mededelingen gemeentebestuur S m m leiden 8fm12mei'78 <n 5 fff?' ffl leiden Gemeenteraad 1 De gemeenteraad vergadert op maandag 8 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Wijziging van de Verordening Commissie Huis vesting Migranten Leiden. Benoeming van de leden van de Commissie Huisvesting Migranten Leiden. a. Herstemming over (punt B) ingediende moties van de heren Van Zijp, Zonnevylle, Van der Meij, mevrouw Passchier en de heer Hoeven waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten (stemverhouding 17-17). b. Een schrijven van B en W naar aanleiding van de tijdens de behandeling van de gemeentebegro ting 1978 ingediende motie 31 over de termijn van afhandeling van bouwaanvragen. Binnenstadsgebied Pancras-Oost aan te wijzen tot stadsvernieuwingsgebied en om in te stem men met in de nota "Verbeteringsplan Pancras- Oost. Een schrijven van het bestuur van het Wijk- komitee "Zeeheldenwijk" over de verkeerssitua tie in deze wijk. Vaststelling van het bestemmingsplan De Camp Verzoeken van besturen van bijzondere scholen om medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet. Verzoek van het bestuur van de Stichting Katho liek Onderwijs Leiden om medewerking voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal ten be hoeve van de school voor b.l.o. Lammenschans- weg 6. Gelden voor het aankopen van vier verplaatsbare lokalen voor het lager onderwijs, de plaatsing van die lokalen op een terrein aan het Regenboogpad en de inrichting ervan. Aankoop van de panden Hambroeklaan 14 en 16 en Kooilaan 24. Uitgifte in erfpacht van grond, gelegen in het par tieel uitbreidingsplan "Leiden-De Waard" Verkoop van een perceel grond, gelegen in het partieel uitbreidingsplan "Leiden-De Waard" Verlening van een rekeningcourantkrediet res tauratie en verbetering van het monument Pieterskerkstraat 2. Verlening van een rekeningcourantkrediet aan de Stichting Jean Pesijnhof, voor de kosten van restauratie en verbetering van de Jean Pesijnhof gelegen aan de Kloksteeg 21. Voorstel van het raadslid, de heer L. Beijen, tot schrapping van de antenneverboden opgenomen in de artikelen 265 en 358a van de Bouwverorde ning. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanleg van een riolering c.a. in de Bruggestraat Beschikbaar stellen van gelden voor de installatie van een c.v.-ketel in het paviljoen jongens Voor geest van het psychiatrisch ziekenhuis 'En degeest" c.a. Wijziging van de verordening op de markten Gelden voor uitbetaling van het restant van de gemeentesubsidie in het exploitatietekort van het badhuis van woningbouwvereniging "De Een dracht" Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroepschriften. De Commissie voor de beroepschriften behandelt op maandag 8 mei, om 16.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis een beroepschrift (A.R.R.B.) van de Stichting Leidse Volksuniversi teit K en O. Het betreft de vaststelling van de begroting 1975 en 1976 van de stichting. Commissie voor Interne Organisatie en Beheer Op dinsdag 9 mei om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden behandeld welke onlangs in diverse verga deringen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien En verder Slotbegrotingswijziging dienstjaar 1976 Nadelig exploitatie-saldo en onderhoudsfonds van de door de Leidse Woningstichting t.b.v de algemene dienst beheerde panden. Voorzieningen aan het kantoor van de Burger raadsman. Commissie voor Ruimtelijke .Ordening en Openbare Werken. Op dinsdag 9 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959, t.b.v. de bouw van 92 bejaardenwoningen. Fietsrouteplan Leiden en buurgemeenten. Kredietaanvraag inzake rehabilitatie Levendaal 193/193a en 195/195a, alsmede Pakhuisstraat 3 en 5. Parkeergelegenheid voor vrachtauto's in de woonwijken. Overdracht om niet en ruilingen van perceeltjes grond in de Merenwijk in het gebied van de Stich ting Eigen Huis. Inrichting van een complex volkstuinen aan de Haagsche Schouwweg. Doortrekking Dr. Lelylaan en aansluiting daar van op de Haagsche Schouwweg. Aanleg van fietspad 89 in de gemeenten Leiden en Wassenaar. Opheffing onbewoonbaarverklaring van de pan den Rijnstraat 20 en 24. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het bouwrijp maken van het gebied begrensd door het Galgewater, de Valkensteeg, het Noord- einde en de Weddesteeg. Ontruimen van ruimten in het voormalige Van Wijk- en Zaalbergcomplex. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw en Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Ge zondheidszorg en Cultuur. Dinsdag 9 mei a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Enig agendapunt: Organisatie sociaal-culturele sector. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. Op donderdag 11 mei a.s. om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Toelichting door ir. H. S. Yap op hoofdstuk II van het ontwerp-structuurplan voor de Binnenstad, in relatie tot de uitkomsten van het distributie planologisch onderzoek. (Gemeenschappelijk met de commissie voor economische aangele genheden). Ontwerp-bestemmingsplan De Kooi. (Gemeen schappelijk met de commissies voor economi sche aangelegenheden en voor volkshuisvesting en milieuzaken). N.B. Een eerste bespreking van het programma van eisen voor de Stevenshof, welke volgens de ad vertentie van 28 april j.l. eveneens op 11 mei a.s. zou plaats vjnden in o.m. de commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 11 mei om 19.30 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Van 19.30-20.00 uur promotiefilm 'Ouders op Herhaling"; van 20.00-20.30 uur discussie over toekomstvisie m.b.t. "Ouders op Herhaling" Verhuizing Rembrandt-sgs (scholengemeen schap). Aankoop gymnastieklokaal Brahmslaan van de Vereniging voor Chr. Voortgezet Onderwijs. Verzoeken van schoolbesturen om medewer king. Voorzieningen openbare scholen. Informatie over de hogere beroepsopleiding voor verpleegkundigen en over de academie voor school- en beroepskeuze-adviseurs. Nota van de afd. F. inzake de jaarrekeningen 1973 t/m 1975 van de Sportstichting. Stand van zaken m.b.t. de onderwijsopbouw- werker Leiden Noord Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: College van Bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden. Oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van de Subfacul teit Psychologie en Geschiedenis in het perceel Hooigracht 15 (v.m. St. Elisabeth Ziekenhuis). Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 5 mei 1978. Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: dinsdag 23 mei 1978 te 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Het verzoek om de vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330 (3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden inge steld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen Bestemmingsplan "De Kooi en Noorderkwartier" Bij Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis zijn vanaf maandag 8 mei a.s. exemplaren verkrijgbaar van de bestemmingsplannen Leiden "Noorder kwartier" en Leiden de "Kooi". De prijs van elk dezer plannen is 3,50. Aanvragen huursubsidie Zoals bekend loopt het tijdvak waarover men huursubsidie aan kan vragen van 1 juli tot 1 juli. Zij die voor het lopende tijdvak (1 juli 1977 tot 1 juli 1978) huursubsidie ontvangen en de beschikking daarvan vóór 1 maart 1978 ontvingen, krijgen recht streeks van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een nieuw (blauw) aanvraag formulier toegestuurd. Zij die geen formulier toegezonden krijgen kunnen er één afhalen aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Huurders van woningen van woningbouwvereni gingen of de Leidse Woningstichting krijgen even als vorig jaar bericht thuisgezonden omtrent de mogelijkheid huursubsidie via deze verhuurders aan te vragen (huurmatiging). Wie bij de verhuurder aanvraagt heeft het voordeel dat niet hoeft te worden gewacht op het eventueel uit te keren subsidiebedrag. Het subsidiebedrag wordt dan namelijk direct op de huur in mindering gebracht. Voorts kunnen zij die pas verhuisd zijn binnen drie maanden na de verhuizing huursubsidie aanvragen door gebruik te maken van de oude (groene) for mulieren, die nog op het stadhuis verkrijgbaar zijn Zij die huursubsidie via de gemeente willen aan vragen kunnen daartoe terecht vanaf maandag 8 mei a.s. in het informatiecentrum van het buro voorlichting links in de hal van het stadhuis. Daar zullen medewerkers van de afdeling Volks huisvesting aanwezig zijn om u te helpen bij het aanvragen van deze regeling. De openingstijden zijn dagelijks van 9.00 tot 12.00 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voorne mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatrege len vast te stellen: Juwelenwijk: aanleg van twee voetgangersoversteekplaatsen op de Smaragdlaan aan weerszijden van de Robijn- straat; Rijndijkbuurt: - instelling eenrichtingsverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Catharinastraat in de richting van de Hoge Rijndijk; instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Rijnstroomstraat in de richting van het Utrechtse Jaagpad; aanbrengen gele streep langs de westzijde van de Catharinastraat over een lengte van 15 meter vanaf de kruising met het Utrechtse Jaagpad; aanbrengen gele streep langs de westzijde van de Catharinastraat, over een lengte van 15 meter vanaf de kruising met het Utrechtse Jaagpad; aanbrengen gele streep langs de zuidzijde van het Utrechtse Jaagpad over een lengte van 70 meter vanaf de kruising met de Catharinastraat; Merenwijk: geslotenverklaring van de Broekweg, tussen het Broekwegviaduct en de Gooimeerlaan, in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers fietsers en bromfietsers; Noordvest-west: openstelling Steenstraat tussen de Beestenmarkt en de 2de Binnenvestgracht voor fietsers en bromfietsers in beide richtingen; Zuid-West: aanwijzing als onverplicht fietspad van het fiets pad aan de oostzijde van de Korte Vliet; Stationskwartier: intrekking parkeermaatregel aan de westzijde van de Maredijk, tussen de Piet Heinstraat en de Aloëlaan; instelling stopverbod aan de oneven zijde van de Stationsweg, tussen het Stationsplein en de Morssingel; aanwijzing als laad- en loshaven, geldend van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur, van twee aan te leggen parkeerhavens op de Stationsweg voor de percelen 28/30 en 29a/31; N.B.: het stopverbod op de Stationsweg aan de zijde der even huisnummers blijft gehandhaafd; Transvaalbuurt: aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Morsweg ten noordoosten van de kruising met de Lage Morsweg; Pancras-oost: instelling stopverbod op de Oude Rijn, tussen de Hooigracht en de Middelstegracht, aan de zijde van het parkeerterrein; Levendaal: - instelling stopverbod aan de noordzijde van de Hogewoerd tussen perceel nr. 36 en de Water- steeg; Pieters- en Academiewijk: - intrekking eenrichtingsverkeer in de Pieters kerkstraat, in de richting van de Pieters kerkgracht (de Pieterskerkstraat wordt voor mo torvoertuigen afgesloten door middel van paal tjes); - instelling eenrichtingsverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op het Rapenburg, zuidzijde, tussen de Doezastraai en de Kaiserstraat in de richting van de Doeza- straat (betreft aanpassing huidige verkeersbor den); - instelling parkeerverbod op het Noordeinde, tus sen de Rembrandtstraat en perceel nr. 47, aan de zijde der oneven huisnummers; - instelling stopverbod op het Noordeinde, tussen perceel nr. 47 en het Rapenburg, aan de zijde der oneven huisnummers; instelling eenrichtingsverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers: a. in de Bakkersteeg, in de richting van de Kaiser straat; b. in de Molensteeg, in de richting van de Vliet; c. op de westelijke rijbaan van de Vliet, tussen het Rapenburg en de Molensteegbrug, in de richting van de Molensteegbrug; d. op de oostelijke rijbaan van de Vliet, tussen het Rapenburg en de Molensteegbrug, in de richting van het Rapenburg; N.B.: de Molensteegbrug wordt door middel van paaltjes afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers; In verband met de werkzaamheden aan de Non- nenbrug en aan de walmuren van het Rapenburg, westzijde, alsmede de aanleg van een riolering al daar zullen de hierna te noemen tijdelijke ver keersmaatregelen worden ingevoerd. Voor een goede bereikbaarheid van het betreffende gebied zal een tijdelijke dam worden aangelegd over de Groenhazengracht, als verbinding tussen de Doelengracht en de Varkenmarkt. A. Academiewijk: Fase 1: (werkzaamheden aan de Nonnenbrug en de westzijde van het Rapenburg, tussen de Doelen steeg en de Nonnenbrug): instelling eenrichtingverkeer a. in de Doelensteeg, in de richting van de Doelen gracht; b. op de Doelengracht, in de richting van de Groenhazengracht Fase 2: (werkzaamheden aan de Nonnenbrug en de westzijde van het Rapenburg, tussen het Noord- einde en de Groenhazengracht): - instelling eenrichtingverkeer a. op de Doelengracht, in de richting van de Doelensteeg; b. in de Doelensteeg, in de richting van het Rapen burg; c. op het Rapenburg, tussen de Doelensteeg en de Groenhazengracht, in de richting van het Noord- einde; N.B.: het Rapenburg, tussen de Doelensteeg en de Nonnenbrug, is voor doorgaand verkeer gestremd gedurende de tweede fase; Fase 3: (werkzaamheden aan de westzijde van het Rapenburg, tussen de Doelensteeg en de Groenha zengracht, alsmede aan de Groenhazengracht; - instelling eenrichtingverkeer a. op de Doelengracht, in de richting van de Doelensteeg; b. in de Doelensteeg, in de richting van het Rapen burg; N.B.: in fase 3 is het Rapenburg, tussen het Noord einde en de Groenhazengracht voor doorgaand ver keer gestremd; B. Pieterswijk: N.B.: het Rapenburg, tussen de Houtstraat en de Nieuwsteeg, is tijdelijk voor doorgaand verkeer ge stremd in verband met de werkzaamheden aan de Nonnenbrug. Centrum: -aanbrengen gele streek aan weerszijden van de Koornbrugsteeg; De op deze maatregelen betrekking hebbende te keningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het buro Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gele genheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op maandag 22 mei aanstaande te 15.30 uur in de Koffiekamer van het Stadhuis. Grofvuilophaaldienst komende week - <2 Volgende week zijn aan de beurt wijk 25 27 dinsdag 9 mei wijk 24 28 woensdag 10 mei wijk 32 donderdag 11 mei wijk 29 30 31 vrijdag 12 mei >5 iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en ov eral. iedereen leest de krant altijd en overal. 0 ?g-

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 22