Voor dorp terrein aan Planconsult BY verkocht Europaschool wordt niet gesloten Autowrakkenhandel bij woonwagens zal worden aangepakt 0=>e/cfee agenda Landgoed wordt opengesteld Voor bouw 90premiehuur- en 18 ongesubsidieerde woningen Kleuren-t.v. ontvreemd Installatie Gmelich Meijling Thorn CDA-Oegstgeest: KENNISMAKING VAN NIEUWE INWONERS Het Voordorpterrein waar Planconsult de woningen zal gaan bouwen. Geprobeerd zal worden om een vaste normering te krijgen die bij de toewijziging van woningen in Leiderdorp toegepast zal worden. LEIDEN - Uit een magazijn van Swaak, Haarlemmer straat, is de vorige week een kleurentelevisie ter waarde van 1400,- gestolen. De diefstal werd zaterdag ont dekt. In een broo'd- en banketzaak aan de Korte Mare heeft men enkele dagen voor niets ge werkt. In het weekeinde werd namelijk de dagop brengst van de laatste dagen van de vorige week ont vreemd. Het geld, 2500,- zat in een geldkistje dat in een kamer achter de zaak was opgeborgen. Door een schuifraam weg te nemen kon men binnenkomen. Ook in het weekend werd in een studentenflat aan de Kaiserstraat een telefoon toestel van de muur gerukt en meegenomen. Het töestel zelf is ongeveer 3600,- waard, terwijl er voor onge veer honderd gulden aan kwartjes in zat. Geruchten uit de lucht gegrepen WASSENAAR - Het huidige ge meenteraadslid A. Lodder is door de Partij Wassenaar gekozen tot lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Hij wordt op die lijst gevolgd door mevrouw Van Katwijk-De JOng. Verder staan op de lijst de heren Thomassen, Tadema en Ressing. Op de zesde plaats komt me vrouw Arnold Bik-Koopman. De heren Kozel, Schrijver, West geest en Barth staan respectieve lijk zeven, acht, negen en tien op de lijst van de Partij Wassenaar. WASSENAAR - Schoolhoofd F. Rolvink, onderwijskrachten en de oudercommissie van de (openbare) Europaschool wor den de laatste tijd steeds weer ge confronteerd met het gerucht, dat de school aan het eind van dit schooljaar opgeheven zou wor den. Ook de kleuterklas (dépen dance van „Ons Honk") die in het schoolgebouw aan de Van Zuy- len van Nijeveltstraat is onderge bracht zou, volgens diezelfde verhalen, dicht gaan. Het gerucht is zo hardnekkig dat ouders, die dat eerst wel van plan waren, hun kinderen niet voor het nieuwe schooljaar op de Europaschool laten inschrijven en dat is voor de school een kwalijke zaak. Er schijnt echter in het geheel geen sprake te zijn van de sluiting van de school, noch van de kleuter klas. Een besluit daartoe zou door de gemeenteraad genomen moe ten worden. De wethouder van onderwijs G.C. van Dijk gaf de verzekering dat het college van B en W een dergelijk voorstel niet in overweging heeft. Op 7 april deelde staatssecretaris van onderwijs Hermes het ge meentebestuur mee dat ook het volgend jaar een klas van „Ons Honk" in het gebouw van de Eu ropaschool ondergebracht mag worden. De verhalen over slui ting van de Europaschool en van de kleuterklas blijken dus volle dig uit de lucht gegrepen te zijn. Het enige dat er wel gebeurt is dat het gemeentebestuur in de com missie Scholenplanning met ver tegenwoordigers van het kleuter en lager onderwijs in Wassenaar rond de tafel zit om zich te bera den over de gevolgen op langere termijn van het teruglopen van het aantal leerlingen. Het zal ech ter nog wel enige tijd aanlopen voordat dit overleg kan leiden tot het aanbevelen van concrete maatregelen voor wat de aantal len kleuter en lagere scholen be treft. LEIDERDORP - De Leiderdorpse raad besloot gister avond het Voordorpterrein aan het bouwbedrijf Plancon sult bv te verkopen voor de bouw van negentig premie- huur -en achttien ongesubsidieerde woningen. De heer Reugebrink (PCG) vroeg in hoeverre er zekerheid gegeven kon worden dat de premie-huurwoningen niet plotseling voor de vrije verkoop aangeboden gaan wor den, zoals dat elders in de gemeente al is gebeurd. Wethouder C. Gordijn kon die ze kerheid niet geven. Hij ver wachtte echter niet dat zo'n vrije sector verkoop hier binnen af zienbare tijd kon gebeuren. In hoeverre de gemeente over de toewijzingen van de woningen zal beslissen deelde de wethou der mee dat hierover alleen nog mondelinge afspraken zijn ge maakt. "In ieder geval zal de toe wijzing in overleg met de ge meente moeten gebeuren" aldus Gordijn. Hij heeft binnenkort een oriënterend gesprek met de grote huizenbezitters, de Algemene Woningbouwvereniging en de makelaars. Geprobeerd zal wor den om een eensluidende norme ring te krijgen die bij de toewij zing van woningen in Leiderdorp toegepast zal worden. Derde keer Het bouwplan voor de verbouwing van de Koningin Julianaschool aan de Kom van Aaiweg is gister avond voor de derde keer in een raadsvergadering ter sprake ge bracht. Onnodig extra werk, zo vond de heer Hekkelman (PCG), voor het gemeentepersoneel. Volgens hem was er geen sprake geweest van een vooruitziende blik. De kosten bleken dit keer weer hoger te zijn dan de raming. Een van de redenen hiervoor was de gekozen vorm van het dak voor het nieuwe middengedeelte. Dat zou, evenals het bestaande gedeelte, een puntdak moeten hebben. Een plat datlevert echter een besparing op van rond de twintigduizend gulden. Evenals wethouder Drenth zag ook wëthouder Gordijn de hogere bouwkosten als een verant woorde investering. "We moeten met zo'n plat dak het aanzicht van deze unieke school niet verprut sen" aldus Gordijn. Wethouder Tichler (WD) steunde het col lege hierin niet. De te verwachten bezuiniging was voor haar door slaggevend voor een -goedko- per-plat dak te kiezen. Dit voor stel werd door de Raad met tien stemmen voor en zes tegen aan genomen. CASTRICUM - De voormalige wethouder van Oegstgeest, J. Gmelich Meijling krijgt hier de ambtsketen omgehangen door de Castricumse loco-burgemeester H. Wokke. Met deze officiële handeling werd Gmelich Meij ling gistermiddag in het ontmoe tingscentrum Geesterhage in Ca- stricum geïnstalleerd tot burge meester van deze plaats. In zijn openingstoespraak die werd gehouden na het overhandigen van de ambtsketen en de voorzit tershamer confronteerde de heer Wokke de nieuwe burgemeester met de verschillende gemeente lijke vraagstukken in Castricum. Zo liet hij onder andere de wo ningnood, de verkeersproblema tiek en het welstandstoezicht de revue passeren. De heer Gmelich Meijling zei in zijn installatierede dat hij zich een bevoorrecht man voelde en het burgemeestersambt nog steeds als een ere-ambt beschouwde. Na de loco-burgemeester en Gme; lich Meijling voerden veie verte genwoordigers van de Castri cumse en Oegstgeester politieke partijen het woord. De Castri cumse politici toonden zich in het algemeen zeer tevreden over de nieuwe man op de burgemees- terpost, hoewel enkelen hun be denkingen hadden tegen de ge volgde procedure bij de benoe ming. De gemeentesecretaris wees er nog eens op dat Gmelich Meijling naast de drie namen die door de gemeente circuleerden een volledige verrassing was ge weest, voor de ambtenaren en de burgers, 's Avonds volgde een drukbezochte receptie waarop de Castricumse inwoners hun nieuwe burgemeester geluk kwamen toewensen. Wassenaars "Rust en Vreugd" WASSENAAR - De gemeenteraad van Wassenaar is gisteravond ak koord gegaan met het overnemen door de gemeente van het beheer van het 30 hectare grote landgoed "Rust en Vreugd" aan de Rijks straatweg. De gemeente krijgt het recht van erfpacht voor een periode van 99 jaar en zal drie personeelsleden van de stichting in gemeentedienst "overnemen". De bedoeling is het park, dat nu alleen toegankelijk is voor hou ders van wandelkaarten, voor het publiek open te stellen zoals de andere buitenplaatsen, die de gemeente langs de Rijksstraat weg in eigendom heeft. De raad stemde verder in met het voorstel van b en w om aan de Werkgroep Algemene Informatie en Dienstverlening voor Jonge ren voor 1978 een subsidie te verlenen van 6750 gulden als bij drage in de kosten van specifieke hulpverlening aan jongeren en jonge volwassenen (AID) hoogd met een eenmalige extra subsidie van 5000 gulden Voor datzelfde doel. De KKW had om verhoging van haar budget tot 20.000 gulden gevraagd. Aan het verlenen van deze subsidies werd de voorwaarde verbonden dat een evaluatie van het gebeuren wordt verlangt, die tijdig met het college moet worden besproken tezamen met de plannen voor 1979. r de toespraken gehou- Kruisingen Vraagbaak De werkgroep wil gaan fungeren als eerste opvang en als vraag baak terwijl eventueel benodigde verdere begeleiding van langer duur zo snel mogelijk door an dere reeds bestaande instellingen zal worden overgenomen. Er is een samenwerkingsverband tus sen AID en de Stichting voor maatschappelijke dienstverle ning "Horst en Vliet". Binnen kort zal de nieuwe werkgroep haar activiteiten starten. Dc raad besloot aan de Kulturele Kern Wassenaar een subsidie van 10.000 gulden toe te kennen voor de activiteiten gedurende de ko mende culturele weken, ver- Er was enige discussie over het voorstel van b en w tot het wijzi gen van 23 stopkruisingen in Wassenaar in voorrangskruisin gen. Het voorstel kwam tot stand na overleg met de ANWB, de ambtelijke verkeerscommissie. het Verkeer- en Welzijnsoverleg en het Verkeer- en Welzijnscon- tact van de Vrienden van Wasse naar. De discussie spitste zich vooral toe op het kruispunt Van Cranenburch- laan/Starrenburglaan/Van Pola- nenpark, waar volgens het voor stel van het college aan het ver keer op de Van Cranenburchlaan voorrang wordt gegeven. Enkele raadsleden vreesden dat daardoor de Van Cranenburch laan, meer dan tot nu toe een ra cebaan zal worden. Burgemees ter Staab deed een beroep op de raad het gehele pakket maatre gelen te accepteren en zegde toe dat de problematiek van de Van Cranenburchlaan nog apart in de daarvoor in aanmerking ko mende commissies zal worden bekeken. Maar zes leden van de kleinere fracties spraken zich uit tegen de maatregel op het ge noemde kruispunt. 'Burgeravond" in Voorschoten VOORSCHOTEN - De burger avond in het Cultureel Centrum in Voorschoten gisteravond was bedoeld als een kennismaking van dé nieuwe inwoners met een van de oudste dorpen van de Randstad Holland. Omdat Voor schoten de laatste jaren geen groeiende gemeente meer is. is de Burgeravond een jaarlijkse feest avond voor alle nieuwe ingezete nen. Burgemeester J. van der Haar vertelde zijn nieuwe bur gers dat Voorschoten gerekend kan worden tot het verstedelijkte platteland. Per vierkante kilome ter wonen er 1900 mensen, dat is weinig vergeleken bij Den Haag en Leiden, maar erg veel bij Schiermonnikoog, waar die vier kante kilometer maar bevolkt wordt door 21 mensen. Ieder zichzelf respekterend dorp heeft minstens een harmonie. Dc St. Laurentiusharmonie blies, op halve kracht, toch nog bijna de nieuwe burgers de zaal uit. Dr. J. van der Haar merkte zeer terecht op dat de harmonie er is om bui ten evenementen op te vrolijken. De drie wethouders gaven dc nieuwe burgers een klein verhaal over allerlei aktiviteiten welke behoren tot de portefeuille van de betreffende wethouder. Wethou der N. Oosterbaan vertelde zeer nadrukkelijk dat de wethouders van Voorschoten slechts als wet houder een parttime-funktie hebben, maar dat weken van 60 tot 70 uur geen zeldzaamheid zijn. Omdat Voorschoten vele buiten landers huisvest, waren er dit maal veel Frans en Engels spre kende nieuw ingezetenen o.a. werkzaam bij de Estec. Zij zullen weinig begrepen hebben van de goed bedoelde toespraken. OEGSTGEEST - "Is het streng se lecteren van één familie van woonwagenbewoners op het nieuw te creëren kampje in Oegstgeest geen discriminatie?", vroeg een van de plaatselijke CD A-leden gisteravond tijdens de presentatie van het CDA ge meenteprogramma '78-'82. "Onder alle bevolkingsgroepen zijn goede eri slechte mensen," ant woordde wethouder Thorn, "en de beoogde familie is altijd bij el kaar geweest en voor dit kleine kamp van hooguit zes wagens dus precies geschikt," voegde hij hier aan toe. "Overigens zullen we eventuele autowrakkenhan del direct en zonder aarzelen aanpakken," vervolgde hij op be zorgde vragen uit de vergadering in die richting. Aan de orde waren 'Minderheidsgroepen', onder deel van het hoofdstuk 'Mensen leven samen' dat sociale, cultu rele en recreatieve programma punten behandelt. Over het voorgenomen milieube leid dat het CDA in Oegstgeest voorstaat te voeren en dat spreekt van een 'selectief spuitbeleid' ga ven de leden het bestuur te ken nen niet in alle gevallen tegen het gebruik van vergif voor onkruid- bestrijdmg te zijn. Al drie jaar wordt er in Oegstgeest geen mi lieuschadelijk vergif do9r de plantsoenendienst gebruikt wat .regelmatig tot klachten over het ongewenste groen op straten en stoepen geleid heeft. Ten aanzien van bejaarden voorzie ningen in Oegstgeest voorziet fraktievoorzitter Van Veen in de nabije toekomst zeer grote pro blemen. "De toegestane rijks- norm van 7% bedden/plaatsen in bejaardenverzorgingscentra van het aantal inwoners van een ge meente, is in Oegstgeest prak tisch bereikt", zo zei hij. "Het probleem is echter dat de be schikbare plaatsen niet allemaal voor inwoners uit Oegstgeest be stemd zijn", verduidelijkte hij. "De besturen van de verpleeg- verzorgingstehuizen geest zijn autonoom in de toewij zing aan wie zij willen. Dus ook aan mensen van buiten de ge meente terwijl het totaal aantal aanwezige plaatsen wél onder de normregeling voor Oegstgeest valt", voegde hij eraan toe. Het CDA-programma bepleit niette min onverdeelde steun aan de stichting Kerckwerve, die zich ten doel stelt nieuwe voorzienin gen voor bejaarden in Oegstgeest te realiseren. Ook in Oegstgeest staat het CDA een afspiegelingscollege voor, die de huidige samenwerking in het gemeentebestuur moet waarborgen, zoals uit de vergade ring naar voren werd gebracht. Evenals ondermeer het financi ële beleid dienen deze program mapunten een voortzetting van de tegenwoordige situatie te waarborgen. Het Actiecomité „Stop de Neu tronenbom" uit Oegstgeest heeft in de korte periode van haar be staan al 1500 handtekeningen opgehaald. Het voorlopig uit stellen van de produktie van de N-bom is voor het Oegstgeester comité zeker geen reden om niet met de actie door te gaan, omdat het uitstel geen afstel hoeft te be tekenen, zo stellen de actievoer ders. Het actiecomité vraagt mensen die een paar avonden kunnen helpen met het ophalen van handtekeningen. Het aan melden kan gebeuren op de vol gende contactadressen: Johanna en Cornelis Blankesteijn, Flora laan 25 Oegstgeest (154428) en Gaiapolisstichting Rijnsburger- weg 20a, Oegstgeest. B!U!M!I!APHILW dinsdag Rijksmuseum van oudheden, Papen gracht, lezing dr. Jansen over 'een werkman uit het museum', 20 uur. KWJ, beweging werkende jongeren, klachten- en informatieuur 17-20 uur, kantoor Noordeinde 2a tel. 121139. Stadhuis, commissie economische aan gelegenheden 20 uur Museum van volkenkunde, Steenstraat, informatieavond verhuizing bibli otheek, 20 uur. Stadhuis, commissie volkshuisvesting, 20 uur z Lak-theater, Levendaal 150, filmvoor stellingen 19, 21 en 23 uur. Gerard Brandtstraat 6, inform, avond Bah ai gem., 20 urn- Nieuwe Rfjn 20a, Vrouwencafé, 21 uur Troef, Noordeinde 2, koken 18 uur, druk technieken, Engels, brugdiploma ver plegende beroepen, 20 uur, jazzballet 21 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, zelf kleren maken, jazzballet, fotoclub, tekenen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, volksdans groep 19 uur, Repelsteeltje geopend van 14-17 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. sport en recreatie, 20 uur. woensdag Groenoordhallen, meubelbeurs woon ideaal van 19-23 uur Gebouw Irene, Hoofdstraat 82 Leider dorp donderdagmiddag 2-4 ontmoe- tirigsrpiddag voor werklozen Kennedylaan 11 Oegstgeest, inform, avond Bahai gem. 20 uur. Vijfhovenhuis Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. invalidenbond do. van 9-11 uur, open huis bejaarden do. 14-16.30 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833; adviescentrum voor werklozen do. van 10.30-12.30 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, zeefdrukken, jazzballet, gitaar- cursus, goochelen, pottenbakken, teke nen schilderen, alle groepen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 66, creatieve werkavond, gespreksgroep Praxi, 20 uur Nieuw Ryn 20a, vrouwenhuis 14.30 voorlichtingsrniddag over de activitei ten: 21 uur café Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden CNV Leiden, 19.30. Romanuszaal (achter Hartebrugkerk) Mare, bijeenkomst belangengroep al leenstaanden 20 uur K en O, Oude Vest, lezing 'Het dorp Lei den' door Maarten Biesheuvel en Maar ten 't Hart, 20 uur Rijksherbarium, Schelpenkade 6, lezing donderdag Schouwburg, Oude Vest, Nederlands danstheater 20.15 uur Stadhuis, commissie ruimtelijke orde- Stadhuis, commissie onderwijs, recre atie, sport 20 t Troef, Noordei groep dienstw Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café 21-24 uur Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond 19-20 uur Troef, Noordeinde 2, Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur, project Leiden, handenarbeid 20 uur Vrijetydscentrum, Breestraat 66, sport- café, toneelworkshop, gitaar. Go, alle 't Breehuys, Breestraat 19, Keramiek 19.30; tapdansen, koffiebar 20 uur. Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies 19.30-21.30 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en_ Leembruggen, ruilavond Philatelica, film „Allonsanfans", 21 i K en O gebouw, Hazewindsteeg, pop- session muzikanten Nederlandse pop groepen, 20.15 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73, voor dracht in kader Aristotelesherdenking, 20 uur. Wik's bar, Leiderdorp, politiek café 20 Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141 tst 35 (dag en nacht) Warmond - A.Th. Vriend, Flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. begst- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 april door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Tevens tot zat. tot 13 uur Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten ge bruik maken van een taxi, tel. 122444. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch' Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in .gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2