LJA bepleit nieuwe opzet welzijnswerk Geladen toneel van „Literis [Le/cfee agenda Collegium Musicum met boeiend kamerconcert Naast LJA ook Welzijnsraad-nieuwe stijl Eindeloze tafels in het L.A.K. Lenteklokjes en „Alouettes in Cultureel Centrum Matrogoth: speels keurslijf der tijd Krebbers zorgt voor hoogtepunt in concert STAD EN RAND LEIDEN - Voor het sociaal-cul turele onderdeel in het Leidse welzijnswerk moeten twee tus- senorganen komen: een Wel- zijnsraad-nieuwe stijl die als on dersteuning fungeert in de wel zijnssector en een Leidse Jeugd Actie die als belangenbehartiger optreedt. Dat is althans het alternatief voorstel van de LJA, nu nog één van de vier para-gemeen telijke instellingen (ook tussenorganen genoemd) die Leiden rijk is. De LJA doet dat voorstel naar aanleiding van het on langs verschenen eindrapport over de reorganisatie van het sociaal-cultureel werk (o.m. buurt- en clubhuiswerk) dat is samengesteld door een gemeentelijke werkgroep die zich al een paar jaar met de reorganisatie bezighoudt, en de tussenor ganen goeddeels wil opheffen. De werk groep heeft in het eindrapport voorge steld de taken van LJA, Culturele Raad, Welzijnsraad en in mindere mate de Sportstichting over të hevelen naar de gemeente. In het commentaar schrijft het LJA-bestuur het "onaanvaardbaar te vinden dat de ge meente een "breed werkend, ondemocra tisch georganiseerd ondersteuningsin stituut, dat los staat van de zelf gevormde belangenbehartigings-platforms" in het leven wil gaan roepen. De LJA blijft bij het al eerder uiteengezette standpunt dat burgers (nog) niet mondig genoeg zijn om zelf een weg te vinden in het ambtelijk apparaat, zonder belangenbehartiger/on dersteuner. Bovendien werdt het par ticulier initiatief door de gemeentelijke plannen, om als eigenaar van buurt- en clubhuizen te gaan fungeren en die te ver huren aan de gebruikers, monddood ge maakt. LJA-directeur Steinbach daarover "Als de gemeente eigenaar wordt is de motivatie van de gebruikers weg. Ze willen eigen verantwoordelijkheid, zelf iets op poten zetten, ze moeten gestimuleerd worden. Daarbij hebben ze dan wel een instituut nodig dat ze helpt. Als onze klanten zelf zouden zeggen dat tussenorganen over bodig zijn, oké, maar dat is absoluut niet het geval". G. Steinbach Het alternatief voorstel houdt in z'n totali teit in dat er een ordening wordt nage streefd als ondersteuning van het par ticulier en maatschappelijk initiatief in vier logisch samenhangende sectoren, te weten zorg, onderwijs, sport/recreatie zorg en sociaal-cultureel werk. De vier bestrijken het "brede" welzijnsveld, de twee laatstgenoemde zijn het eigen werkterrein van de LJA (buurt-, clubhuis- en jeugdwerk) en dat van de huidige Wel zijnsraad, die volgens de LJA in de toe komst niet-sectorgebonden als "vliegende keeper" te werk zou moeten gaan. Maandagavond is er in het stadhuis een afrondende openbare discussie waar tevens een toelichting op het eindrapport zal werden gegeven. Aanvang acht uur. Regeling voor Leiden-Noord LEIDEN - Waarnemend-directeur Amptmeijer van Bureau Huis vesting heeft laten weten dat be woners van Noorderkwartier, en daarna bewoners van andere stadsvernieuwingsgebieden, eerder in aanmerking komen voor woningen, die overblijven na de voltooiing van de renovatie of hernieuwbouw in Noord. Hij heeft dit geantwoord op vragen die enkele bewoners van Lei den-Noord hebben gesteld aan de raadscommissie voor Volks huisvesting. De reden dat er na renovatie woningen overblijven is dat van de oorspronkelijke be woners niet iedereen in staat is of wil terugkeren naar de gereno veerde of nieuwe woning. Volgens de briefschrijvers, Martine Bronmeijer, sociaal-cultureel werkster en Jan van der Vloet, stafmedewerker van het club- en buurthuis "De Zevensprong", is de ervaring dat de meeste bewo ners van renovatiebuurten het liefst wel in de wijk zelf geher huisvest willen worden. Momen teel worden bewoners die om welke reden dan ook niet in staat zijn naar hun huis terug te keren, vaak verspreid over de gehele stad gehuisvest. Dat brengt vol gens de briefschrijvers een groot aantal problemen met zich mee. LEIDEN - "Seperate tables", ge scheiden tafels, speelde gister avond de vakgroep Engels in het LAK. Terence Rattigan, die het stuk schreef, wordt door de groep, die zich wat overmoedig de "Leiden Drama Group" noemt, op een lijn geplaatst met Beckett en Pinter. Juist is dat hij een tijdgenoot is, maar meer ook niet. Rattigan bewijst in "Seperate ta bles" niets te begrijpen van de abstractie en subtiliteit van zij contemporaine collega's. Een langdradig geheel ontstaat, dat merkwaardige tweedeling kent. In het eerste deel "Table by the window", tafel bij het raam, wor den een aantal karikaturen opge voerd. De intrige is nauwelijks de moeite waard: In een achteraf ho tel verblijven een aantal op zich eenzamen waarvan er twee uit springen doordat zij een opgege ven relatie weer oppakken. Het tweede deel, "Table number seven", tafel nummer zeven zo gezegd, is al niet minder verve lend. We ontmoeten de persona ges achttien maanden later, en helaas is er weinig vooruitgang geboekt. Een opschepperige majoor, die namaak blijkt te zijn, wordt ontmaskerd. Al met al hebben de spelers en het publiek, dat voornamelijk bestond uit supporters, er bijna vier uur over gedaan om de karikaturen tot vervelens toe te moeten verdra gen. Dat het Angelsaksische gebeuren ondanks de doorzit-ver- schijnselen aanvaardbaar bleef komt omdat de spelers een onge kende inzet en toegepast talent tentoonspreidden. Bovendien kwam de liefhebber van gedegen bestudeerde uitspraak van de Engelse taal met een onvermij delijk Hollands sausje ter dege aan zijn trek. Als typering mag gesteld worden dat het veel weg had van de basis school: Oervervelende tafels op zeggen, die iedereen al kent, wat niemand durft te erkennen om niet buiten de cadans te vallen, maar juist meedoet omdat de an- dpr vanachter zijn tafeltje het ook doet, terwijl die ander juist zoveel te melden heeft. Kortom: Een gemene n iet-best zit ting met allemaal aardige, goedwillende mensen, die 'To be or not to be' niet helemaal in de huidige maatschappelijke con text kunnen zien. LOUIS CORNELISSE Een scène uit "De dans van de reiger". LEIDEN - Zo'n 25 leden van Col legium Musicum, opgesplitst in groepjes van een tot vijftien man, verzorgden gisteravond in de Lodewijkskerk een concert van kamermuziek. Hoewel de kerk voor meer dan de helft gevuld was, waren toch betrekkelijk weinig "buitenstaanders" komen luisteren; aan de andere kant mag men niet van alle muziekliefheb bers verwachten, dat zij een mo gelijk oplaaien van het lage pitje van het Leidse concertleven bij tijds ondertekenen. Tamelijk bekende werken uit het kamerkoor-repertoir, Dvoraks Negerkwartet, de eerste cel losuite van Bach: ga er maar eens aan staan, wanneer je als amateur tegenover een matige techniek en ternauwernood ontloken kunst zin het publiek slechts je goede wil en het volledig opgaan in je eigen spel kunt bieden. Slechts? Althans bij dit concert wogen deze dingen op tegen de ge staalde perfectie die de mu- ziekcommercie pretendeert te of freren. Voor diegenen die zo graag willen weten of Pietje niet, en Jantje wel goed streek, blies of zijn stem verhief: Helga Mazurel had van mij alle cellosuites van Bach mo gen spelen; het Spinoza-kwartet wist, enkele zwakke momenten daargelaten tot het eind toe te boeien; het koor zong de renais- sancewerken technisch gaaf, Hindemiths Six chansons over tuigend; de blazers hadden in de Hongaarse dansen van Farkas meer dan de anderen te kampen met de nogal verradelijke akoestiek van de kerk. Twee werken moesten van het prog ramma worden geschrapt we gens de deplorabele staat van het orgel. RON HARMS LEIDEN - Er bestaat tussen Edward Missiaen (Joop Segaar) en zijn vrouw Elena (Marian Delfgaauw-Tabben) een soort haat-hefde verhouding. Elena scheldt hem regelmatig uit voor 'de bleekste bleekscheet van heel Spanje' en vindt hem 'een reuze griezel'. Toch zal ze hevig schrikken, wanneer zij haar man aantreft, hangende in een boom en bezig zichzelf van het leven te beroven. Claus heeft de figuur van 'Paul van der Haeck' geïntroduceerd als een soort katalysator, die een rustgevend element in hun verhouding zou moeten brengen. Het tegendeel blijkt inmiddels waar. Van der Haeck (Hein Snijders) stuit regelmatig op de botheid van Missiaen, die zich slechts voor een spelletje patience interesseert en in gedachten steeds verblijft bij een voor hem en Elena pijnlijke situatie tijdens het in het Casino van Blankenbergen gegeven 'Bal van de Witte Rat'. Toen immers betrapte de norse, in zichzelf gekeerde Missiaen zijn vrouw, terwijl ze met een matroos het mannentoilet verliet. Claus heeft 'De Dans Van De Reiger', dat gisteravond in een zeer redelijk gevulde Leidse Schouwburg werd opgevoerd door de K.V. 'Litteris Sacrum', gesitueerd rond de incidenteel zeer hoog oplaaiende emoties, die bovenbeschreven verhouding kenmerken. Edward kan slechts triomfantelijk over kankergezwellen praten om zijn gesprekspartners in verwarring te brengen. En elke poging van Paul van der Haeck de dialoog een wat minder militante wending te geven, faalt bij voorbaat. Het is dan allang niet verrassend meer, dat Edward's moeder Dé Vermeu- len-Beekkerk van Ruth) hem steunt in zijn streven zijn vrouw een lesje te leren. Tijdens de verzoening na de zelfmoordpoging, wanneer Elena en Paul eerst uiterst onhandig'Edward uit zijn ongeriefelijke positie, hangend aan een boomtak, verlost hebben, zal Edward aan vroeger denken. Hij ziet zichzelf (Hendrik Jan Baars) en zijn moeder (Annemiek Ruygrok-Hoogeveen) terug in een vooral voor de laatste zeer compromi- terende situatie en tracht daar, gesteund door Elena nu pas mee in rede te komen. Een zeer geladen toneelstuk, dat als één der betere repertoirestukken van 'Litteris Sacrum' mag gelden. Qua interpretatie viel vooral Marian Delf gaauw-Tabben in positieve zin op, omdat zij zeer professioneel in staat is haar aanvankelijke weerzin voor de 'kleurloze' Edward onder woorden te brengen. Ook in de apatische houding van Missiaen (Joop Segaar) is een zeer doorleefde rolvoering merkbaar. De 'Baal-achtige' grime van Annemiek Ruygrok en het quasi-nonchalante spel van Snijders waren in de marge -zaken, die nadrukkelijk opvielen. Schutte heeft blijkbaar met strakke hand de regie gevoerd, waardoor Claus' oorspronkelijke dramatische bedoelingen grotendeels overge nomen en op het publiek overgebracht konden worden. Wanneer de scène rond de zelfmoord (het verwijderen van Missiaen) en het over-en- thousiasme van de moeder enigszins gecorrigeerd worden, ontstaat een toneelstuk, dat op 28 april a.s., wanneer een tweede opvoering plaatsvindt in het LAK-Theater, het aankijken nog meer waard is. BERT KOEKEBAKKER VOORSCHOTEN - Rita Enks noemt haar Chr. meisjeskoren "Lenteklokjes" en „Alouettes" De laatsten zijn de hogere school in dit jeugdland, ze moeten min stens Frans en Engels aankunnen en Nederlands in maagdelijke zuiverheid. De Klokjes dienen zich als ontloken vroegbloeiers te presenteren. Dit in het volgelo pen Cultureel Centrum. De kunst is het om een jaaruitvoering evengoed voor de grote be zoekers als voor de zangertjes tot een jaarfeest te maken en weer met een ander gezicht dan een jaar eerder. Het gelukte om met alles allemaal ten genoegen van allemaal meer dan twee volle uren bezig te houden. Men ap plaudisseerde zelfs al te rijkelijk. Ik heb dit liever alleen na elke programmagroep, omdat ik daar meer concentratie bij de voca- listjes van verwacht. Zeer verstandig was het om de Al ouettes ergens onbegeleid twee Engelse tweestemmige canons te zingen te geven, die als zang- pedagogische "vingeroefenin gen" gezien konden worden. Die hebben me 't meest gepakt. Hier geen kwestie van op geheugen af op vleugelen van de geestdrift zingen, maar van nauwgezet waar maken, wat het onderwijs leerde. De begeleidingen waren veel over gelaten aan de vindingrijkheid van een homogeen denkend klein, maar pregnant ensemble, dat oek eigen intermezzi toebe deeld kreeg: de componerende concertorganist (hier pianist) en getrainde improvisator Sander van Marion, de alom tegenwoor- dige fijne hoboïst Han Kapaan, de prima fluitist Hans Roos en de vaardige slagwerker Fred Cohen. Hun wendbaarheid, naar geeste lijk zowel als naar geestig en pro faan, zal iedereen bevredigd heb ben. Ik moet mij beperken, naar wijs naar nummer 2 van het groepje Oudhollandse liedjes (voor de Klokjes), - "In een boom een koekoek zat" - en naar het ritmisch modernisme dat zé daaraan gaven, een oud-nieuw- samensmelting, die een grote gelukwens waard was. Een solo-aandeel had de Alouette- sopraan Wil Veldkamp, met soms de taak het koor te overstralen, wat zij vrij stabiel volbracht met een bekoorlijke welluidendheid. Terugkomend op Rita Eriks: zij kent het klappen van de zweep. Mis handelen is daar niet bij. KEES VERHOEF LEIDEN - Voorzichtig stappen we door het gordijn het schaars verlichte hol binnen. Een zwart wezentje met een hoge hoed op stoft ons be hoedzaam af. De band speelt een statisch wijsje Zwijgende gedaantes sluipen over het toneel "Ladies and gentle men, stop that music please, stop it" schreeuwt een van hen vergeefs door een stof zuigerslang. Geesten met doodshoofdachtige maskers zetten een voor een stokken met een klok erop tegen de wanden. Een bruid en een bruidegom, zij een jampotje in de hand, hij een banaan. Met afgewende gezichten schuiven zij het potje en de banaan over de plank die hem van elkaar scheidt, totdat ze in elkaar schuiven. Een vrouw staart met de vinger in de mond naar de T.V. Op het scherm een klok. Mensen geven elkaar razend snel slingers 'door, steeds sneller. Zelfs de benen trappelen mee. Ontelbaar veel korte scenes, woordloos gespeeld, door mensen met verstarde gezich ten, die af en toe uitbarsten in mechanisch gebrul of gelach. Noem je dit nu vervreemdend theater of dom kinderge speel? Ik moet zeggen dat het me wel even aan het denken heeft gezet waarom hebben wij mensen ons in het ijzeren keurslijf van de tijd gewron gen-verheven gedachten die vervluchten zodra je weer buiten op de stoep staat. Ook degenen die er niets (moois) bij dacht, zal toch zeker zijn ogen uitgekeken hebben. Als u de komende weken er gens op een straathoek in Leiden een stelletje schim men met klokken op stokken ziet opdoemen dan hoeft u niet aan uw verstand te twij felen. Het is het Leids straattheater "Matrogoth" ANNERIEK DE JONG Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Pirn zn. v. R. A. M. van Nierop en J. K. de Jong, Jan Bert, zn v. J. van der Boon en L. Ouwehand, Jolanda D. dr. v. J. -J. Larsen en C. H. J. Selhorst, Man H. zn. v. K. W. Tang en C. Y. v Wong, Martin Alexander zn. v. W. F. Moen en E. Ouwerkerk. Paula Leidenaar (26) gemolesteerd LEIDEN - Een 26-jarige Leidenaar is vannacht door vier onbeken den in elkaar geslagen op het Le vendaal. De man deed van de molestatie^ aangifte in het poli tiebureau aan de Zonneveld straat - Vandaar werd hij per EHD-ambulance overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis in verband met mogelijk herenlet sel die hij zou hebben opgelopen. De politie heeft de daders nog niet kunnen aanhouden. De politie heeft vannacht een clandestiene zender gepakt. De zender bleek te worden bediend door een 24-jarige Leidenaar, die al voor de derde maal de wet bleek te hebben overtreden. De zendapparatuur en een bandre corder werd in beslag genomen. dr. v. J. Dolieslager en M. H. J. Wensveen, Alexandra Johanna dr. v. D. Elissen en A. J. Varkevis- ser, Sem Jacob Jan zn. v. J. L. Schilthuizen en H. Koet, Coenraad, zn. v. A. Arbouw en D. Esveld, Liselotte Maria, dr. v. W. T. Opdam en M. T. C. Bosma, Sjoerd, zn. v. H. J. M. Vink en M. A. de Winter. Overleden: W. de Vries, geb. 1914 man, M. N. Boon geb. 1926 geh. gew. m. A. J. Brouwer, A. Kore- man geb. 1892 man, E. v. Leeu wen geb. 1914 geh. m. J. Verhoe ven, J. C. Vis, geb. 1904 vr. geh. gew. m. H. Paling, A. v. d. Bosch geb. 1893, man, M. M. Schep geb. 1917, man, G. Kromhout, geb. 1903, man, M. H. de Bolster, geb. 1893, vr. geh. m. L. Kuipers. Onderscheiding Leiderdorpers LEIDERDORP - Drie Leider dorpers krijgen dinsdag een on derscheiding van het Camegie- heldenfonds. Het zijn de heren J. C. H. van Delft (31), P. W. van Za- nen (45) en H. Vas Dias (49). Op 18 april van het vorig jaar redden zij de 60-jarige D. Schouten uit een brandend huis aan de Maurits- singel. De onderscheidingen worden uit gereikt door burgemeester M. A. van der Have. LEIDEN - Wanneer een con certprogramma de namen van het Residentie orkest, Ferdinand Leitner, en Herman Krebbers vermeldt, dan zijn de verwach tingen hooggespannen. Te meer daar ook het programma aan trekkelijk was samengesteld. Deze verwachtingen zijn gister avond zeker gehonoreerd. Op maat tot het concert vormde de ouverture Wilhelm Tell van Ros sini, door de cello-groep fraai in gezet. Een verrassing, en niet al leen door de ongewone aanblik, was de Hymnus voor 12 violon- celli uit 1920 van Julius Klengel, zelf een uitnemend cellist. Het bleek een zeer melodieus, stevig in de Duitse laatromantiek ge worteld werk, waar de twaalf cel listen van het orkest veel eer mee inlegden. Hoogtepunt was, zoals te verwach ten viel, de vertolking van het vioolconcert in a. kl.t. van Gla- zoenof door Herman Krebbers met zijn fenomenale intensieve toon gespeeld. De orkestbegelei ding paste zich hierbij niet altijd even goed aan, zodat een enkele maal de viooltoon wat verloren ging in het orkest. Na een voort varend gespeelde Haffner sym fonie van Mozart, die de geprog rammeerde le symfonie van Carl Maria von Weber verving, volgde als grandioos besluit de walsen Rosen aus dem Süden van Jo- hann Strauss. De overgave en het kennelijke ple zier, waarmee een aantal con trabassisten hun simpele bege leiding speelden, stak wat schril af tegen de ernst waarmee het merendeel van het orkest zich aanvankelijk van zijn meesle pende taak kweet. Maar toen gaandeweg de Strauss-vonk oversloeg op orkest en zaal, was er geen houden meer aan en werd ons een wals als daverende toe gift geschonken. AD INTERIM ZATERDAG De Wegwijzer, Obrechtstraat, Open dag 10-13 uur. Antonius Clubhuis, Ruilbeurs 10-16 uur. Staalwijk, Optocht en kennis, v.a. 10 Kopermolen, poppenkast en kleien, 11- 16 uur. Schouwburg, Komedie "Wie slaapt waar", 20.15 uur. LAK-theater, "De Kale Zangeres" en "De Droom van Amerika", eenakters door Tostie, 20.15 uur. Pieterskerk, Antiekmarkt 9.30-17 uur Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 15-17 uur Warmond Zaal Het Trefpunt, To neelstuk Miranda", 20.15 uur. ZONDAG Leidse Hout, Natuurwandeling IVN, 14 Rijksmuseum Volkenkunde, Poppen spel Japanse vertellingen, 14.15 en 15.45 uur. LAK-theater, Kindertheater 15 uur, "Seperate tables", 20.15 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, creatieve workshop 13-18 uur. Antonius Clubhuis: dansen 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Café De Twee Spieghels, muziekprog- Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Mor- swegkwartier, noord binnenstad. Noorderkwartier en Groenoord H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961, wijk 2 (Kooi en Merenwijk) H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstad- swijk, zuidbinnenstad) F.F.W. Kehrer, Burgravenlaan 1, tel. 125820; wijk 4 (Zuid-West en Haagkwartier) C.J.M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeves- tein 40, tel. 981037 (zat. en zond. spreek uur van 12.30-13 uur op het adres Merel- straat 184a, tel. 891000 Oegstgeest - J.B. Hugenholz, Wilhelmi- napark 2, tel. 155666 Voorschoten - zaterdag A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159; zondag S.M. Platteel, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 Warmond - A. de Gijzel Oranje Nassa- ulaan 10, Warmond, tel. 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 21 tot 28 april door apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 120502 en Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsl. voor spoedrecep- ten van een taxi, tel. 122444 gebruik ma- Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753, Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning tel. 2141 tst. 35. Warmond - B. Wennekers, l5ude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch* Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2