j Grandioze fiets- en bromfietsshow Fa. Zuyderduyn Zn, Ander kabinet op Antillen? 5Propaganda politieke partijen misleidend Vergeet het niet Fietsen Bromfietsen een bezoek te brengen aan onze in de zaal Triumfatorkerk Piet Heinlaan Receptioniste typiste METSELAARS OF PLOEG gemeente alphen aan den rijn\ STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER WONINGINRICHTING VANKLARENBOSCH VERKIEZING GEMEENTERAAD DONDERDAG 20 APRIL 1978 WILLEMSTAD (SP) - Politiek Curagao gonst van de geruchten over een komende kabinetswisseling waarbij de Arubaanse onafhankelijkheid spartij Mep in de regering zou worden opgenomen. De regeringspartij DP van de Antilliaanse premier Rozendal zou op het ogenblik geheime onderhandelingen voeren met de Mep van de Aru baan Betico Croes over een nieuwe regering waar ook enkele Mep-mi- nisters zitting in zouden krijgen. De Mep is na de verkiezingen van vorig jaar niet in Antilliaanse landsrege ring opgenomen, waarna op het eiland onlusten uitbraken. De Mep is de grootste politieke partij op het eiland en streeft naar onafhankelijkheid voor Aruba. De door Curasao beheerste Antilliaanse regering wil dat de zes Antillen een eenheid blijven 1 Er ringspart^'op'.^ed^rbmak^nd^besprekingen^cHfdenTot stand 7ljn LELYSTAD - Beeld van de sloop van de gigantische gekomen tijdens het bezoek van de Nederlandse minister Van der Stee, TUine die overbleef van het Winkelcentrum 171 Lelystad, na de die op het ogenblik nog op Curagao verblijft. enorme brand eerder deze week. PvdA gaat in mei oproepen tot boycot wk-voetbal (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN - De PvdA gaat vlak vóór de gemeenteraadsverkiezingen in mei een landelijke actie op gang brengen om op te roepen tot een boycot van de wereld kampioenschappen voetbal in Argentinië. Dit zei gisteravond Cees Bode, propagandaleider van de PvdA, tijdens een forum avond van de Leidse studen tenvereniging Augustinus. Volgens Bode is het verder de be doeling dat er op 5 juni een lan delijke actiedag wordt gehouden, waarbij o.a. Bram Vermeulen en Freek de Jonge zullen worden betrokken. Waarschijnlijk zal er in Amsterdam een grote bijeen komst worden georganiseerd. De PvdA volgt met deze actie de uitspraak van het congres begin dit jaar, dat de wereldkampioen schappen voetbal moeten wor den geboycot. Het partijbestuur was het daar niet mee eens, maar partijvoorzitster Ien van den Heuvel verklaarde gisteravond dat het bestuur zich bij dit de mocratisch tot stand gekomen besluit zal neerleggen. LEIDEN - De propaganda van poli tieke partijen is misleidend. Dat vond althans een grote meerder heid van de bezoekers die gister avond in het Gulden Vlies een fo rumbijeenkomst bijwoonden van de studentenvereniging Augustinus. Zij stelden daarmee de journalist Harry van Wijnen (Parool) en columnist Joop van den Berg (NRC), die deze stelling verdedigden, in het gelijk. De stelling werd aangevallen door PvdA-partijvoorzitster Ien van den Heuvel, PvdA-propagan- daleider Cees Bode en het Tweede Kamerlid voor de WD De Korte. Een en ander gebeurde onder voorzitterschap van Her man Wigbold, hoofdredacteur van Het Vrije Volk, die vele ma len het tv-programma "Frontaal" heeft geleid. Van Wijnen maakte in zijn toelich ting een onderscheid tussen twee soorten propaganda, namelijk min of meer de betrouwbare van regering en overheidsapparaat en de minder betrouwbare van de politieke partijen. "De voorlich tingsadviseur van een politieke partij is een eufemisme voor be driegen, liegen en weglaten", al dus Van Wijnen. Hij noemde het voorbeeld van Joop den Uyl, die tijdens de vorige ka binetsperiode het mes wilde zet ten in de ambtenarenpensioenen, maar later, aan de vooravond van de statenverkiezingen, het te gendeel beweerde. Daarnaast noemde hij vaarlijke vorm van de uiteenlopende verhalen die politici vertelden rond de be drijfssluitingen van NDSM in Amsterdam. "De arbeiders werd iets op de mouw gespeld, terwijl politici toch zouden moeten we ten dat het helemaal niet zeker is of die arbeidsplaatsen gered kunnen worden". Een recht schapen vorm van bedrog noemde hij de advertentie van de PvdA, waarin gesteld werd dat de economie bij Den Uyl in veilige handen is, ofschoon hij het met de strekking wel eens was. Cees Bode en Ien van den Heuvel kaatsten de stelling terug naar de journalisten met de mededeling dat ook de massamedia zich schuldig maken aan misleiding. Bode vond de stelling te abso luut, omdat volgens hem niet alle propaganda misleidend is. Van den Heuvel sloot daarop aan met de uitspraak dat politieke par tijen in alle oprechtheid een stukje overtuiging in hun propa ganda stoppen, dat ze misschien achteraf niet kunnen waarma ken. Van den Berg vond evenals Van Wijnen dat het een vorm van misleiding is om partijcoryfeeën op de voorgrond te laten treden in plaats van de ideeën van de partij. "De persmedia zouden daar ook wel eens kritischer in kunnen zijn", zei hij. De Korte viel de stelling aan met percentages, waaruit bleek dat de kiezers zich bij hun stemgedrag voor 50 procent laten misleiden door radio en tv voor 30 procent door de schrijvende pers en slechts voor 5 a 6 procent door politiek propagandamateriaal. Een discussie met de zaal, waarbij o.m. de statenverkiezingen ter sprake kwamen (meting van lan delijke politieke krachten), sloot de bijeenkomst af. Nieuwe dirigent. Jongerenkoor en combo "Dawwagiem" te Voorschoten hebben in overleg met hun dirigent Rijk Jansen be sloten, de samenwerking met hem te beëindigen, de muzikale opvattingen van het koor en van Jansen lagen zo ver uit elkaar dat de samenwerking erg stroef liep. Voorlopig tot de vakantie treedt nu de heer C. van der Keur (44) als dirigent op. Hij is organist van de Marekerk te Leiden en dirigeert ook het Voorschotense bejaar denkoor. Musical. Morgenavond (vrijdag) om 8 uur geven vijftig medewer kers van de hervormde wijk- gemeente Staalwijk-Vredeskerk te Leiden in de Vredeskerk aan de Burggravenlaan een voor ieder toegankelijke uitvoering van de zelfgemaakte musical "Vast recht op losse schroeven". (In de krant van morgen komt een verhaal). Afscheid. Prof. mr. dr. J. A. Oos- terbaan heeft afscheid genomen als gewoon hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam in de wijsbegeerte van de gods dienst en de zedekunde, en als bijzonder hoogleraar vanwege het seminarie van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit in de christelijke geloofs- en zedeleer. Hij is met emeritaat gegaan. Beroepingen I Beroepingswerk. Hervormde kerk: beroepen te Noordeloos C. Kik Rouveen, te Heteren Th. van der Heijden Zalk, te Vlaardingen J. Visser Nieuw-Stadskanaal, te Uithoorn W. Hoekstra Am sterdam, te Silvolde A. J. Plug Venlo, te Haren (Gr) E. Grams- bergen Gorsel en L. E. Emmen Goes; aangenomen naar Wattwil (Zwitserland, Evang. Reform. Kirche) M. van den Bosch En schede, naar Terneuzen A. J. Verhoog Emmercompascuum; bedankt voor Arnhem G. Sma ling Wierden, voor Hallum (Fr) K. Mulder Sint Jacobiparochie, voor Barchem F. E. van der Zee Egmond-binnen, voor Leerdam E. J. Rietveld Terneuzen. Gereformeerde Kerken: aange nomen naar Westzaan (geref. - herv. combinatie) kandidaat J. P. Schouten Amsterdam, naar Hoofddorp T. de Boer Winscho ten; beroepen te Leeuwarden M.P. van der Kruk Weesp, te Grijpskerk C. Zeeman Birdaard. Geref Kerken vrijgemaakt beroe pen te Spakenburg S. Cnossen Hoogkerk, te Bunschoten H. J. Begeman Assen, te Capelle aan de IJssel M. Brandes Ermelo. Chr. Geref. Kerken beroepen te Dokkum A. Bijkerk Aalten, te Bunschoten A. Baars Urk, te Haarlem W. Quist Den Haag te Zierikzee, J. Kievit Ermelo. Geref. Gemeenten bedankt voor Katwijk aan Zee J. Mol Rijssen, voor Rotterdam-IJsselmonde A. Moerkerken Nieuw-Beyerland, voor Borssele en voor Kalamazoo (Ver. Staten) D. Hakkenberg Lisse. BOKSEN - Adrie Magielse is giste ren door de Nederlandse boks- bond (NBB) aangewezen voor deelneming aan de wereld kampioenschappen voor ama teurs. Deze worden gehouden in Belgrado van 6 tot en met 20 mei. o.a.: Batavus, Union, Empo, Dickson, Magneet, Motobecane enz. Koga - Miyata Mobylette, Magneet, Batavus, Kreidler, Zündapp, Tomos enz. Gaarne tot ziens op onze showEen attentie ligt voor u klaar en de koffie is bruin Vandaag S donderdag 20 april S 10.00-21.00 uur 9 Morgen vrijdag 21 april 10.00-21.00 uur en zaterdag 22 april 10.00-18.00 uur Voorstraat 31 Katwijk aan Zee Tel. 12954 en 72287 WM&W gemeente alphen aan den rijn\ Bij de dienst Openbare Werken kan worden geplaatst een: Behalve het verwijzen van de bezoekers naar de in het kantoorgebouw aan de Castellumstraat nr. 4 en 6 ge huisveste instellingen, zal zij worden ingeschakeld bij de werkzaamheden van het secretariaat. Vereist: het diploma Mavo typen. Salaris: Tot een maximum van 1818,- per maand bruto. Voor de leeftijd beneden de 21 jaar geldt bezoldiging naar De gebruikelijke rechtspositieregelingen voor ge- meentepersoneel zijn van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan de Directeur van Openbare Werken, Castellumstraat 6, te Alphen aan den Rijn, onder ver melding van vacaturenummer 11/78 Adm. Wij kunnen per direct plaatsen ZIEKENVERZORGENDEN en BEJAARDEN VERZORGENDEN in Leiden en omgeving. Bel voor informatie: Evro Medica Kort Rapenburg 12A, Leiden, tel. 071-142347. Laro Medica I Gevraagd Tel. 071-894882 De burgemeester van Alphen aan den Rijn maakt bekend, dat ook bij de verkiezing van de leden van de gemeenteraad op 31 mei a.s. een kiezer kan verzoeken in een ander stembureau binnen de gemeente Alphen aan den Rijn zijn stem te mogen uitbrengen. Hierbij is vooral gedacht aan lichamelijk minder-validen en rolstoelgebruikers, die zodoende in de mogelijkheid worden gesteld, zelf hun stem uit te brengen in één van de vijf speciaal hiervoor aangepaste stembureaus t.w.: St. Jozefzaal, Paradijslaan 3 Thorbeckeschool, Thorbeckestraat 4 Serviceflat "Driehoorne", Uranusstraat Dorpshuis, Dorpsstraat 53 in Aarlanderveen Oranje Nassauschool, Buitendorpstraat in Zwammerdam Een schriftelijk verzoek aan de burgemeester van Alphen aan den Rijn kan worden gedaan uiterlijk op 17 mei 1978, waarvoor gebruik moet worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie kosteloos verkrijgbaar is. Aangezien de beslissing tot inwilliging van het verzoek op de oproepingskaart van de verzoeker wordt gesteld, legt hij bij het verzoek over de hem toegezonden oproepingskaart. Alphen aan den Rijn, 18 april 1978. De burgemeester voornoemd, J. J. Goedhart, l.b. Alles voor de SLAAPKAMER!!! DRALON DEKENS ZUIVER WOLLEN DEKENS VACHTSPREIEN CHENILLE SPREIEN KANTEN SPREIEN PRIMA MATRASSEN NIEUWSTE SLAAPKAMERS MODERNE HOUTEN LEDIKANTEN de grootste keuze de laagste prijs de beste service vindt U alleen bij: Haarlemmerstraat 51-53, Lelden Zeer beslist DE SLAAPKAMERSPECIALIST Verkiezingen Zitting van het hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingeleverde kandidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkie zing van de leden van de raad der gemeente Alkemade brengt, ingevolge artikel H 4, lid 2 der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 24 april 1978 om 08.30 uur, in het gemeentehuis te Roelofarendsveen in een voor de kiezers toegankelijke zitting zal beslissen over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten voor de op 31 mei 1978 te houden stemming en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten, alsmede over de wijze van de vermelding. 18 april 1978 ITOLA B.V. importrice van Lancia-automobielen zoekt voor spoedige indiensttreding WERKPLAATSRECEPTIONIST EN MAGAZIJNMEDEWERKER Geboden wordt een goede salariëring en een prettige werkkring. Maak overdag een mondelinge of telefonische afspraak met onze chefs de heer L. ten Brummelaar (werkplaats) tel. 01751-19330 de heer J. Hoefakker (magazijn) tel. 01751-14869. Itola b.v. Rijksstraatweg 338, Wassenaar. gemeente alphen aan den rijn\ De burgemeester van Alphen aan den Rijn brengt ter openbare kennis, dat de voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Alphen aan den Rijn de lijsten van kandidaten met vermelding van de nummers, welke aan die lijsten zijn toegekend, voor een ieder ter inzage heeft gelegd op het Bureau Bevolking van i retarie, Castellumstraat 4. Alphen aan den Rijn, 20 april 1978 De burgemeester voornoemd, J. J. Goedhart, l.b.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 23