Hou ze in de gaten! foundations Michelingids '78 uit Van der Kroft kandidaat voor college van beheer WAGENAAR ZEVENDE V GEEFZE LUCHT! ASTMAFONDS GIRO 55055 LEUSDEN Kinderen zijn kinderen.Waarschuwen is niet genoeg. PAGINA 6 VARIA MAANDAG 17 APRIL 1978 BELFAST (Reuter) - De winnaars van de Nobelvredeprijs Mairead Corrigan (links) en Betty Williams (rechts, archieffoto) en de journalist Ciaran McKeown hebben zaterdag verklaard dat zij het leiderschap van de Noordierse vredesbewegingdie zij tweeëneenhalf jaar geleden sticht ten, zullen opgeven. Zij willen meer ruimte scheppen voor het aandeel van anderen in de beweging en zullen zich in oktober niet voor herverkiezing -in het bestuur beschikbaar stellen. Wel willen zij de beweging nog internationaal verte genwoordigen indien zij daartoe uitgenodigd worden. EK-Badminton Deens/Engelse aangelegenheid LEIDEN - De nieuwe Michelin gids voor de Benelux voor 1978 is onlangs uitgekomen. In de 363 pagina's tellende gids zijn opge nomen 86 plattegronden van ste den en voorsteden met toe gangswegen, 846 beschrijvingen van steden in de drie landen en gegevens over 1978 hotels en 1804 restaurants. Voor wat Leiden betreft zijn er in het rijtje hotels en restaurants enkele veranderingen opgetre den. Bij de hotels wordt alleen het Karrewiel nog genoemd, Nieuw Minerva mocht zich niet meer verheugen op vermelding. DS'70 gaat gewoon door DEN BOSCH (SP) - DS'70 gaat door. Op een congres in Den Bosch besloot de partij een commissie in te stellen die moet gaan studeren op "strategische beleidslijnen", waarlangs DS'70 weer terug kan komen. De commissie zal ondermeer be kijken of de partij van naam moet veranderen. De meeste leden kunnen zich niet meer vinden in de "s" van DS'70, die staat voor socialisten. Gedacht wordt aan sociaal-democraten, democrati- sche-sociale partij. Volgens partijvoorzitter Hartog is de rol van DS'70 nog niet uitge speeld. "Wij gaan gewoon door", aldus Hartog. Bouvier afgemaakt WINTERSWIJK (ANP) - In Win terswijk is een bouvier afge maakt, die even tevoren zijn ba zin bij de polsen de spieren had doorgebeten. Het beest werd ja loers, toen de vrouw een ander hondje aaide. Het rijtje restaurants bleef vrijwel ongewijzigd. Alleen Auberge de Witte Singel verdween, wegens opheffing, en in Leiderdorp werd "In den Houtkamp" toegevoegd, met de classificatie "geriefelijk". Verder blijft Rótisserie Oudt Leyden koploper (zeer comforta bel met één ster) en volgen res taurant de Doelen (geriefelijk), Bistro, Bistro La Cloche, Bistro In den Gapenden Eter, de Haag- sche Schouw en "Bij d'Ouwe Kerk" in Leiderdorp (vrij gerie felijk). Er zijn dit jaar in de gids nieuwe aanduidingen aangebracht over de aanwezigheid van onder meer televisie en voor Nederland wordt bij ieder bedrijf het nieuwe postcodenummer vermeld. Open brief aan ambassade Iran DEN HAAG (ANP) - De PPR en de PSP dringen bij de Iraanse rege ring aan op toelating van een in ternationale delegatie van artsen, juristen en journalisten in gevan genissen in dat land om de om standigheden te onderzoeken van politieke gevangenen. Dat staat in een open brief van de par tijen aan de ambassade van Iran in Wassenaar. De PPR en de PSP verklaren zich solidair met de actie van de Iraanse studentenvereniging in Nederland. Die is sinds vorige week donderdag in hongersta king als ondersteuning van de honger en dorststaking van poli tieke gevangenen in haar vader land. In de brief wordt voorts aangedrongen op vervanging van militaire rechtbanken door bur gerlijke, de opheffing van cen suur op pers en boeken, van het verbod op bezoek en op verbete ring van het eten en de hygiëni sche omstandigheden in de ge vangenissen. LEIDEN - Het college van beheer van het Energiebedrijf Rijnland draagt in de komende vergade ring burgemeester Van der Kroft, van de gemeenten Leimuiden, Nieuwveen en Rijnsaterwoude als nieuw lid in dit college voor. Van der Kroft zal daarmee de vervanger worden van de heer van Montfoort, die per 1 februari is afgetreden als burgemeester van Nieuwkoop, Nieuwveen en Zevenhoven (gemeenten die via energiebedrijf'Lugdunum' in het energiebedrijf 'Rijnland' zijn in gebracht) hebben daarop Van der Kroft als plaatsvervangend lid kandidaat gesteld. Een kandidaat die als opvolger moet gaan gelden in het college van beheer voor de in Waalre tot burgemeester benoemde I.J.P. Keijzer (voorheen burgemeester in Moerkapelle) is nog niet aan gedragen. Eerst moeten de ge meenteraden van alle 17 deelne mende gemeenten met een kan didaat komen aanzetten, die dan eventueel in de voordracht van het college kan worden opgeno men. LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het docto raal examen natuurkunde J.H. Oosterling (Leiden), biologie M.S.S. Lavaleije (Leiden) en E. Otten (Leiden), farmacie H. Talsma (Leiden), psychologie G. van de Wees (Leiden), geschiede nis J.L. Oosterhoff (Leiden), so ciologie R. Vonk (Voorschoten) en J. van Vulpen (Leiden) en J.A.M. Tillekens (Leiden), schei kunde A.P. Sam (Noordwijk), F.B. Mertens (Leiden) en E R.M. Vos de Wael (Leiden), Engels R.D. Bennink (Leiden) en mevr. P.G. van Albada-Schouten (Lei den), apothekersexamen B. Baumgarten (Oegstgeest), H. Djajakusuma (Leiden), M.H. Janssen (Leiden), G. Kluin (Lei den), P. Post (Leiden), mevr. J.J.A. Roets-Kaiser (Leiden), mevr. J.J. Vink-Stephan (Noordwijk) en J.A.M. Vinks (Leiden). Aan de Utrechts? universiteit zijn geslaagd voor het tandartsexa men J.K.T. Haex (Wassenaar) en G.P.W. Hoekman (Waddinx- veen). Aan de Landbouwhogeschool in Wageningen zijn geslaagd voor het doctoraal examen (ir.) biolo gie M.J. van Eeden (Noordwij- kerhout), planteziektenkunde A. Treur (Leimuiden), bosbouw S.M.G. de Vries (Voorschoten), cultuurtechniek B.J.C. Bouw meester (Sassenheim), land bouwtechniek, G.J. van der Schee (Katwijk) en levensmid delentechnologie mevr. J. Bak ker (Sassenheim). LEIDEN - In het Leidse acade misch ziekenhuis zijn geslaagd voor het examen coronary cara verpleging: de heer P.J.M. van der Graaf en de dames W. Boot, A.F.A. van Dis, W.M.C. van den Ende, J.M.M. Saaman, M.L. To- nino, M.G.M. Termote en F.G.M. Visser. Record voor AAC AMSTERDAM - De Amster damse atletiekvereniging AAC heeft gisteren een ge slaagde poging ondernomen om het officieuze wereldre cord 40x25 kilometer hardlo pen te verbeteren. De 62 uur, 44 minuten en 30 seconden, die de veertig "blauwpijpers" voor de 1000 kilometer nodig hadden, betekende een aan zienlijke verbetering van het bestaande wereldrecord, dat op naam stond van een atle- tiekploeg uit Edam (67 uur, 45 minuten en 18.8 seconden). De Keniaan Henry Rono deed na zijn wereldrecord op de 5000 meter (13.08.4) van vo rige week, het afgelopen weekeinde opnieuw van zich spreken. Op één in Berkeley gehouden 3000 meter hinder nisloop verraste hij de inter nationale atletiekwereld door met 8.14.75 de beste seizoen prestatie van de Westduitser Michael Karst te benaderen (8.14.1). WENEN - Jan Wagenaar is gisteren onttroond als Europees kampi oen bij de beroepspikeurs. De Nederlandse titelverdediger ein digde na de finaledag in Wenen als zevende in het eindklasse ment. Europees kampioen werd de Westduitser Heinz Wewering. Hij leverde in de vijf draverijen een felle strijd met Nello Bellei uit Italië, die uiteindelijk op de tweede plaats eindigde. PRESTON - Het Europees kampi oenschap badminton in het En gelse Preston is een Deens/En gelse aangelegenheid geworden. Bij de heren behield Fleming Delfs zijn titel door in de finale de Zweed Kihlström in drie sets (10-15, 15-6 en 15-12) te verslaan. Bij de dames was Lene Koppen onbetwist de sterkste. Zij had weinig moeite met de Engelse Jane Webster. 11-4, 9-11 en 11-0. Het damesdubbel ging naar de En gelse dames Nora Perry en Anne Statt, die hun landgenotes Jane Webster en Barbara Sutton er met 15-7 en 15-7 onder hielden. Het herendubbelspel leverde een overwinning op voor het Engelse dubbel Stevens/Tredget, die de Zweden Kihlström/Frohmann met 15-6 en 15-5 versloegen, ter wijl in het gemengd dubbelspel het Engelse koppel Tred- get/Terry met tweemaal 15-9 over het Deense duo Kovgaard en Kóppen triomfeerde. Wagenaar werd in Wenen één keer vierde, één keer zesde en twee keer achtste, daarmee behaalde hij 23 punten. In de tweede koers werd hij uitgeschakeld. Zijn bes te resultaat was een gedeelde derde plaats. In het dagklassement in Wenen werd de Deen Kjarsgard eerste met 55 punten, voor Bellei, die 52 punten vergaarde. „Nou ja, als je astma hebt. ziet je leven er nu eenmaal een beetje anders uit. Ik moet me echt ontzien. Geen lichamelijke inspanning Niet naar buiten als het koud is of winderig, Niet gewoon met vakantie, zoals anderen. Ik heb nooit anders meegemaakt. Och. je leert ennee leven, al is het vaak niet zo gemakkelijk". Mevrouw Bras heeft astma sinds haar prilste )cugd.Zi| is een van de zeervelen voorwie het Astma Fonds zich inzet: mensen die lijden aan astma en bronchitis of longemfyseem. Velen van hen onder vinden ook de gevolgen ervan in hun gezins-en maatschappelijke situatie. Het Nederlands Astma Fonds zorgt voor di rekte hulp en goede voorlichting. Maar bovendien voor het stimuleren van wetenschappelijk onderzoek. Dit onderzoek is hard ik Jig om deze ingrijpende ziekte nóg beter te bestrijden en - wie weet - in de toekomst te genezen. Uw bijdrage is onmisbaar. Een greep uil een aantal sociaal-medische en voorlichtings- projekten die door het Asima Fonds gelïna ncierd wonden: Vakaniicproiekicn voor volw assen patiën ten in binnen- en buitenland. Therapeutische zomerkampen voorastn latische jongeren. Projckt Regionale behandclingstcams. Sociaal-medisch projekt in Amsterdam. Pedagogisch begclcidingsprojckt voor astmapatientjes. Steun aan astmacentra. Voorlichiingsprojckt voor ansen en verpleegkundigen. Voorlichting aan patiënten en de Nederlandse bevolking. Direkte hulp (financieel en anderszins). Steun voorde begeleiding van astma-en bronchitis- patiënten door de kruisverenigingen in de Noordelijke provincies. iedereen leest de krant altijd en overal. AUTO- EN TRUCKVERHllUR St Aagtenstraat 10-14, Leldpn, 071-125709,153627 "ik heb nog nooit de zee gezien:' zegt mevrouw Bras te Kampen. VLEES HIER IS 'T VLEES Haasbiefstuk 250 gram 4.50 Biefstuk 250 gram 4.— Tartaar, 4 stuks 1.50 Paarderollade 150 gram 1.— Bieflappen of stuk 500 gram5.— Rosbieflappen of stuk 500 gram 4.75 Riblappen, kilo 7.50 nu 6.50 Sucadelappen kilo 7.- nu 6.— Mager doorr. lappen, heel kilo 5.50 Poulet 500 gram 3.— Palingrookworst onze bekende 500 gram 3.25 Pekelvlees 100 gram 1.20 Haaskarbonade Ribkarbonade Schouder karbonade Hamlappen Speklappen Filet Americain Runderriblappen met klein randje 500 gram 5.25 Magere riblappen Borstlappen 500 gram 4.25 Klapstuklappen 500 gram 3.95 Dit alléén deze week bij:. Zwetsloot en Zn Morsstraat 26 Leiden Tef. 126592 SÏRÊ Rjblicalte aangeboden door dit blad in samen wetktna mei de Stichting Ideele Reclame Beha met naadloze cups en elastische satin-stitch strook bo ven langs de cup voor perfekte pasvorm. In wit of skin. Maten 70B t/m 85B en 75C t/m 85C 12?5 Beha met naadloze cups. In wit of skin. Maten 70A t/m en 70B t/m 80B VROOM5DREESMANN s Vendor foundations worden bij Vroom Dreesmann uitgetest en ingekocht door vrouwen. Omdat alleen vrouwen weten waar het om gaat. Verbaast het u dan nog dat Vendor foundations perfekt zijn van pasvorm tot afwerking, tot in het kleinste detail? Elastische beha met naadloze cups met beugel en voorsluiting, waardoor een diep décolleté mogelijk wordt bij volle boezem. In wit, nude of zwart. Maten 70B t/ni 80B, 70C t/m 80C en 75D t/m 80D Beha met naadloze cups. In wit met rose of blauw randje en strikje, of in effen skin. Maten 70A t/m 80A en 70B t/m 80B 8?5 \fendor foundations. Omdat u longer mooi wilt zijn dan vandaag of morgen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 6