Amsterdam lijkt vonnis te hebben getekend Sparta mist Clarke tekent contract bij Ajax MB Geels gaat Ajax voorop in zege ssüsïs vlirhp va kp Topscorers MAANDAG 24 APRIL 1978 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT ROTTERDAM - Ray Clarke, de Engelse spits van Sparta, heeft zaterdag een voorlopig contract voor drie jaar gete kend bij Ajax. Vandaag on derhandelen de beide clubs over het transferbedrag. Clarke moet bij Ajax de op volger worden van Ruud Geels die al eerder tot over eenstemming kwam met An der lecht. Als Sparta en Ajax het eens kunnen worden volgt de 27- jarige Engelsman zijn trainer Cor Brom dus naar de hoofd stedelijke formatie. Clarke te kende overigens zaterdag bij Ajax, omdat hij het wachten op een telefoontje van New castle United-manager McGray beu geworden was. NewCastle had laten weten 850.000 gulden over te hebben voor de Sparta-spits, maar liet na die melding niets meer van zich horen. "Toen heb ik zaterdag maar besloten het zekere voor het onzekere te nemen", zei Clarke, die dit seizoen tot nu toe twintig doelpunten voor Sparta scoorde. Cor Brom liet overigens weten ook middenvelder Michel Valke bij zijn nieuwe club te willen inlijven. "Anders gaat er straks een ander met hem vandoor", aldus Brom. Wil Ajax evenwel beslag leggen op het Rotterdamse talent dan dient de club uit De Meer wel het nog lopende contract twee jaar) van Valke af te kopen. Hetgeen wel eens een dure af faire kan worden. Berichten als zou Ajax (en een aantal andere clubs) voor stellen hebben gedaan aan de Spartaan Bert Jansen wor- "Ik lees dat inderdaad ook we kelijks, maar tot op heden is er nog geen club bij me aan de deur geweest. Interesse? Ja, natuurlijk. Het zou een er kenning zijn van je capacitei ten. Per sé weg hoef ik niet, ik heb het bij Sparta erg naar m'n zin", aldus Jansen, die moest lachen om het bericht als zouden de Sparta-suppor- ters tienduizend gulden bij een willen brengen om hem te behouden. "Nou graag", reageerde hij. EINDHOVEN - "Ach, de uitslag van deze partij maakt ons natuurlijk weinig uit", glimlachte PSV's Kees Rijvers na het 3-2 verlies tegen Ajax ontspannen. "Maar wél belangrijk was dat we vandaag heel veel hebben moeten geven. Met het oog op Bastia, zeg ik dat". 'In onzevoorbereiding op die wed strijd werken we namelijk met pieken: een hele hoop energie spuien en terugschakelen; werken en daarna rustig aan. Nou, in het begin van de-afgelo pen week is er op de training ste vig gepeesd. Daarna werd gas te ruggenomen. Doordat we nu te gen Ajax weer behoorlijk hebben moeten werken, zullen we het tot woensdagavond kalmaan kun nen doen. Om er dan tegen Bastia weer alles uit te persen". De finalewedstrijden tegen Bastia hebben op het ogenblik PSV volledig in zijn ban. Er wordt aan niets anders gedacht. Kees Rij vers: „Omdat Kees Krijgh en René van de Kerkhof niet fit wa ren, hield ik ze tegen Ajax op de tribune. Ik wilde geen enkel ri sico met ze nemen. Logisch niet. Want woensdag zal ik beiden hard nodig hebben. De kans dat ze. allebei op Corsica spelen, is groot. Zo'n vijfennegentig pro cent. schat ik". Kees Krijgh, die met zijn enkel tobt: „Ik ben er tegen Bastia wel bij. Ik had zelfs vandaag kunnen spelen. Maar uiteraard deed ik dat niet. Waarom zou ik?" TENNIS - De Zweed Björn Borg heeft gisteren door een overwin ning met 6-1 6-2 op de Ameri kaan Jimmy Connors maar liefst 100.000 dollar verdiend. Dé partij was de slotapotheose van een tweedaags toernooitje met vier spelers. Connors, die zaterdag won van de Argentijn Vilas, mocht nog altijd 50.000 dollar in zijn reeds welgevulde buidel ste ken. De derde plaats was voor de Spanjaard Manuel Orantes, die met 3-6 7-6 6-4 won van Vilas. De Bastiaspeler Claude Papi is za terdag tijdens de competitie wedstrijd van zijn club tegen Nice licht geblesseerd geraakt. AI in de elfde minuut van het duel, dat Bastia met 4-1 zou winnen, viel Papi uit. Hij werd gehinderd door pijn in een dij been. Later constateerde clu barts Fani een lichte spierver- rekking. Volgens Fani is de bles sure waarschijnlijk binnen 48 uur genezen en kan Papi woens dag normaal met Bastia mee spelen in de eerste finalewed strijd van het toernooi om UE- FA-beker Uefabeker tegen PSV. René van de Kerkhof: „Met mijn knie zit het toch nog niet lekker. Pas afgelopen donderdag heb ik op de training weer eens wat ge daan. Maar nog erg voorzichtig. En al lijkt het de goede kant op te gaan, de kans dat ik woensdag speel acht ik vijftig procent. Ja, fifty-fifty". Kees Rijvers weer „Maar ik stel René alleen op als hij honderd procent is. Ongetwijfeld krijgt hij de beste verdediger van Bastia tegen zich - die Cazes - en wil hij die er uit spelen dan moet hij he lemaal fit zijn. Anders lukt het hem niet. Dus wil ik woensdag een hele René en geen halve, als je begrijpt wat ik bedoel". De wedstrijd van gisteren, die de 25.000 kijkers veel amusement bood. De held van de dag werd daarbij Ruud Geels. Uitgerekend Ruud Geels die de afgelopen 'week Anderlecht prefereerde boven PSV. Met drie treffers velde hij de club, die bijna zijn den. broodheer gewor- Het eerste doelpunt in het ontspan nen, speelse en daardoor leuke partijtje, viel na twintig minuten. Na een corner van technicus Ta- hamata deed Pim van Dordt de bal „op de paal" belanden. Daar door Ruud Geels als een duveltje uit een doosje op. Een kopbal en het was 0-1. Nadat aan beide zijden kansen wa ren gemist, werd het in de ze vende minuut van het tweede bedrijf 0-2. De harde Stevens maakte weer eens een overtre ding ten opzichte van vedette Ling en arbiter Van Ettekhoven pikte dat dit keer niet. Penalty. Vanaf elf meter leverde Ruud Geels preciewerk af: 0-2. PSV gooide daarop alles ojj de aan val. Zelfs libero Van Kraay bleef constant in de voorste linies. De offensieve acties leverden succes op. Eerst kopte Ernie Brandts een voorzet van Willy van de Kerkhof in (vijftiende minuut) en daarna was een verrukkelijk af standsschot van maestro Willy van der Kuylen goed voor 2-2. Maar Ajax had gisteren het laatste woord. Acht minuten voor tijd liet invaller Jan Everse een goede voorzet van zijn voet vertrekken. Met het hoofd zorgde Ruud Geels er daarna voor dat PSV dit sei zoen ook op eigen terrein niet on geslagen bleef: 2-3. Kees Rijvers: „Jammer van de ne derlaag, maar voor het publiek was het een lekkere partij. En dat maak je tegenwoordig ook niet altijd mee". EREDIVISIE FC Twente-Haarlem 0-0 PSV-Ajax 2-3 Sparta-FC Utrecht 2-3 -g -m Af) FC Den Haag-Vitesse 1-1 IJL I nec-NAC i-2 h pt nVPl Tl FC VW-Feyenoord 4-3 Afjilvi/ ijl VAJ-JL FC Amsterdam-Roda JC 1-2 7 Volendam-Go Ahead Eagles 1-0 Telstar AZ*67 0-0 PSV 33 20 11 2 51 73-21 MT T -f FC Twente 33 18 9 6 45 60-28 IfXlvllVl CiXXW Sparta 33 14 12 7 40 53-31 RodaJC 33 11 12 10 34 39-39 Fc'utrecht 33 n li u 33 4M4 ROTTERDAM - In hoeverre het gemis van Michel Valke de Vitesse 33 9 13 ii 3i 46-61 prestatie van Sparta drukte, is niet te achterhalen, wel jFeyenoord 33 9 12 12 30 5(M7 maakte Sparta-Utrecht (2-3) duidelijk dat de Rot- NAC 9iïü terdamse équipe zonder het jonge talent nooit tot inven- Hatuieni 33 s 12 13 28 37-19 tieve, doordachte acties komt. NEC 33 10 8 15 28 39-57 FC VW 33 9 10 14 28 45-64 Met alle respect overigens voor zijn FC Amsterdam 33 9 8 16 26 41-72 vervanger Pim Verbeek, die ze- GA Eagles 33 10 5 18 25 47-53 ker in de eerste helft een aantal Telstar 33 2 8 23 12 24-81 sterke momenten kende, maar PSV kampioen van Nederland; Telstar daarna met het gehele midden- degradeert. veld diep wegzakte. EERSTE DIVISIE Er zat geen lijn in Sparta's of- A fensieve daden omdat Leendert TOC Zwol <^Exoels.or -3-0 de G zyn es mis. FClyiaardineeii-SC Amersfoort 1-1 lukken,omdatPhUHensonnooit Fortuna SC-Wajenmgen 8-0 de nodige openingen kon beden- FC Groningen-SC Cambuur 0-2 k omsdat vaIf Zoest meer te_ Hee'enveen-Veendam 2- zichzelf dan tegen zyn oppo- W.llem II-De Graafschap 0- «ent vocht en onfdat Xrie van FC Den Bosch- Staveren (hij vooral) het brein Helmond Sport-SVV 3-3 yan Michel Valke achter zich Eindhoven-Heracles 2-1 mistg „En je dan ZQ snfil fin PEC/Zwolle 34 21 8 5 50 78-29 gemakkelijk op 2-0 komt, ga je MW 33 19 10 4 48 53-30 minder geconcentreerd spelen". FortunaSC 34 16 11 6 43 56-31 verklaarde trainer Cor Brom. Wageningen 33 15 13 5 43 45-21 Excelsior 32 14 12 40 59-32 Groningen 33 17 5 11 39 55-38 Willem II 33 13 10 10 36 42-33 LreiTiaK FC Den Bosch 33 12 12 9 36 45-41 Het gemak waarmee Sparta na Heracles 34 11 12 11 34 32-32 dfie minu,en op kwam (voor. Eindhoven 33 12 10 11 34 40-42 zet van pim Verbeek op Rav Heerenveen 33 12 912 33 38-41 Clarke) en deze voorsprong 36 SC Cambuur 32 12 8 12 32 41-44 minuten later tot 2-0 kon opvoe- Vlaardingen 34 7 15 1 29 23-41 ren (hoekschop van Jo van Zoest Graafschap 33 11 6 6 28 42-50 Qp het hoofd van clarke) Helmond Sn 33 6 !o 17 22 m verleidde Sparta tot zelfover- Helmond Sp. 33 6 10 17 22 42-67 schatting. Aan het waar- Veendam 33 4 11 18 19 38-73 schuwingsschot van Leo van Dordrecht 33 5 9 19 9 38-74 yeen (Qp de paaJ) gfag gparta Amersfoorrt 33 5 8 20 18 19-60 hautain voorbij. Het dacht te PEC Zwolle, Groningen en MW pe- lichtvaardig over FC Utrecht, riodekampioen zelfs nog na de 2-1 van Ton Wic- kel, drie minuten voor rust, waar aan trouwens duidelijk buiten spel van Jan Van Staa was vooraf gegaan. Het deerde Sparta niet, dat vol- EREDIVISIE hardde in gezapigheid, in fan- 1. Geels (Ajax)28 tasieloos aanvalsspel ook, waar- 2. Kist (AZ'67)24 voor C Uieecht herhaaldelijk 3. Clarke (Sparta) 20 vriendelijk bedankte. En als een knipmes boog naar Pim EERSTE DIVISIE Doesburg, die in de laatste mi- 1. Houtman (Gron.)22 nuut zo vriendelijk voor Utrecht 2. Hazelhekke (Wagen.)17 was mis te trappen waardoor Bert Michel Valke: knie is nagenoeg genezen v inning Gozens nog een 2-3 c kon begroeten ook. Gelaten Sparta sloeg het gelaten gade. Het leek zich weinig van de misstap aan te trekken, al probeerde het na een half uur in de tweede helft, nadat Rob van der Meer was ko men opdraven voor Jo van Zoest, nog het een en ander recht te zet ten. Maar toen was het al te laat Temeer daar de aanval weinig ge richt te werk bleef gaan. Kortom, de absentie van Michel Valke was duidelijk merkbaar, "hoewel" wierp Cor Brom tegen, "hij mis» schien met het hele elftal was weggezakt". Niettemin moet het een geruststelling zijn dat de knie van Valke nagenoeg is genezen. "Deze week hervat ik de trai ning", zegt hij zelf. PIET OCKS Hughes:'Zo blij als een kind' ENSCHEDE - "Ik ben zo blij als een kind", stamelde trainer Barry Hughes van Haarlem, na dat zijn ploeg zich via een doel puntloze remise tegen het veel hoger geklasseerde FC Twente van weer een seizoen voetbal op eredivisie-niveau verzekerd had. Waarna hij onmiddellijk nog te kennen gaf: "Ik was doodnerveus, geloof me, ik had de hele week niet geslapen". Die slapeloze nachten zijn nu voorbij en Haarlem, dat vorige week gaaf stuntwerk afleverde door PSV de eerste nederlaag toe te brengen, kan nu onbe kommerd naar de laatste wed strijd van de competitie, vol gende week bij AZ toeleven. Ook voor FC Twente is inmiddels alle spanning geweken. De En- schedeërs hadden officieel nog één punt nodig om zich te kwali ficeren voor het toernooi om de UEFA-cup, maar gistermiddag konden zij geen enkele keer de indruk wekken meer dan dat ene punt te willen nastreven. De ploeg maakte een uitgebluste indruk en slaagde er geen mo ment in de hoge positie op de ranglijst waar te maken. Haarlem, dat aanmerkelijk min der kwaliteiten in huis heeft, toonde wel de juiste inzet, maar geplaagd door de zenuwen, bracht de ploeg er ook niet al te veel van terecht. Wat de circa zevenduizend toeschouwers dan ook voorgeschoteld kregen leek slechts in de verte op een duel uit de hoogste afdeling van het 5 betaalde voetbal. Hoe nerveus Haarlem wel was, werd nog bewezen door Hughes. Hij zorgde voor hevige conster natie, toen hij in de kleedkamer even onwel werd. ROB VENTE Schrijvers komt niet i grond en Ernie Brandts kan daarom scoren AMSTERDAM - FC Amsterdam heeft tegen Roda JC de mogelijkheid niet aangegrepen om de plaats in de eredi visie veilig te stellen: 1-2. Gezien het vertoonde spel in het Olympisch sta dion verdient de club ook niet om vol gend jaar weer voetbal op het hoogste niveau te spelen. Zoals vrijwel het hele seizoen waren de Lieverdjes zo mach teloos, dat zelfs de hulp van de tegen stander en van de scheidsrechter niet voldoende is om een overwinning te behalen. Hoewel zij tegen de Go Ahead Eagles dat bij Volendam verloor nog voor hun laatste kans kunnen vechten, lijken zij hun vonnis in de wedstrijd tegen de Limburgers al te hebben ge tekend. In de eerste helft mocht FC Amsterdam zijn gang gaan. De ploeg van de ver trekkende Pim van de Meent mocht aanvallen. Maar dat was nu juist het- gene waartoe Amsterdam niet in staat was. Zodra de zestienmeterlijn voor Jan Jongbloed werd bereikt leken de Amsterdammers te vergeten wat pre cies de bedoeling van een aanval is. Roda JC, dat zomeravond voetbal speelde kwam geen moment onder druk te staan. Na de pauze begon FC Amsterdam sterk, maar juist in die fase kwam de eerste klap. De tot dat moment onopvallende Nanninga scoorde 0-1. De Argentinië- kandidaat was daarna nog één keer be trokken bij een belangwekkende aktie. Nanninga zette de doorgebroken Wet zel met een correcte sliding van de bal, maar tot ieders verbazing bleek scheidsrechter Van Dijke een straf schop in te zien. Stout profiteerde dankbaar 1-1. Aangezien Amsterdam echter ook uit deze geste van Van Dijken geen inspi ratie kon putten, besloot Roda de te genstander maar uit zijn lijden te hel pen. Kolding deed dat 1-2. Het ziet er naar uit dat Pim van de Meent, volgend jaar trainer bij De Graafschap, zijn huidige ploeg in de eerste divisie competitie zal tegenkomen. Tenzij de Amsterdammers deze week zo'n me tamorfose ondergaan, dat zij in staat zijn in Deventer de al jarenlange lij densweg met nog eens twaalf maanden te verlengen. Scheve ogen Wellicht gebeurt dat nog, want zoals te verwachten viel, heeft ook het duel Volendam-Go Ahead Eagles geen aan spraak gemaakt op de schoonheids prijs. Joop Brand, die het volgend sei zoen de leiding krijgt bij Go Ahead Eagles, zei het typerend: „Ongeacht de uitslag, word ik met scheve ogen aan gekeken." De nederlaag met 1-0, die de Volendam- mers aan Brands toekomstige werkge ver toebrachten, deed Go Ahead Eag les nog verder in de degradatiezorgen belanden. Volendam heeft in elk geval niet de schijn op zich geladen een zwakkere tegenstander ook wat te gunnen. Aan de getoonde inzet viel af te lezen, dat Volendam zich nog niet kansloos acht voor de zesde plaats in het eindklasse ment, waarop een extra premie staat. Go Ahead probeerde vooral in de begin fase Volendam onder druk te zetten, maar dat lukte niet. Na twintig minu ten achtte Fred André, de centrale ver dediger van Volendam, het tijd worden het spel te verplaatsen, hij ging zelf en kele malen mee naar voren. Dat leidde prompt tot een doelpunt van Pier Tol: 1-0 Op bevel van trainer Maaskant werd de bal daarna bij de Eagles steeds hoog voor het Volendam-doel gebracht, waar de naar binnen trekkende buiten spelers Kist, Koerver, en Groeneweg vergeefs trachtten de afwezigheid van Van Kooten (geveld door een zweep slag) goed te maken zelfs de komst van doelman Van Zoghei in het straf schopgebied van Volendam had geen effect.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13