'Het gaat veel moeilijker dan ik verwachtte' tretford toegelicht Matig tot goed cabaret op Augustinus-festival -usaHHsmi- 'Simon Boccanegra' in cliché-regie Afwisselend ballet bij Danstheater Goedhart Bouwhuis VRIJDAG 21 APRIL 1978 LEIDEN - Waarom gaat iemand cabaret bedrijven? Omdat hij er later z'n vak van wil maken en zich in gedachten, gelijk Van Veen, met één armbeweging duizend zwaluwen op het toneel tovert? Of omdat hij indruk wil maken op de mooiste meisjes uit z'n stad of wellicht toch om zijn moeder tot heldin van haar trap penhuis te promoveren. Wie zal het zeggen? Een ieder van de gis teravond voor zo'n 600 belang stellenden optredende cabara- tiers zal zo fijn zijn of haar eigen reden hebben gehad om met een bezweet voorhoofd grapjes te de biteren, die het voor de spiegel of in de achterkamer zo goed deden. Het gebeurde alles in het 'nieuwe' gebouw van 'Augustinus', welke vereniging deze weken haar ze ventiende lustrum viert. Terwijl buiten snelverkeer een keuze maakte tussen de Aalmarkt en de Korevaarstraat en verlate koop avondbezoekers zich een weg zochten naar huis, stond de uit Delft afkomstige cabaretgroep 'Kwartoverelf (Emilie Ehlhart, René van Zanten en Kees Bos) voor een uitverkocht huis een aantal zeer spitsvondige grapjes te vertellen, die op de gezichten van de kritisch luisterende jonge ren méér dan een glimlach te voorschijn toverden. Het lijdt derhalve geen enkele twijfel, dat deze cabaretgroep, die enige ja ren geleden het 'Camaretten- Festival' won en zich daarna lan delijk via een televisie-prog ramma aan het volk presen teerde, met kop en schouders bo ven de andere groepen uitstak. Wellicht wordt dit niveau mede bepaald door Don-Quichoking- cabaretier Fred Florusse, die 'Kwartoverelf regisseert. Omdat wij nog steeds niet aan bi-locatie doen, moesten we noodgedwon gen een keuze maken. We kozen voor het Amsterdamse 'Van San tencabaret', dat opvalt, omdat zowel de pianist als de drie caba retiers allen 'Van Santen' heten. De groep brengt bij vlagen leuke humor, maar verzandt ook re gelmatig in te zeer gezochte woordgrapjes. Daarnaast legt men veel te veel het accent op de mimiek, waarvan dit cabaret gezelschap erg veel verwacht. In 'Vogels' val dit sterk op. De dialoog tussen drie notoire be zoekers van rouwkamers stak in positieve zin boven de andere skètches uit. De liedjes kunnen nauwelijks origineel genoemd worden. Maar de ver'hand'eling over de 'handen' kende enkele oorspronkelijke vondsten. Hierna kwam het uit België (Antwerpen) afkomstige caba retgezelschap 'Toost' aan de beurt. Vroeger dacht ik altijd, dat België een volk van uitsluitend cabaretiers was, waarvan de mannelijke helft consequent be stond uit 'Sjefkes' en de vrouwe lijke helft uit 'Godelieves'. Tot ik Parijs wilde bezoeken en uit oog punt van eigen veiligheid mijn standpunt wijzigde. 'Toost' dus gisteravond met een aantal 'Vlaomse skètches' over abortus en het militarisme. Geen spreek woordelijke grapjes over de Hol landse zuinigheid, hetgeen een verdienste van dit cabaret ge noemd mag worden. Wel over het bezoeken van de autocours en andere, uitsluitend door het woordgebruik voor Belgen voor behouden evenementen. Resu merend: een afwisselende avond met matig tot goed cabaret. BERT KOEKEBAKKER Shirley (morgenavond in Top Pop): "Waar is het voor"?, vraagt ze venijnig. Heel gewoon voor een stuk in de krant. "O, dan is het goed, dagbladen schrijven altijd nogal gefundeerd over me. Roddelblaadjes, daar wil ik niets meer mee te maken hebben". Shirley is niet geheel ten onrechte behoedzaam. Ook zij valt nog wel eens ten prooi aan de sensatielust van journalisten, die wekelijks roddelrubrieken moeten volschrijven. Shirley: "Ik voel dat ik het in me heb zitten DEN HAAG - Een of andere Verdi-kenner heeft eens badine rend geschreven dat de opera „Simon Boccanegra", gister avond in première bij de Neder landse Operastichting, meer Schopenhauer bevat dan alle muziekdrama's van Wagner bij elkaar. Daar zit iets. Wagner ge loofde tenminste nog in de ver lossende liefde. In ..Simon Boc canegra" is de liefde maar bij zaak, bijna zoiets als een conven tie om het operapubliek niet he lemaal in de kou te laten staan. Deze pessimistische opera bevat maar één vrouwenrol van bete kenis. „Simon Boccanegra" is een stuk voor mannen onder el kaar, handelend over macht en politiek in het veertiende-eeuwse Genua, waar adel en plebejers te genover elkaar staan en waar de doge Boccanegra de moeilijke en ondankbare taak op zich heeft genomen de partijen te verzoe- Een politieke opera? Inderdaad, maar dat is niets vreemds voor Verdi die op de bres stond voor de vrijheid van zijn land en die eerder de verhouding onder drukkers-onderdrukten als on derwerp voor enkele opera's (met name „Nabucco" en „I Lom- bardi") had gekozen. Een produktie van deze opera dient te worden gedragen door de rol ADVERTENTIE van Boccanegra zelf, een karak teristieke baritonpartij zoals er maar weinig in het oeuvre van Verdi te vinden zijn. In dat op zicht beantwoordt de door Hans Vonk gedirigeerde produktie niet helemaal aan de verwachtin gen. Jan Derksen gaf er gister avond in het Circustheater blijk van dat hij zich in de rol had in geleefd, maar vocaal kan hij niet de allure en noblesse opbrengen, die voor deze rol vereist zijn. Vooral de belangrijke scene in de raadszaal, waarin Boccanegra door middel van een indruk wekkende monoloog zijn paci fisme uitdraagt, bleef daardoor wat onderbelicht. Maar nog aanzienlijk erger was het ridicule acteren van de bin nenstormende volksmassa. Niet de eerste keer trouwens dat Tito Capo bianco met zijn onechte cli che-regie een produktie van de Nederlandse Operastichting ern stig benadeelt. Voeg daarbij nog de foeilelijke dekors van Mario Vanarelli. Kortom een voorstel ling waarbij je je stoel, indien mogelijk, een halve slag zou moe ten draaien. De ene vrouwenrol (de verloren gewaande dochter Maria Boc canegra) heeft muzikaal een ge heel eigen karakter, waardoor van het betrekkelijk kleine vrouwelijke aandeel in het werk toch een grote uitstraling kan uitgaan. En die uitstraling was bij Sonja Poot optimaal aanwezig. Een gesprek dus over de carrière van Shirley, de zangeres die zes jaar in Amerika verbleef, daar ab soluut geen actieve rol speelde in de muziek, van haar man ver vreemde en terugkeerde naar Nederland. "Met hangende pootjes" werd onmiddellijk door de Nederland trouw gebleven zangeressen gezegd. Shirley "Zoiets lap ik natuurlijk aan m'n laars. Het was te verwachten, dat collega's aanvankelijk zo zouden reageren. Dat komt ook, omdat er tijdens mijn vertrek naar Ame rika zoveel verdraaide en onjuiste dingen in de kranten stonden. "Nederland was te klein voor Shirley", "Shirley ging in Ame rika carrière maken", "Shirley wilde voorlopig een tijdje uit dat kikkerlandje weg" en meer van die onzin. Als je dan na een aantal jaren weer terugkomt en je hebt daar geen naam gemaakt, dan doen onmiddellijk de meest wilde geruchten de ronde. De waarheid is, dat ik helemaal geen pogingen heb ondernomen in Amerika vaste voet aan de grond te krijgen. Omdat mijn vriend niet in Nederland kon aarden, gingen we terug naar Amerika. We trouwden in Las Vegas en ik was daar gewoon een welgestelde luxueus-levende Amerikaanse huisvrouw. Méér wilde ik op dat moment niet. Maar ons huwelijk ging kapot en ik besloot naar Ne derland terug te keren. In Ne derland werd ik binnengehaald door de platenmaatschappij Ariola. Daar had men een door Arme Treffers geschreven nummer "It's me" liggen en ik nam het op Harry van Hoof, maakte het ar rangement en ex-Golden Earring-drummer Jaap Eg- germont produceerde de plaat. We verwachtten er eigenlijk niet zoveel van, omdat het mijn eerste plaatopname was na m'n terug komst in Nederland. Maar het nummer bleek bijzonder goed bij het Nederlandse publiek over te komen en binnen enkele weken werd ik weer gevraagd voor tele visie optredens en radioprog ramma's. Natuurlijk had ik op dat moment nog nauwelijks reper- Tuinmeubelen k 3 show Da gènieten U vindt er alle bekende n ken Maar ook het komplete toebeho ren Zoals fraaie kussens, parasols, tuintafelkleden Eigenlijk alles voor u tuinkomfort U bent van harte weikon Tuinbouw en Hobby-artikelen JAN v.d. MEER B.V. Noordeinde 45 - Tel. 01713-9008 Roelofarendsveen LEIDEN - Het Nederlands Danst heater gaf gisteravond de laatste balletvoorstelling van dit seizoen in de lang niet uitverkochte Leidse Schouwburg. De voor stelling begon met het uit 1971 daterende, voortreffelijke uitge balanceerde en strak klinisch ge houden ballet "Grosse Fuge" van Hans van Manen, waarvan de on aandoenlijkheid pas in het in drukwekkende, langzame slot deel verdwijnt. Een knap gecon strueerd werkstuk voor vier dan- ADVERTENTIE der m; voerd. Na de pauze was de beurt aan Jo- han Meijer, die in Hans Tuerlings onlangs in première gebrachte "Tutto Liscio" mocht schitteren Het bleek een goed "geacteerd" solo-ballet, waarin de danser de bewegingen van een nonchalante lefgoser met gevoel voor humor nabootst. Jammer alleen dat er in dit zonder bijbedoelingen ge maakte ballet met zijn abrupte afbrekingen van het bewegings motief nogal wat herhalingen voorkomen. Het bevat ook nogal wat leegten, maar die worden door Bernard van Deurdens ob sederende muziek (een bewer king van "Vijf Estampies") opge vuld. Tenslotte nog "November Steps", een vrij ingewikkeld ge structureerde choreografie van Jiri Kylian, die en door de muziek en door de erin verweven oos terse bewegingsmotieven een enigszins modieus meditatief sfeertje ademt. Veel verstilling ook in dit subtiel gedanste ballet, waarin Kylian toch wel weet te fascineren. PIETER C. ROSIER Door Bert Koekebakker toire genoeg om een hele avond te vullen. Dus zijn we daar koortsachtig aan gaan werken. Steunend op dit eerste succes van Shirley, brengt haar platen maatschappij deze week de tweede single na haar terugkeer in Nederland "Nothing has chan ged" op de markt. Vrijwel tege lijkertijd zal haar eerste elpee in de Nederlandse grammofoonpla tenzaken liggen. Shirley: Ook in de periode vóór mijn vertrek naar Amerika, toen ik op songfestivals zong, in verschillende televi sieshows optrad, in het Haarlems Concertgebouw stond met het Noordhollands Philharmonisch Orkest en veel dingen deed in Duitsland, werd er nooit een LP met mij gemaakt. Dit betekent, dat deze elpee m'n eerste is. Ik ben erg benieuwd hoe die plaat in Nederland ontvangen zal wor den. "Nothing has changed" mijn tweede single, waarvan ik hoop, dat het net zo'n succes zal worden als "It's me" is weer ge produceerd door Jaap Eg- germont. Ditmaal heeft niet Harry van Hoof het arrangement geschreven (hij had het te druk), maar Hans van Hemert. Ik heb erg veel steun van Jaap en Hans, temeer daar ik nog steeds geen eigen manager heb, die alle zake lijke belangen voor mij behartigt. Ik ben toch wat teleurgesteld in de Nederlandse platenbranche. Het gaat allemaal veel moeilijker dan ik verwacht had. Het aantal optredens, dat ik moet verzorgen is me eigenlijk ook wat tegenge vallen. Je moet in dit land min stens drie sterke hits op je naam hebben staan, wil je voldoende werk krijgen. Dat er zo'n lange tijd heeft gelegen tussen "It's me" en "Nothing has changed" wordt voornamelijk veroorzaakt door het feit, dat we heel goed hebben uitgekeken naar een waardige opvolger van mijn eerste single. Dat is erg moeilijk, want door dat succes verwacht het publiek het één en ander van je. We zijn voor de opnamen van de tien liedjes op deze elpee naar Engeland gegaan, naar de "Saw Mill Studio" in Cornwall waar vroeger Focus ook opnamen heeft gemaakt. We zijn twee we ken in de studio gedoken en dat is voor tien liedjes best wel lang. Maar wel wilden met een zo'n goed mogelijk produkt voor de dag komen. Ik geloof, dat dat wel aardig is gelukt. Ik kan me nu pas voorstellen, dat artiesten na zo'n plaatopname onmiddellijk va kantie nemen. Het is zo intensief werken, je bent er zo helemaal mee bezig, dat je na die twee we ken doodmoe de studio uitkomt. Gek is, dat ik helemaal geen voorkeur heb voor een bepaald liedje van m'n elpee. Ik vind, dat alle tien de liedjes een volstrekt eigen sfeer uitademen, die zo to taal van elkaar verschillen, datje ze onderling nauwelijk met el kaar kan vergelijken. Ik ben er in elk geval erg gelukkig mee. Hoe belangrijk was het voor Shirley om weer in de muziek te gaan? Shirley. "Ik ben niet met de vooropgezette bedoeling naar Nederland gekomen om het hier 'even te maken" Integendeel. Het is min of meer vanzelf gexo- men. Maar je moet niet onder schatten, dat ik erg veel steun heb van mijn klassieke piano-oplei ding. Vooral wat betreft het lezen en schrijven en qua har- moniebouw komt die studie mij nu zeer goed van pas. Ik probeer zoveel mogelijk mijn eigen per soonlijkheid in de manier van spelen te leggen. En in bepaalde klassieke stukjes hoor je dat ook duidelijk. Daar kan ik min of meer m'n eigen stempel op druk ken. Maar als ik blues speel valt dat natuurlijk helemaal weg" -Zo speelde ze nog niet zo lang gele den een sessie met de pianisten Alan Price en Rob Hoeke in 'Nick Vollbregt's jazz café" Ze verraste daar vriend en vijand door zeer vakkundig met deze pianisten een sessie te spelen. Iedereen was laaiend en thousiast. Shirley "Maar ik ver wacht dan na zoiets en m'n televi sieoptredens meer werk. En dat is, als ik heel eerlijk moet zijn, erg tegengevallen. Net alsof men de kat uit de boom kijkt. Zo van "eerst even kijken, wat ze nu gaat doen. Wordt haar tweede single ook een hit". Ik geloof, dat dat toch een beetje de Nederlandse mentaliteit is. Niet meteen wild- enthousiast reageren, maar het rustig allemaal even bekijken, al vorens je iets gaat ondernemen. Ik hoop, dat mijn tweede single en mijn eerste langspeelplaat die reserve bij producers en regis seurs e.d. weg zal nemen. Ik werk er tenslotte keihard voor om weer helemaal geaccepteerd te wor den. Natuurlijk bereik je dat niet met één single, daarvoor is de concurrentie te groot. Maar als dit tweede nummer ook een hit wordt en de elpee goed verkoopt, zal ik misschien de carrière te gemoet gaan, waar ik al zo lang voor vecht. Die Edison enkele maanden geleden uitgereikt in kasteel Oud Wassenaar is me toch ook niet zomaar gegeven. Ik weet, dat men hier in Nederland in mij gelooft. En ik ben vast besloten om dat waar te maken. Ik voel, dat ik het in me heb zit ten. Het is me ook meermalen door collega's, die al jaren in dit vak meelopen, verteld. Het is ge woon een kwestie van afwachten wat de single doet. Griezelig eigenlijk, dat je carrière af kan hangen van de ontvangst van één of twee singles. Maar zo is het sys teem nu eenmaal. ADVERTENTIE Uw badkamer op z Er zijn heel wat mogelijkheden om uw t in te richten. Naast het klassieke (en nu weer zeer moderne) wit vindt u tevens de nieuwste modekleuren en ook in vormgeving zijn er ongekende mogelijkheden. Keuzemogelijkheden in kwaliteit vindt u volop bij Goedhart Bouwhuis, ook voor de bijpassende tegels en plavuizen. Hoorn 12ba. (tegenover Avifauna) Alphen a'd Rijn. Tel. 0172-93444* geopend van ma t m vr van 8.30-12.30 en va 's zaterdags van 10 OO-lb.OOu 114 00-17 30 u NEDERLAND 1 18.20 - Les Gammas (TELEAC) 18.50 - De Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 28.59 - Tom Jerry, tekenfilm (KRO) 19.09 - Daar vraag je me wat, populair wetenschappelijk pro gramma (KRO) 19.49 - De Willem Ruis Show (KRO) 21.25 - Algemene Loterij Nederland (KRO) 21.37 - Journaal (NOS) 21.55 - Sanford en zoon, tv-serie (KRO) 22.20 - Scheer en Remmers bij DAF. Documentaire (KRO) 23.00 - Interview met de minister-president (KRO) 23.10 - De nieuwe ketters (IKON) 23.40 - Journaal (NOS) NEDERLAND 2 18.50 - Paspoort (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 18.59 - Pipo en de Noorderzon (VARA) 19.25 - Koning Klant (VARA) 20.00 - Journaal (NOS) 20.27 - Terug naar de natuur, tv-serie (VARA) 20.57 - Dubbelleven Kaviaar en harder bokking, tv-spel (VARA) 21.47 - VARA-visie (VARA) 22.42 - Journaal (NOS) DUITSE TV VRIJDAG 21 APRIL DUITSLAND I 18.00 Muzikale show. 18.45 Der 7. Sinn. 18.50 Joprn. (Region, progr. WDR: 19.00 Progr.inform. Aansl. Die Dame von Monsoreau, tv-serie. 19.40 Idem. 20.15 Actual.magazine. 20.45 Voor dracht.) 21.00 Joum. 21.15 Der grosse Regen (The rains of Ran- DUITSLAND II 18.40 Actual, en muziek. 19.20 Serie slap-sticks. 19 40 Serie slap-sticks. 20.00 Journ. 20.30 Reportages. 21.15 Der Alte, misdaadserie. 22.15 Lichte muziek. 23.00 Actual. 23.20 Cult, magazine. 0.05 Das Rettungsboot (Lifeboat), speelfilm. 1.40 Journ. DUITSLAND III WDR 18.00-18.45 Schooltelevisie. 19.00 Kleuterprogr. 19.30 TV-cursus fysi sche technologie. 20.00 Journal 3. 20.15 Vnjetijdsmagazine. 21.00 Journ. 21.15 Amus.progr. 22.45 Voetnoten. 23.00 Die Sterne blieken herab. tv-serie. ca. 23.50 Journ. BELGISCHE TV VRIJDAG 21 APRIL BELGIË VLAAMS 18.00 Het spook van Monnike docum.serie. 19.40 Mor gen. 19.45 Journ. 20.10 Weerber. 20.15 Dierenprogr. 20.40 Police Pyt hon 357, politiefilm. 22.45 Journ. Het journalisten-duo Henri Remmers en Arnold Jan Scheer ver plaatst vanavond het werkterrein van het weekblad naar de televi sie en ontmoeten Piet van Doorne, president-directeur van Van Doorne's Automobielfabrieken in Eindhoven De manier van werken van Remmers en Scheer in de Nieuwe Revu baarde naast opzien ook vaak verbijstering, niet alleen veroor zaakt door de presentatie van zichzelf, maar met name door hun onorthodoxe aanpak. Na een aantal portretten van politieke figu ren, onder wie Wiegel, Luns, Andriessen, Marcus Bakker en de Europese parlementariër Berkhouwerkwamen Scheer en Remmers tot de conclusie dat politiek eigenlijk niet was wat ze zochten en ze gingen zich toespitsen op de Nederlandse ondernemer In hun gesprek met Van Doorne - dat onder meer tijdens diens wintersportvakantie plaats had - worden onderwerpen als "on dernemerschap", "rijk zijn" en "smeergeld" aangesneden. Rem mers over dit programma (dat overigens niet in opdracht van de KRO is gemaakt, maar door deze omroep als "probeersel" is aange kocht): "Het is amusement, het is pure informatie. Het is een mix van allerlei ingrediëntenAlles wat we wilden is kennismaken met een grote ondernemer, het milieu waarin hij leeft.de zaken waarin hij zich begeeft, zijn leuke en zijn vervelende eigenschappen en vooral hun macht en de manier waarop ze die uitoefenen." (Ned. 1 2220 uur Vara-Visie wordt vanavond een eigen reportage uitgezonden over het herlevend neo-nazisme in West-Duitsland. De reportage is ge maakt naar aanleiding van een demonstratie in Keulen van aan hangers van het neo-nazisme en een tegendemonstratie op dezelfde dag van oud-verzetsstrijders. Vara-Visie besteedt ook weer aandacht aan de problemen rond Urenco, aan de plannen van het kabinet om de kinderbijslag en kinderaftrek te reorganiseren en aan de voetbalclub Bastia, de tegenstander van PSV in de finale van de Europa-cup 3. VRIJDAG 21 APRIL 1978 HILVERSUM I KRO: 18.00 Niet alles staat in de fol ders, inform, progr. PP: 18.19 Uitz. van de BP. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Marktber. 18.44 (S) Filmklapper. 19.30 (S) Lichte muziek. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven, ver- zoekpl. 22.00 (S) Als het kijkglas maar vol is, cabaret. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal, sportprogr. 23.55 Nws. HILVERSUM II VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Embargo. 18.45 Gods Eigen Radioprog ramma. NOS: 19.50 Praten met de minister. 20.00 Nws. 20.05 (S) Eur Concertpodium: Radio Filh. Orkest pauze: gramm Aansl. Horizon. 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55 Nws. HILVERSUM IH NOS: 18.03 (S) De vacaturebank 18.10 (S) NOS maal VOO. 19.02 (S) De Nederlandstalige top-40 VPRO: 20.02 (S) VPRO-vrijdag op drie. 23.02 Amigos de Musica Caribia. AVRO. 1 02 (S) Radio Pandora 2.02 (S) Blues, ballads beat. 3.02 (S) 'n Nachtje AVRO. ZATERDAG 22 APRIL HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.02 Met Hans op (7.30 Nws. 7.41 Dingen van de dag). 8.30 Nws 8.36 Gym. v.d vrouw 8 45 (S) Z.O. VARA's Zaterdagochtend show. 10.30 Nws. 10.33 Z.I. 12.25 Me- ded. 12.30 Nws. 12.41 (S) In de Rooie Haan, muz. en aktual. 14.30 (S) NAR, Nederlandse Artiesten Revue. 15.30 Nws. 15.33 Kinderen een kwartje? inform, progr. 16.00 (S) Het zout in de pap, cultur. progr. 17.30 Nws. 17.32 Dingen van de dag. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgvm 7.20 Rustig bijkomen. 8.00 Nws. 8 11 Aktua 9.00 Coulissen (9.35 Waterst 10.00 De tien om kindershow. 10.30 Aktua-Sportcafe. (11.00 Nws.) 11.30 Kom eens langs m Hamdorff. OVERHEIDSVooKL 12 49 Vast en Zeker. 13 00 Nws. 13 11 Aktua. 13.30 Voorzichtigbreekbaar 14.30 Met de beste wensen 15 45 Stef Meeder speelt op verzoek. 16.00 Nws. 16.03 De Europarade. 17.55 Meded. HILVERSUM in NCRV: 7.00 Pop station. 8.03 (S) Happy sound. Gospelprogr 8 54 Eerlijk gezegd. 9 03 (S) In 10 03 (S) Muziek bij de koffie 12 03 (S) Los Vast 14 03 (S) Bu Barend 16 03 (S) Sportshow HILVERSUM IV AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Reveille Kamer- en orkestmuziek 9.02 <S) Klass. orkestmuziek 9 40 Weer wat wijzer. Cursus gitaar 10 o0 (S) Voor kleine bezetting Klass. kamermuz. 11.30 (S) Pistache Gevar lunchp- rogr 14 00 Nws 14 02 't Is historisch Uw woninginrichter weet hoe goed het is!

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 5