley en J. Phi- lippo J.F.M. de Rooij en E. Doyer W.A.M. van den Berg en D.W.M. van Noort H.B. Markowski en M.F. Boelhouwer J.H. van der Heiden en T.M. Katz J.H. Schouw en A. van der Vegt H. Djajaku- suma en S. Widjaja H. van Oosten en E.S. Gertenaar C.A. van Rijn en M.W.G. van Schagen D.W.P. Schut en G.A.M.C. Cor net WARMOND - Overleden: J.H.L. Hen- kes, J.W. Selier. Ondertrouwd: J. T. B. van der Zwet en E. T. M. Diemei, H. van Roon en L. M. de Winter. Dakantennes bij kabel-tv verboden „Keuzevrijheid met voeten getreden" LEIDERDORP - De invoering van de kabeltelevisie heeft ontegen zeggelijk nadelige gevolgen voor bewoners van huurwoningen die geen kabeltelevisie verlangen. Tot deze conclusie moest de Leiderdorpse commissie voor beheer van de Centrale an tenneinrichting woensdagavond komen. Het was voor E. Drenth niet een voudig aannemelijk te maken dat mensen die een gemeen schappelijk antennesysteem (GAI) hebben van televisieont vangst worden afgesloten. Hun enige mogelijkheid zal in het ver volg de kabeltelevisieaansluiting zijn, omdat antennes op daken en balkons in de toekomst verboden zullen worden. De ontvangst met een binnenantenne in flats blijkt echter slecht te zijn. 'Het is het gevolg van een democ- tratisch genomen besluit. De meerderheid in Leiderdorp was voor kabeltelevisie, andere sys temen kunnen daar niet in wor den opgenomen", aldus Drenth. 'Een oneerlijke situatie. De ge meente beslist wat wij willen. Of we betalen veel en veel meer of we hebben niets", zo luidde de klacht van een Leiderdorper die een GAI-aansluiting had. "Onze antennes worden van het dak ge zaagd zonder dat daar iets rede lijks tegenover staat. De keuzev rijheid wordt met voeten getre den" De Haan, lid van de commissie, stelde voor filters aan te brengen voor mensen die alleen Neder land I en II willen hebben. De gemeente had deze mogelijkheid echter al afgewezen omdat con trole op het gebruik van een der gelijk filter een vrijwel onmoge lijke zaak zou zijn Vrijdag Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, optreden Herman Brood and his Wild Romance, 20 uur Herenstraat 45, gebouw Staalwyk, jeugdsoos 19.45 uur Ten Katestraat, speeltuingebouw, bejaardensoos Humanitas 14 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei derdorp, infor avond Bahai gem., 20.15 uur 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden 20 uur Zaterdag Schouwburg, Oude Vest "Theater en thuis, nieuwe one-man show van Henk Elsink, 20.15 uur. LAK-theater, Levendaal 150: "Pak-Fan- Bakuba, Surinaams vormingstheater, 20.15 uur. Ton Menken ijshal, Vondellaan: rom melmarkt "Sport in '78", 19.00-24.00 uur. Jubileumwandeltocht "Zuid-West", ter rein voetbalvereniging VTL, Voorscho- terweg. Starttijden 40 km: van 9-10.00 uur, overige afstanden van 9-14.00 uur. Verenigingsgebouw Leidse Bond van Amateurtuinders, complex tuinen Roomburg, Vlietweg: 13e congres. Ope ning 10.30 uur. Zondag LAK -theater, Levendaal 150: kinder theater "Jonge, jonge, wat een meid- mennes", 15.00 uur. Ton Menken ijshal, Vondellaan: rom melmarkt "Sport in '78" 10-18 uur. Terrein VTL Voorschoterweg: start ju bileum wandeltocht Zuid-West, 9-10 uur en 9-14.30 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk I (Mor- swegkwartier, Noordbinnenstad, Noorderkwartier en Groenoord) H.G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) P.J. Der- chant, Hooigracht 61, tel. 123752; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en Zuidbinnenstad) H.C. Jasperse jr.. Witte Singel 72. tel. 124961; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) zater dag A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797; zondag F. Lahr, Zoeterwoudse Singel II, tel. 120347. Leiderdorp - M.P. Hennink en O. du Ry, Vlaskamp 16, tel. 891100; zat. en zond. spreekuur van 12.30 tot 13 uur, Vlas kamp 16. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - zaterdag S. van der Kooij, v.d. Oyelaan 13, tel. 6951; zondag Schotanus, v.d. Oyelaan 13, tel. 6951. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, tel. 10834. APOTHEKEN De avond- nacht, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 5 mei tot 12 mei door apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel 120136; apotheek Voorschoten, Leids- eweg 66, tel. 01717-2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141 tst 35 (dag en nacht). Warmond - B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Een schets van het gemeentekantoor zoals de PvdA-Wassenaar zich woningen die in dat gebied kunnen worden neergezet. dat voorstelt. Op de achtergrond: de LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch* Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Tefefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2