LEIDSCH DAGBLAD Zó begint Nixon zijn memoires Toeristen moesten in hun auto slapen vandaag Rode Brigades stellen nieuw ultimatum KONINKLIJKE FAMILIE OP BORDES IH2H BGW ItLen»! Grote brand in Utrecht MAANDAG 1 MEI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35539 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Eind juni en begin juli 1972 zette ik de eerste schreden op de weg die uiteindelijk zou leiden tot het eind van mijn presidentschap. Op vrijdag 16 juni vertrok ik voor het weekeinde naar Flo rida. Ik was alleen. Mijn vrouw Pat was voor mij op verkiezingstournee aan de westkust en de meisjes waren bij hun mannen. In mijn kof fertje had ik een memoran dum over de campagneaan tekeningen over de hervor ming van de welzijnszorg en mijn beduimelde exemplaar van Irving Kristols boek "On the Democratie Idea in Ame rica". Ik had ook Triomf en Tragedie bij mehet laatste deel van Churchills werk over de Tweede Wereldoorlogom dat ik na de recente top met de Russen zijn analyse van de conferentie van Yalta nog eens wilde nalezen. Ik bracht die middag en de hele zaterdag door op Grand Cay een eilandje in de Bahama's dat eigendom is van mijn oude vriend Bob Abplanalp Op zondagochtend, 18 juni, ver trokken mijn vriend Bobo Re- bozo en ik naar Key Biscayne in Florida. Toen ik thuis kwam rook ik de koffie in de keuken en ging naar binnen. Er lag een Miami Herald en ik wierp een blik op de voorpa gina. Halverwege de pagina, aan de linkerkant, stond een ver haaltje onder de kop: "Inwo ners van Miami aangehouden in Washington. Proberen het hoofdkwartier van de Democ raten af te luisteren. Vijf man, van wie vier uit Miami, waren gearresteerd in het hoofdkwart ier van het Na tionale Comité van de Demo craten in het Watergate-ge- bouw, een complex in Was hington met hotel, apparte menten en kantoren. Volgens het verhaal had één van de vijf zich bekend gemaakt als ex-employé van de Centrale Inlichtingen Dienst (CIA), drie anderen waren Cubaan van geboorte. Ze hadden al lemaal rubberhandschoenen gedragen. Het klonk bespot telijk Cubanen met hand ROME (ANP) - De Rode Brigades hebben volgens het Romeinse dagblad II Tempo een nieuw ultima tum gesteld. Het dagblad zegt vandaag dat de zoon van Aldo Moro gisteren is opgebeld met de mededeling dat de christendemocraten nog slechts enkele uren hebben om te gaan onderhandelen. Zoniet dan zal het vonnis worden voltrok ken. Een vrouwenstem deelde dit aan Giovanni Moro mede en de fami lie van Moro beschouwt het tele foongesprek als authentiek. De ontvoerde oud-premier heeft dit weekeinde opnieuw brieven geschreven vanuit zijn gevan genschap. Ditmaal waren zij ge richt aan de socialistische leider Bettino Craxi, president Giovanni Leone, de voorzitter van de Italiaanse Senaat, de christen-democraat Amintore Fanfani en aan de voorzitter van het huis van afgevaardigden, de communist Pietro Ingrao. Alle brieven werden zaterdag be zorgd. De brief die Craxi ontving, werd hem overhandigd door een lid van de familie van Moro. Moro's verwanten hebben de laatste dagen geprobeerd zelf contact te leggen met de Rode Brigades nu de regering weigert in te gaan op de eisen van de ont voerders. In de brief aan Craxi vraagt Moro de socialist zijn pogingen voort te zetten om de regering te bewegen tot een soepeler houding. Ook zegt Moro dat alleen onderhan delingen over de uitwisseling van gevangenen, zoals de Rode Bri gades willen, zijn leven nog kun nen redden. „Gelooft me, het is nog maar heel kort dag," zo zegt de oud-premier. De vier brieven volgden op een eerdere waarin Moro zijn chris ten-democratische partijgenoten scherp kritiseerde voor hun hou ding in de ontvoeringszaak. Hij verweet hun te hebben getwijfeld aan de echtheid van enkele ver klaringen die van hem afkomstig Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. SOESTDIJK - Een bonte en lange stoet vlaggende en zwaaiende Neder landers trok vanmorgen langs het bordes van paleis Soestdijk om konin gin Jidiana,die gisteren 69 jaar werd, de traditionele verjaardagshulde te brengenEen hulde die zoals bekend dit jaar naar 1 mei was verplaatst omdat 30 april op zondag viel. De koningin werd op het bordes geflankeerd door de voltallige koninklijke familie wat de gebruikelijke aanblik gaf van een overvol bordes vol prinsjes en prinsesjes. Het défilé werd geopend door de Koninklijke Militaire Kapel waarna de zoals elk jaar vooraan in de stoet lopende vertegenwoordigers van de Leidse studenten weerbaarheid, Pro Patria, de gelegenheid kregen de koningin te feliciterenOok andere Leidse studenten, voa ging Njord, waren vooraan in het défilé te vinden. Tot de velen die langs het bordes trokken behoorde ook burgemeester Detmers van Zoeterwoude. Hij bood het zogenaamde oranje-kwartet aan, samen met initiatiefnemer Ben van Leeuwen. De opbrengsten van de verkoop van het kwartet zullen ten goede komen aan de jeugdactie Jantje Beton Tijdens het défilé waarin ook een mevrouw meeliep met een bord waarop stond te lezen "Meer dan 25 keer dat ik langs u defileer en u hartelijk feliciteer' werden in de tuin van het paleis allerlei demonstraties uitge voerd. Die demonstraties liepen uiteen van vendelzwaaien, rolschaatsen en turnen tot een steekspel tussen als ridders uitgedoste mannen Voordat het défilé van start ging sprak minister-president Van Agt via de radio en de televisie een gelukwens uit aan het adres van de 69-jarige vorstinDe premier zei onder meer: Gedurende het afgelopen jaar hebben wij allen opnieuw kunnen zien hoe moeilijk de taak is die het staatshoofd heeft te verrichten. Hoe de koningin, boven politieke wisselingen verhe ven, in bewonderenswaardige zorgvuldigheid haar kennis en ervaring aanwendt"En verder: "Niet veranderd is haar betrokkenheid bij de grote vragen van deze tijd, waarvan de. beantwoording bepalend zal zijn voor de toekomst van de mensheid. Daarvoor bestaat al heel lang, in binnen- en buitenland, oprechte waardering" PROFIELBALKEN weer een ouderwets plafond makkelijk zelf aan te brengen tóch even kijken bij DE HOUTBAAN zelfbouwcentrum Zijldijk 22 - Leiderdorp tel. 071-899311 op het terrein van de Verenigde Touwfabriek Plaatselijk regen n het )nnige peric Zwakke tot matige maar in het Wad den-gebied vrij krachtige noordooste lijke wind. Maximumtemperaturen van ongeveer 9 graden bij de Wassen tot ongeveer 17 graden in het oosten van het land. Zon op: 06.08 uur, onder: 21.07 uur. Maan op: 04.41 uur, onder: 16.58 uur. Hoog water te Katwijk 1.10 uur en 13.41 uur, laag water 9.10 uur en 2.56 uur. In verband met Hemelvaartsdag (donderdag 4 mei a.s.) zijn de sluitingstijden voor advertenties voor vrijdag 5 mei en zaterdag 6 mei als volgt: Vrijdag 5 mei: Automarkt advertenties woensdag 3 mei 10.00 uur Sleuteltjes woensdag 3 mei 11.00 uur Overige advertenties woensdag 3 mei 14.00 uur Zaterdag 6 mei: Onroerend goed advertenties woensdag 3 mei 15.30 uur Personeels advertenties woensdag 3 mei 15.30 uur Sleuteltjes vrijdag 5 mei 11.00 uur Overige advertenties vrijdag 5 mei 14.00 uur De Directie KUST- EN BOL LENSTREEK - Veel buitenlandse toeristen met bestemming kust- en bollenstreek hebben dit weekeinde de nacht door gebracht in hun auto. Bedden waren er niet meer vrij. Diverse mensen voelden er bovendien niet veel voor om nog eens een paar uur achter het stuur van hun auto te kruipen om naar Vlissingen of Eindhoven te rijden. Want alleen daar waren nog slaapplaatsen vrij. Er wa ren zelfs enige vakantie gangers, die maar besloten weer naar huis te gaan Dodenherdenking Donderdag 4 mei a.s. te 19.30 uur in de Marekerk Aansluitend Stille Tocht. Kleurvergroting kado Bij elke kleurenfilm die u met deze bon bij ons laat ontwikkelen en afdrukken, krijgt u een kleurvergroting Foto Lindhout Haarlemmerstraat 102, Leiden van een Warmonder. Hij bood ze ven woonarken als nachtverblijf aan. Daarin konden zo'n vijftig toeristen aan een bed worden ge holpen. Extreem druk was het niet aan de kust, dit in tegenstelling tot de bollenstreek. Daat zat alles eivol. Wel had de VW in Noordwijk de indruk dat er minder bedden be schikbaar waren dan in voor gaande jaren. In Hillegom pro beerde de VW dit op te lossen door een geluidswagen door het dorp te laten rijden met het ver zoek aan de bewoners om kamers vrij te maken. Het leverde "iets" op, maar niet voldoende. De VW's kregen om de haverklap telefoontjes van inwoners dat er buitenlanders bij hen aan de deur stonden te bedelen om een bed. Die toeristen namen zelf het ini tiatief, nadat zij nul op het rekest hadden gekregen bij de VW's. Lisse bewaart, wat dit betreft, nare ervaringen. Belgische vakantie gangers wilden niet geloven dat er in de hele omtrek geen kamer meer te krijgen was. Mensen die "zwaar beledigd" het kantoor Maria Peron in ziekenhuis BUENOS AIRES (AFP) - De Ar gentijnse oud-presidente Maria Estela Peron is voor een grondig medisch onderzoek in een ziekenhuis in Buenos Aires op genomen, aldus van journalisten afkomstige, niet bevestigde be richten. De omgeving en toegang van het ziekenhuis zijn door zwaar gewa pende agenten van de veilig heidsdienst in burger afgezet, zeiden zij. Journalisten werden het ziekenhuis uitgezet, het me disch personeel wilde niets zeg gen. verlieten. 'Om zo te werken is niet leuk" vertelde een woordvoerster vanmorgen. Keukenhof, de voormalige tuin van Jacoba van Beieren, was, on danks het niet al te fraaie weer, een trekpleister. De leiding sprak hier zelfs van een "topdag" Hoewel er nog geen telling is ge maakt, vermoedt Keukenhof dat er minstens 150.000 "man" bin nen zijn geweest. "Daar zijn we bijzonder blij mee. Het maakt veel goed van het slechte paas weekeinde" (Zie ook pag. 5) schoenen van een chirurg die afluisterapparatuur aan brachten bij het Nationale Comité van de Democraten! Ik schouwde het als een dwaze grap. Ik liet de krant liggen en liep weg om een paar r op te bellen. Daarna ging ik lang z in de oceaan. Ik besloot vroeg naar bed te gaan. Maar voor ik dat deed, las ik in mijn studeerkamer de laatste hoofdstukken van Triomf en Tragedie. Lees verder op pagina 9 UTRECHT (ANP) - De voormalige Emmakliniek, de kraamin richting van het Diacones- senziekenhuis aan de Konings laan in Utrecht, is in de afgelopen nacht voor een groot deel door brand verwoest. Het zestig jaar oude, vijf verdiepin gen tellende gebouw is vorig jaar voor drieëneenhalf miljoen gul den gekocht door Eurowoningen BV in Rotterdam, die er plannen voor heeft ontwikkeld, om hetzij binnen de oude muren, hetzij na sloop, er 55 appartementen te bouwen. De eerste brandmelding kwam even na twee uur bij de politie binnen. Toen de brandweer ar riveerde, stonden het dak en de bovenverdieping al over de volle lengte in lichterlaaie. Ook op een verdieping eronder ontstond brand, toen een deel van een in stortende schoorsteen door het plafond heen sloeg. Er moesten extra waterkanonnen worden ingezet omdat aanvan kelijk de watertoevoer aan de achterzijde van het gebouw on voldoende was. Al met al duurde het bijna twee uur voordat het sein brand meester kon worden gegeven. De oorzaak van de brand is nog niet vast gesteld, de omvang van de schade 24 PAGINA'S Supporters goten cham pagne over de hoofden van Van Kooten en doelman Van Zoghei, toen die twee elkaar omhelsden uit vreugde over het behoud van het eredivi sieschap voor Go Ahead Eagles. De beloning van een 2-0 zege op FC Amsterdam. Met stille trom verlieten de Lieverdjes het hoogste va derlandse voetbalplatform. Na afloop geen woord com mentaar op de degradatie. Mocht niet De drie Leidse supporters, die Donar had toegelaten in de Groningse sporthal om de eerste strijd tegen P/Leiden in de eindronde om het Ne derlands basketbal kampioenschap bij te wo nen, zijn met moeite heel huids thuisgekomen. Enige Groningse heethoofden wa ren zo verbolgen over het gemak, waarmee de Leidse ploeg over Donar heen was i. Die konden in de kleedkamer een veilig heen komen vinden. P/Leiden kan zich woensdag in de Groenoordhal voor de finale ronde plaatsen. Voor dit duel zijn extra veiligheidsmaat regelen genomen. Scylla zag de promotie naar de ereklasse tafeltennis op nieuw aan de neus voorbij gaan. In het beslissende tref fen handhaafde De Veluwe zich door met 6-1 te winnen. Maar wel met de Brit Neale in de gelederen, die ondanks een verbod van de tafel- tennisbond toch was opge steld. Scylla heeft daartegen protest aangetekend. PAGINA'S 13-20 Albeda: "Geen directeur in ondernemingsraad". PAGINA 5 Meer Israëlische troepen uit Libanon. PAGINA 7 4 weken lang LEIDSCH DAGBLAD (er kennismaking voor'de HALVE PRIJS Gironr. Nok|e aa

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1