Bestuur Moro's partij bijeen PVUI Opwinding om Britse chef-staf UVS pakt 'dubbel' in Zilveren Molen Ook Quick Boys beter dan de FC Amsterdam... Vier doden bij verkeersongevallen in Dronten en Winterswijk Barbezoeker Alphen schiet op eigenares Als het bij u thuis vleeseters zijn, zit u altijd goed met kippevlees. Hockeydames winnen vijflandentoernooi TAEKWANDOKA VAN DE BERG WINT TITEL ZUID-HOLLAND DINSDAG 2 MEI 1978 VARIA PAGINA 15 DRONTEN/WINTERSWIJK (ANP) - Bij verkeersongelukken, gisteren in Dronten en Winters wijk, zijn in totaal vier mensen om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak ontstond in Dronten een frontale botsing tus sen twee auto's ter hoogte van de Dronterweg-Bissentweg. Daarbij kwamen de 84-jarige mevrouw M.M. Rijnewald-Nolet en haar 61-jarige zoon C. Rijne- wald om het leven. Hun door de zoon bestuurde auto botste op een tegenligger die werd be stuurd door een 20-jarige jon geman. De politie heeft de zaak in onderzoek. In Winterswijk kwamen de 24-ja- rige L.van Rossum uit Utrecht en de 19-jarige Carla Rees uit Haar lem om het leven. De auto waarin zij zaten raakte in de bocht bij een brug op onverklaarbare wijze in de rechterberm waarna de wagen slingerend tegen een links van de staande boom botste. Twee broers van de jongeman uit Utrecht, A. en J. van Rossum (resp. 18 en 17 jaar) liepen ver wondingen op en moesten naar een ziekenhuis in Winterswijk worden vervoerd. De jongelui brachten het weekeinde door op een kampeerplaats bij Winters wijk. Amin ontslaat legerofficier NAIROBI(REUTER) - President Idi Amin van Oeganda heeft de bevelvebber van een van zijn bes te regimenten ontslagen. Het gaat om luitenant-kolonel Nasur, commandant van het ir^Masaka, op 125 kilometer ten zuiden van Kampala, gelegerde gemotori seerde revolutionaire zelfmoor dregiment. De troepen van Nasur namen in de afgelopen maanden deel aan acties tegen de rooms- katholieke meerderheid in dit gebied, waarbij honderden chris tenen werden opgepakt en hun bezittingen aan mohammedanen werden gegeven. Het ontslag van de officier komt als een verras sing, daar het leger in Oeganda over het algemeen vrij spel heeft. Voor het eerst sinds de ontvoering oud-premier ALPHEN AAN DEN RIJN - Een schot uit een geweer, ge lost door een boze barbezoe ker, ging gisteravond rake lings langs het hoofd van me vrouw Rennier, eigenares van een bar in Alphen. Het schot werd gelost door de 33-jarige Th. de L. een verte genwoordiger uit Alphen. Hij vierde konginnedag met zijn vrouw in het etablissement aan de van Boetzelaarstraat in Alphen. Nadat hij van 4 uur 's middags tot 9 uur 's avonds had zitten drinken, vroeg hij om de rekening. Die viel hem te hoog uit. "Ik betaal wel, maar daarvoor kom ik straks terug", aldus de L., die met zijn vrouw het pand verliet. Bij terugkomst bleek hij in het bezit van een geweer. Op het terras loste hij het schot op de eigenares die met haar me dewerkers naar buiten kwam. Hij werd overmeesterd en door de Alphense politie in gerekend. De L. had een ver gunning voor wapenbezit. Hij is lid van een schietvereni ging. Fleurop voor.. >*s. Fleurop Inlerflora Koninginnegi ROME (DPA) - Voor het eerst sedert de ontvoe ring van oud-premier Aldo Moro anderhalve maand geleden hebben de Christen-democraten gis teravond besloten het partijbestuur bijeen te roepen om over het dra matisch toegespitste ge beurde te beraadslagen. De partij was volgens waarnemers hier niet eerder toe overgegaan om niet de aanwezige menings verschillen binnen de partij over de tegenover de terroristen aan te nemen houding duidelijk aan de dag te laten treden. Deel bereid Ofschoon de mening overheerst dat men niet wil toegeven aan de ei sen van de "Rode Brigades", lijkt een deel van de partij bereid tot onderhandelingen teneinde daarmee het leven van Moro te redden. De datum van de bijeen komst van het partijbestuur zal pas vastgesteld worden als de andere partijen geraadpleegd zijn. De secretaris-generaal van de Christen-democraten, Benigno Zaccagnini, had gisteren al een bespreking met de communisti sche leider Enrico Berlinguer Laatstgenoemde zei na afloop dat er geen reden was de onverzet telijkheid jegens de terroristen op te geven. Mevrouw Moro bracht deze week De Rode Brigades hadden gisteren in drie anonieme telefoonge sprekken met de Corriere delia Sera in Rome, II Giorno in Milaan en de Italiaanse omroep (RAI) la ten weten, dat hun ultimatum in baar ontvoerde echtgenoot. zake de ontvoerde oud-premier Aldo Moro gisteravond om negen uur onze tijd afliep. LONDEN (SP) - Van de chef-staf van de Britse strijdkrachten Sir Neil Cameron was allang bekend dat hij het hart op de tong draagt en daarom niet altijd even diplo matiek uit de hoek komt. Maar wat de 57-jarige luchtmaarschalk van de Royal Air Force zich nu tijdens een officieel bezoek aan China uit de mond heeft laten vallen, veroorzaakt in het poli tieke centrum van Whitehall de meest grote opwinding. Als de hoogste NAVO-officier die tot nu toe door China is ontvan gen, zei Sic Neil tot zijn gastheren dat China en Groot-Brittannië beiden een gezamenlijke vijand voor de deur hebben, waarvan de hoofdstad Moskou heet. ADVERTENTIE Assurantiekantoren dië lid zijn van de nva zorgen voor uw zèkerheid. van China's zesde tankdivisie, die tot taak heeft de verdediging van Peking. Vandaar kennelijk dat de maarschalk aandrong op nau- samenwerking tussen de tankeenheden van China en Groot-Brittannië, teneinde in ge val van nood beter voorbereid te zijn op het superieure geweld van het de laatste jaren zo sterk uit gebreide Russische tankwapen. Zijn opmerkingen vielen samen met de weer toegenomen span ningen aan de Chinees-Russische grens. In China was er voor Sir Neil dan ook prompt een daver end applaus. Thuis echter was de reactie op zijn nu uiterst omstre den toespraak nadrukkelijk an ders. Terwijl men in Conservatieve krin gen de Chinese lijn van instem ming volgde, barstte op de dag van de socialistische broeder schap bij Labour grote woede los. Met name in linkse kringen, waar men tevoren al beducht was voor de reis van Sir Neil naar China. De Tories echter geven Sir Neil, die nog in China is, bij voorbaat ferme schouderkloppen. De Conservatieve woordvoerder voor defensiezaken Sir Ian Gil- mour, noemde de woorden van Sir Neil zelfs uitermate verstan dig en plaatste zijn opmerkingsn meteen in het licht waarin Sir Neils bezoek aan China wel de gelijk plaats heeft. Want Enge land hoopt nog steeds op een flinke Chinese order voor zijn Harrier Jump Jet, zijn vertikaal opstijgend oorlogsvliegtuig en de luchtmaarschalk heeft ten aan zien daarvan natuurlijk zijn op drachten. Maar zoals sommige Conservatie ven, vooral na het enthousiaste bezoek van de oud-premier Heath en de nieuwe leider Marga ret Thatcher nadrukkelijk pro- China zijn, zo gelden vele La- bourpolitici van de linkervleugel als onveranderlijk^ pro-Sovjet- Unie. Het is in deze laatste cate gorie dat de chef-staf nu het vuur na aan de schenen wordt gelegd en het staat wel vast dat men in regeringskringen in Londen in grote verlegenheid is gebracht. Mensen in nood. De rooms-katholieke stichting "Mensen in nood - Caritas Neerlandica" gaat ruim een miljoen gulden besteden voor pro- jekten in de Sahel (de droogtelanden in Afrika). Deze hulpverlening gebeurt via partners van de organisatie in de verschillende landen. Anti-zendingswet. In een brief aan de Israëlische ambassadeur in Den Haag vraagt de Raad van Kerken in Nederland om opschorting van de wet op het verleiden van mensen om van godsdienst te veranderen. De raad dringt aan op het instellen van een gemengde onderzoekcommissie van joden en christenen en het opnieuw voorleggen van de wet aan de Knesset nadat de bevindingen van deze commissie bekend zijn. In christelijke kringen meent men, dat deze van streng-orthodoxe kant ingediende en eind december vorig jaar door het Israëlische parlement aangenomen wet zich vooral keert tegen de christelijke missie en zen ding. Vrijgemaakten. De landelijke vergadering van de Gereformeerde Ker ken Vrijgemaakt Buiten Verband zal geen brief met een verzoek om samenspreking sturen naar de synode van de Geref. Kerken Vrijge maakt die deze weken in Groningen bijeen is. Men meent, dat een dergelijke samenspreking vrucht moet zijn van een veel bredere prak tijk van samenwerking tussen plaatselijke kerken dan nu het geval is. Een eventueel afwijzend antwoord van de vrijgemaakte synode van Groningen zou het contact tussen de plaatselijke kerken en de leden daarvan bemoeilijken. De landelijke vergadering der "buitenverban- ders" sprak wel de hoop uit dat de plaatselijke kerken wegen zullen vinden voor toenadering. (De Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband zijn in 1965 door een breuk met de Vrijgemaakte Geref. Kerken ontstaan. In het ver- schijningsgebied van deze krant zijn er plaatselijke kerken in Alphen aan den Rijn, Katwijk, Lisse en Oegstgeest). Geref. Kerken: beroepen te Veldhoven J. Splinter Overveen, te Harden- berg A.S. Rienstra Anjum, te Treebeek W. Nawijn Balk; benoemd tot staflid bij het Algemeen Diakonaal Bureau te Leusden J. Brinkman Arnhem. ADVERTENTIE r4\ Stapje dichter bij "Moskou" Hoofdklasser pas in verlenging naar winst UVS-voorzitter Piet Kruit ontvangt uit handen van de inmiddels weer herstelde LFC-praeses Henk van de Leek de Zilveren Molen. LDWS-be- stuurslid Henk Piket, met de tweede prijs in handen, aanschouwt dat. LEIDEN - LDWS heeft het in de eindstrijd om de Zilveren Molen tegen hoofdklasser UVS hon derdtwintig minuten lang vol kunnen houden. Dit louter van wege het feit, dat de Kikkerpol- derbewoners zich in dat duel een ongemeen passieve houding aanmatigden. Voor LDWS restte na de 1-2 (na verlenging) slechts LEIDEN - De sportschool Leiden heeft op de Zuidhollandse Teakwondo kampioenschappen vijf titels weggesleept. In de A-klasse (tot 74 kg) eiste Gerard v. d. Berg het kampioenschap voor zich op, terwijl Herman Har- teveld in de categorie tot 60 kilog ram tweede werd. In de B klasse behaalde Ton Wansink in de categorie tot 60 kilo de eerste prijs. Verder waren er leidersp- rijzen weggelegd voor Carlos Pi qué (tot 69 kg), Paul Hanssen (tot 74 kg) en Willem Klaassen (boven 79 kg). de complimenten, omdat de for matie van trainer Leo de Jong, met het vierpuntenduel tegen ONA nog in de benen, gistermid dag de finale van het Zilveren Molentoernooi wel degelijk nog wat glans had meegegeven. UVS had dat nagelaten. Die ploeg had zich over het veld voortbewogen, als gold de finale van het LFC- toernooi een zomeravondwed strijd. UVS wilde met een mini mum aan inspanning het maximum aan rendement halen. Die opzet zou niet zo vlot slagen, als de Désar-brigade aanvanke lijk wel zal hebben bevroed. Inte gendeel. De hoofdklasser had dertig minuten extra speeltijd nodig gehad om zich van één jaar molenaarschap te verzekeren. Normaliter zou de tegen de deg radatie vechtende tweede klasser tegen UVS geen enkele kans hebben gehad. Als UVS wat inzet en overtuiging in zijn spel had gedaan, zou die theorie ongetwij feld bevestigd zijn geworden. Nu dat niet gebeurde werd de Zil veren Molenfinale niet meer dan een nauwelijks verteerbare hap. Wat overigens betekent, dat,UVS ondanks al die negatieve zaken veel moeite met LDWS heeft ge had. Het feit, dat UVS een ver lenging nodig had om de trofee in de prijzenkast te krijgen, heeft dat team dan ook alleen aan zich zelf te danken gehad. Want hoe gemakkelijk de "reus" over het karwei dacht, bleek wel uit het feit, dat verzorger Cees Pouwiel als speler de zwakke Kruit in het veld mocht verschijnen. LDWS daarentegen wilde wel, maar legde zich te snel neer bij het gegeven, dat de hoofdklasser toch niet te kloppen was. Risico loosheid stond bij de tweede klasser dan ook centraal. Toch zou de equipe van Leo de Jong halverwege de tweede pe riode op voorsprong komen, toen de doorgebroken Ger de Roode zijn ploeggenoot Bart van der Weijden in staat stelde om doelman Wijnand Sloos te passe ren. Voor UVS was dat doelpunt aanleiding om naar een hogere versnelling over te schakelen. Iets, dat na vijf minuten al de ge lijkmaker opleverde via Hans Neuteboom: 1-1. Trainer Gerard Désar dirigeerde vervolgens voorstopper Will Henskens naar het front, zonder dat die ingreep vooralsnog resul taat zou opleveren. Pas in de ex tra speeltijd kwam de winnende UVS-treffer tot stand, toen eerst Theo van Seggelen de paal trof en Henk Zandbergen in de rebound wel de roos trof. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Texas DHB en ARC leverde een overwinning op voor eerstgenoemde ploeg. Fred Prosman was de maker van beide Haagse doelpunten. KATWIJK - Quick Boys heeft gis teren in een vriendschappelijke voetbalwedstrijd met 4-3 van het een dag eerder naar de eerste di visie gedegradeerde FC Am sterdam gewonnen. Voor 4500 toeschouwers keek de formatie van trainer Arie Lagendijk bij rust nog tegen een 0-1 achter stand aan. Na de pauze domi neerde het gehavende Quick Boys echter in alle linies. Leidenaar Ton Kamphues opende voor de Amsterdammers de score. Na de hervatting trok Ben de Waal de stand weer gelijk. Quick Boys moest hierna toe staan dat Co Stout FC Am sterdam voor de tweede maal op voorsprong zette. Toen Wim van Duin daarna de partijen weer op gelijke voet had gebracht, was het met het verweer van de equipe van Pim van der Meent gedaan-. Arie Schaap kon daar door met twee prachtige doelpunten de zaterdageerste klasser op een 4-2 voorsprong brengen. Vlak voor tijd wist Heini Otto de marge nog tot 4-3 terug, te brengen. OEGSTGEEST - Zaalvoetbal op de grasmat, dat was de geslaagde formule van een gisteren onder grote belangstelling gespeeld toernooi bij ASC. De eerste prijs, een gouden schoen op een fraai plankje, ging uiteindelijk naar Swift. Het Leidse team toonde zich bekwamer in het nemen van strafschoppen dan de beide me definalisten Taverne en Rooden- burg. Voor deze ploegen waren er respectievelijk twee zilveren en drie bronzen schoentjes weg gelegd. AMSTELVEEN - Het Nederlandse dameshockeyteam is weer een stapje dichterbij een plaats in het Olympisch toernooi van Moskou gekomen. Na de eerste positie in een vijflandentoernooi te Be dford, dat een maand geleden werd gehouden schreven de pu pillen van coach Huib Tim mermans gisteren op impone rende wijze het vierlandentreffen in het Wagenerstadion van Am stelveen op hun naam. De beslis sende wedstrijd tegen FIH-we- reldkampioen West Duitsland le verde een onverwacht hoge overwinning van 4-0 op. Daar mee kwam voor de Westduitse dames een einde aan een reeks van negentien wedstrijden zon der nederlaag. Op 24 augustus 1975 had West-Duitsland voor het laatst verloren (2-3 tegen Nieuw Zeeland) Inmiddels bouwt Oranje aan een imponerende serie zonder ver lies. Nadat in de halve finales van het toernooi om het wereld kampioenschap op 28 mei 1976 in West-Berlijn Argentinië na 0-0 en het nemen van strafballen de eindstrijd bereikte boekte Ne derland twaalf winstpartijen (te gen België 4x, Engeland 2x, Ver enigde Staten, Australië, Ierland, Wales, Groot-Brittanië en giste ren dan als hoogtepunt West- Duitsland). Twee wedstrijden eindigden in een gelijkspel (Nieuw Zeeland en Schotland). Voor het Olympisch dames- hockeytoernooi in 1980 worden naast de Sovjet Unie slechts vijf teams toegelaten. De internatio nale hockey federatie heeft beslo ten dat voor selectie alle onder linge resultaten in aanmerking zullen worden genomen. In dat licht bezien zijn de wapenfeiten, die het sterk veijongde Neder landse team dit seizoen heeft ge boekt, van groot belang. De vreugde in' het Nederlandse kamp was uiteraard bijzonder groot. "Ik had er ergens wel reke ning mee gehouden dat we zou den winnen", aldus een overge lukkige Timmermans. "Maar dat het 4-0 zou worden, dat had ik in de verste verte niet gedacht. Wat een weelde". Het ziet er naar uit dat de huidige selectie gehand haafd zal blijven tot en met het toernooi om de FIH-wereldtitel in september te Madrid.. Tim mermans: "Ik ben nog met de opbouw bezig, maar er is al een zekere lijn te bespeuren". In augustus krijgt de grijze bonds coach nog een kans verder te bouwen tijdens een vierlan- dentoernooi op het kunstgras van Limburg aan de Lahn. Zwemzeges voor LZ*86-leden LEIDEN - Wilco v.d. Zeeuw en El len Hoogeboom beiden LZ'86) hebben gisteren in Amsterdam in wedstrijden van de AZ/HDZ li mieten gehaald voor de Neder landse zwemkampioenschap- pen. Ellen Hoogeboom zwom op de 100m school 1.22.9 (lim. meis jes '64: 1.26.0) en Wilco van der Zeeuw maakte op de 100m rug 1.14.5 (lim. voor jongens '65: 1.15.0).

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15