D'66 sluit CDA toch niet uit Dubbel feest LOM-school LPoppepen presenteren zich Leuk 'Spektakel' voor bejaarden "Moordspel": aardig maar gekunsteld Weidse agenda Bewoners Lammermarkt zijn het wachten beu VERJAARDAG IN NIEUW GEBOUW PAS OP PADDEN Mozart knap vertolkt STAD EN RAND Ledenvergadering beslist: LEIDEN - D'66 sluit het CDA toch niet uit als partner in een college van B en W na de verkiezingen. De ledenvergade ring nam gisteravond een voorstel aan dat de deur naar andere partijen dan PvdA, PPR en WD openhoudt. Dit komt er in de praktijk op neer dat men met name het CDA niet uitsluit. De beslissing van de ledenvergadering betekende een ingrijpende wijzi ging in de resolutie van het bestuur. Dit had de ledenvergadering voor gesteld voorkeur uit te spreken voor een samenwerking met PvdA. PPR en VVD. Daarmee zette men het CDA in feite buiten spel. Tegen deze opstelling was binnen de afdeling, maar vooral bij andere partijen be denking gerezen. Het CDA reageerde nog gisteren met een verzoek aan D'66 om samenwerking niet uit te sluiten. Van de kant van de WD was al eerder verbazing geuit over de uitsluiting van het CDA. De ledenvergadering hield gisteravond de deur naar alle kanten open. Men sprak op voorstel van onder andere wethouder Oosterman uit dat men voorkeur heeft voor PvdA en PPR 'en zo mogelijk andere partijen'. Van die andere partijen zouden - zo stelde men - 'de gedachten gezien de programma-vergelijking in eerste instantie uitgaan naar de VVD'. De resolutie werd met krappe meerderheid (10 tegen 7 stemmen) na een beperkte discussie aangenomen. Mede-indiener Oosterman verdedigde het voorstel met te wijzen op een grotere duidelijkheid die zou ontstaan. Van de kant van tegenstanders - onder wie het bestuur - werd die grotere duidelijkheid overigens niet onderkend. Volgens Oosterman was het 'politiek stom' om zich zonder meer uit te spreken voor een samenwerking met PvdA, PPR en WD. Hij achtte een voorkeur die buiten PvdA en PPR ook andere partijen niet uitsloot juister om zich als D'66 te profileren. Overigens zag Oosterman wel 'haken en ogen' om de samenwerking met meer partijen uit te breiden. Buiten deze visie werd vanuit de ledenvergadering aangedrongen om een uitspraak te doen alsnog met het CDA een programma-overleg aan te gaan. Het verwijt van het CDA dat de afwijzing zonder behoorlijk over leg was uitgesproken werd daarmee gesteund. D'66-voorzitter Glaubitz noemde opnieuw praten met het CDA 'hypo criet'. "Aan ons heeft het niet gelegen, wij wilden wel maar zij niet en de liefde kan nu eenmaal niet van één kant komen. Glaubitz wees daarbij nog eens op het verschil tussen D'66 en CDA. "We hebben een beetje moeite met het CDA, daar moeten we dan ook niet om heen draaien", zei hij. Actie tegen chaotisch parkeren LEIDEN - "Wij eisen een stoep", dat was de leuze waarmee buurtco- mité Noordvest en bewoners van de Lammermarkt gisteravond uitdrukking gaven aan hun on genoegen over het chaotisch par keren in hun buurt. Volgens de actievoerders heeft wet houder Waal (Ruimtelijke Orde ning) toegezegd dat al vóór 15 ap ril een verbeteringsplan voor de buurt zou worden uitgevoerd. Dat verbeteringsplan zou inhou den dai er meer groenvoorzienin gen en een betere indeling van de parkeerplaatsen in het gedeelte tussen de Lange Scheistraat en de Nieuwe Beestenmarkt zou komen. Omdat van die toezegging nog niets terecht gekomen is zijn de bewo ners gisteravond zelf maar be gonnen met meer ruimte té schep pen voor hun woningen aan de Lammermarkt. Met het schilde ren van leuzen op de gevels van de huizen en het afzetten van straat- delen hopen zij kracht bij te zetten aan hun eisen voor een beter be woonbare buurt. LEIDEN - De dienst Gemeen tewerken heeft gistermiddag aan de Lage Morsweg ter hoogte van het viaduct een uniek verkeersbord ge plaatst, dat er toe dient om voorbijgangers te attenderen op de paddentrek aldaar. De padden schijnen momenteel namelijk veelvuldig te ver huizen van de ene sloot langs de Lage Morsweg naar de an dere. Het bord, een gevaren driehoek met daarin de af beelding van een pad en daaronder het opschrift: Paddentrek, is gisteren in al lerijl vervaardigd door Ge meentewerken, nadat een at tente bewoonster de padden trek bij de gemeente onder de aandacht had gebracht. De klas van juffrouw Keus bezingt de officiële opening van de B.D. Arentshorstschool. LEIDEN - "Moordspel" van An thony Shaffer, waarmee Guus Hermus en Jeroen Krabbé gis teravond in de Leidse Schouw burg kwamen, is wat opbouw be treft een nogal merkwaardig stuk. Er zitten diverse dubbele- bodemachtige zwenkingen in die de vaart gaande houden en de aandacht vasthouden. Maar overzie je na afloop het geheel dan kun je moeilijk anders con- Orgelrecital Jan Schmitz LEIDERDORP - Voor 't eerst was de opkomst in de Dorpskerk voor een K en O concert t.b.v. de plaat selijke Orgelfondsen matig. Jammer voor Jan Schmitz, die zich belangeloos ter beschikking had gesteld voor een orgelrecital. Maar voor hem was de kennis making met een Mittelreiterin- strument, interessant. Zijn be speling was dan ook even ervaren en stimulerend als geïnteres seerd. Een haperingetje bleek na informatie te wijten aan een "hangertje". Orgels hebben een teer gestel. Voor drie composities toonde het instrument zich heel bijzonder gedisponeerd: de zes Klokstuk- ken van Haydn (die een spontaan eigen applausje incasseerden), de prachtige Fuga in Es van Porpora (weer terecht spontaan applaus) en voor de 13e Voluntary in d van John Stanley. Van Emanuël Bach's 3de Sonate kwam zeker ook een uitstekende tekening te voorschijn, maar het is typische klavecimbelmuziek van kamermuzikale aard. Ema- nuiël heeft maar één keer in z'n leven een orgelopdracht gehad (een bundeling van zes sonates). Een Andante in Bes van Handel en een Sonate van Bassani ble ken welluidende programma aanvullingen, maar voor Zipoli's vijf Versetten en Pastorale vond ik hier het passend klankklimaat niet voorhanden. Haydn was popmuziek. Nummer 5 presenteerde een regelrecht ma rionettentheatertje, nummer 6 de parade van een bruidsstoetje "Papa Haydn" in z'n sasje. KEES VERHOEF SLOTCONCERT LEIDEN - In de Hartebrugkerk wordt morgenmiddag het slot- concert gegeven van de K en O - dirigentencursus onder leiding van René Verhoeff. Het concert begint om drie uur. cluderen dan dat Shaffer een ge kunsteld werkstuk in elkaar heeft gezet. Iets dat met veel ge peins achter een schrijfmachine wordt ontworpen, als constructie zeker interessant om kennis van te nemen - en daar blijft het dan bij. Het vervluchtigt snel. Wat Shaffer heeft gedaan is een brokje thriller, een deeltje kome die, een kwart-liter detective-ro man-ironie, een scheut venijn een maatbeker tragedie en een portie intellectuele verveling met zwier bijeenvoegen en schudden tot een toneel-cocktail, waarvan men zeker moet zeggen dat de smaak onbestemd en buitenissig is. Omdat Andrew Wyke en Milo Tindie personages zijn die weinig relatie hebben met de realiteit van alledag wordt de creatie van zowel Guus Hermus als Jeroen Krabbé zelden meer dan "een rol". Het begin van "Moordspel" lijkt een thriller van het bekende type op te leveren: de detective schrijver Andrew Wyke (Her mus) dreigt zijn vrouw te verlie zen aan de niet al te bemiddelde reisbureau-eigenaar Milo Tindie (Krabbé), een playboy-achtig type van Italiaanse afkomst. Wykje maakt een afspraak met hem en wil hem betrekken in een obsuur plan dat beiden veel geld móet opleveren. Het is een kod dige, lacherige affaire, totdat het venijn zijn intreden doet. Het zou onjuist zijn hier'verder op de in houd in te gaan. Hoe goed Krabbé en Hermus zich ook weren, de meest markante rol van de avond vervuld Pierre Verbeeke als in specteur Doppler. Krabbé zou nog iets van hem kunnen opste ken. Vanavond is er in de Leidse Schouwburg een tweede voor stelling van "Moordspel". RUUD PAAUW LEIDEN - Laten we heel eerlijk zijn. Wanneer lees je tegenwoor dig nog iets over bejaarden in de krant? Alleen als ze een ongeluk in het verkeer krijgen, omwille van hun spaarcentjes vermoord worden, zestig jaar getrouwd zijn of na een leven hard werken overlijden. Die bejaarde, die de lettertjes in de telefoonboeken niet meer kon lezen, vormde op die trieste rij een zeldzame uit zondering. Het is daarom goed, dat de theaterwerkgrocp "Spek takel" uit Arnhem speciaal een stuk voor bejaarden heeft ge maakt, dat ze gistermiddag uit- LEIDEN - "De verbouwing van deze school heeft 1,8 miljoen gekost. Een dure geschiedenis dus. Je kunt je afvragen of nieuwbouw niet beter is, ook al omdat je dan al je wensen kunt verwezelijken. De sectie buitengewoon onderwijs in Leiden is nu vrijwel on derdak. In de komende ja ren kunnen we ons richten op de scholen in de oudere wijken van Leiden. Dan zal opnieuw vaak de vraag aan de orde komen: reno vatie of nieuwbouw". Aldus gistermiddag onderwijs wethouder Tesselaar bij de ope ning van de B.D. Arentshorst- school (protestants-christelijke school voor LOM-onderwijs) aan de Ter Haarkade. De school vierde gisteren een dubbel feest: de officiële opening van het nieuwe gebouw en het 10-jarig bestaan. De school was tot okto ber 1977 gehuisvest in een oud, vervallen pand aan de Driftstraat. "Een rotgebouw" noemde Tes selaar het. Na vele jaren geduld kreeg de B.D. Arentshorstschool uiteindelijk het bericht dat ver huisd kon worden naar de Ter Haarkade. Een pand dat eerder is gebruikt door een R-katholieke basisschool werd verbouwd (ge renoveerd). Bovendien werden enkele lokalen (aula, gymlokaal) bijgebouwd waardoor de school nu over een riante huisvesting beschikt. De LOM-school (voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden) telt 95 leer lingen uit Leiden en de regio. Een aantal van hen speelde gisteren onder leiding van mejuffrouw Keus een sketchje waarmee de opening van de school een feit was. Een lange rij sprekers felici teerde vervolgens de leerkrach ten, het schoolbestuur en de ou dercommissie met de nieuw bouw en het 10-jarig bestaan van de school, sluitend voor die leeftijdsgroep speelde in het LAK-theater. Met de mooiste jurk aan of in een keu rig pak zaten ze daar, een peper muntje in de mond en de wandel stok naast de stoel of tussen de benen. "Ra Ra, wie is oud", had den Konni Smits, Anja Jansen Schuiling, Gerard Luijkenaar en Hans Fienieg dit stuk genoemd, dat het verhaal vertelt van Gerrit en An van Dalen, die zich voorbe reiden op de receptie van hun vriend Koos Harmsen. Koos is 65 jaar geworden en neemt afscheid van de Gemeentelijke Plantsoe nendienst. Hij is gepensioneerd. LEIDEN - Eigenlijk een prima idee van Ferry Rigault en Rop Pronk van het 'Leids Vrijetijdscentrum' om een soort inventarisatie te ge ven van hetgeen Leiden buiten Catapult, Trail en Gimmick nog aan pop- en rockformaties te bie den heeft. De liefhebbers van de synthetische rock konden gisteravond terecht in het gebouw aan de Breestraat, waar een aantal eigenlijk vol strekt onbekende groepen pro beerden wat meer bekendheid te verwerven. Omdat sommige groepen pas een paar maanden in de huidige bezetting bestaan, "Uitgerangeerd" denkt een grote groep jongeren onwillekeurig als ze dit woord leest. Juist daarte gen wil de theaterwerkgroep "Spektakel" ageren. Men tracht in dit spel duidelijk te maken, dat 65-plussers en ouderen wel dege lijk een rol in dit leven kunnen spelen. Spektakel maakt zelfs gebruik van een "explicateur", zoals dat vroeger in bioscopen, afgewisseld door een melodie op de piano, gebruikelijk was. "In de bus van Bussum naar Naarden". "Ik heb eerbied voor jouw grijee teb meelij Jet" zijn liedjes, die de sfeer van het stuk, opgeroepen lijkt het niet terecht een recensie te schrijven over dit 'groepsge beuren', waarbij vijf groepen elk een kwartier de tijd kregen zich zelf te bewijzen. Het ligt meer voor de hand een overzicht te geven van de ver schillende optredende groepen, die vrijwel alle aan het begin van een muzikale carrière staan of binnen enkele maanden weer ge ruisloos in het niets zullen ver dwijnen. De uit Leidschendam afkomstige formatie 'Survival' (Leo Hageraatgitaar; André v.d. Berg (trommels) en Pierre Ema nuel (basgitaar) speelde gister avond 'Experience', 'After Be fore' en 'Now We're Only Three'. Men laat zich bij het muziek ma ken sterk beïnvloeden door Ge nesis, Yes en Renaissance. The rock bluesband "Munk (the Punk) and the Flying Testikels" (jawel) luistert daarentegen liever naar 'Television' en 'Traffic'. Luc van Leeuwen/slaggitaar; René Ezinga/basgitaar; z'n broer Wim op drums en Alex Holsbergen (sologitaar) speelden voortreffe lijk 'Shorty Go Home' van Red Wing, 'Broken Glasses', 'No Compassion (Talking Heads/New Wave) en de 'Munk Shuffle'. De uit Leiderdorp afkomstige for matie 'Onyx' (Marcel Boselek trisch gitaar; Erik Willem- sen/percussie; Marien Alberts- boerbasgitaar en Hans de Vries/Fender Rhodes en Synthe sizer lijkt evenals de groep 'Gar goyle' een leuke toekomst tege moet te gaan. Zowel 'Onyx' als de laatstgenoemde groep speelden met de installatie en op de in strumenten van 'Onyx'. Vooral met 'Wave' maakte Onyx indruk, terwijl ook 'Broken Statue' en Carrousel' bleven hangen. Men luistert graag naar Return to Fo rever en 'Focus'. Michiel Abspoel/sax-tenor/fluit van Gargoyle (Fontein) luistert graag naar Zappa, Genesis en Kayak. Dit geldt in meer of min- door de woordkeus wat "geda teerde dialogen", moeten accen tueren. Sommige bejaarden zon gen gistermiddag enthousiast mee en anderen heten zich ver leiden om met de acteurs en ac trices op het podium een wals of een kruispolka te dansen. Waar bij de dames natuurlijk, geheel in stijl, met één hand, de japon vas thielden. Gerard Luijkenaar springt er wel opvallend uit. Zijn typering van de 89-jarige barones van Randwijk is subliem. Ook als directeur van de Gemeentelijke Plantsoenendienst (ir. R. Wil- lemse) overtuigt hij moeiteloos. dere mate ,ook voor Roudé Wolf, Eli 't Hart/piano, Peter van Heeringen/drums en Pieter van Klaveren/bas. Met 'Godzilla Ear's It', 'Summertime' en Captive Wild Woman' trachtte men het publiek bezig te houden. De country-rockformatie 'BLUT BLEND BLUES BOOZE AND BLUBBER BAND' staat los van van deze groepen en was moeilijk indeelbaar. Resumerend: een verdienstelijk overzicht van het 'Leidse Groepsgebeuren'. BERT KOEKEBAKKER Zeven maanden geëist voor roof DEN HAAG/LEIDEN - Het was een buitengewoon brutaal stukje dat een 26-jarige Hagenaar in Leiden leverde. Hij stapte mid den op de dag een radio- en tele visiewinkel binnen, pakte een vi deorecorder ter waarde van 2.900 gulden beet en ging daarmee voor de ogen van de verblufte winkelbediende naar buiten. Hij stapte in de auto van een wach tende medeplichtige en ver dween. Vooral om verdachte van de drug verslaving af te helpen, eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank zeven maanden ge vangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar. Want het was vooral door de drugverslaving, dat verdachte het criminele pad op ging. Per dag had hij enkele honderden guldens voor kopen van drugs nodig. En dan is 200 gulden sociale uitkering per week lang niet voldoende. Pleiter mr. Muller meende echter dat in dit geval niet van versla ving kan worden gesproken; ver dachte gebruikte alleen in de weekeinden drugs. Vonnis op 28 april. Uitgangspunt moet zijn, dat de voorwaarden om voor bejaarden "geestig" en "humoristisch" over te komen nadrukkelijk anders liggen dan voor een jonger pu bliek. Men is veel sneller tot la chen bereid. Het is misschien die gemoedelijk sfeer van vroeger, dat het aangename karakter van deze middag bepaalde. Vanmid dag (om 3.00 uur) is er weer een voorstelling in het LAK-theater. BERT KOEKEBAKKER Zaterdag Museum de Lakenhal, Oude Singel 28, kinderstraat-tekenwedstrijd vanaf 14 Leidse Hout, start Oranjeloop 11 uur. Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk de Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 15-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé vanaf 21 Gemeentehuis Leiderdorp, fractiever gadering CDA, 20 uur. 't Camphuys, Oegstgeest, voorstelling "De Troubiedours", 20 uur. Zondag Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, creatieve workshop 13-18 uur. Laktheater, Levendaal 150, kinderthe ater "meisjes toch", 15 uur. Antonius Clubhuis, Mare 43, dansen 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur, koffiebar 20 uur. Zoeterwoude, Don Boscohuis, pol dercross inschrijven 12, Start 13 uur, hoek Zwetkade/Zuidbuurtseweg. Maandag Stadhuis Leiden, gemeenteraadsverkie zingen, 19.30 uur. Gesprekscentrum Vrouwenkerkkoor- straat 9 film "a day at the races" 20 uur. Gemeentehuis Warmond, comm. maat schappelijk welzijn, 20.30. Cultureel Centrum Voorschoten, bur geravond, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, raadsverga dering, 17.15 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, raadsverga dering, 20 uur. Ontmoetingscentrum, Hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833; adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2, fotografie, cabaret, jaargroep, yoga, bar Isoos, alle groepen 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip tekenen, Tai Chi, projectgroep Leidse geschiedenis, fotografie, boetseren, Go, Vijfhovenhuis, Hoflaan 169 gehandicap- tensoos, 14 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, Noordbinnenstad, Noor derkwartier en Groenoord) R.M.G. Tay- telbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) P.L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en Zuidbinnenstad) S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) zaterdag F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347; zon dag A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Leiderdorp - P. van 't Woud en A. Reu- ling, Hoofdstraat 40, tel. 130070; zat. en zond. spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Hoofdstraat 40 Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, Oegstgeest, tel. 152130 Voorschoten - zaterdag C. Meijer, Cho- pinlaan 16, tel. 2493; zondag S. v.d. Kooij, Van der Oyelaan 13, tel. 6951. Warmond - L.Th. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 april door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Tevens tot zat. tot 13 uur Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar dé apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten ge bruik maken van een taxi, tel. 122444. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141 tst 35 (dag en nacht) Warmond - A.Th. Vriend, Flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij- ving geen administratie- en in cassokosten. RPhO onder Roelof van Driesten LEIDEN -Bij de afdeling van de meesterserie van K. en O. voor dit seizoen past een terugblik voor wat de programma's betreft. Deze concerten werden over het algemeen uitstekend bezocht. K. en O. heeft tot op zekere hoogte zeggenschap in de keuze van de uit te voeren werken, en moet- daarbij rekening houden met zijn bezoe kers. Gebleken is dat de meeste behoefte blijft bestaan aan de conventionele programma's, dat wil zeggen aan bekende werken, of aan die welke goed in het gehoor liggen en geen problemen geven .Voor de orkesten zijn dit repertoire-stukkenwaaraan men niet al teveel tijd meer hoeft te besteden. Toch kan dit aanbod over een lang tijdsbestek tot een zekere vervlakking leiden. Aan dit alles moesten we denken toen gisteravond het Rotterdams Philharmonisch Orkest de sleur doorbrak met de Pulcinella-Suite van Strawinskywaarmee het programma werd geopend. Roelof van Driesten die dit werk, als ook later Mozarts Linzer Sympho nic uit het hoofd dirigeerdegaf in Strawinsky nog niet de indruk, voldoende inspiratie te kunnen opbrengen om zijn orkest tot een puntiger weergave te bewegen. In Mozart was hij knap. Hij leidde zo levendig en zo genuanceerd dat hij zijn musici naar het hoogtepunt van deze avond voerde. Theo Bruins solieertte in Schumanns Pianoconcert in a. Zijn aanvankelijk wat koele zakelijke aanpak bracht niet dadelijk de juiste sfeer. Die kwam pas bij de reprise in het eerste deel. en daarna. Het geheel kreeg meer gloed, maar een uitgesproken lyri cus was hij niet. Toch heeft men hem herkend als de grote Theo Bruins, wiens optreden een hartelijk onthaal kreeg. BEP RIJNDERS

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2