'Een stevige hap, een siesta en dan afrekenen met het kapitaal' Geef ze lucht Geef ze lucht Geef ze lucht Astma Fonds?? Astma Fonds?? Sparta en Ajax akkoord Clarke over Astma Fonds OP NON ACTIEF AZ-spelers bedanken voor test Giro 55 0 55 Leusden Giro 55 0 55 Leusden Giro 55 0 55 Leusden DINSDAG 25 APRIL 1978 PAGINA 9 Johnny Rep voor Bastia-PSV'JDie onzin met trainingskampen kennen ze hier niet BOUMA BASTIA - Het vleugje lente dat Corsica, lie de Beauté luttele uren heeft beroerd maakt pijnlijk snel plaats voor van de bergen tuimelende regen wolken; een omslag van de natuur, verbijsterd gadegeslagen door de eerste Corsicanen die van verre komend, na lange vliegreizen voet op vaderlandse bodem zetten. RIJNSBURG - Het bestuur van Rijns- burgse Boys heeft gisteren met on middellijke ingang afgezien van de ver dere diensten van trainer Atte Bouma voor het resterende deel van de competi tie. De redenen waarom het bestuur van de zaterdag tweede klasser de oefen meester (Bouma zou aan het eind van dit seizoen naar de hoofdklas ser Emmen vertrek ken) zo plotseling aan de kant zet, werd niet meegedeeld. "Die redenen zijn voor het bestuur en de spelers overduide lijk. Verder wil ik daarover geen me dedelingen doen", vertelde bestuurslid Gerard van Zuylen. Het feit dat Rijns- burgse Boys de laatste weken zo moeizaam draait (tegen mindere go den zag RBB drie punten voorsprong op concurrent Vo- lendam als sneeuw dwijnen) speelt on getwijfeld een rol, maar is niet de be langrijkste reden. Van spelerszijde werd vaak kritiek geuit op de trainingsaanpak van Bouma. Daarom ook heeft de selectie geen enkele moeite met het voortijdige vertrek van de Fries. Bouma zelf was gis teren voor com mentaar onbe reikbaar. Voor de resterende vier competitie wedstrijden zal Jac van Klaveren (oud eerste elftal speler en oud-trainer van Oegstgeest) het technische en tacti sche trainingsge deelte op zich ne men. De wedstrijd Volendam-Rijns- burgse Boys van aanstaande zaterdag is in de tweede klasse van beslis sende betekenis. ADVERTENTIE Rep: Aanpakken die Brabanders, want het blijven toch angstige ha- Porto Rico, Dakar, Rio, de roem van het kleine clubje Bastia reikt tot in de verste uithoeken der aarde en alleen de hartelozen zullen de lokroep die er van uit gaan negeren. Maar zij die Cor sica werkelijk liefhebben komen gezwind, met gevulde por tefeuilles, de eerste pakken buitenlandse valuta bereiken al de clubkas. De donaties worden in dank aanvaard; alle geruchten dat de Maffia de club steunt ten spijt, is de bodem van de schatkist nauwelijks bedekt. Maar er is geen angst voor morgen, daarvoor overheerst het Europa Cup-avontuur te veel, de onver mijdelijke triomf op PSV in de finales - geen zinnig mens op Corsica twijfelt daaraan - zal worden uitgelegd als een morele zege op het Franse voetbal; het blinkende zilver van de bokaal moet de superioriteit van Corsica weerspiegelen. En hoe groot zou de schande zijn geweest als Bas tia voor het eerste duel met PSV werkelijk naar Marseille zou zijn uitgeweken. Voorzitter Paul Na- tali speelt met de gedachte, maar gaat ijlings overstag wanneer de Corsicaanse autonomisten drei gen zijn stadion op te blazen. Stadion Een bezoek aan dat stadion werpt wel de vraag op of dat zo erg zou zijn geweest, de muren staan praktisch op instorten. Maar uit de spleten ontluiken wilde ge wassen in bonte pracht, wat veel vergoedt. Het verarmde hekwerk lijkt overigens nauwelijks in staat straks eventuele volkswoede te keren wanneer de arbiter zich zal vergissen of wanneer PSV on verhoopt het lef zou hebben de score te openen, op dit kale on herbergzaam kleine veld. Door Pim Stoel De ontvangst is prima, verheugde gezichten, ah les Hollandais, vriendelijkheid is het parool, de voorzitter heeft daartoe opgeroe pen, want de supporters van nu zijn de toeristen van morgen. En toerisme is de pijler waarop de economie van het eiland rust. Verzekeringen worden uit de losse hand gegeven, kijk alles komt in orde, de telefoonverbin dingen om de wereld kond te doen van de happening, extra tribunes om enigszins aan de krankzinnige vraag naar kaarten te voldoen. De aannemer kijkt verlekkerd rond, fluistert dat de president van Frankrijk hoogstpersoonlijk heeft opge merkt dat Bastia rijp is voor een nieuw stadion, en dat stadion nou wil hij best bouwen, vandaar dat hij nu zonder te zeuren over ver goeding de ergste gaten in het metselwerk slecht; hij gooit zo gezegd een spierinkje uit om een kabeljauw te vangen. ADVERTENTIE Regen in het stadje, waar alleen in de etalages de clubkleuren nog wat Middellandse Zee-achtig aandoen; het blauw omlijst de produkten en de aanbiedingen, ijskasten voor speciale prijs, geldig tot woensdagavond aan staande. Aan de ramen fleurige posters, een jeune-premier, een nog niet verwelkte Van Mierlo, blikt frank en vrij naar de voor bijgangers op, maar neen, er is geen frisse partij in wording, het is slechts Johnny Rep. Aan jou om Bastia te laten zegevieren, vermeldt de poster nadrukkelijk en de last die daarvan uitgaat blijkt nauwelijks op de schou ders van het fenomeen te druk ken. Hij zit thuis, koestert met een pijnlijk gezicht zijn pas aan het gips ontsnapte elleboog, zegt dat hij er het kost wat het kost bij wil zijn morgenavond, als het helemaal moet dan maar met een verdovende spuit, maar liever niet, want voor al dat spuiten koop je niets. Hij grijnst om de verbijstering van zijn gasten over de staat van stadion en veld, zegt dat hij zich indertijd ook lam- geschrokken is, want ja, het con tract tekende hij nog voordat hij ooit een stap op Corsica had ge zet, maar dat contract is zo gene reus, dat hij er desnoods ook voor op een knollenveld zonder tribu nes zou willen spelen. Blind paard Hij pakt de "Corse Matin", schatert voluit: "Hier, kijk, vanmorgen bij het lezen deed hij het zowat in zijn broek, een stuk over René van de Kerkhof, hij dacht, verrekt wat staat er nou tussen al dat las tige Frans, Blind Paard, i in het Hollands, hoe weten z hier de bijnaam van René, niet van hem, ben je gek. Cheval Aveugle, vertaalt hij parmantig, want met zijn kennis van de Franse taal gaat het best aardig. Hij is opgewekt, verhaalt van het bezoek van trainer Rijvers, en kele dagen terug: die komt naar hem toe en zegt, Johnny, wat maak je me nou. Die spelers van mij durven amper nog naar Cor sica door al die gruwelverhalen van jou". Tevreden: "Nou, dat was de bedoeling. Aanpakken die Brabanders. Het blijven toch angstige hazen, waar of niet. Geen echte persoonlijkheden. Daarbij, hij, Johnny, overdrijft echt niet. Het is een hel hier. Hij was zelfbang toen hij op de tri bune zat bij Bastia-Gras- shoppers. Die sirenes, die gil lende keukenmeiden, die sis sende vuurpijlen, hij zag er zo vier of vijf in de tribune tegen over hem slaan, je zal er een in je oog krijgen, en dat van al die ge weren is ook waar, je kan alleen maar hopen dat er losse flodders in zitten. Tel daarbij die don derbussen, thuis gemaakt ver moedelijk, complete brand bommen zijn het en knallen: Van Beveren zal van schrik hoger springen dan hij ooit op de trai ning doet". Weer kijkt Johnny Rep naar zijn arm, vraagt zich lichtelijk veront rust af of hij hem ooit helemaal weer zal kunnen strekken, zeg nou zelf, zo'n kromme poot is toch geen gezicht. Later, rijdend langs de smalle kustweg die hem naar zijn fysio-therapeut voert, blikt hij mistroostig naar de ver regende strandjes: snap je dat nou, gisteren lagen ze hier nog lekker half naakt te zonnen, moet je nou zien, en het veld gaat na tuurlijk helemaal naar de kloten op die manier. Sidderen Johnny wordt gemasseerd en trainer Pierre Cahuzac ver schijnt, dikke wallen onder de ogen. Hij tafelde zwaar die mid dag, nam een stevige siësta ter compensatie, die wat norsige man, nu al uitgeroepen tot de be ste trainer van Frankrijk. Onzin natuurlijk, aldus Johnny Rep, van voetbal weet hij weinig, maar als hij iets schreeuwt sidderen de spelers en dat is toch echt niet zo verkeerd. Cahuzac claimt voor zijn ploeg hier nog steeds de rol van underdog, maar de prestaties in het nabije verleden maken dat een dubieuze onderneming, want een team dat achtereenvolgens Sporting Lissabon, Newcastle United, Torino, Carl Zeiss Jena en Grasshoppers uitschakelt, moet toch wel wat in huis heb ben. Enthousiasme, zegt trainer Cahuzac, krankzinnig en thousiasme, zegt Johnny Rep. Gevoel voor wat het publiek leuk vindt ook. Neem die Mariot. Je lacht je kapot. Die wipt de bal met zijn hak over zijn eigen hoofd en dat van de tegenstander heen. Als ze zoiets hier zien breken ze de boel af. Ja, voor mij hoeft dat al lemaal niet. Want ik sta dan on geveer al een half uur bij de tweede paal te wachten op de voorzet die niet komt, omdat hij hem na al die fratsen achter plaatst". Waarna Johnny Rep in zijn auto stapt en naar huis rijdt, nagekeken door een handvol supporters dat de regen trotseert. Pas morgenmiddag tegen de lunch wordt hij terugverwacht, want "die onzin van trainings kampen kennen ze hier gelukkig niet", zegt hij, een stevige hap er in, een siësta en hup de wei in, om dan zonder pardon af te rekenen met het grootkapitaal uit Eindhoven...". Ajax ROTTERDAM - Sparta hebben gisteravond temming bereikt inzake de ver goedingssom voor Ray Clarke. Sparta's 25-jarige spits, die zater dag een voorlopig driejarig con tract bij Ajax tekende, komt vol gend seizoen derhalve uit in de Amsterdamse Meer. De hoogte van het transferbedrag wil Sparta's penningmeester Floor Brouwer niet bekendmaken. "Maar" wilde hij slechts kwijt, "Het is een bedrag waarmee Sparta erg tevreden is". Gezien het aanbod van Newcastle United, dat ongeveer 200.000 pond bood, zal de transfersom die Ajax op tafel moet leggen niet ver van de 900.000 gulden verwijderd zijn. Sparta kocht Ray Clarke twee jaar geleden trouwens voor 80.000 pond (ongeveer 350.000 gulden) van de Engelse derde di visie club Mansfield Town. Verder wil Floor Brouwer alle ge ruchten ontzenuwen als zou Ajax ook het oog hebben laten vallen op Michel Valke. Sparta's penningmeester "Ajax heeft mij ervan verzekerd geen pogingen in het werk te zullen stellen om Valke aan te trekken. Van Praag zei het tweejarig-con- tract dat Valke nog bij Sparta heeft te respecteren en daaraan niet te zullen tornen. Daar zijn we erg blij mee". Arthur Collins basketballer van het jaar Toernooi Melkhuisje op losse schroeven HILVERSUM - Het is nog hele maal niet zeker dat de jaarlijkse internationale tenniskampioen schappen van Hilversum, bij 't Melkhuisje, in de laatste week van juli zullen doorgaan. Belang rijkste reden is dat er niet vol doende sponsors zijn te vinden om dit 75.000 dollar-toernooi te organiseren. Organisator Piet van Eijsden: „wij hebben er pas één en dat is niet voldoende. Hoeveel we al bij el kaar hebben mag ik niet zeggen. We zijn nog met enkele mensen in onderhandeling. Eind van deze maand moet de beslissing zijn genomen. Het draait niet zozeer om de spelers. Die kunnen we nog wel krijgen". BORN - Het is niet uitgesloten dat bondscoach Ernst Happel de namen van de AZ-spelers Arntz, Peters en Metgod van de kan didatenlijst voor Argentinië schrapt. Vanuit Alkmaar bereikt KNVB-arts Frits Kessel gisteren het telefoontje, dat Arntz (dij been) en Peters (knie) te zeer ge blesseerd zijn om de B-interland tegen Polen te spelen. Ernstig ge twijfeld werd er aan de beweeg redenen toen ook de als ver vanger opgeroepen Metgod door een onduidelijke blessure bleek geplaagd te worden. Nadat de Feyenoorders Wim Jan sen en Rijsbergen niet disponibel waren en Frans Thijssen en Piet Wildschut evenmin aan de op roep gehoor gaven, vond men uiteindelijk de Utrechter Leo van Veen bereid om op de bank plaats te nemen. Verder poogde Zwartkruis tot gisteravond laat om Willem Suurbier te bereiken, hetgeen hem rond middernacht nog niet gelukt was. Hoewel de vanavond op het Roda JC-veld te verspelen wedstrijd Holland B-Polen B voor een aan tal WK-kandidaten een laatste test-case heette te zijn, bleek de animo bedroevend. Manmoedig glimlachend perste Zwartkruis (Happel zit vanavond op de tri bune) er toch een sprankje opti misme uit. Hij: "Al deze jonge jongens zijn bereid om een opti male prestatie te leveren. Dat kan de verdienste van deze hele ge schiedenis zijn." Die "jonge jon gens" heten: Doesburg;(Sparta); Jol (FC Den Haag), Drost (FC Twente). Dusbaba (Anderlecht) en Meutstege (Sparta), Tahamata (Ajax), Haan (Anderlecht) Bos kamp (RWDM) en Schoenaker Het ligt in de bedoeling dat Nico de Bree (Anderlecht) de tweede helft keept. Andere wisselspelers zijn Vermeulen (Roda JC), Van Veen (FC Utrecht) en eventueel Suurbier (Schalke 04). Zwartkruis: "Brazilië heeft meneer Happel en mij verrast. Zo zelfs, dat we straks in mei niet zullen schromen om te gaan oefenen op het door velen zo verfoeide cir culatie-voetbal. Dat zal nu wat makkelijker zijn dan in 1974, toen Haan en Rijsbergen wat dat be treft moesten worden ingepast. Het Nederlandse voetbal heeft ervaring op dat punt." Zwartkruis toont zich tamelijk ver rast met de publikatie waarin zijn benoeming als bondscoach na de WK al zo goed als zeker zou zijn. Zwartkruis: "Belangrijk punt voor mij is mijn pensioen. Ik heb als beroepsmilitair nog ruim twee jaar te gaan. Het zou niet verstan dig zijn om mijn verworvenhe den weg te gooien. Ik treed slechts dan in dienst bij de KNVB, indien dat allemaal kan worden geregeld. De zaak ligt momenteel bij de staatssecreta ris. Het is het streven, ook dat van de KNVB, om vóór de WK tot een beslissing te komen. Een al dan niet goede prestatie in Argentinië mag geen enkele rol spelen." amSTERDAM - Tijdens het jaar lijkse basketbalgala in Amster dam is Arthur Collins van Parker Leiden uitgeroepen tot basket baller van het jaar. Hij was niet alleen de beste schutter in het seizoen met een nieuw record van meer dan 1000 punten, maar ook de meest waardevolle speler. De beste jeugdspeler was Erik van Solm van Rotterdam. Tim Parks van Donar was de beste coach. De jury stelde ook een All-star en een All-defence team samen Deze teams zagen er als volgt uit All-Star-team; Arthur Collins (Lei den), Kees Akerboom (Den Bosch), Bill Mallory (Strijen), Gary Preeman (Haarlem) en Do nald Washington (Rotterdam). All-defence: Renzo Zwiers (Donar), Jim Wostra (Delft), Pete Miller (Donar), Bill Mallory (Strijen) en Woudstra Buff Kirkland (Den Bosch) en Vic Bartholomy (Lei den). ADVERTENTIE NK SCHAKEN T=Sv,„t«va» LEEUWARDEN - In de zevende ronde van het schaaktoernooi om het kampioenschap van Neder land hebben de koplopers, de grootmeesters Timman en So- sonko, beiden gewonnen. Ze leidden nu met vijf punten uit ze- Baljon. Sosonko had het tegen Robbie Hartoch veel moeilijker. Andere uitslagen: Van der Vliet-Langeweg V2-V2, bohm-Kuijpers 0-1, Donner- Hofland Va-Va, ligterink- Scheeren 1-0, V.D. Sterren-Ree Va-'/». /VEDEE/AA/P- SOIOT/AMD SCEOTGE S(/PPO&7SKS, AL DROPPED <S/AJDS UUAJ Z££7K£r o,]rr (SlASGOlZ, M/ESEAJ ZEEL, maa/Z &EEAJ VC&LPUETEN DE ~T/W£ TL/&E&S EOMEAJ /J'ET CCOE 'Q VETAA/E SCAoTEE l/EEDEV/O/AJcE

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 9