LOWS nog steeds niet nit zorgen 'Wie ook kampioen wordt, dit ACV is te kloppen' Jeugd van Roodenburg wint (eigen) Kooicup Lugdonum 'geprolongeerd'; Roodenburg vervult tegen Olympia sportieve plicht STRAFSCHOPPEN-TOURNOOI SPORT SPORT LEIDEN - Of LDWS het volgend seizoen nog tweede klas- ser zal zijn zal aanstaande zondag op de laatste speeldag (wanneer de derby tegen Lugdunum op het programma staat) pas worden uitgemaakt. LDWS-trainer De Jong was na afloop van het in een teleurstellend 1-1 gelijkspel geeindigde treffen met DHL niet pessimistisch over de toekomst van de Vlietbewoners, al moest hij wel een in gewikkelde kansberekening maken. Zijn Delftse collega Van de Akker was heel wat optimistischer. Dat kon hij ook zijn, want via het ge lijke spel had zijn team zich defi nitief uit de zorgen gewerkt. De Delftenaren hebben zich daar voor niet eens buitengewoon hoeven in te spannen. DHL wist zelfs in de eerste fase een licht overwicht op te bouwen. Leo de Jong; "Ik kreeg bijna hetidee.dat DHL de punten harder nodig had dan wij". Lang duurde dat Delftse overwicht echter niet, want al snel trok LDWS het ini tiatief naar zich toe, maar met hun verkrampte spel waren de Leidenaars niet in staat om de 200 toeschouwers te boeien. Alleen aanvoerder Ger de Roode en de met een verband spelende George Pinas wisten een aan vaardbaar tweede klasse-peil te bereiken Onder hun leiding dan ook werd LDWS al snel de zenu wen de baas en werd DHL steeds verder de verdediging ingedrukt. Zo ontstonden er kansen voor George Moesman (hij schoot van dichtbij huizenhoog over het doel van keeper Van Rossum) en Bart van der Weijden (die eer hij ge vaarlijk kon worden onderuit werd gehaald.) Pech Bovendien hadden de Leidenaars de pech, dat Piet Ouwehand al vrijssnel vrij snel raakte en het veld moest ruimen. Ondanks die handicap kwam LDWS na zo'n twintig minuten spelen in de eerste periode wel op voorsprong toen Pinas na een verdedigings- fout van DHL een solo kon opzet ten en 1-0 kon scoren. WIELRENNEN - De Westduitser Dietrich Thurau heeft gisteren in West-Berlijn een baanwedstrijd over 101 kilometer gewonnen. De rit over 75 ronden werden beslist op basis van punten die de ren ners konden behalen bij tus- sensprints. Thureau veroverde 13 punten en finishte in de tijd van twee uur zeven minuten en 25 se conden, dezelfde tijd als de ge hele kopgroep. Wereldkampioen Francesco Moser (Ita) werd 19e. zonder een punt. Pas diep in de twedde helft kwa men de Delftenaren op gelijke voet. DHL-spits Hans Buitendijk strafte een grove verdedigings- fout van de Leidenaars af en wist van dichtbij 1-1 aan te tekenen. In de slotfase liet LDWS pas zien dat het echt wel in staat is tot goed aanvalsspel. Wally Gallert, die voor Ouwehands vervanger Fakkel in het veld was gekomen, bracht een ieder echter tot wan hoop door tot tweemaal toe vlak voor Van Rossum de kans op de overwinning ongelukkig te ver prutsen. wtéÊSÊÊPm, George Pinas probeert zich door de verdediging DHL te werken. Noordwijk verliest bekertreffen in Assen, maar: ASSEN - De taxatie was van Cees Spaanderman. De ervaren laatste man van Noordwijk, terugge haald omdat een aantal basis spelers geblesseerd was, was on danks het 1-0 verlies in het beker treffen bij ACV zeer optimistisch gestemd: "Wie er ook kampioen wordt in de eerste klasse A, tegen deze ploeg zijn er zeker moge lijkheden om de algemene zater- dagtitel te pakken. Zowel Quick Boys als Noordwijk lijken me vooral fysiek sterker dan ACV Het is natuurlijk moeilijk oorde len na één wedstrijd, maar af gaande op wat ik heb gezien is het beslist geen kampioensploeg. Vooral in de eerste helft konden die jongens me nauwelijks impo- Dat Noordwijk het auei in de kwartfinale om de zaterdagbeker desondanks verloor op Hemel vaartsdag, had de Eelman-forma- tie dan ook voornamelijk aan zichzelf te danken. Alle betrok kenen waren het erover eens dat de mede-koploper van IA in de eerste helft had verzuimd de par tij te pakken. Ook ACV-trainer Peter Koetsier moest dat beken nen. Wél kon hij daarbij wijzen op het ontbreken van zijn vaste doelman Terveld, en de gebles seerde libero Schipper, voor stopper Koeling en de "oranje- spits" Mennega, daartegenover stond dat ook de tegenstander niet volledig was. Met Cees v.d. Wiel als invaller-doelman en Cees Spaanderman als voorstopper (broer Albert was thuisgebleven) was Noordwijk aanvankelijk echter wél sterker, dan het defen sief matige ACV. Koetsier moest het beamen: "Verdedigend han delden we te nonchalant in de eerste helft, maar ook op eigen kracht schiep Noordwijk zich kansen" Vooral dankzij Jan Willem Bogers, die voor 1500 kijkers in Assen nogal eens opviel. Eerst door de bal van twee meter afstand nog op de onderkant van de lat aan te sturen, vervolgens door collega vleugelspits Suttorp na een solo een fraaie mogelijkheid aan te bieden. Suttorp benutte die niet, een voorbeeld dat Sjoerd Boot la- ter nog eens zou volgen. Nadien kwam ACV terug. Gesterkt door de 0-0 kreeg het van de eerste klasse B meer vat op het spel, waarbij eindelijk de kampioen het technisch kunnen getoond kon worden. Noordwijk, dat van de trip naar het noorden een tweedaags uitje had gemaakt, kreeg het wat moeilijker, maar het doelpunt liet nog op zich wachten. Nadat rechterspits Hooyer nog eenmaal voor leeg doel had ge mist, viel de 1-0 toch. Halverwege de tweede helft scoorde midden velder Gerard Roo, na een vrije trap van Veneboer. Noordwijk drong daarna nog wel aan, maar kwam niet verder dan een kopbal op de lat van Jaap van Kesteren. De ploeg van Eelman leed in As sen trouwens dubbel verlies, omdat Gerard Tio met een lichte hersenschudding moest uitval len. NAALDWIJK - Met de 1-3 zege op Westlandia heeft Lugdunum zich gisteren verzekerd van prolonga tie van het tweede klasserschap. Het duel, dat voor de Kikkers zo belangrijk was, was ook meteen „onze beste wedstrijd van het seizoen", aldus Lugdunum- trainer Ruud de Groot. Met een imponerende eindspurt (elf pun ten uit zeven wedstrijden) heeft Lugdunum er toch nog voor kunnen zorgen, dat de uitermate zwakke competitie-start geen desastreuze gevolgen heeft ge had. In eerste instantie zag het er niet naar uit, dat het voor Lugdunum van een leien dakje zou gaan, want al na vijf minuten spelen moest voorstopper Wim van Pijlen geblesseerd het veld rui men (John Zee verving hem), terwijl Westlandia niet van plan was om Lugdunum te helpen in het ontlopen van de degradatie. Maar de Westlanders moesten na twintig minuten spelen toch ca pituleren, toen Rinus van Es (de beste Leidenaar gisteren) na voorbereidend werk van Frans Sjardijn en Bennie de Roo voor 0-1 kon zorgen. Lugdunum kon die stand niet tot de rust handha ven, want vijf minuten later kwam Westlandia langszij, door een doelpunt van Zwinkels. De formatie van De Groot deed het na de pauze wat rustiger. Ook vanuit een wat verdedigende tak- tiek wist Lugdunum nog tot sco ren te komen. Binnen tien scho ten Rinus van Es en Wim Oppe- laar hun ploeg naar een veilige 1-3 voorsprong. In die stand wist het uitgebluste Westlandia geen verandering meer te brengen. Roodenburg Roodenburg heeft gisteren in Gouda op meer dan lofwaardige wijze zijn sportieve plicht ver vuld. Alleen vanwege het feit, dat de club uit Leiden-Noord met een grote dosis pech kampte, kon het tegen de degradatie vech tende Olympia een kostbaar ge lijkspel (0-0) uit het vuur slepen. Vooral in de eerste helft hebben de Leidenaars aantrekkelijke mo gelijkheden gehad om de over winning te grijpen. Reinier Ver- keuylen verzuimde echter tot tweemaal toe zijn formatie de lei ding te bezorgen. Jan Kromwijk zag daarna zelfs nog een 18-meter schot van de paal terugkomen. Na de pauze zou het spelbeeld zich niet wijzigen. Olympia, dat Theo van Duivenbode weer van stal had gehaald, moest ook in die fase met de rug tegen de muur. Welgeteld één keer wist die ploeg zich een kans (via de Leeuw) te scheppen, daartegenover stond, dat Verkuylen later opnieuw niet zuiver genoeg zou richten en Wim Ligtvoet hoog over knalde, nadat een schot van Kromwijk via de borst van doelman Van Elleswijk voor zijn voeten was beland. Blauw Zwart Blauw Zwart heeft in dit zo belang rijke treffen tegen DHS het geluk bepaald niet aan zijn zijde gehad. Weliswaar bezorgde Rob Gillis sen zijn ploeg met een fraaie kop bal de leiding, maar Jan Kersse- meyer, die na afloop een tweeja rig contract bij NAC tekende, bracht de thuisploeg in een om streden strafschop weer langszij. Piet Roozen zette zijn ploeg na rust op voorsprong, waarna Nijs zelfs voor 3-1 zorgde. Juul van Brecht, verkleinde de stand, na dat arbiter Van den Heuvel een zuivere strafschop DHS-ver- dediger Holster had binnen de beruchte lijnen hands gemaakt onbestraft had gelaten tot 3-2, waarna Wim Tolido 3-3 aante kende. Piet Roozen bezorgde zijn ploeg tenslotte de nauwelijks verdiende zege: 4-3. Leiden/Gouda Het voor gisteren vastgestelde in haalprogramma van de Leids- /Goudse afdeling bestond uit drie wedstrijden. In groep A won WOA de uitbeurt bij Ammerstol met 0-1 en in groep B verplet terde kampioen Meerburg het op bezoek zijn de Unitas (L) met 7-0. Paul van der Heijden nam in dit treffen de eerste twee treffers voor zijn rekening, waarna Loek de Jeu de ruststand op 3-0 be paalde. De dorpsgenoot van Meerburg, SJZ, heeft zijn eigen publiek da nig teleurgesteld door het duel tegen Nicolaas Boys met 1-3 te verliezen. Dirk Fransen zorgde in zijn eentje voor een 0-3 voor sprong voor de Nieuwveners, waarna Peter Bos kans zag om de traditionele eretreffer voor zich op te eisen. Ook beker voor zaalvoetbal team uit Lisse LEIDEN - De strijd om de Kooicup is gewonnen door het pupillen- team van het organiserende Roo denburg. In de finale lieten de jeugdige Noordbewoners giste ren de ploegen van Docos (twee de) en UVS achter zich, na een wedstrijdenreeks die was be zocht door zo'n 1500 kijkers. De Roodenburgertjes verdienden daarmee de Kooicup. plus een miniuitgave van die bokaal voor elke speler en 11 spellen. De spe lertjes van DOCOS en UVS kre gen allen een tennisracket met tennisballen. Tijdens het toer nooi op noord, waaraan werd deelgenomen door vijftien Leid- se clubs, floot Sparta-spejer Bert Jansen negen duels en dé finale. De pechprijs (een fruitmand) voor de meest ongelukkige speler was voor Ronnie Kramp van VNA, de volleybalschoenen voor de sportiefste speler werden "verdiend" door Adwin van Wee- ren van Leidse Boys. Dat was ook de ploeg die de meeste goals te gen zich kreeg in vijf wedstrij den: maar liefst 22 maal trof de tegenstander het net. Voor het team dat zo'n scheve schaats had gereden, lagem 13 schaatskaar- ten voor de Leidse Ton Menken- hal gereed. De sportiefste club was ASC, dat daarvoor uit han den van Henk Uiterdijk, de ere voorzitter van Roodenburg die de prijzen uitreikte, een beker ont ving. De E.- en D-junioren van Quick Boys hebben het door hun club georganiseerde toernooi op Nieuw Zuid gewonnen, de vete ranen van Lugdunum zegevier den in het veteranen-toernooi van UVS. Tweede werd De Spar taan, derde DWV, vierde Neptu- Het team van Koudekerk won het veteranen toernooi van RCL. De organiserende vereniging zelf werd achter Leiden derde, Meer burg werd vierde. De veteranen van VNA zegevierden bij Oranje Groen. LFC, Leidse Boys en ZLC klasseerden zich in die volgorde als tweede, derde en vierde. Er stonden gisteren ook twee toer nooien voor damesteams op het programma. In beide gevallen konden de organisatoren terug zien op een sportief en volledig geslaagde wedstrijdenreeks. Het eerste toernooi dat door WSB georganiseerd was, werd gewon nen door het uit Haarlem afkom stige DFC '74, dat W Haastrecht in de finale met maar liefst 5-0 klopte. Unitas Leiden eindigde op de derde plaats, terwijl thuisclub WSB de zevende plaats bereikte. Op het door Randstad Sport georganiseerde toernooi, zegevierde W Zweef uit Nijverdal, dat zich in de finale met 4-0 de meerdere toonde van Lugdunum. Randstad Sport La- dies zelf werd derde doordat het de strafschoppen beter wist te benutten dan Gouderak dat vier de werd. De pupillen van Roodenburg met de grote Kooicup en veertien kleine uitgaven van de bokaal. Theo Godyla krijgt uit handen van afdeling Leiden-bestuurslid Vlasveld de beker ove Voetbalvereniging „Leiden" en het Leidsch Dagblad organiseren: voor alle jongens in de leeftijd van 7 t/m 14 jaar. Zaterdag 20 mei worden de voorronden gehouden. Een achttal Leidse keepers waaronder Wim Visser (LFC), Sjaak Niévaart (Roodenburg), Peter Burghouwt (Docos). Wijnand Sloos (UVS), Wim Erades (Lugdunum) en Herman Roedoe (ASC) zullen trachten zoveel mogelijk strafschoppen te stoppen De beste tien van elke groep gaan over naar de finale. Men kan de strafschoppen komen nemen van 10.00 uur t/m 15.00 uur. Zaterdag 27 mei, zal de grote finale plaatsvinden met diverse attrakties zoals: muzikale show van Concordia Zowel de voorronden als finale worden gehouden in Pomona. Men kan zich opgeven bij het Leidsch Dagblad en alle Leidse sport zaken In Lelden. Inschrijfgeld t,-. Leidsch Dagblad 'n aktieve krant v.v. „Leiden" 'n aktieve club Toto en Lotto DEN HAAG - De uitslag van Lotto 17 is: eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 18 van zondag 7 mei aan staande, 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. Tweede prijs: 7 winnaars, elk bruto 40.689,20, derde prijs: 205 win naars. elk bruto 1.798-, vierde prijs: 8836 winnaars ƒ51,10, vijfde prijs: 11.819 winnaars 38,20 Toto 17 is: Eerste prijs: 12 winnaars, bruto 13.700,10, tweede prijs: 244 winnaars, 276.30, derde prijs: 2523 winnaars 37.40. SPEEDWAY - De Bristol speed way club heeft voor een transfer- bedrag van 6000 pond sterling (ongeveer 26.000 gulden) de 26-ja- rige Nederlandse coureur Kroeze ingelijfd. Kroeze tekende vorig jaar voor Huil, maar brak een been en kwam niet meer in wed strijden uit. TENNIS - Ter gelegenheid van de opening van een tennis- en squashcentrum in Bome (Ov.) spelen Tom Okker en Louk San ders op vrijdag 12 mei, om 21.00 uur, een tenniswedstrijd. Voorts geeft Robert Jan Anjema een squashdemonstratie. LEIDEN - Het kampioenschap van Nederland is de enige ti tel die het zaalvoetbalteam van Godyla nog kan ontgaan. Woensdagavond in de Leidse Vijf Meihal (de Groenoordhal was reeds bezet voor de bas ketbalwedstrijd) won de Lis- serse ploeg de derde titel, de Leidse zaalvoetbalbeker, in successie Het Sassenheimse Bemelman werd met 6-1 af gedroogd door de Lisserse zaalvoetballers. Een duidelijke en terechte zege van Leidse kampioen. Tegen stander Bemelman, dat vori ge week in een tournooi Oegstgeest nog met 3-2 ver sloeg. heeft- de gehele wed strijd vrijwel niets in te bren gen gehad. Al na tien minuten keek de Sassenheimse ploeg tegen een onoverbrugbare 3-0 achterstand aan. De eerste aanval van de Lisserse ploeg betekende direct 1-0. Theo Godyla bracht Ruud van der Voort in stelling, die doelman Gerard Tegelaar beheerst passeerde. Theo Godyla zelf zorgde voor de tweede treffer terwijl Gerard van Beek nummer drie in het Sassen heimse doel schoot. Godyla nam toen wat gas terug waar door de Sassenheimse ploeg wat meer in balbezit kwam. Gevaarlijke momenten le verde dit Bemelman echter niet op omdat de Lisser te genstander de zaken verdedi gend goed onder controle had. Alleen Ted Lumiondong mikte een keer op het hout werk. Vlak na de doelwisse- ling leek de strijd toch nog spannend te worden. Marcel van Hattum wist doelman Wim van Harskamp met een knap schot te verschalken. Godyla stelde echter direct orde op zaken. Ruud van der Voort zorgde er met twee ga ve treffers voor dat de Lisser ploeg naar 5-1 uitliep. In de slotfase van de strijd bepaal de Gerard van der Beek de eindstand op 6-1. Op 15 mei speelt Godyla in de Gemeentelijk Sporthal tegen TOSS LSB uit Leeuwarden voor het kampioenschap van Nederland. De andere tegen stander in deze poule is de Nederlandse kampioen Ho- vocubo uit Hoorn ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 25