,@[n) DINSDAG 2 MEI 1978 LEIDEN/REGIO" PAGINA 21 MARKDORPINOORDVEST - In de Maredorpdwarsstraat kon de jeugd zich met elkaar meten in een jeugd-songfestival. De kleint jes mochten daarvoor op de tafel staan PIETERS- EN ACADEMIEWIJK - In de Papengracht werd gis termiddag druk gebruik gemaakt van de mogelijkheid om tobbetje te steken. Zoals op deze foto ging het nogal eens mis MORSKW ARTIER-Op het terrein achter het clubhuis Morschwijk werd een grotemuziekmanifestatie gehouden. Daaraan werd medewerking verleend door muziekgezelschappen en majorettenkorpsen uit Leiden, Alphen a. d. Rijn en Den Haag. Foto's Jan Flolvast TRANSVAALBUURT - In en rondom het clubhuis 't Mierennest aan de Morsweg waren diverse evenementen voor de jeugd. Bijvoorbeeld straattekenen en zaklopen en het oerhoïlandse volksvermaakt: het omgooien van blikken met een bal Op vele plaatsen in de stad werden optochten georganiseerd waaraan verklede kinderen deelnamen ZUID-WEST - Ondanks de stortbuien die er gisteroch tend vielen is het majorette concours, voor het vijfde ach tereenvolgende jaar georga niseerd door wijkvereniging Aktief, een groot succes ge worden. De middag maakte voor de deelnemende groepen die uit alle delen van het land naar Leiden Zuif-West waren getogen en de bijna wanho pige organisatoren veel goed. Moest het concours op deze Koninginnedag 's morgens nog een half uur worden on derbroken, 's middags kon het hele programma alsnog met succes worden afgewerkt. De zestienhonderd plaatsen tel lende tribunes die aanvanke- ZUID WEST - Rond het middaguur arriveerde in Zuid-West een postkoets getrokken door vier paardenBurgemeester Vis werd tijdelijk tot "sheriff benoemd en kreeg een cowboyhoed ten geschenke De Amerikaanse landbouwattaché James A. Hitchins bracht een brief mee uit het plaatsje Orange uit Texas. LEIDEN - Meer dan tachtig eve nementen verspreid over vrijwel alle wijken van Leiden, werden gistermiddag door actieve wijk- verenigingen, buurtcomités cn speeltuinverenigingen georgani seerd. Zo ging gistermiddag op de Witte Singel voor de derde maal de Singelloop van start over een afstand van ongeveer zeven kilometer. De honderden en thousiaste lopers werden wegge schoten door de oud-zwmster Erica Terpstraat, terwijl het commentaar werd verzorgd door de verslaggever-met-de-pet Ba rend Barendse. De lopers brachten aan inschrijf geld een bijdrage van ruim 1300 gulden bijeen. Een bedrag dat door giften werd rond gemaakt tot 2000 en beschikbaar wordt ge steld aan de invaliden sportbond. Groot was de belangstelling voor de festiviteiten die in de Pieters- wijk werden georganiseerd door de wijkvereniging in samenwer king met de studentenvereniging Augiistinus. Vooral het tobbetje steken op de Papengracht was erg in trek. Met de regelmaat van de klok werden deelnemers met een nat pak beloond. Overigens ook zonder het tobbetje steken vielen er gisteren natte pakken genoeg. De stortbuien in ochten duren betekenden voor diverse lijk een lege indruk gaven waren toen weer goed gevuld. Daarvóór hadden enkele majo- rettegroepenzoals Seven Source uit Dordrecht, hun programma in de stortregens moeten afwerken Druipnatte kleren, uitgezakte krullen en het werken op glijgraag gras konden deze Dordrechtse meisjes er niet van weerhou den stralend te blijven lachen. Daar bleken ze later ook alle reden toe te hebben, want ze werden winnaar in de ere-di- De jury, bestaande uit drie mannen die van hot naar her reizen om alle concoursen bij te iconen, had het er niet mak kelijk mee. Zij moesten ere-, eerste- en tweede divisiegroe- pen door elkaar heen beoor delen omdat ook al door de re gen het programma niet in geplande volgorde kon wor den afgewerkt. De uitslag luidde als volgt: er edivisie: 1. Seven Source, Dordrecht,2. Peloton Pauline, LeidenEerste divisie: Prinses Christina, Den Haag, tevens winnaar van het hele con cours (hoogste puntenaantal) 2.Colden Green Stars, Leiden 3. Franciscus-band Leiden. Tweede divisie: 1. Little Girls, Rossendaal. De beste hoofd majorette bleek bij Prinses Christina uit Den Haag te zit ten. De sport iviteitsprijs ging naar hetzelfde majoreltepelo- ton. Wi,,*-..;;, - - festiviteiten een domper. 's Middags toen het opklaarde en de zon scheen zag het er allemaal weer veel plezieriger uit. Bij voorbeeld het Gerecht waar en kele honderden mensen waren samengestroomd om te kijken en te luisteren naar het optreden van de Old Horse Saloon Band. El ders in de wijk bracht een zestal guards doedelzakmuziek ten ge hore. Een trekpleister vormden gister middag ook de feestelijkheden die werden georganiseerd door de Prinses Beatrix-speeltuin aan de Schubertlaan. Het War- mondse kindercircus Atleta bracht daar een zeer aantrekke lijk programma met wieleracro- batiek, clowns, evenwichtskun stenaars, en een super-gewich- theffer. In de tuin was bovendien een complete kinderkennis inge richt. In vele wijken werden de festivitei ten besloten met een muziek, bingo of dansavond. Een bijzon dere uitsmijter werd verzorgd in Zuid-West door de wijkvereni ging Aktief. Daar sprongen rond zeven uur gisteravond vier para chutisten van het team The Fly ing Dutchmen uit een vliegtuig in de snel dikker wordende avond nevel. Desondanks wisten ze de landingsplek aardig te vinden.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 21