UVS 'SPEELT' MET ZWAK TEXAS DHB Met Kung Fu op 2 wielen bocht door Veel werk op Hongaarse filmdagen in Utrecht Het gedonder in de glazen Glaasje op, dan naar huis... fj* é- li F li Geweld en snelheid VRIJDAG 14 APRIL 1978 SCHIPHOL - Johnny Rep op Schiphol, een tikje witjes, want het regent al weken op het normaal zo zonnige Cor sica, de elleboog stevig in het gips na zijn ongelukkige valpartij enkele weken terug. De frêle rechtsbuiten kwam naar Nederland om de poseren voor de sponsorfoto's van Oranje: mocht weg omdat Bastia voorlopig van zijn ge waardeerde diensten toch geen gebruik kan maken. den zich ongelooflijke taferelen af. Rep: '"s Middags was ik even in de stad en toen zag ik het al. Heel Bas tia stond op z'n kop. De auto's re den in optocht door de straten. En maar toeteren. Er was zelfs een man die had z'n konijn in de kleuren van Bastia geschilderd. Een wit en een blauw oor. Nou en toen 's avonds de tribune op. Dat was me wat. Met komplete zelfgemaakte bommen, vuurpijlen en donderbussen. D'r waren er die hadden hun jachtge weer meegenomen. Voor vreugde schoten mag ik hopen. Maar voor hetzelfdegeld waren ze het niet eens geweest met de beslissingen van de scheidsrechter. Kijk ze zijn bij Bastia stapelmes jokke van voetbal. Probeer als be zoekende club geen harde acties tegen Bastia want dan ben je zuur. Nice deed dat een keer en de ploeg heeft tot vier uur 's nachts in de kleedkamers gezeten; de politie wilde de verantwoording van het vertrek over de openbare weg naar het vliegveld niet eerder nemen". Volgens Rep heeft Bastia tegen PSV maar tien procent kans de be ker te winnen. Rep: "PSV heeft te veel klasse. Ik had liever tegen Barcelona ge speeld. Maar Bastia hoeft die beker ook niet te winnen. Het gaat nu om de financiële winst. Er komen zeker 55000 man in Marseille kijken. Het Rep peinzend: "Het zit me niet lek ker, die arm. Ik wil per se straks in Marseille teven PSV aantreden. Waarom? Nou omdat een finale al tijd een eer is. Maar ook omdat men natuurlijk mijn persoontje tegen René van de Kerkhof gaat afwegen. Wie van de twee moet in Oranje. Ik hoop natuurlijk dat ik dat ben. Maar René schijnt behoorlijk in vorm te zijn. Het zal er om span nen". Johnny Rep zat op de tribune toen zijn ploeg zich via een 1-0 thuiszege op het Zwitserse Grasshoppers voor de finale van het UEFA-Cup- toernooi plaatste. Zelfs voor de toch veel gewende roetinier speel- Finale op 4 mei DEN HA AG - De tweede wedstrijd in de halve finales van de strijd om de KNVB-beker tussen AZ'67 en Excelsior wordt gespeeld op woensdag 19 april om 20.00 uur in de Alkmaarse hout. Op die dag was eigenlijk de finale vast gesteld. De eindstrijd zal nu gespeeld wor den op donderdag 4 mei (hemel vaartsdag) in de avonduren op een nader tussen de finalisten overeen te komen veld. stikt daar van de Corsicanen en de rest komt met bootjes over. De re cette levert zeker een miljoen gul den op. Van de week verdiende de club 750.000 gulden dus was de sa larissen betreft zitten we de ko mende jaren goed". Hij dient dus zijn vier-jarig contract uit bij Bas tia? Rep: "Dat zou ik niet willen zeggen. Ik heb momenteel contact met Standard Luik. Daar kan ik zo ko men. Alleen trekt Luik me niet zo met al die industrie. Veel zal afhan gen van het WK. Als ik me daar een beetje in de picture speel, komen er heus wel gegadigden. En dat ik een contract heb bij Bastia, ach je weet toch dat contracten in de voetbal wereld weinig of niets voorstellen". ril? Rep: "Kijk, die elleboog is uit Hoeveel procent kans geeft Rep de kom geweest. Dat is kwalijk, zich zelf om toch tegen PSV te Maar ik moet er bij zijn, punt uit. En kunnen aantreden straks op 26 ap- ik kan alleen maar zeggen: PSV pas Rep: Ik moet en ik zal er bij zijn op in Marseille, speel netjes. An ders volgt de wraak van de Corsi- caanss supporters PIM STOEL LEIDEN - UVS heeft zich gisteravond op niet mis te verstane wijze kandi daat gesteld voor de eindprijs van het vooral waar het de publieke belangstelling betreft, sterk gedevalueerde Zilveren Moleptoernooi. Het hulpeloze Texas DHB werd van de Leidse gretigheid het slachtoffer. Met een 6-1 nederlaag werd die ploeg van ai zijn mogelijk bestaande illusies beroofd. Met die score kwam de Herbert Zuma-brigade er nog genadig van af, want uitgezonderd in de beginfase slaagde de ploeg er geen moment in om zelfs maar redelijk tegenspel te bieden. Op bijkans genante wijze werd Texas DHB vooral in de tweede rondgang van het kastjs naar de muur gestuurd. Met name Bert Kort en Theo van Seggelen ontpopten zich in die fase tot ware schrikbeelden van hun directe oponenten Kees Jansen en de voormalige FC Den Haag-speler Leen de Graaf. De steeds naar lucht happende Texas DHB-defensie kon zich bij tijd en wijle slechts staande houden door aan de noodrem te trekken. Het zou de ploeg echter niet helpen. Naarmate de tweede helft vórderde konden de Leidenaars al datgene ondernemen wat zij wensten. Slechts spora disch werden zij iets in de weggelegd en was het aan de coulante hou ding van de Désarformatie te danken dat Texas DHB de thuisreis niet met dubbele cijfers hoefde te aanvaarden. Na 28 minuten spelen stelde Henskens met een simpele voetbeweging Van Seggelen in staat om de score te openen. Toen al besefte Texas DHB dat het verslagen was. De ploeg legde het team van trainer Désar geen strobreed in de weg. Zo kon Van Seggelen na ruim een half uur spelen Hans van Eijgen de vrije ruimte insturen, die daarop scherp voorzette en via doelman Buitendijk de bal voor de voeten van Frits van der Heijden plaatste: 2-0. De rest van het duel werd door al die ontwikkelingen eigenlijk een formali teit. De Haagse formatie bepaalde zich nadat Bert Kort vlak voor rust nog 3-0 had binnengeschoten, voornamelijk tot praten en provoceren. UVS liet zich door die armoedige strijdwijze niet van de wijs brengen. Van Seggelen zou dat eens te meer met een briljante solo, die goed was voor 4-0, benadrukken en nadat Oosterbaan alleen voor Wijnand Sloos nog niet in staat bleek om de "eretreffer" te maken, vond Kort aan de andere kant wel het net en zorgde hij daarmee voor 5-0. Piet Mieremet mocht hierna met een hard schot eveneens nog een aandeel in de score voor zich opeisen, waarna Texas DHB, mede dankzij een arbitraal ca deautje, van elf meter via Karei Oosterbaan toch nog een tegendoelpunt zou produceren: 6-1. ADVERTENTIE LONDEN - Zwitserland heeft giste ren tijdens het toernooi om het Europees badmintonkampioen schap in Preston drie dubbelspel- combinaties teruggetrokken uit de strijd wegens drankmisbruik. Ploeg leider RolfSchnei ter zei, dat Claude Heiniger, Roland Heini- ger en Paolo de Paoli woensdag avond in het hotel "veel te veel" hadden gedronken in tegenstel ling tot de afspraken die met de teamleden waren gemaakt. Een van de medespelers, Fischer, werd na de drankorg slachtoffer van de staat de drie verkeerden. Hij werd uit zijn bed gesleept, dat daarna met bier werd overgoten. Het resultaat was de schorsing van de drie spelers en hun partners, waarvan Fischer er één was. Bij aankomst in Zwitserland hangt de feestgangers vermoedelijk de uitsluiting van het nationale team boven het hoofd. De Nederlanders doen het overigens goed op deze Europese kampioen schappen. Zowel Joke van Beus- ekom alsook Rob Ridder bereikte de kwartfinale in het enkelspel. Wat betreft Joke van Beusekom is dat geen verrassing, de Neder landse topspeelster is voor deze ti- ielwedstrijd "geplaatst" en stuitte tot nu toe nog op erg wei nig tegenstand. Door onderschat ting waarschijnlijk kwam zij gis teren tegen de Zwitserse Liselotte Blumer toch nog verrassend ach ter. In de tweede en derde set stelde Van Beusekom evenwel snel orde op zaken. Rob Ridder gaat nog steeds vooruit. De nationale kampioen bereikte de kwartfinale door een overtui gende overwinning op de West duitser Maywald. In de volgende rond treft Ridder de voormalig Europese kampioen Sture John son en zal dan moeten bewijzen of hij echt op topniveau kan mee komen. Samen met zijn vrouw Marjan plaatste Rob zich voor de halve filiale gemengd dubbel. Tafeltennis Prom. Ereklasse Zaterdag 15 april Docos 1—Delta Lloyd 1 Aanvang 17.30 uur 5e Groenesteeg 107 Toegang gratis Aangeboden door De Tapijtschuur Voorhout Katwijk Hillegom "Shit, stop the kung fu-stuffroept een van de bandieten, maar Da vid Carradine luistert niet, want een fractie van een seconde daarna trapt hij de man dwars door de gordijnen. Zo ongeveer begint de film "Thun der and lightning", ofwel "Het gedonder in de glazen", een wa- Het gedonder in de glazen hoofdrollen David Carradine, Kate Jackson; regie Corey Allen; theater Lido 1; 12 jaar zige film over klandestiene sto kerijen, whisky smokkelaars, gangsters en politieagenten. Speciale attracties zijn builen David Carradine met oorbelletje, Kate Jackson van Charlie's An gels en een elftal vernielde auto's. Het begint allemaal met de klan destiene stokerij van twee boer tjes, die door de grote gangster Hunnicut wordt opgeblazen. Vanwege de concurrentie. Har vey (David Carradine als dranksmokkelaar) gaat achter de "Dr. Vlimmen" heeft plaats moeten maken voor het achtervolgings- geweld, dat op het ogenblik te pas en te onpas wordt verfilmd. Alsof daar de spanning in zou moeten "Raket op wielen"; hoofdrol: Ron Howard; regisseur: onbekend; Trianon; 12 jaar. zitten. "Eat my dust" is de oor spronkelijke titel van deze creatie en dat houdt in dat de tegenstand in het zand moet bijten. Het "ra ket op wielen" is die lading der halve weinig gedekt. Maar lief hebbers van dit genre zal dat weinig kunnen schelen. Het gaat tenslotte om de lol van het ge weld. En dat is hier in ruime mate aanwezig. Zelfs de politie rijdt zich te pletter. bandieten aan en hoort van zijn vriendin, de dochter van de gang ster, dat de gewetenloze Hunni cut een lading vergiftigde whisky richting New York heeft ge stuurd. "Ach, wie treurt er nou om een paar dooie zwarten, zegt de gangster grijnzend, zo halver wege de film. En dan volgt er een achtervolging, waarbij het steeds onduidelijker wordt wie achter wie aan zit. Har vey gaat met vriendin achter de whiskey aan, het syndicaat ach ter Hunnicut, de helpers van Hunnicut achter Harvey, Hunni cut achter zijn dochter, de politie achter Harvey, enzovoorts'. En passant worden op de meest on waarschijnlijke manier auto's plus een caravan total loss gere den en schiet een sluipschutter Hunnicut door de borst. Althans zo lijkt het. Want, o prachtige symboliek, de overvolle porte feuille met harde Amerikaanse dollars die Hunnicut op zijn hart draagt redt hem het leven. En temidden van dat autogeweld, waarbij Haivey ook nog eens met zijn Chevrolet op twee wielen langs een politieversperring gaat, zomaar, met een simpele bewe ging van het stuur, rijden de twee boertjes. Zij vervoeren in hun gammele vrachtauto koperen pijpen voor een nieuwe distil leerderij en zijn zich het tumult dat ze hebben veroorzaakt totaal niet bewust. Het gedonder in de glazen is een zeer matig product van ene Corey Allen, een regisseur die in een vlaag van vindingrijkheid een dominee een dienst laat houden in een arena, alwaar de zieleher- der al prekend met blote handen een krokodil te lijf gaat. Trou wens, ook een aantal grapjes bij de achtervolgingen prikkelt de lachspieren, maar niet meer dan dat. Ondanks David Carradine en Kate Jackson is Thunder and lightning een weinig opwin dende vertoning. Daaraan veran dert zelfs de naaktdanseres, die gedurende twee minuten haar molligig lijf over het scherm wen telt, totaal niets. WIM SCHEURER I§| f ps M - - jM HM "l-r X i David Carradine i i halsbrekende situatie. UTRECHT (ANP) - Negen speel films en evenzovele korte films worden geboden op de Hon gaarse filmdagen die op 28 april in 't Hoogt in Utrecht beginnen. Het programma wordt op latere data ook vertoond in drie ver schillende theaters in Amster dam, en voorts in Uilenstede in Amstelveen, Filmhuis Rotter dam en de Technische Hoge school Twente in Enschede. De Hongaarse filmdagen zijn mo gelijk geworden dankzij het cul tureel uitwisselingsverdrag tus sen Hongarije en Nederland, dat onlangs werd vernieuwd. Ge draaid wordt werk van Zoltan Fabri (drie hoofdfilms) Janos Rozsa, Andras Kovacs, Gyorgy Szomjas, Laszlo Ranodi, Pan Sandor en Marta Meszaros. De Amsterdamse alternatieve filmvertoners hebben nog een uitgebreid programma samenge steld van reeds in Nederland aanwezige Hongaarse films. Filmhuis Rotterdam biedt in de tweede zaal voorstellingen van werk van Imra Mihalyfi en Fe- rcnc Andras, twee rolprenten die 'Film International' heeft aange kocht. Theater 't Hoogt in Utrecht ver toont deze films eveneens plus andere werken van Marta Mesza ros en Rene Kosa. In nachtvoor stellingen biedt 't Hoogt voorts een retrospectief van het werk van Miklós Jansco. In Utrecht houdt het sociologisch instituut van 2 tot 5 mei nog een Nederlands-Hongaars filmsym posium. Hiervoor is uitgegaan van sociale documentaire rich ting waarin de filmwereld van zowel Hongarije als Nederland zich heeft ontwikkeld en waarbij grote verschillen zijn aan te ge- Op deze studiebijeenkomst worden nog films gedraaid van onder meer de Hongaarse regisseur Laszlo Vitezy. Blijvers "Close encounters of the third kind" science Fiction of werke lijkheid?, Luxor, Leiden. "L'Animal" met Jean-Paul Belmondo in een dubbelrol, Lido 2, Leiden. "La dentelliere", een liefde loopt spaak, Lido 3, Leiden. "Annie Hall", Diane Keaton en Woody Allen in rollen 'op hun lijf geschreven'. Studio, Leiden. "De mantel der liefde", persi flage op de tien geboden, Euro I, Alphen. Terug van wegge weest "Papilion" ontsnapping van een gevangeneneiland. Euro 2, Alphen. „A clockwork orange" een in het wit geklede en melk drin kende bende terroriseert alles en iedereen. Camera. Leiden. Kindermatinee "De zoon van de piratenko- ning", Camera, Leiden. "De reddertjes", Lido 3, Lei den, Euro 4, Alphen. "De fluit met de zes smurfen", Rex, Leiden. Film in Voorschoten "Soldaat van Oranje", vr. 7.00 uur, za. 4.00, 7.00 en 9.30 uur. zo. 3.30 en 6.00 uur, ma. en woe. 8.00 uur, Greenway-theater. Kin dervoorstelling: "Pippi Lang kous in Takatukaland", za. 2.00, zo. 1.30. woe. 2.15 uur. Nachtfilms "Le locataire", Camera, Lei den. "Meisjes die alles slikken", Rex, Leiden. "Breakhaert Pass", Euro 1, Alphen. "The battle of Britain", Euro 2, Alphen. "Tentacles", Euro 3, Alphen "Meisjes die om een beurt vra gen", Euro 4, Alphen. Nieuw voor Alphen "Tentacles", een nare inktvis zaait dood en verderf, Euro 3. "Licht op groen voor de maagd", hetgeen betekent dat ze dan ook alle remmen los gooit, Euro 4, Alphen. Rex Filmhuis Leiden Haagse bioscopen APOLLO 1. The biggest battle, dag. 2.30-7-9.15 uur. zon. 2.30- 7-9.15 uur. 16 jaar. APOLLO 2: Azen zijn troef. dag. 7.30-9.45 uur. ma., di., do., vr. 2 u. 12 jaar. De reddertjes. za., wo. 2 uur. zo. 2 en 4.15 uur AL. ASTA: Close Encounters, dag. 2 en 8 uur. AL. BIJOU: Loflied op de zonde, dag. 2-7.30-9.45 uur. zon. 2- 4.15-7.30-9.45 uur. 16 jaar. CALYPSO: Looking for Mr. Good bar. dag. 2.15-6.45-9.30 uur. Zon. 1.15-4-6.45-9.30 uur. 16 jaar. CAMERA: To be Or Not To Be. dag. 2.15-7.15-9.30 uur. zon. 2.15-4.30-7.15-9.30 uur. 12 jaar. CINEAC: Doctor Vlimmen, dag. 1.30-4-7-9.30 uur ZO., wo. alleen 7 en 9.30 uur. 12jaar. CORSO: SSsslang. dag. 2-7- 9.15 uur. zo. 2-4.15-7-9.15 uur. DU MIDI: Slap Shot. Werkda gen 8.15 uur. vr., za. 7-9.30 uur. zo. 4-7-9.30 uur. 16 jaar. EURO: Jesus Christ Superstar, za., zo., wo. 3.45-7.45 uur. Ove rige dagen 1.45-7.45 uur. AL. METROPOLE: Saturday Night Fever, dag. 2-6.45-9.30 uur. Zo. 1.15-4-6.45-9.30 uur. 12 jaar. METROPOLE 2: The spy who loves me. dag. 2-6.45-9.30 uur. zon. 1.15-6.45-9.30 uur. 12 jaar. METROPOLE 3: La dentelliere. dag. 2-6.45-9.30 uur. zon. 1.15— 4-6.45-9.30 uur. 16 jaar. METROPOLE 4 Smokey and the bandit, dag. 2-6.45-9.30 uur. zon 1.15-4-6.45-9.30 uur. AL METROPOLE 5: Una Gionata Particolare. dag. 2-6.45-9.30 uur. zon. 1.15-4-6.45-9.30 uur. 16 jaar. ODEON 1: Sisters, dag 1.45- 6.45-9.30 uur. zon. 1.45-4.15- 6.45-9.30 uur. 16 jaar ODEON 2: Een Heel Leven Voor Je. dag. 2-6.45-9.15 uur. za.. zo..wo. 6.45-9.15 uur. 16jaar. ODEON 3: Stars Wars. dag. 2-6.45-9.15 uur zo. 1.30-4.15- 6 45-9.15 uur. AL. ODEON 4: 's Werelds Vurigste Minnaar, dag. 2.15-7.15-9.45 uur. zo. 2.15—4.45—7.15—9.45 uur. AL. OLYMPIA: North By North west. dag. 8 uur. za. en zo. 2 en 8 uur. 12 jaar. PASSAGE: L'Animal. dag. 2- 7-9.30 uur zo. en za. 1.30-4-7- 9.30 uur AL STUDIO 2000: Julia.do., vr .za.. zo. 7-9.30 uur do. vr. ma. 2 uur 16 jear.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19