Verdeeldheid over toekomst van Leidse Oostvlietpolder dorsowagen weer „wie schön. Toch nieuwbouw bij Leiden: sportvoorzieningen 9 Provincie: agrarisch B en W denken aan sancties tegen PSP, CPN Bejaardenhelpsters schrijven grieven aan ProvStaten FIETSTERS GEWOND BIJ VERKEERSONGELUKKEN Zeilwagens aan banden Hot House wil meer subsidie DEN HAAG/LEIDEN - In de Warmondse Klaas Hennepoelpolder, de Stevenshofjespolder en in de Roomburgerpolder kan voor Leiden ruimte gevonden worden voor sportvoorzieningen, volkstuinen e. d. en niet in de Oostvlietpolder. Dat is het voorlopig standpunt van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, zoals weergegeven in een reactie op het bezwaarschrift van de gemeente Leiden tegen het ontwerp-streekplan Zuid- Holland West. Zoals al eerder in deze krant gemeld, vinden G. S. dat de Oostvlietpolder overwe gend agrarisch moet blijven. Dit is in tegenstelling tot de visie van de gemeente Leiden, die blijkens de nota Vlietpark in deze polder sportvelden, volkstuinen, een wielercircuit met ijsbaan en een kampeerterrein zou willen reali seren. Het provinciaal bestuur is van mening dat de Oostvlietpol der een open overgangszone moet worden tussen het toekom stige Vlietpark in de Kleine Cro- nesteinse polder en het regionale project Vlietland, een gebied tus sen Leiden en Leidschendam. De bestaande volkstuinen en het bungalowterrein kunnen, aldus G. S. in deze visie wel gehand haafd blijven, terwijl de Vlietweg een recreatieve route moet blijven of worden. In deze opzet passen de door de gemeente Lei den gewenste voorzieningen niet, menen Gedeputeerde Staten, die bovendien vrezen dat de ver keersafwikkeling hiervan op de Europaweg zeer veel problemen zou opleveren. Als ruimte voor een mogelijk kam peerterrein in Leiden noemen G. S. het deel van de Roombur gerpolder tussen de voormalige vuilstortplaats en de spoorbrug, aansluitend op een jachthaven. Ook voor een wielercircuit/ijs- baan zou in de Roomburgerpol der wellicht plaats zijn. G. S. ge ven toe dat meer ruimte voor sportvelden, volkstuinen e. d. in Leiden schaars is. Ze wijzen ech ter op de mogelijkheid van de Klaas Hennepoelpolder in War mond, die aansluit op De Kwaak (Oegstgeest) en de Merenwijk. Ook in de Stevenshofjespolder (grenzend aan Voorschoten) zou de aanleg van sportvelden of volkstuinen mogelijk zijn: als overgang tussen de (toekom stige) woonbebouwing en de (toekomstige) Rijksweg 11. Die laatste mogelijkheid wordt door de Leidse wethouder van ruimtelijke ordening, Waal, van de hand gewezen. In het zg. prog ramma van eisen, dat aan het ma ken van een bestemmingsplan voor de Stevenshof vooraf gaat, zijn sportvelden en volkstuinen niet opgenomen. Waal: "Dat programma was al klaar voordat de provincie met dit standpunt kwam. Het blijkt weer dat binnen de provincie allerlei ver schillende gedachten leven. Ons was altijd verteld dat we in Ste venshof zoveel mogelijk wonin gen moeten bouwen en nu krijg je dit te horen. In een brief aan de Leidse gemeen teraad heeft de Werkgroep Mi lieubeheer Leiden geconstateerd dat in verband met de intensieve recreatie die is gepland aan de "Leidse kant" van Vlietland een verdere aantasting van de Oost vlietpolder onontkoombaar is De werkgroep vindt dan ook dat sportvoorzieningen, volkstuinen en een camping beter een plaatsje in deze polder kunnen krijgen dan elders. Het zou de polder een positieve wending kunnen geven na de verrommeling van de afgelopen jaren, zo schrijft de werkgroep. Met klem wordt de instandhouding van de Kleine Cronesteinse Pol der (tussen Vrouwen weg en LEIDEN - Burgemeester en wet houders overwegen maatregelen tegen CPN en PSP om het wild plakken van deze partijen bij de komende raadsverkiezingen te voorkomen. CPN en PSP maak ten zich bij de afgelopen staten verkiezingen in Leiden op ruime schaal schuldig aan het plakken van verkiezingsaffiches op ver boden plaatsen. B en W hebben de afdeling Alge mene Zaken opdracht gegeven na te gaan welke maatregelen (sancties) men tegen wild plak kende partijen kan treffen. De zwaarste maatregel is het niet verlenen van vergunningen voor verkiezingsactiviteiten, zoals het houden van fietstochten, auto tochten en rondrijden met ge luidswagens. Deze sancties zijn ook bij eerdere verkiezingen al als maatregelen tegen wild plakkende partijen in het vooruitzicht gesteld. Ze zijn tot nu toe echter nog nooit toege past. Voor B en W definitieve be slissingen nemen, komt deze zaak komende maandag eerst in de raadscommissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden. spoorlijn Leiden-Utrecht) be pleit. Opgemerkt wordt dat deze polder door een wonderlijk toe val tot nu toe betrekkelijk ge spaard gebleven is. "Uit na tuurhistorische, landschappe lijke en recreatief oogpunt bezien achten wij het daarom beter dit feit uit te buiten", zo staat in de brief aan de Leidse raad. De Leidse werkgroep vindt ook dat een verdere aantasting van de Vlietweg moet worden tegenge gaan. De ontsluiting van Vliet land zou volgens de werkgroep moeten verlopen vanuit de Euro paweg via een nieuwe weg lo pend zo dicht mogelijk langs de bestaande Rijksweg 4 (Am sterdam-Den Haag). De Vlietweg zou dan zoveel mogelijk voor het autoverkeer afgesloten moeten worden. De werkgroep vindt dat geen ter reinen gereserveerd moeten worden voor een verbreding van de Rijksweg 4, zolang niet onom stotelijk vaststaat dat verbreding van de autosnelweg noodzakelijk is. Tenslotte verzet de werkgroep zich tegen de bouw van een vee rtigtal bungalows op het terrein tussen Vrouwen weg en Europa- weg. Deze strook wordt meer ge schikt geacht voor de aanleg van een parkje, sportvelden en even tueel aan de kant van het Lam- menschansplein een klein woonwagenkamp. H. van Tol trekt PAK ALKEMADE - De 35-jarige on derwijzer Henk van Tol zal optreden als lijsttrekker van het Progressief Akkoord in Alkemade. Het Progressief Akkoord, voor het eerst deel nemend aan de raadsverkie zing, is de plaatselijke sa menwerkingsvorm van PvdA, PPR en PSP. Tweede op de lijst is de 27-jarige maatschappelijk werker Fred Hoogenboom, terwijl op de derde plaats de 29-jarige Lia Castelein-Van der Hoorn staat. LISSE - De dames uit de Oosten rijkse autobus schuifelden langs de in aanbouw zijnde corsowa gens en riepen om beurt "wie schön". In het midden van de zaal vermaakte de Lissese jeugd zich met de kolossale door de Lions club opgestelde auto racebaan. En bij sommige stands was het beoefenen van oude ambachten, zoals glasblazen, mandenvlech ten' klompenmaken en naam bordjes beschilderen te zien. De versierde wagens van het bloemencorso staan weer ten toongesteld in de Hobaho-hallen in Lisse. Vooral buitenlanders blijken gebruik te willen maken van de mogelijkheid om de pracht en praal eens van dichtbij te bekijken. Vooral de wagen van de gemeente Bennebroek die dit jaar onder het motto "je bent jarig of je bent het niet", haar driehon derd vijfentwintig jarig jubileum viert, oogstte veel bewondering. Maar toch was er ook voor de be volking uit de bollenstreek zelf veel opzienbarends te zien, ge tuige de uitspraak van een meisje: "Verrek, nou zie ik eindelijk hoe ze het doen. Ze prikken die hyacinten gewoon met ijzerdraadjes aan die kar vast". Want feit is wel dat de corsowagens nog niet geheel klaar waren toen gistermiddag om vijf uur de ten toonstelling open ging. Op de wagens bevonden kich nog vele Burgemeester Bosma van Noord- wijkerhout, die ook op de ten toonstelling aanwezig was, ver klaarde desgevraagd het geheel "prima georganiseerd" te vinden. De tentoonstelling van de cor sowagens en de bijbehorende at tracties trokken gisteren tussen vijf uur en half twaalf rond de tweeduizend bezoekers. Een aan tal dat de heer Hennephof, voor zitter van de Lions Club erg mee viel, omdat in diverse publikaties was gezegd dat de tentoon stelling vandaag pas "ou begin- kale stukken die met de hyacin ten uit de vele, vele manden moesten worden bedekt. Een aantal meisjes nam de kans waar om uit de diverse manden een welriekend bosje hyacinten bijeen te graaien. En er was niemand die dat erg vond, want er waren bloemen genoeg. De door het corso-bestuur geuitte trieste veronderstelling dat door het koude weer veel bloemen nog wel niet op kleur zouden zijn ge komen, bleek geenszins waar te zijn. Er waren bloemen genoeg in alle kleuren en de verfspuit zal er Vandaag, als de tentoonstelling tot dus niet a i te pas hoeven te ko- De tentoonstelling in de Hobaho- hallen is georganiseerd door het corsobestuur in samenwerking met de Lions club. De helft van het toegangsgeld, alsmede het geld dat het geïmproviseerde ca- twee uur vannacht open i bovendien een soort feest wordt georganiseerd, verwacht hij meer bezoekers. Ook van buiten landers die, naar hij hoopte, met bussen vol naar het corso-gebeu ren zullen komen kijken. De wa gens staan klaar in geur en kleur Gemeente moet reiskosten nu toch betalen LEIDEN - Een aantal deelnemers aan de part-time opleiding voor bejaardenhelpster heeft de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland per brief gewezen op de problemen die door be zuinigingen in de bejaardenzorg zijn ontstaan. Aanleiding tot het schrijven van deze brief zijn de onlangs gehouden Statenverkie zingen en het feit dat de Provin ciale Staten het meest verant woordelijk orgaan is in de pro vincie. De ondertekenaars van de brief, ze zijn allemaal werkzaam in de bejaardensector, schrijven dat door de doorgevoerde be zuinigingen er nu slechts drie personeelsleden op de tien be woners in bejaardentehuizen werkzaam zijn. „De gevolgen hiervan" aldus de briefschrijf sters „zijn dat de bejaarden geestelijk erg veel tekort komen. Doordat niemand de tijd heeft LEIDEN - De gemeente moet als nog reiskoten betalen aan een Leidenaar wiens zoontje vier jaar lang een school voor zeer moei lijk opvoedbare kinderen in Ub- bergen bij Nijmegen heeft be zocht. De gemeente wees de aan vraag van de Leidenaar af, maar onder voorzitterschap van gede puteerde Engelsman heeft de ge schillencommissie van de pro vincie het beroep dat de man te gen de weigering van de ge meente heeft aangetekend (zie hiervoor het LD van dinsdag 18 april) gegrond verklaard. De Leidenaar heeft gemiddeld 88 gulden per maand aan onkosten moeten maken om zijn zoontje eens in de drie weken een week end naar Leiden te halen. Het laatste half jaar dat de zoon in Ubbergen verbleef had hij om de twee weken naar huis mogen gaan, maar de vader kon dat niet betalen. thuis te*helpen. Patien- De gemeente baseerde haar weige- een praatje mei z op een bepaalde houden gens de bejaardenhelpsters zijn de gevolgen van die vereenza ming vaak erg droevig. „Ze wor den depressief, gaan minder eten met de lichamelijke gevolgen van dien, raken geestelijk soms zo in de war dat ze overgeplaatst wor den naar huizen voor demente bejaarden. In feite zijn ze schijndement" De bezuinigingen, zo schrijven de helpsters, zijn ook in de gezins verzorging goed merkbaar „Mensen die anders vier ochten den hulp per week kregen (be jaarden of chronisch zieken) hebben er nu één of twee. Er zijn onvoldoende helpsters ten moeten soms langer i ziekenhuis blijven omdat er thuis geen hulp is" zo besluiten de briefschrijfsters. ring op het feit dat de jongen i woner van Ubbergen zou zijn geworden waardoor die ge meente de reiskosten zou moeten betalen. Gedeputeerde Staten vinden het echter niet juist dat Leiden zich op die manier van het betalen van schoolvervoerskos- ten probeert te onttrekken. Aan de Technische Hogeschool Twente zijn geslaagd voor het examen baccalaureus technische wetenschappen L.M.A. van der Stee (met lof) uit Wassenaar en voor het doctoraalexamen (ir.) bedrijfskunde J.T. Tienstra uit Noordwijkerhout. Rekencentrum niet in stadsbouwhuis LEIDEN - Het rekencentrum Lei den krijgt mogelijk een geheel nieuwe huisvesting. B en W van Leiden hebben de directeur ge meentewerken opdracht gege ven een plan te maken voor een nieuwe behuizing aan de Da Cos- tastraat. Het rekencentrum zit daar nu in een voormalig school gebouw. Tegelijk heeft het col lege besloten het rekencentrum definitief niet in het stads bouwhuis te vestigen. HILLEGOM - Binnen de WD-raadsfractie in de Hil legomse raad is de bom ge barsten. De fractie (totaal 3 man) heeft haar voorzitter, Van Dalen aan de kant gezet. De overgebleven twee leden uit de fractie, Boonzaaijer en Roelants, hebben uit hun raidden Boonzaaijer tot nieuwe fractieleider be noemd. Direct nadat de WD-fractie dit gisteravond in de raadsvergadering bekend had gemaakt, deed zich een opmerkelijke gebeurtenis voor. Roelants verzocht, na dat hij een zeer scherpe ver klaring aan het adres van Van Dalen had voorgelezen, twee plaatsen te mogen op schuiven, zodat hij naast zijn nieuwe fractievoorzitter kon zitten. Hij hoefde dan niet meer naast Van Dalen te zit ten. Loco-burgemeester Smits gaf toestemming voor dit, zoals hij het noemde, „changement de décor". Er bestond binnen de Hil- legomse WD-fractie al lange tijd onvrede over het functioneren van Van Dalen. Hij zou onjuiste mededelin gen aan de pers hebben ge daan. Bovendien kritiseerde hij geregeld het WD-par- tijbestuur in Hillegom, dat volgens hem politiek te weinig onderlegd en actief is. Als klap op de vuurpijl weigerde hij enige tijd gele den als zittend WD-raads- lid de „voorkeurslijst" te ondertekenen. Die lijst is be palend voor het rang nummer dat een partij bij de Hillegomse VVD zet kopman aan de kant verkiezingen krijgt toebe deeld. De Hillegomse WD staat hierdoor, inplaats van als 3e partij, dit jaar als 4e partij op de lijst. „Dit beschouwden wij als ver raad aan de fractie", deelde Roelants gisteravond in de raadsvergadering mee. Re den genoeg, vond hij, om Van Dalen weg te sturen als frac tieleider. Tot oktober, wan neer de raad in zijn nieuwe samenstelling bijeen komt, zal Van Dalen nog wel deel van de fractie uitmaken. Daarna keert hij niet terug. De Hillegomse WD heeft hem niet weer kandidaat ge steld voor de raad. Ook Van Dalen las gisteravond een verklaring voor. „Mijn pogingen om politieke zaken in de Hillegomse WD-afde- ling ter discussie te stellen, zijn onbeantwoord geble ven". Roelants wijt het schisma in de WD-fractie ook aan „het karakter van de heer Van Da len". één van de praalwagens die morgen ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee fietsters moesten gistermorgen met min of meer ernstige ver wondingen worden opgenomen in het ziekenhuis Rijnoord nadat wondingen aan armen en benen moest ze naar het ziekenhuis worden overgebracht. De motor rijder liep bij deze aanrijding geen letsel op. Alphen betrokken waren Om kwart voor acht reed de 42-ja- feetje de miniatuur auto-race- baan, de gokautomaten en de wijntapperij opbrengen komt ten goede aan diverse stichtingen, zoals De Zonnebloem en de Stichting Gehandicapten Bol lenstreek. geweest bij verkeersongelukken. De 24-jarige G.K. werd omstreeks 9 uur aangereden door de 18-jarige motorrijder R. W. uit Nieuwkoop. De vrouw, die om onverklaarbare reden plotseling de rijbaan op reed werd door de haar achterop komende motor gegrepen en een tiental meters over het wegdek gesleurd. Met rugletsel en ver- rige mevrouw H. de N. uit Den Haag met haar fiets ter hoogte van het gemeentehuis de Bem- hardlaan op, juist op het moment dat een auto naderde, bestuurd door de 29-jarige L. G. uit Bos koop. De man kon de vrouw niet ontwijken. Als gevolg van de bot sing liep de Haagse een gebroken linkerbeen en een hersen schudding op. NOORDWIJK - Het strand biedt vele mogelijkheden tot ontspan ning en vermaak. Een ervan is de zeilsport, bedreven met zeilwa gens een al enkele jaren be staande bezigheid. In het algemeen worden de wagens zelf geconstrueerd die door de wind worden voortgedreven. De beoefenaars van deze sport be- schikken gewoonlijk wel over de Garantiehuren voor woningen N. - Groenhoven LEIDEN - De woningen die in het zuidelijk deel van het gebied He rengracht-Zijlsingel door de stichting Nieuw Groenhoven worden gebouwd, vallen onder een speciale regeling van het mi nisterie van volkshuisvesting, met als resultaat dat de huren la ger zullen worden dan bij nieuwbouw gebruikelijk is. De regeling houdt in dat per wo ning een huur wordt vastgesteld, zonder dat het uitgangspunt daarbij is dat de kosten van de bouw uit de huren gedekt moeten worden. Het nadelige verschil in exploitatie komt voor rekening van het rijk. Dit systeem van zg. garantiehuren heeft het ministerie ook voor het noordelijk deel van Heren gracht-Zijlsingel toegepast. De stichting Nieuw Groenhoven bouwt in het gedeelte Ooster kerkstraat-Zijlsingel bejaarden- en andere woningen. Aanvanke lijk stelde het ministerie zich op het standpunt dat de stichting niet voor garantiehuren in aan merking zou komen, omdat ze een particuliere bouwer is, maar het is daar na aandringen van gemeentewege op teruggeko- HILLEGOM - De stichting „Verpleeghuis Haarlem en omstreken" mag een tijdelijk verpleeghuis voor 120 demente bejaarden bouwen op een stuk grond bij het psy chiatrisch ziekenhuis Vogelensang, aan de Nieuweweg in Hillegom. Dat besloot de gemeenteraad van Hillegom gisteravond. Sonnevanck, het verpleeg huis voor 53 demente bejaarden aan de Sixlaan in Hillegom, doet via de Haar lemse stichting mee aan de bouw. Son nevanck ziet nu zijn kans op nieuwbouw schoon, omdat het hoopt dat de tijdelijke accommodatie bij Vogelensang straks omgezet wordt in een definitieve. Het oude Sonnevanck aan de Sixlaan is te klein, on-confortabel, en bovendien is er een wachtlijst. Met de gemeente heeft Sonnevanck al lang gepraat over een stuk grond voor nieuwbouw. Deed de ge meente aanbiedingen, dan wees men die - meestal om financiële redenen - af. Via de stichting Haarlem kan het allemaal goedkoper. De grond en de gebouwen blijven eigendom van Vogelensang. In de gemeenteraad stemden gisteren wet houder Van der Laan, de volledige prog ressieve fractie (met uitzondering van Nieuwpoort) en de WD-fractie tégen het plan. De progressieve fractie vindt dat on voldoende is uitgezocht of er geen betere plaatsen zijn om nieuwbouw te realiseren. Wethouder Van der Laan heeft planologi sche bezwaren. Volgens hem hoort het verpleeghuis niet in de agrarische omge ving van Vogelensang thuis. Mevrouw Voskuil (prog. fractie) vindt dat het overleg met Sonnevanck nog onvol doende is uitgewerkt. "Wij moeten ons niet als raad voor het blok laten zetten. Waarom kan Sonnevanck bijvoorbeeld niet uitbreiden achter zijn eigen gebouw. Dit is een beslissing met verregaande con sequenties en daar heb ik moeite mee. Over de financiële gevolgen is nog niets bekend", aldus het progressieve raadslid. Ook Boonzaaijer (WD) schaarde zich ach ter de progressieve argumenten. Vanwege sociale argumenten bleek de ge hele CDA-fractie wél een tijdelijk ver pleeghuis aan de Nieuweweg te willen toestaan. Van der Kamp (CDA): "Wij wil len Sonnevanck binnen de gemeenteg renzen houden. De bejaarden moeten be zoek kunnen krijgen van familieleden uit Hillegom. Bovendien is er een lange wachtlijst voor Sonnevanck" Van der Kamps laatste argument was dat de bouwgrond bij Vogelensang kwalitief helemaal niet zo goed geschikt is voor ag rarisch gebruik. Van der Laan, als wethouder verantwoor delijk voor ruimtelijke ordening, zei dat allerlei vestigingsplaatsen vooreen nieuw verpleegtehuis door Sonnevanck waren afgewezen. Het ging daarbij meestal om de kosten van grondaankoop. Boonzaaijer en Voskuil wilden de beslissing gister avond uitstellen. Volgens hen kon de raad zich geen goed oordeel over de situatie Van der Laan meende echter dat de zaak geen verder uitstel kon lijden. Voorzitter Wensing van de stichting Haarlem e.o. legde uit dat alleen het bouwen bij Voge lensang voor de stichting Haarlem goedkoop genoeg is. Alle andere moge lijkheden heeft de staatssecretaris van volksgezondheid in het verleden afgewe zen. "Ons is bijvoorbeeld door de ge meente grond aan de Kennemerbeekweg aangeboden. Daar moesten we dan zelf nog een stuk grond bijkopen. Maar dat werd te duur. Wij zijn beslist niet halsstar rig, wij handelen in het belang van de geestelijke gestoorde bejaarde." De raad ging met 11 stemmen voor en 6 te gen akkoord. B. en W zullen nu bin nenkort met een definitief voorstel komen om de bestemming van de gronden achter Vogelensang (nu nog agrarische bestem ming) te veranderen. Kwaliteiten, maar niettemin blijft er toch onveiligheid bestaan voor strandwandelaars, en in het bij zonder voor kinderen, honden en paarden. Niet altijd vooraf te be rekenen factoren kunnen oor zaak zijn van ernstige ongevallen. Daarom gaat de gemeente rege lend optreden. Men zal in de toe komst een ontheffing van B en W nodig hebben om op het strand met een zeilwagen te rijden. De regelmatige beoefenaars van de zeilsport zijn overigens van goede wille. Zij zijn voornemens een vereniging op te richten met het doel bindende regels te stel len voor haar leden. Zo stelt men zich voor de zeilsport alleen te beoefenen op door B en W aan te wijzen stille strandgedeelten. Men wil verder een minimum leeftijd voor de bestuurders van zeilwagens vaststellen, een WA- verzekering verplicht voor schrijven en bepalen dat de sport bij druk strandbezoek in de weekeinden niet wordt beoefend VOORHOUT - Het Voorhoutse gemeenteraadslid C.A.M. van Leeuwen heeft bedankt als lid van het CDA. De resterende maanden van de lopende zit tingsperiode zal Van Leeuwen als onafhankelijk raadslid optreden. De reden van zijn bedankje is dat hij zich door het CDA buiten spel gezet voelt. Op de kandidatenlijst van deze partij voorde gemeente raadsverkiezing werd Van Leeuwen terwijl hij door ziekte afwezig was zonder enige moti vering op een onverkiesbare plaats gezet. De brief, waarin Van Leeuwen zijn besluit meedeelde, werd gisteren bij het begin van de raadsvergadering voorgelezen door burgemeester Van de Wouw, omdat het raadslid op nieuw in het ziekenhuis verblijft LEIDEN - De stichting Jazz-zolder Hot House heeft B en W van Lei den verzocht de gemeentelijke subsidie voor jazz-concerten (75 gulden per avond) met 25 gulden te verhogen. In het verzoek aan het college schrijft het stich tingsbestuur dat het subsidiebe drag „niet langer in evenredige verhouding staat met de uitgaven per avond" Volgens het bestuur verkeert Hot House, momenteel ondergebracht in het Leids Vrij etijdscentrum, in een benarde fi nanciële positie. Het begrote te kort bedraagt 4335 gulden. Het bestuur wil zelf ook iets gaan on dernemen om dat tekort terug te schroeven. Zo zullen de dona teur- en entreegelden waar schijnlijk worden verhoogd tot respectievelijk veertig en (mini maal) zes gulden. Uit buffet-, af fiche- en platenverkoop hoopt het stichtingsbestuur een bedrag van 3300 gulden bijeen te krijgen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 23