Zijl/LGB kan Welling geen aanbieden Hockeyploeg van Roomburg: kans nog in eigen hand DAAR GAAT MIJN DOPHOED Belang rijke duels voor S( 3ylla-teams AZC/Alphen opnieuw kampioen Toch nog promotie Katwijkse damclub MAANDAG 24 APRIL 1978 LEIDEN - De hockeyers van Roomburg behaalden het afgelopen weekeinde een ruime overwinning op Noord- wijk, waardoor zij in de race blijven voor het kampioen schap in de derde klasse. Koploper Zoetermeer staat weliswaar één punt voor, maar dat team heeft al de com petitiewedstrijden al gespeeld, terwijl Roomburg nog één duel voor de boeg heeft. De hockeyers van Leiden versloe gen Randwijk in Amstelveen met 1-2 en bereiden zich nu voor op de promotiewedstrijden om een plaats in de hoofdklasse. LEIDEN - Het Leidse Scylla kan zich na de 6-4 winst bij JCV gaan opmaken voor een beslissingsduel met De Ve- luwe. Inzet van die strijd is een plaats in de ereklasse. De Leidse tafeltennissers kwamen het afgelopen weekeinde zover door JCV in eigen huis te verrassen. Rob van der Zeeuw boekte sim pele winst op Wim van der Sande, waarna Frits Kante been zich weg liet spelen door Henk van der Zee. Daarna toonde Anton Will van Zoelen echter aan in blakende vorm te zijn. Sa men met Van der Zeeuw won hij het dubbelspel, waarna hij na een tegenpunt van Van der Zee, ook het vierde Scyl- la-punt scoorde door winst op Van der Zande. Weliswaar werd het vervol gens 4-3 doordat Kantebeen ook kansloos was tegen Van Gasteren, maar ook in de sleutelpartij wist Van Zoe len weer van geen wijken. Steunend op een uitstekende concentratie liet de Leide- naar zeer redelijk tafeltennis zien, waarmee hij tenslotte de tweede plaats voor zijn team definitief veilig stelde. De eindstand werd uiteinde lijk 6-4, omdat de bepaald niet meer gemotiveerde Rob van der Zeeuw de eer liet aan Van Gasteren en omdat Frits Kantebeen éénzelfde instel ling bij Van der Zande direct afstrafte. Het duel van JCV tegen Avanti was daardoor een formali- de wedstrijd af met een soe pele zege van 8-2. JCV kon daarbij alleen tegenscoren via het dubbel en de winst van Wim v.d. Zande op Theo Louwers. Zowel Bettine Vriesekoop als Ronald Rijs- dorp revancheerden zich met in hun partijen voor hun matige optreden in het eer ste treffen met JCV. Dames Het aanstaande weekeinde is ook voor de dames van Scylla belangrijk. Zaterdag ontmoeten Sandra de Kruiff, Nora Bakker en Stephine van Gennip in Amsterdam Tempo Team en als Scylla die partij in winst weet om te zetten, dan kan zondag tegen Deltalloyd de landstitel worden veroverd. Dat het Leidse team zolang in de race is gebleven, dankt het aan verschillende factoren. San dra de Kruiff is bijna niet meer te kloppen en ook Nora Bakker benadert de laatste weken haar beste vorm. De 15-jarige Stephine van Gen- nip tenslotte debuteert ver rassend sterk. Avanti ondervond het zater dag aan den lijve. Alleen Brigitte Kooter was tegen het Leidse geweld opgewas sen. Zij verloor weliswaar met 14 en 11 van De Kruijff, maar toonde daarna tegen Bakker en Van Gennip aan in blakende vorm te verkeren. Scylla won met 8-2. Leids succes in FIFA-spel ZEIST - Vier 'Leidenaars' hebben zich. bij de deze week in Zeist ge houden districtsfinales van het zogenaamde FIFA-spel, ge plaatst voor de finale die op 13 mei eveneens in Zeist, zal plaatsvinden. Het zijn Rob Vermeer (Alkmania), Alfons Groenendijk (UVS), Henk van Goozen (MMO) en Rene van Hensbergen (Noordwijk). Ge streden wordt op 13 mei in twee groepen (13/14 jaar en 15/16 jaar) van twaalf. De winnaar van deze behen digheidswedstrijden krijgt door een groot frisdrankenconcern een reis aangeboden naar de we reldkampioenschappen voetbal in Argentinië. Het wordt in alle landen die bij de FIFA aangeslo ten zijn gespeeld. RANDWIJK - LEIDEN: 1-2. Met het kampioenschap al in de zak gingen de Leidenaars goed ge motiveerd de eerste helft in. Het was een rustige partij hockey, waarin de LMHC niets te verlie zen had. De wedstrijd werd dan ook meer als een oefenwedstrijd beschouwd. De eerste helft was duidelijk in het voordeel van de Leidenaars, die Frits Verhey opende de score voor Leiden via een solo vanaf de cir- kelrand. Enige tijd later bracht dezelfde speler de stand op 0-2, wat tevens ruststand werd. LMHC viel in de tweede helft sterk terug, waardoor Randwijk kon opdringen. Er ontstonden grote gaten in de Leidse defensie en van een middenvelder was geen sprake meer. Randwijk had echter een strafbal nodig (een Leidse verdediger hield de bal met zijn voet van de doellijn af) om tot scoren te komen. Hierna bleef Randwijk komen, maar het kreeg geen kansen meer. Deson danks zal Leiden hebben geleerd dat het in de promotiewedstrijd tegen Nijmegen een betere tweede helft zal moeten laten zien wil de ploeg kansrijk blijven. LEIDEN - In de laatste ronde van de waterpolocompetitie moesten er nog een paar belangrijke beslissingen vallen. De strijd om het kampioenschap was niet beslist en het was ook nog niet bekend wie de tweede degradant zou worden. De uitkomst van die laatste ronde was, dat AZC, door zaterdag in Alphen met 5-3 van HZC/De Robben te winnen, voor de tweede achtereenvolgende maal de landstitel veroverde, en dat het Delftse DZV, dat met 2-6 van De Meeuwen verloor, Nereus zal vergezellen naar de eerste klasse. De Zijl/LGB besloot zaterdag een goed seizoen met een teleurstel lende 3-4 nederlaag tegen Nereus. LZ'86 deed het in de eerste klasse beter en won met 2-9 van het al gedegradeerde De Amer. Jacob Spijker c.s. hebben hun mi- dachter Frits Welling bij zijn af- scheidswedstrijd geen i ning kunnen aanbieden. Welling zelf scoorde in het duel De Zijl/LGB-Nereus de openings treffer en heeft er ook daarna nog alles aan gedaan om de twee pun ten in Leiden te houden, maarte veel zaken zaten tegen. Allereerst was er het ontbreken van topsco rer Stan van Belkum, die door een rugblessure nog steeds ver hinderd is te spelen. Verder ver zuimde De Zijl/LGB maar liefst zes keer een numerieke meer derheid uit.te buiten. Nereus speelde in de man-minder verde diging een systeem dat bij de clubs uit Noord-Holland de grote mode is, en waarbij de spelers ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Katwijkse KDC (Katwijkse Dam Club) is door een zege op DC Rijswijk gepromoveerd naar de Zuidhollandse Hoofdklasse. De Leidse districtskampioen won de wedstrijd, die op neutraal terrein gespeeld werd, met de ruime cijfers van 13-7. Dat KDC uiteindelijk toch nóg promoveerde heeft het te danken aan de opheffing van damclub Den Burcht (Voorburg), waardoor een plaats vrijkwam in de Zuidhollandse Hoofdklasse. KDC dat in de promotie-en degradatiewedstrijden niet verder kwam dan een gedeelde plaats (sa men met DC Rijswijk) kreeg daardoor nog een onverwachte kans op klasse bevordering. Al vrij spoedig bleek dat de Katwijkers met ruim verschil zouden kunnen winnen van het zwakke DC Rijswijk. De Rijswijkse dammers padden voor een tactische opstelling gekozen, waarin hun sterkste spelers in de middenmoot geplaatst waren, en de zwaksten aan de kopborden. De topspelers Dolle en Van der Scheer voldeden redelijk aan de verwach tingen (drie punten door een overwinning op Zwetsloot en een remise tegen Van Duyvenbode) maar de spelers aan de kopborden waren niet opgewassen tegen het geweld van de Katwijkse topspelers en kregen dan ook de maximale score tegen zich. Door dit resultaat vergezelt KDC het Papendrechtse PDV II en de Suri naamse club Wa Diram (Rotterdam) naar de Zuidhollandse Hoofd klasse. Constant II (Rotterdam) en het Zwijndrechtse ZDV degraderen naar respectievelijk de Rotterdamse Hoofdklasse en het 'District Rivie renstreek'. zich zeer dicht om hun goal terug trekken. De Zaankanters hadden daarmee zaterdag succes, want De Zijl/LGB kon bij de man- meer-aanvallen meestal alleen corners forceren. De Leidenaars liepen in het tweede kwart door een doelpunt van Al- bert Spijker (bij numerieke meerderheid) nog wel uit tot 2-0, maar daarna leken ze in slaap te sukkelen. Aanvallend speelde de thuisploeg opvallend statisch en Nereus kon in de derde periode razendsnel terugkomen. Hans Koeman scoorde eerst bij nume rieke meerderheid en maakte daarna het eerste velddoelpunt van de wedstrijd en bracht zo de stand in evenwicht, en Nereus ging door: Ruud Rempt scoorde praktisch in het rustsignaal: 2-3. Niet sterk Mede doordat het arbitrale duo Van den Dikkenberg/Melchior niet sterk floot leverde het vierde speldeel weer wat meer vuur werk op. De Zijl/LGB was wak ker geworden en scheen toch nog op een gunstig resultaat af te gaan, want uit een snelle aanval zorgde Martin Vreeburg voor de gelijkmaker, maar uiteindelijk was het Aad Boon die door goed afwerken bij een numerieke meerderheid de winnende treffer voor Nereus liet aantekenen. Bij Nereus moesten IJskes en Hans Stam ieder nog een keer voor 45 seconden naar de kant. maar De Zijl/LGB wist daar geen gebruik van te maken. Eindstand 3-4. Het was zaterdagavond in het Sportfondsenbad in Amersfoort wel duidelijk waarom De Amer, de tegenstander van LZ'86 in deze laatste competitieronde, dit jaar uit de eerste klasse degra deerde. De Amersfoorters waren traag en arm aan fantasie bij het opbouwen van hun aanvallen, plaatsten erg slecht en reageer den veel te laat bij balverlies. Van Mourik en Scholten, de enige Amer-spelers die tot acceptabel spel kwamen, konden het metz'n tweeën tegen een nog tamelijk geconcentreerd spelend LZ ook niet redden. Vooral in het eerste - Jtetgk^M- de veel sterkere ploeg en liep via een 1-7 stand na het derde part naar een 2-9 overwinning. Voor LZ'86 scoorden Gerard Soet, Fried Elzenga, Rudi Muusse (ieder twee maal), Jan Breed- eveld, Jan van Duuren en Joop Siera. Tweede klasser Katwijk eindigde dit seizoen met een 4-10 thuisne derlaag tegen DWR uit Haarlem. De Katwijkers bleven zaterdag in "De Miereweide" tot halverwege het derde kwart goed bij, maar gebruik van hun grotere z nelheid en zetten zij een aantal goede aanvallen op. In de afwer king haperde het echter enigs zins, zodat het bij de eerste rust toch niet meer dan 0-2 stond. De LZ'86-voorsprong werd in het tweede speldeel uitgebouwd tot 1-5 en daarmee was de winst voor LZ welverzekerd. In het derde en vierde part werd het duel een beetje rommelig en werden er aan beide kanten veel fouten gemaakt. LZ bleef echter toen bij een 3-5 stand een Kat- wijks doelpunt niet werd gezien en DWR ogenblikkelijk daarna aan de andere kant scoorde was de weerstand van de thuisploeg gebroken. DWR zette in het laat ste speldeel nog flink door, ter wijl Katwijk het wel geloofde. De tussenstanden in deze wedstrijd waren: 0-2,2-4,4-6,4-10. Doelpun tenmakers voor Katwijk: Paul v. d. Putte (2x), Hans van Duyven- voorden en Dick van Leeuwen. JAN DE GRAAF NOORDWIJK - ROOMBURG: 0-3 Een ruime overwinning voor Roomburg, dat de gehele wed strijd een duidelijk overwicht had. De Noordwijkers kwamen er niet uit en drongen slechts spo radisch tot de cirkel van Room burg door. Kees Wendt doelpuntte voor rust twee maal üit strafcorners. In de tweede helft kreeg Roomburg nog vele kansen, die echter niet werden benut. Na rust was het opnieuw Kees Wendt, die de eindstand op 0-3 bracht. Zondag kunnen de hoc keyers van Roomburg het kam pioenschap binnenhalen, door een zege op Capelle. Van de Meer (Bataven) sterkste in cross APELDOORN/LEIDEN - De Utrechtse atleet Klaas Lok (Phoenix) heeft gisteren in Apel doorn het hoofdnummer van de jaarlijkse AVRO-cross gewon nen. Lok zegevierde in de race bij de heren die 12 km moesten af leggen. De tweede en derde plaats werden ingenomen door de Deventenaren Gerard Nij- eboer en Henk Mentink. Bij de dames, die 3 km hadden te lopen, bleek Corrie van de Meer uit Roelofarendsveen (lid van het Leidse De Bataven) de sterkste Clubgenote Tina Buntsma werd op dezelfde afstand bij de meisjes A derde. Bij de jongste jeugd groepen vielen ook diverse goede Bataven-klasseringen te noteren. Marcel Honsbeek won de 2 km bij de jongens C met voor Paul Oo- men een vierde plaats. Bij de jon gens D werd Leon de Jeu derde en Robert Rijpma vierde. Tijdens een trialmeet in Den Haag tussen het Haagse Sparta en AAC uit Antwerpen heeft Mar tha Derby van Sparta de 100 me ter winnend afgelegd in de goede tijd van 11,7 seconden. Bij het hoogspringen passeerde de Belg Nagtegaal de.hoogte van 2.15 me ter, waarmee hij Raymond de Vries ruim achter zich liet: 2.10 meter. Bij internationale wedstrijden in het Amerikaanse Al Paso heeft Jennifer Smit bij het kogelstoten een afstapd overbrugd van 15.73 meter. Het ligt in de bedoeling dat de Hellasatlete in de derde week van mei naar Nederland te rugkeert. Jennifer Smit studeert in El Paso rechten. De Amerikaan Steve Scott heeft voor een beste seizoenprestatie gezorgd door zaterdagavond in Westwood de 1500 meter te win nen in een tijd van 3 min. 38,9 sec De Keniaan David Omwanse werd tweede in 3.44,2. De Amerikaan Bod Roggy kwam zaterdagavond tijdens een inter nationale atletiekontmoeting bij het speerwerpen tot de beste sei zoenprestatie. Hij kwam tot 88,59 meter. Opkomst meisjes bij snelschaken te gering VALKENBURG - De strijd om de Leidse snelschaaktitels voor de jeugd trok zaterdag slechts 34 deelnemers. Ton Rijnsburger, de jeugdleider van de Leidse Schaakbond, was erg teleurge steld: "Slechts 34 deelnemers en dat als je rekent op ongeveer 60 snelschakers. Het mooie weer is voor mij toch wel de grote spel breker. Achteraf gezien moet ik eigenlijk blij zijn met dat lenteweertje, want floep, daar ging mijn dop- hoedje, waarom ik gewed had, dat het aantal meisjes in de cate gorie tot 13 jaar groter zou zijn dan dat bij de jongens. Welis waar had Hans de Raad voor enige Katwijkse "schonen" ge zorgd, maar Roelofarendsveen, dat bij de andere kampioen schappen zo goed was vertegen woordigd, liet het nu volledig af weten. Overigens vond ik de to tale opkomst in deze categorie met negen deelnemertjes wel erg magertjes. Ik zie zo'n toernooi iedere keer weer als een uitdagingvooral als er een nieuwtje bij zit zoals deze maal, want het is voor het eerst dat meisjes strijden om snel schaaktitels van de LSB. Eerlijk gezegd beschouw ik deze wed strijden met een totale deelname van zes meisjes als mislukt. Toch was er wel degelijk een lichtpunt, want in de categorie tot 20 jaar deed er een meisje, Josien Varke- visser, mee, dat natuurlijk prompt kampioene werd, maar als er één schaap over de dam is, volgen er meer... Het was natuurlijk vermakelijk, dat alle opgekomen meisjes direkt in de prijzen vielen. Vandaar ook,dat ik de grote favoriete in de categorie tot 16 jaar, Gerda Langbroek, dreigde met "Als je minder dan tien punten maakt, krijg je geen prijs." Het heeft ken nelijk wel geholpen, want ze scoorde maar liefst 14 uit 20 par tijen." Door de geringe opkomst kon een volledige competitie worden af gewerkt. De meisjes tot 13 en 16 jaar werd toegevoegd aan dejon- gensgroep tot 13 jaar, terwijl Jo sien Varkevisser bij de jongens tot 16 jaar werd ondergebracht. Ie dereen speelde twee partijen te gen dezelfde tegenstander. De negenjarige Jeroen Piket zorgde voor de nodige sensatie in de groep tot 13 jaarNauwelijks was er een ronde begonnen of hij stond alweer voor de tafels van de wed strijdleiding om trots te melden, dat hij weer twee partijen had gewonnen. Hij wist van geen op houden en sleepte dan ook de titel in de wacht met de formidabele score van 20 uit 20. Op een straatlengte daarachter volgde Frank van Hasselt met 15*12. Bij de meisjes tot 13 jaar was Han- neke Aandewiel veruit de sterk ste. Ze bleef haar grootste concur rente Nelly van Beelen maar liefst vier punten voor. Marcel Piket, een broer van Jeroen, kon in de groep tot 16 jaar titelfa- voriet Gert Koelewijn aanvan kelijk goed bijbenen, maar twee nederlagen tegen Koelewijn en nog eens twee tegen Erik Oos- terom maakten hem kansloos Oosterom won beide partijen van Koelewijn, maar hij had reeds te veel punten verloren, zodat Koe lewijn in de laatste ronde via twee afgesproken remises tegen Groenewoud de titel kon pakken Opmerkelijk was, dat Koelewijn een half punt aan Josien Varke- visser moest afstaan. Ook Oos terom had last van een "dames complex". Tegen Wim Olthof gaf hij eerst een dame weg en daarna zag hij niet, dat hij in één zet de dame van Olthof kon veroveren In de categorie tot 20 jaar nam Jan Willem Duyzer al snel de leiding, maar twee maal twee nederlagen tegen Hans Kuyf en Teun Stelling schakelden hem uit. Kuyf greep zijn kans en veroverde de titel met 21 uit 24. Zijn naaste belager Je roen Selier speelde te wisselvallig en kwam niet verder dan 18 pun ten, net een half punt meer dan Duyzer. Vooral tegen Andius Teygeler (0-2) en Kuyf fVa-IVa) liet Selier het lelijk liggen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 18