20% korting' Eerste steen gelegd clubgebouw Maredijk Twee maal goedkoper! Uw nieuwe kleuren-TV staat bi] Skala! Boet v. Duimen wint 500 cc in de Olof-race Degalux voorjaarsaktie' ASSISTENT ACCOUNTANT 7/joordMio Gratie voor Noreen Winchester Woon Ideaal trok 22.000 bezoekers Tot 30april krijgt u korting op alle degalux zonneschermen. =>4 DEGALUX JAN VAN DER MEER B.V. Huren bij Skala: 1Nooit meer reparatiekosten. 2. De laagste huurprijs, slechts f.9?8 perweek. Bel (071) 131141 of kom es praten. Haarlemmerstraat 168. Leiden SLAGERIJ BOLLE de koning oproep I LONDEN (AFP) - De 20-jarige Ierse Noreen Winchester, die tot zeven jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens moord op haar vader, heeft van koningin Elizabeth gratie gekregen. Noreen was enkele jaren door haar vader sexueel misbruikt toen zij hem tenslotte met een mes van het leven beroofde. De zaak heeft in heel Noord-Icr- land grote opschudding ver wekt. Noordierse vrouwenor ganisaties hadden, gesteund door vrouwen uit de Ierse repu bliek en Nederland, een cam pagne voor haar vrijlating ge voerd toen het Hof van Beroep te Belfast had besloten het door de rechter uitgesproken vonnis te bekrachtigen. Volgend jaar weer LEIDEN - De Woon Ideaal Beurs, die de afgelopen dagen in de Groenoordhallen werd gehouden, heeft volgens de organisatoren 22.000 be zoekers getrokken. Dat had den er volgens organisatiebu reau 3 Plus nog veel meer kunnen zijn ware het niet dat het bloemencorso en het songfestival op zaterdag en het mooie weer van gisteren spelbrekers waren. Het hoge bezoekersaantal is voor de organisatoren aanleiding om een soortgelijke beurs vol gend jaar weer in de Groenoordhallen te houden, zij het wat vroeger in het jaar. LEIDEN - Na de eerste paal, die anderhalve maand geleden de grond in ging, is zaterdag de eerste steen gelegd voor het nieuwe clubgebouw aan de Maredijk. Ging de paal zonder enig officieel gebeuren de grond in, voor de eerste steenlegging was zaterdag erelid de heer P.M. de Goede ren uitgenodigd. Voorafgaande aan de steenlegging werd een muzikale rondgang door de wijk gemaakt waarna honderden buurtbewoners zich verzamelden bij het houten clubgebouwtje aan de Maredijk, dat binnen afzienbare tijd vervangen zal worden door een stenen gebouw. De zaterdag stond verder in het teken van een buurtfeest. Zo werden ballonen opgelatener werd een receptie gehouden voor de speciaal voor dit doel opgezette feesttent en er werden kinderspelen georganiseerd, 's Avonds was er voor de buurtbewoners, die zelf zowel aan arbeid als aan financiën meehelpen het clubhuis te verwezelijken, "open huis". De festiviteiten zullen over een paar maanden worden voortgezet, als de ingebruikneming van het clubhuis wordt gevierd. MAANDAG 24 APRIL 1978 KEULEN - "Nooit meer fascisme, nooit meer oorlog" staat op de span doeken die zaterdag in een demonstratie in het Westduitse Keulen werden meegedragen. Ruim 10.000 mensen uit verschillende Europese landen demonstreerden voor ontbinding van de nationaalsocialistische bewegingen en tegen her leving van het nazisme. Vroegere concentratiekampgevangenen namen in groten getale aan de demonstratie deel. ONDERLINGE WEDSTRIJD VICTORIA LEIDEN - Voor de tweede achter eenvolgende jaar organiseerde de gymnastiekvereniging Victoria zaterdag onderlinge wedstrijden voor de jeugd in de sporthal Broekplein in de Merenwijk. Bij de alleijongsten (-kleinsten) ging de eerste prijs na het uitvoeren van de verplichte behen- digheidsproeven naar Marloes Kwestrog. In haar klasse 6/7 jaar behaalde zij 76 punten, zes meer dan Mireille Mentink en Angelika Rietkerken. Petra Heykoop werd bij de 8/9-jarigen met 86 punten eerste, terwijl Karim Onttenk tweede en Ingrid van Katwijk derde werd. Aan de toestelwed strijden die daarna volgden na men 127 meisjes deel. HILVARENBEEK - Buiten landers hebben voornamelijk het gezicht bepaald van de Olof-weg- races, die gisteren op het circuit van Hilvarenbeek gehouden zijn. Alleen Boet van Duimen wist de nationale eer hoog te houden door de 500 cc klasse op zijn naam te brengen. In de overige klassen gingen rijders van een andere na tionaliteit met de eer en het geld strijken. Het meest imposant was wel de overwinning die de Japanner Ta- kazumi Katayama boekte in de 750 cc klasse. De voormalige popzanger nam daarmee wraak voor zijn eerder op de dag gele den nederlaag in de 350 cc klasse, de categorie waarin hij vorig seizoen het wereldkampioen schap veroverde. Katayama kreeg in de 350 cc klasse te kam pen met een slecht lopende mo tor en moest de internationaal overigens ook hoog aangeslagen Zuidafrikaan Jon Ekerold voor laten gaan. Ekerold boekte trouwens een dubbel succes, want ook in de 250 cc klasse ging hij als eerste over de streep. In de lichtste klasse kwamen de Nederlanders er evenmin aan te pas. De Belg Julien van Zeeb- roeck greep hier een overwin ning. De Brit Cliff Horton won nogal verrassend de 125 cc klasse. Zoals gezegd stuurde alleen Boet van Duimen zijn motor als enige Nederlander winnend over de streep. Wil Hartog, de andere kanshebber, viel al snel uit. De Abbekerker had met zijn Suzuki ook ingeschreven voor de zwaarste klasse, maar moest uit eindelijk zijn inschrijving in trekken, omdat de motor niet tijdig gerepareerd kon worden. 'Jumping Jack' Middelburg ver ging het evenmin goed. Ook hij hield de zaak niet heel. BOTERMARKT 18 -- N'~'. LEIDEN Met 3 jaar garantie. I? Tuinbouw- en hobbyartikelen Noordeinde 45-53 - Roelofarendsveen Telefoon 01713-9008. Bij beschikking van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg d.d. 15 februari is opgeheven de onder-cura tele-stelling van Leonardus Quirinus Maria Alkemade, ge boren te Noordwijk op 18 juni 1943, wonende te Middelburg aan de Jacob Schottestraat 109. 365dagen service per jaar. Doorr. varkenslappen kiio 6.98nu 5.98 Dikke vleeskrabjes (om te bakken) kilo 3.98 nu 2.98 Hele rundervoorvoet (gratis uitgebeend) kilo 6.50 nu 6.— Paardebieflappen kiios-nu 7.50 Mager hart iokiioso- nu 37.50 Magere ham 200 gram 1.96 DU 1.75 Hogewoerd 37 Leiden Tel. 122412 GEMEENTE NIEUWVEEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Nieuwveen maken be kend, dat de definitieve afsluiting voor het openbaar ver keer van het gedeelte van de Molenkade, gelegen op het terrein van Huize Ursula, zal plaatsvinden op vrijdag 28 april 1978. De officiële openstelling van de daarvoor in de plaats komende paden, te weten het Ursulapad (fiets- en brom fietspad) en het Johannespad (uitsluitend fietspad) zal eveneens op genoemde datum plaatsvinden. Burgemeester en wethouders van Nieuwveen, de secretaris de burgemeester, W. J. Eijs. G. J. van der Kroft. Een uitzendbureau als 't onze is zich bewust van zijn dubbele ver antwoordelijkheid. Dus krijgt onze uit zendkracht altijd werk dat hem of haar ligt. Het bedrijf krijgt men sen van ons die echt iets kunnen. Maar je móét nee kun nen blijven verkopen Of: nog niet. I fl UIT^SBUREAU Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 Leiden iidABu voor iedereen die iets te vieren heeft u belt 071-122509 en u vraagt gratis onze mooie folder aan hierin staat alles om van uw feest een waardevolle herinnering te maken, café-restaurant 't karrewiel' steenstraat 55, leiden. Voor het bijwerken van administraties voor een gevarieerde reeks van bedrijven, alsmede werkzaamheden op het gebied van de omzetbelasting en loonbelasting, 7npkpn wii ppn Onze gedachten gaan uit naar iemand van 20-25 jaar met middelbare opleiding, die ii het bezit is van het praktijkdiploma boekhouden en M.B.A. of studerend voor het laatstgenoemde diploma. Bij gebleken geschiktheid zal betrokkene binnen ons bedrijf worden opgeleid voor het opstellen van jaarstukken en werkzaamheden op fiscaal gebied. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch te richten aan de heer J. van Wezel. (A.A.) accountantskantoor J. van wezel b.v Rijnsburgerweg 100 - Rijnsburg - Tel 01718 - 22100 - postbus 83 Welk vriendelijk meisje wil ons kleine team van medewerkers op een assurantiekantoor een handje komen helpen. Wij hebben hulp nodig bij het aannemen van de telefoon, brieven typen, cliëntenbestand bij houden, behandeling van schades enz. enz. Je leeftijd is niet belangrijk maar wel je inzet om elke cliënt zoveel mogelijk service te verlenen. Bovendien minimaal een middelbare oplei ding. Vanzelfsprekend bieden wij je een salaris, dat boven het minimum ligt en overige uitstekende secundaire voorwaarden. Kom eerst eens praten. Bel ons even en maak een afspraak voor een nadere kennismaking. Rijnsburgerweg 135 Tel. 151985 LEIDEN GEMEENTE WASSENAAR Aan de openbare Bloemcampschool voor gewoon lager onderwijs, Sloemcamplaan 52, wordt, wegens benoe ming van een der leerkrachten tot hoofd der school el ders, per 1 augustus 1978 gevraagd: EEN ONDERWIJZER in tijdelijke dienst. Bezit van de aantekeningen j en r is vereist. In verband met de integratie kleuter- basison derwijs wordt bereidheid verwacht om zich voor dit schoolgebeuren ook na schooltijd ac tief in te zetten. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd der school, de heer H. Bolland, telefoon 01751-78142. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan burgemeester en wethouders, Raadhuislaan 22 te Wassenaar. Hotel De Baak vraagt in jaarbetrekking: a. receptioniste b. assistente van de huisjuffrouw c. linnenstopster (eventueel part-time) Belangstellenden, die meer willen weten over deze funkties en onze gunstige arbeidsvoorwaarden wor den uitgenodigd zich schriftelijk te wenden tot de heer M. Mulder, manager van De Baak. U kunt hem ook eerst bellen voor nadere informatie of het maken van een afspraak.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 8