Armoe troef in Alkmaar.. Debat heeft nu weinig zin" Moser: geluk is met sterkste Betaald voetbal wil zich niet laten ketenen UJ.11AM 1 rX X X X X X X X X X X X X KOHN: „HIERAAN VALT NIETS TOE TE VOEGEN" Sterke start van Sassenheim in de tenniscompetitie PAGINA 12 MAANDAG 17 APRIL 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT I SPORT SPORT „Sport -experts" in Tweede Kamer willen uitstel voor onbepaalde tijd SPORT SPORT SPORT; DÉN HAAG - Als het aan de „sport-experts" in de Tweede Kamer ligt, zal het openbaar de bat over het betaald voetbal, dat voor donderdag 27 april op de agenda stond, voor onbepaalde tijd moeten worden uitgesteld. Hetgeen zoveel betekent, dat het betaald voetbal ook het ko mende seizoen niet op extra fi nanciële steun van de rijksover heid hoeft te rekenen. De kans is zelfs levensgroot aanwezig, dat de verlies lijdende bedrijfstak voetbal wel helemaal kan flui ten naar de subsidies voor ge zondmaking. En dat alles omdat de vergadering betaald voetbal zaterdag in Zeist in een één-, stemmig aangenomen motie het rapport van de Stuurgroep "Ge zonder betaald voetbal" (door De drijfveer voor die woedeaanval van de Luxemburger was het chronisch gebrek aan inzet, dat zijn pupillen in de subtopont moeting met AZ'67 (uitslag 4-1) ten toon had gespreid. Een be schamend tekort aan motivatie, waar FC Twente-aanvoerder Epi Drost zowaar nog een oorzaak voor had weten te vinden. Zonder blikken of blozen legde hij uit, dat „de FC Twente-spelers het zo tegen het einde van het seizoen allemaal wel goed vonden: dat er aan de wedstrijd tegen AZ'67 toch maar weinig eer te behalen viel". Een ronduit belachelijke en tege lijk beschamende verklaring, ze ker als bedacht wordt, dat er toch nog 11.000 kijkers op deze con frontatie waren afgekomen, lou ter met de intentie om geamu seerd te worden. Welnu, wat dat betreft zijn die toeschouwers gis teren in de Alkmaarderhout nauwelijks aan hun trekken ge komen. Goed, het thuisfront mocht nog viermaal van de banken om de Alkmaarse treffers te bejubelen, voor de rest was het, wat het voetbal aanging, ook bij het zo ruim in de pecunia zittende AZ'67 armoe troef. Want de manier, waarop die forma tie een halverwege de eerste helft opgelopen 0-1 achterstand in een 2-1 voorsprong omzette, ty peerde eigenlijk het ontroerend eenvoudige opportunistische concept, dat de Alkmaarders gis termiddag hanteerden. Zonder dat het niet van talenten onblote middenrif ook maar één keer de kans kreeg om zich met de opbouw van de aanvallen te bemoeien, werd als regel - vanuit de achterste lijn, waarin Van Ha- negem als laatste man optrad, met lange trappen de frontlinie gezocht. Fantasieloos Vooralsnog vond AZ'67 weinig baat bij die fantasieloze strijd wijze, eenvoudig, omdat met name Niels Overweg in die fase in zijn eentje het luchtruim beheer ste. Na 42 minuten bleef ook de Twen- te-voorstopper echter het ant woord schuldig op een desperate trap van Kristen Nijgaard, die door Bert van Marwijk met de nodige veine werd verlengd tot 1-1. Daarvoor had FC Twente al de lei ding genomen, toen Kick van der Vall Hallvar Thoresen had inge- Toto 2 3 AZ'67-FC Twente Haarlem-PSV Ajax-Sparta Utrecht-Den Haag Vitesse-NEC NAC-VW Feyenoord-Amsterdam Roda JC-Volendam Eagles-Telstar Cambuur-Fortuna SC Veendam-Groningen MW-Willem II SW-Den Bosch LOTTO De winnende getallen van de lotto zijn: 3-15-18-32-37-39. Reservegetal: 41. WEST-DUITSLAND De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 21-26-32-34-42-43. Reservegetal: 14. SUPERTRIO De Orchideën-prijs gelopen in Hilver sum: 1. nummer 5 (Pan Fried); 2. num mer 3 (Le Pinson); 3. nummer 2 (Midas W.). Uitbetaling: 687,10. staatssecretaris Wallis de Vries overgenomen) op drie belang rijke punten van tafel heeft ge veegd. De staatssecretaris heeft wel heel flink geroepen, het is nu slikken of stikken was voor het betaald voetbal, maar het is eigenlijk geen van beiden geworden", zegt PvdA-woordvoerder Joop Worrell. "De staatssecretaris is nu voor zijn gevoel verplicht het overleg te heropenen en dat is zijn eigen schuld. Wij hadden ook samen met het CDA hem voorgesteld van zijn definitief standpunt een voorlopig te ma ken. Van een kamerdebat kan nu in ieder geval niets terecht ko men". Hans de Boer van het CDA (die za terdag even een kijkje kwam schakeld, die vervolgens Frans Thijssen als tussenstation had gebruikt voor een dubbele éént wee. De Noor misleidde daarna met één vloeiende schijngewe ging Van Hanegem, Van Rijn soever en Peters en vond met een loepzuivere voorzet Arnold Müh- ren, die beheerst de 0-1 binnen- tikte. Een even onverwachte als, gezien het spelbeeld onrechtvaardige treffer, want de Alkmaarders hadden in de openingsfase met hun van fantasie gespeende aan- valsoperaties niettemin de beste kansen weten te creëren. Zoals na vijf minuten Kristen Nyg- aard bijvoorbeeld, die na een pass van de goedspelende voorstop per Spelbos met een keiharde af standsknal Van Gerven tot een moeilijke redding d,wong. Iets wat de verder onopvallende Jan Peters kort hierna eveneens zou doen, toen hij na Mühren te heb ben omspeeld, een fraai klim mend schot losliet, dat André van Gerven met een vertwijfelde po ging nog buiten de palen wist te ranselen. Kansen, die het volstrekt logische gevolg waren van de fanatieke in zet die de agressieve Alkmaar ders in die fase opbrachten. FC Twente kreeg geen moment de gelegenheid het door die ploeg zo geliefde "circulatievoetbal" te demonstreren; werd permanent de defensieve rol opgedrongen. Geluk Eerst na rust kreeg die chaotische "Sturm und Drangtactiek" reliëf. Zij het, dat ook toen het geluk de Alkmaarders een handje hielp. Invaller Theo Vonk - voor Hoven- kamp, nadat eerder Van Hane gem zich door Ursem had laten vervangen - liet na 22 minuten voor de zoveelste maal, een hoge center in het Twentse straf schopgebied neerploffen. Over weg kopte het ronde object ver volgens exact voor de voeten van Peter Arntz. Die middenvelder raakte de bal totaal verkeerd, waarna Kist zijn voet wel op effi ciënte wijze achter het speeltuig wist te plaatsen: 2-1. Dat doelpunt verlamde FC Twente, dat daarvoor toch al niet door strijdlust uitblonk, totaal. Wat di rect na de aftrap al bleek, toen Wildschut balverlies leed en Nygaard daarop prompt Kees Kist lanceerde. Ongehinderd - de Enschedeërs stonden erbij en keken ernaar - kon die Orarye- dissident uithalen voor de alles- beslissende 3-1. Die treffer, maakte in feite de rest van het duel tot een complete farce. FC Twente, dat vanwege het echec tegen Anderlecht toch al mentaal aangeslagen over het veld hobbelde, kwam nu hele maal niet meer aan voetballen toe. Aanvalsspits Gritter liep als verdoofd rond, Thoresen was na een goed begfn diep weggezakt, 'Pahlplatz was alleen lijfelijk aanwezig en het zozeer geroemde middenveld slaagde er geen mo ment in enig initiatief te ont plooien. Theater Aangezien ook de acties van AZ in die laatste fase uitblonken door onzuiverheid moeten de 11000 getrouwen die laatste twintig mi nuten als een "bezoeking" heb ben ervaren. Wat "showman" Frans Derks één minuut voor tijd begreep. Hij gaf die door "bloed armoede" gekenmerkte slotfase nog enig cachet, toen hij een fraai stukje theater van Jan Peters met een strafschop honoreerde, die Metgod koelbloedig inschoot: 4-1. Een goal, die volgens Cor v. d. Hart "Alkmaar definitief Euro pees voetbal bracht". Spitz Kohn was op dat moment al woedend naar de kleedkamer gebeend. Hij had de ellende, die zijn brigade had veroorzaakt, niet langer aan kunnen zien... GERARD VAN PUTTEN nemen bij de vergadering in Zeist, ziet iets minder moeilijk heden. "Voor politici liggen er juist andere problemen. Vooral binnen mijn partij wordt zwaar getild aan de arbeidsverhou dingen, aan de komst van een CAO en aan het afschaffen van Door Peter Dijkgraaf het vergoedingensysteem". In de motie, die nu door de KNVB is aangenomen wordt bezwaar aangetekend tegen typisch voetbaltechnische en financiële zaken als aantal voetballers en speeltijd. Daar valt volgens mij wel over te praten, zelfs in een kamerdebat, maar dat zal de staatssecretaris zelf moeten be slissen". Wim Keja, de partijgenoot van de WD-staatssecretaris: "Nee, een debat heeft op dit moment wei nig zin. Die complete verdeel sleutel is door de KNVB-motie van tafel geveegd. De staatsse cretaris zal er niet onderuit kunnen, om die zaken eerst Weer in de CRM-commissie (vaste kamercommissie) te brengen. Ik had trouwens ook wel verwacht, dat de clubs bezwaar zouden aantekenenen tegen het maxi mum aantal spelers en tegen het verplicht voetballen op zater dag. Ik heb het als liberaal ook erg moeilijk mee om de ene be drijfstak (winkels) te sluiten om de andere (voetbal) op dat mo ment te laten werken". Nog éénmaal Worrell, die het de staatssecretaris kwalijk neemt dat hij de kamerleden in de commissie niet heeft ingelicht over de alternatieve verbeterde verdeelsleutel, zoals die is voor gesteld door de financiële com missie van de KNVB. De PvdA- woordvoerder bewijst met zijn uitsmijter, dat hij langzaam de verhoudingen in het betaald voetbal begint te begrijpen: "Voor mijn gevoel is die zater dag aangenomen motie ook een soort motie van wantrouwen te gen de heren Zwikstra die na mens de KNVB toch in de Stuur groep zitting had en Hogewo- ning, die steeds heeft geroepen het zo'n schitterend rapport te vinden". ZEIST - Stikken of slikken, maar het betaalde voetbal - zaterdag in Zeist bijeen - voelde er weinig voor om zich aan handen en voeten te laten ketenen. Rijkssubsidie met een aantal (in het rapport "gezonder betaald voetbal" genoemde) voorwaarden: graag, maar niet in die mate dat de overheid volledig de dienst uitmaakt. Het ongenoegen leidde tot een motie van twaalf clubs, door Sparta-voorzitter Cor van Rijn voorgelezen, Namens Ajax, FC Amsterdam, AZ'67, FC Amersfoort, Haarlem, PSV, FC Den Haag, Fey- enoord, Heracles, NAC en Sparta zei de financieel ex pert uit Rotterdam dat hij geen heil zag in een drietal in het rapport genoemde punten. A) een maximum aantal con tractspelers van 20, B) het in het rapport aangegeven fi nancieringssysteem en C) de zaterdag als vaste speeldag. Ten aanzien van dat derde punt bepleitte Van Rijn een nieuw marketing-onderzoek met een sterk regionaal ka rakter. Want het is duidelijk: Brabant is de Rijnmond niet en in Twente lijkt men even min gecharmeerd van het be zoeken van voetbalwedstrij den op de zaterdagavond. Om alle misverstanden te voor komen, de bijzondere alge mene vergadering betaald voetbal had er zaterdag alle begrip voor dat er iets moet worden ingeleverd in ruil voor een geldstroom van overheidswege. Zo bleek het feit dat trainers in het vervolg voor minimaal drie jaar ge contracteerd dienen te wor den op geen enkele weerstand te stuiten. Sterker, de verga dering was het er unaniem over eens dat arbeidsovereen komsten met trainers voor on bepaalde tijd nog idealer zou zijn. Het waren zoals gezegd met name de voorgeschreven 20 contractspelers die de nodige discussies loswoelden. Van Praag (Ajax): "Ik kijk nu meneer Van Gorsel aan. Tot mijn spijt is het rapport op dit punt onaanvaardbaar. Al leen voor mijn eerste team heb ik er al zestien nodig. Ik wil ten aanzien van dat aantal helemaal vrij zijn. Zo niet dan zakt het prestatiepeil, dat be grijpt u toch wel De strijdvaardige Van Praag kreeg prompt steun van Stoop 3-1, 89 Metgod 4-1. Scheids rechten Derks. Toeschou wers: 13.000. NAC-FC VW 0-2 (0-0). 69 Jovanovic 0-1. 82 De Jonge 0-2. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 6.000. Haarlem-PSV 1-0, 49 Van den Berg 1-0. Scheidsrechter: Van Dijke. Toeschouwers: 7.000. EERSTE DIVISIE Excelsior-Dordrecht 5-0 (1-0). 20 Waslander 1-0, 57 Pattinama 2-0, 67. Ernst 3-0, 75 Van Diggele 4-0, 84 Swa- nenburg 5-0. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 2.900. Amersfoortr-PEC Zwolle 1-0 (0-0). 64 Velthuizen 1-0. Scheidsrechten Oetelmans. Toeschouwers: 7.200. dat de Italiaan met anderhalve minuut voorsprong de wieler baan in Roubaix opreed, lag al leen in de omstandigheid dat Vrouwe Fortuna hem in alle el lende van die vernietigende "hel van het noorden" toelachte. Francesco Moser had gisteren het geluk dat elke winnaar in de kei harde wielersport nodig heeft en die hij de vorige vier keren ont beerde. Toen hij nu, 22 kilometer voor het einde, wegsprong uit een kopgroep, waarin zich dertien fa vorieten hadden verzameld, dekte Roger de Vlaeminck zijn vlucht. Jan Raas kon zijn fiets uit nijd wel in elkaar trappen. Raas' krachten waren gesloopt door twee letterlijk helse achtervol gingen waaraan twee lekke ban den debet waren. De eerste keer was na 210 kilome ter. Zijn achterband was plotse ling leeg. Piet van Katwijk stond zijn wiel af, maar de reparatie vergde toch zoveel tijd dat de Zeeuw 15 kilometer alles moest geven om weer vooraan te ko men. Op het moment dat hij dat gedaan had, andere pechvogels reed hij gewoon uit het wiel, vloog de lucht uit zijn voorband. Op de hobbelige en zwaar be- modderde kasseistroken, die vaak niet me^r dan onregelma- (FC Amsterdam), Kerdink (Go Ahead Eagles) en Van Zandvliet (Feyenoord). De laatste bepleitte een dispen satieregeling gedurende een overgangsperiode. Vanachter de bestuurstafel wees Chou- foer nog op de moeilijkheid ten aanzien van in te zetten amateurs. Choufoer: "die kunnen werk weigeren, niet verschijnen, kortom je zet op die manier je C-team op de tocht". Arie Ligthart wees op de merk waardige situatie dat er een rem wordt gezet op de ar beidsplaatsen. Ligthart: "Maar niet door het betaalde voetbal maar door de over heid". Het betoog van Sparta-voorzit ter Cor van Rijn ten aanzien van het financieringssysteem was het boeiendst. Daarbij kwam aan de orde of de 5,6 miljoen die het betaalde voet bal in ruil voor het door de sporttotalisator gebruikte programma krijgt een ver worvenheid is of niet. Expert Jo van Marle - als amateur- sectievoorzitter een nauwlet tend toehoorder - "Die 5,6 miljoen, daarop heeft het be taalde voetbal formeel geen recht maar moreel wel". Van Rijn als voorzitter van de financiële commissie van de KNVB: "Moeten we voor ne gen miljoen extra alle rechten over boord zetten? Ik sta wel iswaar positief tegenover dit rapport, maar dat geldt het rapport in zijn totaliteit. Ten aanzien van de financie ringsmethoden heb ik echter nogal wat bezwaren. Er is een post uitgetrokken van 6.9 mil joen voor te bouwen lichtin stallaties. Maar over de clubs, die krom liggen voor de aflos sing en afbetaling van de lichtinstallatie, die ze al bezit ten, daarover werd met geen woord gerept, Er is nog een post van 650.000 gulden voor reeds door de gemeenten ge subsidieerde clubs. Maar hoe zit het met de clubs die hele maal niet gesubsidieerd wor den?" Zoals gezegd, een en ander leidde tot een motie. Voorzit ter Jacques Hogewoning had de bui zien aankomen, bracht de motie niet eens in stem ming maar nam hem over zonder met de ogen te knippe ren. Hogewoning na afloop; "Gisteravond wist ik al dat die motie er aan zat te komen Ger Stolk Wageningen-Vlaardingen 1-0 (0-0). 76 Mentink 1-0. Scheidsrechter Berrevoets. Toeschouwers: 3.500. Veendam-Groningen 0-2 (0-1). 18 Van Dijk 0-1, 89 Van Dijk 0-2. Scheidsrechter Et- tikoven. Toeschouwers: 5.000. Graafschap-Heerenveen 3-1 (1-0). 2 Brink 1-0, 58 Brink 2-0, 61 Brink 3-0, 68 Bosman 3-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: .2.0Q0. SW-Den Bosch 1-2 (0-1). 31 Plasman 0-1, 51 Hoogmoed 1-1, 67 Wessel van den Bosch 1-2. Scheidsrechter Bakker Toeschouwers: 1.500. Heracles-Helmond Sport 2-1 (2-0). 31 Poell 1-0, 43 Geestman 2-0, 87 Burhenne 2-1. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 3200. Cambuur-Fortuna SC 2-2 (1-1) 32. Ruys 0-1,42. Van der Ham 1-1, 57. Kusmanovic 2-1, 81? Engbersen 2-2. Scheidsrechter: Severein 3500 toeschouwers. MW-Willem 2 1-1 (1-0) 9.Smeets 1-0 81. Den Rooyen (strafschop) 1-1. Scheids rechter Draaisma 8200 toe schouwers. tige karresporen waren, kon ploegleider Post hem niet één- twee-drie een ander wiel aanrei ken. Dat betekende dat Raas weer elf kilometer moest achter volgen. Weer sloot hij aan, maar toen drie kilometer verderop Mo ser zijn beslissende demarrage plaatste en de kopgroep helemaal uit elkaar viel, was hij nog niet hersteld van de eerder gedane ex tra inspanningen. Hij leidde nog wel de achtervolging, maar het was te laat. Te laat was Hennie Kuiper bepaald niet. Hij plaatste al honderd ki lometer voor het einde een aanval "omdat", zoals hij later zei, "ik het geluk wilde afdwingen" Kuiper hoopte tijdens zijn vlucht steun te krijgen, maar dat ge beurde niet. Zijn dappere poging slaagde niet en toen Moser zijn beslissende aanval inzette had Kuiper zijn reserves verbruikt waardoor hij niet verder kwam dan een overigens eervolle zesde plaats. Resumerend kan gesteld worden, dat de Nederlanders opnieuw mede het gezicht van deze koers bepaalden, maar andermaal naast de hoofdprijs grepen. Wat niets afdoet aan de overwinning van Moser. Die had gewoon het geluk van de sterkste. ALKMAAR - Twente-trainer Spitz Kohn was des duivels. Alsof hij verder niets met zijn spelers te maken wilde hebben, smeet hij met een nijdig gebaar de kleedkamer achter zich dicht. Met een „hier valt niets meer aan toe te voegen vraag het de spelers maar, die weten het allemaal zo goed", stapte hij de catacomben van het AZ-stadion uit." LEIDEN - Tussen de hagelstenen door is de tenniscompetitie weer van start gegaan. Voor de teams uit de regio Leiden verliep deze eerste zondag niet in alle gevallen even succesvol. Zo kwam Forescate, de kersverse eerste-klasser, tegen Leeuwenbergh niet goed uit de start blokken. In de Overgangsklasse A moest Roomburg met een nederlaag genoegen nemen, maar voor Sassenheim sloeg de balans juist naar de positieve kant door. Van meet af aan heeft het Voorschotense Forescate tegen een achterstand aan moeten kijken. Henny Koemans ging ten onder tegen Rob Crul- laards (5-7,3-6) en Bram Madera kon Joop Driesen slechts één set afhan dig maken. Jon Visbeen had al heel weinig in te brengen tegen de Tsech Nevrlka (2-6, 4-6). Arnold v.d. Capellen, Forescate's nieuwe aanwinst, debuteerde uitstekend en zorgde via 6-4, 4-6, 6-4 voor een tegenpunt. Ook de damessingles brachten geen ommekeer Monique v.d. Storm verloor met 6-7,3-6 van J. Maarschalk en Liselotte v.d. Bijl was kansloos tegen K. v. Gaaik. In de dubbelspelen brachten de Voorschotenaren het er beter van af. Koemans en Van de Capellen wonnen met 7-5, 7-6' van Crullaards en Luijcks, terwijl Madera en Visbeen het via een derde set eveneens tot winst brachten (3-6,6-4,6-1). Het damesdubbel leverde nog een set op en Van de Capellen was samen met Monique v.d. Storm in het tweede gemengd dubbel ook goed voor een set (6-7, 7-6, 4-6). De eindstand kwam hiermee op een comfortabele 8-3 zege voor Leeuwen bergh 2. Sassenheim maakte gisteren de promotie naar de Overgangsklasse A met een al volkomen waar. Weliswaar zag de club deze winter Bob v. Over- beeke naar Den Haag vertrekken, maar via aanwinsten in de personen van Peter Pauwels en Ton Creijghton is er geen sprake van verzwakking. Dit moest Overschie I ervaren via een 5-4 nederlaag. Peter Pauwels herstelde zich bijtijds van een slechte start en klopte Blaas met 1-6, 6-0, 7-5. Harry Verdegaal en Ton Creijghton bouwden deze voorsprong ver der uit. De dames Thakur en Verdegaal dolven beiden in twee sets het onderspit. In de dubbelspelen leek Sassenheim alsnog verder afstand te gaan nemen, want na het herendubbel werd tegen de verwachting in ook het damesdubbel in winst omgezet. In de twee mixeds kwam Overschie echter weer dichterbij. Roomburg heeft de strijd in de dubbelspelen tegen Bakkum I verloren. Dankzij winst van Marinus Brooshooft, die na een jaar eerste klasse in Amsterdam weer terug is in de gelederen, en van Bub v.d. Zee (6-0, 6-3) en Milou Penseel (6-4, 2-6, 6-3) kwam Roomburg met 3-2 uit de enkel spelen. Hierna werd echter geen partij meer gewonnen, hetgeen het thuis spelende Bakkum een 6-3 winst opleverde. In de Overgangsklasse B behaalde alleen Noordwijk een overwinning. Leidse Hout kreeg stevig klop, terwijl De Munnik en Unicum met een puntendeling genoegen moesten nemen. Noordwijk won tamelijk gemakkelijk van Leimonias. Zes van de acht partijen werden in twee sets in hun voordeel beslist. Alleen Ronald Blommendaal kwam er niet aan te pas tegen Bernard Door- enbos (0-6,2-6). Het tweede verliespunt was mixed van Blommendaal en Hanneke Rother (6-7, 3-6). De Munnik moest aantreden tegen Leimonias 3. Bart v.d. Feen, die de plaats van Jan Theunissen inneemt, en Joke v. Sas scoorden in de singles, maar daarna werd De Munnik op een 4-2 achterstand gezet. In de gemengd dubbels kwamen zij echter nog langszij. Een verzwakt Unicum speelde 4-4 tegen OTC 2. Zij kwamen met 3-1 uit de enkelspelen, doch dit bleek niet genoeg. De Leidse Hout verloor met 6-2 van het Utrechtse Iduna. Dick Zaad- noordijk zorgde voor het enige werkelijke winstpunt, want het andere was een presentje, omdat men besloot de gemengddubbels te delen. Het eerste team van de Katwijkse Lawn Tennis Vereniging behaalde in de derde klasse een 6-2 overwinning op Oud Wassenaar 3. EREDIVISIE Go Ehead Eagles-Telstar 5-1 (1—1). 7. Van Kooten 1-0, 29 Oirschot 1-1, 51 Walbeek 2-1, 74 Groeneweg 3-1, 75 Körver 4-1, 87 Walbeek 5-1. Scheids rechter Wellinga. Toeschou wers: 3500. Ajax-Sparta 0-0. Scheids rechten Corver. Toeschou wers: 7000. Roda JC-Volendam 1-4(0-1). 4 Kramer 0-1, 53 Tol 0-2, 56 Kramer 0-3, 72 Nanninga 1-3, 82 Sonneveld 1-4. Scheids rechter Gans. Toeschouwers: 4.500. FC Utrecht-FC Den Haag 1-0 (0-0), 81. Van Maurik 1-0. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 4.000. Feyenoord-FC Amsterdam 1-1 (0-0). 47 Notten 1-0, 54 Ko Stout 1-1 (strafschop). Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 7.179. Vitesse-NEC 3-2 (2-2). 2 Boeve 1-0, 3 Surau 1-1, 19 Heezen 2—1, 29 Surau (straf schop) 2-2, 76. Bleyenberg 3-2. Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers 8.000. AZ'67-FC Twente 4-1 (1-1), 28 Mühren 0-1, 42. Van Mar wijk 1-1, 67 Kist 2-1, 67 Kist ROUBAIX - Parijs-Roubaix win nen is geen sinecure. De Franse klassieker heet vanwege de be ruchte "hel van het noorden" de koningin van alle wegwedstrij den. De wedstrijd is zo onnoeme lijk zwaar, dat alleen een groot kampioen kan winnen. Parijs- Roubaix kende in 75 edities nimmer een gelegenheidswin naar. Gisteren hield wereldkam pioen Francesco Moser deze uit stekende traditie op weergaloze wijze in stand. Won Francesco Moser gisteren Pa rijs-Roubaix omdat hij de sterk ste van alle 160 dapperen was? Of zat het er in dat hij een agressief gereden voorseizoen op grond van strijdlust eens moest bekro nen? Of viel de concurrentie te gen? Geen van allen is geheel Moser was sterk, bijzonder sterk zelfs. Maar dat waren er meer. Roger de Vlaeminck bijvoor beeld, de Belg, die met vier over winningen recordhouder van de wedstrijd is. Hij kon Moser niet tegenhouden, omdat hij voor de zelfde ploeg rijdt. Jan Raas en Hennie Kuiper toonden met hun derde en zesde plaats aan, dat misschien zij ook hadden gekund wat Moser deed. De verklaring,

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12