LINTJESREGEN DIT JAAR WEER GROTER WMRIS DUITS GELD 'TGOEDKOOPST? OP HET DUITSE POSTKANTOOR. Lintjes voor bekende Nederlanders Bijna 1600 onderscheidingen meer dan het vorige jaar I I WÊÊÊÊÊ VRIJDAG 28 APRIL 1978 BINNENLAND PAGINA 13 Bisschop Simonis DEN HAAG - Zoals elk jaar zijn ook weer diverse bekende Nederlanders koninklijk onderschei den. Prominente figuren uit de sportwereld zoals KNVB-voorzitter Meuleman, tennister Be tty Stöve, springruiter Antoon Ebben, water- polodoelman Evert Kroon en boksscheids- rechter Ben Bril kregen een lintje. Uit kringen van de om roepwereld werd N CRV-programmama- ker Dick van Bommel onderscheiden evenals de regelmatig voor de tv optredende acteur Luc Lutz en actrice Enny Meunier Ook zangeres Mieke Telkamp be hoorde dit jaar tot de ge decoreerden. De dit jaar uit de Tweede Kamer vertrokken poli tica Hannie van Leeuwen (ARP) kreeg een onder scheiding. Vakbondsbe stuurder Herman Bode van de NKV mocht ook een lintje in ontvangst nemen. Andere bekende Neder landers die bij de lint jesregen werden bedacht zijn de Rotterdamse bis schop Simonis en de schrijver/dichter Gerrit Kouwenaar. DEN HAAG (ANP) -Het aantal dit jaar uitgereikte koninklijke onderscheidingen, verleend ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana, is groter dan in voorgaande jaren het geval was. Een niet-offlciële telling leert dat de lijst met koninklijke onderscheidingen dit jaar uit ruim 4000 namen bestaat, in tegenstelling tot bijvoorbeeld vorig jaar toen 2482 personen hierbij betrokken waren. Springruiter Antoon Ebben Er werden vijf commandeurs in de orde van Oranje Nassau be noemd, te weten mgr. J. W. L. Damen (Vaticaanstad), ambassa deur mr. L. C. Schiff (Canberra), dr. G. H. Verginga, lid Raad van State (Rijswijk), dr. J. Wester, oud-adviseur O. en W. (Alphen en Riel) en prof. dr. Chr. F. Karstert, voorzitter raad van bestuur Amro-bank (Amsterdam). Ruim zestig personen werden gedeco reerd met de Nederlandse Leeuw. Bij de jaarlijkse lintjesregen doet zich dit jaar een bijzonder zeld zaam geval voor: de toekenning van de gouden eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau aan een echtpaar. Het zijn de vroegere ouders van de jeugdherberg in Apeldoorn, de heer S. K. van der Molen en mev rouw S. van der Molen-Wet- terauw. Volgens secretaris A. van Houte van de kanselarij der Neder landse orden in Den Haag is de lintjesregen "een dure zaak" voor het rijk. Alleen een grootkruis kost de overheid al 2800, terwijl de prijs van een ridder- en of ficierskruis rond de 400 schommelt. De kanselarij be handelt alle aangelegenheden die te maken hebben met de drie Ne derlandse ridderorden: de mili- tare Willems-orde, de orde van de Nederlandse Leeuw en de orde van Oranje Nassau. Daar moeten ook de onderscheidingen naar worden teruggestuurd bij over lijden van de geridderde, want de wet bepaalt dat de overheid de lintjes slechts in bruikleen af staat. Bij de rijksmunt in Utrecht worden de kruisen en medailles gemaakt. De teruggegeven exemplaren krijgen er een opknapbeurt om daarna weer in omloop te worden gebracht. Als ze niet meer te re pareren zijn worden ze omge smolten. Ned. Leeuw Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw werd benoemd: dr. A. J. Vis, burgemeester der gemeente Leiden Prof. dr. C. K. de Bruin, lid van de Ko ninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen te Amsterdam, wo nende te Leiden. Prof. dr. J. van den Handel, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, wo nende te Oegstgeest. Luitenant-generaal C. de Jager, van het wapen der artillerie, te Wassenaar. Generaal-majoor C. van der Kun, van het wapen der infanterie, te Wassenaar. Drs. H. de Jonge te Wassenaar, hoofddi recteur der PTT. Mr. E. J. Groenevelt te Voorschoten, hoofdinspecteur-directeur der PTT. gend directeur-generaal van de Volks gezondheid van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, wonende te Wassenaar. Officier ON Tot Officier in de Orde van Oranje Na ssau werden benoemd: C. H. van Eijnsbergen, administrateur bij het Ministerie van Binnenlandse Za ken (gepensioneerd), te Wassenaar. J. A. Schreuder, directeur bij het Staats drukkerij- en Uitgeverijbedrijf, te Was- Luitenant-kolonel J. Blaauw, van he dienstvak der militaire administratie, ti Voorhout. Mr. G. J. L. van Willigenburg, hoofdin specteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der directe belastingen R i d H Pr 01ST te Leiden, 2e afdeling. der rijksbelastingen te Leiden. Drs. P. Pronk, te Wassenaar, weten schappelijk hoofdambtenaar bij de Rijksplanologische Dienst. Tot Ridder in de Orde ssau werden benoemd: H. J. M. Bosma, burgemeester der ge meente Noordwijkerhout. P. van den Dool, lid van de raad der ge meente Boskoop. Leiden, wonende te Leiden. Luitenant ter zee van vakdiensten der 2e klasse oudste categorie H. F. C. Grondel, te Katwijk aan den Rijn. Mcjoor E. Overink, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der infanterie, te Alphen aan den Rijn. Majoor J. C. van der Klaauw, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten van de technische dienst, te Wassenaar. C. J. Kampinga, technisch hoofdamb tenaar le klasse bij de Verificatie van de Rijkszee- en Luchtvaartinstrumenten, te Leiden. J. Boot, technisch hoofdambtenaar le klasse bij de Landmachtstaf, te Was- H. A. Nouwens te Nieuw-Vennep (gem. Haarlemmermeer), districts-directeur Van Gend en Loos NV. W. van der Meijden te Hazerswoude (ZH), president-directeur Beheersmaat- schappij W. van der Meijden BV. J. F. M. Vervoort te Voorschoten, oud- hoofd Afdeling Perszaken, Bureau Pu blic Relations van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij NV. A. den Hertog te Noorden (gem. Nieuwkoop). J. Leget te Bodegraven, bureauchef voor bijzondere diensten der PTT. R. van den Hoek te Voorschoten, ad junct-directeur van het Produktschap voor Aardappelen. J. J. M. Breuer, ing., wonende te Sas- senheim. Boksscheidsrechter Ben Bril F. G. van Duivenbooden, wonende te Wassenaar, president-directeur van Esso Nederland BV, te 's Gravenhage. Dr. J. W. C. M. van der Sijp, wonende te Wassenaar, hoofd van Exploration Ser vices bij de Shell Internationale Pe troleum Mij. BV te 's Gravenhage. Drs. A. Vesseur, wonende te Koudekerk aan den Rijn, hoofdadministrateur, hoofd van de Hoofdafdeling Internatio nale Arbeidsmarktzaken en Emigratie bij het Directoraat-Generaal voor de Ar beidsvoorziening van het Ministerie van Sociale Zaken. Professor dr. J. F. de Wijn, lid van de Voedingsraad, bijzonder hoogleraar in de Voedingsleer aan de Rijks Universi teit te Leiden, wonende te Zeist. P. Paul, commandant van het district 's Gravenhage van het korps rijkspolitie, wonende te Leiden. Kolonel M. Vader, van het wapen der infanterie, te Leiderdorp. Ing. H. J. S. Bijl te Oegstgeest, technisch inspecteur van de Rijkswaterstaat. Drs. J. H. van der Marei te Wassenaar, inspecteur in algemene dienst der PTT. Ir. A. de Groot te Voorschoten, secreta ris-directeur van de Nederlandse Fruittelers Organisatie. Ir. G. A. J. M. Meijer te Wassenaar, voor zitter van het Produktschap voor Vee en Vlees. Ir. J. B. Roos te Leiden, directeur van het Rijkszuivelstation. Dr. W. J. Maan, wonende te Oegstgeest. Kapitein ter zee F. Kopp, te Leiden. De eervol ontslagen kapitein ter zee G. W.A. Langenberg te Leiderdorp. De eervol ontslagen kolonel ir. E. J. E. Arentsen, van het dienstvak van de technische staf, te Oegstgeest. Kolonel W. J. Loos, van het wapen der artillerie, te Lisse. Luitenant-kolonel A. Meerman, van het wapen der genie, te Oegstgeest. Goud Leiden. M. J. Kapteijn den Bouwmeester, ad ministrateur ter provinciale griffie van Zuid-Holland, te Leiden. I. Nievaart, oud-lid van de raad der ge meente Leiderdorp. U. Mendes, referendaris bij het Minis terie van Onderwijs en Wetenschappen te 's Gravenhage, wonende te Leiden. A. P. M. Mikx (pater Franciscaan), ad ministrateur van de rk. scholen van de paters Franciscanen te Leiden, wonende te Leiden. C. van der Molen, oud-hoofd van een openbare school voor gewoon lager on derwijs te Koudekerk aan den Rijn, wo nende te Koudekerk aan den Rijn. J. Potteboom, directeur van de Gemeen telijke Mavoschool "Karei Doorman" te Wassenaar, wonende te Wassenaar. Mevr. Th. A. E. Scholtens-Anema, oud bestuurslid van de Vereniging Bestu- renraad protestants christelijk onder wijs te Voorburg, wonende te Alphen aan den Rijn. G. T. Kroon, wonende te Waddinxveen, hoofdcommies bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's Gravenhage. P. Houweling, eigenaar van de firma Houweling-Woonsfeer, te Alphen aan den Rijn. C. J. Winninghoff, voorheen voorzitter van de R.K. Middenstandsvereniging, te Alpehen aan den Rijn. P. Herfst, te Leiden. Mej. J. H. Leemans, oud-directrice van de Stichting "Het Leidse Volkshuis", wonende te Warmond. G. Verzijde, algemeen directeur van de 's-Gravenhaagse Vereniging Dr. Schroeder van der Kolk, wonende te Wassenaar. A. P. Stuivenberg, directeur van het Al gemeen Ziekenfonds "Alphen en om- De gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, werd toe gekend aan: A. Remmelswaal, secretaris van de evangelisatie commissie te Katwijk aan Zee (gemeente Katwijk); D. C. Renée, adjudant der rijkspolitie te Nieuwkoop: Mevr. G. Spreij, oud-hoofd van de zon dagsschool te Alphen aan den Rijn; mevr. C. M. Pendcrs. veiligheidsambte- naar B bij het Ministerie van Bin nenlandse Zaken, te Wassenaar; mej. B. P. Lamboo, onderwijzeres bij het bijzonder gewoon lager onderwijs te Lisse, wonende te Lisse; mej. E. F. S- Pulle, administratief amb tenaar A 2e klas bij het secretariaat sub faculteit scheikunde der Rijksuniversi teit te Leiden, wonende te Oegstgeest; M. van den Berg, commissaris bij J. van den Berg Zonen Waddinxveen N.V., Machinefabriek voor Molenbouw, te Waddinxveen; C. Boonstoppel, directeur van Lak- en Vernisfabriek Boonstoppel B.V., te Waddinxveen; W. R. Snijders wonende te Sassenheim, penningmeester van de afdeling Den Haag van de Grafische Bond C.N.V.; W. H. Lamme, voormalig bibliothecaris bij het Rijksmuseum voor natuurlijke historie, te Leiden; J. P. Ouwerkerk, lid/oud-penningmecs- ter van de Leidse Voetbalvereniging 'U.V.S.' en bestuurslid van de Lan delijke Bond van Amateurs van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal Bond, wonende te Leiden; mej. M. Tijmes, oud-directrice van het Protestants Christelijke Bejaarden tehuis 'Souburgh', te Waddinxveen; H. G. van de Werken, bestuurslid van de Stichting 'Rijn- en Lekstreek', te Bodeg- H. Huizer, wonende te Waddinxveen. L. Beumer, laboratorium hoofd-as- sistent bij de faculteit der Geneeskunde der Rijksuniversiteit te Leiden, wo nende te Oegstgeest. R. P. de Graaf, hoofd van de technische Oranje Na- dienst van de vakgroep Fysiologie en Fysiologie Fysica der Rijksuniversiteit Tennisster Betty Stöve A. W. de Groot, lid van de raad der ge meente Voorhout; L. Parlevliet, referendaris ter secretarie dc-r gemeentp Katwijk (gepensioneerd); J. T. M. Warmenhoven, lid van de raad der gemeente Voorhout; adjudant-officier der militaire admini stratie G. van der Vos, van het dienstvak der militaire administratie, te Leider- J. P. A. van Velzen, commies A bij het Ministerie van Defensie, te Voorscho- Defensie, te Leiden; W. C. Komman hoofdtechnisch beambte B bij het Ministerie van Defen- M. D. D. L. van Leeuwen te Waddinx veen, dijkgraaf van de polder Bloemen- mevr. J. M. Roubos-v. d. Neut te Wad dinxveen, commissaris van 'Roubos Transporten B.V.' te Waddinxveen; P.T.T.; J. M. Silvester te Leiden, oud-bestuurs lid van kruideniersorganisaties. J. J. Thomas, hoofdtechnicus van het la boratorium voor Cel-biologie en His tologie der Rijksuniversiteit te Leiden wonende te Leiden; adjudant-onderofficier H. C. Voorham, van de Koninklijke Luchtmacht, te Was- Leiden; mevr. R. Westrate-Courant, admini stratief ambtenaar C le klasse bij de Ma rinestaf, te Leiden; mevr. C. A. H. Speel te Leiden, oud-em ployé 2c klasse der P.T.T.; nenlandse Zaken, te Sassenheim; W. B. Blankenstein, hoofdagent van ge meentepolitie, te Leiden (gepensio- H. van de Ven, beheerder van het kan toor Lytweg te Oegstgeest van de Alge mene Bank Nederland N.V.; majoor-vliegtuigmaker-metaalbewer ker H. P. van Dilst, te Leiderdorp; P. van Berkel te Leiden, oud-hoofdem- ploye der P.T.T.; P. L. Ahsmann te Leiden, Gewezen brood- en banketbakker; P. Miedema te Nieuw-Vennep, ge meente Haarlemmermeer, werkzaam bij Bols B.V.; L. Plaisier te Hazerswoude boekhouder/veilingmeester bij de Coöperatieve Vereniging 'De Bos- koopse Veiling' G.A.; J. J. A. van Schie te Leiden, gewezen melkhandelaar; L. A. van Beek, wonende te Leidschen- dam, timmerman/opzichter bij mr. E. A Brouwer te Wassenaar; L. W. Oorschot, hoofd van de afdeling expeditie bij de Stoel- en Meubelfabriek H. A. van Berkesteijn B.V., te Waddinx- J. de Beer, chef van de stoffeerdery bij de 'Baan's Meubelen', te Waddinxveen; C. L. van Kesteren. voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging 'Katwijk-Ryn- vogels', te Katwijk aan den Rijn; W. Vagtegaal, secretaris van de Mu ziekvereniging 'Kunst na Arbeid', te Koudekerk aan den Rijn; mevr. M. P. A. van der Valk-Lange, te Katwijk aan den Rijn; J. C. Versluis, lid/oud-penningmeester van de R.K. Muziekvereniging 'Art et Religioni', Ter Aar. Brons Zilver C. J. Boekhorst, koster van de r.k. paro chie O.L. Vrouwe Hemelvaart te Nieuwkoop; E. Geitenbeek, opperwachtmeester der rijkspolitie te Leimuiden; W. A. Gelderblom, koster van de Pauluskerk te Oegstgeest; G. Kuipers, voorzitter van het bestuur van de Kinderkerk te Nieuw-Vennep (gemeente Haarlemmermeer); N. Kuyt, leider van het hervormd-gere formeerd jeugdverband te Katwijk aan Zee (gemeente Katwijk); L. Erades, administratief ambtenaar B le klasse bij het Bureau der Rijksuniver siteit te Leiden, wonende te Leiden; korporaal-timmerman H. J. Smit, te Katwijk aan den Rijn; W. Wieman, te Oegstgeest, rijksamb- aan de Rijn, gemeente Katwijk, schoen- hersteller bij de firma Krijn Haasnoot, schoenhandel en reparaties; A. Vlieland, wonende te Wassenaar, ad ministratief ambtenaar C 2e klasse bij de Octrooiraad, te Rijswijk (Z-H); P. van der Luit te Abbenes. gemeente Haarlemmermeer, werkzaam by de firma Roodenburg en Zoon; J. G. Siecker te Katwijk aan den Rijn. gemeente Katwijk, tuinman in dienst van drs. P. van Dijk, aldaar. ADVERTENTIE Want daar krijgt u voor uw girobetaalkaarten contant Duits geld, zonder dat u dat één cent of pfennig extra kost. Uw girobetaalkaarten zijn gratis, u hoeft bij verzilvering geen provisie of kosten te betalen, en alleen het op- betaalkaart, op vertoon van uw giropas (soms ook uw paspoort). Achterop elke giro betaalkaart staat hoeveel vreemd geld u in uw vakantie land per kaart kunt krijgen. Neem dus voldoende giro genomen bedrag,omgerekend betaalkaartenmeeopvakantie tegen een gewone koers, Vraag desnoods tijdig een wordt van uw postrekening extra set aan. afgeschreven. U kunt in meer dan dertig landen profiteren van deze VVjR* DOStQirO 6H SSBïSK®? W rijkspostspaarbank' MET DEGIROBETAALKAART KOST VREEMD GELD NIKS EXTRA.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13