Leiderdorps „groene najaar gereed Weinig reactie op „verkeers-enpête" Deel gasbuizennet moet snel vervangen worden Waterplas van anderhalve hectare met eilandjes Actie in Zoeterwoude voor ,,Casa Materna TWEE AUTO's VERNIELD BIJ AANRIJDING Niet bestand tegen hoge druk Aannemer bestolen Familietwist over onderhoud woning Motorrijder brak beide polsen [Le/cfee agenda PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 14 APRIL 1978 LEIDEN - Burgemeester Vis en zijn echtgenote hebben gistermiddag een bezoekje gebracht aan het echtpaar H. Nijssen-Van Bemmelen in de Lelie straat 17 in Leiden. Dat bezoekje werd gebracht in verband met het feit dat het echtpaar dezer dagen het zestigjarig huwelijksfeest viert. ZOETERWOUDE - Morgen wordt op bijzondere wijze aandacht ge vraagd voor Casa Materna, het Napolitaanse weeshuis, waar voor sinds jaren in Zoeterwoude grote belangstelling bestaat. Evenals vorig jaar bereidt een werkgroep weer een werkkamp voor waaraan 24 Zoeterwoudse jongeren zullen kunnen deelne men. In de periode van 21 juli tot 5 augustus zullen in Italië schrap-, schuur- en schilder werkzaamheden worden ver richt. De kosten van het kamp worden gedragen door de deelnemers zelf, door de plaatselijke diakonie en diverse landelijke instellin gen. Traditioneel in Zoeterwoude is de jaarlijkse stroopwafelactie. Zaterdagochtend vroeg zal het startsein worden gegeven door een vliegtuig dat laag over Zoe terwoude scheert en op twee plaatsen (Loetheveld en indus trieterrein) stroopwafels aan pa rachutes zal uitwerpen. Onmid dellijk daarna gaat men vanuit vijf verschillende punten het dorp in om pakjes wafels aan de man te brengen, 's Middags Orgelconcert De restauratie van het orgel in de Leiderdorpse dorpskerk is vol tooid. Dat betekent, dat volksu niversiteit K&O nu ook (behalve in de Marekerk en de Harte- brugkerk) orgelconcerten in de dorpskerk kan geven. Het eerste van deze concerten vindt van avond al plaats. Jan Schmitz speelt dan vanaf 20.15 uur wer ken van onder andere Handel, Bach, Bassani en Porpora, allen componisten die in de 18e eeuw leefden. De opbrengst van het concert komt ten goede aan het orgelfonds te Leiderdorp. wordt op het Loetheveld een kinderprogramma georganiseerd met als hoogte-punt rond half vier een balonnenwedstrijd. Op alle scholen in Zoeterwoude konden deze week deelnemers kaarten worden gekocht. Burgemeester Detmers zal zater dagmiddag het sein geven waarop de ongeveer duizend ballonnen - voorzien van naam kaartjes - het luchtruim zullen kiezen. De wedstrijd eindigt op 30 juni. Twee prijswinnaars mo gen een rondvlucht maken boven Zoeterwoude. Na het oplaten van de balottnen is er ^ïog een pop penkastvoorstelling. LEIDERDORP - Het braak liggende veld van Houtkamp in Leiderdorp, langs de Laan van Oudenzorg, moet zo snel mogelijk worden uit gegraven. Niet voor funderingen voor nieuw bouw, maar om een waterlandschap te creëren. Het is het vijfde-faseplan dat voor de Houtkamp van toepassing is. Het moet een waterplas worden van anderhalve hectare die er zo ruig mogelijk gaat uitzien. Eilandjes van riet zullen een steentje bijdragen om het voorgenomen beeld waar te maken. Er is een miljoen beschikbaar om Bij grote regenbuien moeten de alles uit te graven en de daarbij behorende voorzieningen te tref fen. De uitgegraven grond zal worden verkocht, de opbrengst hiervan moet het plan voor een klein gedeelte bekostigen. Verlegen Komend najaar hoopt Leiderdorp de aanleg van dit "groene hart van de gemeent" afgerond te hebben. Leiderdorp zit vreselijk verlegen om een groot stuk op pervlaktewater. Vrijwel overal in deze gemeente is de grond be bouwd of gaat dat nog gebeuren. Eén van de gevolgen hiervan is, dat het regenwater niet meer op natuurlijke wijze de grond in verdwijnt. straatriolen de waterstroom op vangen en afvoeren. Daardoor kunnen de rioleringen overbelast raken en overstromen. Tot nu toe zijn de regenbuien nog niet hevig genoeg geweest om de straten blank te doen staan. De plantsoe nendienst in Leiderdorp merkt echter des te meer van de regen buien zoals we die de laatste tijd hebben gehad. Rond de maand augustus moet door de aanhoudende regen het overtollige water ergens anders geloosd worden. In de regel zijn daar waterbergingsgebieden voor die tijdelijk een grote hoe veelheid extra rioolwater kunnen opvangen. Op dit moment dienen daar de wa tertjes voor bij de Scheppings- kerk en de Tollenaersingel. Het met faecalièn vermengde regen water vormt een aanslag op het natuurlijke evenwicht van de hiervoor te kleine sloten. Niet aantrekkelijk Dode vissen, w.c. papier en mense lijke uitwerpselen maken het on derhoud van de aangrenzende plantsoenen niet bepaald aan trekkelijker. Als het tot soms wel dertig centimeter gestegen water is gezakt blijft een groot gedeelte op de kant achter. Zodra de nieuwe waterplassen zijn gerealiseerd zullen deze proble men tot het verleden behoren. Twee grote riooluitlaten liggen onder de Laan van Ouderzorg te wachten om op de toekomstige waterpartij aangesloten te wor den. Nooduitlaten die alleen dienst doen als het hard heeft ge regend. Berekeningen hebben aangetoond dat bij de geplande grootte van het te maken wateroppervlak, de vervuiling geen overhand zal krijgen. Verwacht wordt dat door de zelfreinigende eigenschap van deze plas een grote hoeveelheid vis gezond kan rondzwemmen. Dit gegeven biedt de gemeente Leiderdorp de mogelijkheid naast het functioneel gebruik re creatieve mogelijkheden te be nutten. In het ontwerp zijn vele steigers gedacht onder andere langs de Houtkampschool en de Laan van Ouderzorg. Uitgezon derd in de broedperiode mag ook met bootjes gevaren worden. De vormgeving van het gebied in de Houtkamp is zorgvuldig be studeerd. Daarbij is rekening ge houden met het behoud van en kele overgebleven kenmerken die aan vroegere tijd herinneren. Een korte rij bomen markeert de Munnikensloot zoals die daar vroeger heeft gelopen. Het is een gedeelte van de tegenwoordige Leysloot geweest. Resten van de Munnikensloot met het aangren zende dijkje wordt nu nog ge bruikt als oprijlaan voor de rui tersportvereniging "Liethorp". In de toekomst zal een pad aan dit stukje geschiedenis herinneren; het komt op dezelfde plaats. De overgang van straat en bebou wing naar natuurlandschap zal zo geleidelijk mogelijk worden uit gevoerd. Details zijn nog niet uit gewerkt maar zeker is dat een boulevard-achtige strook de Laan van Ouderzorg en een ge deelte van de van Diepeningen- laan zal verfraaien. Eventueel kan de Laan van Ouderzorg wor den versmalt met daarin opge nomen een bocht om het kaars rechte verloop wat te doorbre ken. ROEL ZAADNOORDIJK OEGSTGEEST - Raadslid Kake- beeke (CDA) vroeg gisteravond tijdens de vergadering van de Verkeerscommissie in Oegst- geest of het niet mogelijk zou zijn om via de pers de inwoners als nog aan te sporen de gemeente lijke enquête over de plaatselijke verkeerssituatie in te vullen en op te sturen. Slechts 50 Oegstgees- tenaars hebben op de via een weekblad verspreide vragen- en wensenlijst gereageerd. De in breng van de burgers via dit ka naal zal in het momenteel in wor ding zijnde verkeersleefbaar- heidsplan het zogenaamde sub jectieve element vormen. Naast de objectieve gegevens, die on dermeer uit verkeerstellingen worden verkregen, zal het de in houd van het plan gaan bepalen. Een verkeerslééfbaarheidsplan omdat het niet alleen antwoord Burgeravond Nieuwe inwoners van Voorscho ten, dat wil zeggen: zij die zich tussen I maart '77 en 28 februari '78 in Voorschoten hebben ge vestigd, worden gemaand maandag 17 april naar de "bur geravond" te komen. Deze avond wordt vanaf 8 uur in het Cultureel Centrum gehouden. Poldercross In Zoeterwoude is het weer tijd voor de jaarlijkse poldercross. Heren moeten ongeveer 6 km af leggen, dames en kinderen 4 kin (waarom dat verschil, organisa toren van de KPJ?). De inschrij ving begint om 12 uur in het Don Boscohuis. De heren starten als eersten: om kwart over 12. Ver volgens de junioren om 1 uur en de dames 5 minuten later. Ver trekpunt: hoek Zwetkade-Zuid- buurtseweg. Na afloop prijsuit reiking in Don Bosco. geven moet op de vraag hoe het verkeer het beste zou kunnen worden afgehandeld, maar ook de wensen van de buurtbewoners over de verkeerssituatie in hun wijken wil honoreren. Raadslid Carel Beckers (PPR) vond wel dat de werkwijze van het ver keerstechnisch bureau dat het plan opstelt, weinig ruimte voor echte inbreng van de leden van de verkeerscommissie biedt. "Ik heb geen zin om alleen maar ach ter de rapportagekar van dit bu reau aan te lopen", zo zei hij. "Wij als commissieleden willen mee praten over de gang van zaken als het werk in volle gang is, zodat we daarop invloed kunnen uitoefe nen," ging hij verder en daarbij commissielid Kakebeeke aan zijn zijde vindend. De voorzitter zegde toe hiervoor samen met het betreffende bu reau mogelijkheden tezulleri zoeken. "Vertragende werking op de totstandkoming van het eindrapport zal dat echter wel hebben", zo vreesde hij. p ;.g k De Houtkamp langs de Laan van Ouderzorg. Er is een miljoen beschikbaar om alles uit te graven. Met de opbrengst van de uitgegraven grond wordt een klein deel van het plan bekostigd. LEIDEN - Bij een aanrijding op de Voorschoterweg zijn gisteravond rond kwart over tien twee auto's totaal vernield. Een 31-jarige in woonster van Leiden, komend uit de richting Voorschoten, wilde met haar auto linksaf de Brahmslaan inslaan en werd daardoor geraakt door een uit de richting Leiden komende auto, die werd bestuurd door 20-jarige Leidenaar. Beide auto's werden hierdoor totaal vernield. De au tomobiliste, die verzuimd had om voorrang te verlenen aan het rechtdoor gaande verkeer, liep een hersenschudding en een beenwond op. LEIDEN - Een aannemer uit Oegstgeest deed gisteren op het Leidse politiebureau aangifte van diefstal van gereedschap en bouwmaterialen uit een studen- tenpand aan de Jan van Goyen- kade, waar hij bezig was met re novatie-werkzaamheden. De in brekers moeten zich in de nacht van woensdag op donderdag toe gang tot het pand hebben ver schaft door het forceren van een tweetal ruiten, waarna zij er van door gingen met gereedschap en bouwmaterialen waarvan de ge- zamelijke waarde rond de 5000 •gulden ligt. VOORSCHOTEN - Een deel van het pvc-gasbuizennet is drin gend aan vervanging toe. Dat heeft de chef van de technische dienst Van Buuren gisteravond duidelijk gemaakt aan de leden van de financiële commissie. De buizen werden ongeveer zeven jaar geleden gelegd ter vervan ging van de oude gietijzeren bui- ien Gebleken is nu dat de pvc- Langdurig sprak de buizen niet bestand zijn tegen teravona hoge druk en de kans op lekkages groter is dan bij stalen buizen. Een vervanging op korte termijn is nodig omdat er enkele nieuwe aansluitingen moeten komen (o.a. naar tuinbouwbedrijven), die een hogere druk vragen. Het gasbuizennet in Voorschoten heeft een lengte van 16 kilometer en daarvan is bijna de helft pvc- buis. De kosten van ging bedragen 166.000,- en de werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de Oranjeboom straat-Kon. Marinelaan en in de Voorschoterweg-Hofweg. Tege lijkertijd zullen ook de kabels voor de centrale televisie ontvangst worden gelegd. commissie gis- de eventuele be steding van de 15.5 miljoen grote gemeentelijke reserves. Behalve voor de bouwkosten van een zwembad zal er ook uit die reser ves worden geput voor de realise ring van een nieuw volkstuinen complex. Het huidige complex moet wijken voor de uitbreiding van het sportveldencomplex in Adegeest. Binnenkort komen de gemeentelijke commissies bijeen om de zwembadplannen en de kosten daarvan te bespreken. De commissie stelde zonder dis cussie 10.000,- beschikbaar ten behoeve van het bevolkingson derzoek naar baarmoederhals kanker. Dit jaar komen volgens een schema 1152 vrouwen voor een dergelijk onderzoek in aan merking. Dat zijn zij die geboren in 1943, 1940, 1937, 1934, 1931, 1928,1925 en 1924. Verder zal het onderzoek worden uitgebreid tot alle vrouwen in de leeftijd van 25 tot 35 jaar. Het totaal komt dan op 1662. Ervaringscijfers leren dat ongeveer de helft van het aantal opgeroepenen aan het onderzoek deelneemt. Laadbak op Rijksweg geleegd... LEIDEN - Een niets vermoe dende vrachtwagen-be stuurder zorgde gistermor gen op rijksweg 44 voor enige consternatie. Rijdénd in de richting Amsterdam stelde hij per ongeluk het mechanisme in werking waardoor de laadbak van de vrachtwagen zich langzaam verhief en waardoor de ge hele lading, bestaande uit beton en andere afval, op het wegdek belandde. Hoewel dit ongelukkige voorval zich voordeed rond half negen, dus in de zogenaamde "na- spits" deden er zich geen al of niet ernstige ongevallen voor. Rijkswaterstaat slaagde er in korte tijd in om het wegdek weer vrij te ma ken. LEIDEN - Een moeilijke zaak, met als dieperliggende oor zaak een bedorven familie relatie, kwam gistermiddag aan de orde bij de commissie voor de beroepschriften. Voorzitter Woudstra werd ge confronteerd met een onder zoek van bouw en woningtoe zicht naar de kwaliteit van een winkel en woonhuis aan de Breestraat in Leiden. Dat onderzoek wees uit dat hel pand een lange lijst van ge breken vertoonde. De eige naar van het pand, de heer Phvan der Driftontkende de noodzaak van het treffen van voorzieningen dan ook niet, maar wees vooral op de slechte relatie met zijn broer aan wie hij het pand ver huurd. De heer van der Drift heeft zich al jaren geleden uit de zaak teruggetrokken, die nu door zijn broer en diens vrouw wordt gedreven. Hij hield daar een vast inkomen aan over plus een aandeel in de winst. Alles was op basis van vertrouwen geregeld het- geenniet tot problemen leidde zolang de verhoudingen goed waren. De laatste jaren zijn de familie verhoudingen echter aan zienlijk verslechterd. Dit heeft er toe geleid, volgens de heer Van der Drift, dat zijn broer, zonder eerst bij hem te klagen, direct naar bouw en woning toezicht is gestapt. Hij wees er op in het verleden na overleg al verbeteringen aan het pand had laten aanbrengen, waaronder een volledig nieuwe riolering. De voorzie ningen die nu nog getroffen moeten worden lopen volgens bouw en woningtoezicht op tot wel 50.000 gulden. Ondermeer de achtergevel moet volledig vernieuwd worden. De heer van der Drift zei verbe teringen in .die orde van grootte niet economisch ver antwoord te vinden. Hij wil het pand afbreken en een nieuw pand nalaten aan zijn kinderen. Hij stelde voor lek kages vast provisorisch te dichten in afwachting van een uitspraak van de rechter omtrent een ontruimingspro cedure die hij tegen zijn broer heeft aangespannen. De ver tegenwoordiger van bouw en woningtoezicht toonde zich niet enthousiast over het voor stel tot uitstel en om voorlopig slechts kleine verbeteringen te treffen. Hij wees er nogmaals op dat het onderzoek had aangetoond dat het pand sterk verwaarloosd is. De commissie zal zich nog nader over de zaak gaan beraden. LEIDERDORP - Op de kruising Engelendaal-Provinciale weg had gistermorgen rond negen uur een aanrijding plaats, waarbij een motorrijder uit Leiden tegen een personenwagen botste, die werd bestuurd door een inwoner van Hazerswoude. Bij dit ongeluk brak de bestuurder van de motor fiets beide polsen waardoor hij moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Over de juiste oorzaak van het ongeluk tast de Leider- dorpse politie nog in het duister vanwege tegenstrijdige getui genverklaringen. Zij vraagt Vrijdag Kloksteeg 16, ledenvergadering D'66 20 Schouwburg, Oude Vest, thriller "Moordspel" 20.15 (ook zaterdag) Lak-theater, Levendaal, 150, pro gramma 65-plussers (ook zaterdag) 15 Vestestraat 40, micro-theater Imperium, toneelstuk "deze vrouw mag niet bran den" (ook zaterdag) 20.30 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing "het occultisme" 20 uur. Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas 14 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, inform, avond Bahai 20.15 uur. Troef, Noordeinde 2, sport 19 uur, soos 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gehandicap- tensoos/soos Mirakel 20 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden 20 uur. Dorpskerk, Leiderdorp, orgelconcert 20.15 uur. Sportfondsenbad, Wassenaar, vergade ring reddingsbrigade 20 uur. Zaterdag Leidse Hout, start Oranjeloop 11 uur. Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk de Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 15-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé vanaf 21 Gemeentehuis Leiderdorp, fractiever gadering CDA, 20 uur. 't Camphuys, Oegstgeest, voorstelling "De Troubiedours", 20 uur. Zondag Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, creatieve workshop 13-18 uur. Laktheater, Levendaal 150, kinderthe ater "meisjes toch", 15 uur. Antonius Clubhuis, Mare 43, dansen 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur, koffiebar 20 uur. Zoeterwoude, Don Boscohuis, pol dercross inschrijven 12, Start 13 uur. hoek Zwetkade/Zuidbuurtseweg. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, Noordbinnenstad, Noor derkwartier en Groenóord) R.M.G. Tay- telbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) P.L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en Zuidbinnenstad) S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; wyk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) zaterdag F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347; zon dag A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420. Leiderdorp - P. van 't Woud en A. Reu- ling. Hoofdstraat 40, tel. 130070; zat. en zond. spreekuur van 12.30 tot 13 uur Hoofdstraat 40 Oegstgeest - E.W.F- van Walchren, Oranjelaan 29, Oegstgeest, tel. 152130 Voorschoten - zaterdag C. Meijer, Cho- pinlaan 16, tel. 2493; zondag S. v.d. Kooij, Van der Oyelaan 13, tel. 6951. Warmond - L.Th. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 april door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Tevens tot zat. tot 13 uur Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten ge bruik maken van een taxi, tel. 122444. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141 tst 35 (dag en nacht) Warmond - A.Th. Vriend, Flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. daarom of eventuele getuigen contact willen opnemen met het bureau in Leiderdorp, telefoon 071-121025. Kijkdag fietsen LEIDERDORP - Slachtoffers van fietsendiefstallen en geïnteres seerden kunnen zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur terecht bij de Leiderdorpse politie waar op het groepsbureau Acacialaan 20 een kijkmiddag is georgani seerd van door de politie gevon den fietsen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2