mededelingen gemeentebestuur 1 K leiden 171 m 21 april 78 l stadskabei leiden IS leiden M er wordt hard gewerkt aan Qk Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op maandag 17 april a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda; Voorstel van Burgemeester en Wethouders te machtigen een aantal kredieten bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland in te zenden. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van de tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1978 ingediende motie 31, over'de termijn van afhandeling van bouwaan- vragen. Gelden voor de aankoop, verbouwing en inrich ting van de Kon. Julianaschool te Oegstgeest, ten behoeve van de opleiding van leerlingverplegen- den van het psychiatrisch ziekenhuis „Ende geest" c.a. Voorstel om het binnenstadsgebied Pancras- Oost aan te wijzen tot stadsvernieuwingsgebied en om in te stemmen met de in de nota „Verbete ringsplan Pancras-Oost" geformuleerde doel stellingen voor de ontwikkeling van dit binnen stadsgebied. Gelden ten behoeve van de aanvullende inrich ting van de kleuterschool en de school voor ge woon lager onderwijs aan de P.C. Hooftlaan. Gelden ten behoeve van het geschikt maken van het gemeentelijke schoolgebouw César Franck- straat 7 als definitieve huisvesting van de p.c. kleuterschool Hummeloord. Gelden ten behoeve van het aanbrengen van een inbraakbeveiligingsinstallatie en het aanschaffen van schoonmaakapparatuur voor de school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Robijn- straat 1, uitgaande van het bestuur van de Prot.-Chr. Vereniging voor onderwijs aan slecht horende en spraakgebrekkige kinderen. Verlenen van voorschotten voor het jaar 1978 op de vergoeding als bedoeld in artikel 193 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967. Uitnemen uit het grondbedrijf van grond voor de noodlokalen aan de Opaalstraat en inbrenging van de grond in erfpachtsbedrijf. Gelden voor herstelwerkzaamheden aan de Ca- rolahoeve aan de Roomburgerweg 27 en voor het aanbrengen van een scheidingsmuur tussen het te verkopen en te verhuren gedeelte van de boer derij. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1977. Garantieregeling als bedoeld in de „Beschikking deelneming van het Rijk in garanties van de ge meente voor bestaande woningen" van de Minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning. Commissie vergaderingen. Commissie voor Economische Aangelegenheden. Dinsdag 18 april om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Informatieve discussie relatie uitzendbureau's - Stichting Start. Uitkomsten enquête wijkmarkt Leiden-Zuid- West. Aanschaffing materieel t.b.v. de dienst Reiniging, Havens en Warenmarkten. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in het uitbreidingsplan-„Leiden-De Waard". Commissie voor Volkshuisvesting en Milieuza ken. Dinsdag 18 april om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brief van de bouwvereniging KASKO met ver zoek tot gronduitgifte ten behoeve van de bouw van kaskowoningen. Besluit Burgemeester en Wethouders d.d. 17 maart 1978 inzake vaststelling van een model-ket- tingbeding bij gronduitgifte door de gemeente. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet in het kader van subsidieverlening in het exploi tatietekort ten behoeve van het badhuis Medusa straat. Brief van de vereniging van eigenaren Apolloflat II inzake stankoverlast van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Voorschoterweg. Brief van mevrouw Bronmeijer en de heer Van der Vloet inzake woningtoewijzing na renovatie en/of hernieuwbouw. Brief van het echtpaar Bekooy inzake het verkrij gen van woonruimte. Brief van bewoners uit de Da Costastraat, als mede een concept-antwoord daarop over het ge bruik van brandgangen achter de woningen aan de Genestetstraat. Met de aanleg van de stadskabei wordt binnenkort begonnen De voorbereidingen daartoe naderen hun voltooiing. De bewoners van de Kooi (noord), Noorderkwartier en Groenoord zijn de eerste die van Stadska- bel Leiden gaan profiteren. Wie zich direct als abonnee opgeeft betaalt geen aansluitkosten. Meldt u zich na aanleg in de wijk, dan bent u die wèl verschuldigd. Het abonnement kost u 37,50 per drie maanden. Geeft u een machtiging af tot automatische afschrijving, dan verdient u 1,50 per kwartaal. Gedurende de bouwperiode worden de tarieven niet verhoogd. Stadskabei Leiden is een overheidsbedrijf dat geen winst beoogt. MOET U? Niemand dwingt u om abonnee te worden, maar Stadskabei Lei den biedt u wel zes televisiepro gramma's ter keuze en nog eens tien radiozenders. Allemaal van uitstekende kwali teit. Niemand zal u ook dwingen om uw eigen antenne van het dak te halen. 't Is wel wenselijk om dat meteen te laten doen, voordat uw ver waarloosde antenne schade ver oorzaakt als-ie omwaait Mondeling verslag door de voorzitter van zyn ge sprek met de Hoofding. van Volkshuisvesting over de renovatie van 200 woningen in het Mors- kwartier (Dijkstraat e.o.). Adviesraad voor de Binnenstad. Dinsdag 18 april: Vergadering Werkgroep Stedelijke Ontwikke ling. Vergadering Werkgroep Verkeer en Vervoer. Woensdag 19 april: Vergadering Werkgroep Leefbaarheid en Stede lijk Wonen. Vergadering Werkgroep Monumenten. Deze vergaderingen vangen telkens aan om 20.00 uur en worden gehouden: Morsweg 10. Tel. 132949. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken. Donderdag 20 april a,s. om 20.30 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan De Camp. (Geza menlijk met de Commissie Economische Aange legenheden). (Indieners bezwaarschriften kunnen ter vergade ring hun bezwaren toelichten). Vaststelling modelkettingbeding ten behoeve van gronduitgifte door de gemeente. Fietspaden Leidse agglomeratie. (onder voorbehoud). Ruiling van percelen grond c.a. achter Lange- gracht 3-5. Aanleg riolering c.a. en reconstructie verharding in/van de Bruggestraat. Uitgifte in erfpacht van een perceeltje grond ge legen achter het pand Oude Rijn 7. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in het uitbreidingsplan „Leiden-De Waard". Verkoop strookjes'grond gelegen achter de Oos terdwarsstraat ten behoeve van de verbetering van het woon- en leefmilieu ter plaatse. Verkoop van de opstal Oude Singel 216 en uitgifte van de bijbehorende grond in erfpacht. Aankoop pakhuis aan de Mirakelsteeg. Aankoop pand Mirakelsteeg 38. Correctie op de erfpachtuitgifte van percelen grond, gelegen aan de Brahmslaan nabij Men- delssohnkade. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 20 april om 20.45 uur in kamer 263 van het Stadhuis. Agenda: Mutaties onderwijzend personeel openbaarlager- en voortgezet onderwijs. Verzoeken van schoolbesturen om medewer king. Verzoek om medewerking aanschaffing gymnas- tiekmateriaal r.k. b.l.o.-school Lammenschans- weg 6. Bouw van vier mobiele lokalen bij scholencom plex Regenboogpad-Schaduwpad-Zonlichtpad. Volkstuinencomplex Morskwartier. Nota inzake jaarrekeningen van de Sportstich ting over 1968 t/m 1972. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen. Verkiezingen. Stemmen bij volmacht en stemmen in een ander dan het aangewezen stembu reau. De burgemeester van Leiden brengt, gelet op de artikelen J 3, 2e lid, en K 8 van de Kieswet, ter openbare kennis, dat de mogelijkheid bestaat om bij de op woensdag 31 mei 1978 te houden verkie zing van de leden van de gemeenteraad, bij vol macht te stemmen, dan wel een stem uit te brengen in een wmekeurig stembureau binnen de gemeente Leiden. Hierbij geldt het volgende: Stemmen bij volmacht. Bent U op 31 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt U iemand anders machtigen om dat voor U te doen. Voor dit „stem men bij volmacht" bestaan twee mogelijkheden: 1U haalt op het Stadhuis een (gratis) formulier dat U moet invullen. Na ondertekening door uzelf én door degene, die U namens U wilt laten stemmen, moet dit formulier uiterlijk op 17 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis, waar U op 18 april 1978 in het bevolkingsregister staat ingeschreven. Opsturen naar dat gemeentehuis kan ook: uiterlijk op 16 mei 1978. Degene die namens U uw stem mag uitbrengen krijgt daarna een „volmachtlegitima- tiekaart" toegestuurd. Daarmee kan hij of zij gaan stemmen in elk willekeurig stembureau binnen de gemeente Leiden. Voorwaarde is wel dat degene die de machtiging aanneemt op 18 april 1978 in het bevolkingsregister van Leiden is ingeschreven. 2) Op elke oproepingskaart bevindt zich een ge deelte waarop U iemand anders kunt machtigen om voor U te gaan stemmen. Als U dit gedeelte hebt ingevuld moet het door U en uw gemachtigde wor den ondertekend. Met deze ingevulde en onderte- kende oproepingskaart kan uw gemachtigde ge woon op de dag van de verkiezingen gaan stemmen in uw stembureau. Aan deze manier van stemmen zijn echter twee voorwaarden verbonden: a. U en uw gemachtigde moeten beiden staan inge schreven in hetzelfde stemdistrict; b. Uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbren gen met zijn eigen stem. Kiest U voor deze vorm van volmacht, dan hebt U het Stadhuis niet nodig en kunt U alles zelf thuis regelen. Stemmen in een ander stembureau Indien U op 31 mei 1978 niet in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen (b.v. omdat U elders in de stad werkzaam bent), dan kunt U op het Stadhuis een „kiezerslegitimatiekaart" aanvragen. Daarmee kunt U in elk stembureau binnen de gemeente Lei den uw stem uitbrengen. Wilt U van deze mogelijk heid gebruik maken, dan kunt U na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis for mulier krijgen dat U moet invullen en onderteke nen. Daarna levert U het samen met uw oproepingskaart in bij de afdeling Bevolking. Dat kan tot uiterlijk 26 mei 1978. Opsturen van formulier en oproepings kaart naar de afdeling Bevolking is ook mogelijk, maar dan uiterlijk op 16 mei 1978. Inlichtingen. Nadere informatie omtrent het vorenstaande, of omtrent de verkiezingen in haar algemeenheid, is verkrijgbaar bij de afdeling Bevolking c.a. (bureau verkiezingen, kamer 14a) Deze afdeling is hiertoe geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Het bureau verkiezingen is telefonisch bereikbaar onder nummer 145344 toestel 124. Proloog Tour de France op don derdag 29 juni a.s. Op donderdag 29 juni a.s. wordt in Leiden de pro loog van de Tour de France 1978 verreden. Het is een individuele tijdrit over ruim 5 kilometer, waarvan het parcours grotendeels door de binnenstad loopt. Dat parcours wordt om 1.00 uur 's middags volledig afgesloten. Na dat tijdstip wordt een groot deel van de binnen stad dus niet of slecht bereikbaar. Dat is ook het geval met het Stadhuis dat vanaf 1 uur 's middags voor het publiek gesloten is. In verband hiermee wordt de a.s. echtparen die op het Stadhuis al een voorlopige afspraak hadden gemaakt om op de middag van 29 juni a.s. te trou wen verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling Bevolking van het Stadhuis, telefoon 145344, toestel 327. Schouwaankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hierbij aan alle eigenaren van oppervlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan gelegde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat overeenkomstig het be paalde in artikel l7 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over genoemde wateren in de periode van 2 mei 1978 tot en met 16 mei 1978. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging tengevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende be groeiing van bomen en struiken die de waterstro ming belemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken .aan de deugdelijkheid van de beschoeiingen etc. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun ver plichtingen hun eigendommen vóór 2 mei 1978 in overeenstemming met de schouwbepalingen te brengen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst Gemeentewerken, afde ling rioleringen, Boommarkt 6-7, te Leiden, tele foon 071-769241, toestel 229. Bestemmingsplan Hoge Rijn dijk. .De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 18 april 1978 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (kamer 315 van het stadhuis) voor een ieder ter inzage zal liggen het door de Raad op 3 april 1978 vastgestelde bestemmingsplan Hoge Rijndijk. Het plan heeft betrekking op (globaal) het gedeelte van de Hoge Rijndijk en de belendende gronden tussen de Leiderdorpsebrug en Rijksweg 4. In vergelijking tot het ontwerp-plan zijn zowel in de plankaart als in de voorschriften en toelichting wijzigingen aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de Ge meenteraad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land bezwaren tegen het vastgestelde plan indie- Grofvuilophaaldienst komende week. Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 3 maandag 17 april Wijk 2 8 woensdag 19 april wijk 5 7 donderdag 20 april wijk 4+6 vrijdag 21 april iedereen leest de krant altijd en overal. D|j|5' =?5 -.Q iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. rat" ?a-

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 24